k 8 PLANTEN. w STADSNIEUWS ^WANTEN doctoraat PROF. DR. J. W. MULDER. fials vorige week reeds in ort vermeld hoopt prof. dr. Muller, oud-hoogleeraar i'Nederlandsche taal en het ielnederlandsch aan de Leid- universiteit, morgen den (e herdenken, waarop hij 60 geleden aan deze universi- promoveerde tot doctor in lecierlandsche letteren, ■ob Wijnand Muller werd ren te Amsterdam 'op 14 1858, ontving daar zijn slopleiding en werd in 18Y5 ituaent in de Letteren aan ,eidsche Universiteit inge ven. In 1882 ging hij naar i ter voortzetting van zijn en en promoveerde in 1884 de Leidsche universiteit tot in de Nederlandsche Let- mde op proefschrift, geti- ,De oude en de jongere be ing van den Remaert". Hij van 1882 tot 1888 leeraar in Nederlandsch en de geschie- s aan het gymnasium te lem en werd in laatstge- nd jaar lid van de-redactie iet Woordenboek der Neder- iche taal te Leiden tot 1902, elk jaar hij werd benoemd oogleeraar aan de rijksuni- teit te Utrecht, om* onder- te geven in de Nederland- taal- en letterkunde. Bij tklijk besluit van 26 Juni werd hij benoemd tot ge- hoogleeraar aan de univer- te Leiden in de plaaats van Verdam. Dit ambt aan- ide hij op 6 October 1915 een inaugureele oratie over: erlandsch volksbesef en esef". Den 15en September vroeg en verkreeg prof. t eervol ontslag als hoog- ar, doch hij was hiermede de Leidsche '"Universiteit verloren, wijl hem na beko- toestemmirig verlof werd iren als privaat-docenteen je te blijven geven over ale onderwerpen der Neder- che taalkunde, van werken zijn van zijn verschenen. We noemen Die hystorie van Reynaert Vos, met inleiding en aant. H Logeman 1892); Spe- ,-an Cornells Everaart, met en aant. (tezamen met L. rpè, in 1896-1900); Van den Reynaerde, opnieuw naar Combergsche handschrift geven (tekst, tezamen met iitenrust Hettema, in 1903); den Vos Reynaerde, naar de bekende handschriften en rking, critisch uitgegeven :en inleiding (1914), gevolgd critisch commentaar, later henen. Voorts verschenen ijn hand tal van opstellen loekbeoordeelingen in het chrift voor Ned. taal- en kunde, Taal -n Letteren, lieuwe Taalgids, Versl. en der Kon. Vlaamsche Aca- voor de competitie N. Z. R. espeeld de wedstrijden De I-H.G.R. I en De Zijl II— 1. II. Scheidsrechter de A. Bouwens, te 's-Graven- l 'HLETXEK. De „A. V. tnd" op „Te Werve". Zon- j.l. heeft een vrii groote „A. V. HoUand" athleten genomen aan de wedstrij- voor C- en D-klassers op Werve" in Rijswijk. De pres- s waren, zooals uit het on- taande zal blijken. uitste- Op de 190 M. C, kwamen lolland-loopers J. Jagerman Brouwer uit en werden evenals in Leiden op de 400 'esp. Ie en 2e in resp. 11.4 en en promoveerde hierdoor de B-klasse. Op de 1500 M. 