ENSAID helpt U tijd, geld en punten besparen! H. B. Maitimo (ASV), er (CNV), B. Griekspoor S.—D. H. C. 1—4. De [oeg speelde gisteren heel chter tegen D.H.C. dan ireek tegen HBS en voor feit, dat de verdediging rust niet op dreef kon was oorzaak van de ne- tegen de Delftenaren, poedig nam D.H.C. door ed schot van mid voor i de leiding (01) en liten v. Geest benutte tijd later een kleine kans tusschen de beenen van de doellijn staanden ver door schoot (02). Door t van den U.V. S.-keeper I :t voor de rust nog 03. hervatting speelde Pola- de inplaats van v. Wan- e voor de rust den bal chtbij hard tegen het ad gekregen. U.V.S. pak- veel beter aan, wist D. fs te overrompelen en in rdediging terug te drin- na goed voorhoedewerk .Tonnv Kantebeen fraai 'os even hield de druk .S. aan, maar langzamer- lerstelde de DHC-defen- i en toen vrij onver- ioor een fout van de U. dediging door v. Geest >rde doelpunt voor DHC smaakt (1—4), was het r U.V.S.-ploeg gebroken, strijd ging als een nacht- it. Z. L. C. 63. In een gespeelden wedstrijd Docos een fraaie 63 ning op Z. L. C. behaald, ellijk nam Docos het handen en de linksbui- dadelijk te doelpunten Korten tijd later ver- Docos haar voorsprong waarna Z. L. C. zich wat egon in te spannen en agt nog voor de rust ge- maken. (22). Na de ing slaagden de gasten er de leiding te nemen, at was Docos te bar en 1 samenspel wisten ach- olgens de linktsbuiten, r en linksbinnen den id op 6—3 te brengen. ?BAL. Uitslagen NSB. ïpioenschap van Neder- 'SV-Het Zuiden 1-3. Holland: 2e kl. B: Het 2-Quick 4-3; OSCR- 4-5. Kamp. 2e kl.: „s-Vicus Orientis 3-5. n wedstrijd: Amsterdam- lag 10-0. LETIEK. Slijkhuis wint zeren-Man-beker. On- r groote belangstelling is te Vught voor de 7e nationale boschloop om Izeren Man gehouden, or een werkelijk overwel- deelname bleek te be- 3ij de A en B-klassers, die ineerd startten, was het Holland-looper Slijkhuis, ich snel loswerkte. Het verschil met zijn rivalen: 'ilburger Pluymakers en - rnhemmer Slegt was zoo dat er van strijd om de plaats geen sprake kon n de Leidenaar ging dan rer de finish met een voor van bijna 400 meter, iee hij dezen loop voor de maal in successie won en ief beslag legde op den leker. voornaamste uitslagen lui- L-klasse: 1. W. Slijkhuis Le'iden 11.57: 2. F. akers (N.A.U.) Valken- 12.29.8; 3. D. Slegt irsbergen) Arnhem. asse: 1. J. van As (GAC) 13 3 asse: 1. G. Heupink khaar) 13.37. JARTEN. Kees de Rui.i- tmpioen na unieke presta- Zaterdag en Zondag zijn de biljartsport in Neder- loogtij dagen geweest, welke ulden letters in de annalen den Ned. Biljartbond ge laafd zullen worden. Niet omdat de Waalwijker Kees lijter op bewonderenswaar- wijze voor zijn overwinning :hmidt met een feilloos ge le serie van 400 carambo- echts één beurt noodig had, prestatie, welke in wed- tournooien in ons land nog ter is voorgekomen en waar- De Ruyter getoond heeft vare grootmeester in dit bil- enre te zijn. niet alleen ook, t deze nauwelijks 19-jarige r het le klas kampioenschap heeft weten te betwisten Oe eppefbsvelhébber der Kriegs- marlne Grootadmiraal Ddnitz inipec- taarda steunpunten an den AtlanPk- watl. Da inspectie van aan torpedo- bootjager, die aan aan succesvol gevecht tegen aan Engelschen kruiser heelt deelgenomen