Cadeau bij eeuwfeest van tekenleraren Onderwijs op z'n best: Lugané Verdachte mogelijk bij meer moorden betrokken Fietser doodgereden FAMILIEBERICHTEN Verdeeldheid over lot kartonfabriek 'Nog steeds verzet tegen bewind Hanoi in zuidenVietnam' Verkeersongeluk Provincies vrezen voor wegenbouw 4 I Twee lezingen over 'Geen kernenergie nou door giroblai: Tegen boom geho Uitgifte van nominaal 125.000.000,- lO'/a pet. obligaties 1980 per 1981/1990 ZATERDAG 18 OKTOBER 1980 TROUWKWARTET Van onze onderwijs- redactie UTRECHT Staatssecre taris De Jong staat bekend als een groot voorstander van kunstzinnige vorming en voor een klein cadeautje had hij dan ook wel ge zorgd. toen hij de in Utrecht vergaderende te kenleraren kwam geluk wensen met het honderdja rig jubileum van hun vere niging. Er komen veertien consulenten, beloofde hij. die scholen voor voortgezet onderwijs gaan stimuleren bij het ontwikkelen van de kunstzinnige vakken Tekenen is een van de drie expres sievakken; handenarbeid en tex tiele werkvormen zijn de andere twee. Hoeveel verband er ook tus sen deze onderdelen van de beel dende vorming is. het vak tekenen neemt toch een aparte plaats in De geschiedenis van de honderd jarige Nederlandse Vereniging voor Tekenonderwijs illustreert dat. Toen de vereniging in 1880 werd opgericht was het vak nog in op komst. De iager onderwijswet van 1857 stelde het vak 'vormleer' ver plicht. maar dat had weinig van doen met wat wij nu onder teken onderwijs verstaan. Het was meer een kwestie van schatten, meten en kopiëren. De wet op het mid delbaar onderwijs van 1863 was in vergelijking daarmee een stap vooruit: het vak lijntekenen werd toen verplicht voor alle leerlingen van de hbs. Op de mulo bestond het al als keuzevak Industrie Maar de inhoud van het vak leek nog weinig op esthetische vor ming. Merkwaardig genoeg was het een economisch argument dat de doorslag gaf bij de ontwikke ling van het vak in kunstzinnige richting. Omstreeks 1870 ontdekte Nederland dat het achterop lag bij de industrialisering in andere lan den. Vooral in de sector van de kunstnijverheid was dat duidelijk. Vanuit een soort 'nationaal min derwaardigheidsgevoel' werd toen besloten meer te doen aan de 'es thetische ontwikkeling van het volk' Dit leidde ertoe dat 'de eer ste beginselen van het handteke nen' in 1889 werden ingevoerd in het lager onderwijs Sindsdien heeft de tijd niet stil gestaan en ook het tekenonder wijs heeft daarvan de weerslag ondervonden. Meer en meer werd aansluiting gezocht bij de bele ving van het kind. Vrije expressie, aanvankelijk een vloek, kwam in de mode. Wie zich in de geschiedenis van het tekenonderwijs wil verdiepen kan dit dank zij de jubilerende vereniging op twee manieren doen. Bij uitgeverij Fibula-Van Dishoeck verscheen het boek 'Geen dag zonder lijn. honderd jaar tekenonderwijs" en in de dependance van het Centraal Mu seum aan de Maliebaan in Utrecht is tot 8 december van dit jaar een tentoonstelling onder dezelfde ti tel te bezichtigen Boek en tentoonstelling tezamen geven een aardig beeld van de ontwikkeling van het vak teke nen. Indirect vormen ze ook een ondersteuning van de wens die de tekenleraren in hun beleidsplan hebben neergelegd: alle deelne mers aan het onderwijs (ook de Staatssecretaris De Jong volwassenen) moeten gedurende hun hele schooltijd tekenonder wijs (kunnen) krijgen Wat dat be treft ontbreekt er volgens de jubi lerende vereniging nog wel wat aan. De mammoetwet heeft de kunst zinnige vorming weliswaar een vaste plaats gegeven binnen het voortgezet onderwijs, maar zelfs staatssecretaris De Jong moest er kennen dat het partje van de koek soms erg klein uitvalt. Vooral in de hogere leerjaren komen deze vakken er bekaaid af. Een klein deel van de leerlingen heeft een expressievak in het examenpak ket. Maar de rest blijft verstoken van kunstzinnige vorming. