s (essler: respect door successen rmoe troef lij PEC n FC Twente Voorzichtigheid MVV leidt tot niets UEFA-jeugd tegen Belgen ten onder M- 5'67 wijzigt opstelling niet voor UEFA Cup-treffen met Radnicki Stöve verder in Melbourne stelijke derby zonder doelpunten excuses van 23 ïgbert Mulder ak naar Zweden Einde aan ongeslagen periode NEC straft verderfelijke wedstrijdinstelling met 4-1 winst af 2 - RH ;NSDAG 26 NOVEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 13 - RHS 15 ian2ie Nedi neen ae-co,- Eredivisie Nog voor het vertrek maandag Nis werden de scherpe kantjes het conflict weggeslopen Op hobbï ,hol werd Kurt Welzl door trai- S van [essler en voorzitter Arle Ligt- Sf op het matje geroepen. Het was -spel,; d het de Oostenrijkse international ntlulsterend gesprek Welzl. die competitiewedstrijd tegen WU- opnieuw zijn gram had gespuid 1 [essler betichtte van leugens. TiJke e dat zijn spel voorlopig uit was. 1 het binnenhalen, kan Kessler bij de nogal zakelijk ingestelde leiding van AZ niet kapot. En de in West-Duitsland geboren en getogen voetbaloefen- meester voelt dat slim aan. In de twintig jaar dat hij zich als trainer in de ..voetbaljungle" beweegt, heeft hij het nog nooit zo eenvoudig gehad Zijn wil is wet en naar zijn woord wordt geluisterd. Toch is deze situa tie ook voor Kessler tamelijk nieuw. idt. naar Joegoslavië ontvouwde zijn zienswijze. ..Ik heb Welzl |k te verstaan gegeven dat hij jelijke praatjes niet aan moet Tussen het bestuur en mij duidelijke afspraak: er wordt "loop van dit seizoen niemand Cht En aangezien ook Welzl tot [tien spelers behoort waaruit ik team moet samenstellen, kan 8' n 1 n mogelijke transfer wel verge- Prouwens. gelogen heb ik nog Ook met hem heb ik vele uren oken Het is triest voor hem. het is niet anders Aan de ene ben ik blij dat ik twaalf mis p meer - gelijkwaardige spelers inderzijds moet ik stellen dat je b dergelijke situatie om proble- «chreeuwt. Maar ik heb het be te verstaan gegeven, dat ik ach- dere beslissing sta Ik houd niet chipperen De consequent' •affaire is. dat ik mijn plc edstrijd van vanmidda_ tlcki niet zal wijzigen. Kist en Welzl zit op de bank. de macht van Kessler bij AZ valt kjplg niet te tornen. Zolang de jinatie uit Alkmaar punten blijft ..Ik wil dat best toegeven", zo stelt hij oprecht ..Ook als trainer ben je nu met iets bezig. Van mij wordt ver langd dat we in leder geval landskam pioen worden. Daarbij zou een suc cesvolle voortzetting in het toernooi om de UEFA-Cup ook niet onwelkom zijn. Ik durf die uitdaging aan. omdat ik het volste vertrouwen heb ik mijn selectie. Neem nou Welzl. In de eerste acht wedstrijden speelde die Jongen formidabel. Hij was alert en rook als het ware waar het doel was. Toch bemerkte ik een verslapping. En mijn visie werd bewaarheid in de wedstrijd tegen Twente. Van te voren had ik hem gewaarschuwd Luister Kurt, zo had ik hem gezegd, als het mis gaat word Je gewisseld en ik weet niet hoelang je naast de ploeg blijft staan. In mijn hart hoopte ik dat deze op merking hem zou prikkelen. Het is er mat van gekomen Ik moest Kist wel inzatten. Nou. en toen Kees zijn kans "pakte, zo zelfs dat hij door Zwart te kruis opnieuw werd geselecteerd voor het Nederlands elftal, was de zaak voor mij afgedaan. Allen zijn mij ge lijk. Natuurlijk heb ik ook vanuit de bestuurshoek -opmerkingen gekre gen DBr heb ik maling aan Toen ik bij AZ binnenstapte, had ik twee ei sen. Die luidden: niemand van deze selectie mag weg en ik bepaal het technisch beleid. Op een andere ma nier zou ik het niet kunnen. En als je het als trainer dan verkeerd doet. mogen ze je eruit schoppen." In de loop der jaren is ook Kessler