ssrsagris plantaardig fuca excellent Krematie? Begrafenis? U behoeft nu toch niet te beslissen. DELA FAMILIEBERICHTEN Weer proces over open zijn op zondag van Edese galerie Subsidie voor ombudsman van de baan WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op' nummer 020-562.6270. na 17.00 uur 562 2898 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Goede morgen opa Van der Waag: hartelijk gefeliciteerd met uw 70-ste verjaardag. Een fijne dag toegewenst. Veel liefs van Karina Goede morgen Opa Boer Van harte gefeliciteerd met uw 70ste verjaardag. Uw kinderen en kleinkinderen. Goedemorgen lieve oma Gefeliciteerd Bert, Hilde en Rick Wij hopen D.V. 15 oktober met elkaar dankbaar te gedenken dat mijn lieve ouders J. Overduin. en W. H. Overduin-Kouwenhoven 50 jaar getrouwd zijn. Op 26 oktober zou het 50 jaar geleden zijn dat mijn vader in de geref. kerk van Sleen (Dr.) in het ambt werd bevestigd. Om gezondheidsredenen kunnen wij helaas geen bezoek ontvangen. Greet Overduin Schimmelpenninckstraat 3 3904 HA Veenendaal. Heden heeft de Here tot Zich genomen op 67- jarige leeftijd onze lieve, zorgzame man, vader, schoonvader en opa Karei Matthijs van der Zouwen oud-directeur van de Christelijke MAVO. A. van der Zouwen-van der Hek Karei en Ellen Mariëlle 2871 GJ Schoonhoven 29 september 1980 Voorhaven 14. De begrafenis zal in familiekring plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 1 okto ber a.s. van 19.00 tot 20.00 uur in het Hervormd rouwcentrum, Kortedijk 12 B te Schoonhoven. Liever geen bezoek aan huis. Met droefheid namen wij kennis van het over lijden van onze oud-directeur, de heer K. M. van de Zouwen Meer dan 40 jaren is hij aan onze school verbonden geweest. Op het vele werk, dat hij in dienst van het Chr. onderwijs gedaan heeft, zien wij met dank baarheid terug. Schoonhoven, 30 september 1980 Bestuur en medewerkers van de Willem de Zwijgerschool voor Chr. Voortgezet Onderwijs. A. T. Blom, voorzitter, J. A. Erisman, directeur. Na een langdurige ziekte riep de Heere, nog onverwacht, tot Zich onze zeer gewaardeerde medewerker, Jan Meyer in de leeftijd van 44 jaar. Jan zal in onze herinnering blijven voortleven als een goed collega en een begenadigd opvoe der, die gedurende ruim 17 jaar zijn beste krachten heeft gegeven aan de hem toever trouwde jeugdigen. Zijn inzet strekt ons tot voorbeeld. Namens: zijn huisgenoten Bonno en Remco de overige kinderen de medewerkers/collega's het bestuur van de Vereniging van 't Lindenhoutstichtingen, Kinderdorp Neerbosch Ph. J. R. Zalsman Wielenga, directeur. Nijmegen, 26 september 1980. Enige kennisgeving Op 28 september j.l. is overleden Mevrouw Hendrika Meeusen-Triescheyn weduwe van A. Meeusen op de leeftijd van 83 jaar Gem. dienst voor Bejaardenver zorging Amsterdam. 1 oktober 1980 „Het Flevohuis", Kramatweg 20A De crematie heeft in stilte plaatsgehad. Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Rom. 148 Heel onverwacht is uit onze familiekring weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom Julle Kuipers in de leeftijd van 65 jaar. Geliefde echtgenoot van J. Hoeksema Groningen: B. Kuipers-de Vries Lelystad: Fam. J. Kuipers Ten Post: B. S. Offringa-Kuipers D. Offringa Zuidhorn: T. Kuipers M. Kuipers-v.d. Veen Neven en nichten Zuidhorn, 26 september 1980 TTPIII T JtVrrDT Wie'savonds2è3dra- ll£i JL IJaXA lil i*\. X» gées Fuca Excellent neemt zorgt onopvallend voor een betere spijsvertering. Voor een