AZ loot onbekend Radnicki Stofberg wil eldrijden uit chaduw halen WAT VERBRUIKT DIE NIEUWE AUTO? Amateurstatus in geding Krol en Tahamata terug in selectie sport f Alkmaarders weten niets van nieuwe tegenstander :n- ondscoach: 'Over vier jaar kunnen we internationaal meetellen' Onpartijdige brochure vertelt het. Wilborts winnaar satellietcircuit Ruime overwinning Landlust-vrouwen Zwartkruis kiest voor routine Betaling aan atleten wordt mogelijk MER DAG 8 NOVEMBER 1980 TROUW/KWARTET 27 Peters: mogelijkheden ALKMAAR AZ'67 zal in de achtste man van Radnicki. finales van het toernooi om de UEFA Cup uitkomen tegen het Joegoslavi- Het aantal internationals van Rad- sche Radnicki NIS. AZ speelt de eer- nickl steekt schril af tegen het acht- ste wedstrijd op 26 november in Joe- tal spelers van AZ dat bondscoach goslavië en de return volgt twee we- Jan Zwartkruis heeft opgeroepen ken later in Alkmaar. Radnicki mag voor de selectie van het Nederlands een onbekende tegenstander zijn, de elftal voor het oefenduel tegen Alle- resultaten die de club jaarlijks boekt mannia Aachen. ,,De naam Radnicki in de Joegoslavische competitie, dui- NIS zegt mij bitter weinig," erkende den er op dat het team wel degelijk AZ-middenvelder Jan Peters na het kwaliteit in huis heeft. Op dit mo- bekend worden van de loting. „Maar ment neemt Radnicki de derde plaats aan de andere kant denk ik dat de in de nationale competitie in. In de Joegoslaven zich kapot zullen lachen vorige ronden van het UEFA Cup- om de naam AZ'67 Wie heeft daar in toernooi schakelde Radnicki achter- Joegoslavië nu ooit van gehoord? Ik eenvolgens het Oostenrijkse Linzer ken toevallig één voetballer en dat is AK en Beroe Stara Zagora uit Bulga- Ricky Meskovlc, de doelman die in rije uit. De enige international die de het verleden voor AZ heeft gespeeld, ploeg telt heet Pantelic en is de doel- Via hem weten we iets van het Joe goslavische voetbal, maar daar houdt alles mee op. Ik geloof wel dat we een goede kans maken om de volgende ronde te bereiken. De Joegoslaven staan er om bekend dat zij erg bal vaardig zijn. Ze kunnen alles met een bal. maar als collectief is het voetbal daar niet zo sterk. Ik denk dat daar onze mogelijkheden liggen." Peter Arntz deelt de mening van Jan Peters dat Radnicki geen onoverko melijke hindernis voor het bereiken van de volgende ronde is. „Als ik de overige wedstrijden zie, geloof ik dat we het slechter hadden kunnen tref fen. Natuurlik. HSV of FC Köln spre ken veel meer tot de verbeelding. Die clubs hebben een naam, maar dat wil nog niet zeggen dat Je dan ook zo maar de volgende ronde kan binnen stappen." De eerste wedstrijd tussen Radnicki en AZ zal op 26 november al om één uur beginnen. De volledige loting van de achtste finales van het toernooi om de UEFA Cup ziet er als volgt uit. Radnicki (Joe)-AZ'67 (Ned), Hamburger SV <W- Dl)-St. Etienne (Fra), Ipswich Town (Eng)-Widzew Lodz (Pol). Grasshop pers (Zwi)-AS Torino (Ita), Standard Luik (Bel>-Dynamo Dresden (DDR). Eintracht Frankfurt (W-Dl)-Sochaux (Fra). Lokeren (Bel)-Re al Sociedad (Spa). VFB Stuttgart fW-DD-FC Köln (W-Dl). De eerste wedstrijden vinden plaats op 29 november en de retum wordt op 10 december gespeeld. gr Johan Woldendorp ;rKDRIEL De internationale successen van de Neder- idse wielrenners gaan al Jaren voorbij aan de cyclocrossers. j hoop op wereldwijde erkenning vlamde alleen, toen Hen- stamsnijder dit Jaar na de mondiale titelstrijd de tweede van het ereplatlorm beklom. Op zich is dat hemelsbrede irschil tussen de professionele wegcoureurs en de 'specialis- r. om den brode niet zo moeilijk te verklaren. De laatsten in niet meer dan goedwillende, veredelde