PROGRAMMA TROUW/VLIEGREIZEN VOORJAAR/ZOMER 1981 HERKENBAAR EN BE7rouwBAAR i f ISRAEL INDONESIA ZATERDAG 8 NOVEMBER 1980 TROUW/KWARTET Met bijzonder veel genoegen kondigen wij hierbij de Israëlvllegrels aan die in 1981 weer speciaal voor de lezers van Trouw wordt georganiseerd. Dit jaar zal de heen- en terugreis worden gemaakt met EL AL. Israöls nationale luchtvaartmaatschappij. EL AL zal speciaal voor deze Trouwreis een Boeing 747 jumbojet inzetten. In Israël zullen de deelnemers in kleinere groepen de tocht door het land maken. Zoals bij ons gebruikelijk gaat het om een volledig verzorgde rondreis, die van begin tot eind geleid worden door deskundige Nederlandse reisleiders. Tijdens de rondreis zal uitgebreid aan dacht worden besteed aan de bijbelse en historische plaatsen in Israël. De bijbel gaat voor u leven! Ook zult u kennis maken met het moderne Israël: de kibboets, de snelgroeiende steden met haar boeiende architectuur en de ontwikkeling van de woestijn tot landbouwgebied. De reizen zullen plaats vinden in een periode waarin het land op zijn mooist is. De Israëlische winter heeft plaats gemaakt voor het voorjaar, tijd van uitbundige bloei en veel groen! De reizen zijn werkelijk geheel verzorgd: compleet met alle maaltij den, excursies, entrees, luchthavenbelastingen etc. Hierbij treft u het programma aan van de 14-daagse reis. eerste dag: vliegreis per El AMIJndfenst van Amsterdam naar Tel Aviv, aanslui tend transfer naar uw hotel in Tiberias, tweede dag: in de ochtend bezoek aan Kapernaum en Tabgha. vervolgens per boot over het meer van Galilea naar de kibboets Ein Gev. Na de lunch bezoek aan Safad derde dag: dagtocht naar Nazareth en de vallei van Jizreel. Bezoek aan Beth Shean en het Jordaandal. vierde dag: rustdag in Tiberias met volledi ge verzorging. Kerkdienst, vijfde dag: tocht per touringcar van Tiberi as naar Nes Ammim, Acco en Haifa. Vandaar door naar Shefayim. een kib boetshotel gelegen tussen Tel Aviv en Netanya. zesde dag: tocht per touringcar naar de opgraving van Megiddo. vandaar naar Samaria (Sebaste) terwijl op de terug weg naar Shefayim een bezoek wordt gebracht aan Caesarea zevende dag: facultatieve 1 -daagse vlieg- excursie naar Eilat aan de Rode Zee of naar de Sinaiwoestein én Eilat; achter blijvende deelnemers genieten volledi ge verzorging in het hotel, achtste dag: vari Shefayim naar de woes- tijnstad Arad: tocht via Tel Aviv, Jaffa en Beer Sheva. negende dag: vroeg in de morgen een uitgebreid bezoek aan de rotsvesting Masada en vervolgens per touringcar via Hebron (Spelonk van Machpela) en Bethlehem (Geboortekerk) naar Jeru salem. We logeren in een kibboetsho tel. vlakbij Jerusalem in het gebergte van Judea. tiende dag: bezoek aan het oude stads deel van Jerusalem (Opstandingskerk. Klaagmuur. Tempelplein, Bethesda etc.) In de middag wordt met de wande laars een tocht rond de muren van de oude stad gemaakt, elfde dag: rustdag in Jerusalem met volle dige verzorging; kerkdienst, twaalfde dag: ochtendexcursie naar Yad Vashem. Israelmuseum (Dode Zeerol len). Gethsemane en de Olijfberg, Na de lunch zal een bezoek worden gebracht aan Kumran (vindplaats Dode Zeerol len). Dode Zee en Jericho, dertiende dag: dag ter vrije besteding. volledige verzorging in het hotel, veertiende dag: transfer Jerusalem-Ben Gurion Airport'bij Tel Aviv. Aansluitend de retourvlucht per El Al-lijndienst naar Amsterdam; einde van de reis. Inbegrepen In de reissom: In de genoemde reissommen is achtereen volgens begrepen: vliegreis Amsterdam-Tel Aviv v.v. per 0 Al-lijndienst; alle luchthavenbelastingen; excursies en tochten als omschreven in de programma's verblijf en volledige verzorging in goede middenklasse hotels (2-persoonska- mers met toilet en douche of bad); maaltijden onderweg; alle entreegelden; boottocht over het meer van Galilea; reismapje met o.a. uitvoerige reisbe schrijving; bedieningsgelden in de hotels; diensten van een ervaren Nederlandse reisleider. Exclusief zijn de premies van een annule