gezonde raadgevers: t Uit brieven van lezers ii Met de dokter op pad E FAMILIEBERICHTEN Het Spectrum brengt het Uw boekhandel heeft het DONDERDAG 6 NOVEMBER 1980 TROUW/KWARTET •t i Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij pubiikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Samenwonen (2) De heer Akkermans (Trouw 25 okto ber) slaat de plank volkomen mis. Iedere bejaarde moet in staat worden gesteld te leven, niet zoals hij zelf wil, maar zoals God wil. God geeft in Zijn woord duidelijke leefregels, volgens welke het ongehuwd samenwonen niet is geoorloofd. De echt chrlstelike bewoners van een echt christelijk be jaardentehuis kunnen om des gewe tens wil dan ook niet anders, dan zulk ongehuwd samenwonen afwijzen. De leiding van zulk een tehuis mag en kan niet anders, dan ervoor waken, dat hieraan geen geweld wordt aan gedaan. Dit is een zeer principiële zaak. Indien gedeputeerde staten van Zuid-Holland tot dwangmaatregelen zouden overgaan, worden de bestu ren gedwongen tot burgerlijke onge hoorzaamheid of tot sluiting van het bejaardenthuls, omdat zij de verant woording niet kunnen dragen. Het kan van die besturen niet worden verlangd te handelen tegen het gezag van God, dat toch hoger ligt dan werelds gezag. De heer Akkermans beweert, dat een bejaarde niet zelf het tehuis van zijn voorkeur kan kie zen. De wet geeft hem wel dat recht. Dat in sommige plaatsen door lokale omstandigheden de keuze niet of soms moeilijk kan worden geëffectu eerd is zeer te betreuren. Deze situa tie is gelukkig beslist niet algemeen. Ik heb het voorrecht bestuurslid te zijn van een bejaardentehuis in Vlaardingen. Door alle vijf Vlaarding- se bejaardentehuizen van verschil lende richting, wordt wel degelijk re kening gehouden met de wensen van de kandidaat-bewoners. Onderling wordt de identiteit van elk tehuis als vanzelfsprekend aanvaard en geres pecteerd. Gaarne hoop ik, dat de ge deputeerde van Zuid-Holland het bo venstaande goed ter harte neemt. Hij is lid van de CDA-fractie en het voor gaande zou hem dus zeker moeten aanspreken. Maassluis H. J. Jacques. Samenwonen (3) Mensen die „samenwonen" als be jaarden waarderen elkaar als mens Gods en als ze dan hun kamers willen inrichten tot bij voorbeeld één woon- en één slaapkamer zal dat de gezellig heid en de gezondheid (denk aan siga renrook) ten goede komen. Het leven wordt dan leefbaarder voor beiden. Mijnheer of mevrouw Snijder, u houdt niet van hokjesgeest, maar hebt u de (te) kleine ruimtes wel eens gezien, die ambtenaren omstreeks 1952 voorschreven aan te subsidiëren tehuizen? De hoop voor u, dat u nooit op zo'n alleenstaandenkamertje te recht zult komen en met uw partner in alle eer en deugd oud zult worden in een afzonderlijke woning. Laat u dan wel ieder in zijn geweten over tuigd zijn van het feit, dat Christus ons vrijmaakte om elkaar te dienen in de liefde, zonder inmenging van buitenaf wat de vorm aangaat. Hilversum C. W. van Woudenberg- Hartenberg Samenwonen (4) Wanneer twee mensen elkaar, wel licht na een lange tijd van een een zaamheid, in God ontmoeten en het als goed zien, hun laatste dagen in een bejaardenhuls te delen, heeft geen van ons het recht dit te veroor delen. Het gaat er niet om wat wij ervan vinden maar hoe God hierover denkt. Misschien heeft God deze mensen bij elkaar gebracht en als zij hun leven in Gods licht willen delen en samen van de „avondzon" willen genieten, hebben wij niet het recht hierover te oordelen. Utrecht Jaquelien van Vliet-Moerman Abortusdebat/Aantjes Het is toch wel