KNVB met billen bloot winst loor agressiviteit Na het mes nu de ijshal Excelsior tevreden met punt Wallis de Vries wil niet blijven dweilen met kraan open Ipgepoetste topper niet meer dan loterij Mfaire-Jansen in de Kuip Vandalisme aanpakken Krampachtig en onzuiver NAC kan geen afstand nemen van Rotterdammers 55ÜDAG 8 DECEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET 11 Yan onze sportredactie AMSTERDAM - Het be- ;aalde voetbal zal met de lillen bloot moeten, wan eer de externe geldgevers rijksoverheid, sporttotalisa- nr en gemeenten) op 19 de- ^rnber met de KNVB rond je tafel gaan zitten. Op die lijeenkomst willen de subsi- jianten afspraken maken iver de wijze, waarop het staalde voetbal in het sei nen 1981-'82 zijn steentje ,an de sanering van de iwaar noodlijdende bedrijfs tak moet bijdragen. Een iteentje, dat overigens bin- ien enkele uren de omvang ■an de Amersfoortse kei kan rijgen. fencreet eesproken moet de KNVB er nauwgezet de voorwaarden op eigen. zoals die staan gepubliceerd l het inmiddels twee jaar oude ipport ..Gezonder betaald voet- bal". Het uitgangspunt van het werkstuk ls, dat het profvoetbal binnen negen Jaar volledig selfsup porting moet zijn. Dat lijkt een illu sie, gelet op de cijfers, die in het onlangs verschenen adviesrapport van het Budget Bewakingsinstituut op een rijtje zijn gezet. Toen vier jaar geleden de eerste aanzet tot de gezondmaking werd gegeven ove rigens zal menige noodlijdende in dustrie in Nederland zich wensen, dat ze van de overheid zoveel zak geld krijgt als de KNVB bedroeg het seizoentekort in de ere- en eer ste divisie vijfeneenhalf miljoen gulden. Het Jaar er op trad er een opmerkelijke verbetering op: nog geen miljoen in het rood. „Maar," onthulde staatssecretaris Wallis de Vries van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zaterdag in het VARA-radioprogramma „In de rooie Haan", „ondanks de sane ringsmiddelen zitten we op dit ogenblik weer op het bedrag van vijfeneenhalf miljoen." Wallis de Vries citeerde dankbaar de voorzitter van de financiële com missie van het betaalde voetbal, drs. Cor van Rijn. Tijdens de na- Jaarsvergadering van de sectie, de vorige maand, hield Van Rijn de geachte afgevaardigden voor, dat ze dweilen met de kraan wagenwijd open. „Ik verdraai het," aldus de staatssecretaris, „om op die manier door te dweilen. Dan moet Van Rijn de kraan maar dicht draaien. Als op een gegeven ogenblik niet aan de voorwaarden wordt voldaan, is het water de verliessituatie." Tot nu toe heeft de KNVB het rap port „Gezonder betaald voetbal" al leen maar een vervelende hinder paal in zijn wandeling op het pad van ongebreideld hobbyisme ge vonden. Van een vijftal, in het rap port genoemde voorwaarden is het sectiebestuur met de uitvoering van de gemakkelijkst in te willigen eis bezig: het verschuiven van de speel dag van zondag naar zaterdag. Met- behulp van overheidsgeld zijn, op Excelsior, FC Vlaardingen en Tel star na, alle betaalde clubs bezig orde op zaken te stellen met het kunstlicht. De CAO-onderhandelin- gen voor dit jaar zijn vast gelopen, van een salarisnivellering voor top- spelers is niets terecht gekomen (in tegendeel, de loonkosten zijn met tien procent gestegen), de marke- tingdag is na maandenlang soebat ten eindelijk voor januari 