visies trainers Prijzenslag dupeert publiek Arbeidszaken gaat weer aan de slag ,Er gaat nog iets gebeuren wanneer ik weer libero speel' Sponsor betaalt toch mee aan Aantal sportevenementen amper betaalbaar HIJ ZORGT VOOR EEN VEILIGE, COMFORTABELE OVERTOCHTNAAR ENGELAND. IJshockeybond nog zonder bondscoach Olau 3 DAGEN LONDEN. Na gesprek met sectiebestuur .'ZATERDAG 1 NOVEMBER 1980 TROUW/KWARTET 27 JF=— loor Matty Verkamman ENSCHEDE „Ik heb het altijd toch gezegd. Jij wordt de opvolger van Rudd Krol In het Nederlands elftal." Het was begin dit Jaar in La Coruna. na de door Jong Oranje met 2-0 rewonnen wedstrijd tegen Jong Spanje, dat de oude Jaap van Praag met die lofuiting Martin ol op de schouders kwam slaan. Herman Choufoer knikte instemmend en Jan Zwartkruis ;lom ook al van genoegen Jol. een talent met iets „extra's", had op die kletsnatte avond van le 22ste februari inderdaad een fantastische partij als libero gespeeld. in Jol (24) heeft Intussen zijn ite interlanddebuut achter de rug. Na veel vijven en zessen mocht ook hij in Eindhoven mee doen tegen de Juitsers Niet als laatste man. maar ip het middenveld. En bij FC Twente peelt de Scheveninger Inmiddels echtsback. Hij klaagt daar niet meer iver. heeft zich bij de visie van trai ler Hennie Hollink neergelegd. Maar l n zijn hart verlangt hij naar de lei- 1 lersrol in de afweer. Martin Jol. be- ichouwd als een groot talent, doch na fcijn mislukte avontuur van een jaar bij Bayem Miinchen nog steeds niet lot volle ontwikkeling gekomen, iracht af. En heeft onderwijl begrip. .Vorig jaar ben ik langdurig gebles- ieerd geweest. Gritter is toen laatste nan geworden. In het begin zat ik laar wel mee, maar ik kan begrijpen lat men bij FC Twente redeneert dat iet zó ook goed gaat. Maar ik hoop jat men ook begrip voor mij heeft." Rechtsback, je vindt het toch minder lan libero. ïol: ..Het is een dienende functie hè. Ie moet een man uitschakelen. Het spel open gooien, de goeie ballen, daar kom Je niet ze gauw aan toe. Maar ja. Ab Gritter speelt erg goed als libero. De mensen buiten Ensche de zullen wel denken: wat is er nu weer mis met Jol als laatste man. maar ik kan er toch weinig aan doen De ploeg draait goed. Bovendien is voetbal een collectieve sport. Als ik mijn kop in de wind gooi. dan lachen ze me uit." Nog voor de volgende vraag wordt gesteld, neemt Jol zelf het initiatief [om kritiek in Trouw op zijn spel tij dens de wedstrijd van Jong Oranje in Mönchengladbach tegen de West- "uitse Jeugdploeg (hij speelde toen rel laatste man) te weerleggen. ..Je leb geschreven dat door mijn schuld Je buitenspelval bijna een keer een tegendoelpunt opleverde. Toch lag pie situatie anders. Ik liep eerst naar toren, maar zag dat Troost en Van Ier Zwan hun man niet achter zich idden Toen moest Ik wel blijven klaan." Wat vond Ger Blok er van? „Ja, die zei in de rust ook dat ik er toch sneller moest uitkomen. Ik vind Blok een goede coach, hij heeft echt kijk op voetbal Maar mag ik me verdedigen0 Naar mijn idee beoor deelde ik die situatie goed. Van Evert Grifhorst. Jullie mogen dat dan een ui vinden, heb ik trouwens gehoord hoe sommige journalisten moeten wer- ten; in de rust al een stuk doorbellen, dat maakt de kritiek toch relatief." Je volgt alles intensief. „Van Nederland-Dultsland heb ik alle verslagen gelezen. Dat doe Je bij je eerste interland. De mag graag een analyse van een wedstrijd lezen, maar ik denk er ook meteen bij: wie is |dit dan wel. die dat allemaal op schrijft. Na die wedstrijd tegen Duits land zijn er volgens mij verslagen geschreven die negatief waren, enke le en alleen omdat Zwartkruis tevo ren al zo was aangepakt." Los van het goede resultaat en los van die kwestie Zwartkruis de voetbalwedstrijd Nederland-West- Duitsland was toch niet al te Interes sant. Nederland had nauwelijks aan vallers. „Vermeulen en Van Mierlo hebben tachtisch toch joed gespeeld. Wie