'n Nieuwe week, hymjegjn. Mag ik van u Touw overPrinsjesdag (17september1980)? WELIHGEUCHTE LEZEN DE KRANT Management eist studie /HICRO<KR4NT Trouw als Micro-Krant (I.p.v stapels kranten of pakken knipsels). Opleidingen IfH Bedrijfst rainingen Albert Heijn f AH. h Winkel vol kwaliteitswinkeltjes. rBON VOOR INFORMATIE OF EEN ABONNEMENT Enkele opleidingen beginnen dezer dagen. Ook in januari is aanvang mogelijk. Ssdag" iAG 7 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET 11 heijn JUWELEN. GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. Tel. 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) KENNISGEVING De Burgemeester van Am sterdam brengt ter algemene kennis; dat door de B.V. Asp- haltfabriek Smid en Hollan der een bouwplan is inge diend tot het plaatsen van een romneyloods op een terrein aan de Sextantweg 10; dat voor het gebied „Haven- en Reacreatiegebied West", waarin het onderhavige per ceel zich bevindt, een bestem mingsplan in procedure is; dat Burgemeester en Wethou ders voornemens zijn, gelet op het bepaalde in art 50 lid 8 van de Woningwet en de richtlijnen behordende bij de „algemene verklaring van geen bezwaar" van Gedepu teerde Staten d.d. 28-11-1978, de gevraagde bouwvergun ning te verlenen; dat in ver band hiermede de bouwteke ningen van het onderhavige bouwplan voor een ieder ter inzage zullen liggen van 7 ok tober tot 7 november 1980, ten stadhuize kamer 318, op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur; dat gedurende bovenge noemde termijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd bij het Gemeentebestuur kunnen worden ingediend. Amsterdam, 7 oktober-1980 De Burgemeester van Am sterdam, W. Polak KENNISGEVING De Burgemeester van Am sterdam brengt ter algemene kennis; dat door de I.B.M. Ne derland een bouwplan is in gediend tot het maken van 2 inritpoorten met erfmarke- ring ten behoeve van een be drijfspand aan de Johan Hui- zingalaan 261-265; dat voor het gebied „Oeverlanden Nieuwe Meer" waarin zich het onderhavige perceel zich bevindt, een voorbereidings- besluit is genomen; dat vol gens het ter plaatse vigerende bestemmingsplan het terrein bestemd is voor „terreinen met bijzondere bestemming, parken, plantsoenen etc. dat Burgemeester en Wethou ders voornemens zijn. gelet op het bepaalde in art 50 lid 8 van de Woningwet en art. 10 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na afgifte van de verklaring van geen bezwaar door Gedeputeerde Staten, de gevraagde vergunning te verlenen; dat in verband hier mede de bouwtekeningen van het onderhavige bouwplan voor een ieder ter inzage zul len liggen van 7 oktober tot 7 november 1980, ten stadhuize kamer 318, op werkdagen van 9.00 tot 15.00 uur; dat gedurende bovengenoem de termijn bezwaren schrifte lijk en gemotiveerd bij het Gemeentebestuur kunnen worden ingediend. Amsterdam, 7 oktober 1980 De Burgemeester van Am sterdam. W. Polak Er is een tekort aan managers: aan goede, geschoolde leiders. Want het leiding geven, ooit een zaak van 'karakter', werd meer en meer een kwestie van kennis. Het accent verschoof van 'voe len' naar 'weten'. Middle Management Het ISW in Den Haag verzorgt een sterk op de praktijk gerichte oplei ding, waarbij met moderne metho den van onderwijs en training, zoals 'case-studies' en rollenspel, de tech nieken van middle management worden behandeld. De onderwerpen zijn o.m.discus sietechniek. leiden van vergaderin gen. rapportcringstechniek. organi satieschema's. functie- en taakom schrijvingen. waarnemingstechniek en motivatie, klachtenbehandeling, loonsystemen en functieclassificatie. De opleiding is bestemd voor lei ders van afdelingen en allen die zich voor een dergelijke functie willen voorbereiden. Duur: I jaar. De opleiding Middle Management wordt gegeven te Alkmaar, Almelo, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bergen op Zoom, Den Bosch, Breda, Deventer, Eindhoven, Groningen, Den Haag, Haarlem, Heerlen, Leeuw arden, Middelburg, Nijmegen, Roer mond, Rotterdam, Tilburg, Utrecht en Zwolle. Hogere Bedrijfsleiding Verschaft inzicht in alle weten schappelijke aspecten van manage ment en daarmee in de besluitvor ming van het bedrijf. Duur: 2 jaar. Tijdensde HBL-opleiding komen o.a. aan de orde: organisatie, finan ciering, kostencalculatie, bedrijfs psychologie en -sociologie, market ing en statistische analyse. Geen speciale vooropleiding ver eist. Wel een functie waarin men nu of straks met beleidsproblemen ge confronteerd wordt. De opleiding Hogere Bedrijfsleiding wordt gegeven te Amsterdam, Arn hem, Breda, Eindhoven, Groningen, Den Haag, Heerlen, Rotterdam, Utrecht en Zwolle. Management voor non-profit organisaties Deze opleiding behandelt de spe cifieke problematiek van het leiding geven aan dienstverlenende en non profit organisaties. De leerstof wordt aan de praktijk getoetst door gebruik making van vele cases. Duur: I jaar. De ervaring en functies die men heeft zijn voordeze opleiding belang