1981 ge programmeerd en over de geleidelij ke afschaffing van het vergoedin genstelsel (een eufemisme voor transfersysteem) valt nauwelijks te praten. Wallis de Vries: „De schuldensitua tie is niet beter geworden, mede omdat verschillende clubs zich niet stringent aan de afspraken hebben gehouden. In eer. aantal gevallen zijn de begrotingsgegevens te laat ingeleverd. Bovendien wordt er nog steeds meer uitgegeven dan er geld binnen komt. Wanneer je rustig door gaat om de wereld er zonniger uit te laten zien dan ze in werkelijk heid is, loop je op een gegeven mo ment natuurlijk vast. Op 19 decem ber willen we met de KNVB praten over het nakomen van de afspra ken. Daarbij zullen we van onze kant de procedure verscherpen, om dat de bedrijfstak anders in een zeer duidelijke faillissementssitua tie terecht komt." Kortom, de KNVB heeft geen keus. Wallis de Vries liet voor de radiomi crofoon doorschemeren, dat het ge duld bij hem ongeveer op is. Daar komt bij, dat het betaalde voetbal van de overheid een nieuw offer vraagt. De vermogenspositie van de clubs is dermate slecht (het negatief vermogen, oftewel schuld minus be zittingen, bedraagt vijfendertig mil joen, de opeisbare schuld is drieën vijftig miljoen), dat met het ontvan gen geld amper de rente van de leningen kan worden voldaan. Van daar, dat de voetbalbond CRM om een bijdrage van veertig miljoen ineens heeft gevraagd. De staatsse cretaris, die dat overigens voor het eerst hoorde: „Ik heb dat plan nog niet in advisering voor me gehad. Maar als ik er geld mee kan verdie nen: altijd." «a Matty V rkamman ree* )TTERDAM -— Feyenoord-Ajax was gistermiddag een onzinnige wedstrijd, waar derhalve 31 serieuze conclusies aan zijn te verbinden. De vooraf zo opgepoetste „topper" was op het '3:2i jwel onbespeelbare veld in werkelijkheid een loterij, waarbij het balletje voor de thuisclub de goede richting rolde: 4-2. Feyenoord speelde alleen agressiever dan Ajax, maar het blijft vraag of dat in de gegeven omstandigheden een compliment waard is. de wankelmoedige scheidsrech- ken ledematen van het witte tapijt Weerink is het in elk geval niet te stapten. De risico's waren groot op iken, dat de spelers zonder gebro- deze glijbaan, maar Weerink deed al- Rim Jansen verlaat de Kuip. Bobby Haarms (rechts) is somber en Crooswijk (links) wacht op instructies. loor Matty Verkamman Rotterdam Geen ei, zoals dwaze supporter van Feyen oord vorige week van Theo Reits- du in Studio Sport ongestoord mocht aankondigen, maar een meeuw- c.q. IJsbal (al dan niet met stenen vulling) heeft Wim Jansen gistermiddag bij Feyenoord-Ajax hwï uit de rommelwedstrijd gekogeld. ;2i: daa:Ter hoogte van de spelerstunnel .7.3} werd de Rotterdamse Ajacied na Ie warming-up vol op het llnke- rderlj00? geraakt. Hij ging neer, krab belde op en begon even later als der 'hero nog aan de wedstrijd, sum den 'wsen heeft welgeteld zeventien linuten meegelopen In de voor bem nu zo vijandige Kuip. In die torte periode werd hij door zijn irmalige collega's Nielsen en ard op onbeschofte wijze onder- litgemaaid. Ontdaan door alle on- econtroleerde agressie, die zich >P zijn geringe gestalte ontlaadde n begeleid door een hels fluitcon cert, maakte Jansen nadien plaats Jroor Piet Hamberg. Onmiddellijk J| 'erd hij naar het