amateurs, die ink zij het efficiënt omspringen met snipperdagen enige atus aan hun sportieve hobby kunnen geven. is toevallig, dat 8tamsnijder nende coureur in zichzelf een tweede 1 de tweede plaats kon reiken. Hij vesteen zijn werktijd in de wieier on en ofschoon hij ook op de weg ^jpordt ingezet hij nam de afgelopen ceel aan de Ronde van Frank- - valt die tweedeling te prefere ■boven het hapsnapwerk. waaraan meeste collega's zijn overgeleverd nieuwe bondscoach van de veld- •rs. Albert Stofberg, wil het liefst die situatie een einde maken, dat het zover is, zal er zo onge- een massief als de Alpen moeten len opgeblazen. Alles hangt sa- met de populariteit van deze tak de wielersport. Zolang crossers h m de marge van de publieke luigstelllng afspelen, is er in eigen nd nog heel wat derde-wereld werk te knappen eb zit er schot in. Het aantal wed- ijden is dusdanig opgevoerd, dat te crosses op één dag al geen ult- Idering meer genoemd kunnen rden Ook structureel worden er rlijks verbeteringen aangebracht zijn regionale trainingskampen in ogen van Stofberg rendabel, om- ze nieuwe talenten opleveren et is", zegt hij, „opmerkelijk, dat tot dusver beste Junioren uit de rdelijke provincies komen. Het ft te maken met het trainings kend, dat we onlangs In Gieten ben georganiseerd." fberg mikt vooral op de Jeugd, die aciteiten te kort komt om op de de vedette uit te hangen. Evenals «ansport lijdt het veldwerk onder ïausse bij de professionele asfalt- leinridders „Menigeen gokt op wegrennen, omdat iedere begin Joop Zoetemelk ziet. Daarbij vaak ten onrechte gesteund door zijn trai ner en vader. Voor minder getalen teerde wegrenners zijn mogelijkhe den volop om een topcrosser te wor den (Stamsnijder, anoniem in de Tour en klassiekers, zou inderdaad als voorbeeld kunnen dienen, red Dat komt. omdat het individuele presteren voorop staat. Na een val moet Je zo weer opstaan. Zelf weer op de fiets klauteren. Op trainingen leer ik de jongens naast fietsen ook val len. Verder hecht Ik grote waarde aan een optimale medische begeleiding Dat is noodzakelijk. Op de fiets word je helemaal doorelkaar geschud." Met jeugd en wedstrijden alleen is 8tofberg er niet. Nederland heeft op veldritgebled geen traditie opge bouwd en dat wreekt zich bij kijken de liefhebbers en (dus) potentiële sponsors. Het cirkeltje ls rond. Geen bedrijf haalt het In zijn hoofd om een veldrijder te financieren. Hij mag het erbij doen, als tenminste het publici tair aantrekkelijke wegseizoen niet in gevaar komt. En uitgerekend die ca tegorie steekt steeds meer spaken tussen de wielen van de natuurren- ners. Het wedstrijdjaar begint tegen woordig in januari met de ronde van Mallorca. Het wereldkampioenschap veldrijden (ln 1981 ln het Spaanse Tolosa) moet dan nog verreden wor den. Voor dat dilemma staat ook Stofberg: „Stamsnijder is het hele jaar met zijn vak bezig. Dat Juich ik toe. Als hij goed rijdt, verkoopt hij Om Hennie Stamsnijder, hier ploeterend in de modder, zegt Albert Stofberg: Stamsnijder het hele jaar met zijn vak bezig is." ,Ik juich het toe dat zich ook goed. Het probleem is ech ter, dat hij in februari zijn tweede plaats waar moet maken en een week later present dient te zijn op de weg." Stofberg weet, dat het veldrijden zijn plaats zelf moet verdienen. Vandaar, dat hij dat „huls" wil opknappen en niet op de stoep gaat liggen bij rijke buren. Over 2ijn plannen om de we reld te veroveren zegt hij: „We moe ten ln alle categorieën sterk naar vo ren komen. Dat kan alleen als de bond zijn crossers ln het buitenland laat rijden. De Jongens moeten leren van huis te zijn, leren om ln hotels te verblijven Tot nu toe ls