L !CNV^I Epileptisch kind wordt vaak onnodig bescherm K Uit brieven van lezers Suikerfabrikant laak zetmeelconcurrentie 030 j 941041; i samen i op de goede weg; Promotie Groningse socioloog: Weer medewerker Studio Sport weg Politie 'kraakt' brandkastroof Geen accijns op isoglucose 'Weigeren van Boliviaanse orderkost vee e FAMILIEBERICHTEN Kinderen zijn kinderen l Waarschuwen is niet geno Hou ze in de gaten! WOENSDAG 17 DECEMBER 1980 TROUW/KWARTET p eTKJsw Taizé (2) Met zijn artikel over Taizé geeft A. Schipper in Trouw van 4 december een heel vertekend beeld van deze jongerengemeenschap. Vanaf het be gin is gesteld dat het gaat om een engagement met de plaats waar je zelf woont, je eigen gemeente en om je geloof in Jezus Christus van waar uit en waarmee je aan dat engage ment gestalte geeft. Taizé geeft mis schien aan de passerende, nieuwsgie rige toerist, die in zijn vakantie toch ook even Taizé wil aandoen, een beeld van een veelkleurige kermis. Zeker is dat zij niet als zodanig veran derd is in een vormingscentrum. Het is een ontmoetingsplaats waar Jonge en oudere christenen zich oefenen in strijd en aanbidding en dat is niet meer en niet minder dan wat de hui dige basis en kritische gemeente ac tie en bezinning noemen. Ten slotte: Iedereen mag veel langer dan een week blfjven. Je kunt je telkens voor een of meer weken opgeven. De be doeling is wel dat Je niet een passant bent. maar dat Je het ruimte van een afgesloten week meemaakt en wel om er zelf iets aan te hebben en om andere iets aan jou te laten hebben. Amsterdam G. J. van 't Slot Duikboten (3) Tijdens de discussies over de levering van duikboten aan Taiwan is veel meer gesproken over het land waar aan geleverd wordt dan over het te leveren materiaal zelf. Welke leverin gen van niet-oorlogsmateriaal aan China hierdoor worden verspeeld, is nog niet goed te overzien, maar dat wij nu weer hoger genoteerd worden op de lijst van wapenproducerende landen, staat wel vast. Dat Nederland voortaan geen zorgen meer kenbaar kan maken over het ontstellend grote bedrag dat de wereld jaarlijks aan oorlogstuig uitgeeft, is ook wel duide lijk. De mensen die door deze trans actie uit de WW kunnen blijven, mo gen blij zijn. maar of ze blij zijn met dat soort werk, daar moeten we maar niet naar vragen. Moet alles wat onze welvaart en werkgelegenheid nog enigszins kan redden maar aanvaard worden? Rotterdam denken, dat hij lid moet worden van ,de Nederlandse hervormde kerk. Dit zou de indruk kunnen wekken, dat ds. Heggers voornemen iets te maken heeft met Samen op Weg. maar zulks is ten onrechte. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen ol reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover ot over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hootdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Utrecht K. G. Schaafsma ICTO-IKV (3) overtuiging. Terecht of onterecht. Daar moet men eerbied voor hebben! De anderen offeren slechts een an ders goede naam op aan hun heers zucht. En weigeren hun offer te bren gen voor die overtuiging. Zo'n over tuiging is niets waard! Ermelo L. van Dijk-van der Linden Pijlman Een aantal jaren lang geleden, waar blijft de tijd! was ik lid van het zogenaamd Operationeel Team van de Amsterdamse Raad van Kerken. Ook Eduard Pijlman maakte deel uit van dit college. Toen mijn tijd van afscheid nemen was gekomen, schonk het team mij een luxe uitgave van het Liedboek, dat door alle toen malige leden van hun handtekening werd vooralen. Maar Pijlman opende de rij met een .gedicht", dat in zijn krachtige handschrift luidde: 'De doper werd loper Daar ging de wachter Het tuig bleef achter' Nou. nouDit spontane rijm komt in het door Klei aangekondigde