Aardrijkskunde wekt beroering FONDUEFANS LATENT ZICH WEER SMAKEN Uit brieven van lezers ii takingen dreigen ij werf De Schelde REDDY 100%ZUIVERE ZONNEBLOEMOLIE. raren hebben kritiek op plannen voor examenprogramma Ruzie in straat leidt tot bezetting kantoor en akkoord met directie jongeren kunnen Sen jaar in ustralië verblijven J Dierenbescherming gaat letten op varkenshouderij en Topman Koning legt functie neer Ondernemingsraad Gasunie schort werkzaamheden op Geldroof in hotel FAMILIEBERICHTEN iAG 23 DECEMBER 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET Plet Hagen ITERDAM Zijn de universiteiten bezig een deel van de universitaire aardrijkskunde te hevelen naar de middelbare school? Volgens een deel van de leraren begint het daar op te lijken. rdenking is gewekt door het In itus verschenen ontwerp voor ieuw programma voor het vak Ijkskunde op vwo-scholen. Dit rp is op verzoek van staatsse- ls De Jong opgesteld door een üssie onder voorzitterschap van cteur A. van Voskuilen. Weinig enprogramma's hebben zoveel loen opwaaien als dit stuk. ritlek komt vooral van leraren, oden dat er aan leraren en leer- onmogelljke eisen worden ge- Het programma is zo overla- dat leerlingen snel de lust zal an om aardrijkskunde in hun jnpakket te kiezen. En wat het is van alles: de voorstellen zou- eschreven zijn vanuit de ivoren van het hoger onderwijs. e kritiek vanuit de scholen heb- ich onlangs drie hoogleraren en wetenschappelijk hoofdmede- >rs aangesloten. Prof. Chr. van len, wiens reactie door de ande- rerd onderschreven, noemde in ieuwe Oeografenkrant het pro- ma „apert ondeugdelijk". Bij zen van het stuk had hij tranen i ogen gekregen. lscussle is inmiddels zo hoog open dat staatssecretaris De de termijn voor het inzenden eacties heeft verlengd van 1 ja- tot 1 maart volgend jaar. Daar- il de commissie-Van Voskuilen uw aan het werk moeten. Van uilen: „Veel critici vergeten dat tuk slechts een voorstel is ge- Het was Juist de bedoeling om los te maken. Daar kunnen wij oordeel mee doen. als we het am ma straks moeten her- ven". Voskuilen zegt dat hij ingeno- Is met de discussie die nu is aan. „Een vak als aardrljkskun- voortdurend aan verandering rhevlg. Dat komt doordat het betrekking heeft op de maatschappe lijke werkelijkheid. Als Je dan met een voorstel voor het eindexamen komt, is het geen wonder dat er aller lei tegengestelde meningen naar vo ren komen. Dat is Juist goed. Het zou veel erger zijn, als iedereen zijn mond hield." Thema's Die open houding van de in Alkmaar gevestigde inspecteur van het onder wijs zal sommigen misschien gerust stellen. Maar er zal heel wat water bij de wijn gedaan moeten worden, om het merendeel der critici te bevre digen. Het voorgestelde programma somt een aantal thema's op die dan worden toegepast ln vijf gebieden: Neder land. de Verenigde Staten, de Sowjet Unie. een stedelljk-lndustriële regio en een ontwikkelingsregio. De the ma's die aan de orde moeten komen zijn: bevolking, stad en platteland, territorialiteit, ruimtelijk beleid, ont wikkelingsproblematiek. klimaat, landschapssfeer en mens en milieu. In de uitwerking van het programma wordt bovendien een lange lijst gege ven van kernbegrippen, waarmee de leerling vertrouwd dient te zijn. Het is vooral die laatste lijst die veel leraren heeft geprikkeld tot kritiek. Het zijn zoveel begrippen, dat je ner gens diep op in kunt gaan. Het gevaar is dan dat het weetjes worden. Even vlug leren wat verstaan wordt onder „Groene revolutie". Maar tijd om in houd te geven aan zo'n begrip is er niet. Universitair Een ander bezwaar is dat veel begrip pen zonder meer geplukt zijn uit uni versitaire handboeken. Backwashef- fecten, segregatie-indexen en associ atiematen zijn op een bepaald niveau best bruikbaar, maar moet