oogziekenhuis 'ervoerd, waar een beschadiging can het netvlies werd geconsta- eerd. Het ls verschrikkelijk, wat hier is ebeurd", stelde Ajax-voorzitter on Harmsen na afloop. „Wim "*s helemaal van de kaart. Vlak ar de wedstrijd lag hij te huilen °P een bank". IVan een protest wil de Amster damse praeses vooralsnog niet ho ren. „Dan wek je al gauw de in druk, dat je een slecht verliezer oont. Wanneer we hier hadden ge- «r w°nnen, was het nog iets anders geweest. We hebben nog wel over igen helemaal niet meer aan de- je wedstrijd te beginnen. Maar ja. dat is praktisch toch ook onmoge- "Jk als er al 60.000 mensen in een 'todion zitten. Wat krijg je dan 'oor toestanden?" 'Oheidsrecher Henk Weerink de "an in het zwart trad veel te lank moedig op tegen de levensgevaar- fon was voor W °Pe lijke glijpartijen van vooral de Feyenoorder Jan Peters zag zelfs geen reden het incident rond Wim Jansen in zijn rapport te ver melden. In 1971 moest de Europa Cup-wedstrijd Borussia Mön- chengladbach-Inter Milaan op neutraal terrein worden overge speeld. toen de Italiaanse aanval ler Roberto Boninsegna door een blikje bier werd getroffen, maar Weerink achtte dat geen vergelijk baar geval. „Het gebeurde toen tijdens de wedstrijd. Jansen werd nu vóór de wedstrijd geraakt. Dit lijkt me eerder een zaak voor de KNVB-waarnemer op de tribune." Kortom, in de vorm van een geld boete zal het voor Feyenoord waarschijnlijk allemaal wel met een sisser aflopen. De affaire-Jansen vormt intussen wel een nieuw drama in de allengs treuriger geschiedenis van het profvoetbal. Zowel op als bulten het veld droop de agressie er gis termiddag weer vanaf. De ver draagzaamheid van de beroeps- voetballers heeft in Nederland momenteel het dieptepunt be reikt. terwijl het respect voor el- kaars fysieke welzijn nihil is. Trai ners, bestuursleden, publiek en fa lende scheidsrechters complete ren het beeld van een verloederde sporttak, die nota bene wordt ge subsidieerd. Vorige week werd een voor Nederland nog tamelijk nieuw aspect aan deze aanhou dende treurnis toegevoegd: de door sommige media opgefokte sentimenten rond de keuze van Wim Jansen voor Ajax. Er is de afgelopen dagen in Rotterdam be paald stemming gekweekt tegen Jansen. De man in kwestie be treurde dat in hoge mate. Hij kreeg talloze dreigementen, ano nieme telefoontjes en kwalijke boodschappen en derhalve politie bewaking. Harmsen: „Wanneer Wim deze wedstrijd liever voorbij had laten gaan, dan was dat voor ons geen probleem geweest. Maar zelf wilde hij per se spelen." Een streven dat een opgezweepte fanaticus bijna letterlijk uiteen deed spatten. Na het mes van Gro ningen is er nu de ijsbal van Rot terdam. Het wachten lijkt alleen nog op het eerste schot. leen maar alsóf hij dat begreep. Het was onvoorstelbaar, dat de man uit Coevorden zijn gele kaarten op zak hield, toen de Feyenoorders Nielsen en Brard in het eerste kwartier pogin gen ondernamen om Wim Jansen ern stig te blesseren. De rechtspreker floot krom. Pas toen het kalf al ver dronken was, kwam hij in actie. Dat wil zeggen: ver in de tweede helft met eerst een gele kaart voor Arnesen wegens protesteren tegen een straf schop. die Vermeulen op hoogst eigen wijze had uitgelokt en vervolgens met prenten van dezelfde kleur voor Troost en Peters, die