Cruijff stuurt Ajax naar zege I Geen duidelijkheid rond toekomst PSV 'Historische' winst van MW bij Sparta Groningen gelukkig -Amsterdammers buigen 1-3 achterstand tegen FC Twente om in 5-3 'overwinning Michels niet terug naar schoolbank Den Haag langs slecht Go Ahead Leiding kijkt zorgelijk naar einde van seizoen Twee treffers van Schapendonk Twee doelpunten Gerdo Hazelhekke Aanval Roda maakt geen vuist MAANDAG 1 DECEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET 9 door Dick Bosscher AMSTERDAM De invloed van Johan Cruijff kon niet beter tot uitdrukking worden [ebracht dan gisteren tijdens de zo spectaculair verlopen partij tussen Ajax en FC Twente, iet Ajax. zoals dat de laatste weken speelde, sukkelde moedeloos op een 2-3 achterstand otdat de Meester zich na dertien minuten in de tweede helft in de dug-out nestelde. Zijn aanwijzingen bleken het team in staat te stellen een uiteindelijk verdiende 5-3 zege binnen te liepen. in 1 sta s n erin FRANKFURT Door de komst van Rinus Michels naar FC Köln heeft de Westduitse voetbalbond zijn regelingen voor het afgeven van tralnerslicenties gewijzigd. Trainers van naam en faam, die niet in het bezit zijn van het certificaat zullen toch aan het werk mogen. De DFB besliste dat onder bepaalde omstandig heden het DFB-certificaat niet noodzakelijk is. De voorwaarden zijn dat op basis van scholing en ervaring voldoende kwaliteit aanwezig mag worden geacht, dat de voetbalorganisatie uit het land van de trainer een zelfde standpunt ten opzichte van Westduitse trainers inneemt en dat de trainer voldoende kennis van de Duitse taal bezit. De toe stemming zal slechts in uitzon deringsgevallen worden ver leend en bovendien pas na in stemming van de technische staf van de bond en van het bestuur van de liga. Michels is zo'n uit zonderingsgeval. Hij hoeft niet terug naar school. Polen WARSCHAU De Poolse natio nale voetbalploeg heeft, door te staken, een strafmaatregel ten opzichte van één van hen onge daan gemaakt. De ploeg weiger de in Warschau in het vliegtuig te stappen dat hen naar Rome moest brengen voor de voorbe reiding op de wedstrijd tegen Malta, wanneer de schorsing van doelman Mlynarczyk niet zou worden opgeheven. Bondstrai- ner Ryszard Kulesza had de doelman om disciplinaire rede nen gestraft. De groep van spe lers stelde als els dat over even tuele maatregelen tegen Mly narczyk pas zou worden gespro ken na de wedstrijd uit de voor ronden van het toernooi om het wereldkampioenschap om Mal ta. Camera's BIRMINGHAM Aston Villa, de koploper in de Engelse eerste divisie, heeft in en rond zijn sta dion tv-camera's geïnstalleerd om supporters in de gaten te houden, die liever vernielingen aanrichten en vechten dan naar de strijd op het veld kijken. De camera's zullen door de politie worden gebruikt om haarden van onrust op de tribunes te lo kaliseren. en de herrieschoppers er uit te pikken. Radnicki 17- 17- It s' 10- DEN HAAG De 3.000 kleumende eff toeschouwers hebben bij FC Den BELGRADO Radnicki Nis, de tegenstander van AZ'67 in het UEFA-bekertoemooi, heeft zon dag voor de Joegoslavische com petitie gelijkgespeeld tegen Na- predak Krusevac. De eindstand was 2-2 Door dit resultaat