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De van de moord op de 11-jarige Wasse- naarse scholiere Edith Post verdachte 31-jarige Haagse portier J. D. H. wordt nu ook als mogelijke dader gezien van de moord op de 18-jarige Emy de Boer uit Schiedam. De Wassenaarse politie deel de gisteren mee dat mogelijke EELDE (ANP) De 81-jarige P Vrie- ling uit Eelde is gistermiddag in zijn woonplaats door een auto aangere den toen hij op de fiets een straat overstak. Hij is aan de gevolgen van het ongeval overleden bewijsstukken daarvoor in de woning van de verdachte ge vonden zijn. Om wat voor bewijsstukken het gaat. wilde de politie in het belang van het onderzoek niet zeggen. Verdachte ontkent nog steeds de moord op Edith Post en zou over de andere zaak nog niet aan de tand zijn ge- L^VCIlloOS voeld. De recherche sluit verder de mogelijkheid niet uit dat de portier verantwoordelijk is voor de moord, mei vorig jaar. op de 12-jarige Tialda Visser uit Den Haag. maar concrete aanwijzingen daarvoor zijn er niet. meisje en de plaats in de duinen, waar zij eind september werd gevon den. gezien. Bij de plaats van het misdrijf is nu ook een ..houtachtig voorwerp" gevonden, waarmee het kind op het hoofd is geslagen voordat het werd gewurgd In de zaak Edith Post is uit het onder zoek door het Gerechtelijk Laborato rium komen vast te staan dat het slachtoffer in de auto van de verdach te heeft gezeten. Voorts hebben veel getuigen de man bij de school van het Emy de Boer verdween op 3 april dit jaar. toen ze vanuit haar woonplaats Schiedam op weg was naar de Haagse academie voor lichamelijke opvoe ding. Twee dagen later werd ze le vensloos aangetroffen in de bossen nabij het Brabantse Nistelrode Ze bleek door twee pistoolschoten om het leven te zin gebracht. Tialda Visser werd op 15 mei vorig jaar dood in de Haagse Laakhaven kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-562 6270 na 17 00 uur 562 2898 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur ..De hemel looft, o Heer. Uw wond'ren dag en nacht'" Heden nam God tot Zich Zijn kind. mijn lieve vader en mijn beste vriend. Frederik Adolf Hageman, weduwnaar van Adriana de Groot, op de leeftijd van 82 jaar Vader overleed tijdens zijn vakantie in Zwit serland. waarnaar hij zo zeer verlangde Mede namens familie en vrienden. H F. A. Hageman Ugchelen. 30 september 1980 Karhuistraat 52 Correspondentie-adres Abrikozenstraat 39. 2564 VL s-Gravenbage Geen bezoek. Geen bloemen De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 4 oktober om 10.30 uur in het familiegraf op de begraafplaats ..Nieuw Eykenduynen". Kam perfoeliestraat 2A te "s-Gravenhage Vertrek van Abrikozenstraat 39 om 10 uur Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de wachtkamer van de begraafplaats Heden nam God tot Zich op 66 jarige leeftijd Gérard van Deth Met dankbaarheid denken wij terug aan de tijd. dat we hem in ons midden hadden Zijn strijd is gestreden J van Deth-van der Zwaag Ineke en Wim Marijke Arthur en Irma en kleinkinderen 's Gravenhage. 14 oktober 1980 Th Schwenckestraat 20 De crematie heeft in besloten kring plaats gevonden Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een kortstondige ziekte de heer Adrianus van Golen in de gezegende ouderdom van 90 jaar Zijn buren en beste kennissen C. J de Vroed P Noordzij A. Hofland Rijsoord. 17 oktober 1980 Corr -adres Pruitnendijk 166. 2989 AL Ridder kerk De begrafenis zul D.V plaatsvinden woensdag 22 oktober. 