Paniekvoetbal in Zeister bos Vogts roemt instelling Columbia: weinig tijd en geen geld De Bilt verwacht schrale en gesprongen lippen. Zwartkruis stuurt samenraapsel veld in Drie debutanten in Oranje NVB tegen trtrek Baan erwacht verlies feltennisteam 'Een typisch-Duitse voetbalstijl bestaat niet' Basketbalvrouwen Amsterdam op dreef China dolt met badmintonploeg FIFA denkt aan verplaatsing WK'86 Blistex helpt. Tubetje Blistex, vergeeft niet. yATERDAG 11 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET 33 loor Johan Woldendorp Van Marle nieuwe voorzitter KNVB DEN HAAG Jo van Marle (foto) is gisteren gekozen tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB). Hij was de enige kan didaat voor deze functie en volgt hiermee Wim Meuleman op, die sinds 12 november 1966 als zodanig fungeerde. Jo van Marle (55) had als voorzitter van de sectie amateurvoetbal al twaalf jaar zitting in het bonds- bestuur. Op 13 december zal Van Marle tijdens de bondsver gadering officieel worden ge ïnstalleerd. EIST Uit respect voor de tegenstander kost het duurste kaartje, dat de KNVB voor de 'm jendschappelijke interlandwedstrijd tegen West-Duitsland verkoopt, zestig gulden. Met dit 3<i< |ort mallotige overwegingen kan het sectiebestuur betaald voetbal natuurlijk iedere jinnige prijsverhoging verdedigen. Het is Jammer, dat de Consumentenbond de geldinza- e,k- ,iaars op dit punt niet tot de orde heeft geroepen. Programma Zo verantwoordt Zwartkruis het sa- menraapseltje, dat op papier een evenwichtige en vooral lastige tegen stander van West-Duitsland moet zijn. Zo te horen ls de hoogconjenc- tuur ln het Nederlandse voetbal na kend. In de praktijk blijkt dat er in het Zeister bos alleen maar paniek voetbal wordt gespeeld. Het mag illu stratief worden genoemd, dat per schef Evert Grifhorst (een oud-jour nalist nota bene, die vroeger altijd Elek Schwarz de les las) een goed Ingevoerde en redelijk positief over het Nederlands elftal denkende pen- neridder het stellen van een vraag belette. „Ik laat die man niet meer de mist Ingaan." motiveerde Grifhorst zijn daad zonder te weten wat Zwart kruis zou moeten antwoorden. Ook dat is kennelijk topvoetbal in Neder land anno 1980. Van onze sportredactie ZEIST Het Nederlands elftal, dat vanavond in Eindhoven tegen West- Duitsland speelt, telt drie debutanten. Doelman Hans van Breukelen (FC Utrecht) en de middenvelders Martin Jol (FC Twente) en Jos Jonker (AZ'67) dragen het Oranjeshirt voor de eerste keer. Jol werd, zoals bekend, te elfder ure opgeroepen om de plaats van de geblesseerde Michel van der Korput in te nemen. Het elftal zonder routiniers ziet er als volgt uit: Hans van Breukelen (FC Utrecht); Ben Wijnstekers (Feyenoord), Willy van de Kerkhof (PSV), Ronald Spelbos (AZ'67) en Emie Brandts (PSV); Martin Jol (FC Twente), Jan Peters (AZ'67), Piet Wildschut (PSV) en Jos Jonker (AZ'67); Toine van Mierlo (Willem II) en Pierre Vermeulen (Feyenoord). In vergelijking met het basisteam, dat de vorige maand met 2-1 van Ierland verloor, heeft bondscoach Jan Zwart kruis zes wijzigingen aangebracht. Joop Hiele, Michel van der Korput, Jan van Deinsen, Dick Schoenaker, Frans Thijssen en Simon Tahamata ontbre ken om uiteenlopende redenen op het appèl. hoor nu voor het eerst, dat de "Jjjzen ln deze orde van grootte wor- n gevraagd." bekent voorlichter ck Westendorp. „In het verleden bben we wel eens iets gezegd over rangsprijzen voor sportwedstrij- 'in zijn algemeenheid en de tarie- die voor consumpties in reke- £g worden gebracht. Ik denk, dat ide zaken in de toekomst weer eens peen rijtje moeten zetten. Zestig ilden vind ik niet alleen extreem pg, maar ook onredelijk. Zeker pr trouwe bezoekers van voetbal- Batrijden." doorsnee