moet Radnicki de tweede plaats op de ranglijst delen met Olympia. Beide ploegen hebben twintig punten uit zestien wedstrijden. Rode Ster Belgrado, dat met 3-0 won van Velez Mostar, heeft de leiding met 23 punten. Haag-Go Ahead Eagles (1-0) bepaald geen hartverwarmende voetbal ge zien. Dit kwam voornamelijk door de 13- voorzichtigheid, waarmee beide ploe- 21- gen opereerden. Voorzichtigheid die 18- was ingegeven door de omstandighe- 20- den. FC Den Haag had na de trainers- 18- wisseling vier nederlagen op rij moe- 18- ten incasseren en Go Ahead Eagles 15- bevindt zich nog altijd in de onderste 12- regiofen van de eredivisie. De eerste helft ging voorbij zonder 14. dat er iets noemenswaardigs op het 15. grasmat was gebeurd. Na rust viel er 17. veel meer beleven in het Zuiderpark, 13. ook al bleef het spel aan de matige kant. Den Haag ontketende een of fensief, dat een aantal kansen ople verde. Een doelpunt van Treling werd afgekeurd, Melis vond doelman En deman op zijn weg en Van Leeuwen schoot van dichtbij hoog over. Der tien minuten voor het einde leidde' Jansen de beslissende treffer in. Hij doorzag dat Hullegie wilde terugspe len op Endeman, versnelde zijn pas en veroverde de bal. Uit zijn voorzet kopte Melis in 1-0. Aan Peter Jager, die van trainer Van Vianen de voor keur had gekregen boven Havenaar. jfl was het te danken dat de Eagles niet alsnog met een gelijkspel het Zuider park konden verlaten. 8- 18- 11- 12- 3 Den Hut: Jager; Van der Zwin (Korevaar), Mans veld, Wtckel. Wetzel; Albertoen. Schoenmaker. Jansen. Melis. Van Leeuwen. Treling. Go Ahead Kag>ev Endeman; Koopman. Vos kamp. Oude Weiuiellnk. Lodcweges; Woudsman. De Goey. KrlsUanaen. (Back) Hullegie; Van Koo- ten. Körver Niet zozeer de mededeling dat de ex- Feyenoorder Wim Jansen zijn debuut zou kunnen maken bij de Amster dammers. als wel het gegeven dat Johan Cruijff was aangetrokken om Leo Beenhakker van advies te die nen, was voor ruim dertienduizend supporters een reden om Ajax-Twen- te te gaan bekijken. Weliswaar is een ieder ervan overtuigd dat de nu 34- jarige Jansen de nodige rust kan scheppen in de gatenkaas-defensie, maar de terugkeer van de zowel tech nisch als tactisch begaafde Cruijff in de Meer werd wel de beste beslissing van het Ajax-bestuur genoemd. Dat laatste ligt gezien de tot nu toe genomen beslissingen weliswaar voor de hand, maar ook de spelersgroep is bijzonder ingenomen met de kundig heid van Cruijff, die het voetbalspel tot ganzenbord weet te vereenvoudi gen. Alleen de immer hautaine Tsjeu La Ling meende, overigens volkomen ten onrechte, te moeten opmerken dat hij de aanwijzingen van de meest talentvolle voetballer niet bepaald nodig had. Zelfs Leo Beenhakker, die deze vorm van begeleiding toch min of meer als een motie van wantrou wen mag beschouwen, noemde de komst van Cruijff „een verjaardags cadeau". „Alleen al de aanwezigheid van Cruijff geeft inspiratie" sprak hij na afloop. „Ik heb er in het geheel geen moeite mee dat hij mij nu van advies dient. Het is weer typisch Hol land op z'n smalst door te zeggen dat er nu twee kapiteins op het schip staan. Ik voer nog steeds de voorbe spreking en ben alleen maar blij met hem". Ook