wijzer geworden In zijn beginjaren als oefenmeester kwam hij zeer auto ritair over. Zo zelfs dat hij door een groot deel van de Nederlands elftal- groep niet werd geaccepteerd. Zijn houding werkte op de lachspieren van de oudere vedetten Maar na zijn abdicatie bij de KNVB. kreeg Kessler de kans om zich te vormen Bij Spar ta. PEC Zwolle. Anderlecht en Hertha BSC leerde hij het vak pas echt ken nen. En toen ook realiseerde Kessler zich dat de problemen voor een club trainer veel groter zijn dan die voor een bondscoach. Een dagelijkse con frontatie met je spelers leert Je ook water bij de wijn te doen. ..Dat is zo. Vooral bij Hertha heb ik ingezien dat Ik op het menselijke vlak niet altijd op de goede koers zat. Dan moet je Jezelf bijsturen. Dat heb ik gedaan Bovendien ben ik een tiental jaren ouder. Kijk naar mijn haar. Orijs als een muis Je zou mogen stellen dat dit een hard vak is." Hoewel hij het niet laat merken zie je aan Kessler dat hij zichtbaar geniet. Het succes doet hem goed. Een de cennium geleden dacht hij respect te kunnen afdwingen. Nu merkt Kessler dat zoiets niet af te dwingen valt. „Het heeft alles te maken met suc ces." merkt hij op. „Ik heb dat de afgelopen maanden ervaren in de ge sprekken. die ik met Jan Zwartkruis neb gevoerd Ik bespeurde dat de andere partij op informatie wachtte Ik voelde dat naar mij werd geluis terd. Werkelijk, ik heb uren met Zwartkruis gesproken Dat hij dan niet op mijn lijn gaat zitten, is zijn zaak. Hij is verantwoordelijk Wel heeft het me verbaasd Als trainer meen ik dat Je binnen acht dagen niet zomaar een concept kunt veranderen Wij bij AZ zijn een paar jaar bezig geweest om dit systeem te sublime ren. Zwartkruis meende in twee maanden ook met het Nederlands elftal dezelfde speeltrant te kunnen ontwikkelen. Dat kan niet. 8terker: dat vind ik kortzichtig. Bovendien, als Je dan blijft wisselen, creëer Je onrust in de ploeg. Dat is met het Nederlands elftal gebeurd, met het fatale gevolg tegen België Ik heb daar nog weet van." Als geen ander kan Kessler oordelen over de problemen die een bonds coach kent. Toen hij werd uitverko ren om het Nederlands elftal te lei den. ondervond hij veel weerstand van de topclubs Vooral Ajax zette hem de voet dwars. Vele keren moest hij op stap met een selectie waarin het talent Johan Cruijff ontbrak. „In die jaren ben ik door de mangel ge gaan. Daarom wens ik nu als clubtrai ner alle steun te geven aan een bonds coach. Ik weet uit ervaring hoe moei lijk zo'n man het heeft. Toch moet ik Zwartkruis en zijn technische staf ook verwijten maken. Ze zijn naar mijn gevoel te chaotisch bezig. Ik zie geen opbouw van onderaf en er wor den spelers op plaatsen gezet waar ze niet thuis horen. Neem nou Van der Meer. Die speelde met Jong Oranje in PEC Zwolle-FC Twente 0-0 NEC-MVV 4-1 AZ'67 13 12 1 0 25 46-12 Feyenoord 13 9 2 2 20 28-12 Twente 13 7 3 3 17 24-15 Utrecht 12 7 2 3 16 27 14 PSV 13 6 3 4 15 25-16 Willem II 13 7 1 5 15 21-19 MVV 13 6 3 4 15 22-23 Ajax 13 6 2 5 14 35-27 Roda JC 13 5 4 4 14 28-24 Sparta 13 6 0 7 12 24-36 Den Haag 13 5 1 7 11 22-34 Wageningen 13 6 5 10 16-20 PEC-Zwolle 13 2 6 5 10 11-19 NEC 13 3 3 1 9 18-32 Excelsior 13 2 4 7 8 16-25 Groningen 12 2 3 7 7 17-26 NAC 13 2 3 X 7 15-26 Go Ahead 13 2 3 8 7 15-30 Programma Training in het Joegoslavische NIS. De AZ-spelers Van der Meer. Tol, Jonker en Peters maken de spieren los. Volendam tegen de Spaanse jeugd. Dan hoor ik later dat hij aan de linkerkant in de verdediging was op gesteld. Dat is krankzinnig. Die jon gen speelt bij ons al maanden op de rechterkant Zo kweek je geen ver trouwen. Dat is geen goede zaak." Het grijpt Kessler nog steeds aan dat het