11 00 uur op de nieuwe begraaf plaats ..Vredehof" aan de Lagendijk te Ridder kerk Gaarne willen wij U allen heel hartelijk bedanken voor de blijken van medeleven welke wij mochten ondervinden na het overlijden van onze lieve zoon broer, kleinzoon en neef Willem Star Uw belangstelling, persoonlijk of schriftelijk, is een grote steun voor ons geweest. Tevens een woord van dank aan D K Vegter voor de geestelijke bijstand en ann de begrafenis onderne ming Van der Luit voor de correcte verzorging van de begrafenis Namens de familie S. Star Oegstgeest, oktober 1980 Korenbloemlaan 11 De vele blijken van belangstelling ondervonden na het overlijden van mijn lieve vrouw Aagje Knoester-Den Heijer hebben diepe indruk op mij gemaakt Daar het mij door de grote belangstelling niet moge lijk is ieder persoonlijk te schrijven, wil ik u iangs deze weg bedanken voor uw steun en medeleven Scheveningen. oktober 1980 Westduinweg 94a Voor uw deelneming ons betoond na het heengaan van mijn geliefde man. onze lieve vader en opa Arie Pronk betuigen wfj'u onze hartelijke dank Gaarne hadden wij persoonlijk willen bedanken maar door de vele reacties is ons dit niet mogelijk Mede namens verdere familie A W. Pronk-de Graaf Scheveningen. oktober 1980 Visserhavenweg 64. Hiermede betuigen wij u onze welgemeende dank voor uw hartelijke blijk van deelneming en medcle /en na het overlijden van mijn echtgenoot, onze /ader en grootvader Gerard Antoni van Huis Uit aller naam: M. van Huis-van Dijk Laren, oktober 1980 GEVESTIGD W. Kelderman tandarts A. B. E. Koster mondhygiëniste Hobbemalaun 9 Hilversum Tel 035-14014 Voor ziekenfonds- en particuliere patiënten SAPPEMEER (ANP) De stichting herstructurering massief karton-in dustrie fHermasi kan niet tot een eensluidend advies komen over het al dan niet sluiten van de karton- en papierfabriek De Halm bv in Hoog kerk (Groningen) Gisteren heeft de Hermas besloten aan de ministers van economische en sociale zaken met klem te verzoeken zo spoedig mogelijk een beslissing te nemen over het al dan niet voortbestaan van De Halm. Er werken daar op dit mo ment nog 160 mensen Sluiting van De Halm past in de herstructurering van de kartonfabrie ken in de provincie Groningen Vah de kant van de werknemers van D»- Ham kwamen tegenrapporvn Op grond van omzetcijfer^ zou blijken dat sluiting van deze fabriek niet meer nodig zou zijn LONDEN (AFPi In het zuiden van Vietnam is nog steeds een verzetsbe weging actief, vooral bestaande uit soldaten van het vroegere bewind in Saigon, het huidige Ho Tsji Mihn- stad. Dit is gisteren bekend gemaakt door Azië-deskundigen van do Britse rege ring. Volgens hen wordt het bewind In Hanoi steeds meer afhankelijk van economi-sche en militaire hulp vanuit de Sowjet-Unie. die momenteel al de zeven miljoen gulden per dag zou benaderen Er zouden nu meer dan zesduizend Russische experts in het. land vertoeven, die overigens allesbe halve door de Vietnamese bevolking op handen worden gedragen. Tevens zouden er in Vietnam tussen de hon derdduizend en tweehonderdduizend politieke gevangenen vast zitten. BRAKEL (ANP) De 19-jarige H ten Tuyl is gisterochtend in Brakel om het leven gekomen toen zij met haar auto van de weg raakte en tegen een boom botste LEUSDEN De 23-jarige A van der Munt uit Soesi. is door een verkeers ongeluk in Stoutenburg (gemeente Leusden» omgekomen Zijn auto raakte in een flauwe bocht van de weg en belandde via een boom in een sloot. door Hans Bouma gevonden. De hals van het meisje vertoonde wurgsporen. Ze was sinds 11 mei na schooltijd vermist. Van een onzer verslaggevers ARNHEM Tot 1985 zullen de we genprogramma's voor Nederland, vrezen de provincies, ernstig gevaar lopen. Een van de oorzaken zou de verminderde groei van het autopark zijn. naast de zeer hoge prijsstijgin gen en de herziening van de wet uit keringen wegen. Het koppelen van de uitkeringen, die de provincies van het rijk ontvangen, aan het autopark leidt, zoals nu blijkt, tot onbevredi gende situaties. De sterke groei van het autopark heeft dat nadeel tijde lijk gemaskeerd Dat