KNVB heeft schijn in dopingonderzoek tegen Beroering in schermwereld Bayern uitdaging voor Ajax Voetbalbond knarsetantend met project bezig Pak slaag voor Mohammed Ali Twee winnaars in 'Ster der Beloften :0kker: derde nul Lagendijk wellicht in dienst bij Joop van der Klink I Kardolus wil ander bestuur KNAS Renners bezetten bondsbureau NMB Drie Nederlandse clubs treffen in Europa Cup Westduitse opponent Europa Cup 1 Europa Cup 2 UEFA CUP Remise Timman ZATERDAG 4 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET Programma Eredivisie door Johan Woldendorp AMSTERDAM In de Nederlandse rechtspraak is het een goede gewoonte om niemand met het pek van de verkettering 'te besmeuren, voordat het bewijs van de misdaad op talel is gelegd In dat licht bezien is het uiterst ongepast om profvoet ballers van het innemen van verboden stimulerende middelen te beschuldigen. In de ere en eerste divisie wordt immers niet «p het gebruik van doping gecontroleerd. Sinds de slotfase van de vorige competitie ls slechts een onderzoek gaande om te onderzoeken of het wenselijk wordt geacht het nuttigen .van ongeoorloofde pepprodukten gerechtelijk aan de kaak te stellen. Poping is binnen de KNVB nog steeds een begrip, dat omgeven wordt door een web van taboes. Dokter Frits Kessel reageert merkbaar geïr riteerd op de eenvoudige vraag, hoe het met de vorderingen in het onder- koek staat. „Goed. Punt", is naar bui ten uit de tekst van de tussentijdse evaluatie Vier Jaar geleden honoreer de de toenmalige minister van cul tuur, recreatie en maatschappelijk Werk, Harry van Doorn, het verzoek van de Tweede Kamer in de voetbal sport de onderste dopingsteen boven k halen Sindsdien is de KNVB tan denknarsend met dat project bezig. Er werd bepaald geen olifant in de porseleinkast, los gelaten, toen op de voorlaatste competitiedag van het seizoen 1979-'80 de eerste medici op stap gingen om de naamloze flesjes jirine te verzamelen. Sterker, zelfs een rups zonder geleide werd een der- lijke wandeling niet toegestaan. De beschermt het onderzoek als- gelijke KNVB LAS VEGAS Wereldkam pioen Larry Holmes, eens sparringpartner van Moham med All, heeft in een gevecht om de wereldtitel in het rwaargewicht in Las Vegas zijn vroegere leermeester een ongenadig pak slaag gegeven. All, die xich door de ring be woog als een trage beer, kon na tien ronden niet meer uit rijn hoek komen. Zijn trainer, Angelo Dundee, hielp de ver sufte All uit rijn lijden, door bij het begin van de elfde ron de de handdoek in de ring te gooien. Ali kreeg wel een pleister op de wonde. Hij ont ving een bedrag van zestien miljoen gulden, waarna na af trek van de dokterskosten, nog wel wat zal overblijven. Larry Holmes moest genoegen ne men met vier miljoen gulden. OLORON SAINTE-MARIE De derde etappe van de Ster der Belof •ten heeft twee winnaars gekregen. In 'Oloron Sainte-Marie gingen de Au stralische prof Philip Anderson en de ^Franse amateur Frederic Vichot pre- •cies gelijk over de eindstreep Ander ;son werd de nieuwe leider in het alge meen klassement 'Derde etappe 1 ex aequo Vichut iFra) en Ander •on iAuai «Ie IfiO Itm n 4.43.02. 3. Clerr (Fra) 4.43.09. |4 VandenHauie (Beli op 57 see .V Ad van de Poel iKedi, 6 VnndenBnmde (Bel),7 Toso (Fra). S ,Duclos I.asnlle <Fra). Ouillet «Zwil. If) «herwen lOBi uilen In dezelfde tijd als VandenHaule ^ROOSENDAAL Tom Okker heeft «in Roosendaal ook zijn derde partij 'uit hef internationale tennistoernooi «kansloos verloren Invaller John Sa |dri had geen enkele moeite met de 'veteraan. De Amerikaan won met 6-1 •en fi-4 Gene Mayer, eveneens uit de Verenigde Staten, won makkelijk <6- .4. 