Nederlandse voetbal danig in de versukkeling is geraakt. Slechts tus sen de regels door merk je dat hij ook bondscoach Zwartkruis verantwoor delijk stelt. Toch ligt de grote fout niet alleen bij Zwartkruis. Kessler: ..De neergang van het Nederlandse voetbal vindt zijn oorzaak in de te rugval van Ajax, en in mindere mate Feyenoord en PSV. Eén zwaluw maakt nog geen lente. AZ kan het niet alleen Mijn advies, investeer geen miljoenen meer in buitenlan ders. Kijk naar België. Daar hebben ze tijdig ingezien dat zo'n ontwikke ling desastreus is voor de nationale ploeg. Op dat punt hebben de Belgen zeker een voorsprong van een jaar of vijf. Nee. echt. ik zie de nabije toe komst somber in Er zal vanuit de basis weer gewerkt moeten worden. Zo niet. dan kunnen we het voorlopig wel vergeten." Zaterdag P8V-NAC AZ«7PC Utrecht. PEC Zwolle WUle» II Zondag: Excelsior-Wageningen. FC Oroningen- Roda JC. FC Den Haag-Go Ahead Eagle*. NEC Feyenoord. Ajax-FC Twente. Sparta-MW MELBOURNE Betty Stöve heeft de derde ronde bereikt van het vrou wentoernooi in Melbourne (Austra lië). De Nederlandse speelster ver sloeg in de tweede ronde haar Austra lische tegenstandster Karen Gulley: 6-2. 6-2 Voor Nanette Schutte zal er geen derde ronde meer zijn. Sylvia Hanika (WD1) won met 6-0 en 6-1 De Argentijn Jose Luis Clerc heeft de titel in het mannen enkelspel opge ëist van de open Argentijnse tennis kampioenschappen. In de finale ver sloeg hij in Buenos Aires de Westduit- se nummer één Rolf Gehring met 6-7 2-6 7-5 6-0 6-3. er Johan Woldendorp OLLE Juist I1U het weer kouder wordt In Nederland orloolden PEC en FC Twente zich een spelletje voetbal, bp een zwoele zomeravond best ln de smaak zou vallen. De rtijd wegens sneeuwval geschrapte oostelijke derby gaat alve de boekhoudkundige geschiedenis in met een uitslag Iblj deze vorm van armoede past: 0-0. pn het gebrek aan creativiteit bij elftallen was iedere verwach- op meer te hoog gegrepen. Gelet >0365) 1CJ815 M8TERDAM Scheidsrech- .06987 Egbert Mulder uit Slochteren «eft de oud-penningmeester !i4477 10 Ajax. Ton Brandsteder. zijn 15/34 rentschuldiglngen aangebo- ibrSfm. Mulder had tijdens een le- in Friesland opmerkingen iakt die door Ajax en dsteder als kwetsend wer- beschouwd. 2515? Brandsteder heeft de ver- huldigingen van Mulder ^tjlujvaard. Vla mr. H. M Voete- 282i «k. advocaat van Brandsteder. 2 9 39» trstrekte Egbert Mulder de vol 32527 nide verklaring: „Op 10 hovem- ruMi ff heb ik, tijdens een lezing die 33731 hield als voetbaischeidsrech rT*~r. verklaard dat bij mondelin behandeling van tuchtzakén AMU: 1 het betaa'de voetbal van vi- 4382» NH)Pnamen va« d* NOS ge- 44334 wik wordt gemaakt. Daarbij 4642M eb ik erop gewezen dat met 4ó49Mergelijk materiaal, naar mijn zicht, geknoeid kan worden. n dit verband heb ik melding emaakt van de tuchtzaak van e Ajax-speler Schoenaker uit •79 (Schoenaker werd door luider uit het veld gestuurd in e wedstrijd Roda JC-AJax, red.) Q mijn gehoor erop gewezen dat et toenmalige bestuurslid van Jax. de heer A. Brandsteder. nporteur is van 8ony. Hierdoor on bij mijn gehoor de indruk utstaan dat Ajax door zijn oenmalig bestuurslid Brandste- 'er bij de behandeling van de uchtzaak-Schoenaker geknoeid ou hebben. k had geen enkele grond de heer ffsndsteder en Ajax van derge- llk onbehoorlijk gedrag te be- tehten en bied daarvoor mijn Wontschuldlgingen aan." STERDAM - Jan Mak. de jeugd ver van Feyenoord. zal de sta- «club met ingang van 1 januari •aten Hij wordt de nieuwe trainer 1 Halmstad, de Zweedse eerste di- leclub die in 1979 de nationale titel jrzich opeiste. Mak heeft een twee- contract getekend. op de ranglijst is het de vraag wie