o Ahead in lot fase oor de bijl Schapendonk redt MVV UTRECHT KAN NIET IMPONEREN Looyen en NEC gaan uit elkaar Z'67 maakt karwei in Deventer doelmatig af Aanvallend voetbal brengt FC Twente geen overwinning Volendam en Vlaardingen: miserabel Aan einde van seizoen Verlies Den Bosch tegen Real Madrid Gebrek aan overtuiging houdt PEC Zwolle van gelijkspel af 1 1 Wiersma naar tweede plaats 2-1 S= HQERPAG 18 DECEMBER 1980 ink SPORT TROUW/KWARTET P 17 - R 19 - H 25 - S 23 'PS. salon r Matty Verkamman "lü« /ENTER De grote doelmatigheid, die het spel van 67 typeert, is gisteravond ook Go Ahead opgebroken. In veld was het onderaan staande Go Ahead niet minder dan oblige tekende koploper, maar enkele kansjes waren voor AZ n r eens voldoende om de ruimte met Feyenoord tot zes 4ten op te rekken: 1-3. Met de winterstop in zicht staan de rdhollanders er derhalve zeer florissant voor. Het niet zo j* ressante systeem met twee aanvallers en een verstevigd nji ienveld heeft AZ geen windeieren gelegd. 715. het eerst sinds lange tijd diende rel een achterstand weg te wer- Go Ahead had voor rust zelfs >r dan 1-0 weg kunnen lopen. De uktiviteit liet bij de Deventer SR iatie echter te wensen over. Ge- ercui wachtend op de kansjes die >ssen i wel komen, speelde AZ de wed- sgeg uit. nadat het eenmaal op gellj- oogte was gekomen. rainer Kessler waakt intussen al te veel optimisme. Hij beseft de stand van zaken prachtig ls, r geeft Feyenoord nog moed door te wijzen, dat hij ooit met Ander- kampioen werd, toen halverwe- le achterstand op Club Brugge punten bedroeg, was van begin af aan niet te zien de bovenste en onderste club van ivisie aan het werk waren, len een half uur was de rijpe (kansen-verhouding 5-0 en de wer ke st 9 de nforn stand, waar AZ bijzonder mee in zijn nopjes mocht zijn. In de tweede helft veranderde het wedstrijdbeeld enigszins, doch niet zodanig dat Go Ahead niet meer aan offensief werk toekwam. Na een ge wonnen kopduel met Metgod ver scheen Van Kooten zelfs nog een keer vrij voor Treytel. De Alkmaarse sluit post manoeuvreerde de stormram toen nog net in een te moeilijke posi tie. AZ kroop in de tweede periode evenwel uit de niet zo veilig gebleken beschutting. Tol tekende voor diver se knappe acties. Éénmaal passeerde hij Oude Wesselink vanuit stand. Spelbos zal de voorzet van Kees Kist omzetten in de gelijkmaker tegen Go Ahead. waarna Kist centimeters tekort kwam om de bal in het doel te schuiven. Gelet op het spelbeeld waren de drui ven erg zuur voor Go Ahead, toen het in het laatste kwartier alsnog op een 1-3 nederlaag uitliep. Jonker ging eerst goed door op een pass van Pe ters (1-2) en Tol kon eenvoudig scoren nadat Nygaard de bal door een tegen stander eenvoudig in de voeten was geschoven. Go Ahead was minstens gelijkwaardig geweest aan AZ. Maar dat waren dit seizoen al meerdere clubs, die uiteindelijk toch voor de bijl gingen. Go Ahead Eafles-AZ'67 1-3 (1-1) 20. Woudsma 1-0, 39 Spelbos 1-1. 76. Jonker 1-2. 