Ajax blunderend ten onder AZ'67 mist Kees Kist niet Excelsior krijgt loon naar werken 'n Hartige hap op 'n broodje: Hamburgers van Albert van Zoonen Verzwakte voorhoede kan verdedigingsfouten niet verbloemen Rolink bevestigt dopinggebruik bij voetballers Hans Kraay "haakt af 1 i'AZ op dinsdag Centrumspits mag tegen NEC (6-1) weer toekijken op reservebank Rotterdammers veroveren kostbaar puntje tegen matig FC Twente: 1-1 Geen zorgen Duitse clubs =JJAANDAG 6 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET PR 11 - H 13 Eredivisie Van onze sportredactie AMSTERDAM Volgens de clubarts van Ajax, dokter John Rolink, gebruikt 1 op de 11 voet ballers in Nederland doping. Rolink zei dit in het KRO-tele- visieprogramma „Sport op Za terdag". De afgelopen 16 jaar heeft hij ongeveer 1000 voetbal lers gevraagd naar het gebruik van stimulerende middelen. Dat onderzoek leverde hem het cij fer op van 1 op 11, één speler per elftal dus. Rolink gaf indirect toe ook zelf doping-grduide middelen te verstrekken aan de spelers. „Als arts van topsporters, vind ik, dat ik hen mag geven wat ik ,mijn patiënten in het dagelijks leven ook mag geven. Ik sluit geen midel uit." 1 Vorige week zondag speelden bij Ajax in de wedstrijd tegen FC Groningen, vier spelers mee die een dag eerder ook al waren aangetreden voor het Deense nationale elftal. Het kwartet, Arnesen, Lerby, Jensen, en Zieg- ler, bleek in het veld bepaald geen nadelige gevolgen van die extra inspanningen te ondervin den. Volgens Rolink hadden zij geen stimulerende middelen toegediend gekregen, maar een portie bruistabletten met vita mine c. De Utrechtse art» Querido, voorheen clubarts van wijlen DOS en FC Utrecht, gaf in het zelfde televisieprogramma ook toe, spelers doping-geduide middelen te hebben voorge schreven. Maar hij had dat zo zei hij, wel beperkt gehouden en alleen met het oog op het te verwachten resultaat. „Ik stond er volledig achter." Qpertdo gaf aan dat het gebruik van stimulerende middelen ge volgen kan hebben in de speel wijze. „De sportman beoogt de vtrmoeidheidsgrens te laten zakken. Het fysiologisch gevolg kan zijn: Ik ga er eens stevig in, blessures en agressief gedrag. Het bewustzijn wordt lager". tietS Van onze sportredactie DEN HAAG Enkele uren voor de wedstrijd tegen Ajax liet trainer Hans Kraay van FC Den Haag zijn bestuur via fysio- serff therapeut en vertrouwensman !AT«d Troost weten, dat hij om medische redenen zijn werk- naamheden moet staken. Giste- 5 ,s? yen kreeg voorzitter Piet den Duik Van Kraay de definitieve 'ouwe bevestiging: de kleurrijke oe- irou« fenmeester vindt, dat hij de 0 j spanningen rond de wedstrijden niet aan kan en acht het daarom verstandiger een punt achter loopbaan te zetten. mei aan I verstane J zijn looi J Het is lor* 1 ,c4"Het is niet voor het eerst, dat Goa8'Kraay door hyperventilatie Msmfwordt geplaagd. Vorig seixxoen knapte een verbintenis met Sparta af op een uitgebreid me- icfe disch onderzoek. Ten onrechte werd toen gevreesd voor hart klachten. Toen FC Den Haag de 1-voetballer voor een con tract benaderde, meende Kraay voldoende hersteld te zijn