het meest met een punt is gebaat. Zo op het oog PEC. dat ongemerkt naar de degradatiehoek sloop en nu met een thuiswedstrijd tegen het wispelturige Willem II voor de boeg een reëele kans bezit zich iets van de bedreigde zone te distantiëren. Voor Twente kan het punt waardevol zijn als de concurrent Utrecht ln de inhaalwedstrijd tegen Groningen een nog grovere steek laat vallen. Dat Is echter tapkastfllosofie. omdat de mannen van trainer Hennie Hollink voor die tijd hun hoge positie waar zullen moeten maken in moeilijke wedstrijden tegen Ajax en MW. Terwijl bij PEC een routinier min of meer zijn rentrée vierde, moest FC Twente hat nog zonder een ervaren kracht stellen. Na een wekenlange absentie werd Jan Hendriksen weer een plaats in het Zwolse stam-elftal gegund. Zondag, in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. draaide de blonde middenvelder en een uur proef Hij verving toen en gisteren René IJzer man. die met een spierblessure kampt. In de ziekenzaal trof de laat ste enkele bekenden aan: Tjeerd van 't Land, Carry Steinvoort en Qerrit Visscher. Daarnaast ontbrak John Frandsen nog door een schorsing Bij Twente was Niels Overweg de opvallendste afwezige. De al weken lang aanhoudende spierkwetsuur bleek enkele dagen geleden afdoende hersteld, maar het kwartiertje mee- huppelen tegen NEC pleegde een for se aanslag op het gevoelszintuig. Op zijn plaat stond de veelbelovende Tjalling Dilling, een stugge voetbal ler. die het qua opbouw van aanval- door Erik Oudshoorn SITTARD Voor de tweede keer binnen één week heeft België een interlandwedstrijd in zijn voordeel beslist. Na de A- interland van vorige week, verloor het UEFA-jeugdteam (tot en met 19 jaar) van bondscoach Oer Blok teleurstellend met 1- 3 van de Belgische leeftijdsgenoten. Spitsuur voor het doel van FC Twente. Hamming (midden) ziet zijn inzet naast het doel verdwijnen. Van links naar rechts verder Hoekstra (PEC), Bleuming (Twente) en Jans (PEC) len echter vanuit de verdediging moet hebben, zodra hij zich nadruk kelijk naar voren .begeeft, verzanden de passes meestal. Twente blijkt niettemin aardig in staat het verlies van Overweg op te vangen. De ploeg speelt weliswaar niet wekelijks goed. maar heeft zich toch tot de subtop van de eredivisie opgewerkt. Zaterdag schoot de En- schedese fusleciub aardig uit zijn slof (6-1 tegen NEC), gisteravond bleef de amusementswaarde lange tijd onder het niveau van de vierde plaats in de hoogste voetbalklasse Er was van meet af aan sprake van licht over wicht. doch het eerste schot viel pas in de zeventiende minuut te registre^ ren. Hallvar Thoresen dwong doel man Bert van Geffen tot een zekere krachtsinspanning. Direct daarop schoot Ferdi Rhode de leren knikker enkele meters er naast en daarmee was de koek weer voor enige tijd op. Dat Twente halverwege de eerste pe riode zijn poortwachter André van Gerven verspeelde, had met de even tuele aanvalsdrift van PEC niets te maken. De keeper van het Nederland se B-elftal vertrapte zich bij een po ging de bal weer in het veld te bren gen en verdween, mede om hem met het oog op Ajax-Twente (zondag) te sparen, hinkend naar de kleedkamer. PEC. thuis slecht scorend, wenste on middellijk van de twijfelachtige repu tatie van Eddy Pasveer als Invaller te profiteren. Toen de kruitdampen van enkele minuten heen en weer getrap in de Twentse verdediging waren op getrokken. bleken er slechts spelde- prikjes te zijn uitgedeeld Het oude ritme van een slaapverwekkende ver toning werd snel hervonden. De voetbalwaar bleef ook in de twee de helft var. povere kwaliteit. Zoals iemand in een uitgestrekt land kilo meters kan rijden voordat er een dorp aan de