ranje, wat heb je in Uruguay te zoeken?' Badmintontop weggespeeld Eric Wilborts: leven voor tennis ntslag Bearzot iet geaccepteerd ^BOVAG I, iecomitees tegen Nederlandse deelname aan mini-WK: ach moet tot Spanje blijven [G« feilig verkeer. Ook op het water. rv Bondscoach Sörensen toch optimistisch over toekomst Ieren zonder Dave O'Leary tegen België Jeugdspeler wil in vier jaar naar top-honderd van de ATP-lijst Knieblessure van Sparta-doelman Michels naar Köln IH i >DAG 15 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET 13 lom lohan Wolendorp ren HAAG ..Oranje, wat heb je in Uru- tf zoeken?'' Deze voor aktievoerders iche vraag is het motto, waarmee de #tie Uruguay-komitees (FUK) de er toe wil bewegen om het mini-WK in video te negeren. De Uruguayaanse jbond (lees: militaire junta) organisa- rond de jaarwisseling een toernooi, an (ex-wereldkampioenen deelnemen. 5te instantie werden Argentinië. Brazi- st-Duitsland, Italië, Engeland en uite- üruguay uitgenodigd om een gooi naar tematieve wereldbeker te doen. Enge- jedankte wegens competitieverplich- voor de eer, waarna Nederland ter- bereid bleek om de open gevallen in te nemen. VB wil kennelijk niet inzien, dat het evenement zichzelf staat De officiële aanleiding vijftig jaar geleden werd Uruguay de eerste wereldkampioen is slechts een dekmantel voor de werkelijke bedoelingen van de organisatoren Op 30 november wordt er een referendum gehouden, waarin het volk zich voor of tegen een nieuwe grondwet mag uitspreken. De uitslag laat zich in militaire dictaturen gemakkelijk raden. Het volk stemt praktisch unaniem ..ja", waarna voor de junta de weg open ligt om datgene te doen. waar ze zin in heeft ..Maar ook wanneer de meerderheid „nee" zegt, wordt dat als steun voor de junta uitgelegd", denkt Jan Tiele van de FUK. „Het volk wil dan zogenaamd, dat de huidige situatie niet verandert. Als er tenminste stem biljetten met „nee" worden gedrukt. Want dat is lang niet zeker." De militairen, die in 1973 in de bloedigste staatsgreep die ooit in Zuid-Amerika heeft plaats gevonden, de macht overnamen, zien de mini-WK als een instrument om hun beleid te rechtvaardigen. De president van de Uruguayaanse voetbalbond, niet toevallig marine-kapi tein Yamandu Flingini. bekende dat volmondig in een interview met het dagblad „El dia": „Voor ons alleen is het toernooi om de gouden cup van groot belang. Het nationale prestige staat op het spel." De KNVB heeft tot nu toe nog niet gereageerd op verzoeken van de FUK om over de omstreden deelname aan de mini-WK te praten. Wel maakte sectiebestuurder Herman Choufoer een verkenningsreis naar Montevideo en werd het ministerie van buitenlandse zaken gevraagd of er politieke bezwaren tegen de financieel lucratieve trip bestonden. De conclusies waren even onthutsend als eensluidend de situatie in de Zuidamerlkaanse landen is in vergelijking met enkele jaren geleden sterk verbeterd. „En dat", zegt Tiele. „terwijl het Amerikaan se huis van afgevaardigden Uruguay onlangs nog de martelkamer van Zuid-Amerika heeft genoemd. In dat land is het aantal politieke gevangenen procentueel gezien ook het grootst. Vanuit het Witte Huis is er druk uitgeoefend om een andere politiek te voeren. In dat kader past het toernooi volledig. Het is niet meer dan een public relationsstunt." Met een kaartenaktie (er worden ansichtkaarten in de handel gebracht, die naar de KNVB gestuurd kunnen worden), een folder en zendtijd in het televisieprogram ma „Sprekershoek" probeert de FUK de voetbalbond alsnog op andere gedachten te brengen. Cabaretier Freek de Jonge („het is treurig, dat de KNVB niets van de publicitair aantrekkelijke Argentinië-actie heeft ge leerd") is bereid om in zijn