om de trainersdraad weer op te vatten. Een consult bij de dokter stelde hem In het gelijk. Kort voor de aftrap van de eerste competitie wedstrijd. PSV-Den Haag. ^*^neldde Kraay zich echter ziek. Ook in het tweede treffen liet de ptura1 oefenmeester verstek gaan. Za- Af terdag volgde de laatste stap in s.Eirtleze martelgang. Voorlopig zal assistent-trainer li Piet de Zoete de honneurs waar- l 11, nemen. Den Haag zal niettemin i lij op zoek moeten naar een nieuwe 6j technische chef, omdat de Zoete 5 «niet in het bezit is van een A- diploma en bovendien om maat- 5 14- schappelijke redenen (bij oefent het ambt van fysiotherapeut 5 1!' u't) geen full-time trainerscar- I Vrière ambieert ALKMAAR AZ'67 zal zijn --jltHJd voor de tweede van het toernooi om de ■beker tegen Levski Spar- Sofia op dinsdag 21 okto- spelen. De thuiswedstrijd van de Alkmaarders wordt in *'k geval niet woensdag 5 no- 8 11 Vember gespeeld in verband g ;.tnet de concurrentie van Ajax- g io Bayem München (EC 1). De ont- 6 9- Meting gaat naar dinsdag 4 5 dan w*l donderdag 6 november. 5-Paar°ver valt morgenavond in 5 «ofia de beslissing. Voor AZ'67 5 ;gaan trainer Georg Kessler en 5 ïipjn assistent Hans Eykenbroek 4 9f.aap Sofia om daar de ontmoe- 3 ,nK CSKA Sofia-Levski Spar- 3 0 ak te bekijken. Het tweetal zal 2 n de Bulgaarse hoofdstad de 1 getting ter sprake brengen. gsaler: „De club die het eerst "tspeelt, mag volgens de regels fannj}ePa'en wanneer de wedstrij- T(fJen worden gespeeld. Onze DCgVOorkeur gaat uit naar de dins- agl z°dat we nog diezelfde dag mnnen terugreizen naar Neder- o 1 lil, Na de thuiswedstrijd in ,.maar hebben we dan nog 7 voldoende tijd om ons voor te 6 li dc "'d,,rlid 6 door Johan Woldendorp DEN HAAG Ongeveer het beste dat Ajax achterin heeft te bieden, acteerde in de uitwedstrijd tegen FC Den Haag in de verdediging: Piet Schrijvers, Keje Molenaar, Steen Ziegler, Kees Zwambom, Peter Boeve en Piet Wijnberg. Het is een gegeven waarvan Bayem München, over tweeëneenhalve week de tegenstander van de Amsterdammers in het Europa Cuptoernooi, geen seconde wakker zal liggen. Wie de laatste lijn van de landskampioen tegen Den Haag zag stuntelen, houdt er ernstig rekening mee dat de Duitsers probleemloos een vervolg aan de ongekend amusante af scheids wedstrijd van Johan Cruyff gaan breien. Karl-Heinz Rummenigge tegen (bijvoorbeeld) Peter Boeve. het is bij voorbaat een ongelijke strijd. Ajax, inmiddels afgezakt naar de vierde plaats, zit defensief tot zijn nek in de problemen. Dat ligt niet aan de vele geblesseerde spelers, die we kelijks een beroep op de ziektewet doen. Juist de afweerlinie is afge zien van een langdurige kwetsuur van Wim Meutstege de laatste tijd re delijk intact gebleven. De moeilijkhe den stapelden zich op in de voorhoe de. Plet Hamberg is tot nu toe nauwe lijks aan de bak gekomen, de gemak kelijk scorende Willem Kieft leverde zaterdag slechts een korte, doch le vendige bijdrage aan de strijd en Tscheu La Ling bleek voor het eerst sinds een half jaar weer anderhalf uur inzetbaar. Ondanks het gemis aan niveau in de aanval werd er achtent wintig keer