horizon opdoemt, zo gleden ln het Zwolse sportpark de minuten voorbij zonder dat er een zinvol schot werd gelost. Van de Individuele prijs- jagers sprong Thoresen nog het meest in het oog. Met een schuiver voorlangs was hij het dichtst bij een doelpunt. Uit pure wanhoop probeer de flankverdediger Klaas Drost het namens de Zwollenaren met een vlammend schot. Zijn pech was dat ook een standbeeld als keeper op de goede plaats zou hebben gestaan. In deze competitie werkte PEC al eens 433 minuten op eigen veld af. zonder dat het plan om te scoren rijpte. Ajax-doelman Piet Schrijvers was een maand geleden wel genegen om twee keer te vissen, maar sinds die gedenkwaardige ogenblikken is de equipe van trainer Frits Korbach weer enthousiast bezig om tot de pa gina's van erkende recordboeken door te dringen. Gezegd moet worden dat Twente zijn beste krachten in de verdediging had verzameld. De tussen het nationale A-, B- en jeugdelftaJ pendelende Mar tin Jol veroorloofde zich wel eens een enkele misser, de verhuizing van de vroegere spitsspeler Ab Gritter naar de plaats van vrije verdediger blijkt een succes. De onderwijzer is een stabiele factor in de laatste lijn; iets, dat de Twente naren van de humoristische Epi Drost niet altijd waren gewend. FEC: Van Geffen Drost. Israel. Van Moorst. Ham ming iSteinvoort>. Hendriksen. Hoekstra. Booy Riemens .Van de Wildenberg). Van der Hengst. Jans FC Twente: Van Oerven iPasveerj. Jol. Onteer. Dilling. Zondervan. Bos. Kila. Otto. Sanchez Tor res (Bleuming). Rohde. Thoresen De wedstrijd in Sittard stond in het kader van de voorronde voor het Eu ropese kampioenschap voor Junioren. Voor beide landen was het de tweede wedstrijd in de poule Nederland won eerder met 6-0 van Luxemburg. Bel gië met 4-0. Voor betaald voetbalbegrippen had Blok vier „bekende" namen opgeno men in zijn basisopstelling: Koeman. Gullit, Kieft en Rijkaard. Ronald Koeman doet momenteel schuchtere pogingen om door te breken bij FC Groningen. Ruud Gullit maakt al twee seizoenen deel uit van de vaste kern van Haarlem en verder vallen de inmiddels allom bekende Ajacieden Wim Kieft en Frank Rijkaard in het oog. Ajax was met vier spelers het best vertegenwoordigd in de UEFA-selec- tie. Behalve de groentjes uit het be taalde voetbal Kieft en Rijkaard had Blok namelijk ook nog een beroep gedaan op Dennis de Graaf en John ny van 't Schip. Van 't Schip werd in de ogen van de bondscoach te licht bevonden om in het stadion de Baan dert in de basis-elf opgenomen te worden. De afvaardiging van de club uit De Meer in het VEFA-team zou nog groter zijn geweest, wanneer Johnny Holshuysen. Sjaak Storm en René Kraay, die momenteel geheel volgens het vertrouwde Ajax-beeld al of niet met zware blessures kampen, van de partij konden zijn geweest Ger Blok: „Ajax heeft de laatste Ja ren een goede jeugdopleiding op po ten gezet Rijkaard en Kieft zijn daar van twee belangrijke exponenten. Ik ben wel van mening dat deze jongens zich momenteel in de eredivisie zo goed kunnen handhaven vanwege hun opgedane ervaringen in het UE FA-jeugdteam. Ik denk bijvoorbeeld aan het Europees kampioenschap voor junioren in Oost-Duitsland van vorig jaar." Op dat toernooi werd Nederland ach ter Engeland. Polen en Italië vierde. Net geen ereplaats, maar wel goed voor deelneming aan het jeugdkam pioenschap in oktober 1981. Dit eve- Iaatsen Ar» Erik» heeft op de kunstijs v»n Heerenveen een marathon, meetel- »or de strijd om de KNSB-beker. gewon Eniu versloeg in de extra aprlntronde *■*1 lichters Co Oiling en Drlea van Wljhe ing behaalde met zijn tweede plaats voldoen .Punten om de leiding ln de staind om de "88-beker te behouden Erlks ligt