Gedrag Nastase lokt publiek Collard onderbreekt Canadees avontuur Slaap Karpow kan alleen nog maar winnen Geen ereplaatsen voor Nederlanders Mohammed Ali mensen in de sport Elegante kleding voorde extra forse en lange man High, Mighty Roemeen gewild object voor organisatoren van tennisevenementen Jol en Otto in Jong-Oranje Wereldkampioen beheerst schaakwereld Heerenveen tussenstation voor ijshockeyer Benfica in tweede ronde Broers negende in Ster der Beloften I VRIJDAG 3 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 19 - R 23 - HS 21 door Fred Buddenberg GRONINGEN Ilie Nastase is voor iedere organisatie van een tennisevenement een gewild object. De Roemeen is door zijn technische kwaliteiten, maar vooral door zijn tempera mentvol. dus grillig, karakter een publiektrekker van de eerste orde. De organisatoren van het toernooitje dat deze week in alle stilte aan zeven Nederlandse plaatsen voorbij trekt, Sweitze Roffel en Frans Steur, hebben dat goed begre pen. De aanwezigheid van Nastase is voor dit gebeuren van financieel grote waarde. Het is niet toevallig dat de Roemeen voor de zesde maal present is bij de zevende editie van het toernooi van Roffel en Steur, dat dit Jaar een prij- zenpot van 175.000 dollar heeft. Al leen vorig Jaar ontbrak de Roemeen, omdat hij ten gevolge van een mana gerswisseling een dubbel contract had getekend. Het ontbreken van Nastase werd toen echter opgevan gen door de aanwezigheid van de Zweed Björn Borg. Ditmaal is de 34- jarige Roemeen een belangrijke scha kel in het gebeuren. Het Nederlandse publiek loopt niet zo gauw warm voor de tennissport en Nastase is. naast uiteraard Tom Okker, de trekpleister in het deelnemersveld, dat verder weinig klinkende namen als Dibbs, Pecci. Mayer en Sadri (invaller voor de aan zijn oog geblesseerde Tanner) bevat. Ilie Nastase weet dat zijn grappen en grollen bij het publiek vaak goed in de smaak vallen, al zegt hij dat hij niet speciaal voor die toeschouwers de grapjas uithangt. „Op trainingen, waarbij helemaal geen publiek aan wezig is. gedraag ik me pricies het zelfde als in een partij. Ik gedraag me zo, omdat ik zo ben. en niet omdat het publiek het zo leuk vindt. Ik word ook niet betaald door het publiek. Ik ben helemaal geen goede showman, een clown is veel leuker dan Nastase. In een circus zou ik niemand aan het lachen krijgen. Op het tennisveld la- ROOSENDAAL Het wil maar niet vlotten met het toernooi van Sweitze Roffel en Frans 8teur. Nadat op het laatste moment de Amerikaan Ros- coe Tanner met een oogblessure verstek moest laten gaan. laat ook de publieke belangstelling het afweten. Na vier wedstrijdavonden zijn tol nu toe In totaal 8300 mensen komen kijken. Olster- avond in Roosendaal waren er het meest: 2300. In Leidschendam was de belangstelling zeer gering. 81echts 600 mensen bevolkten daar de tribune In Enschede kwamen 1300 toeschouwers en Oronln- gen verwelkomde 2000 belangstellenden Enschede Peccl (ParvDIbbs <V8> 6-4, 4-6. 8-1: Nastase (Roe>-Okker (Ned) 7-5. 3-6. 6-1 Oronln- gen: Nastase (Roe)-8adrl <V8> 7-6. 6-4: Mayer (V8>- Peccl (Par) 6-4. 6-1 Leidschendam: 8adr! (V8>- Dlbbs <V8) 4-6. 6-1. 7-5; Mayer <V8>-Okker (Ned) 6- 3. 6-1 Roosendaal: Nastase (Roe(-Peccl (Par) 6-3. 