Hillegom. Welkom in Kijkwoninj DRALON DEKENS, e Uit brieven van lezers sa hoevelaken ^65/70, NÜ115- HEMA FAMILIEBERICHTEN 'n Huizen-mini wordt niet alleen gelezen. HOLWiERDE en MIDDELSTUK §§- VRUDAG 14 NOVEMBER 1980 TROUWKWARTET P 14 - RH 18. Kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-562.6270. na 17.00 uur 562 2898. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Getrouwd: W. G. van Zaane en Alma van Saane Amsterdam 13 november 1980 In plaats van kaarten 1855 1980 Dankbaar dat de Here ons deze 25 jaar voor elkaar spaarde, hopen wij, samen met onze kinderen D.V. op 15 november a.s. onze trouwdag te herdenken. Bas Mosterd Sjaan Mosterd-Valstar Janneke-Harry Henry-Lieke Ellen Jeannet De Hoogt 6 2676 CA Maasdijk. Gelegenheid tot feliciteren: vrijdag 21 november a.s. van 17.30-19.00 uur in het Gereformeerd Kerkcen trum, Prinsenlaan 4 te Maasdijk. „Want deze God is onze God, Eeuwig en altoos. Hij zal ons geleiden tot den dood toe." Indien het God behaagt zullen onze ouders en groot ouders J. Hoogendoorn en P. Hoosendoorn-Van Leeuwen 21 november 1980 hun 40-jarig huwelijk gedenken. Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 22 november 1980 van 17.00 tot 19.00 uur in restaurant „Boerderij Mereveld", Mereveldseweg 9 te Utrecht. Marry en Harry Jan-Pieter, Tony en Marco Corry en Gerard Jan-Gerard, Martin en Petra Janne en John Esther en Albert-Jan Arie en Leandre Sebastiaan Pieter en Maria Jan-Hendrik en Conny Willy en Hans November 1980 Provincialeweg 90 te Bunnik. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat na een kortstondig, maar moedig gedragen lijden van ons is heengegaan mijn innig gelief de man, onze goede, zorgzame vader en lieve opa Gijsbertos Petrus Franken voorzien van het heilig sacrament der zieken, op de leeftijd van 70 jaar. M. Franken-Kooymans An toon en Joke Wim en Hennie Bertus en Nel en kleinkinderen 12 november 1980 Alblasstraat 28 1079 ZM Amsterdam Avondmis tot intentie van de overledene vrij dag 14 november te 7.30 uur in de kapel van Huize „Vreugdehof", De Klencke 11 te Am sterdam. Na de Avondmis gelegenheid tot afscheidne- men en condoleren. De gezongen heilige Requiemmis zal worden opgedragen zaterdag 15 november te 10 uur in bovengenoemde kapel, waarna te 11 uur de begrafenis zal plaatshebben op de r.-k. be graafplaats Buitenveldert, Amstelveenseweg 351 te Amsterdam. Teverts na de begrafenis gelegenheid tot con doleren in de ontvangkamer van de begraaf plaats. Geen bloemen. „De Heer is mijn Herder" Voor ons nog onverwacht heeft de Here tot Zich genomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en grootvader Abraham Klandermans op de leeftijd van 71 jaar. Rotterdam: A. Klandermans-Radder Rotterdam: W. Muller-Klandermans M. Muller Frédérique Schiedam: R. Ringeling-KIandermans J. P. Ringeling Spijkenisse: H. Klandermans L. B. Klandermans-van Aalst 13 november 1980. Kamillestraat 40. 3053 XV Rotterdam. Geen bloemen Aan huis liever geen bezoek. De rouwdienst wordt gehouden D.V. maandag 17 november om 13.45 uur in de Meidoornkerk aan de Meidoornsingel 50, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden omstreeks 15.00 uur op de begraafplaats „Oud-Kralingen" aan de Kra- lingseweg 334. Gelegenheid tot condoleren uitsluitend na de rouwdienst in de kerk. „Ik zal, vouwen ontwaakt, Uw lof ont- Psalm 17 7 ber. Heden ontsliep geheel onverwacht mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot- en over grootvader Willem Hendrik Kanbier op de leeftijd van 82 jaar. Katwijk: J. Kanbier-Boer Leiden: H. Kanbier L G. Kanbier-Kroon Katwijk: W H. Kanbier M. Kanbier-Slot Alblasserdam: N. Verschoor-Kanbier L. Verschoor Oldenzaal: H. de Bruine-Kanbier G. de Bruine klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee, 12 november 1980 Huize „Salem", Duindoornlaan 34. Gelegenheid tot condoleren in de aula van huize „Salem" op vrijdag 14 en zaterdag 15 november 1980, 's avonds van 7.30-8.30 uur, alsmede na de begrafenis. Op maandag 17 november 1980 te 15.00 uur, zal in huize „Salem" de rouwdienst worden gehou den, waarna de begrafenis plaatsvindt te 15.45 uur op de algemene begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Uit onze familiekring is heden weggenomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Catharina Vaandrager Zi; is verlost, God heeft haar welge daan. Zij mocht 75 jaar worden. Clarkson-Canada: S. Vaandrager-Robijn Rotterdam: J. van der Linden-Vaandrager J. van der Linden J. Hameetman-Vaandrager J. Hameetman Deventer: D. S. Vaandrager-Visser W. P. Pot-Vaandrager H. Pot Culemborg: P. H. van 't Slot-Vaandrager H. van 't Slot Utrecht: J. E. Vaandrager C. Vaandrager-Bouman neven en nichten 3561 CX Utrecht, 13 november 1980. Euterpedreef 66. Geen bloemen Tine is in haar huis opgebaard. Gelegenheid tot afscheidnemen aldaar zaterdag 15 novem ber a.s. van 15.30-17.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden te Zeist, op de Algemene Begraafplaats aan de Woudenberg- seweg op maandag 17 november a.s. om 14.00 ,uur. Hieraan voorafgaande zal om 12.30 uur een Dienst van Woord en Gebed gehouden worden in de Johanneskerk, Moeseldreef 400 te Utrecht-Overvecht, welke geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. D. J. Spijker boer. Op 13 november 1980 overleed in zijn 80-ste levensjaar onze lieve man, vader en groot vader Picter Leebeek echtgenoot van Geertje Meirink weduwnaar van Susanna Haakman Zijn levensdevies was: Jezus is Overwinnaar, Halleluja Naarden: G. Lee beek-Meirink Woudenberg. Henk Leebeek Nell Leebeek-Kooijman Pieter, Guida Naarden: Henk Molenaar Philip, Maarten, Jeroen Apeldoorn: Susanna Lagendijk-Leebeek Peter Lagendijk Marjolein, Esther St Vitusstraat 40 A' 1411 PV Naarden Gelegenheid tot condoléance zaterdagavond van 7 tot 9 uur, St Vitusstraat 40 A te Naarden. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op maandag 17 november a.s., 's middags om 1.30 uur in de Grote Kerk te Naarden, waarna de begrafenis omstreeks 2.30 uur zal plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats „Valkeveen" aan de Valkeveenselaan te Naarden. Geen toespraken Uit onze familiekring werd weggenomen onze beste zwager en oom Piet Leebeek Wij zullen zijn grote vriendschap en warme belangstelling erg missen. Katwijk aan Zee. A. Meirink A. Meirink-van Egmond Rijnsburg: D. Meirink E. J. Meirink-van den Eykel Utrecht: P. van Egmond-Meirink N. van Egmond Haarlem: G. Meirink neven en nichten Naarden, 13 november 1980 warm, licht en goed ven tilerend. Eén kant met dessin, andere kant effenkleurig. In diverse kleuren. Afgewerkt met velours band. Goed gekeurd door de Ned Ver. van Huisvrouwen 1-Pers. (150x220) 75,-/80,- 2-Pers. (190x240) 110- NÜ Lits-jumeaux (220x240) Geldig t/m 6 december. Algemene ledenvergadering. "Zonnegloren" Christ |l ke Vereniging tot stirh, en Beheer van Ziek®^" richtingen, gevestiM Utrecht. -- Algemene Ledt,„w ring, te houden op cember 1980 te 19.30, het ziekenhuis ren te Soest. Agenda: 1. Opening. 2. Dispensatie van 8 der statuten. 3. Notulen van dé bul gewone algemene, gadering d.d.3deo ber 1979. 4. Bestuursmededelin gen. 5. Verkiezing man leden. Voor verkies tot bestuurslid wc v>/ voorgedragen de i, J.J.M. Erftemeii# Baam ni 6. Jaarverslag 1979, 7. Financiële verant* ding 1979. 