PK Sêmisch/O/H/P m op matadors als Hoogland, Schmidt, Poyck, Mönch en Tee- gelaar, niet alleen verder, dat hij het tournooi beëindigde met het hooge gemiddelde van 33.61 te gen 28.57 van Hoogland het vorig jaar, maar daarnaast ook, omdat het geheele spelpeil weer hooger is geweest dan het vorig jaar, toen reeds een topprestatie werd bereikt. Het hoogtepunt van den Zater dag en van het geheele tournooi is natuurlijk de unieke prestatie van De Ruyter geweest, den jong- sten, maar tevens verreweg den besten deelnemer. Hij eindigde zijn partij tegen Schmidt eerst, toen hij de 400 punten verzameld had. Drie kwartier slechts had hij er over gedaan. Toen hij zijn queue wegzette, barstte er een storm van applaus los, waaraan bijna geen eind scheen te ko men. hetgeen De Ruyter na deze uitzonderlijke prestatie volkomen verdiend had. Schmidt, die den nastoot had, bracht het niet ver der dan tot 36, aldus toch nog een partijgemiddelde noteerend, dat er wezen mocht. Verder mag nog gewezen wor den op de partij tusschen den Leidenaar Teegelaar en den Lim burgenaar Poyck. die ook voort durend candidaten voor den kam pioenstitel zijn geweest. De beslissing over het kam pioenschap moest uiteindelijk vallen tusschen De Ruyter. die tegen Van der Veen moest uit komen en Teegelaar. die Wester ling tot tegenstander had. De eenige spanning in deze partijen bracht de Assenaar Westerling, die zich hardnekkig tegen den Leidenaar verdedigde en zelfs tot series van 113 en 71 kwam, maar op den duur toch niet stand kon houden tegen Teegelaar, die se ries van 104. 63 en een mooie van 162 scoorde. Gemakkelijker behaalde De Ruyter de overwin ning en daarmede het kampioen schap. Begonnen met een poedel en een 3, kwam hij in de derde beurt tot groote actie en produ ceerde weer een sublieme serie van 212, welke later nog gevolgd werd door beurten van 69 en 52. Van der Veen bracht er niets van terecht en in 7 beurten had de Waalwijker de partij in zijn voor deel beslist. De eindstand luidt: gew. car. h.s. a.gm. 1. De Ruyter 6~ 2555 400 33.61 2. Teegelaar VA 2702 162 22.70 3. Poyck 5 2744 210 28.— 4. Schmidt VA, 2186 125 25.71 5. Hoogland VA 2564 144 25.13 6. v. d. Veen VA 1667 97 17.36 7. Mönch 2 1765 238 16.49 8. Westerling 0 1821 148 14.80 ZWEEFVLIEGEN. Kurt Schmidt gesneuveld. De bekende Duit- sche zweefvlieger Kurt Schmidt uit Straatsburg is den vlieger- dood gestorven. Schmidt, die na den eersten wereldoorlog naar Oost-Pruisen verhuisde, vestigde in 1933 aan het Frischenhaf een nieuw wereldrecord in het duur- vliegen met een éénpersoons zweefvliegtuig. Dit record werd eerst in 1943 verbeterd. In 1939 legde hij in een zweefvliegtuig 4500 KM. af en in hetzelfde jaar werd hem tijdens de Rhön-wed- strijden den Adolf Hitler-prijs toegekend als erkenning voor zijn prestaties ter bevordering van het vliegen zonder motor. STADSNIEUWS Mej. Cato Gubbi. f Een der oudste inwoonsters van onze ge meente mej. Cato Gubbi, Wonen de Stille Rijn 16a, is Zaterdag avond overleden, in den ouder dom van TT jaar. Tot het laatst van haar leven hoewel zij de laatste jaren niet meer haar wo ning kon verlaten is deze vrouw gebleven vol belangstel ling voor het leven, voor haar familie, vrienden en kennissen en voor alle belangrijke gebeur