6-4. chen de mensen er wel om, terwijl ik het niet met opzet doe. Ik ben nu eenmaal zo." Niet iedereen echter is gelukkig met de show. die Nastase tijdens een par tij opvoert. Zo zijn er bijvoorbeeld de scheidsrechters, die het geregeld met de Roemeen aan de stok hebben. Nastase: „Ik vind het helemaal niet erg als een scheidsrechter een fout maakt. Wanneer ik op die stoel zou zitten, zou ik evengoed vergissingen Ilie Nastase: 'Ik ben geen goede showman' tennis omgaan, vind ik niet normaal. Iedereen praat hierover, maar ieder maken. Het nare aan scheidsrechters jaar wordt het weer meer. Tennis is vind ik dat er niet met die mensen te op dit moment enorm populair, mis- praten valt. Ze komen nooit op een schien dat het in de toekomst opeens ZEIST In de selectie van Jong-Oranje, dat op woens dag 8 oktober in München een vriendschappelijk duel speelt tegen Jong-West- Duitsland, zijn de Twente- spelers Martin Jol en Heini Otto opgenomen als dispen satiespelers. De teams, die uit spelers onder de 21 jaar bestaan, mogen er ieder twee hebben. De selectie bestaat uit veer tien man, twee spelers zullen er in het komende weekein de aan worden toegevoegd. De spelers zijn: Edwin Met god (Haarlem), Hans de Ko-> ning, Richard van der Meer, Ronald Weijsters (AZ'67), Sjaak Troost (Feyenoord), Theo Lokhof (NAC), Martin Jol, Heini Otto (FC Twente). Jurrie Koolhof (Vitesse), Willy Carbo, Frans Adelaar (FC Utrecht), Ruud Kaiser (Anderlecht), Michel Valke en Willy Jansen (PSV). Grij zenhout GENT De Nederlandse voetbaltrainer Han Grijzen- hout is aangesteld als oefen- meester bij AA Gent. Grijzen- hout die op vrijdag 19 septem ber bij Club Brugge werd ont slagen, volgt Leon Noliet op die door de clubleiding aan de kant werd gezet. beslissing terug en het enige wat ze tegen Je roepen is: go on and play tennis. Ze zijn niet flexibel in een discussie. Ik vind het belangrijk om een scheidsrechter attent te maken op een foute beslissing. De kans is klein dat zij de fout corrigeren, maar wanneer Je pas na de partij reageert, weet Je zeker dat het te laat is." Zijn gedrag op de baan is Nastase al komen te staan op ellenlange schor singen en reeksen van geldboetes. In verhouding met de smakken geld die er in het professionele tenniswereld je te verdienen zijn, hebben die geld straffen niet veel om het lijf. En toch vindt Nastase het iedere keer weer zonde, wanneer er geld van zijn ge wonnen prljzenbedrag wordt inge houden. „Ik heb er geen idee van hoeveel geld ik in mijn loopbaan al aan boetes heb betaald. Ik hou niet van rekenen en vooral niet wanneer het om uitgaven gaat. De mensen verkijken zich op het inkomen van een tennisspeler. Er gaat een hoop geld vanaf, zoals aan het reizen, het verblijf in hotels, Je gezin, noem maar op. Voor de nummers één en twee aan de top is er een hoop te verdienen, maar voor de jongens daaronder valt het best mee. De bedragen die in het is afgelopen." De Roemeen heeft wei nig te klagen over de financiën. Aan het begin van dit jaar stond hij op de „geldranglijst aller tijden" op de tweede plaats met een salaris van 2.102.861 dollar, een slordige vier mil joen gulden. Zorgen over zijn toekomst hoeft Nas tase zich niet te maken. Dat doet de Roemeen dan ook niet. Zo zegt hij: „Zolang ik het leuk vind om de baan op te gaan, blijf ik tennissen. Gaat de lol er vanaf, dan stop ik, maar ik kan niet