65. Tol 1-3. Scheids rechter: Ram Toeschouwers: 10 000. Oeel: Peters (AZ). Go Ahead Eagles: Endeman; Voskamp. Koop man, Oude WesseUnk. Lodeweges. Hullegle, De Ooey (De Oraal). KrisUansen; Woudsma. Van Kooten, Körver AZ'67: Treytel; Spelbos. Van der Meer(Reynders). Metgod, Hovenkamp; Amtz. Peters, Nygaard. Jonker; Tol. Kist. stand 1-0 ln het voordeel van huisclub. Van Kooten zag aan- kelijk een doelpunt geannuleerd den, nadat scheidsrechter Ram ln aanleg zijn goedkeuring nog de kopbal-goal had gehecht. Op 5 van zijn grensrechter liet de ir AZ echter een vrije trap ne- VOLENDAM Miserabele omstan digheden omlijstten het eerste divi sie-treffen tussen FC Volendam en FC Vlaardingen gisteravond. Een nagenoeg onbespeelbaar veld, slecht weer en lege tribunes. Het laatste was misschien het minst erge, omdat de manier waarop Volendam de 0-0 re mise bereikte bepaald geen reclame campagne was die voor een groot publiek geschikt was. door Erik Oudshoorn Nadat in eerste instantie Jong Oranje de nieuwe lichtinstallatie van Volen dam ingewijd had tijdens een wed strijd tegen Jong Spanje, was het gisteravond de beurt van Volendam ENSCHEDE-FC Twente heeft gisteravond ervaren dat aanvallend voetbal niet lonend hoeft 2eif 0m de eerste uchtwedstrijd op te zijn. In het Diekmanstadion bereikten de Enschedeërs zo kort voor de topper tegen eigen veld te spelen Een inhaalduei omdat van Kooten doelman Feyenoord een puntendellng tegen het als vanouds defensief Ingestelde MW (3-3). De 'Jfs™ FC vlaardingen stond nog op Si onheuaiou hebben bejegend verdediging van Twente kon geen enkele grip krijgen op de onbetwiste uitblinker Cees J™ Wensten Slzen "oom-tten" van" Korve" en Schapendonk, die aantoonde dat hij ln eerste instantie ten onrechte niet gekozen is voor het waarschijnlijk echter bewijst het ian juist hadden gemist en mini-WK ln Uruguay. Voor de ogen van bondscoach Jan Zwartkruis scoorde de kleine de ex- kunstlicht volendam nauwelijks een n op de rand van het atral- Elndhovenspeler drie treffers. ibied door Metgod omver was •ld. was het halverwege de eer- 't eindelijk raak looten bediende de op snelheid le Woudsma en die wist er vrij •ytel wel raad mee: 1-0. De 'er van het doelpunt kon kort de pauze zijn haren wel uit zijn (d trekken, toen hij ln de verdedi- verkeerd terugspeelde op doel- Endeman. Kist zat er tussen en schonk Spelbos de eerste AZ- s. die ook meteen een doelpunt (kende; 1-1. Het was een rust- 6-15 I» redivisie JJ' Abrad Eaglcs-AZ'67 'Wwmtr-MVV ■JC-FC Don Hssg Itrecht-PEC Zwolle 1-3 3-3 3-2 1-0 inoord ht IC 15 1 0 31 54-14 li 11 3 2 25 36-16 15 9 2 4 20 32-17 16 8 4 4 20 32-24 16 7 5 4 19 28-16 16 7 5 4 19 27-26 16 7 3 6 17 43-35 16 7 3 6 17 23-24 16 6 4 6 16 33-32 IC 7 1 8 15 28-39 16 4 6 6 14 16-20 16 6 1 9 13 25-40 15 3 6 6 12 20-24 14 4 3 7 11 23-29 16 2 6 8 10 18-28 16 3 4 9 10 22-40 16 2 4 10 8 17-33 16 2 3 11 7 16-36 Of 8 bur. v x lem II liJC iHaag C Zwolle irta leningen oningen ïelsior C IC 1 Eagles P8V FC Oronlngen. NAC - FC Den Oo Ahead Eagles - NEC S*r Excelsior - Sparta. Wagerüngen - AZ'67. 1» JC - PEC Zwolle. FC Utrecht - AJax, Willem UW. Feyenoord - FC Twente /ANS tgs.i va :erste divisie eGra&fschap-Fortuna S olendam-V1 aardingen 1-1 0-0 Trainer Leo 8teegman volgt steeds meer de sporen van zijn voorganger George Knobel. In De Geusselt is de slinkende supportersschare (MW- Feyenoord trok „slechts" 11.000 toe schouwers) allang vertrouwd geraakt met het counterwapen. Knobel speel de destijds dat laffe spel met de boomlange Huub Smeets als belan grijke troef. 