Haagse grond op twee plaatsen verontreinigd door zwaar gif WUPO mogelijk zelf bij pamflet krakers betrokken Van der Luit □□HOI Rivierenbuurt stapt op uit overleg met gemeente Den Haag Werkzaamheden aan Oude Haagweg stilgelegd Leidse raadsleden woedend op projectontwikkelaar KORT Begrafenissen - Crematies Transporten GEMEENTE DELFT LYDA, WMRIS DIE KRANT MET DAT FRANSE ECHTPAAR DAT HUN HUIS IN PARIJS VOLGENDE ZOMER EEN MAAND WILDE RUILEN, v*nc^ u natuurIijL l.m PUI I MAN r BEDDENSPECIAALZAKEN gemeente \y voorschoten VOORBEREIDINGS- BESLUIT Glet(fybiMonJ\ntiqw meMv&rkr/stef GEMEENTE DELFT WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET H 6 De werkzaamheden aan de Oude Haaf weg bij Vredestein zijn gestopt. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Leidse gemeenteraadsleden hebben de stellige indruk dat de Westland-Utrecht Projectontwikkelingsmaatschappij zelf betrokken is geweest bij het schrijven van een pamflet waarin kraakacties worden aangekondigd tegen dure huizen die de WUPO op het Waardeiland en aan het Oalgewater heeft gebouwd. De raadsleden van CPN, PPR en PvdA zelden dit gisteren na afloop van een besloten raadscommissiever gadering, waarin directeur Van Gooi van de bouwmaatschappij had gewei gerd bijzonderheden over het vlug schrift te geven. De WUPO beweert het pamflet twee weken geleden te hebben onderschept. Het is onderte kend door de Leidse Kraakbond en de Beweging van werkende Jongeren KWJ. maar deze zeggen van niets te weten Ze hebben gerechtelijke stap pen wegens smaad tegen de WUPO aangekondigd. Er zijn aanwijzingen dat de WUPO verantwoordelijk voor het pamflet zou kunnen zijn. De belangrijkste aanwijzing is dat er niemand met hetzelfde papier op de proppen is gekomen, nadat de WUPO het twee weken geleden naar bulten bracht als een pamflet dat in de stad zou zijn uitgedeeld. Verder wordt in het vlugschrift de naam van de Sosjale Joenit genoemd, terwijl die organisatie in Leiden hele maal niet bestaat. Het adres van de KWJ is in het pamflet verkeerd ge speld In plaats van Koppenhlnk- steeg staat er Koppenhincksteeg. De verklaring is geschreven in een stijl die de Leidse Kraakbond nooit zou gebruiken Ten slotte kan uit het lettertype van het pamflet worden afgeleid dat het ergens anders dan bij de KWJ of de Leidse Kraakbond moet zijn getypt. Druk Met de krakersverklaring probeert de WUPO de gemeente onder druk te zetten om ontheffing te krijgen van de woonruimteverordening, die de verkoop van huizen aan voorwaarden onderwerpt. De ontheffing is aange vraagd, omdat de woningen op het Waardeiland en aan het Oalgewater volgens de WUPO anders onverkoop baar zijn. De raadscommissie eiste gisteren echter eerst meer informatie over het pamflet, voordat zij over de gevraag de ontheffing wilde praten. Directeur Van Qool weigerde die Informatie. Hij zei, dat hij de krakersver klaring bij zich had, maar de raadsleden mochten haar niet zien. De WUPO zal pas meer over het pamflet loslaten. aldus de directeur, wanneer de KWJ en de Leidse Kraakbond een proces aanspannen Het PPR-raadsUd Van Oosten wil dat de gemeente nu al de samenwerking met de WUPO opzegt. Ook Brands (CPN) wil zover gaan CDA, WD en PvdA stellen zich afwachtender op Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De bewonersorganisatie van de Rivierenbuurt in Den Haag is gisteravond kwaad opgestapt uit het overleg dat met de gemeente werd gevoerd over een bestemmingsplan voor de wijk. De buurtbewoners zijn tot de conclusie geko men, dat zij vier Jaar vruchteloos ideeën hebben aangedragen voor het plan voor de toekomst van de wijk. OPWEKKINGSSAMENKOMST De evangelist Piet van Zutphen -.spreekt donderdagavond in het wijk- gebouw De Haard, Daguerrestraat 16 tn Den Haag, aanvang. 