AVENUE Verstandig sparen? 55.- Prostituant kan niet worden 'gepakt' mode 15.- Voordeel Auto Haag b.v. Regro Den Haag b.v. TROUW Personeel sociale dienst wil acties gaan voeren Assistent-accountant lan Willem ter Beek kiest voor de Nutsspaarbank. n Goede dealer bij de prijs inbegrepen. Enquête Amsterdamse kantoren: Beroep tegen plan staatssecretaris bij Raad van State Gevangene mag niet worden verzorgd door vertrouwensarts Kunstmestfabriek volledig in de as »-) Stralend middelpunt van "(te grote dag" NUTSSPAARBANK ADVERTEERT IN RENAULT 20 E3ES3 'n Renault loopt langer op een liter. DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het Rotter damse college van b. en w ziet geen mogelijkheden om prostituanten strafbaar te stellen. Het college komt tot deze conclusie na adviezen te hebben ingewonnen van het openbaar ministerie, de poli tie en het hoofd van de afdeling Alge mene Zaken. Het college heeft zich over deze zaak gebogen nadat de ge- meenteraad een motie had aangeno men waarin aangedrongen werd op strafbaarstelling van (ook) de prosti tuant. Volgens het openbaar ministerie zou een dergelijke bepaling slechts poli tieke betekenis hebben. Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken heeft geringe verwachtingen vooral als het gaat om het handhaven van een eventuele nieuwe bepaling. Hij acht het een illusie te verwachten dat door het louter in leven roepen van een strafbepaling hier preventieve werking van zou uitgaan Wethouder Van der Have (prostitutie beleid) is blijkens het pre-advies wel voorst-ander van het strafbaar stellen van prostituanten maar vindt tevens dat vrijstelling verleend dient te wor den in die gebieden waar straks sex schepen worden afgemeerd. Voor wat dat laatste betreft tekent het hoofd algemene zaken aan dat zo een uitzondering te ver zou gaan Door een ontheffingsbepaling te in troduceren zijn vrouwen in het be treffende gebied vogelvrij. Ook de politie ziet weinig heil in een prostituantenverordening, die eerder het kenmerk van toevalligheid zou dragen dan dat van beleidsmatig. Ge wezen wordt op een bijverschijnsel waarbij prostituees de hulp van de politie kunnen inroepen als een klant hen niet zou aanstaan Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een deel van het personeel van de gemeen telijke sociale dienst in Amsterdam wil door middel van acties proberen zijn eisen ingewilligd te krijgen. Die eisen zijn: 74 mensen erbij en verbetering van de huisvesting van een groot aantal kantoren. Dit is de uitkomst van een enquête onder de 1200 personeelsleden van de sociale dienst den vooral de receptiekantoren en het kantoor aan de Marnixstraat, Volgens Tang zit het personeel daar nu al jaren te werken op gemiddeld twee vierkante meter per persoon. Een eventuele sluiting van een of meer kantoren van de dienst was één van de mogelijkheden in de enquête. Van de deelnemers, dertig procent van het personeel, sprak iets minder dan de helft zich uit voor dit actie middel. Een derde wil wel actie voe ren, maar vindt sluiting een te zwaar middel Inmiddels heeft het actiecomité waarvan behalve vertegenwoordigers van het personeel, ook <e directie deel uitmaakt, in een gesprek met de verantwoordelijke wethouder Kuij- pers van sociale zaken, de eisen nog maals toegelicht. De wethouder heeft toegezegd de problemen van de socia le dienst te bespreken op een verga dering van de raadscommissie sociale zaken. Eerder had de wethouder al 12 van de gevraagde 74 personeelsleden toegezegd. Dat maar dertig procent van het per soneel van de sociale dienst het en quêteformulier heeft teruggestuurd, noemt