raak gemikt; op AZ'67 zonder Kees Kist na het hoogste to taal in het betaalde voetbal. Het zit 'm dus in de achterhoede* hetgeen ook trainer Leo Beenhakker hogelijk verbaast: „Het bijzondere is, dat we voorin erg veel problemen kennen, maar ondanks dat vaak sco ren." Ajax trok die lijn in het Haagse Zuiderpark dankzij Dick Schoena ker. Frank Arnesen en Willem Kieft moeiteloos door. Den Haag maakte met vier doelpunten (Roger Albert- sen, Lex Schoenmaker en twee keer Harry Melis) het mysterieuze beeld van Ajax echter compleet: 4-3. De man die uit hoofde van zijn func tie zou moeten weten hoe de proble men uit de wereld kunnen worden geholpen (Beenhakker), komt er mo menteel zelf ook niet uit. Tegentrijdi- ge en binnenmonds gehouden verkla ringen bevestigen die stelling. De tob bende oefenmeester waardeert vrije verdediger Steen Ziegler als „een pri ma kracht voor Ajax", maar over laadt desgevraagd zijn voorganger Ruud Krol met zinniger complimen ten: „Die had meer autoriteit. Hij was een leidinggevend persoon op het veld, die bovendien met een lange pass het spel kon verplaatsen. Toch zijn die achttien tegendoelpunten niet door de absentie van Krol ont staan." Gebrek aan routine mis schien? „Ook niet", zegt Beenhakker. „De Jongens die er nu staan, hebben alles meegemaakt. Ze hebben alle maal Europa Cupervaring." Een waarheid als een koe. Het is dus toch en heel gewoon een kwestie van gebrek aan kwaliteit. Beenhakker weer: „Dat is voor jouw rekening. Dat bespreek ik wel met de jongens zelf." Het door het vertrek van Hans Kraay geschokte en voornamelijk tegen de eigen zenuwen strijdende Den Haag maakte ten overvloede nog eens dui delijk. dat het huidige Ajax een kari katuur van een topclub is. Op niets kan op korte termijn enige hoop wor den gevestigd. Ook niet op Piet Ham berg, die zich in zijn carrière altijd „handig" heeft laten vericopen, maar zijn faam als topvoetballer nog nim mer waar maakte. Het is alleszeg gend, dat de oud-Groninger door het grote verschil in trainingsintensiteit bij Servette en Ajax weer eens vrij langdurig geblesseerd is geraakt. De Deense motoren Frank Arnesen en Sören Lerby zijn in bepaalde wed strijden te veel koningen één oog om het elftal over een dood punt heen te tillen. Zeker wanneer het klungelt met zijn eigen buitenspelval of pure individuele kwaliteit mist. Een voor beeld: kort na rust, toen Ajax bij een l-l stand enige orde op zaken leek te hebben gesteld, haalde Boeve de snellere Harry Melis onderuit. Been- Roda JC-Go Ahead 2—2 Wageningen-Utrecht 1—1 NAC-Willem II 0—2 PSV-Feyenoord 0—1 Excelsior-FC Twente 1—1 Groningen-MVV 1—2 Den Haag-Ajax 4—3 AZ'67-NEC 6—1 Sparta-PEC Zwolle 4—1 AZ'67 8 8 0 0 16 32- 7 Feyenoord 8 6 1 1 13 17- 5 MVV 8 5 2 1 12 14- 9 Ajax 8 5 1 2 11 28-18 Twente 8 5 1 2 11 14-11 Willem II 8 4 1 3 9 13-10 Roda JC 8 3 2 3 8 18-15 Utrecht 8 3 2 3 8 14-12 Wageningen 8 2 3 3 7 11-11 PSV 8 2 3 3 7 8-10 Den Haag 8 3 1 4 7 16-21 PEC Zwolle 8 1 5 2 7 7-12 Groningen 8 2 2 4 6 15-17 Sparta 8 3 0 5 6 13-22 Excelsior 8 1 3 4 5 12-18 NEC 8 1 3 4 5 10-19 G A Eagles 8 1 2 5 4 10-21 NAC 8 0 2 6 2 5-19 Harry