zeer teleurstellend te moeten lezen dat christen-democraat Willem Aantjes van oordeel is dat sowieso om procedurele redenen het huidige abortus-wetsontwerp dient te worden aangenomen. Met geen woord rept hij over de feitelijke in houd ervan. Het zal een ieder duide lijk zijn, dat die inhoud in feite neer komt op vrije abortus. Immers: iede re vrouw die een abortus wil, krijgt die abortus. Is het niet via de ene hulsarts dan in ieder geval wel via een andere. Een beperkte wachttijd neem Je dan op de koop toe. Eventuele alternatieven, die door de huisarts worden aangedragen, wijs Je van de hand. Laten we elkaar vooral niet voor de gek houden. Zo wordt de praktijk en niet anders. Alle beschermende maatregelen zijn in feite lapmidde len. Het stelt, als het erop aankomt, vrijwel niets voor. Er zijn thans vijf CDA-kamerleden, die dit goed inzien en vooralsnog zich niet kunnen ver enigen met het ontwerp. Ruud Lub bers neemt ze zwaar onder vuur. Vijf CDA-kamerleden, die kiezen voor het leven en recht doen aan de erkenning dat elk leven een gave van God is. In feite is elk nieuw leven een wonder op zich. Vaak is het ln de praktijk moeilijk aan te geven wat nou het specifieke christelijke aspect is bij het politieke handelen. Thans ligt er voor ieder CDA-kamerlid een unieke kans dui delijk te maken wat het betekent volgeling van Christus te zijn. Bij iedere beslissing zul je Jezelf de vraag moeten stellen, wat Christus zelf in jouw plaats gedaan zou hebben. Het gaat hier om een zaak van leven en dood. Laten we bidden, dat in ieder geval de vijf CDA-ers niet zullen be zwijken. Wilnis Peter Brouwer Wiegel-Polak In het commentaar van woensdag 29 oktober wordt de heer Wiegel verwe ten het geheime wapen van oud-pre mier De Jong niet te kennen namelijk? het niet kunnen opbrengen van „be grip" voor naar ik wel moet aanne men de kraakactles en wat daaruit voortvloeide. Nou, ik geloof, dat mi nister Wiegel in deze zaak beslist niet alleen staat. Er zullen er wel velen zijn die nog steeds geen „begrip" kun nen opbrengen voor het zich weder rechtelijk toeëigenen van anders- mans eigendom, het veroorzaken van rellen waarbij daadwerkelijk ge poogd wordt politiemannen ernstig te verwonden, het bezit van een ille gale zender die notabene oproept tot geweld en verzet tegen de ME, het niet vervolgen van diefstal van bouw materialen, het zinloze vernielen van kraakpanden. Ach, moet er nog meer genoemd worden? Het is alleen Jam mer, dat dit nu uitgerekend een WD- minister moet zijn die te kennen geeft voor deze kwakeiljke zaken geen be grip te kunnen opbrengen, we hadden dit eerder en al lang mogen wachten van een anti-revolutionair dagblad, 't Harde J. W. van Putten Wiegel-Polak (2) Toen ik in Trouw van 28 oktober het stukje onder „Uit het parlement" en de volgende dag het redactionele „Commentaar" las, was ik er al bang voor. En Ja hoor, in het parlement schaarde het CDA zich in de rij van de oppositie contra de WD-mlnister. De Insinuatie dat Wiegel op kiezers winst uit was nu maar daargelaten, is het onbegrijpelijk dat een bijzaak (kritiek van een minister van binnen landse zaken op een burgemeester) tot hoofdzaak wordt opgeblazen, een een hoofdzaak (de rechteloosheid van de Groote Keyser) tot bijzaak. De anarchistische krakers, die met hun consorten voor miljoenen schade ook elders aan eigendommen van derden hebben aangebracht, hebben voor rang. En dat is dan het beleid van het gemeentebestuur, waarop een minis ter zich heeft vermeten enige beden kingen te hebben. Wat je maar een beleid