ringsverzekering, respectievelijk reisverze kering en de kosten van uw eventuele vliegexcursie naar Eilat of Sinai/EHat. Omdat de reis met meerdere groepen zal worden gemaakt, bestaat de mogelijkheid dat uw reisprogramma qua volgorde afwijkt van het eerdergenoemde. Inhoudelijk zal dat niets aan de reis veranderen. Wij verzoeken u bij aanmelding uitsluitend gebruik te maken van het hierbij afgedrukte aanmeldingsformulier. Aanmeldingen worden behandeld in volg orde van binnenkomst. Alle deelnemers ontvangen persoonlijk bericht of zij konden worden ingeschreven. Omdat de praktijk heeft geleerd dat de TROUW/lsraëlreizen snel zijn volgeboekt adviseren wij u niet te lang met aanmelding te wachten. Bovendien wordt de reissom na 20 november verhoogd tot 2190 per persoon. Annuleringsverzekering Alle deelnemers worden geacht over een goede gezondheid te beschikken en tegen de inspanningen van een dergelijke reis bestand te zijn. Niettemin bestaat de moge lijkheid dat men van deelname aan de reis moet afzien door plotselinge ziekte of an derszins. Men kan de financiële risico's van een plotselinge annulering verzokeren d.m.v. een annuleringsverzekering. De pre mie van een dergelijke verzekering be draagt voor de TROUW/lsraëlreizen 50 per persoon, te voldoen met de eerste betaling van de reissom, onmiddellijk na inschrijving. Deze annuleringsverzekering dekt alle an nuleringskosten voor zover deze het gevolg zijn van overmacht. Daaronder valt overlij den of ernstige ziekte, respectievelijk ern stig ongeval, letsel van verzekerde of diens naaste wel of niet-medereizende familiele den in de eerste en tweede graad. Het afsluiten van een dergelijke verzekering wordt dringend aanbevolen. Indien men niet over een annuleringsverze kering beschikt zijn bij een plotselinge an nulering per persoon de volgende bedra gen verschuldigd: bij annulering tot 3 maanden voor ver trek f 50 bij annulering tussen 3 maanden en 1 maand voor vertrek 10% van de reissom bij annulering tussen 1 maand en 1 week voor vertrek 25% van de reissom bij annulering binnen 1 week voor ver trek 75% van de reissom Betalingen Dë reissom wordt in 2 termijnen voldaan. Na ontvangst van bericht van inschrijving betaalt men een eerste termijn van 300 p.p. eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverzekering van 50 p.p. Het resterende bedrag dient uiterlijk per 1 januari 1981 in ons bezit te zijn. Alle betalingen dient men te storten ot> girorekening 464596 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Bergen Nh. graag met duidelijke vermel ding van de reis- en het deelnemers-, nummer Verantwoordelijkheid De verantwoordelijkheid voor de uitvoering van reis berust ook nu weer bij het Instituut voor Internationale Excursies. Postbus 54 te Bergen Nh, telefoon 02208-2600. Even tuele correspondentie dient men recht streeks aan dit adres te richten. Wijzigingen moet het Instituut zich te allen tijde voorbehouden. Plotselinge wijzigingen van het vliegtarief, die zich eventueel zou den voordoen in de periode voorafgaande aan de reis. zullen aan de deelnemers worden doorberekend. AANMELDINGSFORMULIER TROUW-ISRAËL VLIEGREIS VOORJAAR 1981 S.V.P. MET BLOKLETTERS INVULLEN Man/Vrouw Plaats en postcode Leeftijd Naam medereizende echtgenoot/r>ote/vriend/vriendin Plaats en postcode Leeftijd Wenst u gebruik te maken van een annuleringsverzekering 50)? Een eerste bedrag van 300 (eventueel vermeerderd met 50 voor de annuleringsverzekering) zal na ontvangst van het bericht van inschrijving worden overgemaakt op giro 464596 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Bergen Nh. Ik verklaar aan de in dit programma vermelde verplichtingen te zullen Ik wil graag samenrelzen met Datum: Handtekening: Handtekening: vrouw/vrlend(in) Inzenden aan het Instituut voor Internationale Excursies, Postbus 54, 1860 AB Bergen Nh. iüifcfe:.: - _.