door zijn tucht achter hem BIJ de vrouwen (25 Oonnle Brouwer de kana om de «m het klassement over te nemen nemen-Pee Is tri door Matty Verkamman NIJMEGEN MW heeft gis- teravond tijdens de inhaal wedstrijd tegen NEC een kans voor open doel gemist, door na een voortvarend begin on nodig gas terug te nemen. De Limburgse subtopper zag zo doende een ongekend hoge klassering de mist in gaan, want laagvlieger NEC kreeg het plotseling op z'n heupen, toen het de kans werd gebo den om terug te komen in de wedstrijd. De toeschouwers, gering in aantal, konden hun ogen nauwelijks geloven toen Jacobs, Sije Visser. Heisper en Selbach een aanvankelijke 0-1 achterstand in een 4-1 overwinning ombogen. Voor Nijmeegse begrippen zijn dat zeer ongebruikelijke cijfers. De nivellering in het betaalde voetbal maakt het tegenwoordig mogelijk dat ook clubs als Willem II en MVV incidenteel een ereplaatsje mogen be zetten. De Maastrichtse club moet kennelijk nogal wennen aan dat idee In plaats van zelfbewust te Jagen op een ruime score tegen het laagge plaatste en bovendien zwaar gehan dicapte NEC (gisteren zonder de ba sisspelers Salfischberger, Strik, Mul- derlj, Lohman en Janssen) werd veel te veel voorzichtigheid in het spel gelegd Libero Van Marwijk, zaterdag tegen Ajax nog goed voor een ferme knal in eigen doel. schuwde bij voor beeld elk risico. Hij speelde terug op zijn doelman, legde de balletjes breed op de ook al zo weinig avontuurlijke routinier Mühren en zag een hoogst zeldzame lange trap bovendien mis lukken. MW heeft best een redelijk getalenteerd gezelschap voetballers, maar in uitwedstrijden komen eigen lijk alleen de balvaardige Van Bom mel en de altijd dreigend opgestelde Schapendonk voor hun talent uit Zeker nadat Van Staveren al ln de derde minuut de bal uit een voorzet van Van Bommel eenvoudig achter doelman Schellekens had gewerkt, leek een smakelijk festival van Lim burgse kant alleszins mogelijk. NEC was aanvankelijk zo voorzichtig dat Van Marwijk en Dijkstra de bal in hun eigen doelgebied even moeite loos als irritant naar elkaar konde schuiven, zonder dat een Nijmeegse speler het aandurfde om storende ac tiviteiten te ontwikkelen. De prijs voor die tot niets leidende en ook nergens op gerichte speelwijze (nou ja. het ging natuurlijk om het koesteren van de broze voorsprong) was echter hoog. toen de bonkige centrumaanvaller Jacobs halverwege de eerste helft succes had voor NEC. Bij een toen nog spaarzame aanval kopte hij raak, waarbij het weerwerk van Gerards er niet safe uitzag. Ge steund door de opsteker van een doel- streffend afstandsschot van Sije Vis ser ln het begin van de tweede helft, zag NEC zowaar kans om voor druk op de ketel te zorgen De handige rechtsbuiten Heisper gaf leuke effec ten aan zijn slinger-vooizetten. ter wijl het middenveld ook veel meer greep kreeg op de wedstrijd dan in de eerste helft het geval was Op dat gebied speelde nieuweling Van Zin nen (hij werd enkele uren voor de wedstrijd door NEC van Feyenoord tot aan het eind van dit seizoen ge leend) trouwens de minst opmerkelij ke rol. NEC had de buit binnen, toen Hei- sper kort na de tweede goal voor nummer drie zorgde. Bij een scrim mage lachte hem een vrijwel verlaten doel toe en dat buitenkansje benutte hij grif. Het was al met al een vreem de ontwikkeling van de wedstrijd, want te meten naar de kwaliteit per speler, had MW dik moeten winnen. Het is zo'n slechte zaak nog niet, dat zelfs een club als NEC een verderfelij ke wedstrijdinstelling dan toch nog weet af te straffen. Voor de Limbur gers werd het zelfs een heel pijnlijke affaire, toen Selbach een voorzet van Willemse met een welgemikte kopbal afrondde: 4-1 NEC-MVV «-1 (1-1) - 3. Van Staveren 0-1. 