If J A Prijstreffer 39.- van 90.000 en beroofd jasinobezoek Omgeving Cindu wordt onderzocht op giftige stoffen Geen kinderbijslag voor gedeeltelijk leerplichtigen -1 jjjüTie DECEMBER 1980 TROUW/KWARTET 'H 15 per verslaggevers )AM Een 37-jarige res- pnaar is gisternacht in j.Noord beroofd van en. Dit bedrag zou de man In het casino van Zand en gewonnen. De Amster- tie heeft bevestigd dat hij met een groot bedrag aan verlaten. iet het geld in zijn zak over werd hij door vier mannen i, in een auto gesleurd, daarna de auto uitge- ak geld voor kelingshulp n portemonnaie D (ANP) De politie van Keelt dinsdag een 30-Jarige pmer. penningmeester van mV mg „Zaanstad-Champur" 'Vy pn op verdenking van man heeft inmiddels be- 1976 en 1979 in totaal in zijn eigen zak gesto- ben, terwijl dit bedrag be ter ondersteuning van pro- Champur in Bangladesh, as afkomstig van een inza- 1974 onder de Zaandam toen 65.000 gulden ld. In samenwerking iterdamse stichting zou kleine porties tegelijk, worden overgemaakt, en besloten werd weer telingsproject te onder- d men bij de Zaandamse hond in de pot, aldus de daarop werd de man Jen Met het oog: op de komende feestdagen boden de aktie- groepen 'De Kleine Aarde' en 'Lekker Dier' gisteren een petitie aan aan de le den van de Kamercommis sie voor landbouw. De ak- tiegroepen onderstreepten daarmee hun voortdurende pleidooien om minder vlees te eten. Enkele leden van de Kamercommissie mochten symbolisch een kistkalf bevrijden. De le den Terlouw (links, D'66) en Van der Sanden (CDA) kwijten zich van hun taak. i O (ANP) Inbrekers heb- luis weggehaald uit het sta- van Nieuw Oost Indië in De brandkast werd in de «maandag op dinsdag uit de akt. Volgens de Haagse po- te de kluis cheques, girobe en contant geld tot een ag van 10.000 gulden. UITHOORN (ANP) In de omgeving van het chemisch bedrijf Cindu in Uithoorn wordt deze maand in op dracht van het gemeentebestuur een groot aantal grond- en watermon sters genomen voor onderzoek op de aanwezigheid van polycyclische aro matische koolwaterstoffen (PCA's). Van enkele van deze chemische stof fen wordt vermoed dat zij kankerver wekkend zijn. Alle monsters worden onderzocht door het gemeentelijk centraal mlli- eulaboratorium in Amsterdam. De uitslag wordt eind Januari 1981 ver wacht. Enkele weken geleden werd bekend dat in het slib op de bodem van de sloten in de onmiddellijke omgeving van Cindu veel te hoge concentraties PCA's voorkomen. Volgens de ge meente loosde Cindu tot voor enkele jaren het afvalwater op die sloten. Het zuiveringschap Amstel- en Gooi land voert in de sloten een diepte- onderzoek uit om vast te stellen tot hoever de vervulling in de bodem is doorgedrongen. Het zuiveringschap onderzoekt ook de kwaliteit van het oppervlaktewa ter. Op meer dan twintig punten in de Amstel en in de sloten nabij Cindu worden watermonsters genomen, op verschillende plaatsen ook slibmon- sters. Het resultaat van dit onderzoek zal ook eind volgende maand bekend zijn. 'Kritiek op lage boetes tewerkstellers illegalen behoeft meer aandacht' Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Minister De Ruiter van justitie zal de procureur-generaal bij de gerechtshoven aandacht vra gen voor de kritiek dat werkgevers over het algemeen lage boetes krijgen voor het in dienst hebben van illegale buitenlanders. De minister doet dit op verzoek van zijn collega van CRM, mevrouw Gardeniers. Minister Gardeniers had op een bij eenkomst van het CNV in Woerden op 15 november beloofd om de kritiek van buitenlanders en Nederlanders op de lage boetes over te brengen aan minister De Ruiter. Mevrouw Gardeniers ontkent dat zij op de CNV-dag de Wet arbeid buiten landse werknemers (de zogenoemde 1 november-wet) op een tweetal punten discriminerend heeft genoemd. De PvdA-Kamerleden Roethof en Buur- meijer hadden dit begrepen uit pers- publikaties en de minister om ophel dering gevraagd. Volgens de minister had zij op de bijeenkomst kennis genomen van het feit dat buitenlan ders de 1 november-wet op twee pun ten als discriminerend ervaren: van wege de bepaling dat een buitenlan der minstens drie jaar bij één werkge ver moet werken om voor een ver blijfsvergunning in aanmerking te kunnen komen en vanwege het arti kel dat één werkgever maximaal twintig buitenlanders in dienst mag hebben. DEN HAAG (ANP) Staatssecreta ris De Graaf van sociale zaken heeft een wetsontwerp ingediend om kin derbijslag aan ouders van gedeelte lijk leerplichtigen af te schaffen. Ge- deelteljk leerplichting zijn jongelui van zestien en zeventien jaar, die naast hun baan een of twee dagen onderwijs moeten volgen. De regering is er indertijd bij het treffen van de regeling van uit gegaan dat de leerplicht voor zestien- en ze ventienjarigen tot drie dagen zou worden uitgebreid. Nu dat niet is doorgegaan wil zij de kinderbijslag voor deze categorie afschaffen. I m ii Uitstekende herenpantalon met riem. Staat goed, zit lekker, en is oersterk. Volledig wasbare T revira/polyester. Kleuren: d.blauw, bruin, zwart, beige, grijs, mt 46-56,48%-54%. Alleen deze week. Grote Marktstraat 34. Den Haag - Rozemarijn 19-23. Leidschendam Haarlemmerstraat 115-117, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15