noemt Ontstellend, maar ken nelijk niet in de ogen van een groot deel van het CDA. Dat belooft wat, wanneer er straks mogelijk een PvdA-CDA-kablnet zou komen. Amstelveen J. van Bys Kernraketten Het D'66-congres heeft uitgesproken, dat in Nederland geen kernraketten geplaatst mogen worden, tenzij de omstandigheden dat noodzakelijk maken. Hoewel ik als pacifist deze uitspraak betreur, kan ik de aarze ling, die achter een dergelijk besluit verborgen zit, wel begrijpen. De hele discussie over kernraketten is name lijk nogal onzuiver. Het woord kern- raket duldt dat al aan. Een kernwa pen ls namelijk een stuk munitie en een raket een overbrengingsmiddel Een moderne, precies richtbare raket, zoals de kruisraket, hoert niet auto matisch een kernbom te vervoeren. Je kunt er ook conventionele bom men op zetten. Het woord kernraket duidt aan dat aan het gebruik ervan een defensiepolitiek ten grondslag ligt, die gericht is op het voorzien van de moderne raket met een kemla- ding. Mijns Inziens ls juist deze mili taire strategie fout Hoe precieser ge richt een raket is, hoe minder het noodzakelijk is daar juist een kern bom op te plaatsen. Als de NAVO ln Europa kruisraketten zou willen plaatsen met de garantie, dat ze al leen zonder kernkoppen en in heel specifieke omstandigheden, bijvoor beeld om een vitale wapenindustrie of bepaalde soorten militaire bases van waaruit een vijandelijke macht bezig is bij ons dood en verderf te zaaien te vernietigen, dan kan ik mij voorstellen dat veel weldenkende, vredelievende, maar niet direct paci fistische mensen een dergelijk ge bruik van moderne raketten toelaat baar en zelfs noodzakelijk achten. Als pacifist zou lk daarvoor alle respect hebben. Ik zou ervoor willen pleiten, dat we de discussies over de kernbe wapening en de kruisraketten niet langer door elkaar halen, maar eerst de discussie over kernbewapening af maken. Groningen Tijmen van 't Foort Vakantiegeld De hooggeleerde heren met de hoge inkomens hebben stuk voor stuk een oplossing om de economie op een beter peil te brengen. Zo ook dr M. C. Tldeman, docent aan de hogere hotel school in Den Haag en directeur van een adviesbureau voor toerisme en horeca (zie Trouw 30 okt.). „Halvering van vakantiegeld betekent niet dat we helemaal niet meer met vakantie gaan, maar wel dat we korter gaan en minder naar het buitenland. De heer Tldeman weet zeker niet dat er ont zettend veel mensen niet eens een vakantie naar het buitenland kunnen betalen en altijd aangewezen zijn op een verblijf ln Nederland en dan niet ln een hotel, maar op een camping of ln een huisje. Deze mensen hoeven dus helemaal niet meer met vakantie of mogen van de heer Tldeman één week. Wanneer wij met vakantie gaan, moeten wij ln januari een voor schot op het vakantiegeld vragen, om de aanbetaling te kunnen voldoen. Ik weet zeker dat wij niet de enige zijn. Dus mensen zoals wij moeten in het vervolg maar thuis blijven en twee weken lang genieten van het feit dat dit het beste is voor de economie. Bedankt heer Tldeman voor dit ge weldige idee! Weesp W. H. C. van 't Hoenderdaal- Grljplnk Sportclubs Pigibox De Barneveldse firma Esvoor, die vroegspeenboxen voor biggen onder de naam Pigibox importeert, beweert dat het systeem (totaal op roosters, zonder strooisel, plus een speentljd van twee 8 drie weken) welzijnsbevor derend is en dat verwondingen ln deze hokken niet van betekenis zijn. Overheidsonderzoeken hebben bewe zen dat het spenen van de biggen tot zeven acht weken de beste economi sche resultaten oplevert Ook