oelpunten bepalen jetballeven Welzl Sportwereld: behoefte aan medisch instituut Kritiek Bakker op trip naar China i A M tenrijker komt in goed draaiend AZ '67 tot zijn recht ise Timman na ntien zetten (isors willen erheid in imule 1-wereld Vorig jaar 177.000 sportletsels Vriesekoop uitgeput teruggekeerd McEnroe: niet tegen Borg in Zuid-Afrika Regering Japan achter Nagoya G 18 OKTOBER 1960 SPORT TROUW/KWARTET 29 gtty Verkamman /1AR Woensdagmiddag, het spelershome van AZ '67. In een hoek bij de tochtige r scoort Kees Kist op de flipperkast. Hij wordt in zijn spel slechts bekeken door zijn Hugo Hovenkamp. Verderop hebben diverse basisspelers een plaatsje aan de bar len De koppeltjesgeest van binnen de lijnen (Hovenkamp-Jonkers, Welzl-Tol, Peters- wordt door het laatste duo gestalte gegeven. Peters en Arntz, zij praten breedvoerig )etbal Een verdieping lager, in de luxe van een lederen bankstel, staat Kurt Welzl de woord. De Oostenrijker heeft het er druk mee. Die dag komen NRC-Handelsblad, >en Dagblad en Trouw op bezoek. ramma Ivisie 19.30 uur: d-Wageningen fd-Excelsior Groningen aHaag C Zwolle W 14.30 uur: •Sparta NAC ursv ite divisie ïctie time ?ist: elijk ruto i de Sinds zijn komst naar Alkmaar, twee jaar geleden, hebben de voeten van Kurt Welzl voornamelijk in het gips gezeten. ..Twee keer gescheurde en kelbanden. Een vervelende zaak. In Oostenrijk wordt gemener gespeeld dan in Nederland. Toch was ik daar nooit geblesseerd. Door een paar on gelukkige slidings, ging het hier de vorige competitie mis met mij. Toen ik zo lang geblesseerd bleel haalde de club Peter Hessel Hij draaide goed met hem en dus kon ik meoiiijk te rugkomen.'' Met aanvallers als Kist. Tol. De Graaf, Ressel en Schouwenaar als concurrenten, had Welzl al gauw zijn bijnaam Kurt „Wechsel" te pakken. Maar nu dan, eindelijk voor honderd procent fit. lonkt de Oostenrijker zo waar naar de gouden schoen, die in huize Kist alleen nog maar het tast bare bewijs van een produktief verle den vormt. Het kan verkeren. Welzl: „Het probleem-Kist is geen probleem van de spelers, maar van de trainer. Ik weet zelf maar al te goed hoe Kist zich nu voelt. Maar Ik denk ook dat Kees professioneel genoeg is om op deze situatie goed te reage ren." De blonde Steenwijker houdt zich inderdaad rustig. De malle mo len van geruchten over belangstelling van allerlei topclubs, draalt weer op volle toeren. Kurt Welzl (25) is geen grote voetbal ler. maar toch heeft hij een zekere klasse wanneer hij ten aanval trekt. Hij is snel. redelijk balvaardig en zijn gave om de kleinste kans te benutten, maakt hem gevreesd bij de verdedi gers. Dat laatste facet bepaalt zijn marktwaarde In de tot dusver soepel draaiende AZ-machine krijgt hij vo lop kans om zijn specialiteit te gelde te maken. „Met dit vier-twee-vler sys teem komt het gevaar van alle kan ten bij AZ Vanaf de periode van voorbereiding tot nu hebben we steeds met hetzelfde elftal gespeeld Zoals we nu spelen komen er gega randeerd kansen Voor mij minimaal een per wedstrijd Als spits moet je ook een doelpunt kunnen afdwingen, maar een kans-geen-doelpunt, nee dat gaat toch niet op. Vijftig procent is al een mooie score." De gouden schoen word jaarlijks uit gereikt aan de Europese voetballer. die de meeste competitiedoelpunten maakt Het vorig seizoen plukte de jonge Belg Erwin van de Bergh van Lierse SK de (commerciële) revenu en. die aan deze (bald)gouden onder scheiding zijn verbonden. Het seizoen ervoor viel Kist die eer plus aantrek kelijke bonus ten deel Op dit moment wordt de lijst met achttien doelpunten aangevoerd door ene Rajanimi van Sepsi's 78. Dat is. zo blijkt na enig speurwerk, een club die de Finse competitie zo juist in de onderste regionen heeft afgesloten. Onder Rajanimi zit een heel contingent Scandinaviërs en een tweetal Russen, onder wie de ver maarde Oleg Blochin van