zeggen wanneer dat is. Dat kan nog één jaar duren, maar ook twee of drie. Het leven van een tennisser is vaak heel vervelend. Niet als je speelt in New York of Parijs, daar is vol doende te beleven. Zo was ik vorige week in Parijs. Dat vond ik leuk en ik heb met Pecci een hele week daar rondgelopen. Lekker een week zonder tennis, dat moet mogelijk zijn. Leven als een normaal mens is soms best leuk. Na mijn carrière wil ik bezig blijven in de tennissport. Misschien in de public-relations. Er zijn moge lijkheden genoeg om aan de slag te komen. In Roemenië is veel werk te doen. maar ik hou er niet van om op één vaste plaats te blijven, het reizen zit nu eenmaal in mijn bloed." door Max Pam TILBURG Door een remise met Tal in de laatste ronde heeft wereldkampioen Anatoli Karpow het internationale schaaktoernooi van Tilburg gewonnen. Op het moment dat Karpow de partij remise gaf reeds na 21 zetten kreeg Portisch de mogelijkheid om bij winst op Hübner met de wereldkampioen gelijk te komen. Portisch voelde zich kenne lijk niet zo gedisponeerd, want hij deed geen enkele poging om Hübner aan de tand te voelen, waardoor de laatste ronde een droefgeestige anti-climax werd. Karpow heeft dus weer gewonnen. Hij doet de laatste jaren niets anders. Gezien zijn leeftijd ziet het er naar uit, dat hij ook de komende jaren de schaakwereld zal beheersen. Afgezien van de vijftigjarige Kortsjnoj, lijkt alleen Kasparow een bedreiging te kunnen vormen. LISSABON - Benfica heeft zich In door Erik Oudshoorn HEERENVEEN Reeds op vijftien-jarige leeftijd genoot Tonny Collard erkenning in Nederlandse ijshockeykrin- gen. De toenmalige bonds coach Hal Laycoe was vooral gecharmeerd van het Utrecht spelertje. Collard mocht met het nationale team mee naar het wereldkampioenschap In Lissabon geplaatst voor de tweede Japan, louter om even aan het ronde door het duel met Dynamo Zagreb met 2-0 te winnen. De rust stand was 1-0 door een treffer van Nene in de 17e minuut. In de 57e minuut maakte Cesar het tweede doelpunt voor Benfica. De eerste wedstrijd was in 0-0 geëindigd. De 40- jarige Portugees Jose Lopez Brito overleed in Lissabon na een val van de tribune. Brito was tijdens de wed strijd Benfica-Dinamo Zagreb op het hek van een noodtribune geklom men Hij verloor het evenwicht. Twee andere toeschouwers werden ge wond. Talrijke supporters moesten zich na afloop van het duel voor brandwonden laten behandelen. ZIJ waren geraakt door vuurwerk. Straffen ZEIST Jacques Troost van Feyenoord en ..Ko- ko" Hoekstra van PEC zijn door de tuchtcommls- sle van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst Troost rnoet daarbij een boete van vierhonderd gulden betalen en Hoekstra van tweehonderd vijftig gulden. Belden liepen vorige week zaterdag tegen hun derde -iele kaart op De overige straffen die de tuchtcommtssie uitsprak zijn. H. Bastianl (Amsterdam) drie wedstrijden, O vsn der Lem 'Utrechti één wedstrijd en een voorwaardelijk plus een boete van 350 gulden. E Wlerenga (Veen- darm vier wedstrijden en een boete van 150 gulden Sporttoto DEN HAAO De resultaten van de voetbalwed strijden, die voorkomen op het formulier 39a van de Europa Cup-toto, zijn: AJax-Dynamo Tirana I- 0. Austria Wlen-Aberdeen 0-0. FC Basel-Club Brugge 4-1. Nottingham Forest-CSKA 8ofla 0-1, Feyenoord-Ilves