4Z'67 zet ook feyenoord opzij Vrije val Ajax duurt voort Positie Go Ahead wordt zorgelijk [Rotterdammers krijgen in zeven minuten maar liefst vier doelpunten om de oren )en Haag ond met ton Vianen Sparta kan 0-2 achterstand in één helft ombuigen naar 4-3 zege Simon van Vliet helpt Excelsior tegen Deventenaren over de drempel .unAfl 10 NOVEMBER 1960 SPORT TROUW/KWARTET ViUlani iên ond. mger 3ische spc de leid. johan Woldendorp wnS «MAAR De huidige competitie ln de eredivisie wekt associaties op met het seizoen 1977- )ubiike Drie jaar geleden stond PSV na twaall wedstrijden eenzaam op kop. Vijf punten scheidden inmiddels naar het kommer en kwelnlveau afgegleden Eindhovense club toen van nummer **<1H pc Twente, De Brabanders werden uiteindelijk ongeslagen kampioen. Met het exacte 'd^ij itènaantal (23) voelt AZ'67 zich anno 1980 even verheven boven de naaste achtervolger sche rl rnnoord) als enkele Jaren geleden PSV. letvcx» rieg de 5 geku ïgrijk presld ran AI? by in )EN HAAG Martin van Vianen nieui j Kraay opvolgen als trai- ro-Israi ,r van FC Den Haag. De club twee ireikte overeenstemming met de PLO we] van vianen als met Vlaar- "X" ngen. de club waar hij werk ved am was. Van Vianen zal vermoe- elc toll jjji. volgende week de training 'at€0, rememen bij Den Haag. Is dii m vianen heeft een contract tot infom Et pinde van het seizoen, in de CIDI) j jeede heift van de competitie zal «keken worden of Den Haag ver- ■mm er gaat met de oud-doelman die roeger zowel voor ADO alsTloF* iord Sport heeft gespceldL-" trainer heeft Van Vianen on- dere gewerkt bij PDK, ec L en S voor hij in het voetbal- 4>egon bij Tel- De eerste dlvi- D679 vindt de Uchtinstal- lede KNVB aanbiedt, te I gaat zelf een Installatie Het bestuur van de ver heeft de onderhandelin de KNVB en CRM afge- Een lichtinstallatie, die bemiddeling van de KNVB geleverd, kost een club gulden waarop een korting procent wordt ver- DS'79 denkt voor 350.000 te komen en heeft de acht aan een firma ver- Men meent ln Dordrecht de kwaliteit van de installatie, men zelf bouwt, beter is dan ran de KNVB. is de bedoeling dat de verlich- er is als in januari 1981 D8'79 met Johan Cruyff en Rensenbrink een lichtwed- tegen een sterke tegenstan- zal spelen. Tijdens de vergadering idêXKHdelijke Bond van Ama- rverentglngen (LBA) in Zeist is rman Kaspers uit Utrecht kan- aat voor het voorzitterschap l deze organisatie. De huidige witter. Herman Peringa. is in voor het leiderschap van sectie amateurvoetbal van de door het vertrek van Jo i Marie die voorzitter van de ""1 werd. brcelona ARCELONA - De zoveelste toerswisseling bij de Spaanse ib Barcelona is een feit. Ladis- Kubala is van zijn verantwoor- ffljkheden ontheven en wordt PStvolgd door niemand minder 'an Helenio Herera, die in het taiiaanse voetbal een beulsrepu- atle opbouwde. Door het uitblij- en van resultaten was de positie an Kubala de laatste dagen wan- el geworden. De aankondiging an de ontheffing uit zijn functie wnt kort nadat was aangekon- gd dat Kubala in elk geval nog de wedstrijd Barcelona-Atleti- Madrid van gisteren (4-2) op de mk zou zitten. Voorzitter Jose iis Nunez en vice-voorzitter jan Gaspart gingen op bezoek i Herera en kwamen met een tekend contract terug. Van Ku- la wordt gezegd dat hij in dienst jft van de Catalaanse club, zij