Melis, maker van twee Haagse doelpunten, ontwijkt de tackle van Sören Lerby. hakker typeert de terecht met een strafschop beboete overtreding schrijnend duidelijk: „Boeve lag vijf meter voor. Nou, dan moet die bal of in de tweede ring of naar Scheve- ningen." De oud-Vitessenaar stond, zoals ge zegd, niet alleen. Piet Schrijvers, die zijn 250e wedstrijd voor Ajax hoofd zakelijk blunderend herdacht, ver oorzaakte in feite Den Haag's eerste strafschop, omdat hij mistastte op een inzet van Arie van der Zwan. Piet Wijnberg voelde zich genoodzaakt om de bal uit het doel te slaan. De te rusteloze Albertsen benutte de elf meter-trap en gaf daarmee het rust punt Schoenmaker (terug van het uit stapje naar Fort Lauderdale Strikers) het goede voorbeeld (zie boven). Het derde doelpunt van de thuisclub kon worden gefabriceerd, omdat met na me Aad Mansveld Ajax in zijn eigen buitenspelval liet trappen, terwijl de vierde treffer zijn ontstaan in slecht wegwerken vond. „Normaal", weet Beenhakker, „moe ten twee of drie doelpunten voldoen de zijn voor de overwinning. In wezen verschilt Ajax daarmee van AZ. Die ploeg maakt twee goals en wint." Misschien strekt het Beenhakker tot troost, dat de Alkmaarse poeha-club er ongeveer tien jaar over heeft ge daan om dat kostelijke niveau te be reiken. (stxalschop) 2-1, 56. Melis 3-1, 74. Arnesen 3-2, 78. Melis 4-2, 85. Kieft 4-3. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers 14.500. Gele kaart Wickel (Den Haag) FC Den Haag: Havenaar: Van der Zwan, Mans veld (Van Vliet). Wickel. Wetzel: Albertssen. Schoenmaker, Keloglu (Pen); Melis. Van Leeu wen. Treling Aia*: Schrijvers; Wijnberg (Kieft). Ziegler. Zwam bom, Boeve; Molenaar. Arnesen, Schoenaker. Ler by; Ling. Jensen. door Dick Bosscher ALKMAAR Het moet AZ- coach Georg Kessler toch wel een heerlijk gevoel geven om een Kees-Kist-probleem" in huis te hebben. Welke elftal- leider droomt er niet van een team op te kunnen stellen waarbij zelfs de Europese topscorer overbodig is. Na de nauwelijks geflatteerde 6-1 overwinning op NEC onder streepte Kessler dit nog eens. „Het heeft niets met de kwali teit of mentaliteit van Kist te maken, er is gewoonweg geen ruimte voor hem in dit team." Hij heeft hiermee het gelijk volledig aan zijn kant. AZ'67 speelt als nooit tevoren. Blindelings weten de spelers elkaar te vinden en omdat geen Alk maarder het risico wil lopen de plaats van Kist op het reservebankje over te moeten nemen, valt geen van allen uit de toon waar het gaat om inzet en spelvreugde. Kessler is dan ook niet van plan om in de onderlinge concur rentiestrijd in te grijpen. Het zit er voor Kees Kist slechts in dat hij maar af moet wachten totdat deze formatie genadeloos door de mand valt, al Is die kans bijzonder klein. Kist zelf zegt dat hij mentaal sterK genoeg is om die gelegenheid af te wachten. „Ik Uitblinker Pier Tol standt op NEC-doelman Harry Schellekens. zit me beslist niet te verbijten op die bank. ik leef met het elftal mee", zegt de blonde spits die nu hersteld is van zijn ooroperatie en ook geen hinder meer ondervindt van de teenblessure. Toch vatte hij het feit