6-2i van zijn landgenoot Dibbs Na drie ronden zijn Mayer en de Roe meen Nastase nog ongeslagen. Sadri won tweemaal, PecdJ uit Paraguay zegevierde éénmaal en Dibbs en Ok •ker hebben nog geen enkele partij gewonnen Roffel en Steur, de organisatoren van Jhet evenement, hebben besloten het middagprogramma van vandaag in Goirle maar af te gelasten Dit ten gevolge van de gebrekkige publieke ^langstelling voor het gebeuren. De partij tussen Mayer en Nastase is jwschoven naar vanavond Tafeltennis De Nederlandse landikam Pioen Amsterdam heeft in de tweede ronde van •jet toernooi om de Europese beker voor land» kampioenen (tricot tegen bekerhouder Vasutas Soedapegt in het toernooi om de Europese oeker voor bekerhouders trok de Nederlandse vertegenwoordiger Alkmaar in ae tweede ronde net Deense Vlrum Beide ploegen spelenailt en PP ralerdag 25 oktober Er wordt slechts een wedUflJd gespeeld basketbal De beat'iren van de Neder jatWse Basketbal Hond en de Nederlandse Inva Sportbond hebben een overeenkom?' gr "keurt, waarbij het roUtoelbasketbal definitief «nrfcr <ie verantwoordelijkheid wordt gebracht van de NBB Daarmee komt een eind aan de ,#v«gangsfase van enige jaren Wel blijf' de NIS pMUtenlie verlenen bij medische en klaselfica {"keuringen en de internationale contacten povenflieu /al jggrHjfc, vt!1t hrdrag 'en Behoeve van de nationale rolatoelbaslce'bal Ploegen |,,r beschikking van de NBB worden gesteld Badminton Het Nederlandse team voor de interlandwedstrijden tegen China, die in Oei- «op '9 oktober) Beverwijk 'II oktober) er Groningen (14 oktober) worden gehouden, be- «nt uit: Vrouwen Joke van Beusekom. Mar »n Ridder Hanke de Kort en Mauree Oskam. Mannen Rob Ridder Richard Pa). Ouus van ■er Vlugt. Herman Leidelmeyer en Lex Coene voor China komen uit. Liu Xin. Zhang Ailing "an Aiplng en Xu Rong bij de vrouwen alsmede "1 mnnnen Han Jlan, Li Man Sun Zhlan. Yar Aiming, Luan Jtn en Mn Jlangli SPEI.EN - Een groep van 44 Japanse parle ment ariërs «aHi zich buigen over een pian om Nagoya als kandidaat voor de organisatie van Olympische Spelen in 198S te presenteren Het is rje bedoeling dat de groep voor half oktober e rapport uitbrengt of het om het bewaken van staatsge heimen gaat. Vanwaar die naïeve voorzichtigheid? Officieel, omdat de clubs hun mede werking pas toezegden, nadat de bond plechtig had verklaard het on derzoek volstrekt anoniem te zullen uitvoeren. En in de tweede plaats, omdat de medische staf van de KNVB erg gesteld ls op de privacy van de In haar ogen kennelijk ten onrechte lastig gevallen proefperso nen. Achter deze fluwelen handschoe- nenpolitlek kunnen zo langzamer hand enkele vraagtekens worden ge plaatst. Nadat het imago van de „schone" voetballer tijdens de we reld kampioenschappen van 1974 en 1978 al werd bezoedeld, doordat res pectievelijk de Haltlaan Jean Soeph en de Schot Willie Johnston op het gebruik van verboden stimulerende middelen werden betrapt, ls nu ook de Nederlandse beroepsvoetballer in opspraak gekomen. Tot leedwezen van Kessel, die geërgerd opmerkt: „Zijn er twee spelers, die iets hebben gezegd, schrijven jullie onmiddellijk een pagina vol." AZ-verdediger Hugo Hovenkamp opende de „rij" door in Vrij Neder land op te biechten, dat hij ln 1976 vlak voor de thuiswedstrijd tegen Ro- da JC blauwe pilletjes had geslikt en als gevolg daarvan gelijk een hinde over het veld liep. Oud-voetballer Charly Bosveld onthulde in het radio programma „Tussen Start en Finish" met medeweten van zijn (SpartaDclu- barts ..hagelslag" te hebben gegeten De toen verantwoordelijke medicus Joris van der Hoeven: „Bosveld wilde per se iets hebben. Ik heb toen iets laten namaken door een apotheker, waar absoluut geen schadelijke stof fen in zaten. Het werkte louter