Plan De Poort vrijwel zeker van de baan WUPO mag woningen in Leiden niet op vrije markt brengen Derde dinsdag in oktober Wereldspaardag Van Otterloo nog geen kandidaat voor opvolging van Hardon Delfland betaalt f<Ë voor overname zuiveringsinstallatie Garage onder Plf heeft z'ir plafond )sS 'Leegstandswet maakt vordering v| huizen alleen maar ingewikkelder'^ Premier opent smikkelfeest Projectontwikkelaar krijgt nul op rekest Politie vindt hasj en houdt verdachten aan Lid bedrijfspolitie verdacht van stelen postzegels Advocaten spannen kort geding aan tegen ochtendblad LEIDSE SPAARBANK 5 Gemeentebestuur Delft in brief aan regering: Toch PvdA-voorstel negen wethouders Den Haag aarzelt nog Minder woningen zullen kosten moeten drukken Zes noodlokalen verwoest bij brand in Haagse school ZATERDAG 18 OKTOBER 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Westland Utrecht Projectontwikkelingsmaat schappij mag haar woningen op het Waardeiland en aan het Galgewater in Leiden met een verkoopprijs beneden 260.000 gulden (distributiegrens) niet op de vrije markt verkopen. De raadscommissie voor de volkshuisvesting heeft donderdag avond een verzoek om ontheffing van de verkoopregulerende bepalingen in de woonruimteverordening dat de WUPO bij de gemeente heeft ingediend, afgewezen. ADVERTENTIE De bouwmaatschappij zal dus de wo ningen moeten verkopen aan Leldse Ingezetenen of aan mensen die in Lelden werken. De woningen zijn daardoor volgens de WUPO vrijwel onverkoopbaar. De raadsleden waren verontwaardigd dat de projectontwikkelaar bij zijn verzoek een pamflet had gevoegd waarin kraakacties op het Waard eiland en aan het Oalgewater worden aangekondigd. Het pamflet Is onder- BOTTERDAM De afdeling verdo vende middelen van de Rotterdamse politie heeft bij een inval in een wo ning in het Oude Westen vier perso nen aangehouden op verdenking van het in bezit hebben van verdovende middelen In het huls werd 6 gram heroïne gevonden en 3 gram cocaïne. In samenwerking met de Rijkspolitie te Lisse werd een inval in een woning in Rotterdam-noord gedaan. Daar trof men 320 kilo hasj aan van. vol gens de politie, topkwaliteit. In Lisse was eerder 100 kilo van hetzelfde spul gevonden. Een 32-jarige man kon worden aange houden. Hij werd vrijdag voor de offi cier van Justitie geleid. De waarde van het verdovende middel wordt ge schat op bijna een miljoen gulden HAARLEM (ANP) De politie in Haarlem heeft een 51-jarige inwoner van Haarlem aangehouden, omdat de man. die lid is van de bedrijfspolitie van de drukkerij Johan Enschede en Zonen, postzegels die in het bedrijf worden gedrukt zou hebben gestolen Bij huiszoeking vond de politie zowel Nederlandse als buitenlandse postze gels en spaarzegels met een waarde van vele duizenden guldens. Ook werd een rekje met munitie gevon den. dat de verdachte bij schietoefe ningen voor het bewakingspersoneel zou hebben achtergehouden Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De vier advocaten van het collectief Amsterdam-Noord die vorige week werden aangehouden omdat ze een opruiend affiche had den opgehangen, hebben eén kort ge ding aangespannen tegen een lande lijk ochtendblad De krant had donderdag gemeld dat de Orde van Advocaten tuchtmaatre gelen had genomen tegen de leden van het collectief De raad van toe zicht van de Orde van Advocaten ontkent dit. Hij heeft slechts infor matie gevraagd aan de vier advoca ten omtrent de gang van zaken. De betrokkenen zeggen ernstige schade te ondervinden van het gewraakte artikel. Namens hen heeft Mr. West- hoff een rectificatie gebist in het och tendblad tekend door de beweging voor wer kende Jongeren KWJ en de Leidse Kraakbond. maar die zeggen zoals bekend van niets te weten. Het kort geding dat de KWJ wegens smaad tegen de WUPO heeft aangespannen dient