Nieuwe generatie negeert traditie Juweel van een politieke klucht Drama-serie over Turkse kinderen Ry Cooder op hoog niveau Nederlanders met eigen gezicht op Parijse jeugdbiennale Oktober Jazzmaand met Belgische improvisatoren Veel plezier met de Barbier Nieuwe boeken WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET 4 door Cees Straus PARIJS Het verschil kan niet gro ter zijn. Als je de métrohalte Iéna uitkomst, rijst onmiddellijk voor je uit het met een overdadige klimop overwoekerde Musée Guimet, dat op de twee gerestaureerde etages alle kalmte uitstraalt die past'bij het be kijken van de collecties Japans en Chinees keramiek die nu in een nieu we. haast wat plechtige ambiance staan uitgestald. Loop je de Avenue du Président Wilson evenwel verder af. dan komen je al ter hoogte van het Palais du Tokyo, waar de neo-impres- sionisten een voorlopig onderdak hebben gevonden, de eerste tekenen van demonstraties tegemoet. Op het naastgelegen pleintje wordt de bedoeling van al die opschudding snel duidelijk: in het aanpalende Mu sée ci'Art moderne de la Vllle Paris, oftewel het Stedelijk van Parijs, wordt voor de elfde keer de jeugd biennale gehouden en zulks gaat im mer vergezeld van protestuitingen. René Daniels: Plantage Middenlaan, olieverf op doek, 1980. Parijs is wat dat betreft geen uitzon dering: Kassei (Documenta) en Vene tië (Biennale) gingen haar voor. Het verschijnsel biennale is in kunstkrin gen sinds verscheidene jaren in dis cussie en niet zelden vanwege het negatieve karakter dat aan dit soort manifestaties wordt toegeschreven. De bezwaren zijn vrijwel altijd eens luidend: grootschalige exposities als deze zouden uit de tijd zijn, de keuze van de thema's (zo die er zijn) is immer omstreden en de selectie van de deelnemendekunstenaars is in strijd met wat gevoeglijk onder „re presentativiteit" wordt verstaan. Met een beetje gemak zijn al die punten ook van toepassing op de Parijse jeugd biennale. zoals ze dat waren In 1977 in Kassei en nog on langs in Venetië Toch. wie op de laatste Documenta was, zal zich met weinig moeite een behoorlijk aantal werken voor de geest kunnen halen die indruk maakten. Kassei '77 was in weerwil van alle protesten een ge beurtenis van belang. Ook Venetië '80 kreeg er behoorlijk van langs, maar over een poosje zal de biennale daar wel het etiketje „historie-schrijvend" krijgen opgeplakt. Binnen de muren van een en hetzelfde gebouw kon je er immers een overzicht krijgen van èn het neusje van de Duitse avant gar- distische zalm en die van de inmid- dels alom aanbeden Italiaanse. Nu is de Parijse jeugdbiënnale in vergelijk met wat er van de jeugd in Venetië (Aperto '80) werd getoond, op zijn minst saai te noemen. Veel van wat in Italië was te zien, krijgt nu in het Parijse Stedelijk een voortzet ting, al verschillen de landen'en deel nemers in een aantal gevallen. Maar de Italianen zelf herhalen zich met hun Jeunesse dorée": Paladlno, Cuc- chi vertegenwoordigen de wat je kunt noemen postarte povera. Als elders het indivdualisme in de kunst hoogtij viert met als gevolg dat iedereen zijn eigen uitgangspunten hanteert, dan is daar ook in Parijs de weerslag van te vinden. In zoverre is van een nieuwe generatie (op de jeugdbiënnale geldt als grens 35 jaar), die zich nog moet bevestigen, helaas weinig te verwachten. Ezelschilderij Opvallend is echter dat er wel dege lijk sprake kan zijn van gelijkgerich te opvattingen, zonder dat die op basis van afspraken tot stand zijn gekomen. Parijs geeft daar voorbeel den van die Je ook in Venetië kon signaleren: het ezelschilderij staat volop in de belangstelling, er worden weer voorstellingen (vaak met een literaire inhoud, zie de Italiaanse avant garde) uitgebeeld die min of meer leesbaar zijn. Dat wat de posi tieve kant betreft. Minder kun je te spreken zijn over het feit dat er met de ten dienste staande expressiemiddelen op zo'n armoedige wijze