Massale demonstraties tegen salarisplan Pais Wie wil er nog sterven voor 't Vaderland? Nacht van Schmelzer van stal gehaald ruw- i Goudzwaard op weg naar een nieuwe partij 'Agent schoot punker uit noodweer neer' Organisaties dreigen met voortgang acties Nog wijzigingen in strippenkaart 'Achterstand in belastingzaken wordt Weggewerkt' Ontslag rechtsvervolging gevraagd B. en W. oneens met opening warenhuis Ontvoerde kinderen in Italië weer vrij Het einde van de KVP Antipapisme in Nederland Verder: Overal te koop: f3,- BON voor UIT DE WEEKBLADEN DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Naar schatting zestigduizend leerkrachten hebben gisteren in Den Haag gedemonstreerd tegen het beleid van minister Pais. Een groot deel van het onderwijs kwam daardoor stil te liggen. Na afloop van de demonstratie trok een lange stoet naar het Binnenhof, waar een petitie werd aangeboden aan de leden van de Tweede Kamer. Daarin zeggen de bonden dat de kor ting op de salarissen van leerkrach ten met 265 miljoen gulden onaan vaardbaar is. Onderwijs is een ge meenschapsvoorziening en de kosten daarvan mogen niet op een groep worden afgewenteld. Bovendien ver zetten zij zich tegen de ontkoppeling van de salarissen van onderwijsge venden en (andere) ambtenaren Frans van Moorsel, voorzitter van de Nederlandse federatie van onderwijs vakorganisaties, zei daarover: ..Met ons is alleen te praten over het inleve ren van salaris als dat past in een totaal inkomensbeleid. Extra offers zijn alleen bespreekbaar als daar door meer werk in het onderwijs y/ordt geschapen." Hij noemde de maatregel van Pais ..een belediging DEN HAAG (ANP) Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft maandag, twee dagen voordat giste ren de nationale strippenkaart werd ingevoerd, nog twee wijzigingen in dit nieuwe systeem aangebracht, de wij zigingen staan niet vermeld in het verspreide voorlichtingsmateriaal. Maandag is de vervoersbedrijven meegedeeld, dat alsnog voor een lan delijk maximum van vijftien strippen voor de enkele reis is gekozen. Hier mee kan vier uur per bus of trein worden gereisd. Aanvankelijk was het de bedoeling, omdat er geen extreme prijsverhogin gen mochten optreden per gebied, dat een wisselend maximum zou wor den gehanteerd Toepassing van ver schillende maxima bleek echter be zwaarlijk. aldus het ministerie van verkeer en waterstaat woensdag. De tweede wijziging betreft de be jaarde reizigers. Tot nu toe was het zo. dat twee bejaarden op een dag kaart van 9,50 konden reizen (twee strippenkaarten van tien stuks). Nu is het zo geregeld, dat één bejaarde een dag lang op één strippenkaart van tien stuks kan reizen. „Een gunstiger opzet", aldus het ministerie van de onderwijsgevenden" en vroeg het parlement de minister een halt toe te roepen. Gemeenschap De voorzitter van het Nederlands ge nootschap van leraren, Frans Roefs. zei: „Het gaat ons niet om de porte monnee. maar om het principe dat het onderwijs een gemeenschaps voorziening is. waarvoor heel het volk moet betalen." En John Kennedy ci terend, voegde hij er aan toe: „Als men vindt dat het onderwijs duur is, dan moet men het maar eens met onwetendheid proberen." Ook de voorzitters van de vakcentra les CNV en FNV, Harm van der Meu- len en Wim Kok, wezen de maatregel van Pais in felle bewoordingen af. Van der Meulen: „Pais is onredelijk als hij leerkrachten stelt voor de keus: je geld of Je baan. Dan legt hij op de schouders van de leerkrachten een last, die wij met z'n allen behoren te dragen. En Kok noemde het schaamteloos van de minister op de ze bezuiniging het etiket van solidari teit te plakken. „Pais hoeft ons als vakbonden niet te vertellen wat soli dariteit is," zei hij. De demonstratie op het Malieveld met de daarop volgende tocht door de Haagse binnenstad zorgde voor een grote verkeerschaos. Met drie ex tra treinen en vele tientallen bussen werden