Dynamo Kiev Het ls duidelijk; in de Scandi navische en verschillende Oostblok landen. zijn de competities in een ver gevorderd stadium of al ten einde. Derhalve zal er zelfs voor Rajanimi bij de afrekening geen troostprijs be schikbaar zijn. In acht competitie duels heeft Welzl al dertien doelpun ten gemaakt. Onnis van het Franse Tours volgt hem op één doelpunt achterstand, maar ook in Frankrijk is men al zeven wedstrijden verder dan in Nederland. Net als bij Ruud Geels en Kees Kist staat het doelpunt centraal in het voetballeven van Kurt Welzl. Niet in alle gevallen is dat leuk voor de be trokken club. want een topscorer wil tn zijn verlangen naar produktie nog wel eens zelfzuchtig te werk gaan Schieten uit ..onmigelijke" hoeken en een zeker egoïsme zijn soms de ken merken van een topscorer. Welzl be vestigt dat. maar zegt er voor te wa ken. „Ik pik altijd graag mijn goaltje mee. maar vind het even leuk om in de combinatie te voetballen. Als ie mand er beter voorstaat dan ik zelf. dan geef ik de bal. Ook als aanvaller moet je niet vergeten dat voetballen teamsport is. De andere jongens zijn in elk geval tevreden. Zij gunnen mij mijn doelpunten. Ik mag nu ook de strafschoppen nemen Temeer omdat hij zolang in de kou heeft gestaan in Alkmaar, warmt Welzl zich dezer dagen aan de publici taire warmte Toch vindt hij de be langstelling soms nogal overdreven, omdat hij in het verleden zijn huidige niveau ook bij Wacker Innsbruck en nog eerder, bij Wiener Sportklub heeft gehaald ..Daarom ben ik mo- Welzl in de buurt van het Sparta-doel, waar doelman Berends. Robinson en Jansen de Oostenrijker van scoren proberen af te houden. men teel ook niet zo verbaasd over mijn prestaties. Ook toen ik hier met die blessures kampte, heb ik niet ver geten wat ik kon. Voor ik naar AZ kwam. heb ik vier goede jaren in Innsbruck gehad. Kessler heeft mij toendertijd meegenomen naar Neder land. Onder Kessler bereikten we met Wacker de kwartfinale van de Europa Cup I. Wij schakelden Celtic uit en misten door veel pech de halve finale. Thuis wonnen we met 3—1 van Bo- russia Mönchengladbach. Het had ei genlijk 6—1 moeten zijn. zelf miste ik nog een strafschop. In de tweede wed strijd werd met 2—0. waardoor we toch nog waren uitgeschakeld. Een jaar later verkocht Wacker de inter national Pezzey. Jara. Hettenberger. Koncilia en mij aan buitenlandse clubs. Nu is de club naar de tweede divisie gedegradeerd.' Welzl hecht veel waarde aan het Eu ropees bekervoetbal dat AZ'67 mo menteel nog speelt. „Daar wordt je waarde als voetballer toch groten deels bepaald. Ik heb in de internatio nale erkenning nog nodig, omdat ik in 1978 door de toenmalige bonds coach van Oostenrijk. Senekowitch, niet werd geselecteerd voor het we reldkampioenschap in Argentinië Als 18-jarige heb ik mijn debuut al gemaakt in de nationale ploeg. Dat was op Wembley tegen Engeland, het werd een 7—0 nederlaag. Vervolgens werd ik de duurste speler van Oosten rijk toen Wiener SK me aan Wacker verkocht, maar Senekowitch wilde mij niet. Hij nam Pirkner. een speler van ver over de dertig, waar hij in Argentinië alleen maar mee heeft ge kaart. Karl Stotz. de huidige bonds coach, selek teert mij wel. Het Oos tenrijks elftal bestaat nu grotendeels uit spelers die in het buitenland voet ballen. De jongens willen allemaal graag voor Oostenrijk spelen. Bij elke interland worden de ervaringen uit gewisseld." S AIRES Jan Timman ok zijn partij uit de tweede an het internationale schaak- in Buenos Aires remise ge- Hij had zwart tegen de Tsje- «ak Vlastimil Hort. De partij zetten Er vielen in deze ronde r remises te noteren Karpow >gen Browne (VS) in 26 zetten, llnArg.i tegen Balsjow (Sow) etten. LJubojevic (Jsl.) tegen ion (Zwe.) in negentien zetten dorf (Arg.) tegen Panno (Arg.) tien zetten. Twee partijen wer (gebroken Quinteros (Arg.)