Cruyff zelf bagatelliseert zijn functie graag: „Ik heb niet zo'n grote inbreng", zegt de oud-AJacied, die tijdens de eerste helft op de tribune zat. „Vanaf de tribune zie je het nu eenmaal beter dan vanuit de dug-out. In de tweede helft zag ik in wat er fout zat. dat heb ik toen met Been hakker overlegd. Op het middenveld vielen gaten, daar kon Je wel een autotentoonstelling in houden". Dat het middenveld plotseling de zwakke plek van Ajax werd, was niet verwonderlijk. Wekenlang moesten Arnesen, Lerby en Schoenaker zich aanvallend bezighouden door het ge brek aan aanvallers. Nu Ling en Ham berg weer aanwezig zijn, beschikken de Amsterdammers weer over een vaardige aanval, zodat de middenvel ders de aanmodderende verdedigers moesten assisteren. Dat dit de lijn volledig uit liet team bracht, toonde FC Twente in vijf minuten aan. Moei teloos slalomden Thoresen en San chez Torres door de Amsterdamse defensie, waar slechts chaos en onbe grip heersten, zodat het doelpunt van Arnesen door drie tegentreffers teniet werd gedaan. Cruijff: „Scoren is voor dit team geen probleem meer, de te gendoelpunten moeten teruggedron gen worden". Met dit laatste zal Wim Jansen zich nadrukkelijk bezig gaan houden. Iro nisch genoeg zal hij dit aanstaande zondag voor de eerste keer gaan doen, als zijn nieuwe club tegen Feyenoord moet aantreden. Voor Beenhakker was het een teleurstel ling dat hij Jansen al niet tijdens de wedstrijd tegen FC Twente kon inzet ten. „Volgens de Amerikaanse bepa lingen moet iedere speler die van club verandert eerst 72 uur op een lijst staan, zodat diverse verenigingen de ze speler kunnen benaderen. Sinds vrijdag staat Jansen op deze lijst met de toevoeging dat hij niet meer te koop is. Jammer genoeg is hij maan dagmiddag om twaalf uur pas vrij". Ook wat dit deel van de opzienbaren de transactie van het Ajax-bestuur betreft bestaat bij de spelers tevre denheid, hoewel Franks Arnesen nog niet precies weet wat hem te wachten staat. Beenhakker stelde weliswaar dat Jansen en Arnesen de problemen in het veld moeten oplossen, terwijl hij en Cruijff die vanaf de zijlijn be handelen. maar of de middellinie in het vervolg zal bestaan uit Lerby, Jensen en Arnesen, dan wel uit Schoenaker, Lerby en Arnesen, is nog niet duidelijk. „Ik moet met Jansen gaan samenwerken, maar op welke manier dat zal moeten gaan, moet nog duidelijk worden", zegt Arnesen. Ajax in juichstemming nadat La Ling de stand op 4-3 heeft gebracht. Schoenaker lacht, rechts Wiggemansen. Het ligt echter voor de hand dat Jen sen wordt opgeofferd, opdat Wim Jansen laatste man wordt. Jensen is echter niet de enige die zijn positie in gevaar ziet gebracht door de bliksem actie van het bestuur. Ziegler en Rij kaard zien een vaste plaats op de reservebank Inmiddels opdoemen, terwijl ook Leo Beenhakker zijn trai nerschap weer op de tocht ziet staat. Voorzitter Ton Harmsen wenste gis teren echter nog alle geruchten tegen te spreken als zou hij meer zien in een Trainer Van Naam. „Met Ivic heb ik helemaal geen contact gehad en het tweemansschap Cruijff-Beenhakker zou het best eens wat langer uit kun nen houden". Die termijn strekt zich echter slechts tot 1 maart uit, wan