sug gestlef (in de medische wereld place bo genoemd - red Een goede trai ning is het enige, dat ln de voetbalwe reld tot, betere prestaties leidt." Zowel Hovenkamp als Bosveld klaag de er over. dat ze de nacht na de wedstrijd ln bed lagen te woelen. „Dat is niet abnormaal." zegt Kessel „De werking van suggestie-tabletten is zodanig, dat ze alles kunnen na bootsen Wanneer je iemand maar lang genoeg vertelt, dat hij zich be roerd voelt, dan voelt hij zich ook beroerd Een voetballer, die een fop- tabletje slikt, gaat er vanuit, dat er na de wedstrijd een reactie op volgt. De suggestie doet ook in dat opzicht zijn werk Een dopingsonderzoek kan uiteraard alles aan het licht brengen. Het is onbegrijpelijk, dat de KNVB er niets aan doet om de schijn, die ze tegen zich krijgt, in uitroeptekens om te zetten. Wanneer bijvoorbeeld Kessel er van overtuigd is. dat een voetballer niet „slikt" „en dat ben ik. omdat dat in het complexe voetballen niet helpt" kan er geen enkel probleem bestaan open kaart te spelen. Een nuchtere automobilist zal met alle soorten van genoegen in een blaas pijpje willen ademen Met een fles Vandaag, 19.30 uur: NAC-Willemll PSV-Feyenoord Den Haag-Ajax AZ'67-NEC Morgen. 14.30 uur: Roda JC-Go Ahead Wagentngen-Utrecht Excelslor-Twente Gronlngen-MVV Sparta-PEC Zwolle Eerste divisie Vandaag, 19.30 uur: Fortuna S-Eindhoven Morgen, 14.30 uur: De Graafschap-Volendam Haarlem-VVV Amsterdam-SVV Heracles-Veendam DS'79-Heerenveen Cambuur-Hel mond Sport Vlaardingen-Den Bosch Amersfoort-Telstar- Zaalhouder Kasper Kardolus: „Doorgaan op deze voet is volstrekt onmogelijk". AMSTERDAM Het ministerie van CRM heeft de stichting arbeidszaken betaald voetbal toegezegd dat per 1 januari 1981 de professionele staf met één man mag worden uitgebreid. Tot dusverre bemande alleen Joop van der Klink het bureau, dat een beter arbeidsverkeer in het topvoetbal dient te bevorderen. Ger Lagendijk van de spelersvakbond WCS is kan didaat om in dienst te treden van de stichting. Namens de WCS fungeert Lagendijk nu al regelmatig als advi seur van contractspelers. Bovendien mag hij dank zij een internationale Frits Kessel (1), hier met Jan Zwartkruis: „Ik geloof er geen pest (UEFA) licensie als enige in Neder- van, dat een voetballer met doping aangeduide middelen gebruikt", land als wedstrijdmakelaar optreden. Lagendijk zou namens de stichting door Fred Buddenberg ZOETERMEER In een brief aan alle schermverenigingen in Nederland heeft Kasper Kardolus geprobeerd duidelijk te maken dat het voor de schermsport van noodzakelijk belang is dat vandaag tijdens de algemene ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Amateur Schermbond in Den Haag het vertrouwen wordt opgezegd in het dagelijks bestuur van de KNAS. De vooraanstaande zaalhouder uit Zoetermeer legt in het schrijven uit dat de schermerij in Nederland niet gebaat is bij het beleid dat door het driemanschap Leenderts. Kem perman en Kal wordt gevoerd Medoc van 1976 achter de kiezen kan de daarop volgende discussie aan zienlijk moeilijker verlopen. .Kessel wil vooralsnog minder ver gaan: „Het meest objectieve is een dubbellint onderzoek. Als een speler iets wil weet noch hij noch de arts welk tablet hij in handen krijgt. Maar nogmaals, ik geloof er geen pest van. dat een voetballer met doping aangeduide middelen gebruikt. Het nadelige ef fect is veel groter dan het positieve." Medische encyclopedieën melden, dat het gebruik van bijvoorbeeld am fetaminen („familie" van de opwek kingsfamilie wekamine) door team sporters alleen maar averechts werkt. Verminderde besluitvaardigheid, een grotere kans op blessures (de pijn grens wordt verlegd), een langere her stelperiode en het