Tampere 4-2. Carl Zeiss JenaAS Red Boys-AZ'67 0-4, Wolverhampton Wanderers PSV 10. FC Utrecht-Arges Pitestl 2-0. JFK Oö te borg-FC Twente 20. Anderlecht-FC Kalserslautem 3-2, AC Torino-RWDM 1-2 .grote werk" te ruiken. Daar bleef het inderdaad ook bij, want hij zou zich een week lang zitten te verbijten op de reservebank. Laycoe vond dat Nederland omzichtig moest omspringen met het „unieke talent" Collard. Hij be schouwde de benjamin toen als de grootste Nederlandse belofte voor de toekomst. Dat was in 1977. Inmiddels heeft Collard aardig wat omzwervingen achter de rug. Na het wereldkampioenschap in Tokio, waar Nederland overigens degradeerde naar de B-Groep, zocht hij emplooi bij Amsterdam. Samen met zijn min der begaafde broer Leo Collard en Jan van der Kraak wilde hij weg bij het gedegradeerde Utrecht. Maar de ijshockeybond blokkeerde de over schrijvingen (een dergelijke situatie doet zich thans ook voor bij vijf Gro- ningen-spelers) en Tonny kon slechts aan de slag in de tweede divisie. Hal verwege het seizoen werd hij door de strafcommissie uit de roulatie geno men: een zware overtreding (kicking, het met de schaats trappen naar de tegenstander) leverde hem een schor sing op van een jaar. Een telefoontje van een fanatieke oom uit Canada was echter voldoende voor Tonny Collard om de overstap naar Noord- Amerika te wagen. Als een jong gastarbeidertje kwam hij het eerste seizoen in dienst bij een junior B-team van Scarboro Bruins in Toronto. Dat was absoluut geen stap terug. Een Canadees junior B-team kan wedijveren met een middelmatig Nederlands eerste divisieteam. Trou wens, Collard boekte progressie. Vo- Tonny Collard rig seizoen kwam de Utrechtenaar uit voor London Knights, een junior A- team. In 67 wedstrijden (er worden soms vijf duels per week afgewerkt) scoorde hij 41 doelpunten en bracht hij 40 assists op zijn naam. Daarmee solliciteerde hij in feite naar een lu cratief profcontract. Maar Tonny Col lard speelt dit seizoen gewoon in Ne derland, bij Heerenveen Flyers. Dë verloren ijshockeyzoon is weer te recht, de vraag is alleen voor hoe lang. Collard keerde niet uit vaderlands liefde terug op eigen bodem. Hij hoopt onder Nederlandse vlag alsnog een Canadees profcontract af te dwingen. Collard legt uit: „Ik ver wacht dat er dit seizoen van overzee scouts zullen komen om in Neder land. Zweden en West-Duitsland naar talent te zoeken. De Canadezen be seffen dat het gedaan is met hun ijshockey. Ze willen zich nu oriënte ren op de Westeuropese markt. Ik heb voor Heerenveen gekozen vanwege de Europa Cup en straks wil ik me met het Nederlandse team tijdens het wereldkampioenschap in Zweden in de kijker spelen." Het lijkt allemaal wat omslachtig, mp.ar Collard zag voor zichzelf in Ca nada geen ontplooiingsmögejijkhe- den. Hij kent zijn beperkingen. „Ik ben nog te tenger", constateert de nu negentienjarige ijshockeyer spijtig. De NHL (Noord-Amerikaans Hockey- bond, red.) organiseert ieder jaar een zogenaamde draft. Dat is een soort spelersexhibition voor junioren. Tij dens selectiewedstrijden moet je je dan bewijzen. Toen ik de namen las van uitgenodigde ijshockeyers schrok ik me rot. Het waren allemaal reuzen, die bekend stonden om hun brute geweld. Ik heb dan ook feeste lijk bedankt. Mijn oom was furieus en mijn