een vwo- leerling dit allemaal weten? Of, sug gereren de aardrijkskundeleraren van het Frencken College te Ooster hout, is dit er allemaal ingepropt om de status van het vak te verhogen? Daarmee komen we bij de bezwaren van prof. Van Paassen en zijn mede standers. Hij vraagt zich af wat nu de vormende waarde is van het voorge stelde programma. Het kan allemaal wel erg wetenschappelijk lijken, maar moet je leerlingen daarmee las tig vallen? Je gaat op de middelbare school toch geen Egyptologie do ceren? Van Paassen wil het vak aardrijks kunde vooral van de sociale kant benaderen. De fysische aspecten (kli maat. bodem, enz.) zijn daaraan on dergeschikt. Aardrijkskunde moet gegeven worden in nauw verband met geschiedenis. Ook een stukje so ciologie komt eraan te pas. Illustratie uit de Nieuwe Geografenkrant. Samenleving Het gaat volgens Van Paassen om drie fundamentele verschijnselen: sa menleving, verwereldlijking en „huis houding" 8cholieren moeten leren dat zij de aarde delen met heel de mensheid, dat de wereld waarin zij leven een geschiedenis heeft, en dat de politieke, economische, sociale en culturele organisatie van ons bestaan concreet, in geografische verbEinden gestalte krijgt. Van Paasssen: „Het voornaamste is dat leerlingen de verbanden zien. Dat ze Nederland niet geïsoleerd bekij ken, los van Europa, los van de we reld. En als ze over energie praten, moeten ze beseffen, dat de wereld één geheel is, dat we van elkaar afhanke lijk zijn, en dat niet slechts in de situatie van vandaag, maar in een historische context." Voor Van Voskuilen zijn de woorden van prof. Van Paassen veel te alge meen en te weinig praktisch. „Het voordeel van ons voorstel is Juist, dat het zo concreet is. Wij geven precies aan wat het vak kan inhouden. Men kan zeggen dat het te veel is. dat wil ik wel toegeven. Er kan wat af. Mis schien zijn er aan de andere kant dingen die eraan toegevoegd moeten worden. Maar laat men dan erkennen dat het voor een vak als aardrijks kunde, net zo goed als voor natuur kunde of biologie, nodig is om een programma te maken." De heer Van Voskuilen gelooft niet dat het voorgestelde programma de scholen te weinig ruimte laat om een eigen gezicht te tonen. In de lagere klassen hebben de scholen grote vrij heid, zegt hij. In dit eindexamen programma is die vrijheid wel min der, om dat Je aan je onderwerpen vast zit. Maar hoe Je bepaalde begrip pen interpreteert, dat blijft een zaak van de leraar die het vak geeft. In het schoolonderzoek zit ook wel ruimte voor een eigen aanpak. Het voorge stelde „schoolpracticum" is daarvan een voorbeeld. Technocratisch Op de achtergrond van de discussie speelt de angst mee dat het vak aard rijkskunde te „technocratisch" wordt. Die ontwikkeling begon zich volgens sommigen al af te tekenen toen voor aardrijkskunde een cen tral schriftelijk examen verplicht werd gesteld. Daardoor is in de hand gewerkt dat leerlingen „toetsbare" feiten kregen te leren. Het vak zou meer en meer een kwestie worden van getallen, grafieken, statistieken. Het examen zou ontaarden in een reeks valkuilen en spitsvondigheden. Als we inspecteur Van Voskuilen mo gen geloven is dat echter niet de bedoeling. Hij zegt juist een groot voorstander te zijn van het leggen van verbanden en het kweken van inzicht. ,In de doelstellingen die wij aangeven staat de maatschappelijke vorming van de leerlingen voorop. Maar aan de andere kant moet je ook erkennen dat. het gaat om een examen dat toegang geeft tot het wetenschappe lijk onderwijs. En als is het voor de studie geogTafie dan niet vereist dat Je aardrijkskunde in je pakket hebt, het examenprogramma zal toch de basis moeten leggen voor een univer sitaire studie." ADVERTENTIE Sta ook in de Lekkerste Maand van 't Jaar even stil bij de olie