de demonstranten uit het he le land aangevoerd. Op het Malieveld lieten spandoeken weinig te raden over de bedoeling: „Pais vlieg op," luidde de leus die aan een dansende vlieger op en neer ging. Andere leuzen waren: „Drie keer pakken is teveel" en „Pais terug naar af en ontvangt geen 265 miljoen." Volgens de bonden heeft de meerder heid van de leden vtm de ABOP en het lerarengenootschap gevolg gege ven aan de stakingsoproep. De ande re bonden hielden het bij „werkon derbreking" of „buitengewoon ver lof". Het effect was in ieder geval dat op weinig scholen gewoon les werd gegeven. Op verschillende plaatsen in het land werden 's ochtends al bijeenkomsten gehouden om de stemming er in te brengen. Stiptheidsactie Op een persconferentie na de demon stratie verklaarden de voorzitters van de organiserende bonden dat de ac ties voortgezet zullen worden, als het parlement volgende week akkoord gaat met de voorgestelde bezuini ging. Meerdaagse stakingen zijn dan niet uitgesloten, al dacht PCO-voor- zitter Han Gunneman niet dat de protestants-christelijke bond nog dit jaar naar dit middel zou grijpen. Het bestuur van de katholieke bond KOV denkt er aan om zonodig stiptheid sacties te organiseren. Leerkrachten zouden hun werkzaamheden dan moeten beperken tot maximaal veer tig uur per week. Het Tweede Kamerlid Verbrugh (GPV) heeft de minister van onder wijs schriftelijk gevraagd of stakende leerkrachten niet een slecht voor beeld geven aan hun leerlingen. Ook vraagt hij de minister of hij er voor wil zorgen dat de salarissen worden ingehouden. Bij eerdere stakingen dit jaar heeft minister Pais dat overigens al toegezegd, al hebben niet alle schoolbesturen deze aanwijzing op gevolgd. Van onze soc-econ. redactie DEN HAAG Het ministerie van Justitie heeft maatregelen getroffen om bij de gerechtshoven de achter stand in afdoening van belastingza ken weg te werken. Onder meer wor den meer gerechtsauditeurs inge schakeld voor administratieve afdoe ning. De achterstand is ontstaan door aan de ene kant onderbezetting op de griffies van de „belastinghoven", en anderzijds een gestaag gegroeide stroom bezwaarschriften. Bij de vijf hoven komen de laatste tijd ruim drieduizend bezwaarschriften per jaar binnen, tegen bij voorbeeld ruim dertienhonderd in 1975, aldus een woordvoerder van het ministerie van justitie. Een woordvoerder van het ministerie van financiën meldt dat de belasting dienst geen last heeft van het gegroei de aantal bezwaarschriften. Wel heeft in het algemeen de fiscus het de laat ste jaren moeilijker gekregen door meer en beter tegenspel van belas tingbetalers. Het aantal bezwaar schriften groeide wel, maar ongeveer In hetzelfde tempo als het aantal be lastingbetalers. Het aantal bij de ven nootschapsbelasting, waar het aantal betalers door de ontwikkeling in BV's snel toenam, daalde in verhouding tot het aantal bezwaarschriften. AMSTERDAM (ANP) De Amsterdamse officier van jus titie mr. F. H. von Meyenfeldt heeft de rechtbank in de hoofdstad gisteren gevraagd een 33-jarige politie-agent te ontslaan van rechtsvervol ging. Volgens hem heeft de Amsterdamse agent uit nood weer gehandeld, toen hij be gin vorig jaar bij het Leidse- plein in Amsterdam een 25- jarige man in de borst schoot tijdens een handgemeen. De agent, die terecht stond wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, was met een paar collega's een avondje gaan 'stappen' om de vol tooiing van zijn opleiding te vieren. Om ongeveer twee uur 's nachts be landde hij met twee collega's in een snackbar, waar hij het aan de stok kreeg met een stuk of zestien 'pun kers'. Volgens de agent had een van hen plotseling een stiletto getrokken. „Ik heb mij toen als politieman gelegiti meerd en hem gelast zijn wapen weg te gooien", aldus de verdachte. Dat bevel zou niet zijn opgevolgd: de man zou er vandoor zijn gegaan, waarop de agent de