SPARTA HERRIJST UIT AFGROND Feyenoord pakt winst in veldslag Solide voetbal MYV fS| Haarlem op weg naar periodetitel JIJ JE CLUB: WIN GELD MET GALATHEE. Amerika-gangers Suurbier en Advocaat geven Rotterdamse club nieuwe inspiratie FC Utrecht loopt zichzelf voorbij ]V PSV hanteert botte bijl Gelijkspel tegen Vitesse voldoende Limburgers profiteren van fouten FC Groningen Half werk Roda tegen Go Ahead NAC buit overwicht niet uit in derby 'J DEPAUZEPEPPER BLAAS UIT. TANKBU. MET GALA THEE. MAANDAG 6 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET PR 10 - H 12_ door Erik Oudshoorn ROTTERDAM Voor voet baltrainers van slecht draai ende elftallen is er tegenwoor dig meer hoop dan vroeger. Het Amerikaanse zomera vondvoetbal biedt Iedere club, mits goed bij kas, de mogelijkheid om zich op vita le plekken te versterken. Het Nederlandse voetbal is im mers zo diep gevallen dat ver gane glorie uit het grijze ver leden weer overal kan worden ingezet. Een pasklare remedie dus, voor een trainer als Barry Hughes, die daar dan ook gre tig van gebruik heeft ge maakt. Toen zijn (jonge) for matie in de afgrond dreigde te vallen hoefde hij maar naar Amerika te bellen om een paar oude museumstukken De voor Sparta debuterende Wim Surbier bekent schuld na een op de kop te tikken. ™are overtreding. Dick Advocaat kwam als eerste. Wim Maar dat zal Hughes een zorg zijn. De willigd. Hij wijst bovendien op de Suurbier volgde Twee geroutineerde Brit is in zijn sas met de aanwinsten resultaten van de afgelopen weken, krachten die in de herfst van hun en constateert tevreden dat het Spar- die inderdaad niet tegenvallen. Vori- carrière elke stuiver meepakken, ta-bestuur al zijn wensen heeft inge- ge week werd Go Ahead het slachtof fer van de Rotterdamse ploeg (1-2), gisteren was PEC aan de beurt (4-1). Het bijsturen van Sparta door de routiniers, vindt vooral achter de schermen plaats. Hun aandeel in het spel zelf. was tot dusverre gering. Suurbier vertolkte tegen PEC een bij rolletje en Advocaat strompelde hal verwege de wedstrijd geblesseerd naar de kant. Ruud Geels scoorde wel, maar dat was dan ook zijn enige aandeel in de te royaal uitgevallen overwinning. „Dat geeft allemaal niet," zegt Hughes. „Het gaat mij om de bezieling die deze jongens uitstra len. Tot nog toe moest alle geestdrift van mij komen. Wel, ik ben niet voor een kleintje vervaard, maar die taak was te zwaar. Sparta is bovendien verlost van een angstcomplex. In het begin van de competitie durfde som mige spelers elkaar niet eens meer de bal toe te schuiven. Aanvallen vorm de een soort taboe. Nu durft een jon gen als René van der Gijp weer frank en vrij te spelen. De jongeren weten zich gerugsteund door ervaren spe lers, die af en toe corrigerend kunnen optreden. De komst van Suurbier is alleen al voor de sfeer belangrijk ge weest. Kortom, ik kan eindelijk aan het werk." Hughes realiseerde zich terecht dat één zwaluw nog geen zomer betekent. Sparta maakte op het Kasteel een bijzonder onsamenhangende indruk. Dit kwam vooral tot uitdrukking in het combinatiespel. De helft van de passes kwam niet aan. 1-2-combina- ties waren bijna altijd gedoemd om te mislukken. Tot een kwartier voor het einde stond de stand ook nog 1-1. Het was eigenlijk aan twee briljante ac ties van René van der Gijp te danken dat de score zo hoog werd opgevoerd. En zoals gezegd: Wim Suurbier ope reerde in dit gebeuren slechts op de achtergrond. De gewezen Ajacied kreeg van trainer Hughes een plaats op het middenveld toebedeeld. Een positie, die hij ook bij Los Angeles