medespelers verklaarden me voor gek. Maar ik heb de eer aan me zelf gehouden. De NHL wil grote domme ijshockeyers en daar wilde ik niet tussen staan. Later belde de coach van London Knights. Of ik niet bij hen terug wilde komen. Toen had ik echter al .ja" gezegd tegen Heeren veen Mocht ik niet voor Zweden ge selecteerd worden, dan keer ik in maart weer terug naar Canada. Net op tijd voor de play-offs." Tonny Collard weet dat hij ln Neder land zijn carrière op het spel zet. De competitie in eigen land heeft in het verleden bewezen niet te kunnen fun geren als springplank voor een prof verbintenis in Canada of de Verenig de Staten. Spelers als Larry van Wie ren en Jack de Heer kunnen daarover meepraten Ze weten dat in Canada het grote geld ligt opgeslagen maar het blijft een utopie om ook uit de ruif te mogen meëten. Een profcon tract bij een farmclub, het laatste tussenstation naar de absolute top, levert een jaarsalaris van veertig dui zend gulden op. NHL-clubs betalen een ton tot een half miljoen per jaar. Al naar gelang de kwaliteiten. Kort om, het grote geld lonkt, maar het zou aan Tonny Collard best wel eens voorbij kunnen gaan. Collard: „Dan Jan Timman eindigt vermoedelijk als derde. Met een bewonderenswaardige inzet, waaraan heel wat andere spelers in dit toernooi een voorbeeld kunnen nemen, speelde hij in de laatste ronde tegen SpasskJ op winst. Hij bereikte tenslotte een eindspel met een pion meer. Toren plus paard en drie pion nen tegen toren plus loper en twee pionnen, maar aangezien de pionnen op dezelfde vleugel staan, moet Spasski vanuit de afgebroken stand remise kunnen bereiken. Sosonko, wiens partijen tot nu toe alle in remise waren geëindigd, be reikte tenslotte toen nog een plussco re. Een kwestie van eigen verdienste was dat niet, want zijn tegenstander Ribli was 's ochtends al naar Honga rije teruggereisd in verband met het overlijden van zijn vader. In dit weinig opwindende slot van het toernooi, was de partij Larsen-Hort nog de meest belangwekkende. Lar- sen kwam bedenkelijk uit de ope ning, maar begon toen vindingrijk te schwindelen. „Ach, wat had ik toch een pech", riep de klager Hort na de partij, „ik had misschien op herha ling van zetten moeten ingaan, maar ik wilde winnen. Ik kon het toernooi toch niet afsluiten met elf remises?" Elfde ronde: Sosonko (Ned)-Ribli (Hon) 1-0 (Regle mentair. omdat Ribll door trieste familieomstan digheden werd teruggeroepen) Karpow (Sow)-TaJ (Sow) 1/2-1.2 Larsen (Den)-Hort (TJs) 1-0 Timman (Nedl-Spasski (8owi afg. Hübner (Wdl(-Portisch (Hon) 1/2-1/2 Kavalek (VS)-Anderason (Zwe) 1/2-1/ 2. Eindstand: 1 Karpow 71/2 2. Portisch 7 3 Timman 6 1 alg 4 Sosonko 6 5. Spasski 51/2 1 alg. 6. Tal 51/2 7/8. Larsen. Hort 5 9/11. Andersson, Hübner, Ribli 41/2 12. Kavalek 4. Ongeacht de uitkomst van het ge vecht tussen Mohammed Ali en Larry Holmes wordt in Amerika al gesproken van de „last hurrah", en om duidelijk te zijn slaat dit alles op het optreden van de professione le bokser Mohammed All. Het prot serige gevecht, uiteraard in het van zwart geld aan elkaar hangende Las Vegas gehouden, was vannacht op de televisie te zien. Heeft u het gemist? Of de tijd niet heeft stil gestaan! Of we niet al volgepompt zijn met voze shows, Ron Brandsteden en andere namaakprodukten van deze maat