- iDen.i en Kavalkek (VS>- (Usl.l d Ulf Andersson heeft de iet anderhalf punt Hij won [ebroken partij uit de eerste van Kavalek. Timman bezit ut. In de derde ronde moet hij len tegen Browne IN Indien de constructeurs miseerd in de FOCA) en de ationale autorensport federatie niet tot een oplossing komen tussen de twee organisaties problemen in het afgelopen lillen acht sponsors zich terug- B uit het Formule 1-racen. de geschillen tussen de FOCA FISA over de reglementeering tonisch gebied, zouden volgend meerdere „wereldkampioen- jen" gehouden kunnen wor- sponsors verklaren in het [unique dat als zoiets gebeurt. terugtrekken: „We willen wel •ereldkampioenschap sponso- leen twee. die elkaar devalue- riepen de FISA en de FOCA vóór 15 november de proble- t de wereld te helpen. Als dat *beurt, zullen de bovenstaande sponsors vanaf die datum geen meer ter beschikking van de tatsport stellen. 'geval dat de FISA en de FOCA een oplossing van de tussen *ee organisatie bestaande pro- *0 komen, organiseert Bernie itone een alternatief wereld- [joenschap „Ik heb een sponsor [j gevonden vijftien races te be- zei hij in Milaan. Hij vertelde 't bij om welke sponsor het ging ^eks wedstrijden om het „alter- tïe wereldkampioenschap" zou ■jen in Zuid-Afrika in februari jwigen in Mexico in oktober Op ugustus zou dan in Nederland gereden door Johan Woldendorp AMSTERDAM Er moet op korte termijn een nationaal sportmedisch instituut worden opgericht Dat is één van de conclusies, die de interdepartementale werkgroep voor aangelegenheden op het gebied van de lichamelijke vorming en sport een hele ambtelijke mond vol in de adviesnota sportgezondheidszorg trekt Wanneer staatsse cretaris Wallis de Vries van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk deze tip ter harte neemt, gaat er een oude wens van de Vereniging voor sportgeneeskunde in vervulling In 1975 bepleitte de vereniging al de oprichting van een dergelijk instituut Haar stem klonk even enthousiast door als die van de spreekwoordelijke roepende in de woestijn. Pas vorig jaar werd „Den Haag" wakker geschud. Dr F Wafelbakker van het ministerie van volksgezondheid en milieuhy giëne schrok van het gegeven, dat er per jaar een half miljoen sport blessures ontstaan, en drong er op aan de sportgeneeskunde in de huisartsenopleiding te integreren Bovendien zouden de sportmedi- sche adviescentra (SMA's) op één lijn met de GGD's geplaatst moe ten worden. De Amersfoortse arts Wim Mosterd, voorzitter van de Vereniging voor sportgeneeskun de. beluisterde deze harte kreet destijds vrij sceptisch. In Trouw van 11 januari 1979 zei hij tenmin ste: „Ik ben bang. dat die interesse een incidentele zaak is. En dat. terwijl we structurele steun nodig hebben De Nederlandse huisartsen heb ben becijferd, dat ongelukken en chronische belasting vorig jaar tot 177.000 sportletsels leidden. In 115.000 gevallen ging het om men sen die regelmatig aan sport doen. Meer dan 25 procent van alle kwetsuren moest door specialis ten worden behandeld. Dit cijfer materiaal steekt nogal schril af tegen het half miljoen, dat vier artsen van het instituut voor soci ale geneeskunde in Nijmegen naar aanleiding van een onderzoek in Arnhem registreerden. In beide gevallen zijn de getallen echter dermate alarmerend, dat de sport geneeskunde het niet langer ver dient om er in de medische wereld maar een beetje bij te ..hangen" In het rijk van de gezondheidszorg is de sportgeneeskunde een ei land. De vooruitgang op dat nog niet zo lang geleden ontgonnen terrein kon in hoofdzaak dankzij het particuliere initiatief worden bereikt. Financieel zit de sportge neeskunde evenwel aan het pla fond van haar mogelijkheden Vandaar, dat op de (rijks)overheid een beroep is gedaan bij te sprin gen. De IWLVS. de computercode- achtige afkorting van de werk groep met de monstrueuze naam. zegt daar moeite mee te