19.45 urn- Twee dagen later, zaterdagochtend 10 uur, spreekt de evangelist Richard Heidema in het wtjkgebouw. Zijn the ma is „Jezus Christus verlost van angst en twijfel, van zelfzucht en lief deloosheid." CON AMORE De christelijke gemengde zangvereniging Con Arao re uit De Lier geeft donderdag haar jaarlijkse concert in de Lierse Dom. Het koor krijgt muzikale medewer king van de koren De Sprinter Sin gers en de Green Voices. Aanvang: 20 uur. CONCERT Het koor Wassenaar Vocaliter en het Gewestelijk Orkest geven donderdag een concert in de Wassenaarse Dorpskerk aan het Plein. Ze brengen „Die Jahreszeiten" van Haydn. Aanvang: 20 uur. Na vier Jaar en drieënvijftig vergade ringen met ambtenaren van de Dienst stadsontwikkeling vonden de bewoners die hebben deelgenomen aan de overleggroep hun belangrijk ste suggesties niet terug In het ont- werp-bestemmingsplan dat op het stadhuis is getekend. In een rumoeri ge bijeenkomst met ambtenaren liet de buurtorganisatie gisteravond laat weten, geen heil meer te zien in ver der overleg. Daarmee is de langst functionerende overleggroep van Den Haag ter ziele. De buurt gaat nu de gemeenteraad bestoken met ac ties en probeert nog door middel van bezwaarschriften het bestemmings plan te veranderen. De belangrijkste grief tegen het plan is dat de gemeente te veel stukken ln de wijk slechts een globale bestem ming geeft. Daardoor wordt volgens de buurtbewoners de huidige woon bebouwing onvoldoende beschermd. De Dienst stadsontwikkeling wil in deze omstreden delen van de wijk gemengde bebouwing toestaan, waarbij „de activiteiten worden over gelaten aan derden". Kantoorbebouwing Kantoorbebouwing is daarbij uitge sloten, maar toch stelt voorzitter Hoogduin van de buurtorganisatie, dat „dit geen stadsontwikkeling is. maar gewoon afwachten wat of pro jectontwikkelaars gaan doen". In de bedoelde plekken wordt bovendien toegestaan, dat nieuwbouw veel com pacter mag worden dan de bestaande bebouwing. Een en ander betekent, dat vrijwel alle grote binnenterrei nen- en tuinen in de Rivierenbuurt mogen worden dichtgebouwd, wan neer particuliere bouwers daar be hoefte aan hebben. Actievoerder Koos Eyssen zei gister avond: „Het is natuurlijk duidelijk dat deze wijk, vlak bij het Forum- gebied en het Centraal station, op gouden grond staat. Bij nieuwbouw mag er een veel groter vloeroppervlak in de panden worden gestopt dan nu het geval is. Dat betekent, dat de wijk niet goed wordt afgeschermd tegen projectontwikkelaars. De Rivierenbuurt ls verder ernstig geschrokken van het gemeenteraads besluit om de Lekstraat, langs de spoorbaan naar het Centraal station, te verbreden tot vier rijstroken Het verkeerslawaal wordt daardoor zo groot, volgens de normen van de Wet op de geluidshinder, dat de huidige woonbebouwing langs de Lekstraat een andere bestemming blijkt te moeten krijgen Hierdoor dreigt de Rivierenbuurt een flinke strook wo ningen in de zone bij het station te verliezen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De werkzaam heden aan tramlijn 2 en het nieuwe wegdek voor de Oude Haagweg liggen voorlopig stil. Vorige week troffen werk lieden in de grond zwaar gifti ge stoffen aan, die wellicht tot verontreiniging van het bo dem- en grondwater hebben geleid. De gifgrond ligt vlak bij het in ontmanteling zijnde Vredesteincomplex, op de rand van de nieuwbouwwijk Houtwijk