wordt omgesprongen. Alsof er in de afgelopen jaren geen enkele onderzoekmatig schilderen heeft plaatsgehad. De nieuwe generatie zet zich in feite nauwelijks of niet af tegen de nog jonge traditie waar ze uit voortkomt. Sterker nog. ze negeert haar vol strekt. Conceptuele kunst, neo-con- structivisme, zelfs het toch inspire- OriQlVldlltGlt rende succesrijke feminisme in de kunst, het wordt in Parijs wel eens gekopieerd, maar er wordt verder heel weinig mee gedaan. Fran^oise Jourdan-Gassin: Harpons Reyunis, 1980. Veel meer nog dan al in Venetië het geval was. is Parijs het voorbeeld geworden van de kunst die met navel staren tot stand is gekomen. Mis schien zal deze ultieme vorm van narcisme („kijk eens wat een mooie dingen ik maak. maar je hoeft er niets van te begrijpen") op den duur kun nen appelleren aan een zekere bevre diging van de wens om nu eindelijk weer eens een esthetisch verant woord schilderij te kunnen zien. Zo ver Is het in Parijs echter nog niet. Er wordt opvallend slecht geschilderd, maar de camouflage ls perfect, dat Dat komt ook wellicht door het feit dat er allerlei thema's worden aangedragen die van huls uit al een zekere mate van overtuigingskracht hebben. Bij dit alles slaan de zes Nederlanders (René Daniëls, Kees de Goede. Harrie de Kroon. Ben Sleeuwenhoek. Kees Smits en Henk van Woerden) geen slecht figuur. Zonder dat er sprake is van een collectief optreden (de inrich ting van de tentoonstelling lijkt luk raak tot stand te zijn gekomen, er is ook geen landenpresentatie) toont Nederland hier een duidelijk en eigen gezicht: de gebruikte expressiemid delen worden beheerst gebruikt en er is zelfs een beetje sprake van origina liteit. In ieder geval zijn de meeste Neder landers in staat tot relativeren. Te genover de loodzware ernst die elders in het Musée d'Art moderne zo sterk wordt uitgedragen, is dat best wel plezierig. De tentoonstelling, die een aanvul ling heeft gekregen in het Centre Pompidou, onder meer met een archi- tectuurbijdrage, loopt tot 2 novem ber. Het Stedelijk van Parijs is op maandag gesloten, het Centre Pom pidou op dinsdag. Projekttheater speelt Dario Fo door André Rutten AMSTERDAM De voorstelling, die het Projekttheater onder regie van Frans Strijards gemaakt heeft van Dario Fo's „De plotselinge dood van een anarchist", laat overtuigend rvm welk een juweel van een politieke klucht dat is. Het is voorlopig tot en met 5 oktober iedere avond te erva ren in De Balie, het tot theater omg* bouwde voormalige Amsterdamse kantongerecht. Je hebt er als Nederlander wel enige toelichting bij nodig, die het pro gramma ook geeft. De Italiaanse ^schrijver Dario Fo hier o a be faamd als schrijver van „Mist» ro Buf fo" inspireerde zich op de gerucht makende zaak-Pinelli uit het begin van de jaren '70: de politie had alle moeite gedaan de schuld van een bomaanslag in de schoenen van anar chisten te schuiven, alhoewel duid- - lijk werd dat hij door neo-fascistcn gepleegd was. Dario Fo laat zijn klucht zich afspe len in het politiebureau, waar c!e van de aanslag beschuldigde anarchist. ra een verhoor, in het nauw gedreven uit het raam gesprongen was. naar },..t ;-eggen van de politie, die dat als een bekentenis interpreteerde. Op de keper beschouwd bevatten de polltie- verklaringen zoveel tegenstrijdighe den. dat de werkelijke gang van za ken er uit gereconstrueerd kon worden. Dario Fo brengt daartoe een gek dat politiebureau binnen, voor de twaalf de keer verdacht van oplichting: hij geeft zich telkens uit voor een ander dan hij is chirurg, bisschop, ingeni eur. psychiater. Blijmoedig verklaart hij. dat hij gek is, lijdende aan hlstrio- nanuo naar hei Latijnse woord hi trio voor toneelspeler. Nadat hij de hcr.i verhorende commissaris tot wanhoop gebracht, heeft en buiten de, deur gezet is weet hij alle papieren van de zaak-Pinelli uit het archief te lichten, waarna hij als rechter van het hof van