kwaliteit van bekende Nederlander de activiteiten te ondersteunen, terwijl het Comité Olympische Spelen en Mensenrechten binnen kort eveneens een standpunt gaat bepalen. Het COSEM wil eerst een onderhoud met het sectiebestuur betaald voetbal. „Ons standpunt zal niet zo erg verschillen van dat van de FUK". verwacht woordvoerder Frans Van- derwilt. IE - De Italiaanse voetbal- I heeft de ontslagaanvrage van Beareot niet geaccepteerd. De irde bondscoach had na de he- kritiek op de prestatie van het laanse elftal in Luxemburg de d verzocht over te gaan tot voor- 11 |ge ontbinding van de contrac- II verbintenis. irg veroverde Italië za- let eerste kwalificatieduel dronde van het wereld- schap in 1982 de volle Bt0-2. Zij het dat de manier t punten behaald werden, it tot de verbeelding sprak polleen bleef de uitslag aan de re kant vergeleken bij de score k concurrent Joegoslavië eer- kte. maar twee spelers lo en Antognoni) werden door 'rlandse scheidsrechter k uit het veld gezonden. Bei- staan langdurige schor- jn te wachten. rise pers reageerde op de nissen in Luxemburg ge pen verlangde het ontslag van ier/coach. Bearzot zou te en te vaak een beroep doen op wtineerde spelers, die in t van de gevallen een uit- indruk maken Bearzot erkeerde tactiek toegepast Oi «i Op die uitlatingen reageer- "1 op zijn beurt met het "Stipt ontbinding van zijn con- De Italiaanse voetbalbond daarop gisteren kenbaar. !l«t het grootste vertrouwen in stelt en dat hij gehand- •ordt tot en met het wereld- poenschap in Spanje vr litf 5 het borsing (1) 3in< S De doelman van het lenrijkse elftal. Friedl Koncilia, w de tuchtcommissie van de halbond voor zes matnden ge- Tot 4 april 1981 mag Konci- uitkomen voor zijn club. doen Austria Wenen. De uitsluiting werd opge- aaar aanleiding van de rode t die Koncilia werd voorgehou- in het competitieduel tegen fcr AK Tijdens die wedstrijd IJ de doelman een kopstoot uit 'erner Gregoritsch. Beide spe- n met hoofdverwondin- naar een ziekenhuis vervoerd alwaar de wonden gehecht BL Khorsing heeft alleen betrek- op competitiewedstrijden, -üia zou eventueel in de straf- ide kunnen uitkomen voor het nrijkse elftal, dat onder meer lijden op het programma staan tegen Albanië en West- fend orsing (2) AR De Senegalese voetbal- tancois Bocande heeft een le- langse schorsing tegen zich ho eisen. Bocande had direct na van de overgespeelde finale- itrijd van het Senegalese beker nooi tussen de clubs Jeanne lc en Casa Sport de scheidsrech ten trap gegeven in de lies- streek. Na het laatste fluitsignaal werd de arbiter omringd door opge wonden spelers van bekerhouder Casa Sport, dat met 0-1 had verlo ren. Een van de spelers, die de scheidsrechter had geslagen, werd voor vijf jaar geschorst. Volgens de strafcommissie van de Senegalese voetbalbond had hij zijn spijt be tuigd. Wegens beledigingen aan het adres van officials kreeg een andere speler een schorsing van vier maan den opgelegd Schuld LONDEN De ex-international van Noord-Ierland, George Best, zal zijn belastingschuld van ruim. 75.000 gulden betalen. Best had vol gens eigen zeggen uit de krant moe ten vernemen dat de fiscale opspo ringsdienst achter hem aan zat „Natuurlijk heb ik het geld. maar ik heb nog nooit een aanslag ontvan gen", zei Best. Het momenteel bij de Schotse club Hibernians spelen de „enfant terrible" van het Britse voetbal, zal in het komende voet balseizoen van de Amerikaanse profcompetitie voor de San Jose Earthquakes uitkomen. Neeskens NEW YORK Johan Neeskens ziet af van een transfer naar Notting ham Forest. De oud-Ajacied geeft er de voorkeur aan zijn nog twee jaar lopende contract bij New York Cosmos uit te dienen. Dit deelde Neeskens gisteren aan Forest-ma