Uit brieven van lezers DINSDAG 21 OKTOBER 1980 TROUWKWARTET P12 Familieberichten Geboren: Barbara dochter van Justine van La wiek en Eddy Loonstijn Haarlem. 17 oktober 1980 Liewegje t.o. 16. Geboren: Judith Janna Cornelia Dieneke Kallenberg- Bijsterveld Kees Kallenberg Groningen. 17 oktober 1980 Schuitendiep 42. 21/10/"80 langs deze weg willen wij familie, vnenden en beken den laten weten dat wij henri lepoutre corine bos vandaag trouwen in het gemeentehuis van sion, Zwitserland, het huwelijk wordt ingezegend door dr. s. meijers in de eglise réformée te sion. ons adres is jekerstr. 12 3521 eg utrecht 5 november 1980 zijn wij 50 jaar getrouwd en 9 november d.a.v. is het 50 jaar geleden dat de bevesti ging en intrede in het ambt van dienaar van het Woord plaats vond in de Gereformeerde Kerk van Dwingeloo. Met vreugde en dank aan God willen wij deze bijzon dere zegeningen op bovengenoemde data in familie kring en in het midden van onze eerste gemeente feestelijk gedenken. Gelegenheid om ons te feliciteren geven wij graag op zaterdag 1 november a s., des namiddags van 2.30- 4.30 in de tuinzaal van de Pelgrimskerk. Van Boshui- zenstraat 560 te Amsterdam-Buitenveidert. (Zij-in gang Backershagen 12). H. Zandbergen G. E. Zandbergen-Van Dijk Van Boshuizenstraat 35, 1083 AP Amsterdam. Zo zult Gij zijn voor mijn ge moed. Mijn rots, mijn deel, mijn eeuwig goed." Heden overleed mijn geliefde vrouw, onze lie ve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Huberdina Johanna Kruyswijk- Schouten In de ouderdom van 84 jaar. „Wij weten haar bi; Jezus" Doorn: P. N. Kruyswijk Badhoevedorp: J. M. Haverkamp-Kruyswijk J. Haverkamp Apeldoorn: E. G. Kruyswijk Leusden: A. Kruyswijk P. Kruyswijk-Bukman Bennebroek: A. Kruyswijk Amsterdam: P. N. Kruyswijk R. Kruyswijk-Westera kleinkinderen en achterkleinkin deren Doorn, 17 oktober 1980 Park Boswijk 755 Liever geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatsvinden te Drie huis op de begraafplaats ..Westerveld", woens dag 22 oktober a.s. Hieraan voorafgaande wordt een dienst van Woord en gebed gehou den in de aula van de begraafplaats, welke aanvangt om 15.00 uur. Gelegenheid tot condo leren na de teraardebestelling, in de ontvang kamer van de begraafplaats. „God vervult niet al onze wensen, maar wel al Zijn beloften." De God van het verbond in wien hij geloofde, en in wiens handpalmen hij ook zijn naam geschreven wist. heeft tot Zich geroepen, mijn lieve man en onze altijd zorgende vader en opa Pieter van der Zwaard op de leeftijd van 55 jaar. Zeist: W van der Zwaard-Lieuwerink Zeist: Afke de Waal- van der Zwaard Theo de Waal Theodoor Peter Nieuw Vennep: Wilma van der Zwaard 20 oktober 1980 Titus Brandsmalaan 37 3705 PH Zeist Geen toespraken Geen bloemen. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in de N.H. kerk van de Shalomgemeen- te aan het Vrijheidsplein te Zeist donderdag 23 oktober om 13.30 uur. Hierna zal de teraardebestelling plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Wouden- bergseweg te Zeist om 15.00 uur. Gelegenheid tot condoleren woensdag 22 okto ber van 15 00-17 00 uur en van 19.00-21.00 uur in de woning aan de Titus Brandsmalaan 37 te Zeist, alsook na de teraardebestelling in de N.H. kerk van de Shalomgemeente. De open poort leidt tot Gods troon: gaat door, laat niets u hind'ren; neemt op uw kruis, aanvaardt de kroon, die God biedt aan Zijn kmd'ren. De Heere heeft op Zijn tijd tot Zich genomen onze lieve broer, zwager en oom Pieter van der Zwaard op de leeftijd van 55 jaar. Aalsmeer: A. van der Zwaard G. van der Zwaard-de Jong Bodegraven: G. M. Biemond-van der Zwaard J. Biemond Rozenburg/Haarlemmermeer: M. Ravesloot-van der Zwaard J. Ravesloot en kinderen. Zeist, 20 oktober 1 „De Here is mijn Herder, mij ontbreekt niets" Heden is in Jezus ontslapen mijn lieve man. onze lieve vader en grootvader Johannes Huizinga op de leeftijd van 78 jaar. Apeldoorn: E. Huizinga-Keus Rotterdam: J Huizinga S. Huizinga-Blijdorp Corine Emmy Rotterdam: A. J. Huizinga E. Huizinga-Bolsenbroek Han Dirk Willem Berto 19 oktober 1980. Muldersdreef 625, 7328 ER Apeldoorn. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum van de Monuta Stichting, Loolaan 67 te Apeldoorn. Gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag 22 oktober van 20.00 uur tot 20.45 uur. Een dienst van Woord en Gebed wordt gehou den op donderdag 23 oktober om 15.00 uur in de aula op de algemene begraafplaats „Heide- hof'. Keienbergweg te Ugchelen, waarna wij hem naar zijn laatste rustplaats zullen bege leiden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de aula van de begraafplaats. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Geen toespraken „De HERE zal uw uitgang en uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid" Psalm 121:8 Dankbaar voor alles wat zij voor ons mocht zijn delen wij u mede dat God onverwacht van ons heeft weggenomen mijn lieve vrouw, onze lieve mamma en oma Catharina Hendrik» van de Weert op de leeftijd van 56 jaar. Kapelle: M. C. Duijnhouwer Annette Wervershoof: Frans en Lisette Hendrien Goes: Riek en Johan Menno en Hester Hans en Marlies 19 oktober 1980. v/d Biltlaan 59 4421 BD KapeUe De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 23 oktober om 14.00 uur op de Algemene Begraaf plaats te Kapelle. Vooraf zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden om 13.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Biezelingse- straat 67. te Kapelle. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de Algemene Begraafplaats te Kapelle. Liever geen bezoek aan huis. „De Heer is mijn herder mij ontbreekt niets." Psalm 23:1 Van ons is heengegaan, in alle vrede door het verlossingswerk van Jezus Christus die voor hem de zondelast aan het kruis gedragen heeft onze lieve zorgzame vader, grootvader, over grootvader Hage Verburg sinds 17 mei 1970 weduwnaar van Margje van Harskamp in de gezegende ouderdom van 91 jaar. Uit aller naam: G. Verburg Koudekerk aan de Rijn, 20 oktober 1980 Huize „Rhijndael" Corr.-adres: Zagewaard 48, 2396 AW Koudekerk aan de Rijn. Woensdagavond is, in huize „Rhijndael" van 19.00-20.00 uur gelegenheid tot condelance be zoek. De begrafenis is bepaald op donderdag 23 oktober. Er zal dan om 10.30 uur in huize „Rhijndael" een rouwdienst beginnen waarna, omstreeks 11.30 uur, de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Koudekerk aan de Rijn. Heden heeft de Heere nog onverwacht, maar op Zijn tijd van ons weggenomen, onze lieve zorgzame moeder en oma Huigje Visser-de Heer weduwe van Pieter Jan Visser, op de gezegende leeftijd van 91 jaar. Wij zijn dankbaar voor alles wat zij voor ons is .geweest. 's Gravendeel H. A. Visser G. Visser-van den Berg Zuid-Beijerland, G. Visser J. G Visser-Hospers en kleinkinderen Oud-Beijerland, 20 oktober 1980 Verpleeghuis „de Egmontshof" Correspondentieadres: H. A Visser. Weegje 2 3295 CT 's Gravendeel. De rouwdienst wordt gehouden D.V. donder dag 23 oktober a.s. des namiddags om 2.00 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats te's Gravendeel. Hierin zal voorgaan de weleer waarde heer ds C. J Tissink, Gereformeerd predikant te Dordrecht. De begrafenis zal hierna plaatsvinden. Gele genheid tot condoleren na de begrafenis. Enige en algemene kennisgeving Na een moedig gedragen lijden is heden tot onze droefheid van ons heengegaan, mijn zorg zame lieve moeder en onze lieve oma Johanna Geijs-Kamman op de leeftijd van 79 jaar. Purmerend: Joke Bos-Geijs Amsterdam: Rolf en Gerald ine Purmerend: Adjan Amsterdam. 