zachte, verantwoorde stimulans. Slechte stoelgangers vin den Fuca Excellent een hele opluchting. Uitsluitend bij uw apo- M. J. M. Jonker, tandarts Van Brakellaan 28, Hilversum Praktijk geopend. Voor inschrijving van Ziekenfonds- en particuliere patiënten uitsluitend telefonisch van 2-4 uur. Tel. 035- 17779. Plotseling nam de Heere van ons weg onze lieve broer en zwager Cornells Dekker echtgenoot van D. J. Dekker-Fokkinga oud 77 jaar. Groningen: A. Veenstra-Dekker Ermelo: W. J. Dekker-Teeuwen Eelde: T. Fokkinga-Tempel Ede: L. Breekveldt-Fokkinga J. G. Breekveldt Ede, 27 september 1980. Na een maandenlang ziekbed, waarvan hij het einde kende, maar dat hij in geloof doorstond, heeft God bij zich thuis gehaald pater Dr. Wilhelmus Antonius Maria Luijpen O.S.A. hoogleraar in de filosofie te Tilburg en Delft. Hij overleed op 58-jarige leeftijd, na gesterkt te zijn door het sacrament van de zieken. Bedroefd om het verlies, maar gesterkt door hetzelfde geloof, vragen wij om uw gebed. Heelsum Th. M. Luijpen E. M. C. Luijpen-Kalkhoven Nootdorp Mien Luijpen Wageningen Tiny en Theo Nater-Luijpen Soestdijk Bep en Jaap Remmerswaal- Lui j pen Soestdijk Ans en Jan Remmerswaal- Lui j pen Leiderdorp Theo en Els Luijpen-Wester Heemskerk Mart en Riet Luijpen-van Lith 29 september 1980 Augustijnendreef 15 5611 CS Eindhoven correspondentie-adres: fam. M. C. Nater-Luijpen Einthovenstraat 31 6706 JB Wageningen De plechtige uitvaartdienst wordt gehouden zaterdag 4 oktober om 14.00 uur in de Paters kerk te Eindhoven, hoek Kanaalstraat/Tram straat, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het kloosterkerkhof. Gelegenheid tot con doleren voor de uitvaartdienst schriftelijk ach ter in de kerk. In de aula van de Katholieke Hogeschool, Hogeschoollaan 225 te Tilburg wordt om 12.00 uur de academische rouwzitting gehouden. In de vrede van Christus overleed gesterkt door het sacrament van de zieken onze dierba re medebroeder Pater Dr. W. A. M. Luijpen O.S.A. Professor aan de Theologische Faculteit te Tilburg. Bijzonder hoogleraar in de wijsbegeerte na mens de St Radboudstichting aan de Techni sche Hogeschool te Delft. Hij werd geboren te Hilversum 22 mei 1922, legde zijn geloften af in de Orde van St Augus- tinus 10 september 1941 en werd priester ge wijd 14 juni 1946. Namens de medebroeders van het Con vent Mariënhage: Pater A. Lutterman O.S.A.prior. 29 september 1980, Augustijnendreef 15, 5611 CS Eindhoven. De plechtige uitvaartdienst wordt gehouden zaterdag 4 oktober om 14.00 uur in de Paters kerk te Eindhoven hoek Kanaalstraat-Tram straat, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het Kloosterkerkhof. Gelegenheid tot con doleren voor de uitvaartdienst schriftelijk ach ter in de kerk. In de aula van de Katholieke Hogeschool, Hogeschoollaan 225 te Tilburg wordt zaterdag 4 oktober om 12.00 uur de Academische Rouw zitting gehouden. Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Prof. Dr. W. Luijpen O.S.A. sinds 1968 bijzonder hoogleraar in de wijsbe geerte vanwege de Radboudstichting aan de Technische Hogeschool te Delft, sinds 1976 lid van de Raad van Advies Bijzondere Leerstoe len van genoemde stichting. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven voortleven, omdat hij steeds heeft blijkgegeven van een zeer hoge opvatting van zijn taken. Voor zijn studenten was hij een inspirerend docent en een wijs raadsman. I 30 september 1980 Branderijstraat 6, 5223 AS 's-Hertogenbosch Radboudstichting Wetenschappelijk Onderwijsfonds L. A. J. M. van Heijst, voorzitter P. B. van den Biggelaar, directeur Als U nog geen 70 jaar bent kunt U wel lid worden van OELA. Voor ouderen zijn er oplossingen tegen betaling van een koop som. OELA regelt en verzorgt (zooder winstdoel) de hele uitvaart. Hulpverlening, ook in het buitenlandzonder vooraf te moeten onderhandelen Rekening- f houdend met individuele wensen. Geen zorg om uitvoering en prijzen - zelfs in eei tijd van inflatie. voor begrafenissen en krematies de grootste in Nederland met 1.300.000 deelnemers. Informatie-brochure U ontvangt alle details over rechten en voordelen van een lidmaatschap als U deze coupon in gesloten enveloppe, zonder postzegel, zendt aan: DELA, Antwoordnummer 622,5600 VB Eindhoven. straat plaats:TR 40 Oude Stadsgracht 1,5611 DO Eindhoven. Tel. 040-444255 Het Curatorium van de Stichting Theologische Faculteit te Tilburg maakt met leedwezen het overlijden bekend van Prof. Dr. W. A. M. Luijpen o.s.a. Hij was vanaf september 1968 verbonden aan de faculteit als hoogleraar in de cultuurfilo sofie. Niet alleen als wetenschappelijk onderzoeker en als begenadigd docent, maar ook door zijn inzet als mens heeft hij het aanzien en de sfeer van de faculteitsgemeenschap in belangrijke mate mee bepaald. Naast zijn functie aan de STF was hij bijzon der hoogleraar vanwege de Radboudstichting aan de Technische Hogeschool te Delft en werd hij een aantal malen uitgenodigd als gasthoogleraar in de Nederlandse Antillen. Velen, ook binnen ons Curatorium, zullen zich hem in hun herinnering bewaren als een wijze vriend, een begenadigd priester en een open en creatief wetenschapper. In de Heer heeft hij zijn Waarheid nu ge vonden. Mgr. Drs. J. A. A. van Laarhoven, voorzitter Drs. H. J. M. Hopman, secretaris. Tilburg 30 september 1980 „Heer, ik tracht niet Uw hoogheid binnen te dringen, want ik vergelijk er mijn kennis niet in het minst mee. Maar ik verlang de waarheid, die mijn hart gelooft en liefheeft, te zien doorschemeren." (Anselmus) Het wetenschappelijk corps, de studenten en het administratief personeel van de Theologi» sche Faculteit Tilburg geven met droefheid ken nis van het overlijden van Prof. Dr. W. A. M. Luijpen Augustijn, hoogleraar in de cultuurfilosofie. Op zaterdag 4 oktober 1980 te 12.00 uur precies zal in de aula van de Katholieke Hogeschool, Hogeschoollaan 225, Tilburg een academische zitting worden gehouden. Tot bijwoning van deze rouwzitting, vooraf gaand aan de uitvaartdienst om 14.00 uurin- Eindhoven, worden allen die hun meeleven willen betuigen uitgenodigd. J. A. Bomewasser, Decaan Theologische Faculteit. Tilburg, 30 september 1980. Met het overlijden van Prof. Dr. W. A. M. Luijpen is een zeer gewaardeerd hoogleraar van de Stichting Theologische Faculteit Tilburg heen gegaan. Zijn inzet voor de Katholieke Hogeschool voor al bij de opbouw van het filosofieonderwijs in de Centrale Interfaculteit zal pijnlijk gemist worden. Zijn wijze van werken bij moeilijke proble men, alsook zijn open manier van mensen tegemoet treden is door velen als verkwikkend ervaren en betekende dikwijls reeds een deel van de oplossing. De achtergrond van waaruit hij zich liet inspi reren betekende een echte invulling van de identiteit van de Katholieke Hogeschool. Hij en wij weten dat zijn inbreng een blijvende zal zijn. Drs. J. B. L. Verster, voorzitter Drs. H. J. M. Hopman, secretaris van de Hogeschool Tilburg, 30 september 1980 