'erd K. Plaatser na een uit ende race eerste, in 4.54.6. In male 300 M. jun. A. werd A. Houwen 2e in 39.7 sec. Op M. D liep G. Nievaart goed verd tweede in 11.9 en pro eerde hierdoor naar de C- se. Op-^de Zweedsche est. 1 Holland, na practisch den ïelen race aan de kop gele- te hebben op de laatste me- gepasseerd en werd hier- 1 tweede in 2.25.3. J. Riet en werd 3e op 400 M. C in sec., terwijl A. F. v. IJer- een goede 100 M. li'ep. en le werd op de 100 M. jun. 1 sec.). C. Hoek wierp den -1 11.90 M. en werd hierme- 2e in de C-klasse, hetgeen uitstekende prestatie is. demie, Onze Eeuw, De Tijdspie gel, Museum, enz. Het zal den thans 86-jarigen §eleerde morgen zeker-met aan ewijzen van belangstelling ont breken. Veertigjarig jubileum P. Ha goort. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer P. Ha- goort, haltechef der N.Z.H.T.M". alhier, in dienst trad. In verband met de tijdsomstandigheden had de huldiging ten huize van den jubilaris, J. P: Blokstraat 10, plaats. Talrijke bloemstukken hadden de woning van den heer Hagoort in een bloemhof her schapen. Gistermiddag kwamen de directeur der N.Z.H.T.M., jhr. Roëll, de onderdirecteur, de heer Jurissen, uit Haarlem, de chef van den uitvoerenden dienst de heer v. d. Vijver uit Leiden, en de heer IJzendijk, voorzitter van het Jubileumfonds uit Haar lem en personeel uit Leiden, ten huize van den jubilaris. Ondeij zeer hartelijke woorden en ge- lukwenschen huldigde de direc teur den jubilaris en bood hem een geschenk aan onder couvert, met een fraai geteekende oor konde. Het deed jhr. Roëll bij zonder genoegen, den jubilaris ook namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel de gouden legpenning met ver- eerend getuigschrift voor 40-ja- rige trouwe dienstvervulling te mogen aanbieden, terwijl de heer IJzendijk als voorzitter van het Jubileumfonds eveneens een ge schenk onder couvert met een fraai geteekende oorkonde, en mevr. Hagoort een fraaie bloe menmand aanbood Onder de vele esBchenken bevond zich ook een bijzonder gebakken jubi leumbord, met den datum der indiensttreding van den jubila ris eri afbeeldingen van het toe- drijf der N.Z.H.T.M. Toelatingexamen Gem. H.B.S. Toegelaten tot de le klas zijn: E. Althuis, J. H. v. Atten, J. J. J. v. Beek, A. M. Berlemon, Soza. Beurze, H. de Boer, I. den Boer, L. A. van Brero, W. F. v. d. Burgh, C. Crevecoeur, C. J. Croon Paula. v. d. Dop, H. C. van Duyn, B. van Eesteren, E. Eichelsheim, P. L. Eichhom, E. J. Entrop, D. Fasseur, J..J. M. Groffie, M. Ha- zenoot, W. Hendriksen. El. den Hertog, C. F. Hitzett, C. L. den Holder, W. F. Janssen, C. H. de Jong, F. de Jonge, R. Jongedijk, W. F. v. d. Kaay, D. Kanbier, Jo hannes Kat, Charles Kat, N. Koets, L. Kok, J. Kranenburg, Franc. Kriek, J. C. Kruyt, S. Lin- schoten, R, W. Lodders, K. Ma- rijt, M". J. Maters, I. G. Metzelaar, J. A. Mulder, C. J. Ratering, L. N. van Rosevelt, J. Rotgers, J. va h Rijkom, W. Schaaf, K. Selireuder, H. J. Sira, C. J. Sper- mon, M. P. Splinter, T. C. Btui- venberg, N. H. Sijpesteyn, A. J. M. v. d. Toom, C. M. Troost, O. van Tuyn. C. de Vogel, L. Vrijen- hoek, D. Waasdorp, H. J. Wein berg, P. S. Wielinga, B. Wijling, W. K. Schram, L. C. v. d. Vliet, J. Vermeulen, M. J. A. Vink, J. v. d. Heyden, C. M. Schouten. Examens Middenstandsdiploma De Vrijdag 16 dezer onderbro ken examens werden gisteren voortgezet. Geslaagd zijn: A. C. Ruigrok (vr), Noordwijk; H. de Ruiter, Aiphen a. d. Rijn; H. C. P. Rusman, Hillegom; M. G. Rij- gersberg, Abbenes; S. G. v. Rijn, Woubruggge; R. C. M. van Schaik Leiden; F. Schalk, Lisse: L. F. Scheepers (vr). Alphen a. d. Rijn; S. A.