Zakelijk belang op voorgrond Jastremski in Utrecht terug op vertrekpunt Blozen Sleutelrol Lendl Theo Kinsbergen KLM r 283- 340.- 524- 597- 646.- 722.- Europa Cup'voor Den Bosch en Leiden niet alleen van sportieve waarde Kamer tegen voetballen in Uruguay ParijQ Zurich Kopenhagen 468.- Palma deMallorca Barcelona Malaga Madrid IJshockey-coach heeft weinig pretenties in Domstad mensen in de sport Verlies schakers Eerste winst Clerc Tsjechische hoop in Davis Cup-finale Thuis in de lucht. Ben Wijnstekers niet tegen Ajax VRIJDAG 5 DECEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 13 RHS 15 Van onze basketbal-medewerker DEN BOSCH/LEIDEN Veel opzien baart het eigenlijk al niet meer. De komst van Real Madrid naar Nederland mocht vijf jaar geleden nog aanleiding zijn voor een volksoploop die viel te vergelijken met een optreden van Frank Sinatra in het Concertgebouw. De basketballiefhebber is er nu al aan ge wend geraakt, dat de gehele Europese top, inclusief de Spaan se Europa-Cup-houder, dit land de komende maanden zal aandoen. Die overweldigende stroom topbasketbal, is het gevolg van het doordringen tot de laatste zes van Den Bosch bij de landskampioenen en van Leiden in de kwartfinale poule van de bekerwinnaars. Ook de vrouwen van Landlust overigens, hebben een imposante wedstrijdenreeks voor de Europese beker voor de boeg. Als full-time basketballcoach zal Tiij ongetwijfeld worden herinnerd aan de successenreeks van zijn voorgan ger Ton Boot en het vergelijkingsma teriaal in positieve of negatieve zin, dat dat gegeven oplevert in de wed strijden van Den Bosch tegen Seraje- wo, Real Madrid, Bologna, Maccabi Tel Aviv en CSKA Moskou. Voor Den Bosch en Leiden gaat het circus woensdag van start, als de Bos sche ploeg de Joegoslavische kampi oen Bosna Serajewo ontvangt en Lei den de Vljf-Mei-hal openzet voor Va- rese, dat de Leldenaren vorig seizoen ln de halve finale van het zelfde toer nooi liet struikelen. Bij een te wensen overlatende naUonale competitie kan de Nederlandse basketballlefhebber straks vast en zeker zijn hart opha len. Die niet alleen trouwens; ook bij beide ploegen is er sprake van een soort uur U als het gaat om de nade rende serie Europese wedstrijden. Al ligt de datum nog een dikke drie maanden voor ons, zowel Den Bosch als Leiden zijn nu al verzekerd van een plaatsje in de finale-reeks voor bet nationale landskampioenschap en hoeven zich over de Nederlandse competitie derhalve niet zo veel zor gen meer te maken. Alle aandacht is dus gericht op het Europese podium, zo niet sportlef, dan wel zakelijk, gezien de belangen en de investeringen van sponsors Nashua en Parker. De bij Den Bosch teruggekeerde coach Bill Sheridan wekt de indruk niet onder al te grote' druk te staan bij die komende impo sante reeks van wedstrijden, die voor 1 Sheridan toch een beetje nieuw is. ,Aan het begin van het seizoen heb ben we ons twee doelen gesteld: het bereiken van de play-offs en kam pioen worden en het halen van de finalereeks in de Europa Cup en zo goed mogelijk daarin voor de dag te komen. Aan die twee doelen is al voor het grootste deel beantwoord." Aan de hand van de laatste zes, zeven wedstrijden die zijn ploeg heeft ge speeld, zegt Sheridan klaar te zijn voor de opgave: „We hebben goed verdedigd en Esvcldt en Parker heb ben zich goed weten ln te passen. We spelen tegen teams, die gewoonlijk nogal veel punten scoren. Als onze verdediging goed zit, zoals ik ver zacht, dan zie ik wel een kansje op SKces." Laconiek zou Sheridan de zsak echter allesbehalve opnemen. DEN HAAG Een meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat het Nederlands elftal niet moet deelnemen aan de mini-wereld kampioenschappen voetbal in Uruguay Deelname aan het kampioenschap is „onnodig en ongewenst", zo staat in de motie die PvdA-kamerlid Van den Bergh gisteren bij zijn interpel latie indiende en die mede werd ondertekend door de Kamerle den Hennekamp (CDA), Mertens (D'66) en Waltmans (PPR). De WD meent dat de KNVB zelf dient te beslissen over deelname. Een standpunt dat ook door mi nister Van der Klaauw van bui tenlandse zaken in de Kamer naar voren werd gebracht. Van der Klaauw beloofde de Kamer wel de inhoud van de motie over te brengen aan de KNVB. De bestuursleden zullen daarbij te vens worden gewezen op de uit slag van een onlangs ln Uruguay gehouden referendum en het niet doorgaan van een bezoek van Nederlandse parlementa riërs aan dat land, zo zei Van der Klaauw. PvdA-Kamerlld Van der Bergh noemde een politiek oordeel over de kwestie gewenst, gezien de ernstige schending van de mensenrechten ln dat land. Hij stelde vast dat de KNVB met „open ogen en welbewust" zich laat misbruiken door „heren die wij allen verafschuwen" (Het re gime Uruguay, red.). Henne kamp (CDA) en Blaauw (WD) pleitten voor een zekere behoed zaamheid bij uitspraken over sport-evenementen ln landen waar mensenrechten in het ge ding zijn. Mr. Eric Vllé, voorzitter van de sectie betaald voetbal, wenst in dit stadium geen commentaar te geven op de nog niet in cijfers vertaalde Kamer-uitspraak. „Ik wil", zei hij, „eerst afwachten hoe de stemming dinsdag uit valt. Daarna wordt de kwestie in de bondsvergadering van 13 de cember besproken." Het bepalen van een standpunt door de regering zou voor de voetbalbond een van de motie ven kunnen zijn om het besluit naar Uruguay te gaan, te her overwegen. Dit was, zoals be kend, de uitkomst van het ge sprek tussen de KNVB en het Comité Olympische spelen en mensenrechten, afgelopen dins dag. Woensdagavond verklaarde Vilé voor de N08-tele visie, dat het Nederlands elftal, wat hem betreft, alleen maar thuisblijft, indien de regering alle overige banden (economische en cultu rele) met Uruguay verbreekt In Lelden ligt de prestatleve druk aanmerkelijk zwaarder voor coach Han Wallaart en zijn ploeg. Dat team heeft het predikaat „super" al in deze- competitie meegekregen en bij mon de van Robert Bockweg laat de geld schieter er geen twijfel over bestaan, dat die Europa Cup voor bekerwin naars nu maar eens naar Leiden toe moet, of dat daar op z'n minst in de finale voor moet worden gespeeld. Han Wallaart, leraar lichamelijke op voeding aan het Rijnlands Lyceum in 8assenhelm, begint met die ogen schijnlijk loden last op zijn schouders aan een serie wedstrijden tegen Vare- se Barcelona en Istanbul, die in ieder geval een tweede plaats moet opleve ren om continuering van dit Europa Cup-avontuur te waarborgen. „Nee, ik heb er geen slapeloze nachten van. Ik wist dit toen ik er aan begon," zegt de dit Jaar voor het eerst zelfstandig opererende Leidse coach, „maar Je kunt Je met deze ploeg weinig veroor loven. Als Je verliest tegen wie dan ook is het meteen: kijk die sterren- ploeg nou eens, ha, ha, ha Dat is het risico. Maar we hebben er alles aan gedaan om het karwei te klaren." Die laatste opmerking van Wallaart is aan geen enkele twijfel onderhevig. Kosten noch moeite worden door het Leidse management gespaard om de ploeg zo ver mogelijk te brengen. Wallaart heeft tegenstander Vare se al mogen aanschouwen en een spion- tripje Istanbul ligt ook in het ver schiet. Maar ook onder die