de aandacht erg op de weg geconcentreerd. Het veldrijden staat daarbij in de scha-k duw. Wanneer we er in slagen veel' publiek te trekken, wordt het crossen interessant voor sponsors en fabrie ken. De heb het gevoel dat de KNWU (Koninklijke Nederlandse Wielren Unie - red.) achter mijn plannen staat. Op al mijn voorstellen is tot nu toe Ja gezegd. We hebben ln Neder land echter een grote wetenschappe lijke achterstand. Er staat eigenlijk niets op papier; literatuur op het ge bied van de wielersport is er nauwe lijks. De zwembond is wat dat betreft veel professioneler. Ook in Belglé heeft men op dat terTein een voor sprong op ons." Regio-trainers en gewichten, dat zijn de volgende toverwoorden voor zwembaddirecteur Stofberg. Onder zijn supervisie worden de districten de eerste opvangcentra voor ontlui kend talent. Krachttraining, inmid dels een vertrouwd begrip in de Ne derlandse sportwereld, is het andere heilige axioma. Stofberg: „Hoewel in middels heel Nederland met gewich ten werkt, was het voor de veldrijders een nieuw fenomeen. Mijn ervaring is, dat Jongens, die goed rijden geen last van die gewlchttrainingen hebben. Anderen daarentegen wel. Ach, alles hangt af van de prestatie. De waarde ring voor de trainer dus ook Ik ben er aan gewend, omdat ik altijd bij top sport betrokken ben geweest (in Spanje als zwemoefenmeester, red.). Dan krijg Je wel eens een schop ln de rug. Door keihard te werken, kunnen we evenwel binnen drie vier Jaar internationaal meetellen. Lukt dat niet, dan heb ik gefaald. Zo zie ik het ook weer ADVERTENTIE rogramma «divisie wifeningen IV-BodaJC aHui-WUlemlI... "67-Feyenoord Zwolle-Twcnte Miyy. ftn, 1U0 uur: eelsior-Go Ahead cningen-Utrecht irta-AJax erste divisie odJUf, 19.30 uur: «uMVV ten. 14.30 uur: iterdam-Haarlem icles-De Graafschap «-Volendam nbuur-VVV irdingen-Veendam L. rrsfoort-Heerenveen esse-Helmond Sport star-Eindhoven Wgelast fcethfihn hNedertand- ten 'KNVBi heeft alle amateumred- Glrtehn-I **g en morgen afgelait Ook fcr dif w J!n.d5 KNVB hebben de Wd vnlihff u de afgell5t De jeugdeUtallen V0#">«1 komen vandaag eveneens niet ln ^^^peUUr,rwl5mWrn In Ie divisie vanavond wordt door en de scheidsrechters genomen "«"J Bond wrband met de gesteldheid van o WgeuSt6 wedsUyd*n voor vandaag en KorfbaJ Verbond ikorfMhwdSSSaS'E vand""t morgen alle Ödriinn!^ Jden m de landelijke, districts- hW^en oriï?, 0,P?d lMr kun- hmberVuïïfi!tJn hft "««kelnde van 15/16 de mlcro-korfbalcompeUUe begint Wat verbruikt een nieuwe auto? Wat verbruikt een handgeschakelde auto? Wbt verbruikt een auto met een automaat? Wat verbruikt een auto in de stad? Wat verbruikt een auto op diesel? Wat verbruikt een auto op normale benzine? Al deze vragen krijgen nu een eeriijk antwoord in de gratis brochure: Brandstol Verbruikscijfers van Personenauto's. (Uitgegeven door Ministerie van Economische Zaken, Mnisterie van Verkeer en Waterstaat, RAI en Sven.) Hierin treft u de verbiuiks- gegevens van de nieuwe auto's van vrijwel alle merken aan. Kijk 'm in bij uw dealer of bestel 'm bij Sven, postbus 503,7300 AM Apeldoorn. Of anders bij garages en benzine stations De Auto, De Auto kampioen, De Consu menten Cids en Koopkracht geven ook informatie. VELDHOVEN Eric Wilborts was al zeker van zijn ove winning in het Nederlandse satellietcircuit voor hij zelf in actie kwam in Veldhoven. In de eerste ronde van het Masters-toer nooi, dat de serie afsluit, verloor de Amerikaan Paul Batten van Michiel Schapers. Batten was de enige speler uit de groep die Wflborts nog van de eerste plaats had kunnen verdringen. Voorwaarde daartoe was dat Wilborts niets mocht winnen in Veldhoven en Batten niets verliezen. Batten