schappij. Moeten we in het begin van de jaren '80 weer naar die onzin van Ali gaan zitten kijken: het is bijna niet te geloven. En was dat vroeger niet leuk? Die gevechten uit Ceasar Palace, Kongo, Djakarta. Haïti, Hawaï of welk ander tropisch gehucht waar men gewoon een boksring neergezet had en waar ie dere gek zich door Ali liet neertim- meren! Waar een plaatselijke rijke de miljoenen dollars in een palm boom gehangen had die er dan door Ali uitgehaald werden. Wat hebben we er van genoten, nachten lang. We gingen lekker laat naar het café om een goeie bodem te leggen en discussleerden vast over de afloop. En iedereen was op zo'n avond bokskenner en iedereen vond Ali machtig en om drie uur barstte je van de slaap en om vijf uur werd je op de bank liggend wakker. Of de partij was afgelopen en sneeuw op de televisie verstoorde je verdere leven, of All was in de negende ronde bezig zijn tegenstander te teisteren en Je nacht was alsnog gered maar de volgende ochtend zou je niets vertellen van het hiaat van die eerste negen ronden. En dat was dat. Die gevechten om wel tig wereldtitels tegen welke te genstander dan ook, tegen grote en kleine beulen, met grote groene broeken, met sponsornamen onge geneerd op de buik en met schoe nen, met stijve onderlip en met alle maal die blik in de ogen van „mij doe je niets". Maar Ali deed ze alle maal wel wat. Er was die kleine homp spieren, die later nog in Til burg optrad als een soort popzan ger, kom, de naam is me al ontscho ten zo vergankelijk is boks- roemoké die man met die veel te jolige grote broek die maar door bleef hengsten en toen All zijn kaak in twee stukken ramde of zoiets En later was er die grote gemene, met die scherpe voortand, die Spinks, die jonge god van het bok sen die nu de zelfkant van het leven optimaal bewondert er toentertijd eerst Ali afdroogde en toen later weer ongenadig op zijn donder kreeg. Het waren allemaal namen die kwa men en passeerden. Een lang leger van hard meppende, sterk gespier de bonken. Amerikaanse negers die door hun land- en rasgenoten afge tuigd werden en met een zak vol geld de wonden konden laten ver zorgen En zo heel soms was er ook een Europeaan. Ik herinner me nog een grote Engelsman, een man met een afmakersinstinct, Ali keek hem even aan, haalde de schouders op en bleef vervolgens staan. De man kon terug naar Engeland maar moest wel de zijdeur nemen. even kon een film met Sidney Poi- tier in de hoofdrol. Van Rome 1960 tot en met de laatste jaren van '70, wat een prachtige loopbaan en dat was allemaal achter de rug. Punt erachter en lang leve de volgende kampioen. Vergeet dat dus maar. Ali kroop het trainingskamp weer in, verloor zijn vetrollen en andere gewichten en sloeg tegen zandzakken en deed als of het een lust was. Hij verloor bijna dertien kilo en leek voor buiten staanders fit. Kenners zeggen ech ter dat Ali er nog nooit zo goed uit zag als de afgelopen dagen, dat zijn buik gladder dan ooit was, dat zijn spieren zeer geprononceerd waren en dat zijn geest meer dan helder overkwam. Kortom: Mohammed Ali was op 38-jarige leeftijd klaar voor zijn zoveelste titelgevecht en wie lachte daar? De sportwereld lachte! De wereld die hem gezien had, die tegen hem gezegd had hartelijk dank, dat was het. Gedurende twin tig jaar in al die ringen waar hij