andere dan sportieve belangen gaat Wallaart niet gebukt: „Ik ben alleen met bas ketbal bezig. En ik weet wel dat ik daarbij niet om de sponsor heen kan. maar mijn verantwoordelijkheid ligt ln eerste instantie op het veld, al doe je natuurlijk wel concessies. Thuis in Lelden heb Je de verplichting Je steeds zo goed mogelijk te verkopen, al zou het soms beter zijn sommige speltechnische dingen te experimen teren." Wallaart geeft hiermee al aan, dat de Nederlandse competitie voor een for matie als Lelden niet de meest aange wezen weg is voor een optimale voor bereiding op het allerbelangrijkste v^n dit basketbal-seizoen, die Europa Cup. Die schijnbare volwassenheid op internatiobaal niveau van Leiden en Den Bosch is in schrille tegenstel ling tot de doorsnee van de Neder landse competitie. Daar boekt het wat kunstmatig gekweekte Leiden de ene makkelijke overwinning na de andere om vervolgens in een kwellen de onzekerheid te geraken als er nota bene tegen Punch per ongeluk wordt verloren. „Er zitten inderdaad veel te veel makkelijke overwinningen tus sen," zegt Wallaart. „Met de motiva tie van de spelers heb ik niet zo veel moeite, maar achteraf blijkt te vaak, dat Je toch het een en ander mist." door Erik Oudshoom UTRECHT Bob Jastremski deed in feite een forse stap terug, toen hij in mei van dit jaar in zee ging met de ijs- hockeyclub Utrecht. De Ca nadees maakte halverwege de jaren zeventig furore met het nationaal team dat hij in de B-poule hield. Na dit leuke binnenkomertje op Neder lands grondgebied was hij ja renlang succesvol verbonden aan de Groninger IJshockey Stichting. Jastremski dwong respect af door met een sa menraapsel twee keer net naast de landstitel te grijpen. Kortom, de enige ploeg die Heerenveen Flyers in die tijd het vuur na aan de schenen legde. Vorig seizoen kon de ijshockeycoach na de eerste week van de play-offs plotse ling vertrekken en niet lang daarna diende Utrecht zich aan. De SUchtse IJshockey Club, zoals de formatie officieel staat ingeschreven, heeft ln de eerste divisie van de Ne derlandse UshockeycompeUtle niet bepaald een indrukwekkende reputa tie opgebouwd. Het ijshockey aan de Mississippidreef ln Utrecht speelt zich zeker al vijf Jaar af in het schijn sel van de rode lantaarn. Een korte periode in de tweede divisie uitgezon derd. Aan Bob Jastremski de twijfelachti ge eer om de zaak met behulp van een nieuwe sponsor weer op te kalefate ren. De besnorde Canadees ging te rug naar af. „Dat beschouwde ik juist als een uitdaging," zegt hij. „Toen ik bij Groningen kwam was er een mini- selectie van zes vaste spelers. Vol strekt onvoldoende dus om op eerste- divisieniveau mee te draalen. Later bracht ik een team op de been waar van men zei dat sommige spelers niet eens konden schaatsen. De resulta ten kwamen tóch en de zo bekritiseer de Jongens haalden zelfs het Neder lands team. Dat geeft voldoening. Bij Utrecht zit de organisaüe goed in elkaar. Bovendien is het weer eens een andere omgeving. Ik heb geen moment geaarzeld." Zoals hij nu doet voorkomen heeft Jastremski maar heel kort wakker gelegen van de ontslag-affaire met Groningen. De ploeg uit de Martini- stad raakte vorig seizoen enigszins in paniek toen het er in de play-offs niet naar uitzag dat de landstitel binnen bereik lag. En kampioen van Neder land worden was de nadrukkelijke doelstelling geweest. Jastremski werd ondanks zijn staat van dienst aan de kant gezet, de spelers Guy Losier en Herbie Redshaw namen het roer van hem over. Nu, hoog en droog bij Utrecht, kan Jastremski er zonder advertentie 3 Laag tarief zonder ongerief. 