t in een andere functie iper Cup ISSELDORF Nottingham •rest, winnaar van de Europese ker voor landskampioenen en Jencia dat de Europa Cup voor aerwinnaars veroverde, spelen november en december om de iper Cup. Op 25 november wordt Nottingham gespeeld, op 17 de- nber volgt de return in Va- iCia. i l I i i .j ÏXICO STAD Mexico en Ca- na gaan over naar de tweede k!de van de Concacaf-zone net toernooi om het wereld- •Pioenschap voetbal 1982 In uco 8tad versloeg Mexico met de ploeg van de Verenigde 8ta- h. Door dit resultaat is het team haid^ .erenlgcle 8taten uitge- °'p noord van dt Statistieken laten uiteraard ruimte voor verrassingen, maar na de 5-2 overwinning op Feyenoord hoeft AZ zich voorlopig geen zorgen over de wekelijkse prolongatie van de koppo sitie te maken. „Tot de winterstop moeten we ln ieder geval voldoende afstand op nummer twee kunnen be waren", drukte trainer George Kess- ler zich voorzichtig uit. Maar in tegen stelling tot zijn collega Hennie HOl- link van FC Twente bestempelde Feyenoords interim-trainer Clemens Westerhof AZ niet nu al als de nieuwe kampioen van Nederland. „Als Je raet aanvallend voetbal AZ opzoekt, komt de verdediging toch in moeilijkhe den", leerde hij van de voor Feyen- oord-begrippen fors uitgevallen ne- dertaa* Die opmerking valt niet direct aan het verloop van AZ-Feyenoord af te lezen. Na een riante 5-0 voorsprong en de roep van het publiek om meer doelpunten liet de thuisclub zich meeslepen door de roes van het suc ces. AZ verloor de concentratie en organiseerde inderdaad een soort open huis voor het ver opgedrongen Feyenoord, maar daarmee is niet di rect het bewijs geleverd, dat de laat ste lijn van AZ ook in spannender minuten zo kwetsbaar is. In dat op zicht valt AZ misschien te vergelijken met het Ajax uit de eerste helft van de Jaren zeventig. De kwaliteit van de verdediging stak in verhouding schril af tegen de rest van de ploeg, doch dat „manco" werd moeiteloos wegge streept door een indrukwekkend mid denveld en een schotvaardige voor hoede. Ajax had ln die periode ook nooit veel tegendoelpunten op zijn conto. Wat overeind blijft, is dat het moei lijk verslaanbare Feyenoord (Hiele werd tot de wedstrijd tegen AZ slechts zes keer gepasseerd) in zeven minuten tijd volledig werd wegge speeld. Van de 55e tot de 62e minuut voerden Kees Kist, Peter Amtz, weer Kees Kist en Jan Peters de in de eerste helft tamelijk moeizaam ver worven 1-0 voorsprong (Pier Tol) op tot een hoogte (5-0) die deed suggere ren, dat AZ aan het dollen was met een degradatiekandidaat in plaats door Dick Bosachsr ROTTERDAM Ajax-coach Leo Beenhakker was gisteren te zeer overdonderd om nog kwaad te worden op zijn keur korps, dat een moeiteloos ver kregen 0-2 voorsprong op Sparta op een bijzonder knul lige manier uit handen gaf. „Een teken van onvolwassen heid en gebrek aan Intelligen tie", sprak hij na de 4-3 neder laag die de nog regerende landskampioen - - nogmi met de neus op de mli aantrekkelijke feiten drukte. Vriend en vijand hebben zich inmid dels wel neergelegd bij het gegeven dat van het eens zo roemrijke Ajax geen klassevoetbal meer mag worden verwacht zoals de Amsterdammers dat enkele Jaren geleden nog zo su bliem konden etaleren. Maar dat de opvolgers van de meerdere malen ge- louwerde vedetten een zo matig