> Scheffers, Valkenburg (ZH) J. M. Schellingerhout, Zevenho ven; P. G. van Schie, Hoogma- de; W. van Schie, Alphen a. d. Rijn; H. E. L. Schilling, Leiden; H Schippers, J. Schouten, Lisse; W. J. Schouten, Leiden; L. Segaar Voorschoten; C. C. M. v. Segge- len (vr) Warmond; H. H. Sloos, Leiden; A. C. v. d. Slot, A. T. v. d. Slot; J. T. v. d. Slot, Noord- wijkerhout; H. A. Smit (vr), J. Smittenaar, P Smittenaar, Lei den; F. Snel. Alphen a. d. Rijn; J. W. de Snoo'v. d. Knaap (vr), Rijswijk (ZH); H. L. Snijders, Leiden; W. C. Spaanderman (vr), Noordwijk; H. Spierenburg (vr), Katwijk a. d. Rijn: H. Spies (vr), Leiden; H. v. d. Staaij, Leiden; C. Standaard, Hillegom, N. v. Sta veren. Alphen a. d. Rijn; J. F. M. Steinebach, Rotterdam; J. C. Stol wijk. Leiden; C. v. Straalen, Ha- zerswoude. R. v. Straten, Leiden; N. J. M. Stijnman, Warmond; L. W. J. Suijker. Voorschoten; H. M. Swaak, Leiden; C v. d. Tang; W. v. d. Tang, Noordwijkerhout, A .C. Teleng. Leiden; T. B. Ter- berg, Benschop: W. M. M. Teu- ben (vr) Leiden, G. Thomasse, Alphen a. d. Rijn; C. J. v. Tilburg Noordwijk Binnen-; F. A. Tim mermans, Lisse; W. A. Timmers, Noordwijkerhout; P. W. v. Tol, Langeraar, W. M. v. Tol, Ter Aar; W. P v. Tol, Langeraar; J. P. Tuinzaad (vr) Gouda: G. v. Tuijl, Voorschoten, C. A. .Twaalfhoven, Bodegraven. L. Tijssen, Zoeter- woude; M. Tijssen. Zoeterwoude; A. Valentijn, Langeraar; C. A. J. Valentijn. Ter Aar; W. Veen. Lei den; C. W. v. d. Velden, Alphen a. d. Rijn; M. Veldman, Noord wijk; A. E. Verdoes (vr) Sassen- heim; A. C. Verduyn (vr). Al phen a. d. Rijn; F. M. Verduijn, Lisse; L. Verduijn, T. Verduijn, (vr), Zwammerdam; H. C. Ver kade (vr), Noordwijk: T. Verlaan, Ter Aar; P. Visser. W. M. Visser (vr-, Leiden. Afgewezen 14 can- didaten. Niet opgekomen 3 can- didaten. In ons nummer van Za terdag vermeldden wij als ge slaagd G. C. J. Radhuis dit moet zijn G J. C. Radius. Plantsoenconcert. Door het muziekgez. „De Post" o.l.v. dir. M. Bolderdijk zal Donderdag a.s. een concert gegeven worden in het Plantsoen. Het concert zal aanvangen om half acht. Het-pro gramma luidt: 1. Lustrum Marsch M. Bolderdijk, 2. Lugdunum Ouverture, G. Allier, 3. Suite Ballet, F. Poppe. a. Entrée Ma zurka, b. Pizzicato, c. Valse Len to. d. Largo. e. Final-Galop. 4. Rigoletto-Fant. G. Verdi, 5. La Fee des Montagnes Ouvert.. G. F. de Pauw, 6. Luxemburg Wal- zer, F. Lehar. 7. Wagnariana Potp. R. Wagner, J. Kessels, 8. Heldenparade, Marsch, F. Jak- ma Sr. Geboren: Hans z. van F. Sanders en E. H. Schlagwein; Cornelis Jacobus z. van A. J. den Dopper en C. J. Pieket; Jan netje d. van L. C. Otto en C. M. Crama; Albert z. van G. van de Worp en C. Stikkelorum: Jan netje d. van J. Delfos en H. van Klink, Willy Henny d. van J. 