Personalia r 'Geen poen maar wc Modieuze mantel voor goed 150; Neveda WOL FAMILIEBERICHTEN Voor slechthorende patiënten Vereniging wil speciale telefoons in ziekenhuizen Grafici FNV: Albeda wil nog geen openbaarheid individueel inkomen Ds C. J. van den Broek VRIJDAG 28 NOVEMBER 1980 kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-562 6270, na 17 00 uur 562 2898 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20 00 uur Namens onze ouders, de heer en mevrouw Antheunisse en namens de kerk van Kebumen hartelijk dank voor uw vele en gulle gaven voor 10 november. Het was zoveel dat er ook nog over was om uit te delert aan doodarme Kebumenezen. Ook namens hen terima kassie banjak Kinderen en kleinkinderen. 1955 1980 Johannes van Asselt en Geertruida van Asselt-van Leeuwen Op 7 december 1955 zijn onze ouders in het huwelijk getreden. Met dank aan God willen wij deze dag gedenken. Gelegenheid tot feliciteren op 13 december van 19.30 tot 21.30 uur. Gebouw ..Nieuw Withenlust" Molen straat 64 Zwammerdam. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Peter en Anieta Joan en Ellen Arjan en Trudy 2471 AA Zwammerdam Molenstraat 17. Dankbaar voor Gods zegeningen, berichten wij u, dat onze ouders, Jacob Bel en Aafje Moorlag 25 jaar geleden elkaar het JA-woord gaven. Pred. 9:8-9a Op D.V. maandag 1 december 1980 willen wij dit samen vieren in Restaurant „Stadspark Paviljoen", Paviljoenlaan 3 te Groningen. Ieder die hen en ons hiermee wil feliciteren is van harte welkom vanaf 8.00 uur 's avonds. De kinderen: Klaas-Jaap Harm Coby Fenneke An ja Rode Kruislaan 43. 9728 CT Groningen. Op D.V. 23 december a.s. hopen onze ouders Jan van Waveren en Annie van Egmond hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Wie hen daarmee wil gelukwensen is welkom op zaterdag 13 december 1980 tussen 16.00 en 18.00 uur in „Vroonlande", Staakweg 5, Dirksland. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Staakweg 207. 3247 BV Dirksland. Aan allen die ons gouden huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, zeggen wij mede namens onze kinderen hartelijk dank. J. 't Hart K. 't Hart-v. Werven Korfoedreef 3. 3562 SB Utrecht Dankbetuiging. Verrast door de zeer vele blijken van belangstelling en genegenheid, ondervonden bij ons 40-jarig huwe lijksfeest, willen wij langs deze weg U allen daarvoor heel hartelijk danken. Mede namens onze kinderen, Koos Koomneef Fr. Koornneef-Prins Maasdijk, november 1980 Korte Kruisweg 39 dood heeft haar gegrepen leven zal zij nu voortaan ps. 42 (berijming Liedboek) Hendrika Maria Leijenhorst-Verhoeven (weduwe van Evert Leijenhorst) in de leeftijd van 54 jaar. Gerard, Marineke Kempers- Leijenhorst Jan, Ida Leijenhorst-Hinkamp Gerard Lensink Dank u voor alle goede vrienden Dank u voor liefde en genegenheid Dank u dat wij in kinderen Herkennen mogen uw aanwezigheid Aalten, Dalweg 13, 27-11-1980 De begrafenis zal DV plaatsvinden maandag 1 december op de begraafplaats Berkenhove te Aalten. Vooraf wordt om 10.30 uur een rouwdienst gehouden in het uitvaartcentrum Romienen- diek 2a Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden hierbij uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis: De nacht is haast ten einde, de morgen niet meer ver. Bezing nu met verblijden de heldere morgenster. Wie schreide in het duister begroet zijn klare schijn als hij met al zijn luister straalt over angst en pijn. Gez. 130:1 Naar de Here ging onze lieve juffrouw, collega en hoofdleidster, mevrouw H. M. Ley enhorst-Verhoe ven De kleuters van de Chr. Willem Alexander kleuterschool De leidsters: Sienke