100.-TOT 200.- KORTING COSTER HEEFT DE KLEREN"^ ee locaties voor val Haagse regio et voldoende GIET 10 MEDisch id-wethouder van [onster niet bang »or onderzoek 279.- 429.- 298.- e gemeenteraadscommissie: isch derzoek ifwijk 'R-leden niet rar actief op mdelijk niveau Nog een moord genoemd door verdachte WE WORDEN NU ECHT II DERZoe K Albeda Drie maanden cel voor relschopper Hof bevestigt straf twee stenengooiers .klacht bij justitie Provincie geeft 2,3 miljoen voor stadsvernieuwing OAG 20 NOVEMBER 1980 TROUW/KWARTET H 15 -fi onzer verslaggevers HAAG In de Haagse regio zouden meer locaties 41 worden gezocht om afvalverwerkingsfabrieken neer mening van de Haagse com- voor de produktiebedrijven, i het ontwerp-raadsvoor- mg Afvalstoffenproblema- k. De in het rapport voor- twee locaties voor de toe verwerking van vuil uit Den Tft en elf kleinere gemeenten Westland en de Haagse regio, n in de ogen van de commissie weinig genade. e locatie in Delft-Zuid door de |nte Delft zelf al van de hand en. de voorgestelde grote afval- ridng in de Dijkpolder, op de van Den Haag en Monster, op veel weerstand. Algemeen commissie van oordeel dat j^aand onderzoek gewenst 7 de milieu-overlast, die daar- ontstaan in het recreatiege- -ff en in de woongebieden in it Den Haag. EN HAAG De jeugdgezond- idszorg in Den Haag zal 24 vember een begin maken met algemeen medisch onder- ek van kinderen in het Regen- se Valkenboskwartier. De ge- tente heeft het onderzoek toe- tegd. nadat verschillende gif- ndsten in de bodem bij de liaan waren gedaan ouders van 1700 kinderen kleuter- en lagere 350 zuigelingen en id niet-schoolgaande kin- i zullen van b en w. een ontvangen, waarin wordt op de mogelijkheid onderzoek. Ook de bui- ers krijgen een in het Arabisch gesteld jven De kinderen, die hier in aanmerking wensen te men, zullen worden onder- :ht in een medische post aan Waldeck Pyrmontkade. Het tale onderzoek zal medio fe- uari 1981 zijn afgerond, aldus en W van Den Haag. leiding tot de klacht is een rap- over Krols belangen in de zaken- eld. In een verklaring noemt Krol rapport in grote lijnen Juist, maar definitie onvolledig door de be tte onderzoeksmiddelen van de eller, voormalig burgemeester de Graaf van Nijmegen. ruilde begin september van dit zijn wethouderszetel in voor de ctiestoel van Rekron BV. Hij er nu op dat-het gemeentebe- f van Monster voor en tijdens wethoudersschap wetenschap »an zijn bindingen met het be sleven Volgens hem blijkt uit rapport op geen enkele wijze dat *s van woningen in de wijk Zwar- loek door het college zijn bena- onze parlementsredactie N HAAG Twee vooraanstaande k leden weigeren zich voorlopig in etten voor hun partij, althans op lelijk niveau. Dilia van der Heem, I-Tweede Kamerlid en het be- "ralid Jaap de Jong noemen het anvaardbaar, dat mensen van 'en de PPR „invloed op het be- van de partij krijgen. Hun grief J*?1 het partijbestuur gesprekken «tzet met verontruste groepen en ®°nen in en om het CDA. over jielijke samenwerking bij de ko- nde verkiezingen Het stelt de k prominenten ernst»g teleur >het congres van de PPR heeft «temd met die gesprekken vrouw Van der Heem en de heer ong hebben, „met onmiddellijke besloten hun activiteiten «n de landelijke PPR stop te ■wn DUia Van der Heem is lid van k oeP pPR-vakbeweging, De bestuurslid van de PPR-stu- •«'cnting en de landelijke campag- wmmissie Er was nogal wat kritiek op het on derzoek van het Ingenieursbureau Grabowsky en Poort, dat uiteindelijk