achtervolging zou heb ben ingezet. „Toen ik hem had inge haald". aldus diens verklaring, „draaide hij zich plotseling om en begon hij met een mes in mijn rich ting te steken. Nadat hij me aan mijn pink en voorhoofd had geraakt, heb ik hem in de borst geschoten." Hysterisch Het slachtoffer gaf een heel andere lezing. Volgens hem gedroeg de agent zich agressief, op het hysterische af. „Plotseling trok hij een pistool en begon het door te laden", zei hij. „Ik heb toen, om me te verdedigen, dat mes tevoorschijn gehaald. Ik had geen idee dat hij van de politie was. Of hij zich heeft gelegitimeerd, weet ik niet. Ik heb er in ieder geval niets van gemerkt." Het slachtoffer zou zijn mes al lang weer hebben dichtgeklapt en wegge borgen, toen hij werd neergeschoten. Maar verschillende getuigen hebben hem ermee zien zwaaien. Bovendien bleef het na afloop opengeklapt op het trottoir achter. Aan de verklarin gen van de vrienden van het slachtof fer, die deze lezing in grote trekken bevestigden, zei de officier niet veel waarde te hechten. Volgens von Meyenfeldt sprak het boekdelen dat geen van hen op de zitting was verschenen om de verkla ring onder ede te herhalen. „Boven dien", aldus de officier, „hebben zij zich gediskwalificeerd door achteraf het mes te verdonkeremanen. Moordenaar De raadsman van de agent, mr. C. Boekhoff, klaagde erover dat Radio STAD het slachtoffer uitvoerig heeft afgeschilderd als een lam dat ter slachtbank werd geleid. „Mijn cliënt heeft daarvan zeer veel te lijden ge had. Bij het betreden van de rechts zaal werd hij door omstanders voor moordenaar uitgemaakt." Volgens de raadsman heeft zijn cliënt gehandeld zoals zijn ambtsplicht hem voor schrijft. Een beroep op noodweer zou in die visie overbodig zijn. De officier onderschreef niet de stel ling van de raadsman dat hier sprake was geweest van een 'schietwaardige situatie', zoals dat in politiekringen heet. Hij wees erop dat een agent slechts het recht heeft te schieten, als een verdachte zich aan arrestatie pro beert te onttrekken. Hij hield het op noodweer. Het slachtoffer is na een zware opera tie goeddeels van zijn verwondingen hersteld. Uitspraak op 15 oktober Van een onzer verslaggevers EDE Een zevenduizend vierkante meter groot warenhuis is gisteren in Ede geopend, zonder dat B. en W. van deze gemeente het goed vinden. Het complex van Berko Superkoop Cen trum, een dochter van de Bijenkorf, beantwoordt volgens het college niet aan de eisen van de verstrekte bouw vergunning. Burgemeester M. K. van Dijke had de politie willen sturen om de opening te verhinderen, maar de gemeenteraad moet nog een beroepsschrift tegen het besluit van B. en W. behandelen. Daarom is de politie nog niet Inge- door^H^w"^ schakeld. Het nieuwe koopcentrum vervangt een warenhuis dat enige Jaren gele den uitbrandde. De schade bedroeg toen ongeveer tien miljoen gulden. Men kwam vooral in botsing met de bouwvergunning doordat het com plex 2800 vierkante meter te groot werd gebouwd. Het is niet mogelijk een „verklaring van geen bezwaar" af te geven, omdat onder meer de win keliersverenigingen protest hebben aangetekend bij de Raad van State. Door Berko is inmiddels een wijzi- igs vergunning aangevraagd, die loor B. en W. is geweigerd. Het be drijf is nu in beroep gegaan bij de gemeenteraad, die zich op 9 oktober daarover zal uitspreken. De commis sie van beroep heeft geadviseerd de wijzigingsvergunning toch te ver lenen. ROME (DPA) Aan de ontvoering van drie Westduitse kinderen in Italië is woensdag een goed eind gekomen. Twee dochters van de televisiejour nalist Dieter Kronzucker en een nee' van hen waren op 25 juli ontvoerd ir de buurt van de vakantiewoning var hun ouders in de provincie Toscane Zij zijn dicht bij de plaats waar z< waren ontvoerd teruggevonden. Voo: hun vrijlating is waarschijnlijk eei losgeld betaald, maar het was onbe kend om welk bedrag het