overzicht van Pijlmans werk-als- schrijver waarschijnlijk niet voor. En daarom stuur ik deze bijdrage maar als bijlage ik bewaar aan Pijlman de aller plezierigste herinneringen. En Eduard, nu Je zelf een 'loper' bent geworden, wens ik Je van heler harte graag vele gezegende, en als dat mo gelijk is, nog vruchtbare emerltaats- Jaren! Het gaat Je wel! Bergen op Zoom A. J. Koejemans A. P. de Winter Kalender Verpleegsters (5) Met verbazing las ik in uw rubriek (13 dec. jl.) de reacties: Verpleegsters 2 en 3. Hierin worden enkele verpleegsters beschouwd als slachtoffers van de directie van een Middelburgs zieken huis. Maar dit is toch een zeer over trokken conclusie! Dit ziekenhuis is toch bepaald geen abortuskliniek! Er werd in ongeveer een Jaar drie maal een abortus verricht op medisch noodzakelijke gronden, na vruchtwa- teronderaoek. In twee gevallen betrof het baby's met ernstige hersenafwij king. Horen verpleegsters, die al een jaar lang dè&rom de werksfeer op de kraamafdeling van hun ziekenhuis bederven, door hun misplaatste ver- antwoordelijkheidsgevoelens, op een soort voetstuk thuis? Eén van de ver pleegsters aanvaardde de overplaat sing naar een andere afdeling. Mis schien met bloedend hart. omdat Juist de kraamverpieging haar lief was. Zij bracht dit offer voor haar Er is in onze christelijke kringen, uit liefde voor Israël, veelal een grote belangstelling voor de Joodse feest- dagen als Pascha, Loofhuttenfeest, Grote verzoendag enzovoorts. Zo was dit jaar een ontroerend gebeuren dat uit Nederland afkomstige christenen in Jeruzalem het Loofhuttenfeest meevierden! Ook daarom betreur ik. stellig met andere geloofsgenoten, het niet meer vermelden van joodse feest- en gedenkdagen in de door het Ministerie van Onderwijs verspreide kalender. Daarin worden wel de Isla mitische feestdagen opgenomen. Er was. vrees ik, wel degelijk iets, dat met discriminatie te maken heeft. Utrecht A. Witzel Kalender (2) Was er niets in het hart van minister Pais dat hem waarschuwde dat hij verkeerd zat. toen hij een kalender met informatie liet opstellen en al wat Joods is daaruit liet? Alle feestr dagen voor Islam, met de nadruk op Jeruzalem, de nachtelijke hemelreis van Mohammed die daar eindigde en vanwaar hij op het paard Burak naar de hemel ging. Over christelijke feestr dagen ook een hoofdstuk, maar niets over Jeruzalem: moet ik de heer Juf fermans helpen onthouden dat daar voor de Christenen zich ook belang rijke feiten afspeelden, onder andere de tocht van Christus langs de Kruis weg. Voor ons Joden hereniging van Jeruzalem, rouwdag om de verwoes ting van de tempel vooral wegla ten. Om iets van de Joodse gods dienst op te nemen vindt men onno dig, omdat er „vrijwel" geen Joden uit wervlngslanden komen. Ze hebben blijkbaar nooit gelezen in de Bijbel Genesis 18 vers. 26-32, dat voor God zelfs tien mensen van ons volk nog tellen. En omdat het er maar zo wei nig zijn, behoeven er geen feestdagen en informatie hierover gegeven te worden. Een grote leegte en ellende voor onze toekomstige jeugd, zonder antwoorden op reacties van anders denkenden op school. Amsterdam T. J. v.d. Berg-Terneden Samen op weg In de rubriek „Uit de kerkbladen" van 13 december heeft u enige stellin gen opgenomen, die ds. A. M. Linden- boom publiceerde in het Gercf. Kerk blad voor Drenthe en Overijssel. U doet voorkomen dat ds. Lindeboom niets voelt voor samen op weg met de hervormden, maar zulks is geen juis te weergave van de inhoud en strek king van Lindebooms stellingen, want in stelling 22 staat onder meer: zijn .toch deze stellingen niet be doeld als een dolkstoot in de rug van Samen op weg. maar wel als een waarschuwing dat het in elk geval zo niet kan en zo niet magDirect