ls ge bleken dat van het verstrekken van lang stro gunstige resultaten ver wacht kunnen worden. Het Pigi-sys-, teem is een zeer slecht en verouderd systeem; waar geen enkele welden kende boer op zit te wachten. Brammen G. van Lenthe Werkgroep Informatie blo-industrie Naar aanleiding van het stukje „Sportclubs vallen in de zelf gegra ven kuil" het volgende. Naar mijn mening hebben de sport clubs inzake de BTW-hefflng over de kantineomzet wel degelijk enige re den tot klagen. Immers ln een ge sprek van de Nederlandse Sportfede ratie met het ministerie van financiën in januari 1979 stelde het ministerie nog, dat verontrusting op het punt van de BTW-heffing in het algemeen volstrekt overbodig was. In Trouw van 18 Januari 1979 stond dan ook: „NSF te snel geschrokken van fiscus." Alleen duidelijke concurrenten van de horeca-bedrijven zouden iets te duchten hebben van de fiscus. Toch is nu een regeling getroffen die tot gevolg heeft, dat kantines van verenigingen, welke ook als de ex ploitatie berust op volledige zelfwerk zaamheid van de leden een omzet hebben van meer dan 125.000 gulden per Jaar. volledig belast zijn. Overigens is het wel de vraag of deze regeling wel geheel ln overeenstem ming is met de wettelijke bepalingen. Ik uenk dat het in verschillende ge vallen goed zal zijn dat verenigingen zich op juridische gronden niet neer leggen bij de nu door het ministerie getroffen regeling. Wilnis D. G. van Vliet kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20 00 uur Lieve oma Scholten Hardenberg Hartelijk gefeliciteerd met uw 75e verjaardag Uw 30 kleinkinderen Tot zaterdag! De Heer was mijn Herder, het heeft mij aan niets ontbroken In Jezus ontslapen, zijn moegestreden kind, mijn innig geliefde man, onze vader en groot vader Hendrik Kuiper geb. 13 dec. 1902 M. Kuiper-Krist Jannie, Harjan Ben en Hennie David, Mirjam Jannes en Joke, Ruth, Jorim Johan Martin Robert -en Hilde Steenwijk, 5 november 1980 Meppelerweg 80. Vader is thuis opgebaard. De gedachtenis- dienst zal zaterdag 8 november om 11.00 uur in de kleine kerk te Steenwijk worden gehouden waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gele genheid tót condoleren na de begrafenis in de aula van „De laatste Eer", Komputsingél 40, Steenwijk. Geen bloemen. Liever geen bezoek aan huis. Zo Gij, Heere! de ongerechtigheden gadeslaat; Heere! wie zal bestaan? Maar bij U is vergeving, opdat Gij gevreesd wordt. Psalm 130:3 en 4 onberijmd Heden nam de Heere tot Zich, na een geduldig gedragen lijden, onze zeer geliefde, zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader, broer, zwager, oom en neef, Willem Dirk dé Jong, weduwnaar van Johanna Spaans, drager van de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de leeftijd van 85 jaar. namens verdere familie A. de Jonge Scheveningen, 4 november 1980. „Het Uiterjoon", Vissershavenstraat 277, ka mer 713. Correspondentieadres: Vlielandsestraat 17. Geen bloemen De overledene is opgebaard in rouwcentrum Scheveningen ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. Condoléancebezoek aldaar donderdag en vrij dag van 19-20.30 uur. De rouwdienst wordt gehouden zaterdag 8 november om 11 uur in de aula van de Algeme ne Begraafplaats aan de Kerkhoflaan, waarna de bijzetting in het familiegraf aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys" om 10.30 uur. Namens het College van Bestuur der Vrije Universiteit geven wij met droefheid kennis van het overlijden op 31 oktober 1980 te Parijs van de heer E. Koekkoek Medewerker bij de Dienst Personeelszaken, op