Aztecs, waar hij overigens ook de laatste twee jaren van zijn profcarriè re zal slijten, inneemt. Suurbier blijkt qua speltype niet veranderd. Giste ren liep hij druk naar iedereen te gebaren en ook het bekende opgesto ken handje na een meedogenloze tac kle is hij nog niet verleerd. Slechts de felle demarrages op de rechtervleugel ontbraken. Suurbier vertoonde zich nauwelijks aan het front. De gloed nieuwe Spartaan over zijn rentree in het Nederlandse voetbal: „Ik onder vond nog de naweeën van negen uur tijdverschil. Ik ben afgelopen donder dag pas in Nederland gearriveerd en toen moest er ineens zoveel geregeld worden. Sparta bezit voldoende indi viduele klasse. Alleen routine ont breekt nog. Daar hoop ik wat aan te doen, want ik ben hier niet gekomen om te lanterfanten." Bert Jansen bezorgde Sparta al vroeg een voorsprong. Na ruim een kwartier slaapverwekkend voetbal knalde hij een verdwaalde bal hard achter reser ve doelman Ad Raven. Op dat mo ment tegen de verhouding in. PEC heerste op het middenveld met goed lopende combinaties. Jans zorgde kort voor rust dan ook voor gerech tigheid door voor de gelijkmaker aan te tekenen. Pas in de slotfase van het duel besliste Sparta de strijd. Hoofd rolspeler: René van der Gijp die tot twee keer toe de complete Zwolse verdediging op het verkeerde been zette (Hughes: „Van der Gijp heeft nu recht op een vaste plaats in de basis. Hij is veel veranderd Een treffer van Ruud Geels, die een fout van Klaas Drost afstrafte, completeerde het kwartet Spartaanse doelpunten. i-PEC 4-1 (MI. 21. Jansen 1-0. 41. Jans 1-1. Van der Oljp. 87 Oeels 3-189 Van der Oljp 4-1 Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 3000. Oele kaart voor: Hamming (PEC). Sparta: Berends; Jansen. Van Oaal. Van Tlggelen. Andriessen; Suurbier, Advocaat. BUrtd; Loggie, Geels. Meijer (Van der Gijp). PEC: Raven; Drost. Prandsen. Booy. Hendrlksen, Hamming (Vlsscher), Stelnvoort. Van Moorst, Rie- mens. Van der Hengat, Jans. WAGENINGEN Op de Wageningse berg liep FC Utrecht zichzelf voorbij, De Utrechtenaren speelden wel gre tig, maar zo overgeconcentreerd, dat het op de counter beluste Wagenin- gen niet eens onverdiend een punt overhield aan het povere treffen (1-u, dat slechts door veel spanning de toeschouwers bleef boeien. Een feit ij dat FC Utrecht door de behoudende I speelwijze van zijn tegenstander vee! meer kansen creëerde, maar met na me in de eerste helft geen weg wist met de beperkte speelruimte, die de Wageningse verdediging toestond. Dat Wageningen kort na het begin van het tweede bedrijf hoogst verras send de leiding nam en ook in de volgende fase met vlijmscherpe coun ters FC Utrecht de stuipen op het liji joeg droeg alleen maar bij tot een maximum aan spanning, die ook na de gelijkmaker niet verminderde. Wa geningen verschafte zich in de slotfa se nog de beste mogelijkheden, maai de al vroeg voor de geblesseerde Ht zelhekke ingevallen Van der Sluis ge- droeg zich bij een levensgrote kans als een beginneling. Spmrta-F 70. Van d Wageningen-FC Utrecht 1-1 (0-0). 49. Van derBm 10. 