neer Cruijff weer naar Amerika trekt om de jacht op het geld voort te zetten (hoewel hij mogelijke belas tingschulden in Spanje tegen- Johan Cruijff door Matty Verkamman EINDHOVEN Ger Lagendijk is in Engeland op zoek naar een club voor Jan Poortvliet en Huub Stevens Is afgedaald naar de gelederen der reserves. Beide PSV'ers, tot voor kort nog internationals, kwamen zaterdagavond niet in actie met hun club tegen NAC, dat een regelmatige 3-0 nederlaag leed. Stevens bleef in de dug-out. Poortvliet had griep, zo werd gezegd, maar trotseerde de vrieskou op de tribune. Op dit moment is van de verantwoor delijke leiders van PSV natuurlijk nog geen duidelijkheid te verwachten omtrent de naaste toekomst. Het sei zoen is immers nog lang en onrust kan men missen als kiespijn nu het net weer wat beter gaat, „maar grote gebeurtenissen" werpen hun scha duw meestal vooruit. Aangenomen mag worden dat een man als Poort vliet niet zomaar zijn interesse naar het buitenland verlegd. Ondanks een ervaring van een wereldkampioen schap, schijnt de bescheiden Zeeuw nu niet bepaald tot de best betaalde werkpemers van Philips' voetbalbe- drijf te horen. Zijn tweede vierjarig contract in Eindhoven loopt af en met name het Londense Chelsea trekt hem. Er lopen aan het eind van dit seizoen meer contracten van PSV'ers tenein de, van Stevens en Koster onder meer. Koster, een mooie voetballer om naar te kijken, is één van de vleugelaanvallers die nog wel eens een tegenstander uitspeelt. Maar in fysiek opzicht is hij heel kwetsbaar; geen man om op te bouwen, als het om topvoetbal gaat Manager Ploegsma en trainer Li- bregts zitten met. een erfenis van het duo Van Gelder/Rijvers, die zij niet in zijn geheel als een brok rijkdom zul len ervaren. Wie de A-selectie tegen het licht houdt, ziet dat niet alles tip top in orde is. Functioneert Van Kraay ook zo'n PSV'er die op jeug dige leeftijd vrijwel geruisloos uit het Nederlandse elftal verdween nog wel op topniveau? Zeker, hij heeft een bepaalde air over zich, maar zijn spel is nochtans niet Indrukwekkend, PSV'er Huh (rechts) in duel met NAC-speler Joore. dus lijkt het allemaal al gauw een maniertje om op de been te blijven. En dan heeft PSV nog steeds geen centrum-aanvaller van klasse. Rij vers kreeg pijn in zijn hoofd van dat probleem, Libregts heeft de oplossing ook nog niet gevonden. Terwijl bij kleinere clubs spelers als Schapen donk (pas bijgetekend bij MW), Van Veen, Nanninga en Geels rondlopen, die bereikbaar zijn voor het grote werk, moet PSV zich behelpen met Postuma en de min of meer in paniek spreekt). In de tussentijd moet Ajax teruggebracht worden in de top-drie. Cruijff ziet hiertoe wel mogelijkhe den. „Er is kwaliteit genoeg, eerst moet de basis gelegd worden, daarna loopt het vanzelf". AJax-FC Twente 5-1 (8-3). 11. Arnesen 1-0, 21. Thoresen 1-1,23. Thoresen 1-2, 28. Sanchez Torres 1-3. 37. Ling 2-3, 72. Ophof 3-3. 85. Ling 4-3. 