nager Brian Clough mee. KEULEN Bernd Schuster zal een dezer dagen een contract onderte kenen bij Barcelona. Dinsdag be reikten FC Köln en de Spaanse club overeenstemming over de hoogte van de transfersom, die rond de vier miljoen mark schommelt. Al eerder stelde Barcelona pogingen in het werk de 20-jarige international aan de trekken Deze liepen aanvanke lijk op niets uit. omdat Schuster meer interesse had in een neer Jari ge verbintenis met New York Cos- mos. Druk PARIJS Het is onduidelijk wat er dit jaar met de intercontinentale beker, het officieuze wereldkampi oenschap voor clubteams gaat ge beuren. Nottingham Forest. De Eu ropa Cup-winnaar, en Nacional Montevideo, de Zuidamerlkaanse kampioen hebben nog steeds geen sluitende afspraak gemaakt Beide clubs zitten met een overvolle agen da. Enkele weken geleden werd het plan geopperd om het bezit van de beker te betwisten in één enkele wedstrijd inplaats van in een uit- en een thuiswedstrijd, zoals tot dus verre het geval was In de Japanse hoofdstad Tokio had men er wel oren naar een dergelijke wedstrijd te organiseren. Volgens een be stuurslid van de Europese voetbalu nie kan hiervan echter geen sprake zijn, omdat zoiets een reglements wijziging vereist, die ver van tevo ren moet zijn aangekondigd. Men rekent er op dat Nottingham en Nacional alsnog twee geschikte da ta vinden. ADVERTENTIE Werkt uw boordverlichting goed? Hoe staat 't met de brandveiligheid7 Zijn leidingen van brandstofsysteem en gastoestellen vakkundig aangebracht? Hebt u een zekeringskast? Dat zijn zomaar wat punten waaraan u moet denken. Een verstandige watersporter brengt zijn boot dan ook in het najaar bij een BOVAG-watersportbedrijf. Bijvoorbeeld voor een complete veiligheidsinspectie. In de winter heeft de BOVAG-vakman Bgpv- meer tijd om reparaties vakkundig ./uit te voeren. Maakt u een afspraak? WJVAO PI ISTIU IS 441 228» AK KIJSWIJK De veilige watersporter brengt zijn boot naar de BOVAG-vakman. door Erik Oudshoorn DEN HAAG Het keurkorps van de Nederlandse badmintonwereld heeft dit jaar de gelegenheid gekregen om zich op velerlei fronten met de inter nationale top te meten. De Europese titelstrijd in Groningen (april) vorm de het eerste evenement van allure. Het nationale team van bondscoach Steen Sörensen bleef toen met een vierde plaats net buiten de prijzen. Een maand later reisde de badmintonelite naar Jakarta voor de wereldkampioenschappen. Opnieuw zat W voor de Nederlanders niets in het vat. Joke van Beusekom bereikte weliswaar de kwartfinales en Rob Ridder verzette zich heldhaftig tegen Forst Hansen, maar echt om over naar huis te schrijven was het niet. Dezer dagen bracht de volksrepu bliek China, die tot absolute wereld top kan worden gerekend, een kort maar hevig bezoekje aan Nederland. De Aziaten lieten In sportief opzicht een spoor van vernielingen achter. In de korte partijtjes te Geldrop, Bever wijk en gisteravond in Groningen werden de volgelingen van Sörensen veelal niet eens een derde game ge gund. En daarmee is de conclusie gerechtvaardigd dat er nog een ver schil van dag en nacht bestaat tussen de internationale top en de toplaag van de Nederlandse badmintonbeoe- fenaars. Bovendien kan worden gesteld dat bondscoach Steen Sörensen tot nog toe een sober jaartje doormaakt, zon der opmerkelijke uitschieters en zon der veel vrolijke perspectieven voor de nabije toekomst. Want de opvol gers voor Rob Ridder en Joke van Beusekom staan nog niet te dringen. Maar Sörensen wil deze koele feiten niet als graadmeter hanteren. De Deen bespeurt wel degelijk progres sie binnen de gelederen van de Neder landse badmintonwereld. „Ik ver wacht dat Nederland binnen tien jaar Zweden op de internationale