tenissen. Wie haar bezocht zij leefde reeds vele jaren samen met een getrouwe, hulpvaardige huishoudster werd altijd ge troffen door haar charmante ont vangst en fijne attenties, haar le- vendigen geest. Mej. Cato Gub bi was een zeer godsdienstige katholieke vrouw. En degenen, die zij meest in het verborgene en altijd met groote kieschheid heeft gesteund en geholpen, we ten, hoe zij haar plichten van christen-vrouw verstond. Dat mej. Gubbi open oog had voor het sociale leven blijkt wel uit deze twee belangrijke feiten: zij is geweest mede-oprichtster en be stuurslid van de R.-K. Ver. tot bescherming van meisjes, de Zi- ta-ver.: mede-oprichtster en be stuurslid van de afd. Leiden v. d. Dioc. R.-K. Vrouwenbond. Zoo als in de annonce medegedeeld heeft a.s. Woensdag de uitvaart en begrafenis plaats. Albert Vogel Jr. De beken de voordrachtkunstenaar Albert KERKNIEUWS BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Kanunnik van het Kathe draal Kapittel van Sint Bavo te Haarlem den Zeereerw. Hooggel. heer dr. C. J. Henning. Regent van het Seminarie Hageveld te Heemstede, tijdelijk te Noordwii- ker7iout: tot Pastoor te Schiedam (St. Liduina) en tot Deken van het Dekenaat Schiedam den Zeer eerw. heer R. J. Reiinen: tot Pastoor te Scheveningen (O. L. Vrouw van Lourdes) den Weleerw. heer P. A. A. Ver- hoeckx. thans Kapelaan te Am sterdam (H. Bonifacius): tot Pastoor te Voorburg (O. L. Vrouw Hem.) den Weleerw. heer J. N. A. Beenakker: tot Pastoor te Schoorl den Weleerw. heer J. L. Wortel: tot Pastoor te Anna Paulowna den Weleerw. heer C. Vis: tot Reetor te Alkmaar (St. Elisabeth-Ziekenhuis) den Wel eerw. heer P. C. G. Visser, thans Kapelaan te Amsterdam (H.H. Martelaren van Gorcum): tot Pastoor te Heerhugowaard (H. Dionysius) den Weleerw. heer Th. A. L. Sprenger: tot Pastoor te Ilpendam den Weleerw. heer H. J. Kuijper: tot Rector te Rot terdam (Kapel Allerh. Sacra ment) den Weleerw. heer Th. van Baar. thans Conrector al daar. Vogel zal, na zijn succes van den vorigen keer. nog een enkelen avond in Leiden geven en we. op Maandag 24 April e.k. in de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal. De kunstenaar zal dan wer ken brengen van Van Deyssel. Gorter, Couperus (..De Nauma- chie") e.a. Onder zeer veel blijken van belangstelling herdachten Zater dag j.l. de heeren Chr. Op dam en B. Gij bels de dag. dat zii resp. als meesterknecht en le blik slager, 40 jaar aan Schoonder- gang's Conservenfabriek verbon den waren. Om twaalf uur ont ving de directie de beide jubila rissen met hun echtgenooten in het privé-kantoor. waar zij in hartelijke bewoordingen werden toegesproken. Spr. mepaoreerde o.a. hoe zij 40 jaar lang hun beste krachten aan den bloei der zaak gewijd hebben. Steeds in elk sei zoen stonden zij klaar om de be langen van de fabriek te behar tigen en dit valt zeker niet te on derschatten als men bedenkt, hoe wisselvallig het conservenbedrijf is. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat hij nog lang met de iubilarissen zou mogen samen werken. Als huldeblijk werd hun een enveloppe met inhoud aange boden. terwijl den echtgenooten een bloemstuk overhandigd werd. Hierna vereenigden de directie en het personeel zich aan een feestelijken maaltijd. Van het personeel mochten de iubilaris sen onder diverse toespraken eenige stoffelijke blijken van waardeering en bloemstukken in ontvangst nemen. Verschillende zakenrelaties lieten zich ook niet onbetuigd. Geboren: Eduard Cornelis Ary z. van C. J. van Noort en A. van Nood: Jacob Wijtse z. van A. Huisman en L. Terpstra: An thony z. van A. van der Zeeuiv en J. Stil kelorum; Elisabeth d. van J. H. Homan en G. Binnen dijk: Joanna Elisabeth Apolonia Maria d. van H. J. Trei en A. Zwagerman: Robert z. van C. F. Fruman en C. J. Provily; Hen- drika Maria d. van H. Pet en M. Hogervorst; Johannes Paulus z. van E. van der Born en J. Per- fors. Ondertrou wd: P. J. Mank jm. 30 j. en P. J. Uütte- waal jd. 25 j.: W. Blanken jm. 31 i. en L. F. M. Sierat jd. 37 i. Overleden: C. Brouwer man 58 j.: J. van Puffelen man 50 j. C. Mugge weduwe van P. van Weeren 75 j.; M. Luijendijk vr. 81 jaar. Qames en Meisjes Maakt nu zelf uw kleeding thuis!! £endt een briefkaart aan INSTITUUT E. N. S. A. I. D. Spec maemijjins PTT. Tolsteegitnge) 54 (Itrecm voorzien van een duidelijk adres, bepJakt mei 35 cent aan postzegels (porto briefkaart Inbegrepen, zie model) en wij zenden U een mooi boek met ruim 100 maten en modellen, en tevens een gratis apparaat om C te laten zien hoe gemakkelijk onze methode is om THUIS zonder rekenen en teekenen alle kleeding te leeren maken en vermaken, ook uit oude stoffen. 2 Te koop vloerzeil f 37.50, vloerkleed 65, looper 25.—, schuiftafel 27.50, wieg f 25. klok f 27.50, schilderstukken 25, stoelen 25, kast 45, vorken 6, lepels 3.50. messen ll. NIEU- WENBURG. Hooigr. 55. 2 B. z. a. net R. K. Meisje v. d. of d. en n., liefst bij kinderen, onverschillig waar. Br. agent ZHD. P. H. VERBEIJ, Zijde 274, Boskoop. 3478 2 Analyste b. z. a. H.B.S. leerlingen te helpen met Scheikunde. Ook leerlin gen L.S., H.B.S.. U.L.O. Alle vakken behalve wis kunde Br, no 3469 bur. v, d. blad. 2 Ter overname aangeb.: 1 langwerpige salontafel, bladmaat 95 x 45 35, 1 Oud-Hpllandsche bijzetta fel met la 25, 1 salonta feltje achthoekig blad f 25 alles prima onderhouden. JOOP POLLMANN, Hoog straat 4. - 3816 2 Boerenknecht terst. Sir vraagd van 15-17 j., goe<L;s kunn. melken. G. A. KNIJNENBURG, Oostvliet- weg 21, Leidschendam. 2 Te koop gevr. Sjoel bak m. schijven, kinder bedje (2 j.l en vloerkleed 3.5 x 4. FUCHS, v. Lim burg Styrumstr. 22. 3459 f2 Wie wil ruilen 1 paar br meisjesschoenen m. 32 voor jongenssch. m. 31. VAN LEEUWEN, Hoogl. Kerkgr. 5. 3463 f2 Gevr. een Huiskachel waarop gekookt kan wor den. Aanbev. P. VERBEIJ agent Z.H, Dgbl., Zijde 274 Boskoop. 3455 f2 Onze Jos had graag een autoped met zijn ver jaardag. Wie helpt ons er aan, v. RESTEREN, Kam. Onneslaan 6. 3844 2 Hooge heerenschoen m. 44 i. g. st., ruilen voor iongensschoen m. 37. HUISMAN, Hugo de Vries- straat 36. 3440 2 Te koop gevr. Heeren- fiets zonder banden, bij voorkeur met trommelrem- men, eventueel versnel- 'lingsnaaf. M. VERNIERS, Rijnsb.weg 62a, Leiden. f2 Aangeb. 2 nieuwe goed gevulde sierkussens 15 en 30. 3 kleedjes (hand werk) 10 p. stuk. 2 da messjaals 5 en 10. HA VERKAMP, Emmalaan 78 Oegstgeest. 3468 2 Wie wil ruilen een paar nieuwe lage zw. schoenen m 45 voor 1 pr ^ieuwe warksch. m. 45 of lahrzen ÖC 45. W. L. VAN KS. Tïrezen 75, Boskoop. 