Heden is op de leeftijd van bijna 80 jaren in haar woonplaats Bennekom van ons heenge gaan onze lieve en zorgzame zuster, behuwd zuster, tante en oud-tante Cornelia van de Graaf Zij zal bij ons in dankbare herinnering blijven voortleven. Grote dank zijn wij ook verschuldigd aan haar trouwe vriendin G. A. Idema, die haar gedu rende zo heel veel jaren heeft verzorgd en verpleegd. Namens de familie Van de Graaf en Berens J. H. van de Graaf Stieltjesstraat 356 2521 TR Den Haag 29 september 1980 In plaats van kaarten. Kort voor haar 80-ste verjaardag ging in vol geloofsvertrouwen heen mijn allerliefste vriendin en huisgenote Cornelia van de Graaf Met haar humorvolle blijmoedigheid nam zij in heel onze familiekring een bijzondere plaats in. Bennekom: G. A. Idema Renkum: A. D. R. Polman A. G. Polman-Idema Heelsum: C. T. Idema-Postema Germignaga: J. A. Idema Bennekom: M. J. Idema Doorwerth: A. T. Idema K. Idema-Robijn De rouwdienst zal gehouden worden op vrij dagmiddag 3 oktober om 15.00 uur in de aula van het bejaardencentrum „Beringhem" Com- mandeursweg 500. Daarna zal er gelegenheid zijn voor condoleantie in de aula. Naar de wens van de overledene is haar lichaam ter beschik king gesteld van de wetenschap. Bennekom, 29-9,'80 Correspondentie-adres: G. A. Idema, Com- mandeursweg 500, 6721 ZN Bennekom. Na een langdurige ziekte is op 29 sep tember overleden on ze tante Maria Verhoef- De Looper in de leeftijd van 68 jaar. J. K. Niessen- Verhoef C. A. Niessen Noorderweg 226 1222 PJ Hilversum De crematie zal plaatsvinden donder dag. 2 oktober 1980 om 3 uur in aula I van het crematorium „Daelwijk" aan de Floridadreef te Utrecht (Overvecht). Voor uw medeleven, betoond bij ziekte en overlijden van onze geliefde moeder, mevrouw Anna de Wind-Broekema zeggen wij u oprecht dank. Haarlem, 1 oktober 1980 Sparrenstraat 26. De onvervalste trenchcoat. 65% Polyester/ 35% katoen. Half ruit-gevoerd. Afsluitbare binnenzdJc j Zwart, navy of beige. (Regimental sjaal 9.-) Normale prijs 175,- Uw bewijzen van deelneming betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa Arie Zandbergen maken het ons onmogelijk u allen in een persoonlijk schrijven te bedanken. Uw belangstelling persoonlijk, schriftelijk, of in de vorm van bloemen tot uitdrukking gebracht, heeft ons zeer getroffen, en zal steeds in dankbare herinne ring blijven. Mede namens de kinderen: J. M. Zandbergen-Verhagen Rijnsburg, september 1980 Oegstgeesterweg 237. Van uitgeverij Christofoor te Rotter-, dam zijn de volgende boeken: Het gezicht van de dood, door F. Huse- mann (151 blz. ƒ19,50; 3e druk). Edelsteen en mens, door M. Stibbe (91 blz. 15,-). Een beetje terugko men, reïncarnatie als denkbeeld en ervaringsgegeven door H. S. Ver- burgh (148 blz. 19,50). Bij de Nederlandsche Boekhandel, Antwerpen/Amsterdam is versche nen het Verzameld dichtwerk van G. Gezelle. 462 blz. 75 gulden (inteken prijs) per deel. Na 1 januari 1981: 85 gulden. Er zullen 8 delen verschijnen. Toekomstanalyse voor managers, basis voor actie. Bundel opstellen on der redactie van J. G. Wissema en D. J. Eppink. Uitg. van SEM, Utrecht, VSB, Den Haag en Kluwer, Deventer. 311 blz. 65 gulden. Staphorst en zijn gerichten, verslag van een juridisch-antropologisch on derzoek door G. C. J. v. d. Bergh (redactie) E. André en Ia Porte, C. H. Brinkman, R. Eikerbout, F. X. M. Kok, A. A. M. Kooyman en H. Huis- kes. Uitg. Boom, Meppel. 