tot deze twee locaties had geleid. Wa ren er niet meer locaties te vinden? vroegen de raadsleden zich af. daar bij de werkwijze van het ingenieurs bureau in twijfel trekkend. Het feit dat in het onderzoek staat aangege ven dat allereerst naar industrieter reinen was gezocht, maar dat uitein delijk het terrein in de Dijkpolder (bestemd voor sportvelden en volk stuinen) als grootste locatie naar vo ren was gekomen, ontmoette onbe grip. Verwerking Wethouder Blankestijn benadrukte dat veel zal afhangen van de manier waarop in de toekomst het afval ver werkt gaat worden. Er zijn onderzoe ken gaande naar verregaande schei ding, waarbij geselecteerd vuil. zoals papier, glas of plastic opnieuw in om loop gebracht kan worden. Ook on derzoekt men de mogelijkheid van huisvuil compost te maken, maar over de afzet van deze mest heerst onzekerheid. Maar zelfs als er ge scheiden en „gecomposteerd" wordt, zal er een rest overblijven, die ver brand moet worden. Met name de PvdA en D'66 in de commissie drongen aan op spreiding op 4 of 5 locaties van het aantal verbrandingsovens, waarbij dan liefst ook de mogelijkheid bekeken moest worden om de vuilverbranding aan de Gaslaan af te bouwen. Onderzoeken De vele aanwezige buurtbewoners uit het Regentessekwartier werden uit de toelichting op de „korte termijn problemen" bij de vuilverbranding aan de Gaslaan niet veel wijzer. Zij konden slechts tot hun genoegen con stateren dat de gehele raad het er nu wel over eens is. dat de bestaande vier ovens niet met een vijfde moeten worden uitgebreid. Directeur Van Ardenne van het Ge meentelijk Energiebedrijf deelde mee dat bij nieuwe metingen deze week bij één van de u.ons het stof en zoutzuurgehalte beneden de grens van de wet op de luchtverontreini ging was gebleven. De metingen gaan door. omdat alle weersomstandighe- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De van moorden op drie meisjes verdachte Haagse por tier J. D. H. (31) heeft volgens welin gelichte kringen tijdens zijn verhoor aanwijzingen gegeven over de ver blijfplaats van het lichaam van Marjo Winkens. Het (toen) zeventienjarige meisje uit het Limburgse Schimmert wordt sinds 1975 vermist. De politie heeft op de plaats waar het meisje volgens de verdachte begraven zou liggen niets kunnen vinden Vervolg van pagina 1 Andere zelfstandigen in het midden- en kleinbedrijf dreigen echter zonder nadere maatregelen meer koop kracht te gaan inleveren in 1981, dan de vergelijkbare werknemers. Daar om zal onder meer in het prijsbeleid rekening hiermee worden gehouden, zodat deze zelfstandigen in de pas komen te lopen met de koopkracht van werknemers. Bewoners nit het Regentessekwartier protesteerden gisteren tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Vcrolicht DratCIl produktiebedrijven tegen het feit dat de vuilverbrandingsovens aan de Gaslaan nog niet zijn gesloten. Daarmee overtreedt Den Haag volgens hen de wet op de luchtverontreiniging. De bewoners zongen een protestlied en deelden .gifkikkers" uit, die tot ergernis van sommige raadsleden de gehele vergadering een blikken bijgeluid bezorgde. de keuringsinstituut Kema de uit- braakgassen van de hoge pijpen on derzoekt. Wethouder Blankestijn wil de de mogelijkheid van verplaatsing naar elders van een deel van de ovens vaard met de wijziging dat er geen aan de Gaslaan niet geheel uitsluiten, voorkeur voor de Dijkpolder bestaat. -P Dit komt volgens hem sowieso ook maar dat dit gebied slechts in een