schrijven gedeputeerde staten van Gelderland in hun meerjarenbe groting '81'84. Als grootste tekortko ming van de wet uitkeringen wegen wordt gezien dat hierin geen rekening wordt gehouden met de inflatie Inmiddels heeft de minister een fun damentele wijziging toegezegd; een werkgroep studeert daarop. Veel ver wachtingen blijken de provincies daarvan niet te hebben Gelderland bij voorbeeld, vreest dat het 120 mil joen gulden op jaarbasis minder zai ontvangen voor secundaire en tertiai re wegen, wat een besnoeiing zou betekenen met respectievelijk een- vierde en een-derde. Een groot aantal urgente werken zou daardoor moeten worden geschrapt. Van 1962 tot 1967 st udeerde ik theo logie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. In die periode heeft men mij allerlei specifieke kennis en vaardigheden proberen bij te brengen. Op het programma ston den o.a. dogmatiek, kerkgeschiede nis en exegese en ik ben de theologi sche faculteit, er nog steeds dank baar voor. dat ze mij met deze en ook met nog andere vakken enigs zins vertrouwd heeft gemaakt. Maar wanneer ik terugkijk op m'n studietijd, moet ik toch constate ren. dat mij. behalve veel gebóden, ook veel onhóüden is. Althans in het kader van nVn studie ben ik aan een paar zeer essentiële zaken niet toegekomen. En juist om als thee loog goed te functioneren, had ik daar wél bij bepaald moeten worden. Om te beginnen ben ik niet aan mezélf toegekomen. Bij het. vele. dat ik te horen kreeg, werd ik zélf systematisch buiten schot gelaten Er werd aan van alles gewerkt, maar niet aan m'n eigen persoon lijkheid. m'n individuele ontwikke ling. Als méns, als vragend, zoe kend. kwetsbaar en uniek individu telde ik eenvoudig niet mee. Ik was student, ik volgde colleges, deed tentamens, en daarmee uit. In prin cipe was ik verwisselbaar Waar ik. tenminste binnen het raam van m'n studie, óók niet aan toege- komen ben: aan de mensen en de wereld om mij heen. Alsof ik uitge rekend als theoloog ook daarmee niet indringend geconfronteerd be hoorde te worden. Maar niets daar van. Natuurlijk werd er wel over gesproken, over „de mens" en over ..de wereld", maar in abstracties, niet herkenbaar, irreëel, in hoge ma te vervreemdend. Ik geloof niet. dat ik het nü aan welke theologische faculteit dan ook beter zou treffen. Ondanks be paalde onderwijsvernieuwingen en accentverschuivingen, is theologie nog steeds een vak. dat je over zeer veel wijzer maakt, behalve over je zelf. de mensen en de wereld om je heen. Een vak. dat zich in een va cuüm afspeelt. Een vak. dat studen ten. die er méér van willen weten (en ik ken ze) tot wanhoop kan brengen Maar wat voor de theologie geldt, is ook van kracht voor alle andere studies, waarop het huidige univer sitaire bestel ons onthaalt. Het gaat steeds weer om de overdracht van bepaalde, alleen voor het vak rele vante kennis en vaardigheden. Maar wie degene is. die met die kennis en die vaardigheden moet opereren en ten overstaan van wel ke mensen en in welke wereld hij z'n plaats zal moeten innemen, komt niet aan de orde. De gevolgen van het onpersoonlij ke, abstracte en wereldvreemde ka rakter van ons universitaire onder wijs kunnen bijzonder dramatisch zijn. Ik denk aan de veel voorko mende situatie, dat academici op (bijvoorbeeld politieke) sleutelposi ties de grootste blunders maken, omdat ze zichzelf en de mensen en de wereld om hen heen tijdens hun studie hebben moeten overslaan. Ze zijn erg knap. keien in hun vak. maar vraag hun niet. hoe ze zelf in elkaar zitten of hoe hun medemen sen om hen heen in elkaar zitten ze hebben er geen flauw benul van. Alternatief Juist nu we meemaken, hoezeer het universitaire onderwijs is ontaard en we daar ook op allerlei manieren de terugslag van ondervinden, die nen zich her en der in de wereld' universitaire