Oldenhove Gerrie Colenbrander De oudercommissie Het bestuur Aalten, 27 november 1980. Nu blijf ik bij U, voor altijd. God die mij troost, die bij mij zijt, mijn twijfel stilt en mijn verlangen, die mij in liefde houdt omvangen. Gij neemt mij bij de rechterhand. Gij zijt getrouw, Uw raad houdt stand, Uw wijsheid is het die mij leidt en eenmaal kroont met heerlijkheid. Ps 73 9 Heden nam de Here tot Zich, mijn geliefde man, onze lieve vader en opa Ate van der Werff Echtgenoot van Wendelina Willemina Nieu- wenhuis eerder weduwnaar van Wendelina Christina Pieper in de ouderdom van 68 jaar. Doesburg, W W. V. Werff-Nieuwenhuis Doesburg, O v.d. Werff N. J. v.d. Werff-v.d. Stouwe Evelien en Ate Brummen, T W v.d. Werff H. C. v.d. Werff-Wijers Lex en Nico Wellington N.Z., E. J. v.d. Werff J. v.d. Werff-Meulenbrugge Koen en Hester Doesburg, B. v.d. Werff H. v.d. Werff-Bouman Hastings N.Z.. W P v.d. Werff H. Saathof Doesburg, A. v.d. Werff J. Pastoor Doesburg, D H. v.d. Werff 6981 EB Doesburg. 26 november 1980 Schout bij nacht Doormansingel 18 Vader is opgebaard in het uitvaartcentrum „Patrimonium", Meipoortstraat 74 te Does burg, waar vrijdag 28 november van 19.00- 19.30 uur afscheid genomen kan worden. De begrafenis zal plaats vinden D.V. zaterdag 29 november om 12.15 uur op de algemene begraafplaats te Doesburg. Vooraf wordt een dienst van Woord en Gebed gehouden in de Gasthuiskerk, Gasthuisstraat te Doesburg, aanvang 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd uitvaartcen trum. Geen bezoek aan huis en geen bloemen. De Here God heeft weer tot Zich genomen onze lieve broer, zwager en oom Ate van der Werff Zwartsluis: H. van der Werff-van Grafhorst Driebergen: W. van der Werff M. van der Werff-Schuman 's Hertogenbosch: R. Gravestein-van der Werff J. A. Gravestein Amstelveen: I. Schuman-van der Werff Alphen a.d. Rijn: G. Amersfoort-van der Werff L. Amersfoort Amstelveen: W. Schutte-van der Werff K. Schutte Zutphen: B. van der Werff A. J. van der Werff-Vos Voorst: A. van der Lichte-van der Werff H. van der Lichte Bloemendaal: G. Vos-van der Werff J. M. Vos neven en nichten Doesburg, 26 november 1980 „Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis". 2 Cor. 5:1. In Jezus ontslapen Berendina Hendrika Pinkster Geboren 18 juni 1905 Overleden 26 november 1980. Mede namens de familie, H. B Blom. Rijswijk, 26 november 1980. Correspondentie-adres: Meloenstraat 75, 2564 TC 's-Gravenhage. Gelegenheid tot bezoek in ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78, 's-Gravenhage, vrijdagmiddag van 45 uur. Zaterdag 29 november om 12.30 uur wordt de rouwdienst gehouden in de aula van de be graafplaats „Oud Eik en Duinen", Laan van Eik en Duinen 38, 's-Gravenhage, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf Meloenstraat 75 om 12 uur. Hiermede geven wij u kennis, dat in volle zekerheid des Geloofs van ons is heengegaan Jan Goedvolk op de leeftijd van 68 jaar. N. J. J. Goedvolk-Stuip Oostvoorne: J. E. N. Verschoor-Goedvolk L. Verschoor Leo, Gerhard, Letty Dordrech'.: G. A. L. Goedvolk B. Goedvolk-Berkhout Jantine, Erik Dordrecht, 27 november 1980 Monarda 26 Geen toespraken - Geen bloemen Geen bezoek aari'huis. Gelegenheid tot condoleren zaterdag van 16.00 tot 16.45 uur in de rouwkamer van het Refaja- ziekenhuis. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 1 december in de kapel van de begraafplaats aan de Nassauweg te Dordrecht, na aankomst om 14.50 uur, waarna aansluitend de begrafe nis zal plaatsvinden. Vertrek van het Refaja- Ziekenhuis om 14.30 uur. TROUWKWARTET P8-R )G Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Op elke afde ling in de ziekenhuizen en ver pleeginrichtingen moet een telefoon met een regelbare versterker worden aange bracht, zodat de slechthoren de patiënten ook met hun fa milieleden thuis kunnen tele foneren. De directies van alle ziekenhuizen en verpleegin-1 richtingen hebben van de Ne derlandse Vereniging voor slechthorenden dezer dagen een brief gekregen waarin dringend om deze eenvoudige voorziening wordt verzocht. Twee jaar geleden vroeg de Vereni ging voor slechthorenden om onderti teling en geschreven nieuws op de televisie. Deze wens is ingewilligd. Nu wil de vereniging dat de slechthoren den niet ln de ziekenhuizen de prooi worden van nog grotere eenzaam heid Vandaar het verzoek Het tele foontoestel met het wieltje, waarmee de versterker wordt geregeld, is ln elke teleloonwinkel van de PTT te krijgen. De prijs is zestig gulden Hoorslang De slechthorenden hebben slechte er varingen in de ziekenhuizen als het gaat om contacten met de andere patiënten en het verplegend perso neel. Daarom probeert de vereniging al geruime tijd om de hoorslang in de ziekenhuizen ingevoerd te krijgen. Kosten: zeven gulden per stuk. Maar ook deze voorziening schijnt bezwa ren met zich mee te brengen. De hoorslang, bestaande uit een trechter met een slang, is een simpel instrument dat al eeuwen bestaat. Op oude schilderijen kan men zien hoe dit hulpmiddel wordt gebruikt. De vereniging heeft haar actie voor de telefoons met versterker beperkt tot de ziekenhuizen en verpleegin richtingen. Maar de vereniging vindt dat de gevraagde telefoons ook op de stations, in alle openbare gebouwen en horeca-bedrijven aanwezig zouden moeten zijn. Want de slechthorende, zo vindt voorzitter N. F. H, Bolte. moet weer in het volle leven kunnen meedoen. Raad van State Mr. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken heeft af scheid genomen van de Raad van State, omdat hij 1 december 75 jaar wordt. Bij zijn vertrek is hij bevor derd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. UTRECHT De leden van de grafi sche bonden „Druk en Papier" van de FNV voelen niets voor het stellen van aanvullende looneisen. Op ledenver gaderingen ging driekwart van de achterban akkoord met de nota ar beidsvoorwaardenbeleid van de FNV waarin niet voor „poen", maar voor werk wordt gekozen. Tot nu toe hebben binnen de FNV alleen de voedingsbond en de ABOP (onderwijzend personeel) laten weten dat ze vasthouden aan handhaving van de koopkracht tot modaal en dat daartoe aanvullende looneisen moe ten worden gesteld van tenminste drie procent. De meeste andere bon den zitten, voor zover bekend, op de centrale lijn van de FNV. Zij laten ten gunste van de werkgelegenheid koop- krachthandhaving tot n De grafische bonden 1 procent, die door de loont, de bedrijven blijft zitten q werkgelegenheidsdoelein de grafische werkgevers h gens Druk en Papier al i dat ze die 2,5 procent jj hebben om het kostenpT dememingen omlaag te brji gens de bonden willen dew geen cent bijdragen aan d ring van arbeidstijdvei moeten de werknemers a Voor 1981 is nog wel te |j verlaging van de leeftijdT de VUT. maar ook dat| kosten. Van onze soc. econ. redactie DEN HAAG Minister Albeda van sociale zaken wil de eerstkomende jaren geen openbaarheid van indivi duele inkomens of vermogens. De mi nister wil eerst enige jaren ervaring opdoen met de komende wettelijke verplichting om inkomens uit arbeid per groep werknemers openbaar te maken. Albeda antwoordt dit aan de Tweede Kamer in het kader van de schriftelij ke voorbehandeling van li werp openbaarheid inkoi