het incasse ringsvermogen van Arnesen en Lerby met criminele acties op de proef stel den. Met name Peters trok zich niets aan van het gevaarlijke veld. Met gestrekte benen bestookte hij de ver dedigers van Ajax, die stuk voor stuk minstens een kop kleiner waren dan de Feyenoorder, maar waarschijnlijk niet om die reden er tegenop zagen met de stormram te duelleren. Het was merkwaardig en volgens en kele suppoosten die ernaar ge vraagd werden tevens onnodig, dat de wedstrijd in de sneeuw moest wor den afgewerkt. AZ'67 maakte onlangs het veld in Alkmaar sneeuwvrij, toen Feyenoord en Levskl Sofia daar kwa men spelen. Hetzelfde had in Rotter dam kunnen gebeuren, maar geen stadionmedewerker, die er gisteren naar gevraagd is. Amsterdamse chau vinisten zagen hierin het bewijs, dat de techniek van Arnesen en La Ling door Feyenoord werd gevreesd. BIJ gebrek aan bewaking vertolkte Arne sen voor rust echter toch nog een opvallende rol. De Deense aanvoer der was niettemin flink geïrriteerd door de affaire-Jansen. Hij reageerde zich diverse keren af op Feyenoor ders, waarna het publiek hem bij cor ners met tientallen sneeuwballen ging bekogelen. Vla de speaker waar schuwde Weerink het legioen, dat hij die flauwekul niet kon tolereren. Hij deed het echter toch. want bij de volgende hoekschoppen herhaalde zich het spelletje, zonder dat de scheidsrechter er op inging. Voor La Plet Schrijvers denkt na over het tweede Feyenoord-doelpunt van Pierre Vermeulen. Het groepje Feyenoorders heeft meer plezier. Ling was het wél een graad of vijftien te koud. Met de hete adem van Brard in zijn nek voelde hij zich hoogst onbehaaglijk. De Hagenaar tekende ten slotte voor de rol van sneeuwpop, want hij bewoog amper nog. De meest opmerkelijke rollen waren zodoende weggelegd voor de kracht dadige jongens van het type-Van Deinsen en vooral Nielsen, die op de verschrikkelijke sneeuwman leek. In de aanval van de Rotterdammers wa ren twee spelers soms echter ook nog bij machte aardige dingen met de bal te doen. Linksbuiten Vermeulen, op het ogenblik toch een der beste aan vallers in de vaderlandse competitie, had zelfs op dit terrein onnavolgbare trucs voor Weggelaar in petto. Aan de rechterkant vormde Budding tevens eenbedreiging voor de nog altijd on zeker overkomende Boeve. Budding opende de score, toen Schrijvers de bal uit een vrije trap van Notten niet onder controle kreeg. Uit een moeilijke hoek wist de aan valler met veel zelfvertrouwen het net te vinden. Vermeulen riskeerde vlak voor rust een botsing met de uitlo pende doelman Schrijvers, maar had in dubbel opzicht geluk. De schade viel mee en de bal lag in het net: 2-0. Nadat Kieft pal na rust iets namens Ajax had teruggedaan, viel de feitelij ke beslissing vanaf de stip. Vermeu len, die eerder geen strafschop had gekregen toen het er wel een leek, werd in tweede instantie beloond, LONDEN De Engelse voetbal bond heeft een serie maatregelen genomen om het vandalisme in deze tak van sport tegen te gaan. De maatregelen worden getroffen in overleg met de Engelse League (voetbalclubs), die de actie van de bond ondersteunt. Zo komt er een verbod op de verkoop van alcohol in de stadions. Spelers, die zich veelvuldig schuldig maken aan overtredingen, worden uitgesloten uit het internationale