erna schrijft u: Verrassend daarente gen is de onthulling van ds. Hegger dat hij steeds meer geneigd is te Tot mijn verbazing moet ik steeds weer constateren hoe men in IKV- kringen. gesterkt door hun grote ver trouwen in God, simpelweg grote de len uit de Bijbel meent weg te mogen laten. Zo ook het schrijven van Hilde Slotemaker d.d. 13 december. Jam mer dat men niet herkent, dat het oog om oog oorspronkelijk Juist bedoeld is als een bevrijding. Men leze over de wraak van Lamech. Dan komt zelfs de liefde zoals in Romeinen 12. Jui chend slaan we de Bijbel dicht, waar Juist Romeinen 13 begint. Waar ons de persoonlijke wraak wordt ontzegd, ligt juist de taak van de overheid open. Evenals misdaad niet op te lossen is door de politie op te heffen, kan men kernwapens niet zomaar eenzijdig afschaffen. Wil het IKV, door aan de taak van de overheid voorbij te gaan of eigenlijk door het afschaffen van de rechtsstaat, de vre de bewerkstelligen? Hoogeveen H. Annen Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Kort na Ruud ter Weljden heeft nu ook Kees Jansma ontslag genomen bij Studio Sport. Oorzaak van de ontslagen zijn de verslechterde verhoudingen bij de NOS-sportrubrlek. Begin dit Jaar werd daar Kees Boerhout neergezet als opvolger van chef Bob Spaak. Binnen de redactie bestond een grote voorkeur voor Theo Reltsma als chef. Maar de NOS-lelding en met name Carel Enkelaar, honoreerde dat ver langen niet. Daarop besloten Jansma. Ter Welj den en Reltsma de toestand aan te zien. maar als hun vrees bewaarheid zou worden dat met een op sportge bied niet ingewerkte chef, moeilijk te werken zou zijn, zouden zij daaruit hun conclusies trekken. Ter Weljden en Jansma hebben dat inmiddels ge daan Ter Weljden gaat naar de AVRO. Jansma heeft nog geen nieu we v. r kkring gevonden. ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft een brandkastkraak in een woning aan de Van Geelstraat opgelost. Drie Rotterdammers in de leeftijd van 22. 24 en 26 Jaa* werden aangehouden. Ook werden twee he lers aangehouden. Een groot deel van de buit is teruggevonden. De krakers namen de brandkast gevuld met geld. sieraden en een muntenverzameling totale waarde 120.000 gulden mee naar een woning in de wijk Spangen. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Ouders van een kind dat een betrekkelijk lichte vorm van epilepsie heeft, hebben de neiging om het onnodig in bescherming te nemen. Zij leggen het kind meer belemmeringen, meer ge- en verboden op dan gezon de leeftijdgenootjes. Zij zou den er goed aan doen, hun kind zo normaal mogelijk op te voeden, vindt de Groningse socioloog T. P. B. M. Suur- meijer na een onderzoek waarop hij gisteren promo veerde. Het kind wordt anders maar al te gemakkelijk een buitenbeentje, waarschuwt 8uurmeljer, dat nooit enige zin voor zelfstandigheid ont wikkelt. De hulsarts moet de ouders beter voorlichten over de ziekte van hun kind, en meer gespitst zijn op de sociale kanten ervan. „Al zou hij hen dan alleen maar verwijzen naar in stellingen als het Bureau voor epilep- slevoorllchting in Utrecht, of de Ver eniging voor epilepslebestrijdlng." Suurmeljer vergeleek ruim honderd gezinnen met een epileptisch kind in de hoogste klassen van de lagere school, met evenveel gezinnen van dezelfde samenstelling waarin de kwaal niet voorkomt. Hij constateer de dat de sfeer in het gezin duidelijk beïnvloed wordt. Er is sprake van een algemene bedruktheid, vooral bij de moeders, en van een zekere frustraUe en ergernis tegenover het kind. Wat de ouders vooral lijkt te raken, is de negatieve bejegening van het kind door de leeftijdgenootjes. Maar die bejegening is weer niet los te zien van de gedragsbelemmeringen die het kind door de