tegen al die tegenstanders had ge knokt, waar hij de vlinder- en de bijtheorie aanhing, waar hij tegen standers met die ijskoude blik tot stof deed worden, waar hij die stijve lip aan de wereld toonde, waar hij danste tot de tegensander duizelig werd, waar hij zijn dekking liet zak ken, waar hij opponenten verneder de, in elkaar hengste of ze min of door Mart Smeets Hij schijnt nu achtendertig jaar oud te zijn en de laatste beelden die ik me van hem herinner dateren van een goed jaar terug. Eerst wierp hij zich op als een soort vredesstlchter voor de Ira-situatie en vervolgens trad hij ln Luik ln België nog wel op in een soort afscheidswedstrijd. Ge zet, mollig en rolllg stond hij in de ring en sloeg wat Belgen op luie hoofd. Zijn vetrollen wiegden op de maat van de slagen, zijn dansen was vervangen door rondlopen en de rollen wiegden de gehele wedstrijd mee. Het ene dat steeg was zijn bankrekening. Hij was welwillend bereid om daarna met iedereen te spreken, lachte naar wat meisjs en deelde handtekeningen uit. Het leek het einde van een groot kampi oen. Hij zou zich terugtrekken, zijn prachtige loopbaan zat er op, mis schien nog wat memoires en als het meer spaarde en ze alleen maar murwer sloeg. En in 1980 stond hij daar weer. Om zijn bankrekening nogmaals aan te vullen. Om voor het modale bedrag van tien miljoen de wereld weer eens om zich heen te voelen, om tegen zijn ex-sparring partner Hol mes te knokken, om de wereldti tel En wie keken naar dat alles. Wij dus, de wereld. Via camera en satelliet, omdat we het niet konden laten, omdat de naam van Ali nog altijd heilig was en omdat de com mercie en de televisie nog altijd vonden dat zoiets live op de buis moest. En we tuinden er weer in. We keken weer naar een van de meest mensonterende bezigheden ter we reld: professioneel boksen, oftewel één man die een ander de hersens letterlijk in elkaar stampt. En we deden dat met een kleine reserve want het ging hier toch immers om Mohammed Ali, de held van de ja ren '60 en '70 en dat maakte toch al veel goed. Boksen was als je hem zag toch de noble art of selfdefence, techniek zegevierde toch bij hem en wat kon het ons schelen dat boven dit alles die prachtige groene dollar hing. Het was Ali, met stijve lip, grote bek en strakke blik. Dansen als een vlinder en steken als een bij. Een zootje patsers, gokkers en an dere onderwereldkippetjes in de zaal, de lampen aan, de camera's op toeren en klaar was Mohammed Ali. Nog nooit was hij zo in vorm ge weest, hij klaar voor het gevecht en had al weer een grote mond. Knap natuurlijk om je zo in condi tie te kunnen werken. Misschien wel perfect, typisch Ali. En hij houdt ons stervelingen nog steeds bezig, nog steeds houdt hij ons wakker tot diep in de nacht. En zal tegen die tijd die arme bokser uit Wales al bijgekomen zijn? Jammer dat die nu al twee weken in coma ligt om dat hij zo graag wereldkampioen wilde worden. Leuk hoor dat prof- boksen En wat Ali betreft, ik hoopt dat hij het goed maakt, want hij blijft een onsterfelijke. Maar moet je daar nou je nachtrust con stant voor opofferen? ADVERTENTIE SAUVETERRE DE BEARN De Fransman Gilbert Du- clos-Lasalle heeft het tweede gedeelte van de tweede etap pe van de Ster der Beloften, een individuele tijdrit, gewon nen. Duclos-Lasalle legde de 