voetbal. Er zullen nieuwe gedragslijnen wor den opgesteld om een einde te maken aan bepaalde praktijken (bij voorbeeld de uitzonderlijke re acties van spelers die een doel- punt hebben gemaakt, de vuist die het publiek wordt getoond, etc.). De managers en de trainers zullen deze gedragscodes moeten respec teren en zij moeten hun spelers erop wijzen en eraan houden. Een aantal reglementen, onder meer betreffende het protesteren tegen scheidsrechterlijke beslissingen, de opzettelijke overtredingen en het systeem van gele en rode kaar ten, zal worden herzien. De clubs en spelers zullen bij overtreding van de reglementen zwaardere straffen krijgen opgelegd, zoals bij voorbeeld het in mindering bren gen van wedstrijdpunten of zelfs uitsluiting uit de Engelse voetbal bond. De bond gaat ook in ieder geval het ministerie van binnenlandse zaken vragen strenger op te tre den bij ongeregeldheden met sup porters. door Dlck Bosscher BREDA Excelsior blijft een wonderlijke ploeg. Onder leiding van Hans Dorjee blijkt de Rotterdamse club in staat elke opdracht feilloos uit te voeren, maar meer mag er ook niet worden verwacht. Dat kwam zaterdagavond weer eens tot uitdrukking in de wedstrijd tegen NAC, die slechts tien minuten lang in teressant was. Maar in die korte periode stelde Excelsior wel het einddoel, een gelijk spel zeker. Vanaf het begin van dit eizoen pro beert Dorjee een ieder die het maar horen wil op het hart te drukken dat zijn ploeg „positief voetbal" speelt. Dat leek er in eerste instantie ook wel op, want de Rotterdammers hadden een onverwacht sterke start. Maar nu de competitie de winterstop nadert bungelt de club op een nauwelijks imponerende positie, waar alleen NAC en Go Ahead nog niet aan kun nen tippen. Dorjee wijt dit vooral aan de vele blessures. „Ik heb Kraay, Waslander (inmiddels bij NAC red.) en Pattianama niet, dus ik moet roei en met de riemen die ik heb. Vanaf het begin heb ik de spelers voorge houden dat we een goede ploeg heb ben, die in staat is om leuke resulta ten te boeken. Ik heb ze gezegd dat de punten vanzell wel zullen komen. Nu blijven de overwinningen uit, dus de Simon van Vliet (4) blokkeert de NAC'er Lokhoff. Wasiman (rechts) is toeschouwer. spelers worden onrustig. Ze vragen me waar ik nou blijf me m'n mooie beloftes. Op zo'n moment moet je de beslissing nemen om alleen nog maar je eigen spel te spelen. Die wedstrijd tegen NAC was een sleutelwedstrijd, die mochten we niet verliezen. Wil je soms dat ik hier net zo speel als Sparta (dat twee weken geleden met 5-0 ten onder ging red.)? Een gelijk spel was nu de maximale score, zo simpel ligt dat". Dorjee stelt het hier echter wel wat te eenvoudig voor. De onrust, die nu in de ploeg is ontstaan, zal zeker ook voortkomen uit het feit dat de basis opstelling er elke week weer anders uitziet. Met name Simon van Vliet heeft in zijn korte loopbaan bij Excel sior al op drie verschillende posities gestaan. Dorjee: „Ik dacht op een gegeven moment de juiste opstelling gevonden te hebben, rekening hou dend met de blessures. Ik heb het team toen drie keer de kans gegeven om zich in die tactiek te vinden. Vori ge week tegen Wageningen (1-2) heb ben ze het verprutst. Nu had ik een puur aanvallend NAC verwacht. Ik weet wat NAC kan doen. want ik heb deze club zelf getraind. Ik koos daar om voor een countertacktiek, met Simon van Vliet als de man die zo nu en dan kan opkomen om een doel- puntje te maken. Je moet je nu een maal aanpassen aan de omstandig heden." Dat aanpassen deed Excelsior ook inderdaad nadat Ton Sprangers (de invaller voor de uiterst zwakke Wan- NAC-Excelsior 1-1 (0-0). 