grondniveau heeft gepeild, terwijl het weer aan de orde bij de vaststelling onderzoek naar meerdere locaties be- ïn opdracht van de gemeente werken- van een bestemmingsplan voor de trokken kan worden. den nog niet zijn beproefd en het huisvuil per dag van samenstelling kan verschillen. Dat de metingen van provinciale waterstaat een aanzien lijk kleinere luchtvervuiling hebben aangetoond, komt volgens Van Ar denne omdat de provincie slechts op wijk. Het ontwerp-raadsvoorstel werd uiteindelijk door de commissie aan- AMSTERDAM (ANP) De 23-jarige D. uit Nijmegen is gisteren door de Amsterdamse politierechter mr. Van Duuren wegens poging tot zware mis handeling en openlijke geweldple ging veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf. waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar D. heeft toegegeven dat hij op 8 september bij de rellen rond de ont ruiming van de Vogelstruys met straattegels naar leden van de Mobie le Eenheid heeft gegooid. Hij ontken- de echter een verkeerslicht te hebben vernield en een ruit van het konink lijk paleis te hebben ingeslagen, zoals hem eveneens ten laste was gelegd. Officier van justitie mr. Craemer had zes maanden cel, waarvan twee voor waardelijk tegen hem geéist. D. stortte zich op 8 september, gewa pend met helm en een halve meter trapleuning, in het strijdgewoel. Vol gens de rechercheur die hem uitein delijk arresteerde heeft hij onder meer in de Raadhuisstraat van vijf meter afstand en stoeptegel gegooid naar een passerende politiemotor met zijspan. Later op de avond wist hij in een patatfritestent acht em mers afgewerkte frituurolie te be machtigen. die hij in de Damstraat over het wegdek uitgoot om het ver keer te ontwrichten. Albeda wil het wetje dat onderne mers verplicht tot overleg met vak bonden over de werkgelegenheid, voorlopig twee jaren laten gelden. Het wetje moet nog bij de Kamer worden ingediend. In die twee jaar wil Albeda, na advies van de Sociaal Economische Raad. komen tot een definitieve wettelijke regeling van het overleg. Het NCW (christelijke werkgevers) reageerde gisteravond opnieuw „uiterst negatief" op deze overleglicht. „Dit hoort niet thuis in een moderne democratische staat. Het zal eerder verlammend dan sti mulerend werken op het overleg," al dus de NCW-woordvoerder. Voor een gezin met twee of meer kinderen komt dit neer op zes gulden schoon per maand. Deze maatregel, gericht op de koopkracht van de „mo dale" familie, kost 150 miljoen gulden per jaar. Verder schrijft Albeda dat de accijns verhoging voor sigaretten (kwartje per pakje) en shag (vijftien cent) niet eerder kan ingaan dan 15 februari. De Haagse officier van justitie, mr-J de Wit, wilde deze gegevens „inlQet belang van het onderzoekbevesti gen noch ontkennen H. zou hebl>én beweerd niets met de verdwijning van Marjo Winkens te maken te heb ben, maar wel te weten wie haar heeft vermoord. Mr. De Wit zegt slechts te kunnen meedelen dat H. van drie moorden wordt verdacht: op Edith Post (11) uit Wassenaar, op Emy de Boer (18) uit Schiedam en op Thialda Visser (12) uit Den Haag. De verdachte ontkent alles. Onderzoek van het gerechtelijk labo ratorium in Rijswijk heeft volgens de officier van justitie uitgewezen 4at Edith Post zich in de auto van H. heeft gevonden Sporen hebben ver der aangetoond dat Emy de Boer bij hem thuis moet zijn geweest. •De verdachte is een week in honger staking geweest in de kazerne van de marechaussee in Heerlen, waar hij werd