Tegelijkertijd moest de ge meente gisteren meedelen dat ook op een stuk grond aan de Gaslaan. waar een buurtpark je wordt aangelegd, sporen van giftige stoffen zijn ge vonden. Voor nader onderzoek heeft Den Haag contact opgenomen met onder meer de regionale milieudienst (Re- micera). het hoogheemraadschap Delfland, de rijksinspectie voor de volksgezondheid en milieuhygiëne, het rijksinstituut voor de drinkwater voorziening en provinciale water staat Een eerste onderzoek door de labora toria van de dienst gemeentewerken en de duinwaterleiding heeft aange toond dat het bij het Vredesteincom plex gaat om sporen van benzeen, tolueen, xyleen en trichloor-etyleen. stoffen die bij voorbeeld ook in de grond van Lekkerkerk zijn aangetrof fen Het keuringsinstituut voor wa terleidingsartikelen (Kiwat heeft grondmonsters in onderzoek en zal nog deze week met de uitslag komen Omdat het niet uitgesloten wordt ge fit dat de vervuiling veroorzaakt is door stoffen afkomstig van Vredes tein. heeft de gemeente gisteren over leg gevoerd met een vertegenwoordi ger van die fabriek. Een zegsman van de centrale vestiging van Vredestein in Renkum. wilde niet op dit overleg vooruitlopen, maar constateerde dat er in ieder geval de laatste jaren geen gevaarlijke stoffen bij Vredestein- Loosduinen zijn geloosd of opgesla gen. „Maar de fabriek staat er al 70 jaar In het verleden zijn allerlei pro- dukten gemaakt, die we nu niet meer maken Wat voor stoffen er toen ge bruikt zijn weet ik niet." voegde hij eraan toe Voigens de gemeente zal worden na gegaan met wat voor hinderwetver gunningen Vredestein heeft gewerkt De omringende bouwgrond in Hout wijk is nog niet geïnspecteerd. Dal zal zeker gebeuren, zodra er meer bekend is over de aangetroffen stof fen. Overigens zijn er in de directe omgeving van het Vredesteincom plex nog geen huizen gebouwd Gaslaan Op het terreintje aan de Oaslaan (bij de Newtonlaan) zijn sporen van cya nide. zware metalen en lindaan ge vonden, die ook het bodem- en grond water kunnen hebben aangetast Op dit terrein is naast de gemeen tereim ging en het gemeentelijk energiebe drijf de gemeentelijke ontsmettings dienst gevestigd geweest Volgens een woordvoerder op het. stadhuis heeft deze dienst ooit ge bruik gemaakt van blauwzuur, een zout van cyanide, één van de stoffen die is gevonden. Dit betekent echter geenszins dat de ontsmettingsdienst verantwoordelijk is voor de verontrei niging. aldus de woordvoerder Inmiddels heeft het PPR-raadslid Verduyn Lunel in schriftelijke vragen aan burgemeester Schols aangedron gen op volledige openheid van zaken een diepgaand onderzoek naar de mogelijke aanwezigheid van gifstof fen in andere industriegebieden in Den Haag. en strafrechtelijke en an dere maatregelen. ADVERTENTIE In het rouwccntrum is gelegenheid tot opbaring in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar. Ruime parkeergelegenheid Willem de Zwijgerlaan 179 Postbus432. 2300 AK Leiden. Telefoon 071-14 2(>44* Openbare Kennisgeving Burgemeester en wethouders der gemeente Delft brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 9 oktober 1980, gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie van Delft, afdeling stadsontwikkeling en open bare werken, Oude Delft 116 (kamer 6), ter inzage ligt het schetsplan voor de bouw van één gebouw met wooneenheden en twee gebouwen met kantoren op het terrein van Ammeraal aan de Buitenwatersloot. alhier Het plan is nagenoeg in overeenstemming met de bepalingen van het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 13 december 