lijst is gepasseerd en Engeland heeft geëve naard." voorspelt hij in een opmerke lijke uitspraak. De huidige top zal in de uitvoering van deze revaluatie volgens Sörensen ook nog een rol spelen. „Het huidige team heeft het keerpunt nog niet bereikt. Rob Ridder gaat elk Jaar beter spelen. Twee jaar geleden be vond hij zich op hetzelfde niveau als Richard Pal (een nieuwkomer, red.) nu. Het probleem voor elke topspeler Steen Sörensen in Nederland is. dat de concurrentie ontbreekt. Joke van Beusekom is niet voor niets naar Denemarken ver huisd. Maar Rob Ridder kan in ver band met zijn werk moeilijk weg uit Nederland. Hij heeft alleen tijdens de landenwedstrljden de gelegenheid om zich naar een hoger plan te spe len. Ik weet het. ook hfj was tegen de Chinezen kansloos. Maar Je ziet hem tijdens zo'n confrontatie met de we reldtop toch groeien. Rob is nu 28 jaar en hij kan dus nog wel een Jaar of drie, vier mee. Ik geloof dat ln presta- tief opzicht het einde voor hem nog niet in zicht is." Sörensen krijgt wel eens de vraag voorgelegd hoe het komt dat een snel groeiende badmlntonbond aan de top niet of nauwelijks verschuivingen kent. Rob Ridder kan zich al tien Jaar handhaven in het Nederlandse team. Ook de namen van Marjan Ridder, Joke van Beusekom en Herman Lel- delmeljer zijn al sinds mensenheuge nis verbonden aan de badmintontop. Sörensen: „Je kweekt niet van de een op de andere dag een topspeler. Daar kon acht Jaar overheen gaan. Het is geen voetbal. BIJ badminton speelt aanleg een ondergeschikte rol. Het is een kwestie van veel en serieus oefe nen. In de vier Jaar dat ik nu in Nederland werkzaam ben, heb ik ge tracht om de afstand tussen de basis en de top te verkleinen. Het is nu zo, dat de achterban begint te dringen. Zeventien-Jarige meisjes als Paula Kloet, Grase Kraklay, Jeannette van Drleël en EUne Coene zijn voor mij talenten, die het ln de toekomst gaan maken. Ze zijn allen erg serieus met hun sport bezig. Bij de Jongens is de spoeling iets dunner, maar ik ver wacht dat Lex Coene, Rob Ridder achterna gaat. Ik kijk vol verwach ting uit naar de Nederlandse kampi oenschappen in december. Dan zal de jeugd moeten doorbreken. Voorlopig ga ik ervan uit, dat het Nederlandse team over drie Jaar diverse nieuwe gezichten kent." Sörensen wordt in zijn streven om de Jeugd op een hoger niveau te brengen geremd door verschillende factoren. Enerzijds bestaat er binnen de bad mlntonbond een schrijnend tekort aan eigen accommodatie. Volgens Sörensen is het noodzakelijk, dat de Jeugd elke dag een uur kan trainen. Dat zal dan op straat of thuis in het halletje moeten gebeuren, want in de sporthallen kan de gemiddelde bad- mintonbeoefenaar slechts één a twee uur per week terecht. Anderzijds is de jeugdcompetitle in Nederland nog van een te laag niveau. Sörensen: „De jeugd heeft inderdaad weinig moge lijkheden om zich op te trekken. In Nederland kennen we ongeveer vijf sterk bezette toernooien De Denen organiseren er elk jaar twintig." Toen Sörensen vier jaar geleden bij de Nederlandse Badminton Bond in dienst trad, heeft hij voor zichzelf een vijfjarenplan opgesteld. Dit plan be oogde de volgende doelstellingen: kwaliteitsverbetering aan de top, het op touw zetten van trainersopleidin gen en de start van centrale trainin gen in de districten. De bondscoach kan nu al de balans opmaken. Sören sen: „Over de prestaties van de top- spelers ben ik tevreden. Verder zijn er ln drie jaar bijna zevenhonderd trai ners opgeleid. Voor mijn komst in Nederland liepen er slechts 75 speci fieke badmintontrainers rond Ook die ontwikkeling is dus goed verlo pen. Er is alleen nog meer coördinatie en begeleiding bij de jeugd nodig. Dat is duidelijk een