88. Amesen 5-3. Scheidsrechter Oeurds, toeschou wers: 13.200. Oele kaart: Scheve (FC Twente). Ajax: Schrijvers; Weggelaar, Jensen, Ophof. Boe- ve; Schoenaker. Arnesen. Lerby; Ling. Kleft, Hamberg (Wiggemansen) FC Twente: Pasveer. Scheve, Dllling, Orltter. Zondervan; Kila, Otto. Bos; Sanchez Torres. Ron de. Thoresen (Lindsted). aangetrokken Engelsman May bank. Postuma is via zijn grote snelheid alleen nuttig voor tegenaanval, dus doorgaans niet voor thuiswedstrij den. Voor hij een knieoperatie onder ging, bewees Maybank verder hele maal niets. Wie mijmert over een nieuw PSV, kan natuurlijk ook niet voorbij gaan aan de positie van René van de Kerkhof. De onstuimige aanvaller zal op een kwade dag die voor PSV nabij is, dan eindelijk toch de grens overgaan. Dan heeft PSV niet zo gek veel steun pilaren meer over. Van der Kuylen is nu weer in vorm, maar hij wordt er deze maand ook al weer 34. Valke staat nu echter (och klaar. Plotseling speelt de Dordtse spelleider zelfbe wuster. Voorts, als positief punt, is er het sterke trio Doesburg, Willy van de Kerkhof, Brandts. De laatste is on danks alle problemen die PSV dit seizoen al heeft meegemaakt, aan een ijzersterk seizoen bezig. Willy van de Kerkhof heeft inderdaad iets aparts als vrije verdediger en dan met name in aanvallend opzicht. Doesburg is schier-onverslijtbaar. Zijn reflexen zijn nog prima en hij heeft op 37- jarige leeftijd nog altijd geen gram metje vet. Doesburg, Willy van de Kerkhof, Brandts. Valke en ook Wild schut het is een smalle basis voor een nieuw team. Dus zullen natuur lijk niet alle anderen vertrekken. Maar een paar toch wel. FSV-NAC 3-8 (2-8). 9. Koster 1-0. 20 Van der Kuylen 2-0, 75. Huh 3-0. Scheidsrechter: Weertnk. toeschouwers: 17.500. PSV: Doesburg: Brandts. W v.d. Kerkhof. Van Kraay, Wildschut; R. v.d. Kerkhof, Van der Kuy len, Valke, Koster, Postuma. Huh. NAC: Van Eenennaam, Krljnen, Joore, Dekker (Beusenberg), Quaars; Lokhor; 8mits, De Schep per; Sprangen, Waslander, Van Oils (Clerx). door Richard Matthljsse ROTTERDAM MW verloor afgelopen dinsdag met 4-1 van NEC, toch een van de zwakkere broeders In de eredivisie. De Maastrichtenaren, die zo graag tot de sub-top willen behoren, hebben zich die nederlaag nogal aangetrokken. „Het was rampzalig wat er in Nijmegen is gebeurd," herhaalde Leo Steegman gisteren na de 0-2 overwining op Sparta. Het was een overwinning waarop MW ongetwijfeld niet had gerekend. In de laatste 12 jaar was het nog nooit voorgekomen, dat Sparta zich op ei gen veld de punten door de Maas trichtse ploeg had laten ontfutselen. Vandaar dat in het kamp van MW van een historische gebeurtenis werd gesproken, al moet er wel snel aan worden toegevoegd, dat de Rotter dammers er ook alles aan hebben gedaan om het zo ver te laten komen. En weer was het Louis van Gaal, die evenals vorige week tegen NAC (5-0) de ondergang van zijn ploeg inluidde door na een kwartier op knullige wij ze de bal te verspelen. In een confron tatie met Schapendonk raakte Van Gaal de bal op simpele wijze kwijt en toen kon de kleinste speler van het veld ongehinderd op doelman For- mannoy afstuiven: 0-1. Schapendonk liet zich na dat wapenfeit nauwelijks meer zien, maar 20 minuten voor het einde pikte hij in het Rotterdamse strafschop gebied de vrije trap van de hardwerkende Willy van Bommel op, kapte en draaide vervolgens naar hartelust en weer had Formannoy het nakijken: 0-2. „Zo'n man mag van mij onmiddellijk aan de