beid. De beperkte openbi niet-individuele lnkomeni moet dienen voor discu mensverhoudingen, ondet ondernemingsraden. Albeda heeft enkele kleim gen aangebracht in het v De ondernemer moet del over arbeidsinkomens mersgroep voortaan ook a overleggen aan raad, en in concerns ook le groepsondernemingsn 00 Dankbaar voor wat hij voor velen heeft bete kend, delen wij u mede, dat op 77-jarige leef tijd is overleden onze broer en oom Marius Nicolaas Wisse Smit weduwnaar sinds 1975 van Eetina Regnera de Cock emeritus predikant van de Hervormde Kerk Baarn: W. J. Wisse Smit Rijswijk (Z-H): A. H. G. Smit Nieuw Loosdrecht: H. ,G. de Cock S- de Cock-Aninga 's-Gravenhage: G. Smit A. J. Smit-Maris Neven en nichten. 's-Gravenhage, 26 november 1980. Correspondentie-adres: Nieuw Loosdrechtsedijk 175, 1231 KS Nieuw Loosdrecht Liever geen bloemen. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum Innemee Hooikade 46, te 's-Gravenhage. Bezoek aldaar dagelijks van 15.30 tot 17.30 uur. zaterdag en zondag van 12.00 tot 14.00 uur. Er zal een dankdienst worden gehouden op maandag 1 december om'11.00 uur in de Pau- luskerk, Sijzenlaan 35a te 's-Gravenhage. Na deze dienst is er gelegenheid tot condoleren in de kerk. In aansluiting hierop zal de crematie plaatsvin den in het crematorium Nieuw Eykenduynen. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van onze gepensioneerde medewerker de heer A. C. Loggen Aan zijn jarenlange plichtsgetrouwe medewer king zullen wij steeds een goede herinnering bewaren. Directie en personeel Nederlandsche Standard Electric Mij B V 's-Gravenhage, 26 november 1980. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 29 november 1980 om 11.00 uur op de Alg. Nieuwe Begraafplaats, Homoetsestraat te Maurik (Gld.) Na een langdurige ziekte is van ons heenge gaan de heer W. de Jong Officier in de Orde van Oranje-Nassau Oud-lid van de Raad van Bestuur van onze Onderneming De heer de Jong diende met inzet van al zijn krachten ruim veertig jaar de belangen van de Coöperatieve Zuivelsector. Wij zullen hem daarvoor dankbaar blijven. Bestuur en Raad van Bestuur CMC. /N.H Groep Woerden, 26 november 1980 Dankbetuiging Uw belangstelling en hartelijk medeleven, döt wij van U ondervonden na het overlijden en bij de begrafenis van mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader Arie Zeelenberg Heeft ons zeer goed gedaan. Hiervoor willen wij U hartelijk danken. Mede uit naam van de kinderen en kleinkin deren J. Zeelenberg-Noordam 2691 NX 's-Gravenzande, november 1980. Maasdijk 158. Wegens ernstige ziekte van zal de afscheidsreceptie op vrijdag 28 en zijn atscheldsdlenst van zondag 30 november in de Ned. Herv. Kerk te Vinkeveen geen doorgang kunnen vinden. De kerkeraad Gebreid Neveda Kwaliteit Zo voordelig breit u zelf zo'n lekker warme ma jjjfc pree die van zuiver scheerwol. Met Neveda Farm breit i op pen 8. bovendien snel en makkelijk. Maak u uit de prachtige kleuren zoals: naturel, camel, bordeaux en marine. U vindt deze mantel (nr._ en nog veel meer fijne modellen in het Neveda Breiboek "Mode nr. 32!' Vraag in uw wnlwinkc ,n Neveda Farm en bekijk meteen al die andere pr n. kwaliteiten en kleuren Neveda wol. heb ,nu i Voor de maten 36 en 38 hebt u voldoende aan "nd* 17strengen Farm uon 100gram a 8.95 per sf ringen Met twee strengen meer breit u maat 40 en 42 xan Keken maar uit hoe voordelig in ii ndei BON voor gratis kleurenfolder en verkoopadressen ze omgeving. In een.als brief gefrankeerde.envek ,en' zenden aan: Leidsche Wolspinnerij N.V.. Postb rP:s 2300 AD Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14