Schimmel tastte al miljoen iepen aan FAMILIEBERICHTEN familie Dagelijks over de krant nog steeds actueel Gezondheid van dissident kritiek r ZATERDAG 4 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-562.6270, na 17.00 uur 562 2898. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. 5 oktober 1980 Opa en Oma Voor den Dag; 64 jaar getrouwd. Van harte gefeliciteerd. Bas GJzn. Ilonie Van harte gefeliciteerd met je verjaardag Joke - Carol Emma Haspels en Cees Landman Amsterdam, 3 oktober 1980. De kerkelijke bevestiging van ons huwelijk vindt plaats zondag 5 oktober in de Keizersgrachtkerk. Keizersgracht 566. De dienst vangt aan om 10.30 uur. Voorganger is ds E. Pijlman. Ons adres na 8 november is: P.O. Box 3941 Dar es Salaam Tanzania. Gij hebt goedgedaan aan uw knecht, O Here, naar uw woord. Met deze tekst uit psalm 119 65 werd op 19 oktober 1955 het huwelijk van onze ouders B. A. Klaui en G. J. Vis te Leiderdorp kerkelijk bevestigd. Als u hen wilt feliciteren, bent u van harte welkom op de receptie, die gehouden wordt op zaterdag 18 oktober van 15.00-16.30 uur in het kerkelijk centrum „Vredehorst", Tarthorst 1 te Wageningen. Hun dankbare kinderen: Roelie, Peter, Ben, Marien, Marco 6708 AV Wageningen, Ooststeeg 16. Op 16 oktober aanstaande zullen Deo Volente Gerard Dobbenberg en Judith Dobbenberg-Gastelaars met grote vreugde de dag gedenken dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Samen met hun kinderen en kleinkinderen zullen zij U op genoemde dag graag tussen 16.00 en 18.00 u. ontvangen in Restaurant „De Bergse Struikskes", Imkerstraat 6 te Eindhoven. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Corresp. adres: Veldm. Montgomerylaan 491, 5612 BL Eindhoven. 1930 1980 Op 17 oktober hopen onze ouders en grootouders Leen Slingerland en Co Slingerland-Rietveld hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Wilt u ze feliciteren? Dan bent u welkom op vrijdag 17 oktober van 20.30 tot 22.00 uur in Hotel Restaurant .Plaszicht" Tijster man te Nieuwkoop. Kinderen en Kleinkinderen 2421 XZ Nieuwkoop, oktober 1980. Noordenseweg 64a. In plaats van kaarten Zondag 12 oktober is het 25 jaar geleden dat wij trouwden. Dit heugelijke feit willen wij en onze kinderen niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Als u ons wilt gelukwensen ontvangen wij u graag op maandag 13 oktober 1980 tussen 19.30 en 22.00 uur in Sociëteit „De Harmonie", Hofstraat 13 in Aalten. Wim en Pie van Lochem- ten Heuvel Ellen en Angus Jaap Margreet Olga Jeroen 7121 CM Aalten, Landstraat 11 Vandaag is overleden Dr. Tjeerd Taedes Meijer Geliefde echtgenoot van Elisabeth Miedema. oud 70 jaar. Zorgzame heit van Jits en Jan Mastenbroek-Meijer Taede Meijer Sybren en Anne-Miek Meijer- Brinkmann Mette Meijer Onvergetelijke pake van Ubo, Liesbeth. Tjeerd Rixt, Jan Hein en Tjitte Tjeerd en Metse Hester, Sybren en Thijs Jesaja 65 17-25 Leeuwarden. 3 oktober 1980 Nieuwestad 130' De begrafenis zal plaatsvinden te Franeker op dinsdag 7 oktober a.s. voorafgegaan door een kerkdienst in de Geref. Kerk. Zilverstraat, aldaar. Aanvang van de dienst 13.30 uur De Kerkeraad en de gemeente van Wormer denken bij het overlijden van ds. W. A. Wiersinga met dankbaarheid terug aan de arbeid die hij in zijn eerste gemeente van 8 oktober 1922 tot 22 oktober 1927 heeft verricht. Namens de geref. kerk te Wormer H R. van Til, praeses G. H. Roffel, scriba Gelooft zij God met diepst ontzag" Psalm 68 vers 10 Vertrouwend op Gods genade ging heden van ons heen onze lieve moeder, behuwd-moeder, groot- en overgrootmoeder Aaltje Euser-Los sedert 27 december 1974 weduwe van Jan Euser in de ouderdom van 85 jaar Uit aller naam: J. Euser Zwijndrecht. 