ouders krijgt opgelegd. der aardig worden gevonden. Op ders en leerkrachten. En voor school hebben zij lage cijfers en blij- ding van het gezin, die hij nze ven vaker zitten. Suurmeljer pleit nodig vindt als de medische7^ voor regelmatig contact tussen ou- ling van de ziekte. eld iid wij de f Maa Aken Cien' walt al w aller: pi te BREDA (ANP) De binnenlandse suikerafzet ondei steeds sterkere concurrentie van zoetstoffen uit zetmi C. van Kempen, voorzitter van de Suiker Unie, uitt klacht in de te Breda gehouden jaarvergadering. Etiket Epilepsie is een stoornis ln de hersen- werking die zich in onregelmatige „aanvallen" voordoet. In de lichte gevallen die het merendeel uitmaken, is dat vaak alleen een voorbijgaande en nauwelijks opvallende bewust- zljnsverlaging. Zeker driekwart van de naar schatting 80.000 Nederlandse paUénten zou heel normaal kunnen leven. Maar het etiket „niet normaal" dat de omgeving hen gemakkelijk opplakt, is vaak een obstakel. Suur meljer stelde vast dat epileptische kinderen minder vriendjes hebben, minder vaak lid van een vereniging zijn, en door leeftijdsgenootjes min- Het gebruik van isoglucose. is het afgelopen Jaar weer duidelijk toege nomen. vertelde Van Kempen. Dit produkt. vooral afkomstig uit België' maar ook uit Frankrijk en West- Dultsland, is goedkoper dan suiker. Bovendien wordt op isoglucose geen accijns geheven en op suiker wel. De autoriteiten lijken, ondanks aan dringen van de suiker-industrie, wei nig te doen om die accijns-ongelijk heid opgeheven te krijgen. De suiker industrie is daarom volgens Van Kempen nu wel genoodzaakt, het for ceren van een uitspraak van bevoeg de Europese Instanties te overwegen. Olucosestropen, evenals isoglucose afkomstig uit zetmeel, hebben hun marktaandeel ook kunnen vergroten. Rond dat artikel Is zelfs een prijzen oorlog ontstaan, die gedurende ruime tijd tot een dramatische verlaging van de verkoopprijzen aanleiding heeft gegeven. Van Kempen schreef dit vooral toe aan de vestiging in Nederland van een fabriek van het Amerikaanse concern Carglil. Deze heeft ertoe bijgedragen dat de over capaciteit in de zetmeelindustrie nog grotere vormen aannam. Het is begrijpelijk, aldus Van Kem pen, dat het voor bepaalde suikerver werkers voordelig werd een deel van de duurdere suiker door goedkopere glucose te vervangen. Het accijns- vraagstuk speelt ook hier. Voor de suikerindustrie betekent het echter niet alleen dat zij een deel van haar afzet verliest, maar ook dat de prijs van wat ze wel verkoopt onder druk komt te staan. De sulkerbletehcampagne, voorspel de Van Kempen, zal bU alle zes fa brieken van de Suiker Unie vlak voor kerst voltooid kunnen zijn. Dat komt door de uitstekende verwerklngscij- pe fers. Alle fabrieken droegen fb01 bij maar bijzondere vermek KV dient toch de fabriek te Gi^opJ waar het grootste project sc hi edenis van de Suiker ten 200 miljoen gulden) De fabriek werd volledig seerd en de technische verw capaciteit ging met 4.000 ton tot 11.000 ton bieten per Van Aardenne: «01' Ui lo' elt rd, U 't bon: enh Hffi fijv tn." istrt ge rei ï)e ifei frn< DEN HAAO (ANP) Als portven-gunning wordt voor twee Fokkertoestellen Boliviaanse klant die eeri toestellen heeft gekocht, staat veel geld kosten. Dat Ulster Van Aardenne aan de' Kamer geschreven. De kans bestaat dat de I geleverde toestellen dan r Dat komt er op neer dat de g 54 miljoen kan worden ken. dat Lloyd's Bank acht! Joen schade lijdt en dat Fok de een schadepost var. zes mil) 5 t loopt. De staat heeft voor de van de toestellen een bedra miljoen gegarandeerd. Van Aardenne vreest voorts ker als gevolg van de weige de exportvergunning bea voor ln totaal zeventig vliegt mislopen. Daarmee zou vt manjaren aan directe en werkgelegenheid zijn gem< kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-562 6270, na 17 00 uur 562 2098 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Ps. 68:7 N.B 17 dec. 1930: trouwdag van G. Jonker en H. J. de Bruin 17 dec. 1980: 50 jaar later. Dit heuglijke feit zal vandaag met de kinderen en familie feestelijk herdacht worden. 