de leeftijd van 33 jaar. In dankbare herinnering blijft wat God ons in hem heeft geschonken. Amsterdam, 6 november 1980 De Boelelaan 1105 H. J. Brinkman, voorzitter H. Hoogenkamp, secretaris Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze collega Bert Koekkoek Wij hopen dat zijn vrouw de kracht wordt gegeven dit verlies te dragen. Amsterdam-6 november 1980 De Boelelaan 1105 Medewerk(st)ers Dienst Personeelszaken Vrije Universiteit Na een liefdevolle verzorging in het „Naarder- heem" te Naarden, is heden zacht en kalm overleden, onze vader, grootvader en pleeg vader Hendrik Vos weduwnaar van Willemina Bastiana S tra ver in de ouderdom van 90 jaar. Muiderberg: P. A. Mans-Vos L. Mans Kegriver (Canada): C. S. Vos L. A. Vos-Jackson Edmonton (Canada): D. Vos L. Vos-Choquette Swifterbant: B. Vos A. Vos-Bok Vancouver (Canada): M. T Vos J. B. Vos-Moody High Level (Canada): W. B. Vos Amstelveen: D. Kraal G. Kraal-Schaap en kleinkinderen 4 november 1980 Corr.adres: Nienhuis Ruyskade 20, 1399 GR Muiderberg. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 8 november a.s. om 13.30 uur in de Ned. Herv. kerk te Eethen (N.Br.) waarna aansluitend tegen 14.15 uur de teraardebestelling aldaar zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren direct na de begrafenis in het Hervormd Cen trum te Eethen. Met de dokter op pad G. v. dL Bruirthorst De ervaringen van een huisarts, gebaseerd op de boeiend ge schreven, gelijknamige artikelen reeks in Margriet. In dit boek zjjn honderden praktijkervaringen gebundeld. Zij geven u een goede k(jk op het huisartsenwerk en vormen tevens een uitstekende medische vraagbaak voor het hele gezin. Paperback, f 1830/290 fr Gvan de Bruinhorst huisarts Jan 5R llei dro h to Gezondheldswjjzer James Bevan Handig, handzaam en bijzonder informatief. Duidelijk en praktisch ingedeeld om snel iets op tc zoeken bij ziekte en ongeval. Kivar omslag, f 16,75/260 fr iel i voei m n 300 38.77 1980INTRES intern reclamebureau spectrum Dan zal de Koning zeqgen: al wat u gedaan hebt voor één van mijn broeders hier, al was het de onbelangrijkste, hebt u voor Mij gedaan!" Mattheus 25 Geborgen in de vrede van haar Heer Jannie Kuijk-van der Wissel op de leeftijd van 44 jaar. Leendert Kuijk Rubie Rik 4 november 1980 Dekschuitstraat 80 1034 HH Amsterdam Gelegenheid tot condoleren zaterdag 8 novem ber 1980 van 14-15 uur in het Uitvaartcentrum Amsterdam Noord, Bezaanjachtplein 51 te Amsterdam-Banne Buiksloot. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden maandag 10 november te 13 uur in de Gereformeerde Kerk De Ark, Aakstraat 60 te Amsterdam-Banne Buiksloot; daarna de begrafenis om ongeveer 14 uur op de Noorder begraafplaats, Buikslotermeerdijk 83 te Am sterdam. Thuis liever geen bezoek. Liever geen bloemen. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, na een langdurig ziekbed, onze innig geliefde, zorgza me moeder, behuwd groot- en overgroot moeder Anna Maartje van der Waal-Kruithof Sinds 2 juli 1944 weduwe van Aart van der Waal, in de ouderdom van 90 jaar. Rotterdam: A. v.d. Waal H. E. v.d. Waal-v.d. Hoek 's Gravenhage. H. v.d. Hoek Rotterdam: S. J. Nooteboom-v.d. Waal kleinkinderen en achterkleinkind 4 november 1980 Kromme Zandweg 72, 3084 ND Rotterdam. Geen bloemen. Er zal een rouwdienst worden gehouden zater dag 8 november a.s. in de kapel van de Her vormde Begraafplaats „Charlois" Charloisse Lagedijk 680 Rotterdam Zuid om 11.30 uur, waarna de begrafenis in het familiegraf zal plaatsvinden. Vertrek vanaf Kromme Zand weg 72 om 