gaat. ADVERTENTIE Het aantal dienstweigeraars groeit en de gevechtsbereidheid van Jan Soldaat slinkt. De soldaten van Oranje maken op de plaats rust. Een exclu sieve NieuwsNet enquëte toont met onthullende gegevens aan hoe binnen de Ne derlandse krijgsmacht het pacifisme groeit en een belangrijke stroming gewa pend militair ingrijpen verwerpt. De soldaat en het atoompacifisme. deTijd en wat daaraan allemaal voorafging. Een Tijd-dossier van de hand van Kyp-geschiedschrijver Melchior Bogaarts, die de beschikking had over alle notulen van partij en dagelijks bestuur. Over het verzet van een zekere Piet Steenkamp tegen een fusie met de protestanten, de slag om de doorbraak, de Nacht van Schmelzer, de lange weg naar het CDA. Heel de historie van de KVP. Van de roemruchte dagen van Romme tot Lubbers' laatste loodjes. Met als tweede gastschrijver Erik Jurgens: 'Met de radicalen vertrok ook het elan uit de KVP.' als onderwerp van een boek: Godsdienst: RK. Voorpublikatie van een bijdrage van Peter Hofstede in Boeken-Extra. Daarin ook: gesprek met Jeanne van Schaik-Willing, Alfred Döblin op TV. het doordrammen van K.L. Poll, Verhoeven op dreef en Pijfers' pocketkeus Irak-Iran: alleen kleine landen kunnen kernoorlog voorkomen 'Desnoods blokkade van Rotterdam': binnenschippers in opstand Het egoïsme van Cees Schelling Samen sterk tegen Strauss: drieluik van de SPD-ers Schmidt, Bahr en Günter Grass De dood bracht roem: Janis I Joplin, heldin van de rock De hofschilder van de jet set: foto's van Andy Warhol A.L. Boom: de waanzin van de strippenkaart Abonnementen (dag en nacht, ook in het weekend); 020-462062 proefabonnement 6 weken de Tijd voor 7gulden Naam Adres Plaats Tel Zonder postzegel zenden aan de Tijd Antwoordnummer 6. 1000 PA Amsterdam Betaling na ontvangst acceptgiro door Co Weigraven De „Nacht van Schmelzer" is een gevleugeld begrip in de Nederlandse politiek. In de nacht van 13 op 14 oktober 1966 liet de toenmalige KVF- Iractieleider Norbert Schmel zer het kabinet-Cals struike len. De door Schmelzer opge voerde reden was, dat er voor een bepaalde post op de be groting geen voldoende dek king was. De werkelijke reden lag meer in het politieke vlak: velen verdachten, en verden ken nu nog, Schmelzer ervan, toen al te willen van coalitie partner PvdA. Die indruk werd nog versterkt door de inhoud van een boek van Robbert Ammerlaan: Het ver schijnsel Schmelzer Daarin deed de KVP-politicus op merkelijke uitspraken over zijn handel en wandel in de politiek. De „Nacht van Schmelzer" had een grote in vloed op de Nederlandse poli tiek en maakte bij voorbeeld tot 1973 een coalitie tussen KVP en PvdA onmogelijk. De naam van Schmelzer valt vaak in de weekbladen en dat heeft dan weer alles te maken met de KVP, die zich aanstaande zaterdag in navolging van CHU en ARP gaat opheffen ten faveure van het CDA. De meeste weekbladen gaan aan dit feit niet voorbij en bekijken de naderende fu sie uit verschillende hoeken, niet zo vreemd in ons zo rijk geschakeerde wereldje van opinieweekbladen. De Tijd pakt de zaken grootscheeps aan. In maar liefst elf pagina's schetst de Nijmeegse historicus Boogaarts de geschiedenis van de KVP: Van de roemruchte dagen van Romme tot de laatste loodjes van Lubbers. Boogaarts staat natuurlijk ook stil bij de gebeurtenissen in 1966 en schrijft, dat in juni van dat jaar een deel van het partijbestuur van de KVP dacht dat mogelijk vervroegde verkiezingen bij een crisis gunstig voor de KVP zouden zijn. „Andere bestuursleden wensten echter voort zetting van de rit met Cals; sommi gen vreesden het ergste bij een breuk. De laatsten zouden gelijk krijgen." Hierbij doelt Boogaarts onder meer op het feit dat de KVP bij de Kamer verkiezingen van 1967 een verlies van acht zetels moest incasseren Fouten In hetzelfde nummer van De Tijd beschrijft NOS-voorzitter Erik Jur gens de geschiedenis van de