18 oktober 1980. Kribbestraat 3 hs. Correspondentie-adres: J. A. Bos-Geijs. Speenkruid 96, 1441 XD Purmerend. De overledene is overgebracht naar het uit vaartcentrum van de Coöperatie P.C.. Ook- meerweg 273, Amsterdam-Osdorp, alwaar geen bezoek. De crematie zal plaatshebben woensdag 22 oktober a.s. om 11.30 uur in het crematorium Westgaarde, Ookmeerweg 275. Amsterdam- Osdorp. Bereikbaar met bus 23. Na een moedig doorstane ziekte is rustig van ons heengegaan, mijn lieve man. onze vader, grootvader en broer Frits Paap op de leeftijd van bijna 69 jaar. Uit naam van allen: J. A. Paap-van der Slikke 17 oktober 1980 Columbuslaan 531, 526 EN Utrecht. Thuis geen bezoek De overledene is opgebaard in een der aula's van het Uitvaartcentrum H. Agterberg aan de Wolter Heukelslaan 50 (bij Maliebaan). Gele genheid tot bezoek: dinsdagavond van 19.00 tot 19.30 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden woensdag 22 oktober om 13.00 uur in aula I van het crematorium „Daelwijck" aan de Florida- dreef 7 te Utrecht (Overvecht). Vertrek vanaf het woonhuis om plm. 12.30 uur. Na afloop van de plechtigheid is er gelegen heid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het voor ons zeer onverwachte overlijden van onze kantoorleider en collega de heer R. van Wolde Wij, die hem goed gekend hebben, zullen zijn vriendschappelijke, rustige en evenwichtige persoonlijkheid node moeten missen. Moge zijn echtgenote, kinderen en familiele den de kracht van God de Vader ontvangen om dit zware verlies te dragen. Het personeel Zijlstra Wisman, accountants te Assen. 19 oktober 1980. Heden overleed in de leeftijd van 83 jaar onze geliefde broer en zwager Herman Gerhardus Boswijk Met dankbaarheid weten wij dat zijn einde vrede mocht zijn. Sterke de Here zijn vrouw en kinderen. Utrecht, D. Spoelstra-Boswijk Ermelo. H. Boswijk W. P Boswijk-Kole. Onze zeer lieve zuster mevrouw Christina Geesina de Zeeuw-Woudenberg weduwe van de heer G. de Zeeuw is in Jezus ontslapen. „Vrees niet, want Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn" (Jesaja 43:1) Schalkhaar: P. Woudenberg C. Woudenberg H. C. Woudenberg Bennekom: Z. Woudenberg A. Woudenberg-v.d. Berg Haarlem. G. Spruyt-Woudenberg J Spruyt Delft. A. v.d. Berg Breukelen, M. J. Woudenberg-Spruit 7433 PJ Schalkhaar, 20 oktober 1980 Huize Grigia Zandbelterweg 6 Onze zuster is opgebaard in Huize Grigia. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 23 oktober a.s. om 13.00 uur op de algeme ne begraafplaats aan de Raalterweg te Deven ter, waar tevens een korte rouwdienst zal wor den gehouden. Tot onze droefheid is overleden onze geliefde schoonzuster en tante Christina Gezina de Zeeuw-Woudenberg in de leeftijd van 84 jaar Utrecht H. G. de Zeeuw-Vogel Boskoop: A. H. van Walraven-de Zeeuw Barendrecht: P. M. Wilschut-de Zeeuw Hilversum: T. H. Wilschut-de Zeeuw H. P. de Zeeuw Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen o( reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas met corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hooldredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam Bij publikatie worden naam en woonplaats var de schri|ver vermeld. i Gewetensbezwaren (1) Schokkend bericht: Allen die voorbe houd hebben tegen het gebruik van het meest mens en schepping onwaardige wapen, moeten het leger uit. Alleen legermensen die zonder na te denken, „Befehl 1st