dat hij ook in de partij tegen NEC niet stond opge steld op als een klap in zijn gezicht. Kist: „Ik vraag me af waarom ik wel tegen Red Boys meedeed en een paar dagen later, weer op de bank mocht gaan zitten. Kessler heeft hierdoor onterechte verwachtingen bij me ge kweekt." Kist, die tegen de Luxemburgse kam pioen driemaal scoorde, erkent ook dat er in een opstelling waarbij wordt uitgegaan van twee spitsen geen ruimte is voor een ouderwetse mid- voor. „Maar", zegt hij, „in mijn hart vind ik dat ik recht heb op een vaste plaats. Als je acht jaar bij een club speelt en er dan na een blessure opeens naast staat, ben je zwaar te leurgesteld." Volgens Kist is het goed mogelijk dat het conflict met AZ- baas Klaas Molenaar over het be schikbaarstellen voor het Nederlands elftal een rol speelt. „Er is nog steeds sprake van wat wrijving", zegt hij. Kessler wordt ongewoon furieus als hij wordt geconfronteerd met de vraag of het niet-meespelen van Kist misschien van bovenaf is gedirigeerd. „Het bestuur heeft hier niets mee te maken, ik laat me van bovenaf niets opdringen. Ik neem de beslissingen en niemand anders, ze zouden niet durven Ook de spelers hebben op deze kwestie geen invloed. Eén man is verantwoordelijk, en dat ben ik." Volgens Kessler speelde Kist in Luxemburg wel mee omdat hij toen wel in het team paste. In die samen stelling had Van der Meer plaatsge maakt voor de teruggevallen Peter Amtz, waardoor voorin ruimte ont stond voor Kist. In de nationale com petitie durft Kessler die opstelling blijkbaar niet aan, uitgaande van het oeroude prinicpe „never change a winning team." AZ'67-NEC 6-1 (2-1). 19. Tol 1-0. 26. Lohman 1-1,37. Nygaard 2-1, 53. Welzl 3-1. 57. Jonker 4-1, 60. Amtz 5-1. 86. Nygaard 6-1. Scheidsrechter. Geurds Toe schouwers 9000 AZ'67: Treytcl: Van der Meer. Spelbos. Metgod, Hovenkamp; Peters. Amtz. Nygaard. Jonker Welzl. Tol NEC: Schellekens; Henk Hendriks. Selbach, Hid- dink. Dries Visser; Peter Hendriks. Salfishberger. Lohman, De Groot. Meyers, Heisper. door Richard Matthl|ss« ROTTERDAM Sommige ijverige bestuursleden van Excelsior hebben bij hen thuis op een prominente plaats nog kranteknipsels uit het vorige seizoen hangen, toen de Kralingers een blau we maandag de ranglijst van de eredivisie aanvoerden. Voor het bescheiden clubje, dat nooit verder springt dan de polsstok lang is, was dat feit niet minder dan een glori eus hoogtepunt in het be staan. Gekscherend werd er in die periode ook over Europees voetbal gespro ken, maar de harde werkelijkheid manifesteerde zich al snel. Excelsior werd van de ereplaats verdreven en sloot de competitie onder Thijs Li bregts af met een negende plaats. Een fraai resultaat dat enigszins schril afsteekt tegen de huidige posi tie. Excelsior bivakkeert op dit mo ment heel dicht in de buurt van de fatale zone en als er gisteren tegen FC Twente (1-1) geen kostbaar puntje was veroverd, zou de situtatie nog iets beroerder zijn geweest. Vandaar dat de tegenwoordige trai ner Hans Dorjee begrijpelijkerwijs nogal dankbaar gestemd was over de gelijke score. Het gegeven dat een elftal in het tweede jaar