11.15 uur. „Eens als de bazuinen klinken" Gezang 300 Tijdens een bezoek aan Canada heeft de Heer onverwacht tot Zich genomen in Zijn eeuwige heerlijkheid mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder Anna Wouterina van Soelen-Versteeg na een gelukkig huwelijk van ruim 52 jaar in de leeftijd van 75 jaar. Tricht, 3 november 1980 Hoogeinde 7. Zondag 1 H.C. Uit aller naam: K. van Soelen De overledene zal worden opgebaard in het rouwcentrum van „De Laatste Eer", Groen van Prinstererstraat 1, Geldermalsen. Aldaar zal gelegenheid worden gegeven tot condoleren op vrijdag 7 november 's avonds van half acht tot half negen. D.V. zal zaterdag 8 november om 13.30 uur een rouwdienst worden gehouden in de Geref. kerk te Geldermalsen, Ds. R. Lomanlaan 3. Deze dienst zal worden geleid door Ds. W. Visser. De begrafenis vindt daarna plaats op de alge mene begraafplaats te Buurmalsen. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Hiermede betuigen wij onze dank aan allen die blijk hebben gegeven van hun belangstelling en medele ven betoond bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder Hendrika Rijne veld-Verhoe ven Tienhoven Nov. 1980 Leldijk 11. Post Ameide Mr. Th. Heemskerkschool Christelijk* school voor msvo. tel. 070-655048. Het bestuur van de mr. Th. Heemskerkschool vraagt een DOCENT(E) voor GODSDIENST Tevens gevraagd: CONCIERGE (deelbetrekking) 4 uur Eventueel aan te vullen met 2 uur schoonmaakwerk, f de sollicitant wordt verwacht dat hij/zij zowel licht a tief als technisch werk met zorg zal verrichten. Inlichtingen bij en soiiiciteties een de direkteur: Dorsman. Telefoon privé 071-312227. Uit Brampton Canada bereikte ons het drc bericht dat plotseling van ons is heengeg 0,8 onze schoonzoon, zwager en oom 'en Geeft (Garry) Kuiper est; Echtgenoot van Tjiddy (Theresa) Dijkstr iele De Here trooste zijn vrouw en kinderen in verdriet. Grootegast: J. Dijkstra-Westerhof Woerden: M. Dijkstra Meppel: H. Landman-Dijkstra L. W. Landman Goes: G. Blijdorp-Dijkstra G. Blijdorp Roden: F. Dijkstra Y. Dijkstra-de Jong Voorschoten: A. de Vries-Dijkstra W. de Vries neven en nichten 9861 CJ Grootegast, 4 november 1980 G. P. Beukemalaan 6 pr t tai rd Heer, zoals gij u over mij ontfermt ontfermt u zo over hen die ik achterlaat troost hen inspireer hen ik kan het sterven aan laten zij het leven aankunnen Frans van den Toorn Op 5 november 1980 is mijn lieve man en fijne papa gestorven. AL "lus Hij werd 44 jaar. n en Gerda A. van den Toorn- Buwalcfn-r Kees Jan Wijdezoom 66 2742 EW Waddinxveen. Geen bloemen geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 8 r vember in de hal van de Ontmoetingskerlt Groensvoorde 3 van 10.30-11.00 uur, waarna df dienst van Woord en Gebed zal worden houden. De begrafenis zal plaatsvinden om 12.00 uuro| de algemene begraafplaats Alberdingk Thijm laan 2. D. de Bock-Siebesma Klara Grootegast, november 1980 Hoofdstraat 48 Door ernstige ziekte van onze ouders, de heelal mevrouw ell do i èn kan de receptie voor hun 60-jarig huwelijksfed jjjjjj t a Antheunisse-de Vlieger rtun ut icvcpwc »UUI I1UII UU-Jcirig IIUWOI 10 november a.s. helaas niet doorgaan. Hun liefhebbende kuieren en kleinkinderen In plaats van kaarten Daar het ons onmogelijk is U allen persoonlij bedanken, willen wij U langs deze weg allen harts danken voor de vele bewijzen van medeleven, tijd en na het overlijden van mijn lieve man en s W vader Jacobus Willem de Bock Uw medeleven heeft ons zeer veel goed gedaan t< boe ker

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8