kaderprobleem." DUBLIN Voor Eoin Hand, de coach van de Ierse voetbalploeg, breekt een belangrijke maand aan. In vier weken wordt min of meer over zijn toekomst als grote leidsman van het Ierse voetbal beslist. Want met de wedstrijd tegen België, die vanmid dag op Lansdowne Road in Dublin wordt gespeeld, is hij er nog niet. Aan het and van deze maand moet Hand met zijn team naar Parijs waar Frankrijk tegenstander is. Eoin Hand kan, ook al leveren beide wedstrijden voor de Ierse profs, voor het merendeel in Engeland hun bo terham verdienend, een negatief re sultaat op, bijna niet meer stuk. De 2—1 overwinning die begin septem ber op Nederland werd behaald, heeft hem een enorm stuk krediet gegeven. Met vier punten uit twee wedstrijden leidt Ierland in zijn groep in de voor ronde van het toernooi om de wereld beker. En dat is een weelde die de Ieren in jaren niet hebben gekend. Daarom zegt Hand: „Natuurlijk wil ik winnen. Maar mocht het tegen België niet volledig lukken dan is er voor ons nog niets aan de hand. Met een gelijk spel tegen de vice-kampioen van Eu ropa zou ik dan al dik tevreden zijn". Tijdens de finale van het Europees voetbalkampioenschap in Italië heeft België naam gemaakt. De Belgen, verlost van „warhoofd" Raymond Goethals en onder het gezag vallend van Guy Thijs, presenteerden zich in Italië als een equipe van formaat. Hand: „Ik heb veel respect voor de speelwijze van de Belgen in Italië. In de finale tegen West-Dultsland waren ze vaak de betere ploeg. Dat het niet lukte om Europees kampioen te wor den was naar mijn gevoel gebrek aan routine: Gezien de kraacht van België wacht Hand nog met het openbaar maken van zijn ploeg. Wel wordt in Dublin verwacht dat hij, evenals de Belgen, met een viermansmiddenveld zal spe len, Liam Brady, de spelmaker van de Ieren die voor Juventus uitkomt, zal uiteraard de leidende rol moeten op nemen. Hand staat er beter voor dan een maand geleden, toen de brigade van Zwartkruis in Dublin op bezoek kwam. Toen moest hij het doen zon der Steve Highway, de snelle spits van Liverpool, die op het ogenblik bij zijn club enigszins in ongenade is gevallen. Nu de blessure van High way is genezen, voelt Hand zich nog meer zeker van zijn zaak. Voor de confronatle met de Belgen heeft Hand één speler van de lijst moeten schrappen. Dave O'Leary kon hij niet oproepen wegens een blessure. O'Leary organiseerde tegen Nederland de afweer. Vandaar dat Hand nog dubt wie in het centrum van de verdediging moeten spelen. Aanvallen wordt opnieuw hét parool voor de Ieren. Tegen het vernieuwde en verjongde Nederlands elftal had den ze met deze strijdwijze succes. En mocht Hand het geluk hebben dat ook België in Dublin sneuvelt, dan kan zijn carrière niet meer kapot. Nu -al rept trouwens niemand meer over zijn roemruchte voorganger: Johnny Giles. door Fred Buddenberg TILBURG De Nederlandse hoop in sombere tennisdagen heeft Eric Wilborts. Deze 16- jarige Tilburger richt zich sinds een half jaar volledig op de tennissport en in die korte tijd heeft hij, als jeugspeler, een aantal opmerkelijke suc cessen geboekt. Het is wat voorbarig om Wilborts nu reeds te bestempelen als de opvolger van Tom Okker, die door zijn leeftijd (36) een paar stappen heeft moeten terugdoen. De Nederlandse tennis- bond heeft al zoveel „toekomstige Tom Okkers" bejubeld, maar evenzo- vaak was de wens de vader van de gedachte. Een sprekend voorbeeld is Louk San ders Dit eeuwige talent uit Leiden staat op de ATP (Association of Ten nis Professionals )-ranglijst genoteerd als beste Nederlander, maar dat is nauwelijks zijn eigen verdienste. Door een schier oneindige reeks ver- liespartijen is Tom Okker op die lijst als een baksteen omlaag gekelderd en