-J- JwiB V, n - J _r Het zal niemand ontgaan zijn dat de prijzen van reizen het laatste jaar door de stijgende brandstof kosten drastisch omhoog gegaan zijn. Toch zal voor 1981 de reis som van de Trouwreis ge handhaafd blijven op 1.990 per persoon (volle dig verzorgd)! Wij moedigen u aan, deze reissom te leggen naast de vergelijkbare Israël-reizen en u te verbazen. U zult dan zien, dat ook na veertien jaar Trouwreizen nog een unieke plaats innemen, niet alleen door de kwaliteit maar ook door de prijs. Het zal dan ook zeker het laatste jaar zijn; een forse prijsverhoging is in de toekomst onvermijdelijk. Deze speciale prijs geldt uitslui tend voor aanmeldingen die voor 20 november aanstaande in ons bezit zijn. Daarna wordt de prijs verhoogd tot 2.190 per persoon. In 1981 zullen opnieuw een vlerlel Indonesle-relzen plaatsvinden, In de periode Junl-|ull. De voorlichting tl|dene de reis zal mede gericht zijn op sociale en culturele aspecten van de Indonesische samenleving. Ook zal tijdens deze Trouw-rels aandacht geschonken worden aan de rol van de Islam en de kerk in Indonesia. In Jokjakarta zullen de deelnemers asn deze Trouw-rels bij (veelal nog Nederlands spre kende) Indonesische families logeren. Ook de maaltijden zullen daar gebruikt worden. Alle reizen zijn volledig verzorgd (alle maaltijden en excursies inbegrepen) en staan onder leiding van ervaren Nederlandse reisleiders, geassisteerd door Indonesische gidsen. Er wordt gevlogen met lijndiensten van de KLM en Garuda. Per reis worden maximaal 30 deelnemers ingeschreven. Aan elke reis gaat een voorbereidingsbijeenkomst in Nederland vooraf (ca. één maand voor vertrek) weer de deelnemers uitvoerig over de reis worden geïnformeerd. De deelnemers zijn op deze bi|eenkomst onze gast. Het betreft twlntlgdaags* reizen met bezoeken aan de eilanden Sumatra-Java-Ball. het hierbij afgedrukte aanmeldingsformu lier Geeft u duidelijk aan op welke reis u wenst in te tekenen? Indien het formulier op twee personen van toepassing is. dienen beiden het formulier te ondertekenen De aanmeldingen worden behandeld in volgor de van binnenkomst Iedere deelnemer/ ster ontvangt persoonlijk bericht van in schrijving. Betalingen De reissom wordt in drie termijnen voldaan Na ontvangst van bencht van inschrijving betaalt u een eerste termijn van 300.-- p.p. eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverzekering. Drie maan den voor vertrek dient een tweede termjn van 1000.-- p.p. te worden voldaan en het resterende bedrag uiterlijk één maand m m J V ri r li voor vertrek Alle betalingen dient men storten op girorekening 46 45 96 ten na <j van het Instituut voor Internationale Exo g sies te Bergen Nh. met duidelijke verm ding van reis- en deelnemersnummer. Verantwoordelijkheid De verantwoordelijkheid voor de van de reizen naar Indonesia berust ev* VJ7 eens bij het Instituut voor Intemation jjj Excursies. Postbus 54 te Bergen Nh t p correspondentie dient men rechtstrei aan dit adres te richten Wijzigingen het Instituut zich Ie allen lijde voofbehcz den Plotselinge wijzigingen van het vla i tarief, die zich eventueel zouden voordo in de periode voorafgaande aan de ra zullen aan de deelnemers worden doortl rekend. SUMATRA/JAVA/BALI-rels 4190,- p.p. aerate dag: vliegreis Amsterdam-Singapo- tweede dag: aankomst Singapore; aan sluitend transfer naar hotel voor over nachting. derde dag: -/lucht van Singapore naar Medan (Sumatra); na aankomst tocht per touringcar door de Bataklanden van Brastagi via Siarrtar naar Prapat aan het Tobameer. vierde dag: hele dag op en aan het Toba meer; boottocht naar hel eiland Sa- mostfv vijfde dag: vrije dag te Prapat met volledi ge verzorging in hel hotel. zesde dag: tocht per touringcar van Prapat naar Medan met onderweg bezoek aan plantages; vlucht van Medan naar Ja karia (Java) en aansluitend transfer naar uw hotel. zevende dag: stadsrondrit door Jakarta Ook zal op deze dag een kerkdienst in Jakarta worden bijgewoond. achtste dag: tocht per touringcar van Ja karta naar Bandung met onderweg o.a. bezoek aan de wereldberoemde plan tentuin van Bogor negende dag: ochtendexcursie vanuit Bandung naar de bekende vulkaan Tankuban