tribuneklant mag dan sschien enige waardering voor de raliteiten van de Europese kam pen opbrengen, een kniebuiging ior het sectiebestuur zit er te- cht niet ln. Zeker tienduizend gatsen in het betrekkelijk kleine SCho |V-stadion blijven onbezet. Wan- keerde ontmoeting in het Feyenoord- ^Jadlon zou plaats vinden, zou de irste ring niet eens gevuld zijn. Deze ildwaze politiek „kost" de bond on- >veereen kwart miljoen. Enige vorm an medelijden is overigens niet op ijn plaats. De ontmoeting met de oosterburen is een revanche van de ïedsttijd, die in 1978 in Dusseldorf werd gespeeld. De Duitse voetbal bond zal derhalve geen rekening naar Utot duren. Woekerwinsten in een lijd nn matigen en inleveren. Je neet maar op het idee komen. van de verdediging te opereren (tegen Karl-Helnz Rummenlgge) en wordt nieuwkomer Martin Jol voldoende kwaliteit toegedicht om een plaatsje op het druk bevolkte middenveld te vinden. Om maar te zwijgen van Wil ly van de Kerkhof, tegen Ierland uit de ploeg gelaten omdat hij geen be trouwbare vrije verdediger zou zijn en nu de held, die alle gaten kan dichten. Want hoezeer Jan Zwarkruis ook valt te prijzen ln zijn ambitie, zijn keurkorps te willen verjongen, hij ploft door de mand wanneer het op realiteitszin en het inpassen van ta lentvolle krachten aan komt. Wat niet wil zeggen, dat schaduwkeuze- heer Klaas Molenaar de wijsheid in dit opzicht wel in pacht heeft. „Ik ben geen streep van mijn eigen lijn afgeweken," stelt Zwartkruis vast, als hij de namen van wel en niet beschikbare mensen door zijn ge dachten laat marcheren. „Ik weet, dat ik de schijn tegen me heb, omdat ik verschillende ervaren spelers had willen selecteren als ze beschikbaar zouden zijn geweest. Ik hecht erg aan de woorden van de Duitse bonds coach Jupp Derwall, die bij ons B- elftal en Jong Oranje een verrassende speelwijze ontdekte. Dat betekent dat Nederland het in zich heeft om als voetballand herkenbaar te worden. Het punt is, dat dat streven nog te veel op wilskracht en agressiviteit is gegrond en te weinig op puur talent. fooral, omdat het afwachten is, of de KNVB in staat blijkt te zijn een ac ceptabele tegenprestatie te leveren, t elftal, dat bondscoach Jan grtkruLs heeft samengesteld, is Ruig meer dan een zwakke imitatie wat ooit een representatief Ne- lands team was. Het ligt derhalve x de hand, dat het clubje goedwil- !e speelbal van het sterke West- itsland wordt. De geplaagde trai- die de indruk wekt dagelijks voor vuurpeloton te staan of gewoon zenuwcrisis nabij is. moest deze fc enkele potentiële Internationals izljn lijstje schrappen. Ruud Krol, hel van der Korput en Johnny ibaba (Ineens weer in de kijker, itr dat kan ook snel met een ad c-beleid) werden als zodanig ge- «md, zonder dat zij ook maar een linuut als serieuze alternatieven loor bet leven hebben gestapt. Het Nederlands tafelten- t dot team heeft in Sofia de tweede wed- Jo voor de Europese eerste divisie en Bulgarije met 6-1 verloren. Het 8e Nederlandse winstpunt kwam naam van René Hijne, die in de «laatste enkelpartij de Bulgaar pnov met 17-21. 22-20 en 12-8 «peg. Nederland had eerder al fri ,ver.loren van po,en Voor de rae afdeling won Oostenrijk met 2- HjpWemburg. De andere landen ih ?,u^°Pe!