22 Jacobs 1-1. 55. 8. Visser 2-1, 58 Heisper 31. 77 Selbach 4-1. Scheidsrechter Wee rink Toeschou wers 3000 Oele kaarten. Jansen (UW). NEC: Schellekens: S Visser. WUlemse. D Visser (H. Hendriks), Hiddlnk: Van Zinnen. De OrootiP Hendriks). Meyers: Selbach. Jacobs. Heisper MVV: Gerards: Dijkstra. J Jansen. Colombaln. Van Marwijk: Maas. Van der Poppe. Mühren (Adam): Van Staveren. Schapendonk Van De stand in de groep is: België 2 2 0 4 7-1 Nederland 2 10 12 7-3 Luxemburg 2 0 0 2 0 0-10 nement zal plaatsvinden in Australië. Er zit dus een leuke trip in het vat voor de Oranje-benjamins. Toch zet ten enkele selectiespelers vorige week hun uitverkiezing op de tocht, door zich niet beschikbaar te stellen voor de wedstrijd tegen België. Ger Blok: „Nljboer van PEC. alsmede van Bentum en Brinkman van Twente verkozen een reisje met hun club bo ven de interland tegen België. Dat is hun goed recht, maar het is ook mijn goed recht om geen beroep op de desbetreffende spelers meer te doen. Wanneer er op deze leeftijd al een vorm van desinteresse voor Oranje valt te bespeuren, zit er geen enkele toekomst in. Ik vind dat een voetbal ler moet groeien in het Nederlands elftal". Over toekomst gesproken, het jeugdi ge gezelschap van Blok geniet, in tegenstelling tot de oudere vakbroe ders van Oranje, nog een hoog aan zien op internationaal niveau. Het UEFA-jeugdteam bleef tot gister avond zestien kwalificatiewedstrij den ongeslagen. In vijf jaar werd evenzoveel keer de plaatsing voor het Europees kampioenschap afgedwon gen. Blok: „Ik beschouw het als een uitdaging om te bewijzen dat het Nederlandse voetbal nog niet op de weg terug is. In Schotland praat men nog steeds vol bewondering over de wijze waarop wij hun elftal voor het Europees kampioenschap hebben uitgeschakeld Op grond daarvan werd ik uitgenodigd om vijf dagen trainingsdemonstraties te geven. Desondanks, vraag ik me wel eens af. wat er van sommige talenten terecht is gekomen. Als een speler mislukt, is dat in eerste instantie zijn schuld. Anderzijds ligt het vaak aan een stuk begeleiding dat ontbreekt. Een jonge voetballer moet zelf over zijn toe komst en zijn doen en laten in het dagelijks leven kunnen beslissen. Ik heb weieens de idee dat anderen dat voor hem doen Ik constateert dat maar weinig voetballers tegenwoor dig bereid zijn een goede prestatie te herhalen. De huidige generatie blijft te lang staan bij een klein incidenteel succesje" De wedstrijd tegen België kunnen de Oranje-welpjes maar het beste zo snel mogelijk vergeten. Nederland had de gehele wedstrijd een tech nisch overwicht, maar kwam in fysiek en conditioneel opzicht duidelijk te kort tegen de fanatiek counterende Belgen Claesen opende de score voor de Belgen nadat Koeman aan de an dere kant een strafschop had gemist. De balvaardige Gaasbeek van AZ'67 gaf Nederland direct daarna weer hoop met een doeltreffend afstands schot. IJdele hoop. zo bleek later. Via treffers van De Wachter en de water vlugge Claesen kwamen de Belgen op een definitieve 1-3 voorsprong. Nederlands L'EFA-elftal-Belfié 1-3 (1-2) - 28 Claesaen 0-1. 20 Gaasbeek l-l. 38 De Wachter 12. 59 Ctaessen 1-3. 8cheldarechter Schertz Toe schouwers 600 Nederland: Elburg (FC Twente): Kotta (NAC Oulllt (Haarlem). Rutten (FC VW) vervangen door Van 't Schip (Ajax), De Oraal (Ajax); Rij kaard (Ajax). Koeman (FC Oronlngen). Gaasbeek iAZ'67). Kielt (AJnx). Snoei (Feyenoord). Kemper (Volendam). België. Vertinden, Brusselmans. Keymolen. Ver hulst. Croughs: Sanders. De Wachter (Suplyt. Van Looy (Lemmens): Claesaen. Kerkbove. Wegrla

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15