die u gebruikt. Reddy 100% zuivere zonnebloemolie. Voor salades en sauzen, voor fondue, voor oliebollen en appelflappen. En noem maar op. ALMELO (ANP) Twintig huurders van woningen in de wijk de Schelf horst in Almelo hebben gistermorgen enkele uren het makelaarskantoor Snelder-Zeilstra in Almelo bezet. De bewoners wilden door deze actie ui ting geven aan hun grieven tegen een van de bewoners van de straat, die volgens hen al geruime tijd voor moeilijkheden zorgt. De Almelose po litie had de mem afgelopen vrijdag overgebracht naar het bureau nadat hij onder andere een fles zoutzuur tegen het portier van een auto van een buurman had gegooid. De politie hield de man tot zaterdagavond vast. Toen hij bij zijn woning terugkeerde stonden 25 buurtbewoners hem op te wachten om nog eens op luidruchtige wijze duidelijk te maken dat zijn aan wezigheid in de buurt niet langer ge wenst is. De bezetters verlieten het kantoor nadat hun een gesprek met een van de wethouders was toege zegd. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover ol over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Laffe slak In het artikel over Oriana Fallaci (TROUW 13 dec.) kwam lk de passage tegen waarin Fallaci onder andere zegt: „Er zijn twee dingen die ik haat en dat zijn lafheid en hypocrisie." Ze wördt bijna boos als ze geconfron teerd wordt met juist een van die woorden in een passage uit haar boek waarin ze de eerste ontmoeting be schrijft tussen haar en Panagoulis. „Ik trok mijn handen terug, ik ver borg ze onder het tafeltje. Met de lafheid van een slak die zich in haar huls terugtrekt zodra men haw inaar even aanraakt, begon ik je een doof, hardnekkig verzet te bieden." „Wat," roept ze, „staat daar het woord .Laf heid' in de vertaling? Dat woord heb ik nooit gebruikt. Voorzichtigheid was het woord, lafheid haat ik en heb ik nooit in het boek geschreven." Ik veronderstel dat uw redacteur Anita Löwenhardt (hoewel het gesprek met haar waarschijnlijk ln het Engels ge voerd werd) de Nederlandse vertaling voor zich had, maar als het de Engel se of Duitse vertaling geweest zou zijn had dat waarschijnlijk geen ver schil gemaakt; in de Italiaanse uitga ve (Rizzoli, 2e druk: Juli 1979) staat namelijk: „Ritirai le manl, le nascosi sotto 11 tavollno. Con la vilt& di una lumaca che al solo sfiorarla si rifugia dentro il suo guscio, presl a opport! una resistenza sorda, accanita." enz. Met de beste wil van de wereld kan „viltè" niet als „voorzichtigheid" ge ïnterpreteerd worden. Elk woorden boek zal U kunnen vertellen dat „voorzichtigheid" „prudenza" of „cautela" is en dat „viltè" slechts door „lafheid" vertaald kan worden (hoewel het een gradatie minder sterk is dan het andere woord voor lafheid: „vigliaccheria"), en zeker niet door voorzichtigheid, zelfs niet door „bangheid" of „angst". Ik herinner mij heel goed dat lk het beeld van de „laffe" slak niet juist vond en dacht „zij had beter het woord .angst' of .drang tot zelfbehoud' kunnen ge bruiken maar een vertaalster kan nu eenmaal niet de vrijheid nemen de schrijfster te corrigeren. Ik nam dan ook aan dat zij had willen uitdrukken hoe „laf" zij zich (tegen haar natuur in) op dat moment voelde. DEN HAAG Henny Rip vertaalster van het boek „een man" van Oriana Fallaci. Alternatief Over de voornemens tot fusie van NBBA, EPV, Tachtigers en CDU. om te komen tot een evangelisch politiek alternatief voor het CDA ben ik bij zonder verheugd. Ik ben er zeker van dat veel mensen hier jaren op hebben gewacht. Laten de vier groepen en mogelijk ook een deel van de Arjos elkaar toch proberen te vinden en zich niet verschuilen achter program matische punten. Het gaat hier om een stuk geloofwaardigheid van het christendom, om een partij die wil werken vanuit de evangelische idee van