zodoende Louk Sanders „gepas seerd". De ambities van de alweer 30- jarige Sanders zijn, evenals zijn mo gelijkheden. van een beperkte om vang en de econoom is realist genoeg om te beseffen dat hij nooit een echte topper zal worden. Na Sanders en Okker volgt er desondanks een hele tijd niets. Een angstig groot gat, dat in de toekomst wellicht opgewild kan worden door Eric Wilborts. Talent heeft Wilborts in ieder geval. Dit Jaar won de Brabander de Apple Bowl in Spanje, sloeg hij zich bij de laatste acht van de Italiaanse en Franse Jeugdkampioenschappen, be reikte de finales van de strijd om de Jeugd titels van Canada en de Vere nigde Staten en eindigde als derde tijdens de Europese kampioenschap pen voor Jeugdspelers In Nederland pakte Wilborts zijn eerste en tot nu toe enige ATP-punt (Rotterdam), ver loor in de competitie slechts één par tij (Theo Gorter) en bracht het eerste toernooi van het winter satellite-cir cuit in Bergen op Zoom op zijn naam. In dit circuit, dat zich van Bergen op Zoom via Zevenaar, Steen wijk en Susteren naar Veldhoven (finale) be geeft, zijn voor de uiteindelijke win naar veertien ATP-punten te ver dienen. Eric Wilborts was in Bergen op Zoom de enige Nederlander, die er in slaag de de halve finales te bereiken. Een bevestiging van zijn kwaliteiten, maar tevens een vingerwijzing in de richting van het spelpeil van de overi ge Nederlanders. Zo ver echter wil Wilborts niet gaan: „Het is in Bergen op Zoom gek gelopen. Ik geloof niet, dat het zo ook tijdens de andere toer nooien zal gaan. Huub van Boeckel speelde slecht, Marc Albert had last van een blessure en miste daardoor nog wedstrijdritme. En Rolf Thung en Theo Gorter hadden duidelijk hun dag niet. In deze toernooien is er nauwelijks sprake van krachtsver schil. Ik zou niet erg verbaasd zijn, als ik er in Zevenaar in de eerste ronde al uitvloog." Door zijn overwinning in Bergen op Zoom is Eric Wilborts al nagenoeg zeker van een plaats ln het flnaletoer- nooi en dat levert hem ln leder geval één ATP-punt op. Een verdubbeling derhalve van zijn totaal, waardoor hij toch een kleine honderd plaatsen op de lijst zal stijgen. De eerste sprongen zeg maar van achter in de 600 (waar Wilborts momenteel bivakkeert) naar de 200, gaan met een beetje geluk wel vlot. maar dan pas komen de proble men. Wilborts: „Over vier jaar wil Ik een plaatsje in de top-honderd heb ben bereikt. Als ik twintig ben en ik speel nog op dit niveau, dan stop lk met het proftennis. Ik moet eerst proberen in aanmerking te komen voor rechtstreekse toelating tot d* kwalificatie-wedstrijden van de grote toernooien. Door goede uitslagen in die toernooien klim je snel op de ATP-lijst." Erie Wilborts heeft zijn studie naar het tweede plan verwezen. De Tilbur ger volgt nu een schriftelijke HAVO- cursus, maar hij besteedt daar niet al te veel aandacht aan. „Het is niet zo belangrijk wanneer ik dat papiertje haal, als ik het maar ooit haal", zegt voldoende over zijn ambities om het HAVO-diploma snel in bezit te krij gen. Tennis is op dit moment alles voor Wilborts, die zijn leven voor de tennissport heft ingedeeld. Na het sattelite-circuit in Nederland reist hij af naar Zweden, al waar hij een derge lijk opgezet evenement gaat spelen. Eind december vertrekt Wilborts richting Australië, waar hij de hele maand januari met tennis bezig zal zijn. Over zijn verdere programma bestaat nog weinig zekerheid, al staat wel vast, dat Wilborts ook volgend jaar zal deelnemen aan de Nederlandse KUNSTRIJDEN De 18-Jarige nationale kam pioene Rudina Pasveer mag van 9 tot en met 14 december laten zien hoe gracl*us zl) wel valt. Er is dan een Internationaal toernooi ln Moekou. LI Scha Wang what's In a name vertegenwoor