3 oktober 1980 Bejaardencentrum „De Lindonk". Rotterdam- seweg 137 B Corr.adres: J. Euser. Harseveld 22 3334 GG ZWijndrecht Geen bloemen. De overledene ligt opgebaard in het „Bouw centrum" van de algemene begraafplaats in gang Uranusstraat 25 te Zwijndrecht. Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag 6 oktober van 20.30-21.30 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op dinsdag 7 oktober om 11 uur in de aula van de algemene begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Indien u de bijzetting wilt bijwonen wordt u verzocht om 10.45 uur in het „Rouwcentrum aanwezig te zijn. Nog onverwacht heeft God van ons weggeno men onze zuster en schoonzuster Aaltje Euser geb. Los Wij mogen vertrouwen dat zij nu juicht voor God's troon. Zwijndrecht, 3 oktober 1980 familie Los familie Euser. Tot U, Here, hef ik mijn ziel op: mijn God, op u vertrouw ik: laat mij niet beschaamd worden. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat na een moedig gedragen ziekte voor ons toch nog onverwacht is overleden mijn innig geliefde man, de door ons bewonderde vader, opa. zoon, zwager en oom Laurens de Vroom op de leeftijd van 56 jaar. M. de Vroom-Klaassen Johan en Heieen Marlies en Rensco Rikje en Stijn Lies en Rienk Laura Laurens en Nelleke Ine en Aalt E. de Vroom-Meerens en verdere familie 3881 GX Putten, 2 oktober 1980 Bosrand 100. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 4 oktober 1980 van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcen trum van de Monuta Stichting, Beetsstraat 17 te Harderwijk. Maandag 6 oktober 1980 zal in de Nederlands hervormde kerk, Stationslaan 112 te Harder wijk een rouwdienst worden gehouden, aan vang 10.45 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Harderwijk. Na een moedig gedragen ziekte is toch nog plotseling van ons heengegaan de heer L. de Vroom president-direkteur van; Tefal Nederland b.v., Alutef n.v. België André Jamet Benelux b.v. Hij zal in onze herinnering blijven als onze tweede vader, die altijd open stond voor per soonlijke en zakelijke problemen. Door zijn motiverend en krachtig optreden, is ons be drijf in korte tijd tot volle bloei gekomen. Ons medeleven gaat uit naar zijn gezin en familie. Wij hopen dat zij de kracht zullen vinden dit verlies te dragen. Direktie en medewerkers van Tefal Nederland b.v.. Alutef n.v. België, André Jamet Benelux b.v. 3903 LJ Veenendaal, 2 oktober 1980 Generatorstraat 6. Le Président du groupe SEBSA, les membres du Comité de Direction du groupe SEBSA, les Directions des Groupes SEB Calor Tefal Ja met Vogalu. ont la profonde douleur de vous annoncer le décès brutal du Président de Tefal Benelux. Mr. Laurens de Vroom Survenu le 2 octobre 1980. a lo suite d'une longue et penible maladie supportée avec du courage exemplaire. Ecully, 2-10-80. France Enige kennisgeving. Op I oktober is na een kortstondige ziekte op de leeftijd van 67 jaar overleden mijn geliefde echtgenoot, schoonzoon, zwager en oom F. C. van Kamer J. W. van Kamer-de Bruyn en verdere familie Casa de Apocento Albir IX 63 Alfaz del Pi Spanje Corr. adres G. J. de Bruyn-Bolt Laan van Nieuw Oosteinde 289 2274 GE Voorburg De begrafenis heeft reeds plaatsgevonden. Christus was zijn Licht en Leven en God zei: kom maar Gert Toen ging onze lieve schodnzoon. zwager en oom. man van Roosje, pappa van Bram en Rikkert de Nooij naar zijn eeuwig Thuis. 