onvermogen om de tactische bespreking aan de praktijk van de wedstrijd te toetsen, het zijn symptomen van het gebruik van am fetaminen. Niettemin werd Johnston in Argentinië op het nuttigen van fencamfamine (één van de amfetami nen) betrapt De Amerikaanse hor dpnloper Dick Howard greep in 1960 tijdens de Olympische Spelen van Rome naast een gouden medaille, probeerde zijn prestatiepeil met am fetaminen op te krikken en stierf een jaar later aan verslaving aan het pro- dukt. In 1967 kon achter de doods oorzaak van wielrenner Tom Simp son worden geschreven: amfetami nen Ondanks deze afschrikwekken de voorbeelden geven Nederlandse sportmensen jaarlijks zo'n twee mil joen uit aan de aanschaf van levens gevaarlijke pepmiddelen. De Belgi sche opsporingsbrigade (BOBi schroomt niet om in naam der wet de deuren van kleedkamers open te zwaaien. De KNVB verkeert nog in het prille stadium van het onderzoek om te onderzoeken of. enzovoort. arbeidszaken met name de transfers' naar het buitenland kunnen begelei den. Op dat terrein zijn nog altijd illegale makelaars werkzaam. De aanstelling van Lagendijk ligt vanwe ge een opmerkelijk probleem echter nog moeilijk. Sinds enige jaren is deze voormalige semi-prof een ambi tieus scheidsrechter. In korte tijd heeft hij het tot de amateur-hoofd klasse gebracht en het is niet onmo gelijk dat op korte termijn promotie naar het betaalde voetbal volgt. Een dergelijke carrière achten velen in de voetbalwereld onverenigbaar met -vakbonds- en makelaarswerk De stichting arbeidszaken gaat op 9 oktober met het sectiebestuur be taald voetbal de problemen inzake de commerciële arbeidsbemiddeling be praten. In dat gesprek eist de stich ting opheldering van vier sectiebes tuursleden die onangs de gewraakte transfers van Simon Tahamata. Piet Hamberg en Michel van de Korput er tegen de wil van de stichting door drukten. 'S HERTOOENBOSCH - Vier leden van de rennerscommissie van de NMB (Nederlandse Motorsportbond) hebben het bondsbureau in Den Bosch bezet. De2e actie is het gevolg van het ontslag van de secretaris van de NMB. Cees van der Kruys. Van der Kruys werd door het hoofdbestuur van de NMB verantwoordelijk ge steld voor de falsificatie van een aan tal telegrammen, waarin rijders van de NMB alsnog toestemming kregen om deel te nemen aan wedstrijden in het Belgische Sint Joris ten Distel. Tijdens de training kwamen twee coureurs van de NMB om het leven. De telegrammen die een dag voor het begin van de wedstrijden bij de orga nisatie waren binnen gekomen, wa ren ondertekend met KNMV, de orga nisatie die als enige internationale 1 startbewijzen mag afgeven. Een aan- tal leden van de NMB verwijt het I)|iqKoKo in K-tPaiTl hoofdbestuur en met name voorzitter UU»U«tU<I lil O Ittllll Van Bokhoven dat zij geweten heb ben van deze falsificaties. Volgens hen was het ontslag van Van der Kruys niet terecht. De bezetting druist ln tegen de af spraken die het hoofdbestuur van de NMB en de rennerscommissie woens dagavond in Vught overeenkwamen. Na een gesprek, waarin beide partijen hun standpunten op tafel legden, werd besloten het justitiële onder zoek af te wachten Na de uitslag hiervan zou het hoofdbestuur onmid dellijk een buitengewone algemene ledenvergadering bijeen roepen. ZEIST Johnny Dusbaba (Ander- lecht) ls door bondscoach Jan Zwart kruis opgenomen in de selectie van het Nederlands B-elftal, dat dinsdag avond in Kerkrade de Westduitse B- ploeg ontmoet. De selectie bestaat Uit: Hiele (Feyenoord), Van Gerven (FC Twente). Marijnlssen (Roda JC), Ehlen (Roda JC), Balkestein (Feye noord), Dusbaba (Anderlecht). Ver meulen (Feyenoord), Vreljsen (NAC). Jans (PEC). Broeken (Willem H), Mo lenaar (Ajax). Zondervan (FC Twen- tei. Schapendonk (MW). Valke (PSV). Pattinama (Excelsior) en Arntz (AZ). De actie van Kardolus vloeit voort uit de ontwikkelingen rond de wereld kampioenschappen voor jeugd, die in april in Venetië werden gehouden. Kardolus was voor deze gelegenheid aangesteld tot (onbetaalde) trainer- coach. In deze functie probeerde hij twee maanden voor het vertrek naar Italië contact te krijgen met de KNAS over de te volgen selectie-pro cedure en de reis. Hij kreeg geen antwoord en ook op een tweede po ging, een maand later, werd niet gereageerd. Ook de derde brief, twee weken voor vertrek, bleef onbeant woord. Tien dagen voordat de reis naar Venetië een aanvang nam kwam er eindelijk bericht van de KNAS. Er was een bijeenkomst geregeld in Utrecht, waar Kardolus tot zijn stom me verbazing hoorde hoe de ploeg was samengesteld en dat de reis naar Italië per bus zou geschieden. Twee zaken, waarover Kardolus zo graag overleg had gepleegd. Eerst de reis. „Als trainer-coach van de jon gens degenploeg heb ik alle zeven selectie-wedstrijden met mijn eigen auto bezocht." zegt de Zoetermeerse maitre „In totaal heb ik 6500 kilome ter afgelegd, terwijl de meisjes naar drie van de vijf selectiewedstrijden met het vliegtuig zijn gegaan Plus twee begeleiders van de bond. De verhoudingen zijn dan toch zoek. De KNAS gaf geldgebrek op als reden voor de busreis naar Venetië Via de commissie maatschappelijke begelei ding topsport van de NSF (Neder landse Sport Federatie, red.) heb ik geïnformeerd of het mogelijk was een paar honderd gulden meer te krijgen voor een treinreis. Toen hoorde ik dat de KNAS bij de NSF een aanvraag had ingediend voor een subsidie voor een vliegreis van acht personen en dat die aanvraag door de NSF met honderd procent was gehonoreerd. Nou. ik ben niet eens te beroerd om met de fiets te gaan. maar dit is natuurlijk niet te geloven" En dan de selectie-procedure Kardo- AMSTERDAM De loting voor de tweede ronde van de drie Europa Cuptoernooien in Zürich heeft voor een drietal Nederlandse clubs een Westduitse opponent, opgeleverd In de Europa Cup voor landskampioe nen treft Ajax een oude bekende. Bayern München. In het UEFA Cup toernooi stuit PSV op Hamburger SV en komt FC Utrecht uit tegen Ein- tracht Frankfurt Een Nederlands- Westduits onderonsje, dat volgende week al een voorproefje krijgt. Dan namelijk spelen het Nederlands A- en B-team plus Jong-Oranje tegen hun Westduitse tegenstrevers Bekerhouder Feyenoord moet in de tweede ronde naar het Deense Hvi- dorvre, een tegenstander die op pa pier het minste sterk lijkt., van alle opponenten die de zes Nederlandse clubs hebben geloot In het UEFA Cup-toernooi ontmoet AZ het Bul gaarse Levski Spartak Sofia Het meest in het oog springt de her nieuwde confrontatie tussen Ajax en Bayern München. Ajax-trainer Leo Beenhakker: „Wij konden gewoon niet verwachten dat het net zo mooi zou zijn als vorig jaar met achtereen volgens HJK Helsinki. Omonia Niko- sia en Strasbourg. Maar dat we uitge rekend één van de drie ploegen moe ten treffen die wij als ongewenst had den beschouwd. Real Madrid. Liver pool en Bayern. kan bezwaarlijk leuk worden genoemd. Het blijft in ieder geval ëen uitdaging en als we het goed zouden doen is het natuurlijk uitstekend voor onze faam in Eu ropa Ajax en Bayern ontmoetten elkaar Real Madrid (Spa)-Honved Boe dapest (Hon), FC Aberdeen (Sch)- Liverpool (Eng). Banik Ostrava (Tsj)-Dynamo üost-Berlijn (DDR). FC Nantes (Fra)-Inter Mi lan (Ita), CSKA Sofia (Bul)-Szom- bierki Bytom (Pol). Bayern Mün chen (WDD-Ajax (Ned), FC Basel (Zwi>-Rode Ster (Joe), Spartak Moskou (Sow)-Esbjerg BK (I>en). Waterschei (Kel)-Fortuna Düsseldorf WDI). Carl Zeiss Jena (DDRFValen- cia (Spa). Waterford (lert-Dinamo Ti- flis (Sow), West Ham United iGBf- Poltitechnica Timisoara (Roe), Hido- vre (DenV-Feyenoord (Ned), Malniö FF (Zwe)-Benfica (Por), Spartak Praag (Tsjj-SIavia Sofia (Bul), FC Hangar (Noo)-N'ewport County (Wal). Dundee United (Sch) - Lokeren (Bel), AC Torino ifta) Maagden burg (DDR), PSV (Ned) - Hambur ger SV (Wdl), Zbrojovka Brno (Tsj) - Real Sociedad (Spa), FC Köln (Wdl) - Barcelone (Spa). FC Twente (Ned) -Dynamo Dresden (DDR). Sochaux (Frai-Boavisto Porto (Por). Widzew Lodz (Pol) - Juventus (Ita), FC Porto (Por) - Grasshoppers (Zwi), FC Kaisers- I au tern (Wdl)-Standard Luik (Belg), VFB Stuttgart (WdD-FC Vorwarts Frankfurt Oder (DDR), St. Mirren (SchPSt. Etienne (Fra). Ipswich Town (GBPBohemians Praag (Tsj), Levski Spartak Sofia Bul)-AZ'67 (Ned), Beroe Stara Zagora (Bul)-FC Radnicki (Joe), FC Utrecht (Ned)-Eintracht Frankfurt (Wdl). lus: „N.a iedere.selectie-wedstrijd heb ik een uitvoerig rapport uitgebracht. Nooit is er iemand met mij meege reisd en nu werd achter mijn rug om een ploeg samengesteld. Zo had de KNAS Eric Zwennes, één van Neder lands beste schermers, buiten de ploeg gelaten omdat hij door studie redenen de laatste twee selectie-wed strijden had moeten missen. De KNAS wees een vervanger aan. die geen enkele selectiewedstrijd had meegedaan. Zwennes is uiteindelijk, op kosten van onze vereniging, toch meegegaan. Het is onbegrijpelijk. Met het vorige dagelijkse bestuur was afgesproken dat vertegenwoordi gende ploegen door de trainer-coach in overleg met de KNAS zouden wor den samengesteld. En dan krijg je dit" Enkele weken na terugkeer uit Vene tië kreeg Kardolus bericht van de KNAS. Op de buitengewone vergade ring van 26 maart, dus nog vóór het vertrek naar Italië, was besloten dat op de diensten van Kardolus als trai ner-coach geen prijs meer werd ge steld. Met andere woorden: Kardolus was op 26 maart ontslagen, maar hij kreeg dit bericht pas vla een brief van het KNAS-bestuur van 4 mei. Kardo lus: „Ik ben samen met de voorzitter van de technische commissie Janssen als mede-chauffeur van het busje naar Venetië gereisd. Die man wist van mijn ontslag af. maar hij heeft er tijdens de reis en het verblijf met geen woord over gerept. Dat is toch werkelijk niet te geloven" Na al dit onbegrip is Kasper Kardo lus tot de conclusie gekomen dat het zo niet langer kan. Hij hoopt dat zijn brief het gewenste resultaat oplevert een nieuw dagelijks bestuur ,,Ik doe dit niet uit wraak jegens die mensen, maar door al deze ontwikkelingen is de schermsport benadeeld En dat gaat mij aan het hart- Ik wil dat de schermsport weer gaat bloeien en ik betreur dat het op deze manier moet. Overal lees je negatieve verhalen van het bondsbestuur en ik hoop dat de schermwereld daar. net als ik. meer dan genoeg van heeft. Ik verwacht wel steun van de verenigingen, want wat er de laatste tijd heeft plaatsge vonden is meer dan onfatsoenlijk Doorgaan op deze voet is volstrekt onmogelijk" TILBURG Jan Timman heeft de afgebroken partij uit de elfde en laat.- ste ronde van het internationale schaaktoernooi van Tilburg tegen Spasski beëindigd met remise Door deze puntendeling is Timman op de derde plaats geëindigd met 6' punt. een vol punt minder dan winnaar Karpow Eindstand l Karj*.* 7 2 Porasc.h 7 3 Timman 6' 4 Sosonko en Spa&ski 6. 6 Taló't 7_ Lanen en Hori 5 9 Andersson Hübner Ribli4'.