8. Beèindiging prop* jrd, da-aktiviteiten. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Het jaarverslag en nanciele verantwx,,—- liggen ter inzage ophef M kretariaat. V\ Na een ziekbed van vijf maanden is heden stil van ons heengegaan, in het volle vertrouwen op haar Heiland, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder Janna Jacoba van Schaik-Spies op de leeftijd van 49 jaar. „Afijn tijden zijn in Uw hand Psalm 31-16 P. C. J. G. van Schaik Hermine Chris Driehuis, 12 november 1980 Jacob Catslaan 26 Zij is opgebaard in het mortuarium van het Zeewegziekenhuis, alwaar geen gelegenheid is tot bezoek. De rouwdienst, welke geleid zal worden door Drs. J. P. Dondorp, wordt gehouden op maan dag 17 november om 13.45 uur in de Bethel- kerk aan de Zeeweg te IJmuiden. Daarna zal om 15.00 uur de begrafenis plaats hebben op de begraafplaats „Westerveld" te D r iehuis-Velsen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in een der ontvangstzalen van de begraaf plaats „Westerveld". „Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. Dankbaar voor alles wat wij in haar ontvingen, delen wij met grote droefheid mede, dat van ons is heengegaan mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en onze allerliefste oma Wilhelmina Corstiana Rietveld De Hondt-De Rooij in de leeftijd van 77 jaar. D. J. Rietveld de Hondt J. C. Uittenbogaard- Rietveld de Hondt H. Th. Uittenbogaard Jaap en Gea Dorine Christa Mare 12 november 1980 Meander 77 1181 WN Amstelveen Geen toespraken. De overledene is overgebracht naar Uitvaart centrum Bouwens, Startbaan 7, Amstelveen, alwaar geen bezoek. De crematie zal plaatsvinden maandag 17 no vember te 11 uur in het crematorium West- gaarde, Ookmeerweg 275 einde Osdorperban, Amsterdam-Osdorp. Vertrek vanuit Uitvaartcentrum Bouwens te 10.15 uur. wonen in een ideaal gelegen forensenplaats met Amersfoort als het ware naast de deur. "t Gooi en de Veluwe om de hoek. En welke richting U ook uit moet: Utrecht. Amsterdam. Zwolle of Apeldoorn, de autosnelweg is op enkele minuten rijden van uw huis. luxe varianthuizen met garage In aanbouw in plan "Overhorst" Begane grondtwee indelingsmogelijkheden en daardoor een niet alledaagse living met open haard (ca. 48 m»), luxe keuken met apparatuur, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en afz douche. 2e toilet, zolder (hobbyruimte), dakterras, goede zonligging, etc. Koopsommen van 318.000.- tot 347 500.- vrij op naam. MOGELIJKHEDEN INRUIL EIGEN WONING. Modelwoning Elzenlaan 14 te Hoevelaken zaterdags geopend van 11-13 uur en volgens afspraak. OPENING MODELWONING Ter gelegenheid van de opening worden de woningen tijdelijk aangeboden inclusief een - ter waarcje van j 15.000,-. martin nefkens makelaardij Utrechtseweg 102 jyj 3818 EP Amersfoort, tel. 033-18641 govaêrt's makelaardij Utrechtseweg 59 3818 EA Amersfoort, tel. 033-17842 nationaal grondbezit n.v.. I# - O70 60 69 03 In verband met het 100-jarig bestaan van ons bedrijf, zijn de vestigingen te vrijdag 14 november 1980 na 12 uur en woensdag 19 november 1980 na 12 uur. gesloten. Hout- en Bouwmaterialenhandel UWVH r= -== si Firma W. BLEEKER, Telefoon 05960-26684 m Dit weekend (zaterdag en zondag) en volgende week 22 en 23 november, h< wij tussen 12.30 en 15.00 uur open huisii onze nieuwbouw-Kijkwoning in het Elsbroek. In dit plan met veel groen en wj partijen, realiseert Westland/Utrecht Projektontwikkeling bv de bouw van 23 royale eengezinswoningen, waarvan en* met garage. Koopsommen vanaf f 227. v.o.n. Tevens realiseren wij 12 aantrekkf parterre woningen met tuin. Koopsomni vanaf f 147.500,- v.o.n. Welkom in Hillegom. Een dorp m charme, een gezellig winkelcentrum, stra zee en duinen dichtbij en toch midden in Randstad (bijv. naar Amsterdam in 25 fib minuten). Hypotheekrente 9,6% 5 jaar Bent u zaterdag en zondag verhindt om onze Kijkwoning aan de Lodewijk v. Deijssellaan 19 te bezoeken, maak dan eva een aparte afspraak met onze makelaar. Max Sedelaar Makelaars Dorpsstraat 21A, 2221 GA Noordwijki lel.: 02523-2642 of 01719-19316. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas met corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Abortus (2) In Trouw van 8 nov. 1980 laat Willem Breedveld blijken niet zo goed op de hoogte te zijn met het bestaan en het bestaansrecht van de RPF. Volko men ten onrechte wordt vaak be weerd dat de RPF opgericht in 1975 een protestantse RKPN zou zijn met als vrijwel enige actiepunt: anti-abortus. Dat is een karikatuur. De RPF wijst inderdaad abortus af. tenzij het leven van de vrouw recht streeks in gevaar is, maar die stelling- name vloeit voort uit de grondslag van de partij. Dat uitgangspunt, de absolute gehoorzaamheid aan het Woord van God zoals dat vroeger ook in ARP en CHU bijvoorbeeld werd aanvaard, leidt tot politieke stelling- name op tal van andere zaken. Huizen M. Leerling Scheuring Met „Trouw" betreur ik dat er scheu ring is gekomen binnen het CDA Door de NBBA-mensen, de „tachti gers" alsook de EPV. Anderzijds on derschrijf ik het standpunt van Goudzwaard c.s. wat betreft de kern- wapenwedloop. Na de verkiezingen krijgen we de voortekenen bedrie gen niet mijns inziens links van het CDA de genoemde groepen, die hope lijk zich verenigen tot één partijgroe pering (we moeten geen splinterpar tijtjes hebben) en rechts van het CDA de zogenaamde en gesmaalde getui genispartijtjes, SGP, RPF en GPV. Die moeten zo spoedig mogelijk fu sioneren. Van Goudzwaard behoeft een evangelische grondslag niet per se. Nu, wat let die groepen dan zich te verenigen met de PPR? Vóór de oor log „gingen we ten onder" aan allerlei splinterpartijtjes. De tijd is meer dan rijp om dót te voorkomen. Deze tijd roept om eendracht! De eendracht (eenheid) van het CDA acht ik echter onwaarachtig. S. de J ong Amsterdam Referendum Er zijn zoveel problemen, waar onze regering maar niet uit komt, die ook voor onze politici zo moeilijk liggen, dat het beter lijkt, dat ons volk in zijn geheel per „referendum" zich uit spreekt. Om een paar knelpunten te noemen, b.v. Abortus, vrij? ja of nee, of „tenzij" ja of nee? Vindt u het goed, dat de een voor honderd pro cent de hele dag werkt, en de ander voor bijvoorbeeld tachtig procent he lemaal niets doet? Wim Kok zei drie jaar geleden dat het gewenst zou zijn, dat er een arbeidsdienst zou komen, overeenkomstig aan de militaire dienst, om dat werk te doen, wat nu eenmaal gedaan moet worden. Een waar woord! Zijn we er soms te.goed voor? Jeugdlonen; ionen naar leeftijd zijn voor een leerling veel te hoog en daarom lopen er duizenden werkloos rond, hun leeftijd verloopt en als dat lang duurt, halen ze dat nooit meer in! Laat ons gehele volk gezamenlijk die problemen oplossen, er wordt wel inspraak toegepast voor minder be langrijke zaken! Daarom dus „het referendum!" Zaandam A. Spits Drie-cents-stuk U noemde een voorstel van de PPR- Ifamerleden Waltmans en Jansen omtrent een drie-cents-stuk. Tevens willen deze heren aan de minister van financiën vragen stellen omtrent de bereidheid deze nieuwe munt in te voeren. Dit laatste is niet meer nodig. In het voorjaar heb ik de minister al een voorstel gedaan deze munteen heid aan te maken ter compensatie van het gebrek aan een-cents-stuk- ken. Op 