de heer D. J. Tang, ABVA- groepsbestuurder en woordvoerder van het actiecomité „toch nog rede lijk". „Het lijkt erg weinig," zegt hij, „maar je moet wel bedenken dat on geveer de helft van het personeel voor dit soort acties-afvalt, omdat het tij delijk in dienst is, als uitzendkracht werkt, ziek dan wel overspannen is door de vaak onwerkbare situatie. Verder zitten we met de bereikbaar heid. De mensen zitten allemaal ver spreid over de stad." Het actiecomité wil nu eerst gaan praten met Kuijpers. „Het is zeker niet zo dat we koste wat kost de kantoren dicht willen gooien, ook om dat onze cliënten daarvan de dupe zouden worden." De grieven van het personeel over de huisvesting van de sociale dienst gel- DEN HAAG (ANP) - De 26 landelij ke bureaus van organisaties voor jeugd- en jongerenwerk, vormings- en vrijwilligerswerk stappen naar de Raad van State. Zij zijn ontstemd over het plan van de staatssecretaris van CRM om bezuinigingen in de personeelskosten voor volgend Jaar toe te passen. Het zou* in totaal om ongeveer negen ton gaan. De circulaire waarin de staatssecreta ris haar plannen uiteenzet wordt in zet van een aantal beroepsprocedures die de verschillende organisaties bij de Raad van State zullen aan spannen. Het receptiekantoor op het Prederik Hendrikplantsoen voldoet volgens het actiecomité al helemaal niet aan de eisen. Daar zal de hele volgende week actie worden gevoerd. Dit valt samen met de actieweek van de lan delijke actiegroep sociale diensten, die op 9 oktober zal uitmonden in een demonstratie in Den Haag. Vóór het kantoor op het Frederik Hendrik plantsoen zal het personeel volgende week letterlijk z*n tenten opslaan en in het kantoor zal open huis worden gehouden, compleet met muziek De verwachting is dat op 9 oktober alle kantoren van de Amsterdamse sociale dienst de hele of halve dag gesloten zullen zijn. DEN HAAG (ANP) Een 27-jarige gedetineerde uit Groningen, die is ondergebracht in de Scheveningse gevangenis, mag niet worden ver zorgd door zijn vertrouwensarts. De staat is verantwoordelijk voor de me dische verzorging van geve enen, waardoor zij geen recht hebben op vrije keuze van een arts. Zo luidde gisteren het vonnis van de president van de rechtbank in Den Haag, mr. J. H. Blaauw, in een kort geding dat de gedetineerde had aan gespannen tegen de staat en de direc teur van de Scheveningse strafgevan genis, die hem de vertrouwensarts had geweigerd. De president wees al le vorderingen van de eiser af. MEPPEL (ANP) - Een felle brand heeft gisteren de kunstmestfabriek „De Vulkaan" op het industrieterrein van Meppel in de as gelegd. Volgens de Meppelse politie zijn de oorzaak van de brand en de omvang van de schade nog onbekend. Als gevolg van de sterke rookontwik keling bij het nablussen van de brand moest het scheepvaartverkeer bij het industrieterrein geruime tijd worden opgehouden. Bij de brand hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan méén van de vele kreaties uit onze grote collectie aparte bruidsmode Ook voor bruidsmoeders, bruidsmeisjes- en jonkers een grote keuze m bijpassende kleding Elk bruidje verrassen wij mei een leuk, blijvend geschenk jj:U1 ROTTERDAM: Lijnbaan(plein) 151 Tel. 010-11.33.72 DEN HAAG: "Pander" Passage 30 (hoekgr.marktstr Tel. 070-64.63 60 Geen wonder als u weet, dat de Nutsspaarbank een kompleet en uiterst gevarieerd pakket aan spaarvormen biedt. Te beginnen met die van de gewone spaarrekeningen met spaarbankboekje of met afschriften. Voor spaarders die direkt over hun tegoed willen beschikken. Ongeacht de grootte van het op te nemen bedrag. Met de