PPR, indirect ontstaan door de „Nacht van Schmelzer". Hij gaat in op de fouten die de radicalen van het eerste uur hebben gemaakt. De belangrijkste fout was de miskenning van de wer kelijkheid binnen de KVP, zegt Jur gens. De radicalen wilden de KVP omvormen tot een echte politieke partij door uit te gaan van de radica liteit van het evangelie. Intussen was echter bij de KVP, aldus Jurgens, een deconfessionalisering op gang geko men in de richting van een Algemene Volkspartij. „Vooral Norbert Schmel zer heeft op bekwame wijze kans ge zien die beide stromingen tegen el kaar uit te spelen." VrtJ Nederland heeft een verslag van de laatste vergadering van de KVP- afdeling in Leiden. Spreker: Norbert Schmelzer. VN lardeert de toespraak van Schmelzer met een interview met hem en meldt een nieuwtje: De voor zitter van de buitenlandcommissie van het nieuwe CDA heet Norbert Schmelzer. In het verhaal wordt naast de periode-Cals ook ingegaan op het kabinet-Biesheuvel. Minister van buitenlandse zaken was toen, u raadt het al, Norbert Schmelzer. Als het aan hem had gelegen had dit kabinet de rit uit gemaakt. Schmel zer had dan niet alleen vier volle jaren kunnen genieten van het minis terschap, maar er was waarschijnlijk dan nooit een kabinet-Den Uyl geko men en er was dan dus geen breuk geweest tussen ARP en KVP ener zijds en CHU anderzijds. Uit het ver haal in Vrij Nederland blijkt ook een conflict tussen Schmelzer en Aantjes over de kernwapenparagraaf in het nieuwe CDA-programma. Zoals be kend staan in het ontwerp-program twee alternatieve teksten. Schmelzer kiest voor het „harde" standpunt, Aantjes voor het .zachte" Uitvoerig Met Aantjes heeft Bibeb een zeer uitvoerig interview gehouden en dat vult twee lange bladzijden in Vrij Nederland. Het gesprek draait vooral ADVERTENTIE De Tweede Kamer vond dat Arabische boycot in Neder land niet kon. Wat is van dat besluit terecht gekomen. Daarover het nieuw Keizersgracht 117 Amsterdam -C. Neem een abonnement ad 28,10 per kwartaal of 103,per jaar. Brieven portvrij in open envelop aan Ant woordnummer 7050. 1000 RA Am sterdam of tel. (020) 235584 of 237763. Losse nrs. 2,30. om de persoonlijke ervaringen van Aantjes bij zijn vertrek uit de politiek in 1978 naar aanleiding van onthullin gen over zijn oorlogsverleden. Over het CDA zegt Aantjes dat hij daar geen spijt van heeft, maar: „We had den meer verzet moeten bieden. De slag om de eenheid van beleid moet nog beginnen Ik ben daar niet optimistisch over. Dat wordt een hard gevecht. Als ik denk aan wat Dijkman is overkomen. Het mond dood willen maken is al begonnen". Wat Aantjes denkt over zijn eventue le terugkeer in de Tweede Kamer kunt u elders in deze krant lezen. Goudzwaard ziet in Hervormd Neder land ook een gebrek aan eenheid van beleid en vindt de CD A-fusie een „te vroeg gegrepen triomf". Hij houdt de bekende slagen om de arm als het gaat om de oprichting van een nieu we partij en wat dat betreft is de omslag van dit weekblad wat voorba rig. Goudzwaard op weg naar een nieuwe partij. En om het kringetje weer rond te maken de volgende op merking van Rob Vermaas in De Tijd: „Om het onaardig te zeggen: de van hun partijen afgescheiden chris ten-radicalen zagen in 1968 wat Goudzwaard c.s. nu pas ontdekken". Ook Elseviers Mgazine heeft een arti kel over het einde van de KVP c.q. het begin van het CDA onder de prikkelende kop: Waren ze anti-de mocratisch, a-sociaal en onbetrouw baar, die KVP'ers? Piet van Zeil, de huidige KVP-voorzitter, komt in dit verhaal met voorbeelden, waaruit het tegendeel van deze beschuldigingen moet blijken. Het conflict tussen Iran en Irak wordt deze week breed uitgemeten in de weekbladen. Alleen al de koppen bo ven de artikelen geven een indruk hoe de verschillende weekbladen de materie benaderen. Anton Constand- se heeft in De Nieuwe Linie een ver haal met de kop „Een oorlog die Amerika