63. Sprangers 1-0.77 Van Vlfet 1-1 Scheidsrechter: Corver, Toeschouwers 5200. NAC: Van Ecnennaam. Krijnen. Joorr. Quaars. Dekker. Lokhof (Neeskensi. De Schepper. Smits. Waslander. Van Oils (Sprangers). Vreljsen Excelsior: Vermunt; Wasiman. Van Vliet. Ouwe hand. Ridderhof. Struis. Van Tour. Ernst (Rut- Jens), Ntjsscn. Van Daele. Piasmans. Eredivisie PSVSparta 0 NAC-Excelsior 1 Wageningen—Groningen afg Roda JC—Den Haag afg Go Ahead—AZ'67 afg UtrechtPEC Zwolle afg. Willem II—NEC 1—1 FeyenoordAjax 42 Twente—MVV afg AZ'67 14 13 1 0 27 48—13 Feyenoord 15 11 2 2 24 36—16 PSV 15 7 4 4 18 28—16 Twente 14 7 3 4 17 27—20 MVV 14 7 3 4 17 24—23 Utrecht 13 7 2 4 16 28—16 Ajax 15 7 2 6 16 42—34 Willem II 15 7 2 6 16 22—23 Roda JC 14 5 4 5 14 30—27 Den Haag 14 6 1 7 13 23—34 Sparta 15 6 1 8 13 24—38 Wageningen 14 3 6 5 12 18—21 PEC Zwolle 14 3 6 5 12 14—19 NEC 15 3 4 8 10 21—37 Groningen 13 3 3 7 9 20—28 Excelsior 15 2 5 8 9 18—28 NAC 15 2 4 9 8 16—30 Go Ahead 14 2 3 9 7 15—31 Zaterdag. AZ'67-Roda JC. PEC Zwolle-Go Ahead. MW-Feyenoord Zondag: Excelsior-PSV. Groningen-NAC, Den Haag-Wageningen. NEC-Utrecht. Ajax-WUlem U. Sparta-Twnete. Eerste divisie AmsterdamDS'79 afg. HaarlemCambuur afg. De Graafschap—Fortuna S afg. Volendam—Vlaardingen afg. VVV-Amersfoort 20 SVV—Vitesse 2—1 Veendam—Telstar afg. IleercnveenDen Bosch afg. Helmond SportEindhoven 00 36—10 30—18 26—17 22—22 17—14 25—24 14—ie 21—18 21—18 25—32 20—21 16—23 16—14 16—18 22—26 11—17 15—23 12—23 10—21 Haarlem periodekampioen. Zaterdag: Den Bosch Veendam. Zondag: DS'79-Heracles, Cambuur-Amsterdam. Fortuna S-Haarlem. Vlaardingen-De Graafschap, Amersfoort-Volendam. Vitesse-VW. Telstar-SW. Eindhoven-Heerenveen. Haarlem 14 11 2 1 24 Fortuna S 14 8 3 3 19 Heerenveen 14 6 5 3 17 DS'79 15 7 3 5 17 Den Bosch 14 8 0 6 16 Vitesse 15 5 6 4 16 SVV 15 6 4 5 16 Volendam 14 5 5 4 15 Eindhoven 14 6 2 6 14 VVV 14 6 2 6 14 Graafschap 13 4 5 4 13 Helmond Sp. 16 3 7 6 13 Cambuur 13 4 4 5 12 Amsterdam 14 4 4 6 12 Veendam 14 5 2 7 12 Vlaardingen 14 4 3 7 11 Telstar 13 2 6 5 10 Heracles 14 3 3 8 9 Amersfoort 14 2 4 8 8 toen hij zich op de ruggen van Jensen en Weggelaar stortte. Budding mocht opnieuw feest vieren: 3-1. Woelwater Peters en invaller Ham berg tekenden voor de laatste goals, die nauwelijks nog van belang waren. Feyenoord-Ajax 4-2 (2-0), 26 Budding 1-0, 39. Ver meulen 2-0, 49 Kieft 2-1. 64 Budding 3-1 (straf schop). 84 Peters 4-1. 88 Hamberg 4-2. Gele kaar ten voor Arnesen (Ajax) en Peters en Troost, beiden van Feyenoord. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 58.000. Feyenoord: Hiele. Notten (Balkestein). 