selectie van bondscoach Zwartkruis worden toegevoegd," sprak Ruud Geels bewonderend. In tegenstelling tot Schapendonk is het met de prodüktieve daden van Spar ta's rechterspits nogal droevig ge steld. De scherpte is er af en de hoge voorzetten, die zijn medespelers rich ting Geels sturen, bereiken zelden of nooit hun plaats. Een ondankbare opgave derhalve voor de rossige spits, die zich tegen MW bovendien zelden kon losweken van zijn cipier Sören Busk. De hele Maastrichtse defensie was trouwens redelijk op dreef. Hoewel er aan de kwaliteiten van Bert van Mar wijk als libero nogal eens wordt ge twijfeld, vormde hij in het hart van de verdediging samen met Jos Dijkstra voor Sparta een onoverkomelijke barrière In 90 minuten moesten zij de Rotterdammers één levensgrote kans toestaan. Maar het schot van Holver- da, dat een beter lot had verdiend, trof de paal. ROTTERDAM Gerdo Hazelhekke eiste in de wedstrijd Excelslor-Wage- ningen (1-2) de hoofdrol op. Hij scoor de twee keer en haalde in een kritieke fase van de wedstrijd de bal van de doellijn, toen de uitblinkende doel man Suvee verslagen was. Excelsior-Wagcningen 1-2 (1-2). 15. Van Daele l-O. 27 Hazelhekke 1-1 (strafschop), 40. Hazelhekke 1-2. Scheidsrechter: Severein. toeschouwers: 3.000. Gele kaarten voor McDonald en Van Osenbrug- gen (Wagenlngen) Excelsiar: Vermunt; Ridderhof, Struis. Van der Munnlk, Van Tour; Leenheer. Van Vliet. Wastman. Piasmans. Van Daele. Nijssen (Ernst) Wagenlagen: Suvee; Braam. Oardien, Hendriks, Van der Ley; Leushuis (Wegh). Van Osenbruggen: Hazelhekke. Tollenaar. Van Vijfetken, McDonald. GRONINGEN. Hoewel Roda JC zich in het Stadspark in Groningen duidelijk presenteerde als de betere ploeg heeft het toch een nederlaag moeten incasseren tegen FC Gronin gen. Voortreffelijk werk van doelman Tukker in het Groningse doel en een volledig falen van de aanvallers van Roda hielden de twee punten in Gro ningen: 3-2. Door gelukkige treffers van Keukens en Bakker nam de thuisclub een on verdiende voorsprong. Roda, dat voortdurend in de aanval was en gro te druk uitoefende, raakte door deze snelle achterstand geïrriteerd en dat leidde tot gele kaarten voor Hanssen en Nanninga. Roda JC hervond de rust binnen de eigen gelederen en kon na ruim een half uur de aansluiting bewerkstelligen. Het was Nielsen die scoorde. Daarmee was voorlopig het venijn uit de Limburgse aanval ver dwenen. Eredivisie PSV—NAC Excelsior—Wagenlngen GroningenRoda JC Den Haag—Go Ahead AZ'67—Utrecht PEC ZwolleWillem II NECFeyenoord AjaxTwente Sparta—MW 3—0 1—2 3—2 1—0 2—1 3—0 2—4 5—3 0—2 AZ'67 14 13 1 0 27 48—13 Feyenoord 14 10 2 2 22 32—14 PSV 14 7 3 4 17 28—16 Twente 14 7 3 4 17 27—20 MW 14 7 3 4 17 24—23 Utrecht 13 7 2 4 16 28—16 Ajax 14 7 2 5 16 40—30 Willem II 14 7 1 6 15 21—22 Roda JC 14 5 4 5 14 30—27 Den Haag 14 6 1 7 13 23—34 Wageningen 14 3 6 5 12 18—21 PEC Zwolle 14 3 6 5 12 14—19 Sparta 14 6 0 8 12 24—38 Groningen 13 3 3 7 9 20—28 NEC 14 3 3 8 9 20—36 Excelsior 14 2 4 8 8 17—27 NAC 14 2 3 9 7 15—29 Go Ahead 14 2 3 9 7 15—31 Zondag: Wagenlngen-Groningen, Roda JC-Den Haag, Utrecht-PEC Zwolle, Willem II-NEC, Feye- noord-Ajax. Twente-MW. Eerste divisie HeraclesAmsterdam 12 