8teegman maakt thans dankbaar gebruik van de koelbloedi ge goaltjesdlef Cees Schapendonk. Een trainer, die in Maastricht aan de slag gaat is klaarblijkelijk bang voor zijn hachje. Alle principes van aan vallend voetbal zijn binnen enkele maanden met het vuile afwaswater weggespoeld. Wellicht is de druk van bestuurszijde erg groot. Net als alle andere betaalde voetbalclubs moet MVV financieel erg op zijn tellen passen. Steegman en de enge manager Nico Jongen gaan weliswaar gehuld in bontjassen, maar dit beeld vormt toch geen juiste afspiegeling van de rijkdommen van MW. De Maastrichtse ploeg spen deerde in 1980 veel geld aan spelers Mflhren, de geblesseerde Erkens en Schapendonk (hij verlengde onlangs nog zijn contract met twee jaar waar door zijn marktwaarde tot duizeling wekkende hoogte steeg) moeten een goed salaris verdienen. Maar de kost gaat altijd voor de baat uit. Voor het duel tegen Feyenoord jammerde ma nager Nico Jongen in een Limburgse krant dat MW het water tot de lip pen was gestegen. MW-Feyenoord moest 14.000 toeschouwers trekken anders zou er een speler zijn congé krijgen. Later slikte hij die bewering weer in, Je kan beter niet met je armoede te koop lopen. Terugkomend op het spel van MW: Leo Steegman heeft wel degelijk kwaliteit in huis om van zijn ploeg een sterk team te maken. Van der Poppe. Busk en Miihren zijn allen aanvallend ingestelde middenvel ders. Toch voeden zij de speerpunten Van Bommel en Schapendonk te wei- r- de debuterende Twente-doelman Theo Snelders te verschalken: 1-1. Een kwartier voor de pauze kwam er toch gerechtigheid. Halvar Thoresen ging voor het eerst in de wedstrijd langs Jean Maas en zijn voorzet werd door Martin Jol feilloos ingekopt. De juiste gang van zaken was van korte duur. Even na de hervatting zag het duo Van Bommel-Schapendonk opnieuw zijn kans schoon. De straat- voetbalachtige Willy „Stengel" van Bommel zette Zondervan en Gritter op het verkeerde been, waarna het voor Cees Schapendonk een koud kunstje was pm de stand gelijk te trekken (2-2). Opnieuw faalde TJal- ling Dllling. dienst. De dorpelingen, die prat gaan op zondagse gezelligheid rond hun voetbalveld, willen helemaal niet op een andere dag spelen. En als de opkomst van het publiek bij de eerste Uchtwedstrijd in Volendam maatge vend is, dan willen de bewoners van het palingdorp ook aüeen maar op zondag gaan ki. kijken. Volendam-Vlaardingen 0-0. Scheidsrechter: Blankestein. Toeschouwers: 3000. Volendam: Hoek; Schokker. Braan. De Boer. Kwakman; Tuyp. Helling. Jonk; Stout. R Tol (Stam), Mooijer )W. Tol). Vlaardingen: Van Antwerpen; Tabbemee. Mitro- vlc. De Vos van 8t*enwljk. Van Dop; Den Osch. Pot (Ludwig). Lorie: Wotte. Hoogmoed. Mijnhardt van Schoor. De Graafschap-Fortuna S 1-1 (0-1) 20. Ruis 0-1, 62. Koenders l-l Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 3000 Ondertussen kreeg Jean Maas het RnHj} -TP, Ï^FICTQ steeds moeilijker met de op drift ge I^UUc* iallgö raakte Halvar Thoresen. Maas, de 21- w, Q 4- Finn TTq q cr jarige student UchameUjke opvoe- IHclL UtZll Haag Cees Schapendonk nig met offensieve impulsen. Scha pendonk zoekt meestal zijn Amster damse coUega op de rechtervleugel Van Bommel op om bij hem steun te zoeken. De wisselwerking midden veld-voorhoede ontbreekt dus te enen male. Ook gisteravond stond Het tweetal weer op een eiland, maar Steegman had het dit keer aangedurfd om Van Staveren door te sohuiven naar de linkerbuitenplaats, terwijl Adam bul ten de ploeg bleef. In dit praktijk betekende dit toch niets anders dan dat MVV zich ingroef en FC Twente het spel mocht maken. In de eerste helft bleef de zaak daardoor aanvan kelijk aardig in evenwicht. FC Twen te had het geluk al ln de tweede minuut een treffer te forceren. Martin Jol schoot hard en laag raak uit een