3-12-1948 2-10-1980 Ede Jaap en Agnes Kokmeyer- Roosenberg Warmenhuizen: Bert en Cootje Kokmeijer- Groenendijk Vlissingen Willy en Jan Eijgenraam- Kokmeijer Leiden. Rudi en Sytze van Koningsveld- Kokmeijer Brantgum: Jan en Clazien Kokmeijer- de Bruyn Utrecht: Wouter Kokmeijer neefjes en nichtjes Irenelaan 15. 6713 MS Ede 3 december 1948 - 2 oktober 1980 Wie de waarheid doet. gaat tot het licht, opdat van zijn werken blijke, dat zij in God verricht zijn. Joh. 3 21 Na bijna een jaar, waarin zijn hoop verander de in verlangen, ging heden van ons heen onze oudste zoon. onze broer, zwager en oom Gerrit Hendrik de Nooij geliefde van Roosje Kokmeijer en pappa van Bram en Rikkert Bennekom: Paul de Nooij Berthie Klein Nibbelink Aalten: Connie en Frans Bastiaan en Amber Ede: Heieen en Wim Marleen en Ronny Warmond: Jantien en Ronny Bennekom: Christiaan en Gerda Bennekom: Germa Veenderweg 34. 6721 WE Bennekom. Na een welbesteed leven vol zorg voor haar kinderen en kleinkinderen ging uit ons midden heen onze lieve moeder', schoonmoeder en oma Aleida Maria Hogervorst-van der Waals sinds 17 december 1964. weduwe van Hendricus Johannes Hogervorst. Zij overleed, voorzien van het Sacrament der zieken, op de leeftijd van 84 jaar. Wij hopen dat U met ons een goede herinne ring aan haar zult bewaren. Apeldoorn: J. Peeters-Hogervorst W. Peeters Winno, Yolanda en Ronny Amsterdam: A. Hogervorst E. Hogervorst-Otto Annemieke. Harry en Els Amstelveen: P. Hogervorst A. Hogervorst-Ernens Conselheiro Pena (Brazilië): G. Hogervorst Cssp. Amsterdam: H. Hogervorst Hank, Mignon en Ton Amsterdam: W. Hogervorst A. Hogervorst-Hafkamp Patricia. Marcella en Bob Amsterdam. 3 oktober 1980 Correspondentie-adres: A. Hogervorst de Lairessestraat 106 1071 PK Amsterdam Voor hen die afscheid willen nemen bestaat daartoe gelegenheid maandagmiddag van 3-4 uur in Uitvaartcentrum Zuid. Fred. Roeske- straat 91 (tussen Parnassusweg en Amstel veenseweg). De avondwake zal worden gehouden maandag 6 oktober om 19.00 uur in de R.K. kerk „De Goede Herder", van Boshuizenstraat 422 te Amsterdam. De gezongen Requiemmis zal worden opgedra gen dinsdag 7 oktober om 9.30 uur in bovenge noemde kerk, waarna de bijzetting om 13.00 uur zal plaatshebben in het familiegraf op de begraafplaats Heidehof te Ugchelen. Voor ons vrij onverwacht, doch op Gods tijd werd uit ons midden weggenomen mijn lieve zoon. onze broer, zwager en oom Jan de Jong op de leeftijd van 31 jaar. Trooste de Here ons in dit verlies en doe Hij ons berusten in Zijn wil en vertrouwen op Zijn belofte. Uit aller naam: G. de Jong-Hogerwerf 3 oktober 1980, Demmerik 51 3645 EB Vinkeveen. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 7 oktober om 13.00 uur op de Ned. Herv. be graafplaats te Vinkeveen. Herenweg 205. Vooraf zal een korte dienst worden gehouden in Zuiderhof. Gelegenheid tot condoleren op maandag 6 ok tober a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in Zuiderhof. Futenlaan 50. Thuis liever geen bezoek. Geen bloemen. Van een onzer verslaggevers APELDOORN In Neder land zijn al meer dan een mil joen iepen van wat er in 1930 in de polders, langs de wegen en bij de boerderijen stond, doodgegaan aan een door ke vertjes verspreide schimmel. Ook al zijn de bestrijders aan de winnende hand, de ziekte woedt nog in alle hevigheid voort. Van het bestand-1930 is minder dan vijf procent overgebleven en ook de een miljoen later aangeplante Iepen moeten goed in de gaten worden ge houden. Een geluk is dat 1980 een slecht keverjaar is geweest door de natte zomer (de diertjes vliegen voor al bij mooi weer). De iep. die veertig meter hoog kan worden, wordt als zeer geschikt voor Nederland beschouwd. Al sinds de jaren twintig is de iepziekte bekend. In eerste instantie sneuvelden er tien duizenden bomen. Na de oorlog heeft het bosbouwproefstation De Dorsch- kamp in Wageningen enige soorten gekweekt die beter tegen de ziekte bestand waren. Hiervan is een miljoen exemplaren geplant. Vijftien jaar geleden dooi een nieuwe, zeer agressieve vorm vat de ziekte op. Vanuit Canada tastk deze Europa aan. Engeland, dat nieti aan bestrijding deed. zit nu me! twaalf miljoen afgestorven iepen, ir het begin van de jaren zeventij maakte Nederland met deze vont kennis. De Dorschkamp is naderhand tot is China op zoek gegaan naar iepen d niet gevoelig zijn voor de ziekte. Ni jarenlange proeven zijn destijds nieu we soorten op de markt gebracht, er bestand tegen bleken te zijn beste bestrijding van de ziekte blijlf intussen de preventieve manier: kevers hun broedgelegenheid (kw nende bomen) ontnemen door ze sni om te zagen en op te ruimen. WENEN (UPI) - De gezondheidst« stand van Rudolf Battek, een woord voerder van Charta 77 die meer da: drie maanden gevangen zit in Praaj is dermate verslechterd dat zijn fam-:; lie zich zorgen maakt over zijn lever aldus ballingen in Wenen. Geloofd zij God met diepst ontzag: Hij overlaadt ons. dag aan dag. Met Zijne gunstbewijzen. Die God is onze zaligheid: Wie zou die hoogste Majesteit Dan niet met eerbied prijzen? Die God is ons een God wan heil: Hij schenkt, uit goedheid zonder peil. Ons 't eeuwig, zalig leven: Hij kan. en wil. en zal in nood. Zelfs bij het naad'ren van de dood. volkomen uitkomst geven. Psalm 6810 Heden nam God tot Zich mijn lieve man. onze zorgzame vader, schoonvader, groot- en over grootvader Evert van der Tuin op de gezegende leeftijd van 90 jaar 's-Gravenhage: J. van der Tuin-van der Heide H. van der Tuin M. van der Tuin-Reitsema G. Ravensbergen-van der Tuin H. Ravensbergen Eindhoven: C. A. van der Tuin N. A. van der Tuin-Baartse Klein- en achterkleinkinderen 's-Gravenhage. 2 oktober 1980 Hobbemaplein 57 Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Huize Uitzicht. Daal en Bergselaan 52. Gelegenheid tot condoleance-bezoek aldaar za terdagmiddag van 4-5 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op dinsdag 7 oktober a.s. om 1.30 uür in Huize Uitzicht, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats Westduin. Ockenburghstraat te 's-Gravenha- ge-Loosduinen. ca. 2.30 uur. Mijn genade is u genoeg 2 Cor. 12 In vertrouwen op zijn Heer en Heiland is van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze lieve vader, groot- en overgrootvader Lambertus van Slooten op de leeftijd van 81 jaar. 9953 PS Baflo, Laurentiusstraat 3 2 oktober 1980. T. van Slooten-Tillema A J. Meijer-van Slooten A. H. Meijer Waardenburg: J. L. Klip-van Slooten A. Klip Lollum: E. A. Bruinsma-van Slooten S. Bruinsma klein- en achterkleinkinderen De begrafenis zal D.V. plaats vinden op dins dag 7 oktober a.s. om 14.00 uur vanuit „Con cordia" te Baflo. Vooraf een rouwdienst welke aanvangt om 13.30 uur Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „Concordia Heden ging naar haar Heer en Heiland, onze lieve zuster, tante, nicht en vriendin Alida Christina Elizabeth Geerts op de leeftijd van 73 jaar Mede namens haar neven, nichten en haar troüwe zorgzame vrienden: J. F J. Geerts J. H. Rotteveel Mansveld-Geerts Voorburg. 