heeft zich tot het uiterste verzet tegen de nederlaag die al in de eerste set dreig de. Michiel Schapers bleef in de pas met de Amerikaan tot 6-6, maar ver loor in de tie-break. De tweede set (6—2) was voor de Nederlandse speler en de derde, met de cijfers 10-8, ook. TEL AVTV Het vrouwenteam van Landlust uit Amsterdam mag volgen de week in eigen hal met 29 punten verschil van Eliazur verliezen om zich toch nog voor de finalepoule van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen te plaatsen. In Tel Aviv won Landlust met 78-48 van de Israëlische kampioensploeg. Bij rust was de stand 38-20 in het voordeel van de Amsterdamse vrouwen. Landlust werd in de openingsfase verrast door het harde spel van de tegenstander. Al vlot keek Landlust tegen een achterstand (8-11) aan. Na dat de Nederlandse kampioen zich had hersteld (20-13) werd Lia van Ree mat wegens een tweede techni sche fout (commentaar op de Griekse arbitrage) uit het veld gestuurd. Landlust stuurde vervolgens niette min op een ruime zege af. DEN HAAG/ZEIST - Bonds coach Jan Zwartkruis heeft in zijn zeventien man tellende selectie voor de Nederlandse ploeg, die op woensdag 12 november om 20.00 uur in het Tivoli-stadion in Aken tegen Alemania Aachen speelt, maar liefst acht spelers van AZ'67 opgenomen. Daarmee levert de koploper in de eredivisie bijna de helft van het aantal spelers. Zwartkruis heeft, zoals enigszins de verwachting was. voor het duel tegen de Westduitse club Ruud Krol opgeroepen. Ook de andere in Italiaanse dienst spelende Ne derlander Michel van de Korput is weer aan de selectie toegevoegd. Simon Tahamata, na de wedstrijd tegen Ierland uit de boot gevallen, heeft zich door zijn goede presta ties bij Standard Luik als derde „buitenlander" in de Nederlandse voetbal-elite gespeeld. Afgevallen in vergelijking met de selectie voor Ierland zijn Keje Mo lenaar. Pierre Vermeulen. Piet Wildschut, Martin Vreysen en Joop Hiele. die allen behoudens Molenaar vanwege zijn beenbreuk wel in de B-selectie voor de wedstrijd tegen MW op dinsdag Veiligheid 11 november zijn opgenomen. spannen tegen Volendam-trainer Henk Ellens. De Volendam-oefen- meester zou Jansen Venneboer na afloop van de voetbalwedstrijd De Graafschap-Volendam (2-2) op 5 oktober een „gangster" hebben genoemd. Dat stond althans de volgende dag in het dagblad „De Graafschap Bode". Ook de be trokken journalist was in het ge ding gedagvaard. Mr. Schaafsma weigert echter uitr spraak te doen. Hij ziet het spoed eisende belang van de zaak niet in en zegt zich niet te hoeven uitla ten over de vermeende onrecht matigheid. De rechtbankpresi dent denkt ook dat een rectificatie in dit geval moeilijk tot stand zou kunnen komen, omdat de journa list „geen invloed heeft op het beleid van krant en uitgever." Mr Schaafsma denkt tot slot ook dat er in dit geval geen herhaling van een en ander te duchten valt. Henk Ellens heeft overigens steeds ontkend Jansen Venne boer. zijn vroegere werkgever, een gangster te hebben genoemd Zwartkruis is met deze selectie toch enigszins teruggevallen op de oude garde: Krol en ook de terug gekeerde Doesburg behoren im mers tot de dertig-plussers. Met spelers als Tahamata, Hoven- kamp, Van de Korput, Emie Brandts, Kees Kist, Willy van de Kerkhof en Ben Wijnstekers zit tenslotte toch nog een behoorlijk aantal internationals met een zo langzamerhand al vrij grote inter nationale ervaring in de ruime se lectie van Zwartkruis. De gemid delde leeftijd is 26,5 jaar De groep bestaat uit: Kees 'Pier' Tol, Peter Arntz, Ronald Spelbos. Jan Peters, Hugo Hovenkamp, Kees Kist, Jos Jonkers, John Met god (allen AZ'67), Emie Brandts, Willy van de Kerkhof, Pim