8tafleu. Troost. Brard. Van Til (Bouwens), Nielsen, Van Deinsen. Budding. Peters. Vermeulen. Ajax: Schrijvers. Weggelaar, Ophof (Zwamborn), Jansen (Hamberg). Bocve. Schoenaker, Arnesen. Lerby. Ling. Kieft. Jensen. Periodestand TWEEDE PERIODE SVV 7 5 I 1 11 8— 4. Haarlem 5 5 0 0 10 17— 4 VVV 6 5 0 1 10 13— 7 Den Bosch 5 4 0 1 8 9— 4 Fortuna S 6 3 2 1 8 12— 7 Eindhoven 5 3 1 1 7 6— 3 DS'79 6 3 1 2 7 6— 3 Heerenveen 5 3 0 2 6 10— 8 Helmond Sp. 7 1 4 2 6 6— 8 Cambuur 5 2 1 2 5 6— 5 Amsterdam 5 2 0 3 4 5— 7 Veendam 6 1 2 3 4 9—10 Vlaardingen 6 2 0 4 4 5— 7 Volendam 6 1 2 3 4 7—10 Graafschap 4 1 1 2 3 6— 8 Amersfoort 6 1 1 4 3 4—10 Vitesse 7 0 3 4 3 8—16 Telstar 4 0 2 2 2 3— 7 Heracles 5 0 1 4 1 5—13 Programma Zondag HOOFDKLASSE A Zondag: CW-UVS. RVC-EDO. ElinkwIJk-DHC. Neptunus-Xerxes. DWV-Unitas, Zeeburgia-VUC. Hilversum-AFC. HOOFDKLASSE B Zondag: Rhcdcn-Achilles'29, Germanicus-Achil- les'12, De Batavcn-Stecnwijk. Hattem-Hooge- veen. Zwolsche Boys-Quick'20, ROHDA-Emmen, De Treffers. Sneek. HOOFDKLASSE C Zondag: Longa-RBC. Oeldrop-Limburgia. RKC- EHC. Panningen-Caesar, Voerendaal-DESK. SVN-Hapert. Roermond-TOP. ny van Gils) NAC toch nog aan de leiding had geholpen. Die treffer was een opluchting voor de Bredanaars, die tot dat moment vrijwel onafge broken in de aanval waren geweest. Dat die treffer zo lang uitbleef kwam echter niet uitsluitend doordat de Rotterdammers zich zo massaal had den teruggetrokken in het eigen zes tien metergebied. Krampachtig en onzuiver gingen de volgelingen vair trainer Jo Jansen te werk. De vrien delijke Brabander kon zich daar na afloop kwaad over maken. „We heb ben veel te gespannen gespeeld en na die voorsprong gingen we zelfs weer achteruit. Zoiets kun je alleen maar doen als je over een goede counter tactiek beschikt." Binnen vijf minuten was de stand dan ook alweer gelijk, want de Rot terdammers, die zich plotseling weer herinnerden dat er één punt verdiend moest worden, hanteerden heel even het concept dat al direct gebruikt had moeten worden. De opkomende Van Vliet tikte de door Ton van Ee- nennaam losgelaten bal in het net: 1- 1. Opdracht uitgevoerd, terug naar basis. Geen wonder dat de ruim vijf duizend betalende bezoekers na af loop een snerpend fluitconcert lieh horen. „Lak aan het publiek?", vroeg Dorjee. „Welnee, ik mocht hier niet verliezen, zo simpel ligt dat." Zaterdag EERSTE KLASSE A Zaterdag: RCL-Quick Boys. Vitesse Delft-Nieuw Lekkerland. Zwaluwcn-Barcndrccht. IJsselmeer- vogcls-Spijkenisse. RWH-GVW. SSS-Kozakken Boys. Noordwijk-Rijnsburgse Boys. EERSTE KLASSE B Zaterdag. Bcnnckom-ACV. Owios-Volendam. DO- VO-IJmuldcn. AVW'26-Spakcnburg. Blauw Wil '34-Nunspcet, DOSK-WHC. Huizcn-DETO. Sporttoto Winnende kolom nr. 49 3-3-1-1-2-1-3-1-1-3-2-3. Aantal deelnemers; 148.910; inleg; ƒ509 623. Prlj- zenbedrag 7 242.070,93; Eerste prijs ƒ72.621.28; Tweede prijs: 48.414.19; Derde prijs 121.035.47. TOTO GELIJK Winnende getallen 13-16-20-21-26. Toegevoegde wedstrijd 9 Aantal deelnemers: 16 425; Inleg 58 256. Prijzen- bcdrag ƒ27 671.60. Beschikbaar uit jackpot ƒ2 484,70. Eerste prijs 10.780.18; Tweede prijs ƒ1.383.58; Derde prijs ƒ6.917.90. vierde prijs 11 068.64; Lotto 49 1-6-9-10-17 39 Reserve Aantal deelnemers: 724.864. Inleg: 3.047 145. Prijzenbedrag (inel. Jackpot): 1 580 975.34. eerste prijs: 640 169.32; tweede prijs: 144.739.39. Der de prijs: ƒ217 109,08. Vierde prijs; ƒ289 478,78. vijfde prijs: 289.478.78 WESTDITTSE LOTTO Winnende getallen 12-14-36-38-42-49. Reservege tal 6 Spel 77 3051312 BELGISCHE LOTTO Winnende getallen 3 4-32-35-36-39 Rescrvcgetal

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11