79. Rietveld 1-1. Scheidsrechter: Severrtj Toeschouwers: 11 000 Gele kaarten: Van (lor Klif (Wageningen) en Van Tamelen (FC Utrecht). Wageningen: Suvee; Hendriks. Van de Kllft, Va der Ley (Van Pelt), Tollenaar; Van Osenbruggn Van der Berg. Leushuis; Hazelhekke (Van dr 8luls>. McDonald en Van Vijfeljken FC Utrecht: Van Breukelen, Du Chatinier. Wilt brei. Van der Vlag (Van Tamelen), Flight (Rii veldi; Van Staa. De Kruyk. Van Hanegem: Cart Van Veen en Adelaar door Matty Verkamman EINDHOVEN PSV'ers en Feyenoorders hebben een hekel aan elkaar. Dat is zaterdagavond opnieuw bijzonder duidelijk geworden. Voor de derde achtereenvolgende keer ontaardde PSV-Feyenoord in een klopjacht op de gezondheid van diver se deelnemers aan het soms weerzinwekkende spektakel. De falende scheidsrechter Weerink voelde niet aan hoe hij de vunzige vuiligheid te lijf moest gaan. Met gele kaarten voor Willy van de Kerkhof (de grootste boosdoener), Nielsen, Wijnstekers en Budding meende hij de brand te kunnen blussen, maar zijn marchanderende activiteiten wakkerden het vuur daarentegen juist aan. door Mlke Mulder HAARLEM In de strijd om de eerste periodetitel van di! seizoen zijn Haarlem en Vitesse nog de enige kanshebbers. Dt twee degradanten die de worsteling aan de staart van dl eredivisie nog maar net achter de rug hebben, verdring» elkaar nu aan de top van de eerste divisie. Een strijd overige* waarbij Haarlem na de overwinning gisteren op FC VW (Zij de beste papieren heeft. De Noordhollanders hebben volgeni week tegen Vitesse genoeg aan een gelijkspel om van ea plaats in de nacompetitie verzekerd te zijn Mooier kan het natuurlijk niet gaan, Haariem-pc vvv m <i-o>. 19 Haar 1-0. «7 j» ■gtai sen 1-1. 78 Metgod 2-1 Toeschouwers JT~^ Scheidsrechter Folmer Oele kaart voor Blthi VW» Haarlem: Metgod; Masefleld. Huyg. Haar, Leji ner. Van den Ban (Van Leen». Gulllt. Balm; llng. Kleton. Hendriks (Nljdam» FC VVV: Tuilemans; Coort. Mostert. Schrwn Billekens; Bothmer (Meeuwls), Nijssen, Rietlw Kurclnac, Bish. Jansen Richard Budding (r.) scoort het winnende doelpunt voor Feyenoord. PSV-doelman Pim Doesburg is kansloos. De 47 bestrafte overtredingen, 27-20 in het „voordeel" van het alweer ver liezende PSV (0-1), geven een aardig beeld van de ongecontroleerde agres sie. Maar het neemt niet weg dat Weerink zijn veelfluiterij op het vlak van de kaarten slecht vertaalde. Dat Feyenoord drie strafkaarten incas seerde en PSV slechts één, sloeg werkelijk nergens op. De prent voor Nielsen was terecht, want hij pakte Postuma van achteren. Overigens waren er veel meer van die zware overtredingen (Stevens contra De Leeuw en dan nog met gestrekte be nen!) die onbestraft bleven. De gele kaart voor Wijnstekers was. het gevolg van een waardeloze streek van PSV's doelman Doesburg. Bij een simpele sprong van Wijnstekers simuleerde hij een aanslag op zijn enkels, terwijl de Feyenoorder hem In werkelijkheid niet of nauwelijks had geraakt. Doesburg deed of hij van pijn niet meer verder kon spelen en Wijnstekers stond er verbijsterd bij. Weerink trapte echter met open ogen in de misselijke en oncollegiale truc van de keeper Wie dit soort verwer- pelijke komedie uithaalt, verdient zelf de rode kaart. Direct na de wed strijd zag Doesburg ook wel in dat hij een rotstreek had uitgehaald. Hij ex cuseerde zich bij Wijnstekers, die lachte als een boer met kiespijn. Te vens ging Doesburg op Weerink af met de mededeling dat de kaart niet terecht was geweest. Later meende hij: „Het is niet meer terug te draaien. Het was van mijn kant overdreven, maar ik was geïrriteerd" Een enke ling vond die verklaring positief, maar daar is toch pas sprake van wanneer Doesburg ermee akkoord gaat dat de nepkaart op zijn rekening wordt overgeschreven. Bij de kaart van Budding ging Wee rink wel bijzonder onhandig te werk. De Rotterdamse aanvaller pakte Wil ly van de Kerkhof bij een duel vast, waarna de arbiter eerst bij de PSV'er verhaal ging halen eer hij de gele kaart tevoorschijn toverde. Op die manier wordt de irritatie natuurlijk in