gerechtigheid en vrede (en als zodanig iedere samenwerking met de WD uitsluit). Landsmeer G. J. Schatten Jeugdlonen Ik en vele andere lezers van dezt krant met mij, zullen in 1977 vreemc gekeken hebben toen de als progres sief bekend staande Albeda ministei bij Van Agt en Wiegel werd. We weter nu wel beter. De specialisten schijner via gerechtelijke trucs zelf te moger bepalen wat ze Inleveren en Albedï c.s. geven toe, want ook al moeter veel gezinnen er meer dan tien jaai van leven, het kabinet vindt 240.00( gulden per jaar toch wel wat weinif voor een specialist. Vervolgens wor den heel langzaam de uitkeringen er de lonen losgekoppeld. Eerst heet dat bijstellen, dan fouten wegwerken er dan is het weer noodzaak. En ni wordt er dan gekort op de jeugdlo nen. Als niemand dan wil inleverer. worden de Jongeren maar weer een: uitgeschud. De smoes is dat het meej werk zou opleveren. Geen enkel on derzoek heeft dat ooit kunnen aanto nen. Voor bezuinigingen op defensie moet het onmogelijke bewijs gele verd worden dat de Russen niet ko men. Maar jongeren schijn je met eer natte vinger te kunnen tillen. Op deze manier zal ook de bijdrage van Jonge ren aan het door dit kabinet o zc volprezen gezinsinkomen ver terug vallen. En dat zijn natuurlijk weei net de gezinnen met de laagste inko mens, want bij hogere inkomens hoe ven jongeren niets af te dragen thuis Daarnaast is het in ons onderwijssys teem nog altijd zo dat jongeren eer der gaan werken wanneer hun ouders een laag inkomen hebben dan wan neer ze een inkomen hebben zoals onze ministers. Dit kabinet mist ge woon het lef om wat positief te doen. In plaats van een eerlijke verdeling van werk, bezit en inkomen, zijn de ministers slechts bezig met de bege leiding van de afbouw van de Neder landse economie. En ook dat lukt hun niet zo best. Dit kabinet mist gewoon ideeën en initiatieven en wacht slechts af of het vanzelf beter gaat. Groningen Cint Kortmann Kalender (3) Dat de buitenlandse politiek van de Nederlandse regering zich langzaam van Israël afwendt, is niet nieuw. Zo'n haast onopvallende zwenking kun je niet voorzichtig genoeg inzetten. Om dat uit te zoeken moet je een peda goog raadplegen en die vind je wel bij „Onderwijs". Je laat eenvoudig iets weg 't bestaat gewoon niet! Als je dat de jeugd maar vroeg genoeg en lang genoeg voorhoudt, dan weten die geïndoctrineerde kinderen later niet beter. U probeert de zaak te verdoezelen door te schrijven. „De Joden wonen hier al langer en hun feestdagen worden bekend geacht. Hebt u wel eens, bijvoorbeeld op straat, iemand gevraagd „wanneer is Jom Kippoer of Poerimfeest? Tien tegen één dat u geen antwoord gekre gen hebt. Met hetzelfde „argument" kunt u de algemeen erkend christelij ke feestdagen weglaten. Die worden toch ook algemeen bekend geacht! De verontwaardiging van „Het Nieuw Israëlitisch Weekblad" is terecht. Het woord kwalijk nemen is in dit ver band een eufemisme; zeg maar gerust anti-semitistisch. Dordrecht J. de Carpentier n onze sociaal-economische redactie j] ISSINGEN Er dreigt opnieuw een staking bij de Konink- f ;e Maatschappij de Schelde in Vlissingen, nu de onderhan- 0 ingen tussen bonden en directie over het op 31 september pikte Schelde-akkoord volledig zijn vastgelopen. Op die iim sloot de directie in Vlissingen met de industriebond V een akkoord, dat leidde tot de beëindiging van de irtiendaagse staking. FNV-districtsbestuurder H. vank is de directie niet bereid om V N HAAG (ANPl - Nederlandse ngeren vanaf 18 jaar kunnen vanaf Januari een jaar verblijven in Au- alië in een zogeheten „working ho- *7 scheme." Volgens het ministerie sociale zaken bestaat zowel de elijkheid dit begeleid, als onbe eid te doen. In het eerste geval zal Nederlandse emigratiedienst in fctralië bemiddelen bij het zoeken w een verklaring. Belangstellen- n hiervoor kunnen zich wenden tot ■directie voor de emigratie van het Inisterie van sociale zaken. le zonder begeleiding wil deelne- en kan zich rechtstreeks wenden de Australische ambassade, aldus ministerie van sociale zaken. In gevallen moeten deelnemers ikken over voldoende financiële :len voor reis en verblijf. 