cassatie, belast met het her onderzoek. terugkeert bij een andere commissaris en diens chef, die deze zaak in eerste instantie behandeld hebben. Dan begint de klucht pas goed. een verrassende, levende, echt hedendaagse versie van de aloude commedia dell'arte. Met alle politie- De gek (Herman Naber), de hoofdcommissaris (Jan Jaap Jansen), de com missaris (Bob van Tol), de agent (Titus Mnizelaar) in „De plotselinge dood van een anarchist" van Dario Fo bij het Projekttheater. Foto Bob van DantziK interpretaties van de werkelijke fei ten wordt op een dodelijke manier de spot gedreven, de gek sabelt met zijn doordraven malle opmerkingen de politiefunctionarissen neer. trekt hen weer overeind door zich als hun vriend en medestander voor te doen die hun fouten zal herstellen, maar slaat hen er vervolgens nog dodelij ker mee om de oren. Hij is echt een histrinaam, een geëxalteerde toneel speler, die al zijn mogelijkheden uit put om zijn slachtoffers op te zwepen. Die hij, die gek. is Herman Naber men zal hem kennen van Baal die uitbundig meeslepend de voorstel ling stuwt, met als voornaamste uit- stekende tegenspeler de hoofdcom missaris van Jan Jaap Jansen be kend van Sater doeltreffend gese condeerd door Bob van Tol, Wouter ten Pas (ook van Sater), Hertje Peeck, Titus Muizelaar. Door de regie tot een zeer komisch samenspel ge bracht. door Riet Dfemer HILVERSUM De IKON zal de komende maanden op de televisie de meeste kaarten zetten op drama om zo situaties uit het dagelijkse leven zo reëel mogelijk te brengen. Voor de zendtijd voor de jeugd tegelijk gezinsprogramma's aan de kop van de woensdagavond wordt direct al begonnen met een actueel thema: de tweede generatie. AMSTERDAM Het jaar 1974 is in de annalen van de Nederlandse jazz en geïmproviseerde muziek beschre ven als een uiterst essentiële periode. Drie jaar na indiening werd door het ministerie van CRM een bescheiden begin gemaakt met de uitvoering van het structuurplan van de Stichting Jazz en Geïmproviseerde Muziek. Met name het Podiumplan. dat in additionele honoraria per concert voorziet, werd realiseerbaar geacht De gemeente Amsterdam maakte prompt daarop een aanzienlijk be drag vrij voor de stichting, te beste den aan concerten op de diverse po dia in de hoofdstad, en informeerde hoeveel kosten er aan concertactivi teiten verbonden waren. Dit leidde tot de inrichting en opening van het centrum van de Nederlandse ge ïmproviseerde muziek, het BIM-huis. en tot de eerste Oktober Jazzmaand: een maand op volle toeren proef draaien. De Oktober Jazzmaand is daarna tra ditie geworden, de stichting en de BIM coördineren een extra groot aan tal concerten, met de bedoeling het aanbod van geïmproviseerde muziek enigszins overzichtelijk te maken en een indruk te geven van een meer volwassen muzieksituatie. Nieuw in de zevende editie van de jazzmaand is de aandacht voor de geïmprovi seerde muziek uit België. Deze komt in diverse stilistische gedaanten aan bod op het openingsconcert dat van avond in het Bim-Huis plaatsvindt. Blijkens het bloemrijke commentaar van de Belgische recensent Rob Leu- rentop gaat het de improviserende zuiderburen niet voor de wind: „In geen ander land ter wereld wordt het verleden zo uitbundig gevierd door lieden die tegelijkertij volkomen blind en doof blijven voor wat van daag aan de orde is. (-) De opening van deze Oktober Jazzmaand is het zoveelste protest tegen het muziekbe leid In België zelf. Dit beleid is heden- tendage zelfs niet slecht, schimmig of lachwekkend te noemen. Het is een voudigweg onbestaande." Dat de huidige coördinatie van con certen een kwestie van behelpen blijft, blijkt uit de onevenwichtige programmering. Een landelijk im- pressariaat zou wat concertorganisa tie betreft een ware uitkomst zijn. Nu zijn de podia en de concertbezoekers voornamelijk aangewezen op de risi co-vrije aanbiedingen van een enkele impresario die zich op Amerikaanse