DS'79—Haarlem 1—3 Cambuur—De Graafschap 2-M) Fortuna S—Volendam 10 Vlaardingen—VVV 0—2 Amersfoort—SVV 0—1 Vitesse—Veendam 1—1 Telstar—Heerenveen 0—2 Den Bosch—Helmond Sport 31 Haarlem 14 11 2 1 24 36—10 Fortuna S 14 8 3 3 19 30—18 Heerenveen 14 6 5 3 17 26—17 DS'79 15 7 3 5 17 22—22 Den Bosch 14 8 0 6 16 17—14 Vitesse 14 5 6 3 16 24—22 Volendam 14 5 5 4 15 21—18 SVV 14 5 4 5 14 12—15 Eindhoven 13 6 1 6 13 21—18 Graafschap 13 4 5 4 13 20—21 Cambuur 13 4 4 5 12 16—14 VVV 13 5 2 6 12 23—32 Amsterdam 14 4 4 6 12 1618 Veendam 14 5 2 7 12 22—26 Helmond Sp. 15 3 6 6 12 16—23 Vlaardingen 14 4 3 7 11 11—17 Telstar 13 2 6 5 10 15—23 Heracles 14 3 3 8 9 12—23 Amersfoort 13 2 4 7 8 10—19 Haarlem periodekampioen. Zondag: Amsterdam-DS'79, Haariem-Cambuur. De Graaf schap-Fortuna S, Voiendam-Vlaardin gen. FC VW-Amersfoort, SW-Vitesse, Veendam- Telstar. Heerenveen-FC Den Bosch, Helmond Sport-Eindhoven. MW hanteerde na zijn verworven voorsprong zijn vertrouwde tactiek Versterkte de defensie en probeerde met verre trappen de speerpunten Van Bommel en Schapendonk te be reiken. Sparta had op die strijdwijze geen passend antwoord. Alle goede bedoelingen ten spijt, bleef de ploeg steken in doorzichtig, slordig uitge voerde combinaties. „De bezieling is er uit, sprak een terneergeslagen trai ner Hughes. Hij was zo verstandig halverwege de tweede helft Wim Suurbier naar de kant te halen ten gunste van Meijer. Suurbier brengt er de laatste wedstrijden niets meer van terecht. Loopt geen meter te veel, verschuilt zich doorgaans achter zijn tegenstanders en slaagt er ook niet meer in een goede pass naar zijn medespelers te verzenden. De 35-jari- ge avonturier lijkt uitgeblust. Wat dat betreft heeft Stegeman het met Arnold Mühren beter getroffen. Sparta-MW 8-2 (8-1). 16. Schapendonk 1-0. 72. Schapendonk 2-0. Scheidsrechter: Manuel, toe schouwers 4.000. Gele kaarten voor Dijkstra (MW) en Jansen (Sparta). Sparta: Formanoy: Jansen. Van Gaal, Robinson, Van Ttggelen; Van der Gijp. Advocaat. Suurbier (Meyer); Geels. Loggie (Stevens), Holverda. MW: Gerards: Maas, Van Marwijk, Dijkstra, Busk (Colombaln); Jansen, Van der Poppe, Van Staveren; Van Bommel. Schapendonk. Adam Periodestand TWEEDE PERIODE Haarlem 5 5 0 0 10 17— 4 SVV 6 4 1 1 9 6— 3 Den Bosch 5 4 0 1 8 9— 4 VVV 5 4 0 1 g 11— 7 Fortuna S 6 3 2 1 8 12— 7 DS'79 6 3 1 2 7 9—10 Eindhoven 4 3 0 1 6 6— 3 Heerenveen 5 3 0 2 6 10— 8 Cambuur 5 2 1 2 5 6— 5 Helmond Sp. 6 1 3 2 5 6— 8 Amsterdam 5 2 0 3 4 5— 7 Veendam 6 1 2 3 4 £-10 Vlaardingen 6 2 0 4 4 5— 7 Volendam 6 1 2 3 4 7—10 Graafschap 4 1 1 2 3 6— 8 Amersfoort 5 1 1 3 3 4— 8 Vitesse 6 0 3 3 3 7—14 Telstar 4 0 2 2 2 3— 7 Heracles 5 0 1 4 1 5—13 Topscorers EREDIVISIE Kurt Welzl die nog steeds bij AZ op de reserve bank zit zaterdagavond ln de wedstrijd tegen Utrecht kwam hij ln de tweede helft voor het eerst sinds twee maar.uc.. wper tn het veld blijft de topscorerslljst van de ucu: e aanvoeren. Toch begint Cees Schapendonk, de sp..van MW. hem te bedreigen. Schapendonk scoorde beide treffers tegen Sparta en staat nu op een totaal van twaalf Dick Nanninga Is derde. Hij heeft zich losgeweekt van Kristen Nygaard. 1. Welzl (AZ) 14. 2. Schapendonk (MW) 12. 