1. KLM vertrekt altijd vanaf Schiphol. U hoeft dus bij de prijs van uw ticket niet nog eens de prijs van transport naar Frankfurt, Brussel of Luxemburg op te tellen. 2.Een KLM-ticket krijgt u meteen wanneer u betaalt. 3. Met een definitieve reservering in uw KLM- ticket bent u zeker van een plaats op de vlucht waarop u geboekt hebt. 4.KLM-tarieven zijn goedgekeurd door de Rijks Luchtvaart Dienst. Dus geen risico dat u op 't laatste moment moet bijbetalen. 5.KLM-tickets zijn vaak ook geldig op vluch ten van andere maatschappijen. Besluit u uw ticket (deels) niet te gebruiken, dan krijgt u meestal gewoon uw geld terug. 6.KLM-tickets worden alleen uitgeschreven door vakbekwame lATA-agenten, meestal ook ANVR-lid. 7. KLM vliegt u vrijwel altijd rechtstreeks. 8.KLM heeft gegarandeerde vaste prijzen. Eenmaal betaald en geen wijzigingen in het reisschema makend, krijgt u achteraf nooit een brandstoftoeslag te betalen.. 9*De KLM bestaat al heel lang en zal ook nog Leiden-coach Han Wallaarf: „Mijn verantwoordelijkheid ligt in eerste instantie op het veld, al doe je natuurlijk wel concessies." rancune op terugkijken. „Ik ben al tijd uiterst correct behandeld", con cludeert hij. „Toen ik wegging heer ste er een gespannen sfeer. Het be stuur wilde per sé kampioen worden. Gezien het verleden telde de tweede plaats niets meer. Welnu, een kam pioensteam kan ik ze niet schenken. Daarvoor was de ploeg niet homo geen genoeg. Op de instelling van de spelers viel niets aan te merken. Iedereen toonde de bereidheid om hard te werken. Maar in de praktijk kon men eikaars fouten en tekortko mingen niet opvangen. Er werd ook te verschillend over ijshockey ge dacht. Dat werkte het ontstaan van een bepaald automatisme tegen." In de geruchtmakende kwestie met de vijf Groningen-spelers, die illegaal door Utrecht werden ingelijfd, kreeg Jastremski van alle kanten te horen dat hij de reglementen niet in acht zou hebben genomen. In het noorden <ies lands zag men het als een wraak actie. Jastremski: „Ik heb slechts de jongens willen helpen. In mei werd ik door hen opgebeld. Ze wisten nog steeds niet waar ze aan toe waren. De sponsor van Utrecht heeft hen vervol gens een contract voorgelegd. Op 12 juni is de bond daarvan in kennis gesteld. Waarom heeft de NIJB de zaak toen niet direct gecanceld? Het antwoord op die vraag is heel simpel: in de reglementen zijn clausules op genomen die het mogelijk maken dat spelers onder speciale omstandighe den toch van club mogen veranderen. Aangezien weinig duidelijkheid be stond omtrent de bedoelingen van Groningen, waren er voldoende gron dden aanwezig om op die clausules te speculeren. De bond heeft daar ook niet zo één, twee, drie een antwoord op gevonden." De pretenties waarmee Utrecht het nieuwe seizoen is Ingegaan, zijn be scheiden. Jastremski hoopt de ploeg in de resterende maanden van de huidige voorlaatste plaats los te we ken en naar een middenmootpositle te stuwen. ,Jk ben zelfs al tevreden wanneer er alleen maar uitzicht is op een middenmootplaats", stelt hij tot slot „Utrecht is de laatste jaren te veel in verschillende handen geweest. De spelers hebben steeds weer andere theorieën moeten aanhoren. De geloof dat ik nu pas bij het vertrekpunt van de opbouwfase ben gearriveerd. We moeten eerst zorgen dat de zaken in defensief opzicht beter geregeld wor den. Gemiddeld vijf doelpunten per wedstrijd tegen, is te veel. Dan moet je er ook zes scoren om te winnen. En daar zijn we helemó&l nog niet aan toe. Hopelijk ziet het Utrecht-bestuur in, dat het weinig