hebben, zolang niet met harde feiten is aangetoond, dat „sportpatiënten" een exclusieve behandeling ver dienen. Ook is de werkgroep reuze benieuwd naar de oorzaken van de vele blessures. Dat laatste is geen vraag meer Tal van analyses heb ben uitgewezen, dat overbelas ting, onvoldoende herstellen van oude blessures en spelverruwing de kiemen van de lichamelijke el lende zijn. Vooruitlopend op de bouw van het sportmedisch instituut, dat overi gens een zeer innige relatie met een bestaande wetenschappelijke instelling op sportmedisch terrein moet aanknopen, wil de werk groep de werkzaamheden van art sen en niet-medisch geschoolde functionarissen uitbreiden. Van zelfsprekend staat het voorkomen van ongelukken voorop. Er is be hoefte aan een betere voorlichting en een intensievere sportkeuring Dit fenomeen lijdt ten onrechte overigens nog steeds aan het klassieke trauma: tien diepe knie buigingen maken en je bent de komende drie jaar kerngezond. Niet alleen moet iedere beginnen de sporter en trimmer een ver plichte keuring ondergaan, ook de kwaliteit van het onderzoek be hoeft verbetering. De werkgroep, waarin de ministeries van volksge zondheid en milieuhygiëne, onder wijs en wetenschappen, financiën, defensie en CRM participeren, wil daarbij huis-, school- en militaire artsen frequenter inschakelen dan nu gebeurt. Met de gegevens, die uit deze „rijs tebrij" omhoog borrelen, moet de sportgezondheidszorg op haar juiste waarde geschat kunnen worden. De tamelijk snel in aantal toenemende regionale SMA's ver vullen hierbij een belangrijke rol. De kinderziekten, waaraan de sportmedische adviescentra heb ben geleden, zijn genezen, waar door er zonder al te veel proble men een koppeling met de plaat selijke of provinciale gezondheids dienst gemaakt kan worden. Ter verduidelijking: op de SMA's kun nen sportmensen, of ze nu in de eredivisie of in de derde klas van de afdeling spelen, hun blessures laten behandelen. Het accent ligt op het snel speelklaar maken van de patiënt. Niet in sport geïnteres seerde artsen wordt wel eens ver weten. dat 2e Oostindisch doof zijn voor dat argument Tot slot acht de IWLVS het nood zakelijk om het aantal lesuren li chamelijke oefening uit te breiden en het rooster te verrijken met het theoretische vak gezondheids- kunde door Erik Oudshoom SCHEVENINOEN Twee maanden trainingskamp in het tafeltennismekka China is Bettine Vriesekoop niet in haar koude kleren gaan zitten. Sterk vermagerd, lijdend aan bloe darmoede en geestelijk uitgeput keerde ze enkele weken geleden terug op eigen bodem. Bettine was twee maanden door de (Chinese) vleesmolen gehaald en daardoor bijna onherkenbaar voor haar tafeltennisvoogd, de Avanti-coach Gerard Bakker Maar de grootste klap volgde nog. Haar eigen bed. waar ze na twee dodelijk vermoeide maanden in den vreemde graag in zou willen plollen, bestond niet meer Tijdens Bettines afwezigheid was haar ouderlijk huis tot de grond toe afgebrand Van haar spulletjes waren slechts nog enkele verkoolde resten over Die jobstijding deed voor het tafel- tennissterretje de deur dicht. Ze vluchtte naar Londen om daar onge stoord op krachten te kunnen komen. Deze week was ze voor de buiten wacht weer aanspreekbaar, mede in verband met de open Nederlandse kampioenschappen van dit week einde Van onze sportredactie SYDNEY John McEnroe heeft af gezien van het met 1.15 miljoen Ame rikaanse dollar gedoteerde tennis duel met de Zweed Björn Borg, dat op 6 december in het Zuidafrikaanse thuisland Bophuthatswana gehou den zou worden. De Amerikaan ver klaarde in Sydney, waar hij momen teel deelneemt aan de open Australi sche indoorkampioenschappen, dat hij het „niet juist" vond dat de wed strijd in Zuid-Afrika gespeeld werd. „Tot nu toe heeft de publieke opinie nog geen druk uitgeoefend op het gevecht, maar er hadden voldoende protesten gevolgd bij