Does burg (allen PSV), Ben Wijnstekers (Feyenoord), Hans van Breukelen (FC Utrecht), Toine van Mierlo (Willem IT). Simon Tahamata (Standard Luik), Ruud Krol (AC Napoli) en Michel van de Korput (AC Torino). Nederland B DEN HAAG/ZEIST Het Neder lands B-elftal speelt op dinsdag 11 november een wedstrijd tegen MW in het Geusselt-stadion te Maastricht. De aanvang is 19.30 uur. De selectie voor het B-team bestaat uit: Edo Ophof (Ajax), John Dusbaba (Anderlechti. Ro ger Schouwenaar (Beerschot), Luuk Balkestein, Joop Hiele, Pier re Vermeulen (Feyenoord), Wim Woudsma (Go Ahead Eagles). Martin Vreysen (NAC), Ron Jans (PEC Zwolle), Michel Valke, Piet Wildschut (PSV), Leo Ehlen, Eugè- ne Marij nissen (Roda JC), André van Gerven. Romeo Zondervan (FC Twente), Bud Broeken (Wil lem II). Coach is Jan Zwartkruis. De scheidsrechter is Van Swieten. Jong Oranje DEN HAAG/ZEIST De selectie voor de Jong-Oranje-ploeg, die op woensdag 12 november in Volen- dam om 19.30 uur tegen Jong Spanje aantreedt, is: Edwin Met god (Haarlem), Martin Jol, Heini Otto, Tjailing Dilling (FC Twen te), Adri van der Zwan (FC Den Haag), Jacques Troost (Feyen oord), Roger Raeven (Willem II) Richard van der Meer, Hans de Koning, Ronald Weysters (AZ'67). Frans Adelaar, Willy Carbo (FC Utrecht), Jurrien Koolhof (Vites se), Ruud Kaiser (FC Antwerp), Ton Lokhof (NAC) en René van der Gijp (Sparta). Coach is Ger Blok. De scheidsrechter is Grey (Eng.). Geen uitspraak ARNHEM De president van de rechtbank in Arnhem, mr. J. Schaafsma, heeft zijn tussen komst geweigerd in het kort ge ding dat de voorzitter van De Graafschap in Doeünchem, T. Jansen Venneboer. had aange- VOLENDAM - Het betaalde voetbal gaat het vandalisme te lijf. Althans, dat mag worden afge leid uit een nieuw vier-jarenplan van het Budget Bewakings Insti tuut (BBI), één van de organen van het "Nederlandse voetbalbes- tel dat zich bezighoudt met de gezondmaking van het betaalde voetbal in Nederland. Vooruitlopend op dat vierjaren plan heeft het BBI de eerste-divi- sieclub Volendam uitgezocht om te experimenteren met een gezin stribune. Deze „blauwe tribune", zoals het vak van 650 kuipstoelt jes in die kleur nu al wordt ge noemd. zal worden afgeschermd van de overige tribunevakken. Ook krijgt deze tribune een eigen ingang en een eigen kassa. Im mers, in de gedachten van het BBI over het vandalisme voelen veel vrouwen en kinderen en in minde re mate mannen zich onzeker in een vreemd stadion. Die onzeker heid wordt nog verder in de hand gewerkt door het bestaande van dalisme onder de voetbalsuppor ters alsmede door de weinig com fortabele accommodatie. Met de verwezenlijking van deze „blauwe tribune" wordt mede ge propageerd dat de gezinstribune niet alleen herkenbaar is, maar ook bekend zal worden als een veilige tribune, die er mede toe zal moeten bijdragen dat er meer toe schouwers naar het betaalde voet bal zullen komen. Volendam heeft het experiment, waarvoor het ministerie van erm financiële bijdragen heeft ver strekt, toegewezen gekregen om dat het de eerste Nederlandse club is die de beschikking heeft gekre gen over een lichtinstallatie die gefinancieerd is uit een potje van CRM waarover het BBI het beheer heeft. Uit dat fonds, waarin inmid dels een bedrag zit van twaalf mil joen gulden, zullen de bouw van nieuwe lichtinstallaties of verbe tering van bestaande installaties gefinancieerd kunnen worden. Be halve in Volendam zullen dit jaar nog projecten worden uitgevoerd bij Haarlem, Go Ahead Eagles, SC Cambuur, Wageningen en He- mond Sport. De 23 clubs uit de eerste en eredivisie komen in aan merking voor de beoogde accom modatieverbetering. Daarbij heb ben overigens