zin heeft, om een blik Canadezen open te trekken. Je kan tegenwoordig geen kampioens team meer bU elkaar kopen." Het is toch een gek gezicht. Een uiterst gedisciplineerd levend mens als basketbalcoach Theo Kinsbergen met rode blossen op de wangen te zien. Plaats van han deling: Leiden. Een decemberse, kille en natte woensdagavond, een lawaaierig publiekje, zeer ordi nair, vijandig tegen de Vinkeveen- se zakenman en dan een basket balwedstrijd. Een normaal stuk competitiegebeuren, de nummer één tegen de nummer zes, meer niet. Maar Kinsbergen vertegen woordigt hier de nummer zes en niet, zoals hij zelf graag zou willen zien, de nummer één. En dat is voor hem heel erg moeilijk. Je zou als buitenstaander die iets van de zaak weet mogen zeggen ondenk baar zwaar. Ter oriëntatie: Theo Kinsbergen is een veertiger, eigenaar ener ge reedschapsgroothandel, oud schoolmeester, oud-autocoureur, slijtend bon-vivant, eigenaar van een riant schip op de Middelland se zee, in het bezit van gortdroge humor, kenner van de internatio nale keuken, globetrotter, gek van de basketbalsport en ook nog coach van een ploeg die wedstrij den wil winnen. Kinsbergen was coach van een uiterst succesvolle, door zijn firma gesponsorde club, die Kinzo heet te en gedurende twee jaar het landskampioenschap binnen haalde. Kinsbergen verdween ver volgens met zijn merk uit de bas ketballwereld maar kon de verlei ding niet weerstaan om snel, pri vé, terug te keren in een half ge sponsorde staat. Anderen betaal de nu de centen en zetten de naam op het shirt. Met andere woorden, de basket bal-microbe deed zijn werk, Kins bergen kon geen afstand nemen en bleef in de kantlijn aanwezig. Zijn ploeg was niet goed en niet slecht, iets dat sommigen de wenkbrauwen deed fronsen. Hoe was dat nu mogelijk? Een man die succes gekend had nam genoegen met een plaatsje in de midden moot. Kon dat wel? Neen dus, alhoewel kenners bij de coach een soort milde inslag gingen opmer ken. De wilde haren veranderden in een grijze inplant, de stem werd wat minder luid, de theatrale op tredens minder hevig, de overwin ningen ook minder frequent. Maar Kinsbergen komt terug. HIJ houdt niet van verliezen en na een drietal magere jaren staat hij wer klaar om met een groepje basket ballers leuke dingen te gaan doen. Nog steeds ongesponsord, maar die geldgever moet nu komen, zegt de zakenman. Langzaam maar heel zeker heeft hij weer lijn in een ploegje van Amerikaanse spelers gebracht en moet men op gaan letten voor zijn team. Aan de einder gloort weer iets dat op suc ces kan gaan lijken en dus gaat Kinsbergen zich weer wat roeren. De manier waarop is prettig om te zien. Voor een man die alles heeft meegemaakt in deze wereld is hij uiterst positief en enthousiast be zig. Naast zijn zakelijke beslom meringen duwt hij veel energie in zijn ploeg. Hij bedenkt dingen, stimuleert en drijft zijn ploeg op het ogenblik voort. Hij schreeuwt weer vanaf de bank, wordt weer boos en bloost dus, zoals woensdagavond te zien was. Zijn ploeg kwam met twaalf pun ten achter te staan en toen open baarden zich voor het eerst die rode wangen. Van boosheid? Op winding? Van spanning? Puffend zat hij op de coachbank, gesticu leerde breed, schudde zijn hoofd bij missers, begroef zijn ene in zijn andere vuist, stond op, ging weer zitten, daagde de scheidsrechters uit om hun typisch Nederlandse burgerlijke manier van optreden te wijzigen en bleef daarmede de ganse wedstrijd bezig. En hij deed dat alles op een niet- ordinaire, uiterst gedisciplineerde manier. Waarschijnlijk zoals hij ook zaken