3. Nanninga (Roda) 10. 4. Nygaard (AZ) 9. 5. Kieft (Ajax), Erlksen (Roda), Raeven (Willem II). Melis (Den Haag), Hazelhekke (Wagenlngen) 8. 10. Tol (AZ). Arnesen (Ajax), Houtman (Oroningen; 7. 13. Postuma (PSV). Loggie (Sparta), McDonald (Wa genlngen). Van Veen (Utrecht) 6. 17. Peters (AZ). Nijssen (Excelsior). Petursson (Feyenoord). Geels en Van der Gijp (Sparta), De Kruyk (Utrecht) 5 EERSTE DIVISIE Boy Nljgh van Heerenveen en Hans Engbersen (Fortuna S) hebben zich dit weekeinde aan de top van de topscorerslljst geplaatst naast Deylcers (Vitesse) en Van der Meer (Telstar), die niet tot scoren kwamen. Deze vier spelers hebben allen acht doelpunten op hun naam staan Terry Hen driks van Haarlem maakte de grootste sprong via twee doelpunten ln de wedstrijd tegen DS'79 Hendriks deelt de vijfde plaats met Romeljn (Den Bosch) en Kurcinac (FC VW). 1 Deykers (Vitesse). Van der Meer (Telstar). Nljgh (Heerenveen) en Engbersen (Fortuna S). 8. 5 Hen driks (Haarlem), Kurcinac (FC VW) en Romeljn (Den Bosch) 7. 8. Peltzer Cambuur). Hutting (For tuna S). Korte (Veendam). Nljdam (Haarlem). Evers (DS'70) en Janssen (VW) 6. 14. Drost (DS'79), Mljnhardt van Schoor (Vlaardingen). Ver- lijsdonk (VW) en Gozems (Den Bosch). Sporttoto Nadat Dick Nanninga had verzuimd de bal langs doelman Tukker te wer ken de spits van Roda stond geheel vrij was het Jan Jongbloed die de nederlaag van zijn team inleidde. De 40-jarige doelman bracht uitblinker Ronald Koeman ten val in het straf schopgebied. Peter Houtman benutte dit buitenkansje dankbaar: 3-1. Twee minuten voor het einde bracht Nan ninga de achterstand terug tot 3-2. De tijd en de kracht ontbrak Roda om alsnog op gelijke hoogte te komen. Groalngeii-Roda JC 3-2 (2-1). 21 Keukens 1-0. 27 Bakker 2-0. 33 Nielsen 2-1, 77 Houtman 3-1 (straf schop), 88 Nanninga 3-2. Scheidsrechter: Bosman, toeschouwers: 10 000. Groniagen: Tukker; Van Loon. Hiddlnk, Waalder- bos. Boer (Veldmate). Koeman. Bloemberg. Keu kens; Bakker. Houtman, Swanenburg. Roda JC: Jongbloed; Tslnos, Hansen (De Wit), Marilt. Degens; Ehlen, Nielsen, Marijnlssen; Erlk sen. Nanninga. Hofman (Hendriks) De winnende kolom van no. 48: 2-1-1-1-1-2-1-2-2-1- 2-1 Aantal deelnemers: 156.570; inleg: ƒ552 682.50: prijzenbedrag ƒ262 524.19; eerste prijs: 78.757.26; tweede prijs: ƒ52.504.84: derde prijs: 131.262.10. TOTO-GELIJK De winnende wedstrijden van no. 48:7-10-12-16-18. toegevoegd: 22. Aantal deelnemers: 19.201, inleg: ƒ69.712,00, prijzenbedrag: 33113,20; eerste prijs: ƒ9.933,96. tweede prijs: ƒ1655,66; derde prijs: 8.278.30; vierde prijs: 13 245,28 Lotto De winnende getallen van no. 48: 2-10-22-28-36-41. reserve: 9-40. Aantal deelnemers: 779.991; inleg ƒ3 351 649.50; prijzenbedrag: ƒ1 592.033.51; be schikbaar uit jackpot: 110.537.13; eerste prijs Inclusief jackpot: 667 748.86. tweede prijs: 159 203,35; derde prijs: 238 805.03. vierde en vijfde prijs: ƒ318 406.70 WESTDUITSE LOTTO 2-10-25-30-38-41. reserve: 27 SpelT7: 2 9 5 1 7 3 4 BELGISCHE LOTTO 3-9-10-25-28-31. bijkomend 33. Jeugdcompetitiè Afdeling A: SW-Telstar 0-4. Feyenoord-Excelsior l-lHaarlem-Den Haag 0-0 Afdeling B: Helmond Sport-Wlllem II 3-0

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9