1 'VU y We 't geheel gebeurt in een uitwisse- "sprogramma met Australië, maar nu toe is volgens het ministerie «sociale zaken een grotere belang- elling gebleken van Nederlandse toeeren voor Australië dan omge- leerd aan verschillende eisen van vak bondszijde tegemoet te komen. Na langdurige onderhandelingen kon geen overeenstemming bereikt wor den over verbetering van vuil, zwaar en onaangenaam werk. Ook wilde, aldus Bijvank, de directie geen toe zegging doen om een einde te maken aan de tewerkstelling van werkne mers via koppelbazen, terwijl bij rechterlijke uitspraak in februari van dit jaar was bepaald dat hieraan voor 31 december van dit Jaar een einde zou moeten worden gemaakt. De Rijn Schelde Verolme-dlrecUe. waarvan De Schelde een onderdeel Is, zegt ook niet bereid te zijn een onder zoek te starten naar vergelijkbare functies en aan de betaling daarvan binnen het concern. De directie van De Schelde is echter wel bereid het ln het Schelde-akkoord bereikte bedrag van veertig gulden uit te betalen, maar niet daarboven nog eens de 25 gulden volgens de onlangs afgesloten metaal-CAO. De directie heeft de bonden laten weten dat er op dit moment absoluut geen financiële ruimte is om aan de eisen van de bonden tegemoet te ko men. Wanneer de directie blijft vol houden in haar starre opstelling, zo zei Bijvank in een reactie, dan ver wachten we een paar moeilijke maan den bij de Schelde. DEN HAAG (ANP) De inspectie dienst van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren gaat de problemen inventariseren die zich uit dierenbeschermingsoogpunt voor doen bij het houden en mesten van varkens. De vereniging heeft dit gis teren meegedeeld. De inspectie wil steeds deelaspecten onderzoeken om vervolgens te trach ten in overleg met de overheid en de landbouworganisaties de levensom standigheden van de dieren te verbe teren. Om te beginnen gaat men on derzoeken hoe fokzeugen gehuisvest en in hun stallen vastgezet zijn, en hoe wrakke varkens worden ver voerd. „Wrakke" varkens, aldus de dieren bescherming, zijn-varkens met onder meer gebroken ruggen, of poten. Ze worden vaak op een voor hen uiterst pijnlijke wijze naar het slachthuis vervoerd. Ze worden daar vaak na aankomst apart gehouden om pas na de andere dieren geslacht te worden, zodat ze langer lijden dan strikt noodzakelijk is. Ook worden ze op bepaalde slachthuizen weer verhan deld om elders te worden geslacht. Ze moeten dan weer vervoerd worden. Volgens de dierenbescherming is dat ln strijd met het nieuwe besluit die renvervoer. De inspectiedienst zal ook letten op het inspuiten van fokzeugen met hor monen nadat de biggen gespeend zijn. De moederdieren worden, aldus de dierenbescherming, daardoor ge dwongen bronstig, en op die manier wordt een uit dierenbeschermings oogpunt verwerpelijk systeem in stand gehouden. AMSTERDAM President-direc teur B. W. E. Koning van Stork-Werk spoor Diesel legt zijn functie neer. Hij zal zijn werkzaamheden per 1 januari beëindigen. Vanaf die datum zal de heer J. W. Hoving, lid van de hoofddirectie in het bijzonder belast met financiën en sociale zaken, alle bevoegdheden van de hoofddirectie gaan uitoefenen GRONINGEN (ANP) De onderne mingsraad van de Gasunie in Groningen heeft haar werkzaamhe den opgeschort tot 1 februari uit pro test tegen het ontslag van drie nachts wakers. De wijze waarp de nachtbe wakers zijn ontslagen, zint de raad niet. De bewakers