musici concentreert, en op de initia tieven van de Nederlandse muzikan ten zelf. Archie Shepp en Bennie Wal lace zijn beiden briljante saxofonis ten maar ze behoren hier al tot de vaste klanten. Willem Breuker, Leo Cuypers en het Theo Loevendie Con sort schitteren door afwezigheid ter wijl Hans Duller en Loek Dikker tot over hun oren in de schnabbels zitten. Vele podia schijnen met problemen van financiële en organisatorische aard overladen te zijn. getuige het aanstellen van huiso^cesten hetgeen in feite betekent dat het podium als open concertgelegenheid wegvalt, het engageren van amateur- en be vriende ensembles en Met afzeggen van optredens zodra blijkt dat allerlei afspraken niet kunnen worden nage komen. Nogmaals, voor het aanbren gen van een meer gevarieerde en logi sche structuur in het concertaanbod is meer mankracht op beleidsmatig niveau nodig, maar daarvoor ontbre ken nu de middelen. Dat deze jazzmaand toch een tint van veelzijdigheid mee krijgt komt door twee particuliere initiatieven: clown Teo Joling komt vanaf 16 oktober met Dr. Fruddl. een muziektheatrale voorstelling, en Remko Scha en Paul Panhuysen hebben vanaf 29 oktober een multi-media festival in Eindho ven georganiseerd, waar trombonist George Lewis en performance-kun stenaars uit de New Yorkse Kitchen van de partij zullen zijn. door Franz Straatman HENGELO Opera's van Rossini lijken onder gunstig gesternte te staan. Na een als kostelijk omschre ven produktie van La Cenerentola (Assepoester) door de Nederlandse Opera Stichting zet Opera Forum De Barbier van Sevilla met veel vaart op de planken. Rossini's Barbier is een virtuoos stuk. een rechtstreekse afstammeling uit de rijke geschiedenis van het Itali aanse komische toneel, de commedia dell'arte. Maar Sterbini's tekst en Rossini's muziek blijven verrukkelijk aan de oppervlakte. Zij schrijven voor de nieuwe bourgeoisie uit het begin der negentiende eeuw een amu sement dat wij nu omschrijven als het „theater van de lach." Van Plezier rond de Barbier naar Een kus van een Rus is maar één stapje op het toneel, terwijl in het muziektheater na Rossi ni de operette gaat bloeien. Maar wat doe je met een stuk voor oer-Hollands publiek dat het behalve van de muziek ook van de speelse dialogen moet hebben die helaas in het Italiaans gaan. Regisseur Robert Herzl koos voor een zeer uitbeeldend spel, schuwde geen ondeugende, mis schien platvloers aandoende effecten en stuwde de zangers tot geraffineerd en rap acteren. Het decor van Wil- fried Sakowitz is even handig als een voudig en wordt uitputtend benut. Het resultaat: de zaal lacht: buldert zelfs als onbedoeld 'n valse baard loslaat. Voor het oor is de oogst wat minder. Forums eigen orkest komt onder lei ding van dirigent August Haltmayer niet tot gedisciplineerd en fraai en- semblespel zoals we gewend zijn bij directie van Gustav Fülleborn. En dat steekt des te harder bij Rossini. Vocaal is de bezetting heel redelijk; Igor Filipovic is als Graaf Almavira een perfecte minnaar in stem en hou ding; zijn compaan in de strijd om de schone Rosina, de titelgevende Bar bier, krijgt door het constant loeihar de zingen en wat botte acteren van Vasile Martiniou meer het aanzicht van een slachter van Sevilla. Jam mer, want de barbier is een fijnzinnig man. Kristina Gorantscheva als Ro sina klinkt zeer beminnelijk met haar soubrette-achtige coloratuursopraan Verrassend aan de hele voorstelling is wel dat ondanks het snelle acteren en vreemde uiteenplaatsingen der zan gers de vocale ensembles vrijwel per fect verlopen. Als geheel een leuke produktie Van uitgeverij Querido to Amster dam zijn een roman van W. Brakman Come Back (165 blz - 21.50) en Qua- tro primi. Hierin zijn de volgende werken van B. den Uyl opgenomen: Vogels kijken. Een zachte fluittoon. Met een voet in het graf en De ont wikkeling van een woede (373 blz - 39 gulden). Ik ga lekker bij opa logeren, is ge schreven door G. Hansson en uitge komen bij Meulenhoff. Amsterdam 32 blz - 8.90 Dier en Milieu, leven en overleden door V. B Dröscher. Uitg. KIM. Baarn. 