3925 HJ Scherpenzeel 17 dec. 1980. Pr. Beatrixlaan 13 Daar het ons onmogelijk is, de zeer velen die ons ter gelegenheid van ons gouden feest kwamen geluk wensen of een gelukwens zonden, persoonlijk te bedanken, doen wij het langs deze weg. Mede door die overweldigende belangstelling hadden wij met o.nze kinderen en kleinkinderen een onvergetelijk feest! L. W. Kuilman J. E. Kuilman-Van den Berg Slangenburg 6. 1082 JW Amsterdam. Ten dage mijner benauwdheid roep ik U aan, want Gij antwoordt mij. Ps 86:7 Bedroeft om haar heengaan, doch dankbaar voor'het vele goede tijdens haar leven samen genoten, berichten wij u het heengaan van mijn lieve vrouw, dochter, onze zuster en tante Willy de Boer echtgenote van J. Gras op de leeftijd van 61 jaar. Mede namens de familie J. Gras. 1504 AP Zaandam, 16 december 1980 Klooster- ven 12. De dienst van Woord en Gebed zal plaatsvin den op maandag 22 december in de Zuider- kerk. Dirk de Kortestraat 1 te Zaandam om 13.30 uur. Na de dienst is er in bovengenoemde kerk gelegenheid tot condoleren. Daarna zal de be grafenis om 15.00 uur plaatsvinden op de alge mene begraafplaats, Zuiddijk 421 te Zaandam. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen en geen toespraken. Rectificatie Loof den HERE, mijn ziel, en vergeet niet één van zijn weldaden. Ps. 103:2 Op de dag des Heren is in Jezus, haar Heer en Heiland, ontslapen onze lieve, dappere Moeder en Grootmoeder Anna Margaretha Catharina Ros Sinds 28 november 1944 weduwe van Ds. Sjou- ke Rijper, op de leeftijd van 94 jaar. Wij denken dankbaar terug aan alles wat zij voor ons betekend heeft. Monster: P. J. Rijper W. J. Rijper-van den Heuvel Zandvoort: S. C. S. Rijper A. H. Rijper-Steenhoff Leusden: S. J. H. Veenendaal-Rijper G. G. Veenendaal Badhoevedorp: A. T. M. Schoemaker-Rijper A. Schoemaker Amsterdam: C. P. T Rijper H. S. Rijper-De Graaff Den Haag: J. C. M. Rijper Amersfoort: H. H. E. Arntzen-Rijper J. W. Arntzen Nieuwlande: T. C. Warrink-Rijper J. Warrink Wezep: J. G. C. Rijper A. Rijper-Boon Zwijndrecht: Th. W. A. Rijper J. Rijper-Visser Port Alberni (B.C.) Canada: H. A. Rijper J. Rijper-Budding kleinkinderen en achterkleinkinderen. Amersfoort, 14 december 1980, „De Amer- horst", Zandbergenlaan 44. Correspondentie adres: Vlasakkerweg 34. 3811 MS Amersfoort. De dankdienst zal geleid worden door Ds. J. G. Meynen in „De Amerhorst" op donderdag 18 december om 11.00 uur, waarna de graflegging zal plaatsvinden op „Rüsthof" aan 'de Dode- weg te Amersfoort om 12.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Heden nam de Here uit de familiekring weg onze geliefde tante Grietje Hoeve-Klaasse Bos Moge oom Hendrik de kracht ontvangen dit verlies te dragen. Nichten en neven 14 december 1980 Zunderdorpergouw 22 1027 AT Amsterdam „Ik weet aan Wie ik mij vertrouwe" Diep bedroefd delen wij mede. dat na een werkzaam leven God plotseling van ons weg nam onze lieve man, vader en opa Pieter Koole op de leeftijd van 76 jaar. Middelburg: A H. Koole-Vos Paul en Bep Rotterdam: Map en Kees West-Souburg: Leny en Bram Middelburg: Henk en Hennie Peter en kleinkinderen 4335 CE Middelburg, 14 december 1980 Oude Koudekerkseweg 86 Mijn man en onze vader is opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30-18.30 uur. De begrafenis zal D V. plaatsvinden op vrijdag 19 decentber 1980 om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Voorafgaande zal een dienst van Woord en Gebed gehouden worden in de Getuigeniskerk om 14.00 uur, die geleid wordt door de Weleerwaarde hqer ds W. M. de Bakker. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De Heere zal uw uitgang en uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid. Psalm 121 8 Heden heeft de Heere, op de gezegende leeftijd van 85 jaar, uit ons midden weggenomen onze zorgzame vader, schoonvader en opa Dirk van Wensveen sedert 11 augustus 1980 weduwnaar van J. D. van der Steen. 's-Gravenhage: J. J. van Wensveen Apeldoorn: W. M. van den Houten van Wensveen J. L. van den Houten Erik Montfoort: Yolanda en Walter Huijgen 2531 XM 's-Gravenhage, 14 december 1980, Boendalestraat 46. Geen bloemen. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvin den vrijdag 19 december, om 12.00 uur op de begraafplaats Eikelenburg, Eikelenburglaan 7 te Rijswijk. Na afloop van de plechtigheid is er gelegen heid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Hij God uit God van eeuwigheid, die een mens wordt in de tijd. Hij voert ons uit de duisternis, naar waar de hemel open is. Kyriéleis Lied 142 5 Rustig door God thuis gebracht onze lieve, temperamentvolle moeder, allerliefste en zorg zame grootmoeder Geertruida Wilhelmina Wilbrink weduwe van Abraham Brinkman in de gezegende Ouderdom van 82 jaar. U. A. Th. Brinkman J. A. Brinkman-Boomsma Hermine, Anne-Marie, Alexandra Amsterdam. 15 december 1980 Verpleeghuis „De Buitenhof" Corr.adres: Keizer Karelweg 481, 1181 RH Amstelveen. De gedachtenisdienst zal gehouden worden op zagerdag 20 december om 11.00 uur in het kerkelijke centrum „Open Hof", Leliestraat 49 te Kampen, met aansluitend begrafenis in het familiegraf. Na afloop gelegenheid tot condo leren in de „Open Hof'. Wij hebben de droevige plicht u ervan in kennis te stellen dat door een noodlottig onge val, plotseling uit ons midden zijn weggerukt onze gewaardeerde medewerkers Peter van Helden Verkoopleider Franz Maza Controller Wij blijven in verslagenheid achter. Onze wel gemeende wensen tot sterkte gaan uit naar hun beider echtgenotes en kinderen. Directie Buitoni B.V. Weesp, 16 december 1 Een tragisch ongeval heeft onze fijne en onver getelijke collega's en vrienden Peter van Helden Franz Maza uit ons midden weggenomen. Wij zijn diep geschokt en bedroefd en onze gedachten zijn bij hen die zij achter laten en die wij alle kracht en moed wensen om hun verlies te dragen. Medewerksters en medewerkers Buitoni B.V. Weesp, 16 december 1980 Nooit kan 't geloof te veel ver- In gelovig vertrouwen op de zoen- en kruu dienste van haar Heere en Heiland Christus, nam de Heere tot Zich mijn geliefde vrouw en der kinderen zorgzame der en oma Jannetje Bos-de Boer in de leeftijd van bijna 71 jaar. Urk, 16 december 1980 Wijk 2 no. 14 G. Brands-Bos E. Brands Zeist: J. Bos A. Bos-van der Putte Rotterdam: H. Bos E. Bos-van de Berg Emmeloord: P. Bos D. Bos-Wezelman Urk: G Bos S. Bos-de Vries en kleinkinderen. II :erdafO /ormfW !h( IV' De begrafenis vindt D.V. plaats zaterc december op de begraafplaats „De Vorr Vooraf wordt in de gereformeerde' Bethelk een rouwdienst gehouden welke aanvangt' half 3. Voorganger Ds. J. L. Posthumus. Gelegenheid tot condoleren 's middags vani uur. Wijk 2 no. 14 en na de begrafenis in Ark". Voor de vele blijken van medeleven in welke jj dan ook. betoond na het heengaan van onzeful man, vader, schoonvader en dierbare opa Eppe Ronner betuigen wij u langs deze weg onze oprechte y Uit aller naam. A. Ronner-Tibboei Hilversum, december 1 üc uit- Uk SIRE ftiblicatie aangeboden door du blad in sjmen werking de Snchiing Ideele Reclame 6 lotlr

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8