vrije trap van Jaap Bos. In een van de schaarse uitvaUen van MVV bewees Cees Schapendonk weer zijn waarde. Even los van zijn bewaker Dilling had hij slechts een kleine hoek nodig om ding. speelt dit seizoen voor het eerst bij MW. Hij werd afgelopen zomer overgenomen van de Limburgse ama teurclub Caesar. De rechtsback is zonder meer een talent met veel snel heid en souplesse. Toch mist hij nog te veel ervaring. Tegen Pier Vermeu len afgelopen zaterdag en tegen Sö- ren Lerby enkele weken geleden wist Maas zich aardig staande te houden, maar de ongrijpbare Thoresen liet hem gisteren bij tijd en wijle elke hoek van het veld zien. Halverwege de tweede helft raakte Maas aange slagen na een overtreding en Thore sen kende geen genade: 3-2. MVV wenste zich er niet bij neer te leggen. Kort voor het einde trof Schapen donk opnieuw doel en bepaalde aldus de eindstand op 3-3. FC Twente-MVV S-3 (2-1) 2. Jol 1-0. 10. Schapen donk 1-1. 30 Jol 2-1, 59. Schapendonk 2-2. 60. Thorensen 3-2. 85. Schapendonk 3-3. Scheidsrech ter. Thomas. Toeschouwers: 7000. Geel: Van Mar wijk (MWi FC Twenle: Snelders: Orltter, Scheve. Dllling. Zondervan: Jol, Otto. Bos; Sanchez Torres (Und ated), Rohde. Thorensen. MW: Oerards; Maas. Van Marwijk, Janssen, Co- ïombain; Frantzen. Van der Poppe. Mühren; Van Bommel. Schapendonk. Van Staveren. KERKRADE Roda JC heeft in een bar slechte wedstrijd tegen FC Den Haag de punten in Limburg weten te houden. Het werd tenslotte 3-2 voor de ploeg uit Kerkrade, die geluk had dat Peter Jager, de doelman van FC Den Haag, niet in zijn beste vorm stak. Jager ging vooral bij het tweede Roda-doelpunt niet vrijuit. Hanssen bracht Roda met die treffer op voor sprong, waardoor Den Haag de defi nitieve stellingen moest verlaten. Ro da profiteerde hiervan en liep mid dels Eriksen naar 3-1. Jansen ver kleinde in de slotfase nog tot 3-2. Eigenlijk waren de eerste vijf minu ten van het duel de leukste. Na twee minuten opende Nielsen voor Roda al de score, maar zestig seconden later tekende Mansveld al voor de gelijk maker. Roda JC-FC Den Haag 3-2 (1-1) - 2. Nielsen 1-0. 3. Mansveld 1-1. 62. Hanssen 2-1. 72. Eriksen 3-1, 87 Jansen 3-2. Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers: 4000. Oeel: Mansveld (Den Haagi Roda JC: Jongbloed: De Wit. Tslnos. Hanssen, Degens: Nielsen. Ehlen, Marrijnissen: Holman, Nanninga, Eriksen FC Den Haag: Jager; Wetzel, Wickel. Mansveld. Korevaar; Van Delft (Kelogu), Jansen. Albertsen; Melis. Van Leeuwen (Ooemans). Trellng. NIJMEGEN NEC-trainer Leen Looyen verlaat aan het einde van dit seizoen de Nijmeegse eredivi sie-club. In onderling overleg zijn het sectlebestuur betaald voetbal van NEC en Looyen tot dit besluit gekomen. Leen Looyen is in totaal acht jaar in dienst geweest van NEC. De eerste Jaren als hulptrai ner onder Wiel Coerver. Halverwe ge het seizoen 1973/74 nam Looyen het roer over van Meg de Jongh, die toen vroegtijdig vertrok bij de Nijmeegse club. Looyen kon des tijds echter ook niet voorkomen dat NEC alsnog degradeerde naar de eerste divisie. Na twee Jaar als hulptrainer bij Willem II werk zaam te zijn geweest, keerde Looy en toch weer op het oude nest terug. Eerst als assistent van Hans Kroon om vervolgens diens func tie als hoofdtrainer over te nemen, toen Kroon plotseling naar FC VW vertrok. De laatste drie jaar was Looyen de technisch leider van NEC Van Daal DORDRECHT Jan van Daal heeft met onmiddelijke ingang ontslag