SC Amersfoort en DS '79 te kennen hebben gegeven niet in het gezamenlijkheids- project te willen stappen. Zij zijn van mening dat zij voor een be drag dat beduidend lager ligt dan de 275.000 gulden die voor de plaatsing van de lichtinstallaties betaald zou moeten worden door de clubs, een eigen installatie kun nen plaatsen. De lichtinstallatie en de complete nieuwbouwaccommodatie van Volendam, waarvoor de gemeente Edam/Volendam een subsidie heeft uitgetrokken van 650.000 gulden, zullen woensdagavond met de wedstrijd tussen Jong Oranje en Jong Spanje om 20.00 uur in gebruik worden genomen. door Eric Oudshoorn ZWIJNDRECHT De internationale atletiekfederatie (IAAF) werkt mo menteel aan de wijziging van een reglementsartikel waardoor het in de toekomst mogelijk wordt dat atleten financiële vergoedingen krijgen voor hun sportieve inspanningen. Dit heeft Adriaan Paulen, de voorzitter van de IAAF, gisteren tijdens een persconferentie verklaard. Tot nog toe verbiedt artikel 53 van de atletiekfederatie eik vorm van profes sionalisme. De atleten mogen slechts een reiskostenvergoeding van 500 gulden ontvangen per evenement behoorlijke bedragen mee gemoeid Het is geen geheim dat deze maatre- zijn. komst reglementair maken. Er moet zo langzamerhand een einde komen aan het betalen van atleten onder en boven de tafel." In een streven om te komen tot een vorm van professionalisering, vormt het Internationaal Olympisch Comi té voorlopig nog een hindernis. Eind november vindt er een bespreking plaats, waaraan deel nemen een IAAF-delegatie, de IOC-voorzitter Samaranch en zijn rechterhand Mo nique Berlioux. Gespreksonderwerp zal dan ongetwijfeld de amateursta tus zijn. Paulen: „In Amerika krijgen atleten grote sommen geld als ze een marathon lopen. In Italië kennen ze een soort evenementencircuit waar gel in de sportwereld maar al te vaak met voeten wordt getreden. „Daar willen we nu een einde aan maken." aldus Paulen. „Een speciale commis sie werkt aan een volledig nieuw arti kel 53 De besprekingen binnen de IAAF bevinden zich in een vergevor derd stadium. Begin januari hoop ik de inhoud van het artikel bekend te kunnen maken. Wat op het ogenblik de realiteit is, willen we voor de toe- Er is altijd tegen mij gezegd: Je weet dat het gebeurt, waarom doe je er niets aan. Natuurlijk loop ik niet met mijn ogen in mijn zak. Maar ik kan nooit iets bewijzen De IAAF wil nu wildgroei voorkomen door stringente regels op te stellen. Het IOC zal voor onze ideeën gevoelig moeten zijn. Je kan tegenwoordig niet meer tegen een atleet zeggen „Je moet vier uur per dag trainen, maar blijf vooral amateur." Ik hoop dat er een situatie wordt gekweekt waardoor atleten dankzij sponsors ook na hun carrière goed terecht komen. Er zal in Neder land een staatssecretaris van sport moeten komen die het bedrijfsleven inspireert om sporters financieel bij te staan." Paulen, de 78-jarige IAAF-praeses, die wellicht volgend jaar september voor een nieuwe ambtstermijn van vier jaar wordt herkozen, ging giste ren ook nog in op vragen over doping- affaires. Het heeft internationaal nogal bevreemding gewekt dat de Spaanse hordenloopster Rosa Colo rado onlangs te horen kreeg dat haar een schorsing boven het hoofd hangt van 18 maanden, omdat zij tijdens de werelds tri jd" in Sittard een verbo den middel zou hebben gebruikt als pijnstiller tegen haar geblesseerde pink. Vergeleken met de Roemeense midden-afstandsloopster Maracescu, die eveneens een „medicijn" kreeg toegediend van de dokter, maar dis pensatie werd verleend om te kunnen deelnemen aan de Olympische Spe len, een harde maatregel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 27