>e eerste divisie zijn Fin- en Griekenland. door Matty Verkamman Van Krol was van tevoren bekend, 'dal hij morgen met Napels tegen de New Vork Cosmos moet aantreden, iVander Korput had „Zeist" al laten preien geblesseerd te zijn, Dusbaba maakte Zwartkruis blij met een dode #us door hem te vertellen, dat An- lerlecht hem ln de competltiewed- rijd tegen FC Luik kan missen als espijn en Pim Doesburg, opgeroe- n als reserve, deelde de technische ef mee het drukker te hebben met i verhuizing. Topvoetbal in Neder- idanno 1980. ai over blijft zijn veel onervaren 'iten, die bovendien ln een aantal rallen niet op hun eigen plaats leien. Waar Zwartkruis John Met- i al maanden als jojo gebruikt or hem niet in het elftal in te pas- I. is Ernie Brandts ploteling be aam genoeg om op de linkerflank FC Den Haag heeft met Baan, de assistent van bonds- ech Jan Zwartkruis, overeenstem - bereikt over een contract, dat het eind van het seizoen 1981-'82 »pt. Baan zou de opvolger moe- I worden van Hans Kraay, die een ek geleden om medische redenen i punt achter zijn trainersloop- 'oeP nzette ziet er echter niet naar uit, dat Haag zijn vroegere jeugdtrainer hoofdoefenmeester kan benoe- II De Koninklijke Nederlandse itbalbond, die contractueel tot en t het wereldkampioenschap in "ije (1982) een beroep op Baan 'doen, is niet van plan Zwartkruis' hterhand voor die tijd te laten trekken. „We staan negatief te- 'over zijn plannen om nu bij Den ig te gaan werken", zegt Herman Ufoer. ex-voorzitter van Den hi| g en tegenwoordig belast met de atie> hnische zaken in het bestuur be- d.e d voetbal van de KNVB. Kort tóen werd Baan tot eerste assis- van Zwartkruis en trainer van Nederlands B-elftal benoemd, 'rheen rouleerde deze functie tus- enkele bondsoefenmeesters. MCNCHEN GLADBACH - Vanaf de halve finales was het vorige UEFA Cnp-toernooi een Westduits onderonsje, met Ein- tracht Frankfurt als uiteindelij ke winnaar. Hamburger SV werd in de strijd om de kampioe nenbeker verliezend finalist. En de 'Nationalmannschaft' greep in Rome de Europese titel. De Westduitse voetbal-hegemonie over Europa kon het afgelopen seizoen nauwelijks nog duidelij ker in ereprijzen worden ver taald. Wat maakt de Duitsers tot de beste voetballers van de oude wereld? Die vraag stond cen traal in een gesprek met Berti Vogts. De fanatieke verdediger van weleer op 7 juli 1974 liet hij Johan Cruijff tijdens de WK- finale niet in zijn spel komen is vorig jaar toegetreden tot de technische staf van de Duitse voetbalbond. Vogts (33) erkend de grote kracht van zijn landge noten op voetbaigebied, maar het is volgens hem niet alles goud wat er blinkt. Aan de voor avond van Nederland - West- Duitsland vraagt hij zich tevens af waarom de Nederlanders zichzelf zo graag een minder waardigheidscomplex aan praten. We treffen Hans Hubert Vogts don derdag aanvankelijk niet in zijn beste humeur aan. Als beperkte, maar mee dogenloze verdediger heeft hij het zelf tot 96 interlands gebracht; een karaktervoetballer van het zuiverste water. En dan gooit, volgens hem, een heel stel jeugd-internationals er woensdagavond tegen Jong Oranje met de pet naar. Dat kan niet. Berti Vogts is de verantwoordelijke coach van het team voor spelers tot 21 jaar, dat bij de oosterburen ge makshalve als "U 21" wordt aange merkt. De Duitsers zijn pas vorig jaarmet zo'n team beginnen en Vogts wil ook met deze „nachwuchs" suc cessen halen. De kritiek is na de 0—0 van woensdag vernietigend. Vogts: „De pers speelt hier vaak op de man, maar deze zakelijke kritiek kan ik verdragen. De Nederlanders speelden met een correcte agressiviteit. Daar ontbrak het bij ons juist aan. Sommi ge spelers wil ik niet meer terugzien in de ploeg. Boven alles eis ik een goede instelling. Wie dat niet kan opbrengen, valt af." Zijn kritkek betreft met name de bekendste speler uit het team: Lothar Matthflus van Borussia München- gladbach. Met Bernd Schuster geldt hij als het grootste talent in West- Duitsland. Vogts: „Matthaus heeft in korte tijd naam gemaakt als jagende speler. Maar hij wil meer. zelf de gejaagde speler zijn. Wel, het is geble ken dat hij dat niet kan. De nummer zes van Nederland (Ronald