doet, eerlijk en voor iedereen zichtbaar. Met als doel: winnen. En zo kwam ik hem ineens tegen In de gang naar de kleedkamer. Ik dacht in eerste instantie dat hij in een soort trance de tweede helft liep voor te bereiden. Z'n blik stond volkomen op oneindig, hij bedacht dingen en ik dacht van hem dat hij langsliep en dat de rest van de wereld gewoon lucht was. Totdat hij bijna een halve meter verder was en zich ineens omdraaide en z'n hand uitstak. „Hallo Mart, hoe gaat het met je, lange tijd niet gezien", zei hij. Enigszins verbaasd keek ik hem aan. „Hallo," wist Ik nog net te door Mart Smeets zeggen. Hij lachte. Een eerlijke lach. Daarna ging hij de tweede helft coachen. En hij verloor die wedstrijd. Hij deed dat met veel pijn in zijn ziel. Hij sprong woe dend op en neer bij de zoveelste scheidsrechterlijke blunder, hij sloeg zich voor het voorhoofd, draaide zich vol walging om, werd kwaad en boos en nog eens kwaad, .maar verloor wel de wedstrijd. Na afloop pufte hij nog even door. schudde het wijze hoofd vanwege het verlies. En ging toen de spon sor van de tegenpartij feliciteren. En kuste vervolgens diens vrouw, zo van wang tegen wang. En wat een mooi gezicht was dat. Een man die zo veel van de sport weet, geslaagd in het zakenleven, zo ka pot te zien na een simpel verües- wedstrijdje. Ongelooflijk bijna. Met nog steeds die rode blossen op de wang en de haren door de war stond hij daar in die zaal die bijna leeg was. Hij leek uiterst be schaafd aangeslagen. Verlies doet altijd pijn, zelfs op een late woens dagavond, zelfs bij een man die zich miljonair kan noemen en zelfs bij Theo Kinsbergen. Het zou leuk zijn als die zich heel snel bij de Nederlandse basketbal-top kon vervoegen. LA VALETTA Het Nederlandse mannenteam heeft tijdens de schaak olympiade in La Valetta de één dag eerdefr bij gelijke stand (1,5-1,5) afge broken wedstrijd voor de twaalfde ronde tegen Engeland met 1,5-2,5 ver loren. Aan het vierde bord verloor Ligterink zijn hangpartij tegen Speelman. In de dertiende en voorlaatste ronde leed de Nederlandse mannenploeg een onverwachte nederlaag tegen IJs land: lVr-2'A. De vrouwen liepen tegen Bulgarije tegen een achterstand op van V1-IV1, BAMAKO In de vierde ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap dammen heeft de Malinees N'Diaye zich naast Gantwarg aan de kop van het deelnemersveld gene steld. N'Diaye versloeg in Bamako de Belg Verpoest, terwijl Gantwarg het punt deelde met zijn Russische landgenoot Mitsjanski. Rob Clerc be haalde zijn eerste zege in dit monster- toernooi door Jansen te verslaan. Harm Wiersma kwam voor de vierde keer op rij niet verder dan een pun- tendeling, nu tegen Bastiaannet. De KLM biedt extra lage retourtarieven naar 21 Europese steden. Met alle voordelen van KLM-Iijndienstservice. Minimum verblijf hed lang blijven bestaan. Nog een extra meestal i week. Een speciale folder met alle lage tarieven en complete voorwaarden ligt voor u klaar bij elke KLM-agent en alle KLM-kantoren. Snel even halen. Zie ook Viditel pagina 7473. RUGBY Nederland speelt op 14 december in Hilversum tegen Joegoslavië. Het Nederlandse vijftiental moet d«e wedstrijd ln de B-poule van de FIRA Cup winnen om een kans op promotie naar de A-poule te houden. De Neder landse selectie voor deze wedstrijd ziet er als volgt uit: Vermeulen. Van Altena en Jorritsma (Hilversum), Schaap en Dlnge (Den Haag), Koe mans, Al tink, Van der Bom en Dreef (DIOK) Budding, Mltchel en Zwitser (AAC). Van der Loos (Patto), Dorresteijn. Van der Stap. Kasteel. De Boer en Besljn (Delft). Jacobs en