300 blz - 39.50 De mooie stad, roman van H van Sweeden. Nagelaten werk bezorgd door S. Davidson. G. Hellinga en S. Vinkenoog 146 blz - ƒ28.50 Uitg Meulenhoff. Amsterdam. Van dezelf de uitgeverij is Loos alarm. Hierin staat 40 prenten van Jan Sanders. Simon Carmiggelt schreef het voor woord in dit 87 pagina's tollende boek. Prijs: 24.50 De klimmer roman van J. Salter Uitg. Veen. Utrecht. 184 blz - 18.90 Van dezelfde uitgeverij is Hoe oorlo gen beginnen, van A. J. P. Taylor. 183 blz - 32.50 Concert laat zwarte invloeden horen Bedoeld wordt kinderen van buiten landse gastarbeiders die hier zijn ge boren of die "door gezinsherenigir. hier naar toe zijn gekomen. „Kinde ren van de rekening" worden ze ge noemd en dat is tevens de titel van d< serie van vijf televisieprogramma's die op woensdagavond vanaf één mi- nuut voor zeven op Nederland 2 v wordt uitgezonden. Korte inhoud van de eerste afleve ring: een jonge Turkse vader laat zijn gezin, bestaande uit zijn vrouw, zoon tje en dochtertje naar ons land over komen. Niets bijzonders, zoiets komt tegenwoordig regelmatig voor. In ma- t. rieel opzicht heeft de vader zijn zaakjes voor elkaar. Het gezin wacht een hokkerig bovenhuisje in een volksbuurt in de grote stad. En zijn vrouw moet het op zijn wat dreigend gestelde vraag wat ze ervan denkt wel heel mooi vinden. door Stan Rijven Armoediger Speciaal vandaag Van gewest tot gewest Zwolle viert een jaar lang feest omdat het 750 jaar gele den stadsrechten kreeg. Een samenvatting van die festivi teiten en een blik op de toe komst waarin zo'n 10.000 wo ningen zullen worden ge bouwd. Als de Betuwse ge meente Echten afscheid neemt van burgemeester Houtkoper lijkt dat niets bijzonders. Maar zijn persoon heeft veel betekent voor Ochten, het grootste dorp van de gemeen te, dat in de oorlog door de Duitsers kapot geschoten werd. Een nieuw Ochten werd voor een belangrijk deel dank zij inzet van burgemeester Houtkoper gebouwd. Ned. 118.59 will Shakespeare - De be minde zoon, is de titel van de vierde aflevering over het le ven van de toneelschrijver. Hij neemt zijn zoon mee uit Strul- ford-upon-Avon naar Londen voor verandering van lucht. De jongen zegt en eet niets meer Ned. 1/ 20.40 Even terzijde. Was aan Nederlanders -vr.agd w. t zij ervan dachten dan -n i :«'gen één weten te vei ellen dat dit mensen in hun va derland heel wat armoediger leven. Het. Turkse gezin komt echter van het platteland, dus de overgang naar een binnenstad in een ander land met een andere taal moet dubbel groot zijn. De kem van dit korte televisiespel is echter alleen het taalprobleem. De kinderen beginnen met achterstand, om van de moeders die weinig onder Nederlanders komen, maar niet te spreken. Het zoontje, kersvers aange komen, moet het van zijn vader maar leren en hij stuurt hem naar de krui denier voor „een pakje thee." Zo heet de eerste aflevering dan ook. Het ventje, Mehmet. oefent zich de hele weg naar de winkel suf totdat hij vlak voor hij naar binnen moet alles is vergeten. Ilij moet weer terug naar iiuis. Een drama in zakformaat. ;n vader dcv: alle mogelijke moeite .-ieh verstaanbaar te maken bij het vinden van een plaatsje op school voor zijn kinderen. De klassen zijn rbter overvol en de onderwijzeres oen overspanning nabij. De buiten landse kinderen misschien ook wel, want ze worden in één les zo overla den met zoveel nieuwe Nederlandse woorden dat een Hollands kind er al van slag zou raken. Een illustratie van de abominabele situaties van het Denis Zorlular als het vijftienjarige Turkse meisje, uit deel 2 dat ondanks haar strenge vader een afspraakje met een Nederlandse jongen heeft. onderwijs aan buitenlandse Kinderen in veel te volle klassen. Levensecht Onder leiding van regisseur Henk Barnard („Ja zuster, nee