- 12 Kava- ADVERTENTIE bij de seizoensstart in het Amster dam-toernooi. Ajax werd in dat duel winnaar na strafschoppen. „Toen." zei Beenhakker, „hebben wij achter zonder al te grote problemen de zaak dicht kunnen houden. Wat op dit moment mogelijk was. zou in de Eu ropa Cup ook moeten kunnen lukken De grote vraag is alleen welke groep spelers Ajax voor de wedstrijden te gen Bayern beschikbaar heeft. Öp 22 oktober in München kunnen Ling, die dit weekeinde Weer meegaat naar Den Haag. Kieft en Ophof er bij zijn Hamberg en Van Geel zeker niet." Ajax wil bij de KNVB proberen de competitiewedstrijd voor de tweede Europa Cup-ontmoeting, tegen NEC te verschuiven. Beenhakker „Zwart kruis roept altijd uit dat Europees voetbal verschrikkelijk belangrijk is voor de vorming van spelers. De KNVB stuurt briefjes met „veel suc ces" en onderstreept de waarde van goed presteren in Europese toernooi en voor het nationale voetbal, omdat er dan meer clubs aan de strijd om de UEFA-Cup mogen deelnemen Nu heeft de bond opnieuw de kans aan te tonen hoeveel waarde ze er werkelijk aan hecht.. De wedstrijd tegen Gro ningen kon niet worden verzet., mis schien die tégen NEC wel. Wanneer die vier dagen naar voren zou kun nen. zijn er geen echte problemen Ik ga onmiddellijk contact opnemen met mijn 'bestuur dat dan verder moet praten met de KNVB Met een merkwaardig soort logica reageerde Thijs Libregts op het resul taat, van de loting voor de tweede ronde yah de UEFA-beker. waarin PSV tégenover Hamburger SV komt te staan. „We kunnen de HSV nu beter hebben dan dat we er in de finale mee te maken krijgen." Overigens wilde de PSV-coach nau welijks iets kwijt over de tegenstan der die hij wel als gevaarlijk en erg sterk kwalificeerde „Met Bayern München beheerst HSV het voetbal in de Bundesliga Het Duitse club voetbal is het beste van Europa, dat is vorig jaar wel gebleken." Libregts toonde zich niet ontevreden met deze opponent en ook zijn spe lers hadden er wel vrede mee Adri van Kraay: ,.Ik speel graag tegen een Duitse club. Braunschweig hebben wij een paar jaar geleden gehad en daarmee hadden we niet zoveel moei te Huub Stevens „HSV, wat een tegenstander Dat spreekt een beetje aan." En tenslotte doelman Pim Doesburg „Ik heb zelf geen ervaring me een Duitse ploeg, maar ik heb er wel veel vertrouwen in Verdedigend loopt het bij ons nu lekker en als we voor ook wat stabieler gaan spelen, dan zie ik het wel zitten. Trouwens, we hebben nog even de tijd." Een doodse stilte viel in de catacom ben van het stadion Galgenwaard toen bekend werd dat Eintracht Frankfurt de komende tegenstander is in het toernooi om de UEFA-Cup Het was Leo van Veen die als eerste de stilte verbrak ..Wat was ik daar graag bij geweest." sprak hij „Dit- kan een topper worden van de eerste orde." Leo van Veen zal ook tegen Eintracht nog niet mogen aantreden Dankzij zijn Amerikaanse avontuur bij de Los Angeles Aztecs is hij tot en met de kwartfinales van het UEFA- Cup toernooi niet gerechtigd om voor Utrecht te spelen Toch was bijna iedereen het erover eens dat de win naar van de UEFA-bokaal wel eens te sterk kan zijn voor de Utrechtse Cup debutant Vooral de wijze, waarop Feyenoord vorig seizoen door Eintracht werd overklast staat alle spelers nog bij Directeur Hesselberth vond het niet zo onplezierig dat Utreeht een sterke partner har) gekregen „Dat betekent een vol stadion lijkt me", sprak hij. „Het is natuurlijk een ploeg met een enorme reputatie, maar als je ziet wat ze in de competitie presteren moeten er in Utrecht toch kansen voor ons zijn Han Berger was minder opge wekt. De trainer van Utrecht opper de ..We hebben een ploeg die voor een stuntje kan zorgen en wie weet gebeurt, dat nu ook Ik ben niet be droefd, maar een andere en minder ervaren tegenstander had ik me wel gewenst gratis deze Prisma Pocket Pocket bij de boekhandel of Het Spectrum BV Antwoordnummer 1060 3500 VE UTRECHT J00 33.06J 'O.ltfdOINTRES

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 25