34afc 2 A-iHi'fulsiini zeilkano mahoniehout, geheel com pleet, zeil, zwaarden, rie men. paddel, enz. in ruil voor zeilboot of roeiboot, Zeemanlaan 31, Leiden. 2 Wie ruilt zijn guitaar voor een in goeden staat zijnfK kinderledikant met matras.-Kemperstraat no 3 achter Maresingel. 3055 2 Zoo spoedig mogelijk gevraagd een R. K. Dienst bode of werkster, goed kunn. werken bij C. H. KOOT, Dorpsstraat A 361, Nieuwkoop. 3498 2 Te koop solied wit kinderledikant nieuw, o. kw. 15585, met gezond heidsmatras f 95.P. V1NTGES, Morschweg 137 Leiden. 3049 2 Te koop gevr. wasch- tafel met toebehooren door Landbouwer. Aan biedingen aan J. J. v. d. GEEST, a. d. Zijl. War mond. 2876 2 Te koop 2de handsch kleed f 75. prima spelende gramofoon met 47 platen f 80. G. DOFFERHOFF. Dorpsstraat 76, Oegst geest. 3482 De Leidsche Schilder- en Teeken Academie „Ars Aemula Naturae", P. Kerkgr. 9, Leiden Hervat op 17 April de Dag- en Avondcursus v. beginnelingen en verdergevorderden. Het lesgeld bedraagt voor Dagcursus tee kenen 10.p. m„ voor Dagcursus schilderen la.o in. en voor Avondcursus teekenen f 7.50 p. m. bij vooruitbe taling te voldoen. Inschrijving van nieuwe leerlin gen bij Mevr. O. v. ITER SONKN OEPPFLE, Ra penburg 2. en aan bovenstaand adres. 5211 2 Jongensrijwiel m. tor pedonaaf 60, buitenband 28x/i f 7.50. 1 pers. hout ledikant m. springbak f 50 gr. dressoir f 300. matrasje v. kinderlédikant 140 x 60 10, 2 pers. spiraalmatras J 30. LANGEZAAL, Stille Rijn 7. 3395 2 Gramoioonplaten. Wij geverr 2.50 tot 5.00 voor 1 kg. oude platen! Reparaties en veeren in zetten vakkundig! Voor koffergramof. en motoren geef ik zeer goede prijzen. W. GRöNLOH, Burgsteeg 9. Leiden. 3407 2 Wie wil ruilen een lange witte bruidsjurk, en onderjurk 13 of 14 i. voor zomermantel. C, KORE- MAN, O. Rijn 67a, Leiden. 2 Te koop een groen vierkant emaille kacheltje met plaat en pijpen voor 50 bij TH. W. STRAAT HOF, Achterdijk. 2, Rijp- wetering. v 3491 2 Gevr. een in goeden slaat zijnde accordeon, liefst pianoklavier. Aanb. aan J. WESTGEEST, Kerkstraat 79, Noordwijk. 2 Aangeb. een kinderka merschommel f 10, Te vens te ruilen een pr. jon- gensschoenen m. 37 voor meisiessch. 36 en jongens- ias leeft. 17 j. voor meis jesmantel 16 j J, M. HOO- GENBOOM Rijpwetering 35 "2" Ter ruiling aangeb. wit satijnen trouwjapon m. 38 met sleepje en kant plus sluier voor 12 (naar kwal.) lappen zomerstof voor japonnen. Levendaal no. 173. 3464 2 In ruil aangeb. een i. g. st. z. Heerencostuum voor een jongenspak fplus- four) 15 j. Adres KAL LENBERG, Groenoordstr. 21 Leiden. 3346 2 Net Meisje gevr. on geveer 1415 j. voor hui selijke bezigheden. F. L. P. v. d. DRIFT—NEIJEN- BUUR, Botermarkt 2. 2 Te koop een 12 M. B.M. z.g.a.n., luxe uitvoe ring, 2 tuigen, buiskap en dekzeil prijs 2000. C. J VAN LEEUWEN, Zuid einde A45, Nieuwkoop. 2 Te koop gtevr. een in goeden staat zijnd Thee meubel. Br. met prijsopg. aan J. C. HUISMAN, Staalwijkstr. 39, Leiden. 2 Uw naaimacbine/iu een kostbaar bezit. RIpt ze daarom eens goed |d|oor ons nazien en schooufbaken. Pfaff-Naaimachmehuis. Steenstr. 19, Leiddn. Tel. no. 23795. J 2 Zoo spoedig mogelijk gevr. R. K. Dienstbode of Werkster, goed kurn. wer- Dorpsstraat A 361, Nieuw koop. 3498

Zuidhollandsch Dagblad | 1944 | | pagina 3