in de eredivi sie doorgaans tot minder goede resul taten komt, doet Dorjee bijna in woe de ontsteken, „ik vind dat een bele gen verhaal. Ik durf zelfs te stellen dat we beter spelen dan vorig jaar. Vergeet niet dat we een heel zwaar programma achter de rug hebben. We gaan nu de goede fase in. Ik verwacht dan ook dat we wat meer punten zullen pakken" Dorjee wijst ook op het feit dat hij na drie maanden competitievoetbal nog altijd niet het sterkste team heeft kunnen formeren. Langdurige blessu res van Van de Munnik en Kraay de laatste was gisteren weer een hele wedstrijd van de partij en schorsin gen van onmisbare krachten als Pat- tinama en Van Tour waren bepaald niet bevorderlijk voor de prestaties. Het opvliegende karakter van een aantal spelers heeft Excelsior al heel wat gele kaarten gekost. Tegen FC Twente lieten Nijssen en Piasmans zich weer gaan. Dorjee: „Ik geef toe dat het op dit moment aan ploegdis- cipüne ontbreekt, maar ik laat niet na de jongens daarop te wijzen. Want zo kan het natuurlijk niet langer. Ze duperen bovendien zichzelf". Het pleit voor Dorjee dat hij routi niers als Joop van Daele en Rob Ou wehand niet met fluwelen hand schoenen aanpakt. Nadat Van Daele in vorige wedstrijden nogal had staan stuntelen werd hij prompt naar de reservebank verwezen. Gisteren werd Ouwehand in de rust, toen Excelsior tegen een 0-1 achterstand aankeek, terecht vervangen. Organisatorisch klopte er weinig in de laatste linie van de Rotterdammers. En toen Struis en de amateur Graham Rutjes samen het centrale verdedigingsduo vorm den. liep het een stuk beter. Met de uitblinkende Van Tour en de zwoe gende Kraay jr. op het middenveld viel Excelsior toen verwoed aan om de gelijkmaker af te dwingen. Een kwartier voor het einde kwam het loon van de gerechtigheid. Een voor zet van Van Tour werd door Nijssen langs Van Gerven getikt: 1-1. FC Twente, dat geen enkele moment had kunnen imponeren alleen Kila had zich met een knap doelpunt voor rust boven de grauwe middelmaat uitgetild stelde in de slotfase via Jaap Bos nog wat schuchtere pogin gen in het werk om het wedstrijd beeld te veranderen, maar doelman Vermunt liet het zover niet komen. Het gelijke spel lieten de Rotterdam mers zich niet meer afnemen. Trainer Dorjee heeft er goede hoop op dat hij binnenkort kan beschikken over Koos Waslander. Over de rossige Eerste divisie Graafschap-Volendam Haarlem-VVV Amsterdam-SVV Heracles-V eendam DS'79-Heerenveen Cambuur-Helmond Sport Fortuna S-Eindhoven Vlaardingen-Den Bosch Amersfoort-Telstar HANNOVER Hamburger SV. te genstander van PSV in de tweede ronde van het UEFA-Cuptoemooi, heeft zaterdag gemakkelijk de derde ronde bereikt van de Westduitse be ker. De ploeg uit Hamburg won met 3-7 van de amateurs van Arminia Hanover. Voor HSV scoorden Milews- ki drie keer, Hrubesch twee keer en Kaltz en Hieronimus ieder een keer. De overige (Duitse) tegenstanders van de Nederlandse clubs kwamen vrijdag al in actie. Bayem München. opponent van Ajax in het Europa Cup I-toemooi, won in de tweede ron de van het Westduitse bekergebeuren moeizaam met 4-2 van Mannheim, dat uitkomt