werden op 4 november op staande voet ontslagen nadat zij enkele dagen eerder tijdens hun werk in slaap waren gevallen bij een moni torenpaneel. Dit overkwam twee van de drie bewakers. De derde zou wel wakker zijn gebleven, maar hij was niet bij ht paneel toen een chef kwam controleren. De bewakers werden na hun verzuim naar huis gestuurd en kregen enkele dagen later schriftelijk hun ontslag thuis. Zij werden niet gehoord. De ondernemingsraad er kent de noodzaak dat bij een kwets baar bedrijf als de Gasunie hoge ei sen aan de bewakers worden gesteld, maar is ontevreden over de wijze waarop de directie deze zaak heeft afgehandeld. De drie bewakers waren allen ruim zeven jaar in dienst van de Gasunie. GELDROP (ANP) Bij een overval op het Sheraton Inn-hotel in Geldrop hebben twee overvaller gisteren tien duizend gulden aan contant geld buitgemaakt. Ook verdwenen ze met betaalcheques ter waarde van zo'n tienduizend gulden, aldus de politie ln Geldrop. De overvallers, die het hotel aan de achterzijde binnendrongen bedreig den de nachtportier en sloten hem geboeid op ln het bezemhok. De man wist zich na een half uurtje te bevrij den en waarschuwde de politie. Het geld werd uit een kluisje gehaald, waarin de dagopbrengsten van het hotel worden bewaard. Kluisjes waar in kostbaarheden voor de gasten lig gen bleven voor de overvallers ontoe gankelijk, want om die te kunnen openen is behalve de sleutel van het hotel ook de sleutel van de gast zelf nodig. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-562.6270, na 17.00 uur 562 2898 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Heden is na een kort stondige ziekte in vol le vrede en zekerheid des geloofs in Chris tus ontslapen onze dierbare tante en oud-tante Rosina Margaretha Wielinga-Lak op de leeftijd van 89 jaar. „In het huis mijns Vaders zijn vele. wo ningen" Joh. 14:2A Uit aller naam: J. Lak de- Heemstede, 22 cember 1980 Corr.adres: Laan van Osnabruck 2 D, 2034 TC Haarlem. Gelegenheid tot af scheid nemen in het Uitvaartcentrum Zijl- weg 63, te Haarlem van 14.00-15.00 uur en van 19.00-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 24 decem ber om 15.30 uur op de begraafplaats „Westerveld" te Drie- huis-Velsen. Vertrek van het Uit vaartcentrum om streeks 15.00 uur. Gij zijt geweest, o Heer, en Gij zult wezen, de zekerheid van allen die U vrezen. Psalm 90 1 (uit het liedboek). De Heer nam tot Zich, mijn geliefde zuster, onze nicht en vriendin Toltje Noordhof op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: C. M. Noordhof Bennebroek, 19 december 1980 Corr.adres: Troskerslaan 5, 1185 BV Amstel- De overledene ligt opgebaard in het mortuari um van het ziekenhuis „Vogelenzang", Rijks straatweg 113 te Bennebroek. Bezoekuur aldaar: maandag 22 december van 16.00 tot 16.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden op dins dag 23 december a.s. om 15.30 uur in de Her vormde kerk aan de Binnenweg te Benne broek, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Vertrek vanaf het mortuarium om plm. 15.15 uur. Rust mijn ziel, uw God is koning. Tot onze diepe droefheid en geheel onver wacht heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve zorgzame man, broer, zwager, oom en vriend Cornelis Groen op de leeftijd van 76 jaar. Uit aller naam: A. M. Groen-Flier 20 december 1980 Wielewaal 11, 2665 CB Bleiswijk. Geen bloemen Geen bezoek aan huis De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 23 december om 14.00 uur in de Geref. Kerk, Dorpsstraat te Bleiswijk waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats te Bleiswijk. Tevens gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats na de begrafenisplechtigheid. Vervolg familieberichten op pag. 14

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9