Ris (KMD) en Paul (Rotterdam). AUTOSPORT Vier Formule 1-coureurs heb ben verklaard het oneens te zijn met de ziens wijze van de rtjdersassoclatle dat het verwijde ren van de zogenaamde skirts van de wagens de veiligheid ten goede komt Deze zijschotten zorgen ervoor dat de bolides niet tot extreem hoge snelheden kunnen komen. En dat vinden Jones. Piquet, Reutemann en Watson nou zo leuk van het autorijden. TENNIS Eric WUborts en Huub van Boeckel hebben ln de derde ronde van de Zweedse satelliet-toernooi ln Stockholm verloren. Van Boeckel ging ten onder tegen de Zweed KJeU Johansson en WUborst kon het niet bolwerken tegen een andere Zweed. Mats WUander Belde Nederlandse spelers hebben zich overigens wel geplaatst voor het Masters-toernooi, dat volgen de week ln Södertalje plaats vindt. OLYMPISCHE SPELEN - Zuld-Korea heeft alsnog Seoel kandidaat gesteld voor de organi satie van de Olympische Zomerspelen van 1988 Hoewel de aanmelding vier dagen te laat op de burelen van het Internationaal Olympische Co mité In Lausanne arriveerde, accepteerde IOC- voorcltter Samaranch het aanbod. Eerder meld de zich al Melbourne (Australië), Athene (Grie kenland) en Nagoya (Japan) om het spektakel in 1988 te organiseren SKI De Westdultse Irene Epple heeft ln Val d'Isere de eerste reuzenslalom meetellend door de wereldbeker vrouwen, gewonnen Tweede was de Prangalse Perrine Pelen en derde de Westdultse Christa Klmshofer BADMINTON Het pluimpjebal in Nederland Is populair. In de laatste vijf jaar groeide het aantal leden van de Nederlandse Badminton Bond van 23.000 naar 81.000. BIJ de NBB zijn op dit moment 700 verenigingen aangesloten. zekerheid dal uw vlucht echt doorgaat. IO. De KLM is een van 's werelds best aange schreven maatschappijen en zal u nooit in de steek laten. Eigen kantoren in alle bestem mingen. Nederlands sprekend personeel. Met de KLM bent u 'Thuis in de lucht'. PRAAG De Davis Cup-finaje in Praag tussen Tsjechoslowakije en Italië begint vanmiddag met de ont moeting tussen de Tsjech Tomas Smid en de Italiaan Adrlanno Panat- ta. Deze openingspartij wordt later op de dag gevolgd door het treffen tussen de Tsjech Ivan Lendl en zijn Italiaanse opponent Corrado Baraz- zutti. Morgenmiddag vindt het dub belspel plaats tussen Lendl-Smid enerzijds en Panatta-Paolo Bertoluc- ci anderzijds. Op de slotdag zondag zijn de laatste twee enkelspelen (Smid tegen Barazzutti en Lendl te gen Panatta). Veel zal in Praag afhangen van de prestaties van Lendl. De dit seizoen als een komeet omhooggeschoten Tsjechoslowaak zorgde bijna in zijn eentje voor de winst in de halve fina les tegen Argentinië. Hij versloeg in Buenos Aires achtereenvolgens José-' Luis Clerc en Guillerroo Vilas. Dat waren trouwens niet de enige wapen feiten van de twintigjarige economie student in het jaar 1980. Hij won van alle gevestigde namen in de tenniswe reld en zelfs Björn Borg moest voor hem buigen. Zes weken voor het be gin van het Masterstoernooi is hij al zeker van één van de acht te vergeven Jos Dijkstra van MW kreeg dezelfde plaatsen. Na John McEnroe neemt hij 4 schorsing en boete opgelegd ook op de Grand Prix-lijst de tweede naar aanleiding van zijn derdé gele plaats in met 2079 punten. kaart. DEN HAAG Ben Wijnstekers van Feyenoord speelt zondag niet mee in het competitietreffen tegen Ajax. Wijnstekers, die afgelopen zondag te gen NEC zijn derde gele kaart kreeg, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden ge schorst en hij moet bovendien een boete betalen van 250 gulden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15