versterkt" De Groene Am sterdammer denkt, dat „Irak een Suez-overwinning (wil)". Het blad trekt hierbij een vergelijking met de victorie die het Egypte van Nasser ten deel viel na de strijd om het Suezkanaal in 1956. Vrij Nederland heeft een vergelijkbare kop „Sadam Hoessein wil zich opwerken tot de nieuwe Nasser". Deze ambitie van de leider van Irak vereist een hecht thuisfront. Om zo'n front te bewerk stelligen wordt gegrepen naar een be proefd middel: een oorlog met een buurland. Elseviers Magazine meldt dat de „Olie onder vuur" is. Waar hebben we dit meer gehoord. Dit blad heeft een exclusief telefoongesprek vanaf het oorlogsfront met de president van Iran, Bani-Sadr. De Tijd meldt „Irak, Iran en de onvermijdelijkheid van een kernoorlog". Daarin wordt gezegd, dat het eerste deel van de voorspelling van dr. Barnaby. direc teur van het Zweedse vredeslnstituut Sipri, wel heel gauw uitgekomen is. NieuwsNet heeft het over „Irak en de jacht op de kernbom". De Haagse Post ten slotte heeft een verhaal over „De dag der wrake", een analyse van „een eeuwenoud conflict in een nieuw jasje". Enquêtes Zowel Elseviers Magazine als NieuwsNet heeft een bureau op dracht gegeven uit te zoeken hoe wij Nederlanders denken over pregnante problemen. De resultaten van deze enquêtes zijn tot omslagverhaal ge bombardeerd, kennelijk onder het mom: Als er geen nieuws is. dan ma ken we het. Elseviers Magazine vindt de uitkom sten van een onderzoek hoe de Am sterdammers denken over het hoofd stedelijk gemeentegestuur en burge meester Polak „onthutsend". Slechts vier procent van de ondervraagden vindt het beleid van het Amsterdam se bestuur ten aanzien van allerlei stadsproblemen goed, vijftig procent vindt het matig en 45 procent slecht. De redactie verbindt er de qua woo. keuze leuk bedoelde conclusie a: „De Amsterdamse burgerij heeft I lak en zijn stadsbestuur gekraak Je kunt echter ook zeggen, dat helft van de Amsterdammers het 1 leid niet slecht vindt, geen slecht p centage gezien de ernst van de p: blemen. NieuwsNet heeft het laatste numir verlucht met een onderzoek naar soldaat en het atoompacifisme". I dat onderzoek zou moeten blijk dat er sprake is van een „zekere v< harding van het pacifisme in Ned< land". Het is een beetje navrant om het laatste nummer van dit nog jonge weekblad een omslagverhaal moeten lezen, dat gebaseerd is op resultaten van een enquête. Was h niet de uitgeverij VNU, die na uitvc rig marktonderzoek een gat in markt meende ontdekt te hebb voor de lancering van een niei weekblad? Welk weekblad komt volgende we met de uitkomsten van een enqul naar de mening van het Nederland volk over het verscheiden v. NieuwsNet? ADVERTENTIE Deze week in Hervormd Nederland: Interview mei Bob Goudzwaard: Beroep op CDA-dissidenten Franse boeren en het militarisme: Parijs heeft besloten dat we niet meer mogen bestaan Gerard de Haas: De seksen sinds de steentijd, de machtswisseling in de man-vrouw verhouding De brief van de Westduitse minister van financiën a&n de kardinaal Het verpleeghuis moet z'n muren afbreken Het Afghaanse verzet: Islamistische dreiging beletsel voor vrij Afghanistan Jongeren en hun seksuele en relationele vorming: Kinderterritoria moeten worden hersteld Russische feministes laten het er niet bij zitten Interview met socioloog Hans Ormel: 'Mensen zeggen tevreden te zijn als ze geen mogelijkheden meer zien' Peter Sellers als Chance in 'Being There' Hazeu over Hubert Lampo's 'Wijlen Sarah Silbermann' En Verdwazing in Irak en Iran De generaal en de Swapo O Ik neem een proefabonnement van twee maanden voor 6.- O Ik weet al voldoende van HN. Ik abonneer me 36,50 per half jaar Naam Adres Code/plaats Bon sturen naar Antwoordnr. 1776. 2500 XJ Den Haag (in open envelop, geen postzegel). Of bel. 070-512111 mmmmmmmmmmmmm Overal in de losse verkoop 1,85

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9