het gewoon doorgaan van de partij", wist McEn roe te melden. Tegen welke achter gronden deze opmerkelijke beslissing gezien moet worden, is niet duidelijk. Proftennissers zijn zich, op een enke le uitzondering na, weinig politiek bewust en in hun woordenschat ko men alleen woorden voor die op een of andere manier met tennis en geld te maken hebben. Björn Borg zal het besluit van McEn roe met gemengde gevoelens ontvan gen. De Zweed wilde graag revanche nemen op de nederlaag die hij tegen McEnroe leed in de finale van de open Amerikaanse kampioenschappen op Flushing Meadow. Aan de andere kant was er door de Zweedse pers druk op Borg uitgeoefend naar aan leiding van de partij in Zuid-Afrika. Borg is in zijn geboorteland niet zo mateloos populair als ln de meeste andere landen van de wereld. Zijn verhuizing naar Monaco heeft daar alles mee te maken. Het is niet duidelijk welke gevolgen de beslissing van McEnroe zal heb ben inzake de Zuidafrikaanse in breng in het prof-tennis. In nagenoeg alle hoeken van de wereld worden tennisspelers uit Zuid-Afrika met open armen ontvangen. Dit in tegen stelling tot Zuidafrikanen, die een financieel minder aantrekkelijke sport bedrijven. Eén van de weinige landen, die ook liever geen Zuidafri kaanse tennisspelers in huis haalt, is Zweden. De immigratiedienst van dat land heeft onlangs besloten aan vier Zuidafrikaanse tennissers geen visum te verstrekken voor het toer nooi om de open Zweedse titels, dat in november in Stockholm wordt ge houden. McEnroe speelt vandaag overigens in de kwartfinales van de indoorkampi oenschappen in Sydney. Zijn tegen standers is Johan Kriek, inderdaad, uit Zuid-Afrika De twee maanden China liggen nog vers in haar geheugen. Samen met haar reisgezellin en clubgenote Jolan- DEN MAAO - De Nederland** rtouwenploe* heeft rich geplasut voor de finale van de landen vedstnjd tijdens de open Nederlandse tafelten niskampioenschappen Nederland had in de eer ite ronde een bye en won vervolgens van West Duitsland met 3-1 In de finale komt Nederland uit tegen Hongarije De Nederlandse mannen-A-ploeg is enn geslaagd de kwartfinales te bereiken door een 3-2 winst op Israel Nederland B slaagde niet Met 3-1 werd verloren van Polen B da Noord am was Bettine onderge bracht in een tafeltennis internaat in Peking. Ze vertelt: „Het onderkomen was sober. Geen televisie natuurlijk en ook geen koffiehuis op de hoek. want dat kennen ze daar niet. Het enige vertier 's avonds bestond uit het lezen van een boek. Het eten dat we kregen was westers, maar toch calorieënarm. Vandaar dat ik ook zo uitgeput ben teruggekeerd. Haar coach Gerard Bakker meent dat de Nederlandse Tafel Tennis Bond (NTTB) indirect schuldig is aan de uitputtingsverschijnselen van Be ttine. De Leidenaar is weliswaar zelf de initiatiefnemer geweest achter de trip. maar de bond had in zijn ogen geld beschikbaar moeten stellen voor een begeleider Bakker: „Achteraf noem Ik het onverantwoordelijk dat we de meisjes aan hun lot hebben overgelaten Ze moesten daar zes da gen per week zes uur per dag trainen. Dat verlangt ook een goede begelei ding. Ik ben twee weken bezig ge weest om een sponsor voor Bettine en Jolanda te vinden. De bond had mooi mijn ticket kunnen betalen. Maar ik kreeg nul op rekest En daar heb ik geen begrip voor. Op deze manier wordt het je onmogelijk gemaakt om topsport te bedrijven. De bond heeft er toch ook baat bij als Bettine straks ver komt op de wereldkampioen schappen? Bovendien had ik me in Peking ook op andere gebieden nut tig kunnen maken." Bakker doelt op spionageactivitei- ten. Op sportief weliswaar. „Er is wei nig bekend van de Chinese trainings methoden. Ik weet wel dat ze voor de toplaag van ongeveer vijftig spelen 28 trainers full-time in dienst hebben. Ik had daar met een video-recorder inte ressante opnames kunnen maken. Die Chinezen hebben