team zouden vormen, lag niet in de lijn der verwachtingen. Dit seizoen werd al veelvuldig gewezen op de uitgebreide ziekenboeg en het minder geslaagde aankoopbeleid van de Amsterdam mers. Oorzaken die er zeker toe heb ben bijgedragen dat een verzwakt team op het veld komt te staan. Maar de manier waarop tegen Sparta een zekere overwinning uit handen werd gegeven, spreekt boekdelen. In de technisch gezien matige eerste helft was er voor Ajax geen vuiltje aan de lucht. Moeiteloos profiteerden de op halve kracht spelende Amster dammers van de chaos die toen nog bij Sparta heerste en binnen twintig minuten gaven de cijfers 0-2 op het scorebord de spelverhoudlng weer Sparta rommelde inmiddels maar wat aan. geen speler slaagde erin de opdracht uit te voeren. Die opdracht was er vooral op gericht om Ajax de bal al In een vroeg stadium te ontfut selen, waarna de lange trap richting Ruud Geels zou moeten plaatsvin- den. Beenhakker verwachtte deze tactiek en richtte zijn strategie dan ook vooral op aanvallend spel, waar bij het duo Geels en Loggle strak gehouden moest worden. Dit lukte bijzonder goed. want de twee spitsen raakten volkomen geïsoleerd, maar inmiddels werd vergeten dat er ook nog doelpunten dienden te worden gemaakt. „Dat is het enige wat je ons in die eerste helft kunt verwijten, dat we geen doelpunten hebben gemaakt a:*' pojj- - Ai René van der Gijp plaatst de bal langs Ajax-doelman Piet Schrijvers en scoort zo zijn tweede treffer. om verder afstand te nemen", zei Beenhakker dan ook terecht. Na rust viel hem en zijn ploeg echter meer te verwijten. Ajax reageerde in het geheel niet op de wijzigingen die Barry Hughes in zijn team aanbracht. De falende Holverda maakte plaats voor Van Tiggelen, Wim Suurbier trok zich terug op zijn vertrouwde stek als rechtsback, Ruud Geels nes telde zich in het centrum en wat wel het belangrijkste was, René van der Gijp stationeerde zich op de rechter flank. Daar werd hij geconfronteerd met Peter Boeve, die het 19-jarige probleemkind van Sparta zoveel vrij heid gaf dat hij herhaaldelijk kon worden aangespeeld. En ook al kan Van der Gijp worden verweten dat hij te zelfzuchtig is en niet voldoende op buitenspel let, wanneer hij van zijn directe tegenstander de ruimte krijgt is hij onhoudbaar. Dat bleek al na twintig seconden, terwijl het muziek korps nog maar nauwelijks van het veld was. Volkomen vrij verscheen hij voor Piet Schrijvers om 1-2 te laten aantekenen, evenal hij nog geen tien minuten later de gelijkmaker forceer de na een combinatie met Geels. Beenhakker weet deze tactische blunders later aan het feit dat in de Ajax-defensie niemand de leiding nam. „Zo'n wissel van de tegenstan der vraagt om inzicht en verstand. Het kostte ons veel te veel tijd om het achterin te organiseren". Te veel tijd, inderdaad. Want Sparta rook de winstkansen en herhaalde de aan- valstactiek die Ajax nog maar steeds niet doorhad. Even leek het erop alsof de Amsterdammers er toch neg een remise uit zouden slepen, nadat Bar ry Hughes in zijn overwinningsroes Wim Suurbier voor de aanvaller Geert Meijer het veld had laten rui men. Schoenmaker bracht de achter stand daardoor nog tot 4-3 terug, maar door onbegrip, fouten en woede om de eigen machteloosheid (waar van drie gele kaarten het gevolg wa ren) slaagde Ajax er