14 mei 1980 ontving ik be richt van de minister dat „de toevoe ging van een drie-cents-stuk geen goede zaak zou zijn in ons muntstel sel. Daarbij denk ik met name aan het feit dat een berekening heeft uit gewezen dat een drie-cents-stuk in het betalingsverkeer pas handig is bij het bestaan van een één-cents-stuk". Dit is de letterlijke aanhaling uit be doelde brief die getekend was door de directeur van het binnenlands gel dwezen. Oraag zou ik weten of de vraag van de PPR-leden enig ver band houdt met de eerder door mij gedane suggestie aan de minister. Apeldoorn J. M. Smid Bijbellezen Samen weer de bijbel gaan lezen, vindt ds Hans Bouma. Hij is ontmoe digd door de exegetische spraakver warring. Hij wil eerbiedig de woorden wikken en wegen, het literaire genre en de historische achtergronden in rekening brengen en dan natuurlijk vakkundig. Maar de reformatie heeft de bijbel opengebroken voor de „leek", die van geen literaire genres, tijdgebondenheid enz. weet en geen Hebreeuws en Grieks geleerd heeft. Van die talenkennis klinkt trouwens maar weinig door in preek en pasto raat! Ds. Bouma raakt wezenlijk niet het exegetisch probleem aan, maar de hermeneutische problematiek, de leer hoe de bijbel moet worden uitge legd. Komen we daar uit met bron nenonderzoek: een Elohist, een Jah- wist, een Priestercodex? Komen we een stap verder met historische ach tergronden, tijdgebondenheid? Kan men een schilderij beoordelen en be grijpen op grond van de materialen die gebruikt zijn: olie, linnen en ver ven? Neen, wat werkelijk geldt, ge- tuigt, beweegt, ontroert, is de compo- KStGF sitie, het integrale werkstuk. Vanuit dit geheel ontlenen de details hun zin. Zo is de Bijbel een structuur van verrassende samenhangen die ver bo ven de mogelijkheden van menselijke constructie .uitreiken en die daarom alleen al van Goddelijke oorsprong en bedoelingen getuigen. De belan grijkste oorzaak van de exegeti jjj chaos is. naast de genoemde w tieve drijfveren, dat men deze tuur (en ingebouwde sub-strucS niet of nauwelijks onderzoek', wordt rekening gehouden meto scheiden bedelingen, of „huisho gen" van God, waarin de verho God-mens(heid) telkens weer is. Dit is ook voor de ethiek grootste betekenis. Sliedrecht H.V« Mensenrechten Van alle kanten, ook door de gina van uw krant van 12 not wordt ons wijsgemaakt dat de Ca 6 rentie over Europese VeiligheK Samenwerking in Madrid Sowjet-Unie en trawanten onm lijk wordt gemaakt, omdat men die zijde niet wil spreken ovf schending van de mensenrecht# daar. Het Vesten, de VS voorop, de grote voorvechter te zijn v&a „mensenrechten". Daargelaten dat „mensenrechten" wel watc^r omvatten dan alleen het recht vrije meningsuiting, is het l wekkend te kijken naar de l van vrijheidskampioen VS t«B 1 zien van bijvoorbeeld El Salval Op pagina 2 van dezelfde krant men lezen dat de VS dit jaarj miljoen dollar steun heeft ver! aan de daar heersende junta, d V.S. Salvadoriaanse soldaten 0 en dat dit jaar reeds 8700 t slachtoffer zijn van (regerii weid. Over de afschuwelijke tt den in El Salvador zou meer te ze zijn, hoofdzaak is de constate de V.S. geen enkel recht van s] hebben, waar het de „men1 ten" betreft. Over andere UI Amerikaanse landen (Bolivia, J guay, Chili) en over bijvoort positie van negers en Indianen UI VS doen wij er dan nog maa[J zwijgen toe. Ook over Nederli zijn Zuidmolukkers. Velp J. van Dij! Hoe zou het toch komen dat dkl venmiddelbare. ongehuwde Rome (Trouw 11 nov.) zich st nadrukkelijk met de seksuali! zighouden? Ik zal er Freud eens naslaan. Beverwijk A.Tw MS

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 18