genomen als trainer van de eerstedivisieclub DS '79. Van Daal, die anderhalf Jaar in dienst van de Dordtse club was, vindt dat de werksituatie bij DS '79 on mogelijk is geworden doordat ma nager Micea Petescu, die evenals Van Daal ln het bezit is van het a- diploma, zich meer en meer ging bemoeien met de technische lei ding. Petescu is met directe in gang tevens trainer van de a-selec tie van DS '79 geworden. Meuleman ZEIST Wim Meuleman, de oud voorzitter van de KNVB, die zater dag is afgetreden, heeft ook in België een onderscheiding gekre gen voor zijn verdiensten. Uit han den van mevrouw De Bakker, de staatssecretaris van cultuur, ont ving Meuleman de koninklijke on derscheiding ridder in de kroonor de van België. ruggebraent van 149.000 naar 88.000. De slechte staat waarin de tribunes verkeerden noopten tot deze stap. In mei van het komend jaar zal het stadion opnieuw wor den gecontroleerd. Als geen reno vaties zijn aangebracht zal Hamp den Park stellig worden gesloten. Politie KEULEN Hoge politie-functio- narissen in de Bondsrepubliek zijn van mening dat de voetbal clubs zelf voor de orde en veilig heid in hun stadions moeten zorg dragen. Een woordvoerder van de politie in Keulen verk&arde dat de inzet van een politiemacht bij een belangrijke wedstrijd op ongeveer 16.000 gulden komt. Dit bedrag moet betaald worden door alle be lastingplichtigen of zij nu voetbal liefhebber of niet zijn Belasting PARIJS De Argentijnse voet ballers Cesar Laraigne en Marti nez, die tot voor enkele weken voor de Franse voetbalclub Rou- aan uitkwamen, zullen voorlopig nog enige tijd op hun dure Euro pese automobielen moeten wach ten. De twee spelers keerden enke le weken geleden terug naar hun geboorteland De Franse belas tingdienst ontdekte echter dat het tweetal zijn inkomstenbelasting niet had betaald en legde daarom beslag op de auto's van de spelers, die voor verscheping in Le Havre gereed stonden. Het ging pm drie gloednieuwe dure Westduitse wa gens. Cruijff Argentinië CORDOBA Wereldkampioen Argentinië heeft in Cordoba de nationale voetbalploeg van Zwit serland in een vriendschappelijke wedstrijd met 5-0 verslagen. De ruststand was 4-0. Voor de doel punten zorgden Diaz (5e min), Lu- que (10e min), Valencia (40e min), Maradona (45e min) en Passarella (78e min). Er waren 5.000 toe schouwers. Sluiting GLASGOW Het nationale voet balstadion van Schotland, Hamp den Park in Glasgow, zal komend jaar mogelijk zijn poorten moeten sluiten, indien geen gelden kun nen worden vrijgemaakt om het drastisch te renoveren. Hampden Park. dat in 1903 in gebruik werd gesteld, was jarenlang het op een na grootste stadion van de wereld. Alleen het Maracana-stadion in Rio de Janeiro (capaciteit 200.000 toeschouwers) was groter. Enige jaren geleden werd uit veiligheid soverwegingen de capaciteit te- BARCELONA Johan Cruijffs (eenmalige?) rentree in het Spaan se voetbal is in het stadion Nou Camp van Barcelona niet gewor den wat hij er vooraf van hoopte. Cruijff, die utkwam in het zoge naamde wereldelftal in een wed strijd ten bate van het Unicef kin derfonds met Barcelona als tegen stander, moest voortijdig de kleedkamers opzoeken. Het incident rond Johan Cruijff gebeurde in de 63ste minuut van de wedstrijd. De Spaanse arbiter Perez zond de Nederlander uit het veld, nadat hij had geprotesteerd tegen een beslissing van de scheidsrechter. Toen Cruijff het veld verliet, kreeg hij een staande