digt Nederland bij het wereldkampioenschap voor Junioren ln het Canadese London. JCDO Rob Hoog en dijk, Jean Pierre van Deursen. Coen Backelandt. Jo Oevers. Oe van den Elshout, Tom Witjes. Rik Bakker, Theo Hoen, Bert Verhoeven. Leo van Oosten. Henk Numan, Henny Pietzier. Erie Hoenders en Wil Wilhelm zijn de mannen, die voor Nederland uitkomen bij de strijd om de Europese titel voor teams ln Voorburg (25 oktober). VOLLETBAL Denk Je er warmpjes bij te zitten en gaat Je sponsor failliet. Eredivisleploeg WC ls er mee geconfronteerd. De Vughtse club gaat blijmoedig op zoek naar weer een nieuwe geldgever en hoopt dat die niet tussentijds over de kop gaat. TENNIS De kassa rinkelde In Sydney bU de strijd om de overdekte Australische kampioen schappen onder meer voor Vitas Oerulaltls en Bill Scanion. Door van Paul McNamee en Pat Dupre te winnen bereikten zij de tweede, beter betaalde ronde. VOETBAL 200.000 pond. een slordig miljoen Hollandse guldens, heeft Norwich gevraagd als afkoopsom voor het tlen-Jarlge contract, dat manager John Bond nog de komende zeven Jaren aan de club zou binden Manchester City. dat vorige week Malcolm Allison als manager wegstuurde, heeft dat bedrag graag voor Bond over. die dus nu manager van City ls geworden. VOETBAL Een niet verder met name ge noemde Cyprioot heeft het Franse persbureau AFP meegedeeld, dat Nederland nog heel wat van hem en zijn ploegmakkers mag verwachten, wanneer er voor groep 2 van de voorronden van het wereldkampioenschap twee keer tegen Oranje moet worden gespeeld. Nog boos over de 8-0 nederlaag van zijn club Omonla Nicosia voor het Europa Cup-toernooi tegen AJax (op Cyprus werd het tegen AJax 2 4-0 voor Omonla) en de weinig hoffelijke ontvangst ln Amsterdam sprak hij „We werden als honden behandeld. We hebben nog een oude rekening te veref fenen." WIELRENNEN Wat ledereen al lang wist. maar Hennle Kuiper niet wilde vertellen, ls sinds begin van deze week dus ook echt een feit Kuiper trekt volgend seizoen een met andere reclame behangen wlelershirt aan en moet voortaan baas tegen Fred de Bruyne zeggen Gisteren tekende hij ln het gemeentehuls van zijn woonplaats Putte (N-Br) de akte. Eric Wilborts competitie, die, en dat lijkt in strijd met de toekomstplannen van Wil borts, internationaal van nul en ge nerlei waarde is. Waarom meedoen in de nationale competitie, als er elders in de wereld ATP-punten te verdie nen zijn? „Ik heb met mijn vereniging Thor Rood-Wit afgesproken dat ik ook volgend jaar aan de competitie zal deelnemen. We zijn nu twee jaar kampioen geworden in onze afdeling, maar we hebben tweemaal de promo tiewedstrijd voor de eredivisie verlo ren. De competitie duurt zes weekein den. Met de club ben ik overeengeko men dat ik tijdens de competitie en kele toernooien mag spelen. Hierover moet nog met de tennis bond gespro ken worden." ROTTERDAM Wim Berends, de 25-jarige doelman van Sparta, is voor ten minste drie weken uitgeschakeld. Hij kwam met een dikke knie terug uit Italië na de strijd tegen Perugia. In die wedstrijd verdraaide hij zijn knie bij het voorkomen van een hoek schop. Dokter Strikwerda heeft vocht en bloed verwijderd en er zullen nog contrastfoto's worden gemaakt. Bar ry Hughes moet zondag tegen Roda JC een beroep doen op de (kleine! doelman Wouter van Driel. die geen enkele eredivisie-ervaring heeft. LOS ANGELES (AFP) Rinus Mi chels heeft de leiding van de Los Angeles Aztecs laten weten, dat hij zijn contract bij de club niet meer zal verlengen. Michels is er twee jaar werkzaam geweest. Hij zal een aan bod van Bundesligaclub 1 FC Köln accepteren. Hij wordt er opvolger van de maandag ontslagen Heddergott.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13