Kijk vandaag eens naar ychiatrische centra vmet de ogen van ds. Lucas Lindeboom. f 11L, 1 Blpemendaal verwachten: je zult.ook op jouw vakgebied ver- christelijk psychiatrisch centrum Centrum "Bloemendaal" Lindeboom. Meer aandacht: ook nu broodnodig! - -V^ï0.\ Afdelingen van de algemene psychiatrie hebben dringend verpleegkundigen nodig. "DorestacT helpt je'n stuk vooruit als ziekenverzorgende. Je wilt best op Bloemendaal komen werken. En je eigen huisvesting Andere vacatures. Mondhygiëniste) voor 20 uur per week. In 1892 opendé ds. Lucas Lindeboom voor de vereniging het nieuwe psychiatrisch ziekenhuis "Bloemendaal" in Den Haag. Op het Bloemendaal-terrein, midden in de natuur, staat de opname-kliniek die naar hem genoemd is. Het Bloemendaal-terrein huisvest verder het psycho-geriatrisch verpleeghuis Dorestad: een verzorgingstehuis voor geestelijk gestoorde bejaarden. Op "Bloemendaal" wordt nog steeds gewerkt in de lijn die Lucas Lindeboom destijds voor ogen stond: niet alleen een goede medische verzorging, maar ook naastenliefde en zoveel mogelijk aandacht voor de geestelijke verzorging van de mensen die er zijn opgenomen. Je kunt echter uit discussies iri kranten en via de t.v. merken, dat er nog steeds hard gewerkt moet worden aan een menswaardiger bestaan voor psychiatrische patiënten. Ook al is de medische zorg vaak voortreffelijk, geestelijk kan iemand die in een centrum verpleegd wordt, vaak niet genoeg zorg krijgen. Het is bijna nooit genoeg. Daaraan wordt op Bloemendaal op alle mogelijke manieren gewerkt. Daarom heeft iedereen die op Bloemendaal met patiënten werkt, ook met de geestelijke verzorging van patiënten te maken. Van ziekenverzorgenden tot medisch- en sociaal wetenschappelijk medewerkers toe. Daarom heeft "Bloemendaal" nu een aantal (jonge) mensen nodig, die 't werken in een psychiatrisch centrum bekijken met de ogen van ds. Lucas Lindeboom. Niet alleen vandaag, maar elke dag Assistent medisch analist(e), 40 uur per week. Psychologisch assistentie) voor 40 uur per week. Muziektherapeutte), 20 uur per week. ActiviteitenbegelekKst)^ deeltijd of voile weektaak. Werk genoeg op Bloemendaal VA Lucas Lindeboom leefde honderd jaar geleden. Hij was predikant, later zelfs hoogleraar. Allerhande (on)menselijk lijden, armoede en ziekte gingen hem zo aan het hart, dat hij er in woord en daad wat aan deed. Zo kreeg Lucas algauw de bijnaam "de rooie dominee"! Maar wat had hij met psychiatrische centra te maken? Zoals je tijdens je opleiding wel hebt gehoord, veranderde er zo'n honderd jaar geleden heel wat in de medische wetenschap. De kennis van de biologie nam enorm toe. Hygiëne werd een toverwoord. En "dolhuizen" werden ziekenhuizen: vooruitstrevende artsen zagen dat geesteszieken niet door de duivel, maar door een ziekte geplaagd werden, en goede (lichamelijke) verzorging nodig hadden. Lucas Lindeboom kwam een gemeentelid opzoeken op zo'n "moderne" psychiatrische afdeling... en zag hoe bedroevend weinig aandacht de geestelijke verzorging van de patiënte kreeg. Terwijl, zo redeneerde hij, mensen die geestelijk een "knauw" hebben gehad, juist geestelijk erg goed begeleid moeten worden. Ds. Lucas begon actie te voeren en hij wist steun te krijgen bij z'n eigen achterban: in 1884 kwam er een Vereniging tot Christelijke verzorging vangeestes- en zenuwzieken, die binnen tien jaar eigen ziekenhuizen had in Ermelo, Zuidlaren en Den Haag (Bloemendaal). kTEI Als je ziekenverpleging B hebt (eventueel A of Z) weet je wat het werk in zo'n afdeling is. Je werkt nauw samen met men sen uit andere disciplines in de gezondheidszorg: je bent met elkaar verantwoordelijk voor het welzijn van de patiënten. Er is ruimte om je, afhankelijk van opleiding en ervaring, als ver pleegkundige A aan te nemen, en er zijn mogelijkheden voor verdere scholing. Voor huisvesting: zie onder. Als ziekenverzorgende in psycho-geriatrisch verpleeghuis Dorestad sta je erg dicht bij de leefwereld van bejaarde men sen die langdurige verpleging en verzorging nodig hebben. Soms zul je moeilijk kontakt met zé krijgen" fn ieder geval proberen de medewerkers van Dorestad een huiselijke en mensefijk warme verzorgingsomgeving voor hen te maken. Je werkt in een afdelingsunit voor ten hoogste twaalf patiën ten. Minstens de helft van het unitteam bestaat uit "gediplo meerden": een aantal units hebben op dit moment gediplo meerde ziekenverzorgenden hard nodig. Je zult begrepen hebben dat 't werk op Dorestad niet het ge makkelijkste werk is. We willen je dan ook als ziekenverzor gende een stuk vooruit helpen bij ons maak je bij gebleken geschiktheid al na een jaar promotie tot ziekenverzorgende A. En als je al een jaar of twee als gediplomeerde gewerkt hebt, met een goede staat van dienst, mogen we je je A-rang al bij indiensttreding geven. Natuurlijk kun je bij ons verder leren. Als je vindt dat wat wij je bieden opweegt tegen het veel eisende werk. moet je zeker de bon rechtsonder invullen, uit knippen en opsturen. Een telefoontje mag ook. Voor huis vesting: zie onder. Bloemendaal ligt tegen Den Haag aan. Juist voor jonge men sen (speciaal éénpersoonshuishoudens) is 't daar niet makke lijk aan goed onderdak te komen. Wij willen je niet aan raden te kraken, we hebben een beter alternatief: voor alleenstaan de medewerkers is er huisvesting. Gezellig, met voldoende privacy. Als dit belangrijk voor je is, vergeet dan niet het in een sollicitatiegesprek aan te roer.en. N.B. Huisvesting geldt voor mensen buiten de regio Den Haag. Momenteel zoeken wij ook aanvulling van de groep mensen die niet aan één vaste afdeling gebonden zijn, maar over het hele Bloemendaal-terrein werken aan het welzijn van de patiënten. "Civiele funkties in de gezondheidszorg" dus. Sommige in de medische hoek, andere uitgesproken "vor mend". Hieronder noemen wij een paar van deze vacatures... Als je Het verhaal over Lindeboom gelezen hebt. kun je waar- j schijnlijk al invullen wat we van een mondhygiënist(e) op l^vöof iemands zëlftpqld.-E^t je,een gevoel van welbe- -s -v gegfc. Kortom, qj>Bjtoemendial vervrachten we dit i V stuitje praktéchgfibefapie vah jej.ïodBtjé patiënten weer t Ijet rjte'Mrtium brutosalaris eksklusief ,28,25. We denken dat dit één van de leukere banen is als te je MBO hebt: je doet veel afwisselend werk op het eigen lab van Bloemendaal. Het maximum brutosalaris is 2 582.-. eksklusiel wettelijke A toeslag van I 28.25. Dit is zeker géén routinebaan: we vragen diploma NIP Psych. Ass. I en II. Je zult op Bloemendaal erg vaak kontakt met patiënten en toekomstige personeelsleden hebben Daarom kan dit werk géén kil testjes-afnemen zijn: je weet dat de manier waarop je iemand bekijkt en test belangrijk is voor hem of haar. Wij kunnen je werk maximaal honoreren met een brutosalaris van f 3.077.-, eksklusief wettelijke toeslag van 28,25. Je zult samenwerken met een klinisch psycholoog van Bloemendaal. Honderd jaar geleden werden er op Bloemendaal al dagelijks psalmen gezongen, wat verscheidene patiënten duidelijk goed deed. In het moderne Bloemendaal werk je als muziek- therapeut ook aan zelfexpressie van patiënten de muziek therapie is een belangrijke helende faktor in het genezings proces naast andere vormen van therapieën. We verwachten dat je een relevante H.B.O.-opleiding hebt. Maar zoals altijd in de muziek: jouw inzet telt minstens zo zwaar. Het maximum bruto salaris voor 40 uur per week is 1 3.077,-, eksklusief wettelijke toeslag van f 28.25. Wil je het team komen versterken, dan is een diploma bezig heidstherapie of kreatieve handvaardigheid of MBO-AT nodig. We kunnen je dan een maximum brutosalaris van f 2.751.37 bieden, eksklusief wettelijke toeslag van t 28.25. Dat heb je kunnen lezen. Je ziet misschien ook een beet je hóe we werken. Al bijna negentig jaar. Waarin gelukkig veel is veranderd. Steeds gaat de verandering door, steeds weer moeten we ook kritisch kijken, of we wel al les doen aan het welzijn van patiénten. Wat dat betreft, proberen we zo kritisch te zijn als "rooie dominee" Lucas Lindeboom. Op Bloemendaal zouden wij graag zien, dat ook u vanuit diezelfde Christelijke visie mensen vooruit wilt helpen. Al je er komt werken, betekent dat vaak voor jou ook een flinke sprong vooruit. Direkt, of op korte termijn. Daarom, als je meer wilt weten, schrijf een brief met gegevens naar: Bloemendaal, christelijk psychiatrisch centrum. Qj t a v. Hoofd personeelszaken, Monsterseweg 93, Postbus 53002, 2505 AA Den Haag of vul de bon in voor eer gesprek. Telefonisch zijn we bereikbaar onder nummer 070-254125 toestel 2269. t

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 28