niet voor niets voor Bettine de deur wagenwijd open gezet. Het was voor hen mooi meege nomen dat ze de Westeuropese speel stijl op hun gemak konden observe ren Er werden trouwens twee jaar geleden tijdens de wereldkampioen schappen in Birmingham al analyses van Bettine gemaakt." Ondanks alle nadelige factoren heeft Betiine wel degelijk vat aan haar trip gehad. Ze zegt vooral qua snelheid vordering te hebben gemaakt. „De trainingen waren loodzwaar Zelfs twee Bakkers bij elkaar, zouden het niet zo intensief hebben kunnen ma ken. Op een gegeven moment merkte ik dat ik me ging aanpassen aan hun Bettine Vriesekoop snelheid. Ik ben op dat punt duidelijk vooruit gegaan. Ik heb me ook met technische dingen beziggehouden, zoals de batjes bijvoorbeeld. Ze wer ken daar met speciale soorten rub bers. De ene kant van het batje is anti-to-spin. de andere geschikt voor effect. Het vergt een speciale tech niek om er mee te spelen Het is me niet gelukt om zo n batje mee te smokkelen." Voor de koernnde jaren heeft Bettine Vriesekoop slechts één doel voor ogen: Europees kampioene worden Ze mikt op de titelstrijd in Boedapest (1982) „Als het lukt. dan stop ik", voorspelt ze. „Ik voel er niets voor om ook de afgang mee te maken. Boven dien heb ik dan mijn mogelijkheden maximaal uitgebuit. Gaat het mis. dan probeer ik het twee jaar later nog een keer. In Nederland blijf ik actief in de mannencompetitie en in de open Nederlandse kampioenschap pen. Voor het wintercircuit heb ik geen enkele interesse. Dat levert te weinig rendement op Mijn tegen standers geven de partij al op voor dat we begonnen zijn. Daar kopen zij niets voor en ik ook niet." VOETBAL De atrmlcomrmssie van de KNVB heeft een rustig weekje achter de rug. Van de A- spelers liep alleen de SW-er Loovens tegen lijn derde gele kaart up. Drie wedstrijden aan de kant en een geldboete van 125 gulden Eigen schuld dikke bult PAARDESPORT - Het enige opvallende tij dens Indoor Friesland is het ontbreken van Europees en wereldkampioen Gerd Vfiltfang uit West-DuiIsland De officiële reden is dat zijn paarder. ziek zijn. maar insiders weten beter WHtfang blijft weg. omdat hij kortgeleden in Londen slechte resultaten heeft geboekt. En dan de schuld geven aan je paarden Ook de Westduilser Hans-OUnther Winkier is er niet Hij ts zelf Ziek VOETBAL Johan Tukker zal vandaag tegen FC Twente zijn debuut maken ais doelman van FC Groningen Tukker stond voor dit weekein de in het doel van Cambuur. maar Groningen had er 200 000 gulden voor over om Tukker aan te trekken Vandaag dus éën TukkeT in het doei van Groningen en elf Tukkers als tegenstander Ais dat maar goed gaat TENNIS Huub van Boeckei en Ene Wilberts zijn doorgedrongen tot de kwartfinales van het tweede aatellite-toernooi in Zevenaar Alle ove- rige Nederlanders liggen er alweer uit VOETBAL Nottingham Forest heeft Pete: Ward aanvaller van Bnghton. gecontracteerd Transfersom twee miljoen gulden TENNIS Tom Okker is verrassend op dreef in het toernooi in Bazel. De veteraan heeft zich geplaatst voor de halve finales door een over' winning <48. 82, 8—2) op de Zwitser Heins Oünthardt, die honderd plaatsen hoger staat dan Okker op de wereldranglijst. De koers van de Zwitserse franc zeker stabiel TOKIO De Japanse regering steunt het stadsbestuur van Nagoya in haar voornemen de Olympische Spelen van 1988 binnen de stadsmu ren te halen. Een hoge regeringsfunc tionaris deelde op een perscbnferen- tie in Tokio mee, dat Nagoya bij toewijzing van de Spelen kan reke nen op een forse subsidie om de tota le kosten, die momenteel worden be groot op 21 miljard gulden, te dekken Het Internationaal Olympisch Comi té zal in september 1981 tijdens een plenaire zitting in het Westduitse Ba den-Baden de organisatie van de Zo mer- en Winterspelen van 1988 uitbe steden. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 29