verhoord. Hij is sterk verma gerd. Inmiddels is hij weer overge plaatst naar het huis van bewaring in Maastricht, waar hij al eerder ver bleef. AMSTERDAM (ANP) Twee jónge ren. die op 30 april met stenen naar de Mobiele Eenheid hebben gegooid, zijn gisteren door het gerechtshof in Amsterdam veroordeeld tot straffèn gelijk aan die welke de politierechter hun eerder had opgelegd. De 20-jarige K. kreeg drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Het hof achtte tegen hen geen poging tot zware mishande ling bewezen, wel openlijke geweld pleging. De procureur-generaal had respectievelijk vier en drie maanden onvoorwaardleijk tegen hen geëist. In totaal hebben zestien stenen gooiers zich in verband met de rellen op koninginnedag voor de politie rechter moeten verantwoorden. Drie van hen werden vrijgesproken. De overigen kregen straffen opgelegd tot een maximum van vier maanden (waan-an de helft voorwaardelijk). HST ER (ANP) Oud-wethouder A. 8. Krol van Monster een justitieel onderzoek naar zijn wethoudersverleden vertrouwen tegemoet. Loco-burgemeester M. P. van der gt diende deze week een klacht tegen Krol in bij de officier justitie in Den Haag wegens Krols directe of indirecte slijke belangen als wethouder van Volkshuisvesting in een «bedrijf dat als onderaannemer betrokken was bij de w van een aantal koopwoningen in Monster. „Men kan van mening verschillen over de vraag of de gemeente al dan niet Juist handelde Inzake boetebe dragen die met de kopers zijn verre kend. maar ik blijf van mening dat mijn benadering c.q. die van het ge meentebestuur wel juist was." aldus Krol Ook voor Den Haag Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het provinciaal be stuur van Zuid-Holland heeft aan 6 gemeenten in de provincie een be drag van bij elkaar 2.3 miljoen gulden toegekend voor dorps- en stadsver nieuwing. Den Haag is één van de gemeenten. Het gaat verder om Gou da. Brielle. Ameide. Nieuwpoort en Schoonrewoerd De subsidie aan Den Haag is bestemd voor de ontwikkeling van een zoge naamd ruimtelijk ontwikkelingslabo ratorium dat op ware grootte ma quettes van woningen gaat bouwen. Deze zullen worden gebruikt bij de inspraak van bewoners van stadsver- nieuwingswijken. De stad krijgt hier voor van de provincie een startsubsi die van 150.000 gulden en later 330 000 gulden voor de kosten van materiaal en dergelijke. De provincie geeft Gouda gedurende 5 jaar een aflopende bijdrage van maximaal 1.275.000 gulden voor een op te richten servicebureau voor de bewoners van oude buurten. De taak van dit bureau is de bewoners des kundige steun te verlenen in het stadsvernieuwingsproces. Brielle krijgt 140.000 gulden. Ameide 50.000. Nieuwpoort 215.000 en Schoonrewoerd 150.000. Eerder dit jaar heeft de provincie al subsidie uit haar stads- en dorpsvernieuwings fonds toegekend aan Delft. Benthui zen en Voorburg. VAN 379.-VOOR VAN 529.-VOOR VAN 498.-VOOR Duncan Bryan. Twee-delig kostuum gemaakt van zuiver scheerwol. Streep- en ruitdessins in diverse kleuren. Ml 48-56 en 5014-5614. Drie-delig kostuum gemaakt van zuiver scheerwol. Hairline dessin in bruin, blauw en grijs. Mt 48-56 en 48'4-56'4. Alleen deze week Prima merkkostuum met 1 jaar garantie. Gemaakt van Trevira/wol in een verfijnd dessin. Diverse kleuren. Mt 48-56 en 50'/j-56!4. i Grote Marktstraat 34. Den Haag - Rozemarijn 19-23. Leidschendam Haarlemmerstraat 115-117. Leiden voor vaderen zoon

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15