terecht niet meer in nog langszij te komen. Terecht, omdat Ajax de hand in eigen boezem mag steken en omdat de gun stige ontwikkelingen bij Sparta door deze overwinning kunnen worden voortgezet. Ajax mag voor zichzelf nagaan of het inderdaad wel blij mag zijn met ..jeugdige talenten" als Kieft, Weggelaar en Rijkaard. Vooral de laatste, die een spelstijl heeft als zijn buurtgenoot Ruud Gullit van Haarlem heeft nog niet duidelijk kun nen maken waarom hij en niet bij voorbeeld Kees Zwambom de laatste tijd deel uitmaakt van de ploeg die een bijzonder zwaar seizoen tegemoet gam.. Sparta-Ajax 4-3. (0-2). 7. Amesen 0-1.18. Kieft 0-2. Van der Gijp 1-2. 55. Van der Gijp 2-2. 62. Van Tintelen 3-2. 63 Geels 4-2. 77 Schoenaker 4-3. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 14.000. Oele kaarten voor Van Gaal (Sparta). Ziegler. Jensen en Boeve (Ajax). Sparta: Formannoy; Jansen. Van Gaal. Robinson, Tiktak: Van der Gijp. Advocaat. Suurbier (Meij er); Holverda (Van Titelen). Loggle. Geels. Ajax: Schrijvers; Weggelaar (Wlggcmansen), Jen sen. Ziegler, Boeve; Schoenaker. Rijkaard. Ame sen. Lerby; Ophof. Kieft. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De positie van Go Ahead is na de 3-0- nederlaag tegen Excelsior werder verslechterd en niets wijst erop dat ln de nabije toekomst een florissanter beeld opdaagt. Het gaat de ploeg van Spitz Kohn allesbe halve voor de wind en het ls nog maar de vraag of de te rugkeer van Kees van Koo- ten, die een schorsing uitzit, het elftal weer vleugels zal geven. Tegen de Rotterdammers ontbraken ook Dick Schneider, Jan Groeneweg en Henk ten Cate, die vorige week tijdens de training zijn been brak, maar omdat vrijwel alle clubs in de eredivisie met geblesseerde of ge schorste spelers kampen mag een ne derlaag niet uitsluitend aan deze om standigheden worden toegeschreven. „Go Ahead mist elke vorm van dyna miek. Het lijkt wel of iedereen in de huidige situatie berust, zelfs de trai ner", meent Leendert de Goey. De middenvelder die graag zou zien dat zijn ploeggenoten een „westerse" mentaliteit zouden etaleren, ziet de toekomst voor Go Ahead somber in. En daar is alle reden toe, want wat de Deventenaren ln Rotterdam lieten zien, verdient geen enkele positieve kwalificatie. Zelfs Wim Woudsma achter wie Feyenoord nog geruime tijd heeft gejaagd, en die toch tot de betere middenvelders mag worden- gerekend, acteerde als een beginne ling. Hij h^d zijn ploeg voor rust nog aan een voorsprong kunnen helpen toen hij alleen op doelman Vermunt afstormde, maar het gemis aan zelf vertrouwen leidde ertoe dat hij de bal precies in handen van de Rotterdam se sluitpost tikte. De ruime zege van Excelsior doet wellicht vermoeden dat de Kralingers een puike partij voetbal ten beste hebben gegeven, maar niets is minder waar. Trainer Hans Dor jee had in de eerste helft zijn toevlucht genomen tot een systeem van twee spitsen (Piasmans en Nijssen). Een modegril die kennelijk in is en die ook best te hanteren valt als middenvelders en verdedigers regelmatig opkomen. Ge beurt dat niet, dan ontstaat het beeld van een overbezet middenveld waar maar wat wordt aangeknoeid Het pleitte voor Dorjee dat hij in de rust van het duel zijn tactisch con cept radikaal durfde te wijzigen. De van FC Den Haag gehuurde Simon van Vliet werd tot