1 oktober 1980 Koningin Wilhelminalaan 318 D Geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene is opgebaard in het rouwcen trum Sorghvliet. Groot Hertoginnelaan 1 te 's- Gravenhage. Bezoek: zaterdag en zondag van 13.00-13.45 uur De rouwdienst zal gehouden worden in de aula van de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voorburg op maandag 6 oktober als. om 11.30 uur waarna de begrafenis zal plaats vinden. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 11.00 uur Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. ..Ik was verstomd, sprakeloos mijn hoop, die is op u." Psalm 39 3, 8 De Here nam tot Zich ons lieve kleinzoontje, achterkleinzoontje en neefje Maarten Douwe, anderhalf jaar oud, kindje van Tjark en Agaath Biesma-Drayer broertje van Lieke en Hedde Hilversum: M. Drayer C. A. Drayer-Velema Drachten: A. Drayer-Hovius Naarden. B. Velema-van der Marei Hilversum: Henk en To Drayer-Quist Corrinne en Marque Sibasa (Z.A.): Gé en Rins Drayer-Terluin Corjan Amsterdam: Elma Drayer Hilversum: Dick Drayer Corien Drayer Hans Drayer Leek. 2 oktober 1980. Met droefheid geven wij kennis, dat God tot Zich heeft genomen, voor ons toch nog onver wacht. onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Cornelia de Zeeuw weduwe van Yme Schuitema in de ouderdom van 79 jaar Rotterdam: J. Schuitema H. C. Schuitema-Stoop Barendrecht: C. C. van Halsema-Schuitema P. W. J. van Halsema Rotterdam: B. Gouweloos-Schuitema M. Gouweloos Alameda. California (USA): J. Schuitema A. Schuitema-Welfing Ermelo: S. Weezenpoel-Schuitema H. Weezenpoel Hillegom: Y. Schuitema R. Schuitema-Dompeling klein- en achterkleinkinderen 3 oktober 1980. Groene Hilledijk 189 b Correspondentie-adres: P W. J. van Halsema. Tjalk 39. 2991 PN Barendrecht De overledene ligt opgebaard in het rouwcen trum ..Zuid-Holland", Maasdamstraat 4 (Mijnsherenplein), Rotterdam-Zuid. Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag van 19.30 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woens dag 8 oktober a.s. in de kapel op de Zuiderbe graafplaats. Slinge 50. om pl.m. 10.45 uur. waarna de begrafenis zal plaatshebben. Vertrek vanaf het rouwcentrum om 10.30 uur. Zo talrijk waren de bewijzen van medeleven die wijOj mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve vader en opa Dl Johan Gerrit Berkhof PJ dat het ons helaas onmogelijk is een ieder daarvoojjfu persoonlijk te bedanken Wij hebben uw belangstel- ling op hoge prijs gesteld L, Namens kinderen en kleinkinderen t-i Steenwijk. oktober 1980. Daar het ons onmogelijk is allen danken, willen wij een ieder, die, op welke ook. heeft meegeleefd voor en na het onze lieve moeder groot- en overgrootmoedi persoonlijk t«PH /elke wijze danfai overlijden vanfe' tmoedcr Maartje Slot-Wagenaar hartelijk danken ft) rii Uit aller naam: J. Slot Broek op Langedijk, okt. 1980 Sttm

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8