Weysters, red.) was hem de baas." De zwakke prestatie van zijn pupillen Berti Vogts (1): „Misschien door de entourage lijn de Nederlanders van mening dat de kwaliteit van hun voetbal zoveel minder is geworden". acht Vogts ernstig en temeer omdat hij de beschikking heeft over jonge, maar volwaardige professionals. „Dat is in andere landen nog wel eens anders, en ook in Nederland, denk ik. Nergens wordt zo hard en zo vaak getraind als bij de Bundesliga-clubs. Wat dat betreft liggen we zelfs voor op Engeland. Een profvoetballer traint hier elke dag twee keer, dat is minimaal drie uur. Minder kan niet, want dan bereik Je al gauw het stadi um van stilstand in de prestatie. En stilstand betekent zowel nationaal als Internationaal achteruitgang." Dat valt vooralsnog niet te verwach ten bij de Duitsers, want anders dan de jeugdploeg, zijn de (top) clubs en het nationale elftal momenteel ijzer- sterk. Vogts: „De top is sterk, inder daad, misschien wel sterker dan ooit. Maar ik kan ook de andere kant. Sinds ik bij de DFB werk, zie ik meestal drie wedstrijden per week einde. Met de andere bondstrainers bespreken we elke week de wedstrij den en de prestaties van de spelers. Ongeveer veertig procent van de wed strijden wordt door ons dan slecht bevonden. Er bestaat naar mijn idee ook niet zoiets als een typisch-Duitse voetbalstijl. Er zijn hooguit bepaalde spelovereenkomsten bij de clubs aan te wijzen. De invloed van buitenland se trainers laat zich ook gelden. Ze- bec van HSV is een Joegoslaaf en Csernai van Bayern München een Hongaar. Het is niet voor niets dat deze twee topclubs bijvoorbeeld ruimtedekking spelen, terwijl in de nationale ploeg mandekking wordt toegepast." Vogts zegt dat onder leiding van Jupp Derwall de laatste jaren een kentering in de werkwijze van de bondstrainers is ontstaan. Derwall heeft volgens Vogts een sterke voor keur voor de technische geschoolde speler en dat werkt ook door aan de top. „Vier, vijf jaar geleden geld voor de meeste internationals dit criteri um: minimaal één meter tachtig lang en tenminste kilo zwaar, (met zijn geringe gestalte kon Vogts zelf trou wens nooit aan die eisen voldoen, red.). Derwall heeft de tendens van de speelse speler gestimuleerd. Tegen al le kritiek in, heeft hij het aangedurfd om begaafde voetballers als Hansie Müller, Bern Schuster, Kar-Heinz Rummenigge, Felix Magath en Ulli Stielike bij elkaar te zetten. Er is in doorsnee sprake van meer aanval lend voetbal bij ons. Dat heeft na het Europees kampioenschap in Bazel tot een bijna perfecte interland tegen Zwitserland geleid. In hoog tempo heeft de ploeg daar de technische mogelijkheden volledig uitgespeeld. Het was één van de beste wedstrij den, die ik de afgelopen jaren van onze nationale ploeg heb gezien." Bewuste wedstrijd werd met 3—2 ge wonnen. De Zwitsers stonden kort voor het einde nog met 3—0 achter. Sinds hij de macht overnam van Hel mut Schön, is Derwall nu al twintig wedstrijden achterelkaar ongeslagen gebleven met zijn ploeg. Niettemin startte Derwall tijdens het finaletoer- nooi van het Europees kampioen schap met een verschrikkelijke wan vertoning De openingswedstrijd te gen Tchoslowakije stond bol van het angstige voetbal Onder druk van de publieke opinie kwam Horst Hru- besch, de onbetaalbare onruststoker in de spits, pas tegen Nederland in de ploeg, die toen weer drie vaste aan vallers telde. Vogts: „Ik heb zelf niets gezien van dat toernooi, omdat ik toen met de jeugdploeg in China zat. Het is dus moeilijk voor mij om over de Diiitse prestaties in Italië te oorde len. Maar van wat ik nu zie. zeg ik: het is goed. We hebben de juiste combi natie van, laat ik zeggen, Engels door zettingsvermogen en Nederlandse zelfbewustheid