centrumpsits ge bombardeerd terwijl Frans Struis diens positie innam als (uitstekende) libero. Een gouden omzetting naar spoedig zou blijken, want het was Van Vliet die kort na de onderbreking een voorzet van Struis over zijn kruin liet scheren die achter doelman Ende man in het net plofte: 1-0. De Hage naar had ook een belangrijk aandeel in de derde treffer. Geheel onbaat zuchtig plaatste hij in de slotfase de bal naar Pattinama die de bal maar voor het inschuiven had. Tussen de bedrijven door had scheidsrechter Manuel tweemaal de bal op de stip gelegd voor overtredin gen van Bosveld en Voskamp. Excel sior verzuimde echter het maximale rendement uit deze situaties te halen want Nijssen mikte tegen de paal. Alleen de voor de falende Piasmans ingevallen Ernst wist wel raad met de strafschop. Excelsior heeft zich met deze overwinning weer boven de rode streep kunnen werken. Trainer Dor jee gaat de komende dagen Van Vliet trachten over te halen in het vervolg als aanvaller te fungeren. Dat zal nog Eredivisie NAC-Wageningen 1—1 PSV-Roda JC 4—1 Excelsior-G A Eagles 3-0 Groningen-Utrecht afg. Den Haag-Willem II 0—1 AZ '67-Feyenoord 5-2 PEC Zwolle-Twente afg. NEC-MVV afg. Sparta-Ajax 4—3 AZ'67 12 11 1 0 23 44-12 Feyenoord 12 8 2 2 18 25-11 Willem II 12 7 1 4 15 21-17 Utrecht 11 6 2 3 14 22-14 Twente 11 6 2 3 14 18-14 MVV 11 6 2 3 14 20-18 Ajax 12 6 1 5 13 34-26 PSV 12 5 3 4 13 22-16 Roda JC 12 5 3 4 13 27-23 Sparta 12 6 0 6 12 24-31 Den Haag 12 5 1 6 11 22-29 Wageningen 12 2 6 4 10 16-17 PEC Zwolle 11 2 5 4 9 10-16 Groningen 11 2 3 6 7 17-24 NEC 11 2 3 6 7 13-25 Excelsior 12 2 3 7 7 15-24 NAC 12 1 3 8 5 10-26 Go Ahead 12 1 3 8 5 13-30 Eerste divisie Vreugde-uitbarstingen bij AZ nadat de zege tegen Feyenoord is veilig gesteld. Hugo Hovenkamp maakte een salto (boven), rechts Pier Tol. van het echt wel aardig tegenstand biedende Feyenoord. De Rotterdam mers hadden opnieuw Ivan Nielsen in het pak van de spelmaker gehesen een vondst van Westerhof en „stuitten" mede daardoor op een aan vankelijk verdwaasd AZ. Waar de Noordhollandse fusieclub enerzijds nog de volwassenheid miste om di rect alert op een taktisch verrassende zet van de tegenstander te reageren, had ze aan de andere kant maar een handvol aanvallen nodig om fors toe te slaan. Waarna de kans werd gene geerd om tegen een „topclub" het hele reservoir aan conditionele, tech nische. taktische en vooral mentale mogelijkheden aan te boren. Met de gedachte, dat AZ inmiddels een boekenkast vol mislukte vijfja renplannen op het kantoor heeft staan, betreurde Kessler dat nog het meest. „Na de 5-0 stand kwamen de spelers in een roes en vergaten de beroemde orde", klonk net verwij tend uit de mond van de zo op disci pline gestelde Duitser. „We hadden moeten profiteren van het risico, dat Feyenoord nam. Maar verder was het een veirukkelijke avond. Het had ook 8-4 kunnen worden in plaats van 5-2." Het terecht opgeroepen beeld van een heerlijk avondje veegde de herin nering aan de anderhalf uur durende demonstratie straatvechten van vo rig jaar praktisch weg. Toen werden er 49 gemene overtredingen geconsta teerd, nu 25 vrij onschuldige. De wed strijd ontspoorde even, toen Peter Arntz (in de zevende minuut) meedo genloos en onnodig op de dappere doelman Joop Hiele inliep en niet eens een vrije schop