1979 vastge stelde bestemmingsplan „Ammeraal 1979' Voor zover er afwijking van de bepalingen van het bestemmingsplan bestaat heeft het college van burgemeester en wethouders vrijstellings bevoegdheid op grond van de bepalingen van de voorschriften van voornoemd bestemmings plan Wij zijn voornemens met toepassing van het bepaalde bij artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het bestemmingsplan en de ge vraagde vergunning te verlenen Een ieder is bevoegd om gedurende de termijn van de terinzageligging schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling bij ons college in te dienen Delft. 8 oktober 1980 Burgemeester en wethouders voornoemd J. Kleijn-Westendorp, lo burgemeester G P van Cranenburgh secretaris Alles voor uw tuin en een goed stuk antiek ingang voor beida Garden Centre Bloemendaal B.V. HOOGMADESEWEQ. LEIDERDORP TEL. 071-410377 (PRIVt PARKEERPLAATS). Een Pullman Boxspring combinatie: géén overdreven luxe - grond van de Pullman Boxspring katoenen damast bekleding. maakt een bedombouw overbodig Voor een kennismaking met h« en is te combineren met welke Pullman programma wordt u Pullman matras dan ook. uitgenodigd bij Van Beynum. Nagenoeg alle lengte- en breedte- AU vertrouwde en ruimst geso. maten zijn verkrijgbaar. Ook graag teerde beddenspeciaalzaak zal uw aandacht voor de vele nieuwe kleuren. Nieuw is ook een 100% Een Pullman matras kiezen is een grond van de Pullman Boxspring stap in de goede richting. Maar op- maakt een bedombouw overbodi timaal slaapcomfort bereikt u pas met de Pullman Boxspring combi natie. Een Boxspring geeft de s ae juiste onder matras precies d steuning. De stevige veerkrachtige onder- Van Beynum u graag individw adviseren over Pullman GEZONDE KINDERSCHOENEN OP DE NIEUWE MANIER. Bij 'I Konijn Benjamin slaakt menig kind een zucht van verlichting. Dat zijn leuke schoenen. Dat is vriendelijk personeel! En toch worden de voeten op de nieuwste apparatuur op lengte, wijdte en stand gemeten. Zo gaat gezond en gezellig voortreffelijk samen. 't Konijn Benjamin. Goed voor de kindervoet. Pnrrn WmTntivm 134. Oen Na,. Ml. 070437518 Geonend dmariaf t/m »r»fd«e 94 uur. Z»Wi 4m ®4 uur Ta bar at kan mat tram 3,10,11 an hua 13. De raad der gemeente Voorschoten heeft bij zijn besluit van 26 september 1980 verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de gron den. onder meer omvattende het landgoed "Berbice". Dit gebied is nader aangeduid op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening. Met ingang van heden ligt het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter ge meentesecretarie. afdeling bestuurszaken, ter inzage. Voorschoten, 8 oktober 1980. De burgemeester van Voorschoten, Mr. P. Cannegieter Pasadenha te Den Haag een bekende antiek gallery, verbonden aan het moederbedrijf in Winchester, zoekt voor uitbreiding van de staf een full of part time Van belang is liefhebberij in antiek en stijlvol omgaan met de clientèle persoonlijke betrokkenheid en inzet. Gaarne schriftelijke sollicitaties, bij voorkeur in het Engels, te richten aan Glen Robinson Antiques, Groenmarkt 26 K Den Haag, telefoon 070 - 655403. Gedeeltelijke herziening uitbreidingsplan In dustrieterrein Schie-oevers De burgemeester van Delft brengt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare ken nis. dat met ingang van 9 oktober 1980 gedu rende één maand ter gemeentesecretarie, afde ling stadsontwikkeling en openbare werken, Ou de Delft 116 (kamer 6) te Delft, voor een ieder ter visie ligt een voorstel tot gedeeltelijke herzie ning van het