op 6 november voor de Amster damse rechtbank Het PPR-raadslld Van Oosten her haalde zijn beschuldiging dat de bouwmaatschappij zelf bij het schrij ven van het vlugschrift betrokken zou zijn geweest De andere raadsle den wilden niet zo ver gaan. In een brief die b. en w. aan de WUPO gaan schrijven, zal wel om opheldering over de afkomst van het pamflet wor den gevraagd. Met sparen, altijd geld achter de hand! 21 oktober is het weer Wereldspaardag. Kom langs bij een van onze kantoren, want daar ligt de gloed nieuwe kalender 1981 die in het teken staat van de „Kinderen in de Wereld". Voor de jeugd hebben we een knaller van een kalenderposter. En, Nutsspaarders, de kalender kost u niets. Over sparen gesproken DELFT De Leegstandswet, waar nog steeds aan gesleuteld wordt, kan maar beter niet ingediend worden. De nieuwe wet maakt het vorderingsbeleid alleen maar en is bovendien financieel niet haalbaar. Dit schrijft het college van b. en w. van brief aan minister Wiegel (Binnenlandse Zaken) en staatssecretaris van Brokx. Het college zou het verstandiger van de regering vinden als de bestaande Woonruimtewet aangepast zou wor den. Hierbij zouden volgens de brief de gemeenten die met leegstand van woningen te maken hebben nauw be trokken moeten worden, omdat zij nu eenmaal met de praktische uitvoe ring belast zijn. In de brief laat het college maar wei nig heel van het kabinetsvoorstel om de leegstand aan te pakken Gesteld wordt dat een gemeente wel tot vor dering van een leegstaand pand kan overgaan, maar als daarvoor geen fi nanciële middelen ter beschikking gesteld worden, gaat de hele zaak of niet door, of wordt het een dure aan gelegenheid voor de latere huurders. Kraken Het gemeentebestuur van Delft schrijft de bewindslieden verder dat in het wetsontwerp het optreden te gen krakers naar hun oordeel een veel te centrale plaats inneemt. Als kra ken dan al strafbaar moet worden gesteld, dan moet dat maar geregeld worden op het Justitiële vlak en niet in een wet die de leegstand moet aanpakken, zo stelt het college. Daar bij merkt het Delfts college op dat juist het aanpakken van de leegstand een middel is om kraken tegen te gaan. De briefschrijvers vinden het voorts niet aanvaardbaar dat ln het voorstel van de regering de mogelijkheid wordt geboden in alle gevallen tot een directe ontruiming kraakt pand over te vinden dat krakers in vallen in een noodsituatie en dat hun zouden moeten genover die van Overigens vindt het rechter wel een heel wichtige redenen) ln toebedeeld om tot een komen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De PvdA-fractie in de Haagse gemeenteraad heeft toch nog een voorstel naar de andere fracties gestuurd voor uitbreiding van het aantal wethouders van zeven naar negen. Van een onzer verslaggevers DELFT/DEN HAAG Het Hoogheemraadschap Dell bereid forse financiële offers te brengen om de watt e ringslnstallatle Houtrust van de gemeente Den Haag nemen. Hiermee gaat het Hoogheemraadschap in i compromisvoorstel van de provincie Zuid-Holland. Het college zal in de loop van de volgende week een stal innemen. Dit ondanks de uitspraak van CDA en WD tegen uitbreiding van het college. In de PvdA-brief aan de frac ties staat een schema voor de herver deling van portefeuilles die noodza kelijk is wanneer het PvdA-CDA- WD-college wordt uitgebreid. PvdA- fractlelelder Van Otterloo wilde giste- ZOETERMEER In de Zoe term eer- se wijk Seghwaert begint dezer dagen een proef, waarbij de bewoners zelf een ontwerp maken voor de binnen plaats. waar omheen hun woningen liggen. Het experiment geldt voor drie binnenplaatsen, die door ln to taal ruim 120 woningen zijn omgeven. Het maken van het ontwerp ge schiedt aan de hand van een huis- aan-huis verspreid „speelplektuinin- spraakplanpakket", met daarin een