tegen kreeg. ,,Ik wil niemand een gele kaart aansme ren, maar we zijn natuurlijk wel met mensen bezig en niet met het weg schoppen van een stuk vuiL Daar heb ik toch gelijk in", kreeg Westerhof de toehoorders aan zijn zijde. Vreemd oogde ook de gele kaart voor Feye- noorder Pierre Vermeulen. AZ-doel man Eddy Treytel, die de oud-Lim burger tegen de grond duwde, had dat rechthoekige boetekleed eigen lijk aan moeten trekken. In de tweede periode verliep het allemaal soepeler. In die periode werden er evenveel doelpunten gefabriceerd als overtre dingen geregistreerd. „In de eerste helft was de wedstrijd iets te hard", vond ook bondscoach Jan Zwartkruis, die het waarschijn lijk tot lid van verdienste van AZ zal schoppen, nu hij acht Alkmaarders voor het Nederlands elftal heeft gese lecteerd. ,Jk ben bijzonder blij met zoveel geselecteerden", reageerde Kessler. Om er veelbetekenend en met een knipoog naar het door hem verfoeide Ajax aan toe te voegen: „Üit eigen ervaring weet ik hoe moei lijk het voor een bondscoach is om optimaal te werken." Amsterdam-Haarlem 0-3 Heracles-De Graafschap afg. DS "79-Volendam 0-2 Cambuur-VVV afg. Fortuna S-SVV 1—1 Vlaardingen-Veendam 4—2 Amersfoort-Heerenveen afg. Vitesse-Helmond Sport afg. Telstar-Eindhoven afg. Haarlem 12 9 2 1 20 28- 9 Fortuna S 12 7 3 2 17 26-14 DS *79 13 7 2 4 18 19-17 Vitesse 11 5 4 2 14 20-14 Volendam 12 5 4 3 M 19-15 Eindhoven 12 6 1 5 13 20-16 Heerenveen 12 4 5 3 13 19-16 Graafschap 11 4 4 3 12 18-17 Den Bosch 12 6 0 6 12 12-12 Vl'dingen 12 4 3 5 11 11-14 Helmond Sp 12 3 4 5 10 12-17 SVV 12 3 4 5 10 10-15 Amsterdam 13 3 4 6 10 14-17 Cambuur 11 3 3 5 9 12-12 Telstar 11 2 5 4 9 14-20 Heracles 12 3 3 6 9 11-16 Veendam 12 4 1 7 9 17-24 Amersfoort 11 2 4 5 8 9-14 VVV 11 3 2 6 8 17-29 Haarlem periodekampioen. Periodestand TWEEDE PERIODE Haarlem 3 3 0 0 6 9-3 Eindhoven 3 3 0 0 6 5-1 Fortuna S 4 2 2 0 6 8-3 DS '79 4 3 0 1 6 6-5 SVV 4 2 1 1 5 4-3 Den Bosch 3 2 0 1 4 4-2 VVV 3 2 0 1 4 5-4 Vlaardingen 4 2 0 2 4 5-4 Amersfoort 3 1113 3-3 Helmond Sport 3 1113 2-2 Volendam 4 1 1 2 3 5-7 De Graafstfhap 2 1 0.1 2 4-4 Cambuur 3 1 0 2 2 2-3 Heerenveen 3 1 0 2 2 3-7 Amsterdam 4 1 0 3 2 3-6 Telstar 2 0 1112-4 Heracles 3 0 12 14-6 Vitesse 3 0 12 13-6 Veendam 4 0 13 14-8 Programma KNVB-beker Tweede ronde Zaterdag: FC Den Bosch-FC Utrecht. AZ'67-8C Heerenveen. Fortuna SltUrd-Roda JC. Oo Ahead- Rohda. NEC-FC Groningen. MWFC Am-' sterdam Zondag DST9-PSV. FC Twente-Volendam. Feije- noord-SC Veendam. AJax-SW. Telstar-Willem II. SC Amersfoort-FC WV. FC Wageningen-FC Den Haag. Haariem-NAC. Sparta-PEC Zwolle. Excel sior-Vlaardin gen. Topscorers EREDIVISIE De enigszins v t twaalfde ronde in de AZ '67-Feijenoord 5-1 (!-•) 35. Tol l-O. 55 Kist 2-0. 59. Arntz 3-0 60. Kist 4-0. 63. Peters 5-0 65 Budding 5-1. 71 Peters 5-2 Scheidsrechter: Van Ettekoven Toeschouwera: 16.000. Gele kaart: Ver meulen (Feijenoord). AZ '67: Treytel: Van der Meer. Meigod. Spelbos, Hovenkamp; Arntz. Peten. Nygaard. Jonker: Kist. Tol. Feijenoord: Hiele; Wijnstekers, Stafleu. Balken- stein. Brard (Troost); Nielsen. Notten. De Leeuw (Budding). Bouwens. Peters, Vermeulen. eredivisie kende een drietal spelen dat goed was voor twee doelpunten. Paul Postuma en René van der Otjp verbeterden daardoor hun positie aan de staart van de topacorerslljst De derde. Kees Kist. de nationale topscorer uit vorige seizoenen, maak te zijn eerste doelpunten uit deze competitie. 