Perfektspaar rekeningen kunt u een hogere rente krijgen, met maar een lichte beperking in het opnemen van uw tegoed. Wilt u hogere rente maar altijd over uw tegoed beschikken? Dan kiest u de Spaarselekt-(extra) rekening. In bepaalde gevallen betaalt u wel 1, resp. 2% aan kosten over het op te nemen bedrag. U dacht aan deTermijnspaar rekening? Dat kan, denk wel aan de in acht te nemen opzeggingstermijn van 6 of 12 maanden voor het opnemen van geld. Vervolgens de Spaardeposito's. Zij hebben een vaste looptijd van 2,3.4 of 5 jaar en een rente die, naarmate de lengte van looptijd hoger wordt. jaarlijks wordt overgeschreven naar de „vrije" rekening die naast de deposito rekening wordt aangehouden. Nog een andere spaarvorm: de Groeispaarbewijzen aan toonder. Waardepapieren met een (vaste) looptijd, waarbij de inleg op basis van samen gestelde interest groeit tot een vooraf vast gesteld eindbedrag. Bijzonder zijn de spaardiensten voor de jeugd. Bekend is vooral het Ziiver- vlootspaarplan. waar bij kinderen vanaf 15 jaar èn een hoge rente èn een over- heidspremie van 10% krijgen. Speciaal voor de jeugd van 11 tot 18 biedt de Nutsspaarbank: de Piek-Fijn- rekening, een gekombineerde bank/ spaarrekening met 'n altijd hogere rente dan op 'n normale rekening plus een extra premie aan 't eind van het jaar waarin de rekeninghouder 16 wordt. Zijn we er dan wat al onze spaar diensten betreft? Nog lang niet. Maar 't zal inmiddels al duidelijk zijn waarom ook voor verstandig sparen bij de Nutsspaarbank moet zijn. Kom er 's over praten. TROUW/KWARTET Mannenjack voor sportieve heren. Gemaakt van nylon en gebiesd op de schouders. In zwart en marine. Mt 44-56 Van 70.- voor Alleen deze week Grote Marktstraat 34. Den Haag - Rozemarijn 19-23, Leidschendam Haarlemmerstraat 115-117, Leiden Wij introduceren de Renault 20 TX. Onderscheidend door z'n overvloed aan weldoordachte accessoires. Voorzieningen als stuurbekrachtiging, elektrisch bedienbare ramen, centrale elektromagnetische portier vergrendeling en hoofdsteunen op de voor- en achterstoelen zijn bijvoorbeeld standaard. Nieuw is de motor: een 2,2 liter krachtbron met bovenliggende nokkenas en veel reserve-vermogen. Die toch ekonomisch is door een geraffineerd samenspel van elektronische ontsteking, dubbele carburateur en 5-versnellingsbak. Maar ook het interieur biedt meer komfort dan ooit, waarbij vooral het praktische dashboard opvalt. De Renault 20 TX valt inderdaad het best samen te vatten als een ekonomische kombinatie van prestige en prestatie. En als een van de weinige auto's waarmee een verwend auto mobilist zich nog kan onderscheiden. Stap maar eens binnen bij de Renaultdealer voor een nadere kennis making. Verbruikscijfers 90 km/u konstant 120 km/u konstant stads verkeer Renault 20TL 1 op 13.7 1 op 10.3 1 op 9,1 Renault 20LS 1 op 13,5 1 op 10.3 lop 8.4 Renault 20TS 1 op 14,5 1 op 10.8 lop 8.4 Renault 20TS Automatic 1 op 12.3 lop 9.6 1 op 8,5 Renault 20TD en 20 GTD 1 op 1H.4 1 op 11.2 1 op 11,5 Renault 20TX 1 op 13,5 1 op 10.4 1 op 8,3 Renault 20TX Automatic 1 op 11,9 lop 9.4 1 op 8.3 Renault 20 TX v.a. f30.300,- Afleveringskosten f447,- inklusief BTW Wijzigingen voorbehouden. A VERKOOP UITSLUITEND: Pletterijkade 14 - Den Haag - tel. 070-85.83.07 Stadhoudersplein 47 - Wassenaar - tel. 01751-10.682 (v/h Renault Nederland, vestiging Den Haag en Kolthof bv (v/h Renault Nederland vestiging Den Haag en Kolthof B.V.) SHOWROOMS: Loosduinseweg 1 - Den Haag - tel. 070-64.38.30 Westduinweg 196 hk Schokkerweg - Scheveningen - tel. 070-549213

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8