ben ik om over dit soort zaken te praten hoor. maar was dat met Nan- ninga en Kist ook het geval geweest? In vergelijking met ons heeft Duits land natuurlijk meer kwaliteit. Drie aanvallers en eigenlijk drie aanval lend ingestelde middenvelders. Dan heeft Zwartkruis daar in tactisch op zicht toch de goede maatregelen voor getroffen In de tweede helft heb je iets afge dwongen. Genoeg voor België-Ne- derland? ..Ik ben niet afgegaan op het midden veld, maar als bijvoorbeeld Thijssen er weer bij is. ja. die is op het midden veld natuurlijk beter." De concurrentie voor de libero- plaats is groot bij het Nederlands elftal. Tempert dat je ambities voor die plaats? „Helemaal niet. Er gaat nog iets ge beuren wanneer ik weer libero kom te staan Daar geloof ik vast in. Ik voel me niet minder dan een Metgod Johnny is wel brutaal, brutaler dan Ik op die leeftijd. Ik wordt nü pas rijper, heb me voor heen te veel gekoesterd in mijn talent. Metgod zegt op Zeist tegen mij dat ik maar beter op het middenveld kan gaan spelen, want hij vindt zich zelf beter. Mooi hè. Zoals hij bij AZ ook die strijd met Van Hanegem aandurfde. Toch moe dig. Maar ja. in die oefenwedstrijd tegen Willem n schijnt hij geen initia tief te hebben genomen. En dan ook nog gaten laten vallen. Ik begrijp niet waarom hij dan bij al die Journalisten gaat klagen dat hij niet speelt." Is FC Twente goed genoeg voor je ontwikkeling? ..Zeker. We hebben een ploeg die voor geen enkele tegenstander opzij hoeft te gaan Ling zei laatst nog dat ik naar AJax had moeten komen, maar ik zou op dit moment niet graag bij AJax spelen Een verdediger wordt daat al gauw de dupe van de situ atie." Toch wordt je naam vaak in relatie tot Ajax genoemd. ..Van Praag is een paar keer met mij bezig geweest. En toen ik in München zat. was er opnieuw belangstelling. Er is toen een raar spel gespeeld. Ik kreeg bij Bayem geen kans omdat Kapellmann daar laatste man speel de. Bovendien, dat durf ik best te zeggen, had ik heimwee. Het ging niet goed, ik hoefde mijn schoenen bij wijze van spreken niet eens aan te trekken wanneer ik op de bank zat. Iemand van Ajax (Cees Groot-red.) heeft toen gezegd dat ik die situatie nog maar even moest laten voortdu ren. ais je begrijpt wat ik bedoel. Ik moest niet beter gaan spelen. Later, na die afscheidswedstrijd van Cruijff, heeft Harmsen inlichtingen over mij gevraagd bij een bestuurslid van Martin Jol (links) belaagt met ploeggenoot Jaap Bos (rechts) PC Den Haag-spits Henk van Leeuwen. UTRECHT Het tennistoernooi voor vrouwen dat in de tweede week van november in Amsterdam wordt gehouden, zal ook. voor zestig pro cent. op zijn tweede sponsor kunnen rekenen. De drankfabrikant steekt toch nog 45.000 gulden in het toer nooi. Dit is het resultaat van de be middelingspoging tijdens het kort ge ding van de president van de Utrecht se rechtbank prof. mr V. J A Van Dijk De organisatoren van het toernooi hadden de sponsor voor de rechter gedaagd omdat die weigerde de toe gezegde 75.000 gulden af te dragen In de rechtzaal vlogen de verwijten als tennisballen over en weer De sponsor had van meet af aan bedongen dat het geld er alleen zou komen, wan neer er twee topspeelsters in Amster dam zouden meedoen en er boven dien vier uur zendtijd op televisie zou worden ..uitgesleept" De organisatoren van het toernooi betoogden dat de geldschieter al in een vroeg stadium was meegedeeld dat die voorwaarden niet helemaal te verwezenlijken waren Beide partijen gaven tenslotte toch gehoor aan het voorstel van de recht bankpresident tot een vergelijk te komen. ..Dit soort vervelende zaken over sponsorgeld doet de sport' geen goed. maar u ook niet," stelde prof. Van Dijk. Bayem. Die zei dat mijn mentaliteit niet goed was. Nee. dat kon ik begrij pen zeg, dat die man dat zei. Toen ging het dus niet door." Na het vorig seizoen was er nog een Amerikaanse club waar ik via iemand in België