Prahu waarvan we de krater kunnen bereiken; na de lunch in Lem- bang keren we terug naar Bandung tiend# dag: vrije dag in Bandung met volledige verzorging in het hotel. elfde dag: tocht per trein van Bandung naar Jokjakarta, waar de deelnemers bij Indonesische families zullen logeren twaalfde dag: bezoek aan de beroemde Borobudur buiten Jokja in de ochtend en in de middag bezichtiging van het sultanspaleis in Jokja. Aansluitend be zoek aan de zilversmeden van Kota- gédé dertiende dag: vrije dag in Jokjakarta met volledige verzorging. veertiende dag: tocht per touringcar van Jok|a over Oost-Java naar het prachtig gelegen Tretes. Onderweg bezoek aan het Prambanam tempelcomplex en Solo vijftiende dag: dag ter vrije besteding in Tretes met volledige verzorging. Op deze dag bestaat de mogelijkheid van een facultatieve excursie naar de Bro- mo vulkaan. zestiende dag: in de ochtend transfer naar Surabaja en vlucht naar Denpasar op Bali, waar gelogeerd wordt in Sanur. direct aan zee. Aansluitend excursie per touringcar over het eiland met be zoeken aan o.a. dansvoorstelling en kunstenaarsdorpen i dag: dag ter vrije besteding op Bali met volledige verzorging. achttiende dag: dag ter vrije besteding op Bali met volledige verzorging, in de avond wordt een ketchakdans bijge woond. negentiende dag: in de loop van de mor gen transfer naar de luchthaven van Denpasar en vandaar vlucht naar Ja karta; aansluitend retourvlucht naar Amsterdam. twtntlgate dag: aankomst op Schiphol, einde van de reis. Reisdata: De reisdata zijn: 1-20 juni 1981 15 juni- 4 juk 1981 29 juni-18 juli 1981 Wat Is in de reissom Inbegrepen? vliegreis per lijndienst van de KLM en Garuda; volledige verzorging in goede midden klasse hotels (alle kamers met toilet en douche of bad): in Jokjakarta te gast bij Indonesische families (kamers eveneens met douche of bad); alle tochten en excursies volgens pro gramma; entrees en bedieningsgelden; uitvoerige documentatie, waaronder routebeschrijving; voorbereidingsbijeenkomst in Neder land; diensten van Nederlandse misleiding; luchthavenbelastingen. Exclusief zijn de kosten van het visum (ca. f 10.— p.p.). De behandeling van de visumaanvraag zal wel door ons worden verzorgd. Annuleringsverzekering Voor deze Indonesiareizen kunt u via ons een annuleringsverzekering afsluiten, waarin tevens een afbrekingsvergoeding is inbegrepen. De premie van de verzekering bedraagt 3'/j% van de reissom Indien u een dergelijke verzekering wenst, dan ge lieve u dat te vermelden op het aanmel dingsformulier. De polis en de bijbehorende nota ontvangt u dan tegelijk met het bericht van inschrijving. Een reisverzèkering kunt u eveneens vip ons afsluiten. Daartoe zal op de voorbereidingsbijeenkomst gelegenheid zijn. Inentingen Voor een reis naar Indonesia zijn inentin gen tegen cholera en typhus vereist Wij adviseren hiermee tijdig te beginnen. Voor eventuele verdere inentingen kunt u het beste overleg plegen met uw huisarts Verder dient u te beschikken over een paspoort dat nog een hall jaar na afloop van de reis geldig moet zijn Aanmeldingen Voor genoemde reizen kunt u zich uitslui tend schriftelijk aanmelden met behulp van Op het schitterende eind Bali zullen al onze Indonesia groepen enkele das verblijven. AANMELDINGSFORMULIER TROUW/INDONESIAREIZEN 1981 NaamMan/Vrouw Adrea -j Plaats en postcode Telefoon Leeftijd.... Naam medereizende echtgenote/vriendin/vriend Adres Plaats en postcode Leeftijd meldt/melden zich aan voor de volgende Indoneslarele: Reisdata Wenst u een annuleringsverzekering? Een eerste betaling van 300,-- p.p. stort Ik na ontvangst van bericht vifl inschrijving op girorekening 46 45 96 ten name van het Instituut voo' Internationale Excursies te Bergen Nh. Tevens verklaar ik aan da In programma vermelde verplichtingen te zulen voldoen. Datum: Handtekening: Handtekening event. tweede persoon Inzenden aan het Instituut voor Internationale Excursies, Postbus 54. 1660 AB Bergen Nh. V0<

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 40