'H. van den Wijngaard.en M. Tuijt; Ingrid Gabriëlle d. van A. L. M. de Kort en M. C. M. Bruse- ker;- Susanna Margaretha d. van P. J. Ouwerkerk en C. P. van Wensveen; Agnes Maria d. van J. Molenaar en M. G. van Dee- len. Ondertrouwd: P. C. Witte jm. 28 j. en J. J. M. van Ovost jd; 21 j. Overleden: J.. van der Linden huisvr. van D. Gans, 58 j.; A. Lemstra wed. van J. W. F. Maartense, 82 j.; C. Honders z. 20 j. OxMGEVING ALFHEN a. a. RIJN. Slui ting Misweek. Op initiatief van Deken Z. de Korte had de Katholieke Actie alhier Zondag avond in de St. Josephzaal een bijeenkomst georganiseerd voor de leden, de leekenapostelen, de leden van de Schola Cantorurn, het kerk- en armliestuur, de be keerlingen der parochie en voor genoodigden. Mede waren 'aan wezig Z. Doorl. Hoogw. Mgr. H. J. M. Taskin, de. parochie gees telijkheid. dom. Andreas Win- ninghoff O.S.B., en de eerw. pa ters Gilbertus Lohuis en dr. E. Bruning O.F.M. De avond diende als slot van de onder leiding der paters Lo huis en Bruning, die al zeer met de St. 3cnifaciusparochie zijn samengegroeid, gehouden Mis week, welke samenviel niet het triduum van bidden en boete. Ter inleiding sprak de heer J. F. Allart, voorzitter van het Co mité voor Katholieke Actie. Met verwijzing naar de gehouden da gen, onderstreepte spr. nog even het hoe en waarom van de Ka tholieke Actie. Vervolgens hield pater Lohuis een toespraak over het Mystieke Lichaam van Jezus Christus en over ae vereeniging die wij waarin bezitten met Christus, aan de hand van de op 29 Juni 1943 coor Z.K. Paus Pius XII uitgevaardigde Encycliek. Vol vreugde en merkbaafr ont roerd door het groot innerlijk geluk, 'daft door deze dagen on twijfelbaar zeker in de harten der parochianen is gekomen, dankte de herder alle medewer kenden, die tot het welslagen van deze Misweek tot gebed en boete het hunne hebben bijge dragen. NOORDWIJKERHOUT. Ge slaagd voor het examen land- en tuinbouwboekhouden N.O.I. (ge vestigd te Groningen) G. J. v. d. Burgt en J. Schoone, Noordwij kerhout: Jac. Slootweg. Sassen- heim en Th. Straathof, Nieuw Vennep. RECHTSZAKEN Politie-ambtenaren lieten zich omkoopen. De rechtbank te Ig-Gravenhage behandelde on langs de zaak tegen de beide in middels geschorste Haagsche po litieagenten C. S en J. D. van V.. die gemeen spel speelden met houders van speelgelegenheden door dezen te waarschuwen, wanneer een inval in die inrich tingen dreigde. Zij genoten hier voor een periodieke belooning in den vorm van geld of tabak. De eisch luidde: tegen van V. ander half jaar, tegen S. acht maanden gevangenisstraf. S. werd thans veroordeeld tot zes maanden. In de zaak van J. D. van V. wensch- te de rechtbank nog eenige ge tuigen te hooren, hetgeen heden zou geschieden. Daar evenwel de bedoelde getuigen niet waren" verschenen, werd de zaak nader aangehouden tot 19 September. MEDED. PLAATSELIJKE DISTKÏBUTIEDIENST LEIDEN Uitreiking 2de Distributie- stamkaart. Zij, die tot nu toe niet volde den aan de oproep om hun 2de distributies tam kaart af te ha len. worden tot 30 Juni a.s. in de gelegenheid gesteld dit alsnog le doen. Zj; die zich in deze gemeente hebben gevestigd vaunuizt.ig' en nog niet :n he: bezit ziin van een tweede