29 kilometer af ln 40 minuten en 38 seconden. Tweede werd de Nederlander Jan Jonkers met een achterstand van 26 minuten. Door zijn overwin ning nam Duclos-Lasalle de heb ik misgegokt. Maar ik wil goed leiding in het algemeen klas- terecht komen, dat kan het beste op de wijze die ik nu heb gekozen." Ton ny Collard speelt als vleugelspeler bij Heerenveen Flyers ln de tweede lijn. Hij wordt omringd door Dennis Fens- ke, Dick de Vries en Mike Powers. Het afgelopen weekeinde gaf hij alvast zijn visitekaartje af door ln twee wed- strijden vier doelpunten te scoren. Nederlandse bekercompetitie: Tilburg Trappers- Amsterdam 3-6, Assen-Red Eagles 10-6. Nljmegen- SIJC 2-3. Red Eagles-Oronlngen 4-2. Heerenveen Flyers-NIjmegen 6-2, 8IJC-Tilburg Trappers 3-5, Oronlngen-Heerenveen Flyers 3-3. 2-2 Heerenveen Assen Amsterdam Tilburg SIJC 2-3 Red Eagles 1-2 Groningen 1-2 Smoke Eaters 2-2 Nijmegen sement over van de Belg Tac- kaert. De Nederlandse amateur Ad van de Poel wist beslag te leggen op de twee de plaats van het eerste deel van de etappe. Van de Poel finishte met twee seconden achterstand op de Belg Wil liam Tackaert in de rit die over 100 kilometer ging van Mauleon naar Sauveterre de Bearn. Tackaert moest de witte leiderstrui na deel twee van de rit overgeven aan Duclos-Lasalle. In de algemene rangschikking zijn geen ereplaatsen weggelegd voor Ne derlandse renners. Johnny Broers is de beste met een negende plaats op 1 minuut en 17 seconden achter Du clos-Lasalle. Broers maakte in de tweede etappe een goede indruk, on danks het feit dat hij in beide gedeel ten niet in het voorste gelid wist te eindigen. Van de Poel miste in het eerste deel de overwinning in een rechtstreeks sprintduel met Tackaert. Van de Poel en Tackaert ontsnapten na 68 kilo meter en bouwden een voorsprong van enkele honderden meters op. Vrijwel op de eindstreep werden bei de vluchters bijna nog achterhaald door de hoofdmacht. Eerste gedeelte tweede etappe- 1 William Tac kaert (Bel). 100 km ln 2.22,11 (met tljdvergoeding 2.22.03). 2. Ad van de Poel (Ned) 2.22.13 (met tijdvergoedlng 2 22.09), 3. Luc Colyns (Bel) f t (met tijdvergoedlng 2.22.11). 4. Oilbert Duclos- Lassalle (Fra) en de rest van het peloton ln dezelf de Ujd als Colyns. Tweede gedeelte: 1 Oilbert Duclos-Laasalle (Tra) 29 km ln 40.38 min. (gem snelheid van 42,821 km p/ ui. 2. Jan Jonkers (Ned) 41.04. 3. Daniel Glsiger (Zwi) 41,15. 4. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 41,32, 5 Regis Clere (Fra) 41,38. 6. ex-aequo Oerrlt Solleveld (Ned) en Marino Lejaretta <8pa> 41.39. 8 Alaln Vlgneron (Fra) 41,42. 9. Philip Anderson (Aus) 41.51. 10 Ferdi Vandenhaute (Bel) 41,52. 11. John Broers (Ned) 41.55, 13 René Koppert (Ned) 42.18. Algemeen klassement 1 Ducloa-Lassalle 7 39.12. 2 Lejarreta op 21 sec3 Vandenhaute op 30 sec 4 Oisiger op 37 ec 5 Laurent op 47 sec6 Vandenbroucke op 54 sec 7 Anderson op 58 sec.. 8. Vlgneron op 1.04 min.. 9 Broers op 1.17 min.. 13 Van de Poel op 2,07 min., 20. Solleveld op 3.01 min. De internationale speciaalzaak in de maten 53-61 en 56 72. Bel ons even voor een GRATIS kleurenbrochure Amsterdam: Singel 487. tel. 020-22.14.36 Rotterdam: Weena 148-150, tel. 010-11.36.91 Arnhem: Jansbinnensingel 15. A tel. 085-42.45.18 J.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 21