294 blz. 37,50. L. Deben en J. v. d. Weiden schreven: Stadsveroudering en stadsvernieu wing. Een uitgave van Van Loghum Slaterus. 224 blz. 35 gulden. Van dezelfde uitgeverij is Jong zijn en contact zoeken, problemen en proces sen rond toenaderingssituaties door dr. mr. C. J. Straver. 136 blz. 19,50. Klassieke kruissteek-motieven, ruim 500 voorbeelden met telpatronen van G. Wandel. Uitg. Cantecleer. De Bilt. 104 blz. - 18.50. Liedboek van de strijd, samenge steld uit het Landelijk Archief van Progressieve Koren en Muziekgroe pen. Uitg. De Uitbuyt, Wageningen. 223 blz. - 18,50. AO-boekJe nr 1832: Dat merkwaardi ge Schotland, door M. M. van Driel. Uitg. Stichting IVIO, Lelystad. 20 blz. - 1,90. De arme Christus van Bomba, roman van M. Béti. Uitg. Wereldvenster, Bussum en NOVIB, Den Haag. 270 blz. 15.-. Het derde rijk. De geschiedenis in .woord en beeld door J. Bradley. Uitg. Becht, Amsterdam. 256 blz. 49,50. Zolang het maar niet dichterbij komt, programma's van Don Qui- shocking in boekvorm verschenen bij uitgeverij De Viergang in Aarlander- veen. 118 blz. - ƒ32,50. Geld en geweten, bundel opstellen over anderhalve eeuw Nederlands be stuur ln de Indonesische archipel (deel n: tijdvak 1900-1942) van C Fasseur. Uitg. Nijhoff, Den Haag. 255 blz. 39,50. Achter de keukendeur, zestien ge sprekken over jeugdliteratuur door P. v.d. Hoven. Uitg. BZZTÓH, Den Haag. 407 blz. - 37,50. Spookbeeld, vijf Victoriaanse vertel lingen. Samengesteld en ingeleid door J. J. Straling. Uitg. Allert de Lange. Amsterdam. 190 blz. 24,50. ARNHEM (ANP) Galerie-kunst handel Simonis ln Ede, die begin dit jaar door de Hoge Raad werd verbo den op zondag open te zijn, zal maan dag opnieuw voor de economische politierechter ln Arnhem moeten ver schijnen. De eigenaren van de galerie hebben het verbod van de Hoge Raad naast zich neergelegd. De Edese politie heeft twee keer pro ces-verbaal opgemaakt omdat de ga lerie zondag toch open was en een maal wegens het ontbreken van de gele kaart, waarop bij elke winkel duidelijk zichtbaar de openingstij den staan aangegeven. Tegenover de Arnhemse politierech ter zal de galerie er vooral de nadruk op leggen dat een kunsthandel geen winkel ls, die goederen pleegt te ver kopen, maar dat de nadruk voor het publiek ligt op tentoonstellen. En tentoonstellingen trekken op zondag nu eenmaal veel publiek, aldus de eigenaren. DEN HAAG (ANP) - Staatssecreta ris Wallis de Vries (CRM) zal de stich ting De Ombudsman vanaf 1 januari geen subsidie meer verlenen. De staatssecretaris deelde zijn besluit gisteren mee in een persoonlijk on derhoud met het bestuur van de stichting. Volgens een woordvoerdei van de stichting heeft Wallis de Vries nog geen toelichting op zijn besluit gegeven. Verwacht wordt dat hij dit binnenkort schriftelijk zal doen. In een eerste reactie op de beslissing zegt het bestuur van de stichting da de subsidiestop verregaande gevol gen voor de hulpverlening heeft. Het betekent dat de stichting een aantal medewerkers zal moeten ontslaan er. tienduizenden aanvragers om hulp io de kou moet laten staan. De stichting De Ombudsman is een onafhankelijke stichting die is voort gekomen uit de VARA. Zij speciali seert zich in het behandelen van klachten van mensen die elders geen gehoor hebben kunnen vinden. Reeds vorig jaar besloot CRM de subsidie stop te zetten, maar na een debat hierover in de Tweede Kamer besloot de staatssecretaris de subsidie te ver lengen tot 1 januari volgend Jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14