Befehl", de knop willen indrukken. Zo gaat het leger een eigen leven lelden. Schuilt hierin geen groot gevaar voor onze democratische samenleving? Willen wij hier zo'n leger van uitgeselecteer de ja-knikkers? Hebben wij dan niets geleerd van de geschiedenis? In ruim elf Jaar Trouw lezen is dit mijn eerste ingezonden stuk. Een machteloos verweer op een bericht, dat ik niet kan plaatsen als Nederlandse, deel uitmakend van een vrije democrati sche samenleving. Ik hoop op een grote verontrusting in dit land. maar durf nauwelijks nog te hopen op een herbezinning van deze (Christelijk Democratisch A-wd) regering. Apeldoorn Els B. Terpstra Eckhardt Gewetensbezwaren (2) December 1979, werd bij meerderheid in de volksvertegenwoordiging in de Tweede Kamer, de stationering van kruisraketten in ons land opgeschort tot december 1981. De discussie over de nucleaire wapens is in ons land in volle gang. Een meerderheid van het Nederlandse volk wenst haar be scherming niet afhankelijk te zien van alles vernietigende nucleaire wa pens die zich niet alleen de vijand maar ook haarzelf bij een conflict onherroepelijk van de aardbodem zal wegvagen. Het zijn middelen in strijd met Gods gebod „de wereld te bewa ren en te onderhouden". Minister De Geus heeft moreel noch Juridisch het recht de discussie binnen de strijd krachten over dit hete hangijzer op de een of andere wijze onmogelijk te maken, hij mag niet vooruitlopen op 't kemwapenbesluit van december 1981. alsof binnen de strijdkrachten het gebruik van kernwapens al een uitgemaakte zaak is. Als hij zich daarmede niet kan verenigen dan moet hij de consequenties daaruit trekken! Ommen J. Wezenaar Gewetensbezwaren (3) Anno 1980. Minister De Geus consta teert, dat teveel militairen gewetens bezwaren hebben tegen het gebruik van kernwapens. Hij besluit deze mi litairen op de duur te ontslaan, om dat anders deze wapens niet inzet baar zijn. In feite kunnen de kernwa pens en de militalren-die-daar-be- zwaar-tegen-hebben. niet tegelijk in een goed functionerend leger be staan. De Geus kiest dan vóór het wapen en tégen de mens! Anno 1982. De minister van defensie laat zich raadplegen door legerfunctionarissen om te weten te komen of kernwapens nu wel of niet bruikbaar zijn. Aange zien de tegenstanders het leger uitge zet zijn. zal het advies luiden. „Ze zijn heel goed bruikbaar." Dit „positief" advies zal vervolgens opwegen tegen de dan ontstane meerderheid van het volk. dat tegen kernwapens is. Zo selecteert De Geus alvast wie straks zullen adviseren. Amsterdam Peter Wattel Overspel (4) Van harte ben ik 't eens met het ingezonden stuk van G. J. Tesser te Nijmegen. Het stemt bijzonder droe vig te moeten constateren met welk 'n kortzichtigheid en onbegrip de uit spraken van de Paus in de media en via ingezonden stukken soms worden bejegend, 'n Brief als de hierboven aangehaalde kan dan 'n ware verade ming betekenen! 's-Hertogenbosch F. ter Beek Ier lag Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. Jesaja 43 1 Bedroefd geven wij U kennis van het overlij den van mijn onvergetelijke man. onze gelief de vader, schoonvader en lieve opa Arie van Duin op de leeftijd van 58 jaar. A. E. J. van Duin-Vermolen Robbert en Monne Ar mande René en Frans 19 oktober 1980 Burgemeester Roosstraat 2. 