de hand gewerkt. Willy van de Kerkhof verdiende de rode kaart. Met een waas voor zijn ogen trapte hij eerst zo onbehouwen mogelijk in op Vermeulen. Het was een actie, die de Limburger een zware blessure had kunnen bezorgen. Zijn clubgenoot Bouwens moest hem er van weerhouden de overigens sterk spelende libero van PSV te lijf fe gaan. Weerink trok bij die gelegen heid terecht de gele kaart, maar maakte zich nadien belachelijk door de dol geworden Brabander (negen overtredingen!) de hand boven het hoofd te houden. Nu hij zijn derde gele kaart al te pakken had, en een schorsing derhalve onontkoombaar was, wekte Van de Kerkhof de indruk dat ook een rode kaart hem niets meer kon schelen. Eerst trapte hij door op de knie van collega-libero Stafleu en even later vergreep hij zich aan de doorbrekende Vermeulen De gelegenheidsspits van Feyenoord uitstekend op dreef, maar wel erg „zuigend" en uitdagend spelend was op weg naar een doelpunt toen hij bij zijn middel werd gegrepen. Een schoolvoorbeeld van een gele kaart, maar Weerink kende de consequentie van „rood". De arbiter werd volslagen ongeloofwaardig door toen slechts sussende gebaren te maken. De druiven waen wel erg zuur voor PSV. Feyenoord was met een ver sterkt C-elftal naar de lichtstad geko men, maar toch ging het weer mis met de Brabantse ploeg, die tegen over het Rotterdamse blessureleed de oorspronkelijke voorhoede Kos- ter-Maybank-René van de Kerkhof op de tribune wist en Van der Kuylen pas in een vergevorderd stadium op riep. Zonder Peters, Petursson, Van Til, Van Deinsen, Balkestein en Troost (Petursson en Balkestein) wa ren de problemen voor Feyenoord nog groter. Na een gelukkige goal Budding veranderde een schot van De Leeuw van richting, waarna Does burg was geklopt bleef Feyenoord vrij gemakkelijk overeind. De Kore- aan Huh stichtte af en toe nog enig gevaar, maar net als tegen de Wolves bleef de afwerking zeer zwak in de PSV-voorhoede. Via de counter was Feyenoord gevaarlijker, te meer om dat de fraaie voorwaartse passes van Van de Kerkhof in niet opgevulde gaten in de verdediging van PSV re sulteerden. Het geïrriteerde PSV hanteerde gaan deweg steeds vaker de botte bijl. Dat is in de krachtmeting met de weinig populaire concurrent uit de Rijn mond al lang geen nieuwtje meer. Bij de vorige twee competitiewedstrijden tussen PSV en Feyenoord in Eindho ven werd ook al een voetbaloorlog ontketend. Zo was er in april '79 het kopstootincident tussen Willy van de Kerkhof en Jan Peters. Ook toen ver loor PSV In eigen huls: 1-2. Vorig seizoen eindigde de gemene wedstrijd in Eindhoven in een gelijk spel: 2-2. Bij de laatste vijf competitiewedstrij den tussen PSV en Feyenoord zo wel in Eindhoven als in Rotterdam trokken de scheidsrechters in totaal 14 gele kaarten: Van Deinsen 3, Willy van de Kerkhof 2, Brandts 2, Deij- kers, Albertsen, Schepers, Nielsen, Wijnstekers en Budding elk 1. Inderdaad, PSV'ers en Feyenoorders hebben een hekel aan elkaar. PSV-Feyenoord 0-1 (0-1). 25. Budding 0-1. Scheids rechter: Wee rink. Toeschouwers 28 000 (uitver kocht). Oele kaarten: Nielsen. Wijnstekers en Budding (allen Feyenoord) en WUly van de Kerk hof (PSV). PSV: Doesburg; Stevens, Willy van de Kerkhof. Brandts. Wildschut; Van Kraay. Poortvliet, Koe man (Janssen). Valke (Van der Kuylen); Huh. Postuma. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Nielsen, Stafleu. Brard; Budding, Notten, Paul van der Blom (Groenendijk); Bouwens. Vermeulen, De Leeuw (Van Ham). door Theo Reitsma ZWEMMEN Hans Kroes van HPC heeft ln het zwembad de Morgenstond tijdens wedstrlj- den om de „Haagse kilometer" zijn nationale jeugdrecord scherper gesteld en gebracht op 52,1 seconden. VROUWENVOETBAL De Nederlandse ploeg heeft in Herentals België met 3-2 vresla- gen. Voor Nederland scoorden Vestjens, Van Eldick en Desaunios. TAFELTENNIS De Nederlandse ploeg, die donderdag ln Sofia zijn tweede wedstrijd in de Europese competitie speelt tegen Bulgarije be staat uit: Sandra de Kruijff (ScyUa). René Hijne (TT) en Jaap van Spanje (De Veluwe). WIELRENNEN Gerrie Knetemann heeft in Rotterdam de Europese Utel achter de demies bemachtigd Joop Zoetemelk won in Olsterwijk de laatste criterium op de weg voor beroepsren ners. IJSHOCKEY - Uitslagen bekercompetiUe: UtrechtrHeerenveen Flyers 2-4, Smoke Eaters- Nijmegen 2-10, Heerenveen Flyers-Smoke Ea ters 16-0, Groningen-Tllburg Trappers 5-5, As sen-Utrecht 10-4. Nijmegen-Amsterdam 4-4, Amsterdam-Assen 7-1, Tilburg Trappers-Red Eagles. GEVLUCHT Twee leden van de Tsjechoslo- waakse kunstrijploeg zijn na afloop van de wedstrijden in Londen niet naar Praag terugge keerd Het duo Anna Plsanka (21) en Jlri Musil (23) is spoorloos. GRONINGEN Het gemak waarmee Cees Schapendonk doelpunten maakt, siert de kleine MW-spits. Gisteren deed hij ook Groningen de das om en stootte MW door in de vaart van successen (2- 1). De gang van zaken bij dat MW wordt het beste weergegeven door Gerrie Mühren: „Ik loop weer onzet- tend plezierig te voetballen. Dat was bij Volendam het laatste jaar niet het geval, dat kende ik ook niet de laatste jaren bij Ajax. Iedereen accepteert me, levert de bal bij me in, het tempo mag wisselen. We draaien enorm." Schapendonk maakt de doelpunten; Van Bommel en Adam zijn handige vleugelspelers, Mühren mag het mooie werk doen en defensief over heerst de degelijke instelling. Zo heeft MW een herkenbaar soort voetbal bereikt, wat goed is voor een toonaangevende rol in de eredivisie. Het is geen wildemansgedoe, het spel van de Maastrichtse ploeg. Techni sche baas Steegman is uitgegaan van de organisatie achterin, die zekerheid uitstraalt. Wat dat betreft is de onop vallende rol kenmerkend die de onbe kende Noud Janssen vervult. Op pa pier middenvelder, maar in de prak tijk opruimer naast de evenmin avon tuurlijke voorstopper Dijkstra. Ze Cees Schapendonk zijn de degelijkheid naast de spraak zame nieuwe libero Van Marwijk en de immer balvaardige Mühren. MW is echter vooral een goede ploeg door de inbreng van de mensen voorin. Gisteren, "tegen Groningen, pikte Schapendonk v/eer dankbaar twee kansen op goals mee. Van Bommel imponeerde in de eerste helft; Adam schoot omhoog na rust en Van Stave ren maakte als wisselspeler duidelijk dt er tevens sprake is van concur rentie. Alle waardering voor MW werd gis teren overigens vrij eenvoudig in het leven geroepen door de wijze waarop Groningen zich een nieuwe nederlaag op de hals haalde. Al in de derde minuut huppelde Waalderbos in de fout. Dit seizoen zijn de fouten van de zelfverzekerde voorstopper vrij fors in aantal en hij voelt inmiddels de beschuldigingen naderen. Het ver trouwen in eigen kwaliteit begint bij meer spelers overigens te knagen. De doelpunten van Schapendonk, in de derde en in de vierentwintigste mi nuut, vielen beide in de categorie weggevers. Groningen maakte daar na hoogst zelden de indruk kans te hebben op een redelijke terugkeer. Slechts in het eerste kwartier na rust werd er met venijn aangevallen. De geprikkelde Swanenburg, door lang durig bankzitten geprikkeld, blies le ven in de worstelende ploeg. Pas vijf minuten voor tijd scoorde Groningen tegen (Houtman uit een vrije trap van Swanenburg). De resterende tijd had MW het niet werkelijk benauwd, al werd het team wel op het feit gedrukt dat kansen om de wedstrijd volledig op zak te steken moeten worden be nut. Nu waren die na rust al te simpel weggegeven door te individueel spel of door te gehaast afronden. FC Gronlngen-MVV 1-2 (0-2). 