distributies*, lmkaart, uitgegeven door de gemeente Le'den. dienen zica ten spoe digste. doch in ieder geval vóór 25 Juni a.s. tot het distributie- kantor te wenden. Geëvacueer- den, die nog niet in het bezit zijn van een T. D. uitgegeven door de gemeente Leiden die nen zich ten spoedigste en in ieder geval vóór 25 Juni 1944 te wenden tot de afdeeling Bevol king van het Stadhuis. Zieken, invaliden en ouden van dagen kunnen zich door een gemachtigde doen verte genwoordigen. (machtigings formulieren, tevens doktersat test kunnen dagelijks worden afgehaald of aangevraagd). Met nadruk wordt er op ge wezen, dat na 30 Juni aan bo vengenoemde personen geen tweede distributiestamkaart meer zal worden uitgereikt. 7000 OFF. MEDEDEELINGEN. Geldigheids-uur suikertoewij zingen. De geldigheidsduur van de toewijzingen voor hui- ker met een vervaldatum gele gen in het tijdvak van 1 Juni t.m. 1 Juli '44 is verlengd tot en met 1 Augustus 1944. Deze ver lenging geldt niet voor industrie- coupures suiker, die het hoofd bedrijfschap voor akkerbouw producten uitgeeft. Rooiverbod aardappelen. Ter voorkoming van moeilijkhe den vestigt het bedrijfschap voor groenten en fruit de aandacht van belanghebbenden op het be staande algemeene verbod tot het rooien van aardappelen. On der dit verbod vallen dus niet alleen alle beroepstelers, ook die op contract voor de gemeente te len, maar evenzeer de volks tuinders en de deelnemers aan een bedrijfsvolkstuin. Voorts geldt het verbod voor iedere soort aardappelen. Geen aard appel mag bijgevolg worden ge rooid alvorens toestemming is verleend, welke toestemming voor zoover betreft vroege en daarmede gelijk te stellen aard appelen uitsluitend wordt ver leend door het bedrijfschap voor groenten fruit. Över den nade ren rooidatum zal het bedrijf schap te zijner tijd mededeeling doen. Slechts aardappelen ge teeld onder glas. voor zoover tot deze teelt toestemimini is ver leend. mogen thans vrij worden gerooid. RS« C i) van Tante Aagt! Meng twee pakjes Recter's Sauspoeder rriet 5 kopjes water en breng dit onder af en toe roeren can de kook. Neem dan een eetlepel boter of morgorine en klop die stevig door de saus. Dit wordt een heerlijke gebonden saus dank zij Gsie Sauspoeder 10 pakjes op 1 bon. Onmisbaar bij het stoven en binden van groenten. Ree ter - Veenendaal Zoo sp. mog. gevr. een Brood- en Banfcet- bakKersfcediende en halfwas. VAN DER MEERS Bakkerij, Zuid- buurtscheweg 70, Zoeter, woude. 4773 Vanaf heden leverlaar alle soorten KOOLPLAKTEN en PREIPLANTEN. Groute voor raad uit eigen kweekerij. Tegen vastgestelde prijzen. Beleefd aanbevelend TH. A. HIJDRA TEL. 34, LANGERAAR Te kocp aangeboden Huiskarnerarpeublemept, best. uit eiken dressoir, theemeubel, 2 crapeauds, 2 faut., 4 stoelen, sche merlamp 700. divan 40, leeslamp 25, dubbele trap 17.50. ZWARTJES, 't Soldaatje, Voorhout. tjcsiecdnucC^5 *nUi'&elOCVU /I ^it koffie. Adverteert in dit blad Verkrijgbaar bij: Fa. W. G. Brandt, Hooge Woerd 77 j H. v. Hartevelt, Haarlemmerstraat 215

Zuidhollandsch Dagblad | 1944 | | pagina 3