uitbreidingsplan Industrieterrein Schie-oevers ter plaatse van de Rotterdam- seweg- Kruithuis weg De herziening bestaat uit de aanpassing van de plankaart in die zin. dat in de geest van een eerder Koninklijk Besluit woningbouw in een strook langs de Rotterdamseweg, gezien het industriële karakter van het onderhavige plan gebied, uitgesloten wordt. De planvoorschriften worden met gewijzigd Een ieder is bevoegd om gedurende de termijn van één maand tegen de ontworpen herziening bezwaren bij de gemefenteraad in te dienen Delft, 8 oktober 1980 De burgemeester voornoemd J Kleijn-Westendorp l.b Interkerkelijk Evangelisatie Koor Joachim opgericht 20 maart 1980 zoekt leden int na S uur, R Taal lel 070-501262 of bq B. de R 070-706652 vergadert op maandag 13 oktober IP 19 00 uur, voort te zetten op maandagf tober om 19 00 uur, in de raadzaal F Groenmarkt over de volgende punten* - initiatiefvoorstel van het raadslid A. J. A. Verduyn Lunel inzake vastst» een nieuwe woonruimteverordening het preadvies van Burgemeester ders ter zake - vaststelling Woonruimteverordeni - opheffing van de Haagse Cultui - vaststelling ontwerp-bestemmingi havens l - vaststelling vragenlijst nieuwboi nieuwbouw voor de periode 1981 t. - bouw van 301 huurwoningen c.8. i*j denhout-Wesl - overneming d r de gemeente van Chr. Woningbouwvereniging „Patrii bouwen winkels en andere bedrijf) het gebied Oranjeplein e.o - verkoop grond Johan de Wittlaan - aankoop perceel Margaretha van bergweg 47 - subsidiëring van het Haagse Om Opvang Projekt - uitbreiding polikliniek ziekenhuis - verbouwing en inrichting van Brouwersgracht 2 t.b.v. de Keurini Waren - vaststelling gemeentelijk plan 0| bliotheekwerk 1983-1985 - herinrichting Prins Hendrikplein - verkeerstellingen i.v.m de tijdelijk! ting van de Grote Marktstraat - huur begane grond pand Willem 1 park 322 - vergroting deelneming in Stadshen 1 Haag en Omgeving N.V." - opknappen politiebureau Archimed j - voorstel van de Raadsberoepscd n.a.v een beroepschrift inzake het tred voorzieningen aan de appartementen tenv/eg 22. 24. 26. 28. 30 en 32 L. - het verbinden van een afdeling bi kunde aan de gemeentelijke avondscho heao. - instandhouding openbare kleutefl Hyacinthweg 3. Laagveen 26 en Piele gendijkstraat 83 - procedure ten aanzien van de verdt wikkeling van Scheveningen (dit age" zal aan de orde worden gesteld in 20 oktober voort te zetten vergadering} Wanneer u over een ol meer agenda meer wilt weten, kunt u de tekst van d ken die worden behandeld. Inzien in) meentelijk Intormatiecentrum aan de markt (geopend op maandag van 11.00 17 00 uur. van dinsdag tot en met vrijt 09 00 tot 17.00 uur en op zaterdag vf tot 16 00 uur). Deze stukken zijn bt» tegen betaling van de kosten verkrijgt het Stadhuis. Burgemeester De Mond 14. bij de afdeling Interne Zaken, kam* telefoon 624121. toestel 2198 Spreekrecht Wanneer u iels wilt zeggen naar af van een van de agendapunten (mei uil ring van de Lijst van ingekomen stuk voorstellen van de Raadsberoepscotn i is hiertoe gelegenheid gedurende een t na de aanvang van de vergadering. V( f agendapunt ..procedure ten aanzien i verdere ontwikkeling van Scheveningt staat hiertoe gelegenheid gedurende uur na aanvraag van de op 20 oktobe te zetten vergadering. U kunt zich dl tot uiterlijk drie uur voor de aanvangi vergadering opgeven bij de voorzitter gemeenteraad Burgemeester De plein 14 telefoon 62 41 21. toestel 2041 vermelding van Uw naam. adres en nel werp. De spreektijd is maximaal 5 minuten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6