in de tweede Bundesliga. Utrechts tegenstander Eintracht Frankfurt won simpel met 6-0 van Friedrichshafen, ook een ploeg uit de tweede Bundesliga. De tegestander van FC Twente, Dy namo Dresden deelde voor de Oost- duitse competitie de punten met Ros tock (1-1). Levski Spartak dat uit komt tegen AZ'67 won van Marek, met 2-0. Hidovre. dat Feyenoord ontmoet in de tweede ronde van het toernooi voor Europese bekerwinnaars, heeft op de 25e speeldag van de Deense competitie gelijk gespeeld tegen Ikast FS. Op eigen grondgebied kwam Hidovre niet verder dan 2-2. ITALIC Ascoli-Perugia 0-3. Avelllno-Cagliari 2-1. Catanza- ro-Como 2-0. Inter-NapoU 3-0. Juventus-Bologna 0-1, Plstoise-Brescla I-O, A8 Roma-Torino 2-0. Udinese-Fiorentina 0-0 Stand: 1. AS Roma 4-7, 2, Inter. Catanzaro en Florentine 4-6. BELGIS. Anderlecht-Berchem 4-1. Waregem-Beveren 0-2. Gent-Standard Luik 2-1. Club Lulk-Kortrijk 1-3, Beringen-RwD Molenbeek 1-1, Lokeren-Lierse 1-0. Club Brugge-Wlnterslag 1-2, Watereehei-Cerkel Brugge 5-2. Antwerp-Beerschot 3-2. Stand; 1. Anderlecht 7-11, 2 Standard. RWD Mo lenbeek en Beveren 7-10. 5. Lokeren 7-9. ENGELAND Arsenal-Leicester 1-0. Aston VUla-Sunderland 4-0. Convetry-Brighton 3-3, Crystal Palace-West Bromwich 0-1, Everton-Southampton 2-1, Ipswich Town-Leeds 1-1. Manchester City-Liverpool 0-3. Middlesbrough-Norwich 6-1, Nottingham Forest- Manchester United 1-2, Stoke-Tottcnham 2-3, Wolverhampton-Birmingham 1-0. Haarlem Vitesse DS '79 Volendam Fortuna S Heerenveen Graafschap Veendam Den Bosch Cambuur Heracles Telstar Vl'dingen Amsterdam Helmond Sp Amersfoort Eindhoven SVV VVV 2—2 2—1 00 1—2 2—1 3—0 3—2 0—1 1—1 1 13 18- 5 0 12 16- 7 2 10 13- 9 1 9 13- 8 9 15-11 9 12- 7 9 13-12 8 11-12 8 8-9 7 10- 9 7 6-9 7 11-15 6 5-9 6 7-9 6 9-14 5 4-7 5 10-14 4 5-11 4 11-20 Zondag; Fortuna S-DS"79. Vlaardingen-Heracles. Amersfoort-Amsterdam. Vitesse-Haarlem, Tel- star-de Graafschap. Den Bosch-Volendam, Elnd- hoven-VW. Helmond Sport-SW. Heerenveen- Veendam. Topscorers EREDIVISIE I Welzl (AZ '67) 13. 2. Kieft (Ajax) en Ertksen (Roda JO) 7. 4. Nygaard (AZ '67). Schapendonk (MWI en Raeven (WUJem II) 6. 7. Nijssen (Excel sior), Houtman (Groningen), Petursson (Feye noord). Nanninga (Roda JC), Hazelhekke (Wage- ningen) en Loggie (Sparta) 5. 13 Rohde (Twente). Van Kooten (Go Ahead). Melis (Den Haag). Mole naar (Ajax), McDonald (Wageningen). Van Geel (Ajax). Peters (AZ '67) 4 EERSTE DIVISIE Nijdam (Haarlemi. Korte (Veendam) en Smeets (D8"79) 4, 12. Smit (Heerenveen), Kurcinac. Ver lijsdonk (VW), Van Ooaterom (Vitesse). Stout (Volendam). Ferwerda (Cambuur), Rorrujn en Go zems (Den Bosch). Koenders (Graalschap) 3 Jeugdcompetitie Afdeling A: DS'79-ExceIsior 1-2. Telstar-Vlaardin- PSV 3-1, Willem II-Fortuna S 1-0, MW-Den Bosch 2-0, NEC-Eindhoven 0-2. Afdeling C: PEC ZwoUe- Heracles 1-0, Veendam-Groningen 3-4, Utrecht- Amersfoort 7-1, Go Ahead-Wagenlngen 1-1, Hee- renveen-Graafschap l-l. Twente-Cambuur 4-0 Sporttoto SPANJE Real Sociedad-Betis Sevilla 2-2. Las Palmas-Her- cules 1-1. Osasuna-Barcelona 1-0, Valencia-Sala manca 3-0. Sporting Oljon-Real Zaragossa 1-1. Espartol-Real Madrid 2-1, Murcia-Valladolid 0-0. SeviUa-Almeria 0-0. Athletico Madrid-Athletico bilbao 2-1 Stand: 1 Real Zaragossa 5-9, 2. Valencia en Sevil la 5-8.4. Sportin Oijon 5-7, 5. Real Madrid, Athleti co Madrid. Real Sociedad en Espaflol 5-6. kolon. to to 40 zieter als volgt uit 3-3-2-2-3-2-1-1-3-1-2-3. Aan c!'"'