3035 AD Rotterdam. Aan huis geen bezoek. De rouwdienst wordt gehouden donderdag 23 oktober in het crematorium „Hofwijk", Delft- weg 230 te Rotterdam-Overschie, na aankomst aldaar om circa 11.20 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst in het crematorium. Wentel uw weg op den Here en vertrouw op Hem, en Hij zal het maken. Psalm 37 vers 5 Heden nam God tot Zich, voor ons geheel onverwacht mijn innig geliefde man. onze lieve zorgzame vader en opa. zoon. schoonzoon, broer, zwager en oom Gerrit Jan van den Bogerd op de leeftijd van 68 jaar J. G. van den Bogerd-den Ouden Gert - Janny Truus - Wim Arie - Alie Rien - Coby Jan - Marjoke Wim - Ada Mieke Anneke en kleinkinderen 19 oktober 1980 Hoeksekade 49 2661 GJ Bergschenhoek Liever geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 8-9 uur in de kerk van de Ned. Herv. Gemeente in Bergschenhoek. De rouwdienst, geleid door de weleerwaarde heer Ds. C. van Andel, zal gehouden worden donderdag 23 oktober in de kerk om 2 30 uur. waarna de begrafenis in het familiegraf vanuit de kerk zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Bergschenhoek om circa 3.30 uur. De Kerkeraad Algemene Zaken, de Kerkeraad van de Middenwijk en de Diakonie van de Gereformeerde Kerk te Bennekom geven met grote verslagenheid kennis van het overlijden van het kerkeraadslid T. van Steenbergen diaken in onze gemeente Zoals hij onder ons aanwezig was. gericht op het dienen van zijn medemens, zo zal hij in onze herinnering blijven. Moge de Heer van het leven zijn vrouw en kinderen nabij zijn en troosten F Kadijk H. R. Juch E. Beenes Bennekom. 20 oktober 1980 In de morgen van zaterdag 18 october 19 ging thuis vredig van ons heen. 81 jaar oi mijn dierbare man. onze lieve vader, schcx d< vader en pappa Bi; Iohan Quirijn van Regteren Alten JJ Grootofficier in de Huisorde van Oranje Ridder in de Orde van de Nederlandse^, Leeuw en drager van buitenlandse onderscheiding! emeritus hoogleraar in de kunstgeschiedei aan de Universiteit van Amsterdam, oud-directeur van 's Rijks Prentenkabinet, oud-conservator van Teylers Kunstverzai lingen. Amsterdam: A. L. W. van Regteren Altena-1 van R< Hoevelaken: Jean Francois van Regtcl Altena T Motte van Regteren Altena-Zaj Flora en Aldo Maarssen: Charlotte O. Korthals Altes- van Regteren Alt« b Alexander Korthals Altes tb Guusje, Kunera, Renet en Lues Amsterdam 41 Maarten C. van Regteren AlteM l° Inge C. van der Vlies 1151 Amsterdam. Vossiusstraat 25 1071 AE De begrafenis zal plaatsvinden donderdag october om 12.00 uur op de begraafplaat Westerveld te Velsen. waar na afloop gelege heid tot coridoleren bestaat. ..Heer waar dan heen, tot U i'1 leen." Dankbaar dat wij haar zo lang mochten bes iv ten, heeft de Here nu Thuis gehaald, onze liev zorgzame moeder, groot- en overgroot moed Elizabeth Vijfvinkel-de Bruin sinds 1937 weduwe van Willem Vijfvinkel op de leeftijd van 93 jaar Den Bommel M. van den Berg-Vijfvinkel J. M. van den Berg Capelle a d IJssel: I Vijfvinkel F. Vijfvinkel-Oudhof Nieuwerkerk a/d IJssel: E van Hof-Vijfvinkel W J van Hof Rotterdam: D A Vijfvinkel N. Vijfvinkel-Bloot klein- en achterkleinkinderen 19 oktober 1980 Bejaarden Centrum „De Burcht" v Moorselplaats. Rotterdam Corr.-adres. J M. van den Berg Oranjestraat 35. 3258 AS Den Bommel h u i i Gelegenheid tot condoleren en afscheidnei woensdagavond van 7.00-8.00 uur in Burcht". (Ie woonlaag). De rouwdienst zal gehouden worden vrijdaf oktober in „De Burcht", aanvang 11.00 uuj waarna de begrafenis zal plaatshebben op begraafplaats ..Oud-Kralingen", Kralingsew 334. omstreeks 12.00 uur. Uw medeleven mondeling of schriftelijk tot uiW king gebracht was voor ons een grote steun bil n, plotselinge overlijden van onze lieve zoon en Harro f" Hiervoor betuigen wij onze oprechte dank. IJ e hierdoor hebben wij de kracht ontvangen omve: te gaan. H. van de Belt J. van de Belt-Tieman Karin-Henk 7782 PS De Krim. oktober 1980 Hoofdweg 103 A.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14