rijker dan een vooropleiding. De opleiding Managament voor non profit organisaties wordt gegeven te Alkmaar, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Breda, Eindhoven, En schede, Groningen, Den Haag, Heer len, Leeuwarden, Roermond, Rotter dam, Utrecht en Zwolle. Voorbereidend Hoger Management Een trainingsprogramma voor hen die zich bij het middenkader re kenen, waarbij beheersings- en be- leidstechnieken worden behandeld. Deze opleiding iso.m. een vervolg op de opleiding Middle Manage ment. Vooropleiding minimaal MULO/MAVO, ervaring in ge sprekstechnieken en organisato risch denken is noodzakelijk. Duur: I jaar. De opleiding Voorbereidend Hoger Management wordt gegeven te Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam, Utrecht en Zwolle. Management-Assistente Voor (directie)secretaressen en voor wie dat wil worden. Duur: 20 avondcolleges. Steeds meer wordt van vrouwe lijke medewerkers verwacht dat zij kunnen meedenken over beleidspro blemen. Door het volgen van deze opleiding krijgt men inzicht in aspec ten van management, bedrijfsecono mie en marketing. De opleiding Management-Assistente wordt gegeven te Amsterdam, Arn hem, Eindhoven, Den Haag, Rotter dam en Zwolle. Organisatiekunde Behandeling van organisatie-theorie met veel praktische toepassingen. Duur: 10 avonden en 2 dagen. De opleiding wordt verzorgd in Den Haag en Utrecht. Overige Management Opleidingen Internationaal Management. Directie-secretaris, Public Relations, Persoonlijke Vorming en Presentatie. Bel voor inlichtingen (070) 26 40 81, of zend de coupon in. Wilt u mij vrijblijvend de studiegids toezenden. Ik heb belangstelling voor de opleiding: Adres; Postcode plaats: In gesloten enveloppe zonder postzegel sturen naar: ISW, Antwoordnummer 40. 2500 XP Den Haag. CTR-026 Instituut voor Sociale Wetenschappen. Wassenaarseweg39-41.25%CG Den Haag.Tel. (070)2640 81. dat WOENSDAG 17 SEPTEMBER JAAR; 1980 FICHE: 240 U ziet: Trouw van 17 september1980. Op briefkaart- formaat. Alle 26 redactionele en advertentiepagina's op een stukje film van 105 x 148 mm. Dit is een zogenaamde micro fiche. Wij noemen het de Micro-Krant De krantepagina's zijn met een faktor 38 ver kleind. Zo gaan er maximaal 60 pagina's op een fiche. U maakt zo'n krante pagina weer leesbaar met een reader (een lees- apparaat) of met een printer (die de pagina's ook weer kan afdrukken). Waarover later meer. Trouw Micro- Krant biedt aanzienlijke voor delen: Hij neemt veel min der ruimte in beslag dan stapels kranten, (dure) leggers, of plak- 2 Micro-Krante- boeken met knipsels. mtaShiu öp"n Kranten en knipsels postzegel raken nog wel eens zoek en worden niet zelden ontvreemd. Micro-Kranten kunnen altijd nabesteld worden. De levensduur van een fiche is langer dan die van krantepapier. Een Micro-Krant archief kan door meerdere mensen tegelijk geraadpleegd en gebruikt worden. Als u een abonnement neemt op Trouw Micro- Krant, sturen wij u wekelijks een set van 6 fiches: de 6 volledige kranten van de afgelopen week. Gecodeerd naar dag, datum, jaar en fichenummer (deze informatie uiteraard met het blote oog leesbaar). Een abonnement geldt uitsluitend voor een heel kalenderjaar. Het kalender jaar 1980 (verschenen en komende nummers) kost f 750,- excl. BTW. De Micro-Krant is een gezamenlijk initiatief van de Volkskrant, Het Parool en Trouw. Ook de Volkskrant en Het Parool kunt u dus op deze wijze verkrijgen. De INO Reader maakt de Micro-Krant weer leesbaar. De INO Reader-Printer levert in secondes een afdruk van elke krante pagina of een artikel daarop. Het werken met de Micro- Krant U maakt de 38 maal ver kleinde krantepagina's weer leesbaar op een leesapparaat De afgebeelde apparatuur is van het merk INO en is speciaal voor het lezen van krantepagina's ontworpen. Het leesapparaat heeft een verlicht scherm, waarop de tekst wit in beeld verschijnt. INO levert ook een reader-printer, voor het terug- vergroten en droog af drukken van krantepagina's of delen daarvan. Nadere informatie. Met onderstaande bon kunt u nadere informatie over de Micro-Krant aanvragen, met o.a. een voorbeeld-exemplaar over Prinsjesdag 1980! en ge gevens over de apparatuur. Bent u al vertrouwd met het systeem, dan kunt u natuurlijk ook gelijk een abonnement opgeven. Antwoordnummer 10008,1000 PA Amsterdam, 020-56229 79. Noteert u s.v.p. een abonnement op de Micro-Krant van: de Volkskrant ex.) Het Parool ex.) Trouw ex.) met ingang van jaargang 1980 1 met ingang van jaargang 1981 I a f 750,- per jaar, per titel, excl. btw. Stuurt u mij eerst nadere informatie over de Micro-Krant, de gebruiksmogelijkheden en I de apparatuur. g I Naam: Naam bedrijf/instelling: i ■Straat: 1 Postcode: 1 Telefoon: Plaats: Toestel: I In ongefrankeerde envelop richten aan: Ide Volkskrant/Het Parool/Trouw, afdeling Micro-Krant. Antwoordnummer 10008,1000 PA AMSTERDAM, kunt ook bellen, dagelijks van 9 -12 uur, 020 - 5 62 29 79.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11