zuster" en „Kon hesi baka") is het gelukt kort. maar krachtig een levensecht stukje werkelijkheid neer te zetten. Behalve van kinderen is er gebruik gemaakt van echte acteurs, waaronder Turkse. Verder is gewerkt aan integratie van beide talen: de Turkse tekst is Neder lands ondertiteld en de Nederlandse in het Turks, althans als dat nodig is. Het programma van volgende week woensdagavond gaat over een vijf tienjarig meisje dat met haar familie naar Nederland komt, de huishoud school bezoekt een school zonder jongens en door haar klasgenootjes in aanraking komt met een heel ande re wereld en andere zeden dan die van thuis. In de derde aflevering heeft Sezay zijn diploma automonteur gehaald. Hij denkt aan de slag te kunnen, maar de garagehouders geven de voorkeur aan Nederlanders. De laat ste twee afleveringen zijn als docu mentaires in Turkije opgenomen en gaan over de kansen voor Turkse jongens daar. AMSTERDAM Na twee jaar is Ry Cooder weer terug in Nederland. Een gebeurtenis die maandagavond een uitverkocht Carré opleverde met een muziekavond van hoog niveau. Er viel te genieten van een sterrenforma- tie die instrumentaal en vocaal zo goed op elkaar ingespeeld was. dat dit concert, op enkele minder sterke momenten na. één hoogtepunt ge noemd kon worden. Ry Cooder is een Amerikaanse zan ger/gitarist die in het verleden bewe zen heeft van alle markten thuis te zijn. Dat kwam tot uiting in zijn speurtocht door de Amerikaanse mu ziekgeschiedenis waaruit hij zowel folk, blues als etnische stijlen wist op te diepen. Steeds voorzien van het Cooder-kwaliteitsmerk, dat wil zeg gen een persoonlijke interpretatie met behulp van gerenommeerde mu zikanten. Zijn vorige bezoek stond in het teken van zijn toenmalige bemoeienis met Nortena (mengvorm van Texaanse en Mexicaanse muziek) en muziek van Hawaï. Deze keer lag het accent op negro spirituals en waren reggae-in- vloeden opvallend aanwezig. De be geleiding van Darrell Vardusco op drums, bassist James Rallston en Jessie Harms op toetsen was steeds helder, inventief en vol ingehouden spanning. Niemand minder dan John Hiatt vulde de bottleneckgitaar van Cooder aan. Dat zorgde voor een gela den sfeer die continu voelbaar was. De meestal vierstemmige zang gaf dit concert iets extra's mee, dat zeldza me momenten opleverde. Het zowel in fysiek als vocaal opzicht bewegelij ke duo Bobby King (tenor) en Willy Green (bas) was met zijn soepel ge zongen harmonieën voortdurend aan- Ry Cooder, gestoken in fraai Hawai-hemd, tijdens zijn optreden in Carré. Folo Ui van Rossen. wezig. Het als een negro spiritual begonnen Christian Auto riep associ aties op met vocale ensembles als The Spirit of Memphis en The Sensa tional Nightingales, broeierig en vol emotie. Met Hiatt had Cooder nog een extra troef in huis die, zou hij meer ruimte hebben gekregen, zonder meer de show had gestolen. Eén maal mocht hij soleren. Het leek alsof Hiatt besefte dat alles van dit ene moment afhing. Jury of Love werd zo intens gezongen dat het even wennen was om Ry Cooder's draad weer op te pikken. Daaruit bleek ook het verschil tussen deze twee. De soul van Hiatt Ls bij Cooder zwakjes aan wezig. Hij moet het hebben van zijn acteer- en technische kwaliteiten, die overigens zijn muzikale prestaties niet schaden. Materiaal van Bop till you drop en van een binnenkort te verschijnen album. Border Line, stonden cen traal. Crazy about my automobile en Mr Speedo waren zowel in tekstueel als instrumentaal opzicht sterke aan- wiasten. Square dance That's the way girls are in Texas was leuk als intermezzo, terwijl Call on me het ook moest hebben van het humoristisch element. Drie toegiften met het geïnspireerde Down in Hollywood, waren nauwe lijks voldoende om het enthousiasme te blussen. En terecht, want de hoe veelheid kwaliteit die hier gedemon streerd werd smaakte naar meer

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 4