onderwijsprojecten aan. die precies datgene proberen te realiseren, waarin het gebruikelijke onderwijs zo tekort schiet. Velen zijn van mening, dat het universi taire onderwijs, zoals wij dat ken nen. de enige mogelijkheid is. Maar het kan wel degelijk anders. Er zijn concrete alternatieven. Nog steeds kan universitair onderwijs jonge mensen inspirerend en creatief voorbereiden op hun rol in het leven en hun bijdrage aan de wereld van morgen. Nog steeds kan universi tair onderwijs naast technische deelkennis ook zelfkennis en kennis omtrent de mensen en de wereld rondom verschaffen. En studenten trainen, behalve in technische, ook in humanitaire, sociale en culturele vaardigheden. Een treffend staaltje van dit óndere universitaire onderwijs biedt de ..International University Lugano" iIUL). Wanneer ik twintig jaar jon ger was. zou ik. voordat ik wéér aan een van onze gevestigde universitei ten theologie ging studeren, beslist eerst een paar jaar in Lugano m'n licht opsteken. Want het program ma. dat de nog jonge en vrij kleine IUL haar studenten presenteert, is werkelijk om van te watertanden. Wil je jezelf wat beter leren kennen en wil je ook wat meer zicht krijgen op de mensen en de wereld om je heen. dan ligt hier je kans Wat in het studieprogramma van de IUL onmiddellijk opvalt, is de inte gratie van allerlei disciplines, dié binnen het traditionele universitai re onderwijs zorgvuldig uit elkaar worden gehouden. Onder het motto „In Omnibus Omnia" („Alles hangt met alles samen probeert men vanuit verschillende invalshoeken o.a. filosofie één integrale, om vattende visie op de mens en de hem omringende werkelijkheid te ontwikkelen. Terwijl het ons beken de universitaire onderwijs intal van specialisaties uiteenvalt en de mens en wereld opdeelt in reeksen aspec ten en functies, is het uitg| van de IUL multidisoipiinai richt op synthese Wat ook direct in hel oog k dat. de student in Lugano ve| is clan alleen maar studeri vóór alles en na alles méits^I oompleet mens. een mens 1* met verstand, maar ook niet ook met een hart., ook met chaam. een uniek, ondeelba ject. dat bij alles wat aan de volledig meespeelt. Wat f aangeboden, staat nooit opzi maar altijd in relatie tot he soonlijk. En hij zal er daarc iets mee moeten doen. bijvoc mediterend, in persoonlijke ning. Maar er zijn ook ande werkingsmogelijkheden. In de derde plaats treft ons nationale mentaliteit in Lug» studenten ontvangen oen breed mogelijke culturele. 1 sche en godsdienstige oril Domineert in het traditione versitaire onderwijs duideh Westerse waardepatroon, in 1 concentreert men zich ook Westerse waarden. Alles haj mers met alles samen. Geen cultuur, geen enkel volk, geen ras, heeft de wijsheid in pacj in Lugano studeert, wordt van het burgerlijke provii van de typisch Westerse unit ten. Zijn horizon is mondii Tenslotte iets over de docentJ in Lugano optreden. Ik mot t gon: een uitermate bont, boeifi 01 baanbrekend gezelschap! Er nogal wat Nederlanders bij: Langeveld. H. van Praag. M i F. L. Polak. B. Hemelsoet W 2 ma. Y Aschkenasy. G. Quisp Ramselaar. S. L. Kwee. J Waardenburg. H. Verbrui e Heertje. K van het Reve. v r kom ik figuren tegen als D. F ,f 'Jeruzalem). D. Fraser (Colon11 A. Portmann (Bazel). H. J (New Delhi), J. Valeros (Buer.;fn res). S. Keller (Princeton). H ie mers (Duisburg). K. TAkizati kio) ,G. Hedlund (Stockholm), Spengard (Mainz) en P. (Harvard). Hoe krijgt men^ elkaar! En dan heb ik nog e stel overgeslagen. In een cultuur, waarin het u taire onderwijs jonge mensei verwart en ondermijnt dan| en wegwijs maakt, acht ik <f national University Lugano j zonder hoopvol teken. Kwarf stelt het daarin Lugano nat| niets voor. maar in kwaliti men het gevestigde univet onderwijs ver vooruit. Je mo< 's praten met studenten van d Hun enthousiaste