ovatie van de 90.000 toeschou wers, die vervolgens met een fluit concert hun afkeuring uitspraken over de beslissing van Perez. Het was overigens in Barcelona een aantrekkelijke wedstrijd waarin het hechtere verband in de Cata laanse ploeg de betere individuele prestaties van het wereldteam compenseerde. De meest opval lende speler was Michel Platini. De Franse sterspeler leidde veelal de aanvallen van het wereldelftal. FC Barcelona nam na 25 minuten door de Deen Simonson de lei ding. Na 61 minuten bracht de Westduitse Schuster de stand op 2-0. De Mexicaan Hugo Sanchez scoorde zeven minuten later te gen. Martinez herstelde vervol gens de marge van twee treffers in de 85e minuut en de Westduitser Bonhof bepaalde drie minuten voor tijd de eindstand op 3-2. DEN BOSCH Den Bosch heeft d« tweede wedstrijd in de finalepoulc van de Europa Cup voor basketbal lende landskampioenen tegen Real Madrid verloren met 83-96 (40-40). De Bossche ploeg kon in de beginfase nog goed bijblijven, maar liep in de tweede helft stuk op de harde verde diging van de Spanjaarden. Dit kost te kracht en dat liet zich vooral gel den in de aanval. Akerboom was voor Den Bosch het produktiefst met 24 punten voor Cramer (18) en Barker (14). Bij Real Madrid was Dias met 26 punten topscorer. Landlust heeft in Belgrado de tweede wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen (vrouwen) tegen Rode Ster met 76-92 verloren. Bij de rust stonden de Amsterdamse vrou wen met 29-48 achter. Het was de tweede nederlaag van Landlust voor deze kwartfinalepoule. Eerder verloor men in Amsterdam van Sofia. 15 U 2 2 24 37-12 16 9 4 3 22 33-20 15 6 6 3 18 27-18 16 6 6 4 18 24-18 16 6 6 4 18 28-25 15 8 1 6 17 18-15 16 7 3 6 17 24-26 16 6 5 5 17 14-16 15 5 6 4 16 24-22 15 6 3 6 15 22-19 15 6 2 7 14 26-35 14 4 5 5 13 17-15 15 4 5 6 13 17-19 15 5 3 7 13 23-27 16 3 7 6 13 16-23 16 4 4 8 12 11-20 14 2 7 5 11 15-23 15 4 3 8 11 16-25 15 2 4 9 8 10-24 .ond» ïien* harlera periodekampioen. Heracles au uamouur. FC Amsterdam •luns s. Haarlem - Vlaardingen. De Oraalschap Amersfoort, Volendam - Vitesse, FC VW V. 8W Den Bosch. Veendam - Eindhoven, wnveen Helmond Sport Periodestand tweede periode INT SVV K NSÉ# Fortuna S 8 !vv"" """"rf ?en Bosch 6 A Siödhoven li 2 3 0 0 8- 4 15- 9 1 10 18- 6 2 10 14-10 10- 5 7- 4 door Richard Matthijsse UTRECHT FC Utrecht leek gisteravond in het in- haalduo tegen PEC Zwolle aanvankelijk op een fikse overwinning af te stevenen. In een eenzijdig verlopen eerste helft, waarin de ploeg onstui mig maar weinig doordacht storm liep op de Zwolse ver dediging, hoopten de 3000 doorweekte toeschouwers een doelpuntenfestival te bele ven. De score bleef echter be perkt tot een treffer van Leo van Veen, die op het drassige veld maar moeilijk zijn draai kon vinden. Na rust kreeg PEC in de gaten dat de laat ste linie van FC Utrecht niet het sterkste deel van de ploeg vormt. Er ontstonden toen en kele redelijke mogelijkheden op een tegentreffer, maar ge brek aan overtuiging stond een succesje in de weg. FC Utrecht mikt dit seizoen op een derde plaats in de algemene klasse ring. Een streven dat op grond van de constante prestaties, die de ploeg van Han Berger op de grasmat legt, realis tisch overkomt. Vooral in de ver trouwde omgeving van het aftandse stadion Galgewaard heeft de Utrechtse formatie zich als een ge duchte tegenstander doen gelden. Al leen Willem II is er tot dusverre in geslaagd de winstpunten