plattegrond en tekeningetjes van al lerlei dankbare groen- en speelvoor- zieningen. ren niets zeggen over de precieze in vulling van dit schema. Wanneer CDA en WD op hun standpunt blij ven staan en de PvdA-fractie alleen maar de door het vertrek van wethou der Hardon (ruimtelijke ordening en stadsvernieuwing) opengevallen plaats in het college moet gaan op vullen. is de kans niet zo groot dat Van Otterloo de nieuwe wethouder wordt. De PvdA-fractieleider zei gis teren nog niet zeker te weten of hij zich niet kandidaat stelt „De kans dat ik me wel kandidaat stel wordt groter wanneer het college wordt uit gebreid". zei Van Otterloo verder. Valt Van Otterloo al. dan blijven Duijvesteljn en Ten Velden over als de twee meest aangewezen kandida ten voor de opvolging van Hardon Van Otterloo zei te verwachten dat de opvolging eind deze maand is gere geld. De overdracht van de waterzuive ringsinstallatie is al een tijdenlang slepende zaak. Telkens bleek het breekpunt tussen de Hoogheemraad schap en de gemeente Den Haag de financiële afwikkeling te zijn. Daarop werd de provincie gevraagd te bemid delen. Delfland heeft zich nu bereid ver klaard de nog openstaande milieu heffingen. zo'n 26 miljoen gulden, voor de gemeente Den Haag te beta len. Daarbij zal het Hoogheemraad schap de bijdrage voor de twaalf om liggende gemeenten die gebruik ma ken van de Installatie, aan Den Haag betalen De grond onder de installatie en de installatie zelf zullen zoals het voor stel luidde van de provincie geheel overgedragen worden aan Delfland, maar de grond zal in erfpacht worden gegeven. Zij het dat het Hoogheem raadschap zich daar altijd tegen heeft verzet, is men nu akkoord ge gaan omdat de prijs gebaseerd is op dc aankoopsom indertijd, die prak tisch nihil was Verwacht wordt dat het grootste struikelblok voor de gemeente Den Haag nog zal zijn dat de inning van de bijdragen van partlcu!* de dienst van het Oemeentd giebedrijf (OEB) zou moeten L den, waarmee Den Haag voetje sonele) koeten zou moeten 2 m DEN HAAG Het gapeaé ITt het Plein, in de binnenstad |e Haag, is verdwenen na de het dak 1 ADVERTENTIE SCHEVENINOEN Premier Van Agt Opende gisteren in Scheveningen een culinair festival, waarbij het ging om specialiteiten uit de landen aan de noordkust van de Middellandse Zee. Tijdens het gebeuren mocht de minister-president meehelpen aan de bereiding van enkele gevulde octo pus-pootjes. In zijn openingstoe spraak benadrukte Van Agt dat het tijd wordt dat Nederland z'n toeris tenbalans weer beter in evenwicht krijgt en sprak hij de verwachting uit dat de nieuwe badplaats Schevenin gen er toe zal bijdragen dat Neder landse toeristen weer meer geld zul len gaan uitgeven in eigen land De bouwperikelen in Scheveningen hebben bepaald niet hun neerslag op de bezoekerscijfers. Trokken er in 1979 4.3 miljoen „badgasten" naar Scheveningen. dit Jaar werden er al 5.2 miljoen bezoekers geteld. DEN HAAG De Huurders Vereni ging Schilderswijk heeft zelf een ..vorderingsinspecteur" benoemd, die in de wijk leegstaande panden gaat vorderen, de controle op leegstand zal uitvoeren door een wekelijkse rondgang door de wijk en eventuele kopers zal waarschuwen dat (anden in de stadsvernieuwingsgebieden be ter door de gemeente kunnen worden aangekocht Tevens zullen adverten ties van speculanten door de inspec teur worden nagetrokken. Alle ver kregen informatie zal worden door gespeeld naar de gemeente. De Huurdersvereniging eist van de gemeente Den Haag onder meer dat de door de vorderingsinspecteur ge vorderde panden op korte termijn worden aangekocht, dat er harder zal worden opgetreden tegen speculatie praktijken en dat de gemeentelijke vorderingscommissie eens wat actie ver wordt De grootste permanente expositie van klassieke en eiken meubelen in Zuid-Holland. Wl