verhalen sjj boekdelen. Je krijgt de indruqfl ze louter voor hun plezier stud Ze komen daar in Lugaono ki 'n lijk volledig tot hun recht. enk 1 ijven een .jA bag.it clli.semi >edri)ven nM BI Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De anti-kernener giebeweging en de elektriciteitsbe drijven in Nederland geven een totaal verschillend beeld over de resultaten van de landelijke actie ..Geen kerne nergie nou door giro blauw' De actie werd begin dit jaar in Gro ningen begonnen door over het hele land verspreide groepen. Het betrof een oproep om massaal de admini straties van de elektriciteitsbedrijven in het honderd te jagen door de elek triciteitsrekeningen in delen te beta len. namelijk met aftrek van een gul den die dan apart wordt overge maakt- De gecomputeriseerde admi nistratie van de elektriciteitsbedrij ven zou dat niet kunnen verwerken. Berend Mensing van de alarmgroep anti-atoomplannen in Noord Neder land zegt dat alleen al in het gebied van het elektriciteitsbedrijf Gronin gen en Drenthe, waar de actie in eerste instantie begon, zo'n tweedui zend mensen meedoen, van wie in de stad Groningen 250 Hij zegt dit op te maken uit binnengekomen schrifte lijke meldingen Inmiddels zou de ac tie ook elders in het land op gang zijn gekomen Bij het. elektriciteitsbedrijf ontkent men dit echter ..Er zijn in ons gebied niet meer dan zestig mensen die aan de actie meedoen", aldus een woord voerder. Ook bij het elektriciteitsbe drijf van de stad Groningen worden de cijfers bestreden ..Halverwege de ze zomer hebben we een honderdtal gevallen gehad, maar 'dat is inmid dels alweer doodgebloed Er komt nu alleen bij uitzondering nog een beta ling via een blauwe girokaart bin nen". zo wordt gezegd Volgens de heer Mensing halen de elektriciteitsbedrijven een uit om de actie te t de elektriciteitsbedrijv' doen aan de eis om hun deelnal de kernenergiecentrale Dodewi niet te doen. dan wordt volgen de actie verscherpt. De bevolkl dan worden opgeroepen om dt lingen te verrichten zonder ding van het verbruiksnumme MURSELKANAAL (ANP) jarige H Lukkens uit Altev ningeni is door een verkeer in Musselkanaal omgekomen. D to waarin hij zat. week uit voc vrachtwagen en botste tegen boom. De bestuurder en een inzittende werden ernstig gi De Nationale Investeringsbank NV gevestigd te s-Gravenhage in stukken van nominaal 10(H).- aan toonder, in CF- of K-vorm Jaarcoupons per I december Koers van uitgifte: zal op woensdag 22 oktober 1980 voor beurs worden bekendgemaakt en in de Officiële Prijscourant van dc Vereniging voor de Fftëctenhandel van die dag worden gepubliceerd Inschrijving: vrijdag 24 oktober 1980 tol 15.00 uur. op dc voorwaarden van het prospectus d.d. 17 oktober 19X0. bij alle kantoren van ondergetekenden, met dien verstande dat bedrijfslcdcn van de Vereniging voorde Hffectenhandcl uitsluitend kunnen inschrijven bi| de Algemene Rank Nederland N te Amsterdam Storting: maandag I december 1980. Oij alle inschrijvingskantoren liggen exemplaren van het prospectus ter inzage en /.ijn resume's, waarin opgenomen een inschrijvingsformulier, verkrijgbaar. Prospectussen, alsmede tot een beperkt aantal exemplaren van de statuten en het jaarverslag 1979 van De Nationale Investeringsbank N V zijn bij de hoofdkantoren van ondergetekenden* verkrijgbaar Algemene Bank Nederland N.V. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Bank Mees Hope NV Nederlandse Credietbank N.V. Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B A. N.V. Slavenburg's Bank Pierson. Heldring Pierson N.V. F. van Lanschot Bankiers N.V. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Hollandse Koopmansbank N.V. Bank der Bondsspaarbanken N.V. Amsterdam 's-Hertogenbosch Utrecht Rotterdam. 17 oktober 1980

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10