gevonden in de A- ploeg. Waarbij de aanwezigheid van één speler van wereldklasse, Rumme nigge, natuurlijk van groot belang Vogts heeft het Nederlandse voetbal even aangeroerd. De door hem zo geroemde zelfbewustheid, wordt vol gens Vogts door de Nederlanders zelf afgezwakt. „Ik vind Nederland nog altijd één der sterkste voetballanden ter wereld, maar het vreemde is dat men zelf ontkent. Als ik de jeugd ploeg woensdag zie, dan is er ook daar weer iets herkenbaar van de Nederlandse stijl. Ik zie AZ Alkmaar ook regelmatig op de Nederlandse televisie. Dat is een prima elftal. Mis schien door de entourage zijn de Ne derlanders van mening dat de kwali teit van hun voetbal zoveel minder is geworden. Ik kan het daar niet mee eens zijn." Na lang denken wordt Nederland door Vogts op de derde plaats gezet van de Europese top-vijf, die hij als volgt ziet: 1.'West-Duitsland, 2. Enge land, 3. Nederland, 4. Frankrijk, 5. Joegoslavië. Tenslotte, wordt Berti Vogts te zijner tijd coach van het Duitse elftal? Zijn antwoord is duide lijk: „Nee. Erich Ribbeek zal Derwall opvolgen. Ik ben tevreden met mijn huidige baan. Ik sta nog vijf jaar onder contract bij de DFB. In een ander land zou ik wel bondscoach willen zijn. Het liefst in Denemarken. Dat land produceert steeds weer de mooiste voetballers. Daar kan men nu al een fantastisch elftal samen stellen." DUSSELDORP De vrouwen van Amsterdam zijn goed van start ge gaan in het Europese basketbaltoer- nooi voor landskampioenen. De eer ste wedstrijd in de openingsronde werd in Dusseldorp tegen de West duitse titelhouder Agon'80 met 56-67 (31-39) winnend afgesloten. Uitblink ster in de ploeg van Amsterdam was Dulcine Seca. In totaal scoorde de international 22 punten, waarvan 18 in de eerste twintig minuten. GELDROP De nationale badmin tonploeg van China heeft in Geldrop gedold met het Nederlands team. China won de eerste van drie oefen wedstrijden met 10-0. OLYMPISCHE SPELEN De inachrijvingster mijn voor de kandidatuur voor de organisatie van de Olympische Zomer- en Winterspelen 1988 loopt 31 november 1980 af. De keuze zal worden gemaakt op het congres van het Inter nationaal Olympisch Comité volgend jaar in Baden-Baden. Kandidaten voor de Zomerspe len '88 zijn tot nu toe Melbourne, Seoul en Naoya. Voor de Winterspelen in dat jaar hebben belangstelling Cortina d'Ampezzo, Falun en Calgary. SQUASH Nu reeds is bekend dat Zuidafri- kaanse deelnemers geen visa zullen krijgen van de Zweedse autoriteiten voor het toernooi om de wereldkampioenschappen, dat volgend jaar in Stockholm wordt gehouden. SCHAKEN Wereldkampioen Anatoli Karpov (Sow) en Jan Timman behoren tot de deelne mers aan het derde Internationale toernooi van Buenos Aires, dat woensdag begint. De overige schakers zijn: Hort. (Tsj), Ljubojevic (Joe), Olafsson (IJsl), Balasjow (Sow), Larsen (Den), Browne (VS). Kavalek (VS), Andersson (Zwe), Panno (Arg>. Quinteroa (Arg) en OiardeUi (Arg> Het gemiddeld aantal ELO-punten is 2552. Het toernooi behoort daardoor tot categorie dertien van de FIDE. TENNIS Tom Okker is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Tel Aviv te bereiken. Okker verloor in de derde ronde met 4- 6. 6-4. 