1. Welzl (AZ '67) 14. 2. Schapendonk (MWl 10. 3. Nannlnga (Roda JC) 9. 4. Kieft (Ajax). Nygaard (AZ'67). ErUcsen (Roda JC) en Raeven (Willem H) 8. 8. Tol (AZ '67) en Melis (FC Den Haag) 7. 10. Houtman (Oronlngen), Postuma (PSV). Loggie (8parta). Hazelhekke en McDonald (Wageningen) 6. 15 Amesen (Ajax). Peten (AZ'67). Nijssen (Ex celsior). Petursson (Feyenoord). Oeels, Van der Gijp (Sparta). Van Veen (FC Utrecht) 5 EERSTE DIVISIE Ylaardingen-speler Mijnhardt van Schoor voegde zich door zijn twee treffers tegen Veendam bij de zes spelers die reeds vijf keer hadden gescoord Geen van de twee koplopers op de topscorerslijst van de eerste divisie. Van der Meer (Telstar) en Deykers (Vitesse) kwam in acüe door het afgelas ten van de wedstrijden. 1. Deykers (Vitesse). Van der Meer (Telstar) 8. 3. Engbergsen (Fortuna Sittard 7. 4. Hutting (Fortu na Stttard). Korte (Veendam). Nijdam (Haarlem) 7 Nijgh (Heerenveen). Evers. Drost tbeiden DS "79). Romyn (Den Bosch). Janssen. Kurcmac (bei den FC VWi, Mijnhardt van Schoor (FC Vlaardin- gen 5. 14. Böckling (Haariemi. Smeets (DS "79). Rljnierse (Eindhoven). Verlijsdonk (FC WV). Brouwer (Veendam), Tuyp (Volendam) en Hen driks (Haarlem. wel de nodige problemen geven, om dat met de Hagenaar de afspraak is gemaakt dat hij zijn kwaliteiten in de verdediging kon aanwenden. Maar Van Vliet is de lastigste niet en zal wel begrip voor zijn trainer kunnen op opbrengen nu die er niet in ge slaagd is een opvolger voor Waslan- der aan te trekken. Cor Peitsman, de centrumpsits van de eerste divisie club SVV is even in de markt geweest, maar de Schiedamse club wil ander halve ton voor zijn speler. En dat is een bedrag war men bij de Kralingse club slapeloze nachten over heeft. Excelsior-Go Ahead 3-0 (0-6). 50 Van Vliet 1-0. 63. Ernst 2 0 (Strafschop). 88. Pattinama 3-0 Scheids rechter: Manuel. Toeschouwers: 3000. Oeel: Ernst (Excelsior). Excelsior: Vermunt; Van Tour, Van Vliet. Van de Munnik, Ridderhof; Pattinama. Struis. Wasiman; Nijssen. Van der Padt. Piasmans (Ernst). Go Ahead: Endeman; Koopman, Bosveld :(Back). Oude Wessellnk. Lodeweges. Woudsma, De Goey, Voskamp; Körver. Hullegie. Kristiansen. Sporttoto Juiste kolom toto45: 3 - 1 -1-3-2-1-2-S-2-2-2- 1. Aantal deelnemers 151 543; inleg: ƒ507 504,00: prtjzenbedrag- ƒ241.064,40, beschikbaar uit jack pot ƒ24 395.15: eerste prijs, inclusief jackpot. ƒ96.714.47; tweede prijs: ƒ48 212.88: derde pnjs: 120.532.20. TOTO GELIJK Winnende nummers: 5-18-20-23-27. Toegevoegde wedstrijd: 13. Aantal deelnemers: 18.566; Inleg: 68.586.00; prtjzenbedrag: 32.578,35; eerste priis: 9.773,50; tweede prijs: ƒ1.628,91; derde prijs: ƒ8.144,58; vierde prijs; 13.031.33. Lotto Winnende getallen lotto 45: 18 20 - 26 - 29 - 33 - 41. Reservegetallen: 30 en 31. Aantal deelnemers 767.846: inleg: ƒ3.277.939.50; prtjzenbedrag 1.557 957.44: eerste prijs: ƒ544.957.44. tweede prijs 155.702,13; derde prijs: ƒ233.553.19: vierde prijs: ƒ311.404.25; vijfde prijs: ƒ311.404,25 WESTDUITSE LOTTO Winnende getallen: 12-13-15-16-30-36. Reservege tal 41. Spel '77: 2 2 0 7 7 2 0 BELGISCHE LOTTO Winnende getallen 2 5 - 23 - 30 33 37 Reservegetal: 28.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9