osttie voor stijlvolle interieur creaties Asvest 113 A hierom 113-121, Delft Telefoon 015-121303 ondergrondse parkeerganf£o| Er kan begonnen worden omstreden-aankleding van we vloer van het Plein. De tijd hebben omwonenden raadsleden kritiek geleveri feit dat de projeetootwlkk* steming van b. en w. heeft om vrij forse toegangsport venop de garage te bouwen onderdeel van het plan pJ| meer te tornen. Wel inogea den volgende week woensé adviescommissie nog met der Nyqvist praten over de B de stenen, de stand van hj beeld en het model van de I palen. Onder drnk van Mo* ff)f aorg, de gemeentelijke wi commissie en middenstand* omgeving is de wethonder voorstel gekomen af te staf het plan om dwars door het gebied van het Plein een aan te leggen. De parkeert* in het voorjaar geopend ff- den, sal plaats bieden aan 51 Ito oe? MUNTENRUILBEUKS - tel Krasnapolsky te Al wordt zondag van tien tot vij grote internationale munt£*_, gehouden. De toegangsprijs! «li twee gulden vijftig Leden* ren onder de 14: één guides Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het team dat de plannen heeft bestudeerd voor de bouw van een school en rond 150 woningen op het terrein van De Poort aan de DEN HAAG (ANP) Bij een brand in het Simon Stevincollege aan de Melis Stokelaan ln Den Haag zijn in de nacht van donderdag op vrijdag zes houten noodlokalen naast het ste nen hoofdgebouw ln vlammen opge gaan. De brandweer sluit niet uit dat het vuur Is aangestoken. In het ge bouw zijn sporen gevonden die wijzen op Inbraak Het Is de vierde keer dit jaar dat de school door brand wordt getroffen. De brandweer raamt de schade deze keer op minstens twee tot drie ton. Haagse Brouwersgracht, heeft b. en w geadviseerd maar van het gehele plan af te zien. Het is financieel onhaal baar. Een en ander betekent dat er nu waarschijnlijk een geheel nieuw ontwerp ge maakt moet worden, waarin voor veel minder woningen plaats zal zijn. Het voorbereidingsteam, bestaande uit vertegenwoordigers van gemeen telijke diensten, monumentenzorg, het schoolbestuur en bewoners, praat al bijna twee Jaar over het plan van architect Verhoeven. Een half Jaar geleden kwam men reeds tot de con clusie dat de voorstellen, die onder meer de bouw van woningen op de nieuwe streekschool voor werkende Jongeren inhielden, te duur waren. Op aandrang van de onlangs opge stapte werhouder Hardon ging men echter door met pogingen het plan van de grond te helpen. Wat het bouwplan definitief onhaal baar maakt, zijn de geplande over dekte parkeervoorzieningen. Het rijk geeft slechts voor een beperkt aantal overdekte parkeerplaatsen subsidie. De geraamde kosten van het gehele project, die al op rond 30 miljoen gulden lagen, zouden door de par keerplaatsen nog veel hoger worden. Nieuw plan Eind november zal het voorberel- dingsteam opnieuw bijeen komen om. mede afhankelijk van de beslis sing van b. en w.. over een nieuw plan te praten. Uitgangspunt zal blijven de bouw van de streekschool, waaro ver door b. en w. en de gemeenteraad duidelijke uitspraken zijn gedaan Zeker is wel dat het aantal woningen verminderd zal moeten worden Het zal wellicht dichter ln de buurt van de 60 65 (die de woningbouwvereniging 's-Gravenhage als minimum heeft ge steld) komen te liggen, dan bij de geplande 150. Waarschijnlijk zal ook worden afgezien van de zg geïnte greerde bouw met de school, die kos tenverhogend werkt. De architect Jan Verhoeven, heeft zich ondanks de teleurstelling over het mislukken van zijn project, be schikbaar gehouden voor nieuwe ont werpen. Ter begeleiding en bewaking van de kosten zal het externe bureau IPO (Ingenieurs Project Organisatie) uit Haarlem worden Ingeschakeld. Het bouwterrein De Poort op de hoek van de Brouwersgracht en Hoogezand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6