weg te sle pen. Alle opponenten konden geen passend antwoord vinden op het aan vallend ingestelde FC-Utrecht. dat met ongecompliceerde recht toe- recht aan-combinaties zijn opmars naar een van de ereplaatsen in de eredivisie al wekenlang voortzet. Ook gisteravond tegen PEC Zwolle was het vertrouwde beeld te zien van een sterk aanvallend elftal dat in het eer ste kwartier via Van Veen en De Kruyk al enkele fraaie mogelijkhe den kreeg, maar door slordigheid niet bij machte was zijn dadendrang in produktieve acties om te zetten. De Zwolse ploeg, die het zonder de geblesseerde Rinus Israel moest stel len zijn positie werd door Klaas Drost ingenomen moest zich in de eerste helft dan ook louter beperken tot verdedigen. En dat ging de ploeg van Frits Korbach niet altijd even gppd af. Keer op keer konden Van UTftECHT De gemeenteraad van Utrecht be- sliSt vandaag of het zijn medewerking zal verlenen aan de bouw van een gloednieuw voetbalstadion wat'plaats biedt aan zo'n 20.000 toeschouwers. BIJ een positief besluit zal medio 1981 met de bouw worden begonnen. Bij de aanvang van hel nieuwe seizoen in 1982 kan het complex dan In gebruik worden genomen. Hanegem en Van Staa zich van hun tegenstanders ontdoen, maar evenzo- vele malen werd verzuimd de grabbe lende doelman Van Geffen naar het 33iet te sturen. Maar een kwartier voor rust gelukte het dan toch. Wildbret delegeerde de bal naar Du Chatinier. die op zijn beurt een hoge voorzet losliet waarmee de Zwolse defensie geen raad wist. Leo van Veen stond precies op de juiste plaats voor het beslissende tikje: 1-0. Een pauzescore die maar een slechte afspiegeling vormde van de werkelijke krachts verhouding, die nog het best gety peerd is met het gegeven, dat doel man Van Breukelen slechts in actie hoefde te komen als zijn verdediging de bal op hem terugspeelde. Slechts eenmaal was PEC dicht bij de gelijk maker, maar het schot van Jans vloog naast. De linker spits van PEC deed ook in de tweede helft, toen bij de Zwollena ren het besef doorbrak dat aanvallen nog altijd beter is dan verdedigen van zich spreken. Maar zijn knap gericht schot vond Van Breukelen op zijn weg. De Utrechtse sluitpost moest zich kort daarna op de voeten van de doorgebroken Van der Hengst stor ten. De fraaiste kansen vielen echter toch aan Utrechtse zijde te registre ren. De hardnekkigheid echter waar mee met name Van der Lem weigerde PEC op een grotere afstand te zetten, was bijna gênant. Zo verprutste hij op knullige wijze een droomkans die hem door Van Staa op een presen teerblaadje was aangeboden. Intus sen hadden bij FC Utrecht de gebles seerd geraakte De Kruyk en Van Ha negem plaatsgemaakt voor Kruys en Carbo. Veel effect had die wissel op het spel, dat steeds onsamenhangen der werd niet. Ook FC Utrecht opereerde in deze fase verre van overtuigend, al had invaller Willy Carbo dan de pech dat zijn inzet de paal trof. In de slotfase kwam de overwinning nog bijna in gevaar toen een door Steinvoort ge nomen vrije trap slechts met de grootste moeite door Van Breukelen tot hoekschop kon worden verwerkt. FC Utrecht-PEC Zwolle 1-0 (1-0) 31. Van Veen 1-0 Scheidsrechter: Bakker Toeschouwers: 3000. Geel Van Staa (Utrecht) en Van Moorst iPEC Zwolle). FC Utrecht: Van Breukelen: Van Tamelen, Wild- brett. Du Chatinier. Flight. Tervoort. De Kruyk 'Kruys), Van Hanegem (Carbo): Van der Lem. Van Veen. Van Staa. PEC Zwolle: Van Geffen: Steinvoort. Drost. Van