6-4 van de Amerikaanse jeugdkampioen Sam Giammalva. Okker had de voorgaande twee jaar gewonnen in Tel Aviv. ADVERTENTIE BOGOTA Nu de Columbiaanse regering heeft ver klaard geen financiële bijdrage te kunnen leveren aan de organisatie van het wereldkampioenschap 1986 heeft secretaris-generaal Helmut Kaiser van de internatinale voetbalfederatie (FIFA) het plan geopperd de titelstrijd onder te brengen in Brazilië of de Verenigde Staten. Kaiser wil echter geen stappen in die richting doen alvorens geheel duidelijk is dat Columbia daadwerkelijk afstand doet van de organisatie. Dat is alsnog niet het geval. Vol gens Alfonso Senior, de voorzitter van de Columbiaanse voetbal bond zijn er genoeg sponsors te vinden in het bedrijfsleven, die het regeringsaandeel in de organi satie willen overnemen. Op het Columbiaanse parlement rust een zware verantwoordelijk heid. De volksvertegenwoordiging zal waarschijnlijk volgende week al uitspraak moeten doen over de vraag of Columbia in 1986 nog wel het evenement moet organiseren. Dat is dan zes jaar, nadat de inter nationale voetbalfederatie de or ganisatie aan Columbia toewees. Met zijn verklaring dat de staat niet in staat is een financiële bij drage te leveren heeft de Columbi aanse president Julio Cesar Tur- bay de eindbeslissing doorge speeld naar de parlementariërs. Hij heeft hun duidelijk laten we ten, dat ingeval zij stemmen voor doorgaan, zijzelf de benodigde fi nanciën bij elkaar moeten zien te krijgen. De staatskas zal niet open gaan. De Columbiaanse president plaatst hiermee het parlement volgens waarnemers voor een dub bele verantwoordelijkheid. Ten eerste tegenover het land zelf: om het wereldkampioenschap voet bal te financieren, zouden de afge vaardigden en senatoren akkoord moeten gaan met een lening van 1500 2000 miljoen pesos (zestig a zeventig miljoen gulden). Waarbij het moeilijk zal zijn, gezien de economische crisis waarin het land verkeert, om de directe belas tingen te verhogen. Er lijkt niet veel anders mogelijk dan een ver hoging van de indirecte belastin gen op alcohol, tabak en import- produkten en de regering te ver zoeken een internationale lening uit te schrijven. En dan is er de verantwoording ten aanzien van de internationale voetbalbond. Als het parlement het groene licht geeft voor de organisatie van het wereldkampioenschap, zal het te vens de FIFA de garantie moeten geven, dat de noodzakelijke infra structurele werkzaamheden voor 1986 gereed zullen zijn. Columbia heeft door de aarzelende houding en het steeds maar uitstellen van beslissingen al zes jaar verloren. Er blijft nog maar vijf jaar over voor de bouw van nieuwe sta dions, nieuwe hotels voor het on derbrengen van de ploegen, toe schouwers en journalisten en het verbeteren van de verbinding. Naar verluidt zou binnen de parle mentaire commissie, die zich se dert enkele weken intensief met de zaak bezighoudt, de meerder heid positief staan ten opzichte van het doorgaan van dhet we reldkampioenschap in Columbia. Door de manoeuvre van e presi dent is het een politieke zaak ge worden, waarbij menige afgevaar digde zich zal afvragen, wat hij beter kan doen: het risico lopen zich impopulair te maken door te stemmen voor belastingverhoging of de volkswoede te riskeren van al die landgenoten, die de rode loper voor Koning voetbal willen uitrollen. Op belangrijke punten in het elftal staan bepaalde vaste mensen. Wan neer zij het laten afweten, komt de coach ln grote moeilijkheden. Ik praat dan over de libero, de architect op het middenveld en de spits. John Metgod moet bij AZ in de Europa Cup de zekerheid krijgen, dat hij het aandurft als laatste man. Die zeker heid heb ik nog niet en dus zet ik hem daar niet neer. Als ik naar de spitspo- sitle kijk, vind ik Cees Schapendonk nog niet rijp voor het A-elftal. Qua aanpassing heeft hij te veel tld nodig." Jan Zwartkruis (r) met Jos Jonker, één van de drie debutanten in het Nederlands elftal, dat vanavond speelt tegen West-Duitsland. Eerste divisie Morgen, 14.30 uur: Fortuna S-Ds'79 Vlaardingen-Heracles Amersfoort-Amsterdam Vitesse-Haarlem Telstar-De Graafschap Den Bosch-Volendam Eindhoven-VVV Helmond Sport-SVV H ee ren veen-Veendam :,v'

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 33