2. Schapendonk 0-1, 24. Schapendonk 0-2, 89. Houtman 1-2 Scheids rechter: Van Laar. Toeschouwers: 12.500. Gele kaarten: Janssen (MW), Bloemberg (FC Gronin gen) en Van Dijk (FC Groningen) FC Groningen: Ploeger; Bloemberg. Veldmate, Waalderbosch, Boer, Van Dijk, Hlddlnk (Van Loon), Keukens; Tlmlsela (Swanenburg1, Hout man en Dijkstra. MW: Oerards; Van Marwijk, Quaden, Dijkstra, Colombaln; Janssen. Mühren, Van der Poppc; Van Bommel (Van Staveren), 8chapendonk en Adam. KERKRADE Geheel onnodig heeft Roda JC op eigen terrein een punt moeten afstaan aan Go Ahead Eagles. Binnen 25 minuten bouwde Roda via Eriksen en Marijnissen een voorsprong op van 2-0 en alles wees toen nog op een royale overwinning van de thuisploeg. In de tweede helft bleek echter alle agressiviteit uit het spel van de Limburgse formatie ver dwenen. De tweede helft was zes minuten oud toen Kees van Kooten voor 2-1 aante kende. Hij was het ook die de stand gelijk trok. Via de paal schoof de Go Ahead-spits de bal in het doel: 2-2. Roda JC-Go Ahead 2-2 (2-8). 20 Erikson 1-0 25 Marijnissen 2-0 51. Van Kooten 2-1 69. Van Koo ten 2-2. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 7500. Roda JC: Jongbloed; De Wit, Hansen, Tslnos, Degens (Broeks); Marijnissen, Ehlen. De Jong; Hofman. Nanninga. Eriksen. Go Ahead: Endeman; Lodeweges. Oude Wesse- Unk, Schneider. Koopman; Kristlansen (Vos kamp). De Goy. Hullegie; Körver. Van Kooten, Ten Cate (Bosveld). BREDA De Westbrabantse eredi visie-derby heeft zaterdagavond dui delijk gemaakt dat NAC dit seizoen niets anders rest dan knokken tegen de degradatie. Verlies tegen topploe- gen is door trainer Jo Jansen uiter aard ingecalculeerd, maar als ook te gen „gelijkwaardige" ploegen het on derspit wordt gedolven, zit de Breda se ploeg muurvast in de bedreigde hoek. Daarom kwam de nederlaag (0- 2) op eigen terrein tegen Willem II hard aan NAC-Willem II 0-2 (0-0). 70e en 72e Raeven 1-0 en 2-0. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 10.278. Gele kaart voor Calderwood (Willem II). NAC: Van Eenenaam, Neeskens, Kreljnen, Joore, Dekker; Lokhoff, Quaars. De 8chepper; Vreysen. Sprangers en 8mlts. Willem II: Adjanski; Coslc, Roemgens. Huy- bregts, Havermans; Van de Ven, Calderwood; Bas- tiaanse. Broeken, Raeven. Van Mierlo. wanneer er een periodetitel te verdie nen valt. De twee enige kandidaten moeten met elkaar uitmaken wie zich de eerste periodekampioen mag gaan noemen op de laatste speeldag van die periode. Alleen zou Haarlem, dat aan een gelijkspel genoeg heeft in Arnhem, hierdoor wel in de verleiding kunnen raken om de zo verguisde „Hughes-tactiek" weer van stal te ha len. Dus Vitesse eenvoudigweg te sco ren beletten door met z'n elven voor het doel te blijven hangen. Trainer Van Doorneveld wil hier ech ter niets van weten. „Met deze ploeg kan ik gewoon niet verdedigen. Ook in Arnhem gaan we in de aanval. Het doel wordt alleen dichtgehouden door Metgod. de keeper, en dat is voldoende". Het zal echter voor Haarlem geen gemakkelijke opgaaf worden om zichzelf te blijven tegen Vitesse. Gis teren tegen FC VW bleek namelijk al dat de ploeg wel degelijk minder vrij uit speelt wanneer er meer belangen op het spel