Moorst. Hamming. Booy. Frandsen Hoekstra Riemens. Van der Hengst. Jans. ZAALHANDBAL - SEW speelt in de kwartfi nales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars (vrouwen) tegen Sportist Kremikovtzi uit Bulgarije. Dat is het resultaat van de loting die in Bazel werd verricht. De ploeg uit Nibblxwoud is de enige Nederlandse vertegenwoordiger op het Europese podium, nadat Hellas en Sittardia in de tweede en Blauw-Wlt reeds in de eerste ronde waren geeii mlneerd. SEW en Sportlk ontmoeten elkaar in de week van 12 januari in Bulgarije In de week van 19 januari wordt de return gespeeld. De Noordhollandse dorpsclub bereikte de kwartfi nales vla een bye in eerste ronde en twee over winningen op WAT Fünfhaus (Oostenrijk) in de achtste finales. SKI Voor het eerst in de geschiedenis van de wereldskibeker voor vrouwen heeft een verte genwoordigster van een Oosteuropees land een overwinning geboekt in een wedstrijd tellend voor deze trofee. De 22-jarige Tsjechische Jana Soltysova zegevierde in de afdeling van Alten- markt. De tweede plaats was voor de Zwitserse Doris Agostini en de derde voor de Noorse Tortll Fjeldstad. De Zwitserse Marie-Therèse Nadig. die leidt ln het klassement van de wereldbeker kwam niet verder dan een zestiende plaats en veroverde geen punten voor de wereldbeker Ze behoudt de leiding in het klassement rr.et 136 punten TENNIS - De nationale indoorkampioen schappen zijn gisteren in het racketcentrum Westvliet te Leidschendam begonnen met de eerste ronde ln het mannenenkelspel. Van de vier geplaatsten kwam alleen Rolf Thung (der de) in moeilijkheden. Hij wón met gering ver schil, 7-6 (tiebreak 7-5) en 7-5 van vechtjas Rob Mentink. De als eerste geplaatste Eric Wilborts had geen enkele moeite met Chris Vermeeren (6- 2. 6-2) en Huub van Boeckel (tweede) maakte korte metten met Joost van de Marei (6-0. 6-41 ALGEMEEN Het nationaal Olympisch comi te van de Sowjet-Unie heeft zich als eerste gemeld voor het elfde Olympische congres, dat van 23 tot 28 september van het volgens jaar in Baden-Baden plaatsvindt ALGEMEEN Het Amerikaanse Congres heelt na een fel debat geweigerd Lake Placid financiële steun te verlenen. Het plaatsje, dat de afgelopen winter organisator was van de Olym pische Winterspelen, kampt met een tekort van 2.7 miljoen dollar, inmiddels ruim 5,5 miljoen gulden. Lake Placid had de regering gevraagd dat tekort te willen dekken. BAMAKO Harm Wiersma heeft in de vijftiende ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dam men, dat in Bamako (Mali) wordt gehouden, een overwinning geboekt De heersende wereldkampioen gaf Gba geen kans. Wiersma steeg op de ranglijst naar de gedeelde tweede plaats met N'Diaye. De achterstand op leider Gantwarg lijkt echter hope loos: vier punten, met nog zes ronden te spelen. Vijftiende ronde Mogiljanski-Van der Wal 0-2. Issa-Diaw 1-1, Gantwarg-Soumaoro 2-0. Issalene Marcos 1-1, Mistsjanski-Clerc 1-1. Krista-Verpoest 0-2. Lestsjinski-Bastiaannet 1-1. Korenewski-Ba 2-0, Gba-Wiersma 0>2. Tsjegolcw-N'Diaye 1-1. Velt man-Jansen 1-1. Stand na vijftien ronden. 1. Gantwarg 25 punten 2. N'Diaye en Wiersma 21 4 Mistsjanski. Tsjegö- few en Korenewski 20 7 Van der Wal Mogiljanskl en Lestsjinski 19 10. Clerc 17 11. Bastiaannet 15 t3 Verpoest en Issa 14 14 Ba 13 15. Gba en Veltman 12 17 Jansen 11 18 Diaw 10 19 Marcos 9 20 Issalene 8 21. Soumaoro 7 22. Krista 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 25