. nemers: 156.560 Inleg: 516.721.50; prijzenbedrag: 15,442,71; be schikbaar uit jackpot: ƒ23.885,80; eerste prijs, inclusief Jackpot: ƒ97.518,61. tweede prijs ƒ49.088.54; derde prijs: 122.721.36 TOTO GELIJK De winnende getallen zijn: 1-12-14-16-20. Toege voegde wedstrijd: 24. Aantal deelnemers: 18.736. Inleg: ƒ67.421,00; prijzenbedrag: ƒ32.024,98; be schikbaar uit jackpot: 2.983,02; eerste prijs. In clusief jackpot: ƒ12.590.51. tweede prijs ƒ1 601.25; derde prijs: ƒ8.006,25; vierde prijs 12.809.99 Lotto De winnende getallen In lotto 40 zijn: 4-5-9-16-17 21 Reservegetallen: 2 en 38 Aantal deelnemers: 759 (TM. Inleg: ƒ3 227 478.00. Prijzenbedrag ƒ1.533.052,05: eerste prijs: ƒ536 568.22: tweede prijs: 153.305,21; derde prijs: ƒ229.967.81; vierde prijs: ƒ306.610,41; vijfde prijs: ƒ306 610.41 WESTDUITSE LOTTO De winnende getallen zijn: 10-12-29-30-37-46 Re servegetaJ: 34, BELGISCHE LOTTO: De winnende getallen zijn: 3-4-9-26-27-33. Reserve getal: 17 spits circuleren trieste verhalen over zijn voetbalavontuur bij Fort Lauder dale, de club van Cor van der Hart. Ondanks een dijk van een salaris, een bungalow met privé-zwembad en een auto die alleen voor de allerrijksten is weggelegd, had Koos heimwee naar Nederland. Een lucratief contract bij de Engelse club Chelsea sloeg hij af. „Ik wil alleen bij Excelsior spelen," zei hij gisteren. „Dan zie ik tenminste mijn familie nog eens." Nu de Euro pese toer van Fort Lauderdale niet doorgaat, is de kans groot dat Excel sior zijn storm- en drangspits kan lenen. „Iedereen zit daar op te wach ten. Als Koos erbij is, zullen we onge twijfeld weer wat meer scoren," hoopt Dorjee. Excclsior-FC Twente I-I (O-I). 38 Kila 0-1, 75. Nijssen 1-1 Scheidsrechter: Draaisma. Toeschou wers: 5.000. Oele kaarten voor Nijssen en Pias mans. betden van Excelsior Excelsior: Vermunt; Van Tour, Ouwehand (Wasi- mani. Rutjes, Ridderhof; Kraay, Pattinama. Struis; Nijssen, Ernst, Piasmans (Van Daele) FC Twente: Van Gerven; Jol, Overweg. Gritter Zondervan; Bos. Scheve, Kila: Sanchez Torres. (Bleuming). Rohde. Thoresen Zwartkruis hoopt op Pim Doesburg Van onze sportredactie EINDHOVEN Bondscoach Jan Zwartkruis hoopt nog steeds op een terugkeer van Pim Doesburg bij de selectie van het Nederlands elftal. Nadat hij aanvankelijk was gepasseerd voor de interland tegen Ierland, bedankte de keeper van PSV voor de eer. Door het bedanken van Piet Schrijvers kwam Zwartkruis in de problemen. De leiding van PSV acht het niet onmogelijk dat Doesburg terug keert voor de kwalificatie-inter land tegen België op 19 novem ber. Het ligt voorlopig in de bedoeling dat Hans van Breuke- ien zaterdag in Eindhoven tegen West-Duitsland zijn interland debuut maakt. Zwartkruis zal pas woensdag zijn selectie be kendmaken. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13