staan. Om voor de uitwed strijd tegen Vitesse een goed uit gangspunt te verkrijgen moest Haar lem gisteren van VVV per se winnen en dat viel niet mee. Van Doorneveld: „We speelden toch onder een bepaalde druk en dat was duidelijk te merken. Daarbij kwam dan nog dat we meteen in het begin een penalty misten, de derde al dit seizoen, en dat maakte de zaak er niet eenvoudiger op." Haarlem draaide stroef tegen het kwaliteitsarme FC VW, dat na de degradatie uit de eredivisie twee sei zoenen geleden een flinke duikeling heeft gemaakt en nu ergens onderaan in de eerste divisie vertoeft. Een over winning op Haarlem lag dan ook niet in de bedoeling van de Limburgers en zelfs een 1-0 achterstand kon de ploeg van trainer Jan Morsing niet naar voren bewegen. Heel onverwacht kwam FC VW halverwege de tweede helft toch nog op gelijke hoogte met Haarlem dankzij een doelpunt van Jansen. De eerste en enige bal die doelman Metgod te verwerken kreeg rolde in het doel terwijl de gehele Haarlem-equipe werkeloos toe stond te kijken. Diverse kansen wist Haar lem zich daarna nog te creëren maar weer een penalty moest tenslotte uit komst bieden. Nadat eerder dit sei zoen Hendriks en Kleton al een keer vanaf elf meter gemist hadden en Haar in deze wedstrijd ook had aan getoond op het cruciale moment z'n zenuwen niet in bedwang te hebben, was het keeper Metgod die het vonnis over FC VW voltrok: 2-1. I 'iSj Dc Graafschap-Volendam 2-2 (1-0). 28. De Ora ji 0. 59 Kwakman 1-1.74 Tol 1-2. 89 Koenderst Toeschouwers 3100 Scheidsrechter ThomaJ' Fortuna S.-Eindhoven 3-2 (2-0). 16. Maars 44 HutUng 2-0,66 Titaley 3-0, 72 Reinierse 3-1,1 Rljsinger 3-2 Scheidsrechter De Schepper, schouwers 5100 Geel voor Thaeter (Eindhc en Schrijnemakers (Fortuna S i FC Amsterdam-SVV 0-0. Toeschouwen»' IMj Scheidsrechter: Kuypers Geel Peitsman (f Heracles-Veendam 1-2 (1-0). 23. Langhcnkel li 66. McNulty 1-1. 82. Postma 1-2 Toeschou» 3000 Scheidsrechter Van Eijk Oeel (Veendam» en Rijkens (Heraclesi DS'79-Hee ren veen 1-0 (1-0). 36 Drost 1-0 schouwers 6000 Scheidsrechter Boskma (Heerenveen) Cambuur-llelmond Sport 3-0 (1-0) 9. PelUerl 82 De Groot 2-0, 89 Neppelerbroek 3-0 TocscfP wers: 3500 Scheidsrechter De Munnik OeelJ der Hooft (Helmond 8port» en De Oroot <C buur» Vlaardingen-FC Den Bosch 0-1 (0-1). 32 Ooa« 0-1 Toeschouwers 2000 Scheidsrechter Man*"* Oeel Kaniers (Den Boschi en Wotte «Vty'fc dingen) c SC Amerifoorl-TelsUr 1-1 (1-1) 22 Van der* a 0-1. 44 Wetzel 1-1 Toeschouwers 3000. rechter: Gans Geel Van Oorschot Van den Boog (Amersfoort Amateurvoetbal Zondag HOOFDKLASSE A DWV-CVV 2-4, Zeeburgia-Neptui 0-0, Hilversum-Elinkwijk 0-0, RVC 2-2, VUC-UVS 3-1, Unitas-fl 2-0, Xerxes-DHC 1-2. Unitas DIIC VUC Hilversum AFC Xerxes EDO Eiinkwijk cvv Zeeburgia Neptunus RVC UVS DWV ADVERTENTIE f250,- voor jou inde rare-bünamen-wedstqjd. f350,- voor je club in de spaar-de-puzzel- stuKjes-actie. Lees er alles over op de Gala thee zakjes verpakking. HOOFDKLASSE B u Zwolsche Boys-Rheden 2-1, Roh4^( Hattem 3-3, Treffers-De Bataven 4-^ Snock-Germanicus 1-1, EmmiC, Achilles'29 1-1, Quick '20-AchiliesT^ 2-0. Hoogeveen-Steenwijk 2-2. V| el Zwolsche B 5 4 0 1 8 iPf* Germanicus Steenwijk Emmen Sneek Quick '20 Hattem Achill.'12 Treffers Hoogeveen Achill.'29 ROHDA Rheden Dc Bataven HOOFDKLASSE C Voerendaal-Longa 0-0, SVN-Pann gen 1-0, Roermond-RKC 1-3, Geldrop 2-1, Hapert-RBC 2-2, D Limburgia 0-3, Caesar-EHC 0 Limburgia TOP RKC Voerendaal Hapert Roermond RBC EHC Longa Panningen Geldrop DESK SVN Caesar

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 12