contact mee kreeg." Zeker via Co Prins .Ja. De betreffende club (Washington Diplomats-red wilde een miljoen voor mij aan FC Twente betalen. Het ging niet door. omdat ik zelf te hoge eisen stelde. Je weet bij Twente nooit hoe hoog het transferbedrag is. maar ik denk dat dit hoge bedrag ook nog gold toen Feyenoord belangstelling had. Feyenoord. dat is een club. waar Ik wèl zou willen spelen. Nielsen, Ver meulen. Petursson dat kan toch een heel goed elftal worden." door Johan Woldendorp AMSTERDAM Met het oog op de Europa Cup-wedstrijd tegen Bayem München heeft Ajax voor woensdag het Olym pisch stadion gehuurd. De ongezellige betonbak zal wel vollo pen, redeneerde het bestuur van de Amsterdamse club in een overmoedige bui. en schroefde en passant de toegangsprijzen op tot buitenproportionele hoogtes. Wie vanaf een zitplaats een veredeld juniorenelftal aan het werk wil zien tegen de Westduitse kampioen toch ook geen elftal van uitzonderlijk internationaal formaat zal daarvoor een prijs, variërend van zestig tot dertig gulden op tafel moeten leggen. Zestig gulden, dat ls één keer de holle bolle Gijs uithangen in zo ongeveer het duurste restaurant van Amster dam. zeven bezoekjes aan films van Peter Sellers. Woody Allen en andere coryfeeën of twee stoelen in het thea ter. De meeste voetballiefhebbers zul len waarschijnlijk naar alternatief amusement zoeken. Voor de op pa pier volstrekt overbodige wedstrijd werden in de voorverkoop slechts zes duizend kaarten verkocht. Ajax blijft dus zitten met een lege bak en een gigantische financiële kater. BIJ een uitverkocht huis was de recette tot de recordhoogte van 1.8 miljoen gulden gestegen Drie weken geleden hield de KNVB tienduizend kaarten over van de In terland tussen Nederland en West- Duitsland. Ook voor deze voetbal wedstrijd werd het populaire prijsje van (maximaal) zestig gulden ge vraagd. Internationaal voetbal is niet alleen nauwelijks genietbaar, maar ook amper betaalbaar geworden. De In Nederland populairste tak van sport staat in de prijzenslag niet op zichzelf. Het volgen (wat heet vol gen. beter is: voorbij zien flitsen) van de optocht van formule 1-bolides op het circuit van Zandvoort kost meer dan honderd gulden. Het aanschou wen van bokswedstrijden op Interna tionaal niveau pleegt tegenwoordig eenzelfde aanslag op de portemonnee van de al dan niet schuimbekkende toeschouwer. En wanneer de organi satoren het behaagt, worden de prij zen de volgende keer drastisch ver hoogd. Het ministerie van economische za ken. dat geacht wordt de prijzen te beheersen, staat machteloos tegen deze explosies. ,3iJ de Grote Prijs van Zandvoort, de TT. interlandwed strijden en Europa Cup-ontmoetin gen kun je spreken van eenmalige gebeurtenissen." zegt Jan van Die pen. woordvoerder externe betrek kingen. .JBulten de sport gaat dat ook op. Popconcerten vallen onder dezelf de regeling. Er ls niet direct sprake van vergelijkbare diensten: vandaar, dat we er met geen vinger tus.4en kunnen komen. We hebben de moge lijkheden onderzocht om te kijken of we de prijsverhogingen konden be perken. maar we moeten er mee leren leven dat het hier om een kwestie van vraag en aanbod gaat." Dat laatste is maar ten dele waar. In veruit de meeste gevallen proberen de organisatoren de onkosten hoofde lijk om te slaan. De hedendaagse, overdreven salarissen van sportmen sen in aanmerking genomen, loopt de uitgavenpost snel hoog op. Daar naast probeert menig penningmees ter uit een populair evenement een slaatje voor slechtere tijden te slaan. Ajax leed verlies in de eerste Europa Cupronde en probeert dat een fase verder goed te maken. FC Utrecht hield enig geld over aan de ontmoe tingen met Arges Pitesti, maar ver hoogde desondanks de prijzen voor de tweede zitting in het Europese troosttoemooi. Overigens vielen de bedragen op de kaartjes „laag" uit in vergelijking met die van AJax. Bij de Amsterdammers kost de duurste ALKMAAR - In tegenstelling tot Ajax heeft AZ'67 de toegangsprijzen voor het Europa Cup duel van aanstaande dinsdag tegen Lcvsk; Spar- tak Sofia niet verhoogd. Hel duurste kaartje voor deze wedstrijd kost achttien guden Het bestuur van de Alkmaarse club wil „AZ'67 een volle bak bieden en het publiek verwennen." aldus AZ voorzitter Arie Ligthart Voor de thuiswedstrijd in de derde ronde van het UEFA Cup-toernooi de kans is groot dal AZ die ronc* bereikt na het l-l gelijke spel In Sofia overweegt de leiding van AZ wel een prijsverhoging Kees Ploegsma plaats, zoals gezegd, zestig gulden, bij Utrecht was dat anderhalve week ge leden vijfendertig Nederlandse een heden. Slechts op competitiewedstrijden een regelmatig opduikend fenomeen kan het ministerie van economi sche zaken gerichte controle uitoefe nen. „Dat past." zegt Van Diepen, „in het algemene prijsbeleid. De stijgin gen zijn afhankelijk van jaarlijks toe gestane percentages." Maar ook deze regel nodigt uit tot ontduikingen PSV heft als enige eredivisieclub een toeslag van één gulden per plaats op het bezoeken van zogeheten topwed strijden. ..Dat geldt in drie of vier gevallen." laat manager Kees Ploegs ma weten. „Dat zijn de ontmoetingen met Ajax. Feyenoord. AZ'67 en moge lijk Roda JC. We hebben daarvoor toestemming van economische za ken. De reden is eenvoudig; extra inkomsten." Ter verduidelijking: ooit werd PSV door Philips opgericht om het Eindhovense volk naast brood ook spelen te geven. Een andere kant tekening: met een extra heffing sug gereert een club. dat het zelf weinig heeft te bieden. Gezien de stand op de ranglijst (tiende) gaat die stelling voor PSV momenteel aardig op. Tussen de diverse takken van sport bestaan extreme verschillen. Voetbal en tennis zijn priizig tot peperduur (in de eredivisie ls het gemiddelde ruim een tientje, jongenskaarten niet meegerekend), handbal en volleybal goedkoop, hockey, rugby en iveel) wielerwedstrijden gratis. Sponsors hebben lang niet altijd een duidelijke invloed op de prijzen. Commerciële geldschieters drukken de verplichte donatie bij het fietsen, maar doen niets, wanneer er tennis en autoracen op de kalender staan. En dat zijn toch takken van sport, waar de reclame makers belangrijker zijn geworden dan de vedettes. Trouwens, waar blijft Ajax met zijn zes sponsors? Het slachtoffer heet Jan Publiek Waar zijn tijdgenoot uit Oost-Europa voor twee kwartjes op de tribune kan klauteren, wordt hij geacht zijn steentje bij te dragen aan de onver antwoord dure huishoudingen van or ganisaties. die zichzelf graag als top clubs presenteren. Drie weken gele den liet de Consumentenbond bi; monde van voorlichter Dick Westen dorp weten, dat het weer eens tijc wordt om de toegangsprijzen vooi sportwedstrijden op een rijtje te zet ten. Enkele jaren terug verrichtte de bond een soortgelijk onderzoek ..Met het kopen van een kaartje houdt het niet op." legt Westendorp uit. „Om dat je de stadions en sporthallen tij dens de wedstrijden niet kunt verla- ten. ben je voor je consumpties aan gewezen op stalletjes binnen het complex. Het is geen geheim, dat de prijzen voor drankjes en hapjes aan merkelijk boven het gemiddelde liggen." Uit naar sport? Duur voor U ADVERTENTIE DEN HAAG De Nederlandse IJs hockeybond is er niet in geslaagd de Amerikaan Dan Farrell aan te trek ken voor de fiinctie van bondscoach De financiële eisen van de coach, die momenteel in Canada werkzaam is. waren te hoog. Een Amerikaanse bondsofficial Ls door het NIJB-be stuur ingeschakeld om op zoek te gaan naar een nieuwe kandidaat voor de functie, die voorlopig zal worden waargenomen door technisch-direc- teur Dummy Smit. De kapitein van een Olau-Line schip is niet alleen verantwoordelijk voor het "reilen en zeilen" op de brug. Ook de rest van het schip staat onderzijn commando. Hij staat persoonlijk borg voor een feil loze, comfortabele overtocht Olau vaart elke dag 2x heen en weer tussen Vlissin- gen en Sheemess (80 km. van Londen). De tarieven zijn zeer redelijk. Geen toeslagen, maar wel bij dagafvaarten sterk ge reduceerde autotarieven. Bovendien kunt u bij Olau terecht voor een aantal leuke arrangementen. Zoals 3 dagen "swingend" Londen (vanaf f 195 - p.p.) 3 Dagen aan de kust in Brighton. Kost u in clusief uw auto f 265,- p.p. Of. ook heel verrassend, een lang weekend Canterbury/Kent Natuur, cultuur en gezellig heid. Prijzen vanaf f 265,- p.p.. ook weer inclusief uw auto. Een heel speciaal aanbod van Olau is de "Go as you please" vakan tie. U bepaalt zelf waar u logeert Keuze uit 700 hotels. De kosten? Vanaf f 330,- p.p. Tenslotte de Olau Finn's Weekend-Party. 2 Dagen dan sen, drinken en luieren (vanaf f65,- p.p.). Al deze reizen en reisjes staan beschreven in onze brochure. Vraag 'm aan. Van daag nog. Stuur 'n lege envelop met uw naam en adres naar Olau-Line, Antwoordnummer 27. 4330 WB Middelburg. Of bel 01184-65400. U logeert in het luxe Tower Hotel. Alle kamers voorzien van bad. kleuren tv. en airconditioning. f Slechts JT&g p.p DE VRIENDELIJKSTE WEG NAAR ENGELAND. ZEIST Het ligt in de lijn der verwachtingen dat de stichting ar beidszaken betaald voetbal op kor te termijn weer aan de slag zal gaan De stichting schortte de activitei ten op na een verschil van mening met het bestuur van de sectie be taald voetbal van de KNVB rond de transfer van Michel van de Korput van Feyenoord naar AC Torino en Simon Tahamata van Ajax naar Standard Luik De stichting arbeidszaken meent dat de sectie betaald voetbal ten onrechte certificaten heeft afgege ven waardoor beide spelers speelge rechtigd zijn bij hun nieuwe clubs. De stichting wijst daarbij op het aangedragen materiaal bij het voor lopig advies en meent dat het sec tiebestuur in elk geval nader over leg met de stichting had moeten plegen alvorens de certificaten te verstrekken. Bovendien is de stich ting van mening dat het sectiebe stuur een zelfstandig onderzoek had moeten instellen gezien artikel 36 lid 4 Het sectiebestuur verweert zich met de verklaring dat de stichting ar beidszaken op 15 augustus 1980 nog geen definitief advies zoals bedoeld in artikel 36 reglement betaald voetbal had uitgebracht. Het be lang van beide spelers, van hun oude en nieuwe verenigingen leidde er op dat moment toe. dat de certifi caten verstrekt moesten worden In een gesprek tussen de stichting en het sectiebestuur van de KNVB blijven beide instanties verschil van inzicht houden over de gang van zaken. Het sectiebestuur heeft toe gezegd strikte toepassing van arti kel 36 na te streven. Verder werd overeengekomen nadere procedure regels tussen de stichting en de sec- tiebetaald voetbal op te stellen. Op grond van deze toezegging van het sectiebestuur mag worden ver wacht dat de stichting arbeidsza ken haar advieswerkzaamheden zal hervatten 'Gangster' ARNHEM Heeft trainer Henk Ellens van Volendam de voorzitter van de Graafschap, T. Jansen Ven- neboer. na afloop van de wedstrijd tussen beide eerste divisieploegen op 5 oktober wel of niet een gang ster genoemd? Die vraag stond cen traal tijdens een kort geding, dat Jansen Venneboer over dit woord gebruik bij de president van de rechtbank in Arnhem tegen de Vo- lendam-oefenmeester had aange spannen. De Graafschap-voorzitter eist van Ellens en ook van de journalist Mar tin Velthorst. die een en ander de volgende dag in de ..Graafschapbo de" publiceerde een rectificatie. De uitgever van de Graafschapbode liet ter zitting weten een dergelijke rectificatie te zullen weigeren en trainer Ellens ontkende met klem de heer Jansen Venneboer een gangster te hebben genoemd. De aanleiding tot deze hele zaak is de electronische tijdsaanduiding in het stadion van de Graafschap in Doetinchem. Ver in de tweede helft bij een 2-1 stand in het voordeel van Volendam sprong de klok plotseling tien minuten terug. Opzet, zegt trai ner Ellens, een technische storing, zegt de Graafschap. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel 2-2. Graafschap scoorde in de laatste minuut van de wedstrijd de gelijk maker De betrokken journalist bleef vol houden de Volendam-trainer wel juist te hebben geciteerd Andere journalisten gaven hem daar overi gens geen gelijk in. De raadsman van Jansen Venneboer betoogde nog dat het betaalde voetbal met woorden ais „gangster" absoluut niet gediend is. Dat wekt alleen maar de agressiviteit van de sup porters op Uitspraak vrijdag 7 no vember Crisis LONDEN Voorzitters van 92 voetbalverenigingen uit de vier di visies hebben gezamenlijk over de brandende problemen van het En gelse voetbal gepraat De meeste belangstelling van de voorzitters ging evenwel uit naar de plannen van de managers, trainers en secretarissen om het betaalde voetbal in Engeland gezond te ma ken. Daartoe brachten zij de vol gende voorstellen op tafel: 1. De waardering voor een overwin ning moet gebracht worden op 3 punten om het aanvallende voetbal te stimuleren. 2. Het aantal clubs in de eerste en tweede divisie dient te worden te ruggebracht van 22 naar 18 clubs. 3. De derde en vierde divisie dient te worden afgeschaft. Daarvoor dient in de plaats acht mini-klassen te komen met zes clubs volgens geo grafische samenstelling. Die zes spelen vfermaal tegen elkaar. Op deze wijze wil men trachten het aantal toeschouwers door middel van plaatselijke derbies op te vij zelen. 4. De afbakening van transfersom men volgens de richtlijnen die door de vereniging van betaald voetbal spelers zijn uitgegeven. Hierbij wordt, rekening gehouden met de leeftijd van de speler en zijn salaris 5. De oprichting door de league van een eigen toto met een strikt copy- recht voor het speelprogramma. Programma Eredivisie Vandaag. 19.30 uur: Go Ahead-PSV Utrecht-Excelsior Feyenoord-Den Haag Twente-AZ'67 MVV-PEC Zwolle Morgen. 14.30 uur: Wageningen-Sparta Roda JC-NAC Willem II-Groningen Eerste divisie Vandaag, 19.30 uur: Den Bosch-Telstar Morgen, 14.30 uur: De Graafschap-Amsterdam Volendam-Heracles VVV-DS'79 SVV-Cambuur Voendam-Fortuna S Heerenveen-Vlaardingen Helmond Sport-Amersfoort Eindhoven-Vitesse TENNIS - Björn Borg is verrassend uitgescha keld in het toernooi van Tokio. De Zweed ver loor in de kwartfinales met 5-7, 6-3 en 5-7 van de Amerikaan Bill Scanion Ook de Tsjech Ivan Lendl haalde de halve eindstrijd niet HIJ strui kelde met 6-7. 7-6 en 6-7 over John Sadri (VSi SCHAKEN Jan Timman is in Buenos Aires na het uitspelen van zijn drie afgebroken partij en op de gedeelde tweede plaats terecht geko- men De Amsterdammer deelde het punt met Panno en Larsen en won van Kavalek. Timman heeft, evenals Ljubojevir. 6"2 punt Leider is nog altijd de Deen Larsen met twee volle punten mèer AUTOSPORT In het komende seizoen zullen er onder twee vlaggen officiële pogingen onder nomen kunnen worden om een plaatsje te krij gen op de begraafplaats voor Formule l-cou- reurs Bemie Ecclestone zal onder de pas opge richte organisatie WFMS een zogenaamd we reldkampioenschap voor beroepscoureurs op touw zetten en de FISA. de wereldfederatie, zal ook een strijd om een wereldtitel houden TENNIS - Eric Wilborts Rolf Thung. Michiel Schapers en Theo Gorter hebben zich in Suste- ren geplaatst voor de kwartfinales van het der de toernooi van het satelliet-circuit. SCHAKEN Van der Wiel heeft in Baden in de vierde ronde gewonnen van de Engelsman Stean VOETBAL Rinus Michels heeft bij FC Koln de eerste boete uitgedeeld Pierre Litlbarski moet 500 Mark betalen, omdat hij volgens Mi chels met voldeed in de bekerwedstrnd tegen FC Freiburg SCHAATSEN De zesde alternatieve Elfsre dentocht zal op 28 februari in het Finse Oulu worden gehouden De dag erna volgt de lang- lauf-skiwedstnjden over 10 en 25 kilometer

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 27