Ajax drijft op Deense inbreng öy Twente en PSV: toch vraagtekens Petursson uitgeteld Go Ahead radeloos en reddeloos oetballer osveld Jebruikte oping ardeniers ij met lympiade ir Twee wedstrijden in één weekeinde geen probleem voor kwartet Jezek vreest toekomst zonder spits Zelfs zwak Sparta wint in Deventer WDAG 29 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET PR 11 H 13 ,n onze sportredactie 1 ISTERDAM Er lijkt alle m „leiding voor de Koninklijke e [derlandse Voetbal Bond om idelijk eens serieus iets te in ondernemen tegen het ge- c van stimulerende midde- Twee weken geleden gaf eéK-speler Hugo Hovenkamp, in interview met het weekblad ïïij Nederland toe in het verle- 0 n een keer doping te hebben j iruikt. Zaterdagmiddag ont- e Ide oud-voetballer, thans n liner, Charley Bosveld dat hij ,wfn hij speelde voor het Rotter- ~ise Sparta, regelmatig do- gebruikte. Bosveld deed verhaal in het VARA-radio- jgramma „Tussen Start en Fi- ih". Erkende Hugo Hoven- mp „blauwe pilletjes" te heb- geslikt waarvan hij als „een ide" ging lopen. Bosveld had >dwit gekleurde „hagelslag", lis de spelers het noemde, ge nikt en merkte bij de war- ng up dat hij hoger sprong gewoonlijk. sveld maakte zijn onthulling aannemelijk, toen hij eraan ivoegde dat hij de nacht na voetbalwedstrijd waarvoor stimulerende middelen had slikt, slecht of helemaal niet n slapen. Dat is een bijver- lijnsel van dopinggebruik, t duidt op de niet bepaald :ine dosis die werd geslikt. isveld die in het betaalde 6 etbal speelde voor Sportclub ischede (later FC Twente ge- S trden). Sparta en Vitesse, zei hij de doping in zijn Sparta- slikte met medeweten of 3 Izwijgende goedkeuring van trainer en de clubarts. 1 het programma „In de Rooie zou Willem van Hanegem 0 terdagmiddag ook onthullin- n doen over dopinggebruik in voetbalsport. Dat item kwam 8 iter wegens „een blessure" n Van Hanegem te vervallen. het verleden beweerden vrij- 1 alle clubartsen bij herha- g dat er geen doping in het taalde voetbal werd gebruikt, gdat dat contra-produktief werken. Spelers zouden hun icentratievermogen kwijt ra- en zonder overleg maar wel sl langdurig door kunnen inen. rig jaar startte de KNVB een lerzoekje naar het gebruik Jh stimulerende middelen in it voetbal. Dat betrof een ano- iem onderzoek. De uitkomst •u moeten aangeven of het no- g was dat er een regelmatige systematische dopingcontro- uitgevoerd ging worden. EKENBURG Met Zuid- ■ika in het deelnemersveld en uister Gardeniers (CRM) als angrijke gast in de zaal, is erdag de bridge Olympiade Valkenburg geopend. Pogin- om de Zuidafrikaanse ploeg gens de apartheidspolitiek in land uit te sluiten zijn de eiopen maanden alle mis- t. In een pamflet dat demon anten uitreikten voor de zaal het casino stond dan ook te a: „Zuid-Afrika mocht niet tlnemen aan de Olympische elen in Arnhem, deelname de bridge Olympiade bete- ït voor al diegenen die apart- een warm hart toedragen volgende poging om Zuid- rika uit het isolement te ha- De voorzitter van de we- d bridge federatie verwees de «testen naar de Verenigde ties. „Politieke hangijzers «eten niet worden ingebracht het sportgebeuren." vrouw Gardeniers bekeek de idge Olympiade vooral van- het Nederlandse standpunt, eze Spelen, overigens de der- Olympiade in Nederland dit hebben een stimulerend ef- - op de bridgesport in Neder- id." f. Itto Ie getallen zijn 6-7 16-18-31-40 Reser 10-25 bedroeg ruim 3 2 miljoen gulden door deelnemers Het prijzengeld is 1 530 759.94 en is als volgt verdeeld Eerste prijs 15.98 Tweede prijs 153 075.99 Derde f &9 613.99 Vierde prijs en vijfde pnjs i8che lotto nnende getallen 21-25-26-28-31-35. bijko- nummer 19 Duitse lotto "de getallen 13-21-22-33-45-48. reservegetal «orttoto Eredivisie door Dlck Bosscher AMSTERDAM Een op papier zwakkere tegenstander heeft In de Amsterdamse Meer in feite maar twee mogelijkheden: een stunt uithalen, of roemloos ten onder gaan. Wageningen beweest dit seizoen al dat het eerste mogelijk is, Groningen mocht gisteren aan het tweede alternatief ruiken en liet zich dan ook moeiteloos met 5-1 afdrogen. Het blijkt voor de „mindere" clubs in de eredivisie nog altijd bijzonder moeilijk om de juiste tactiek vast te stellen wanneer de uitwedstrijd tegen Ajax in het verschiet ligt. „Zoveel mogelijk proberen aanvallend te voetballen", roepen de coaches dan. maar de spelers vergeten die op dracht al gauw wanneer Ajax al na enkele minuten op een voorsprong is gekomen En vervallen daarmee in een rol die de landskampioen hen zo graag ziet vervullen Trainer Leo Beenhakker maakt dat duidelijk: „We wilden zo snel moge lijk een voorsprong afdwingen om daarna onze krachten te sparen" Een vrij eenvoudige redenering van de Amsterdammers, want ook Beenhak ker weet dat zijn ploeg pas in de problemen komt als het eerste doel punt lang uitblijft De tegenstander zou daarom moeten proberen de schade in de eerste helft te beperken en door middel van snelle uitvallen een voorsprong te creëren. Gronin- gen-coach Theo Verlangen had dit doel ook wel voor ogen, maar zijn spelers bleken hiertoe met in staat „Elk foutje wordt direct door die full- profs afgestraft", zei hij na afloop ..Je weet dat het klasseverschil te groot is. maar je wilt toch een goede indruk achterlaten. Maar zij hebben wel een paar Denen rondlopen". Die Denen vormden dan ook het ge sprek van de dag in Amsterdam. Za terdags waren Ziegler. Jensen. Arne- sen en Lerby nog in actie gekomen voor het Deense nationale team in Joegoslavië waar een 2-1 nederlaag werd geleden. Na de vliegreis via Ko penhagen belandde het viertal giste ren om twaalf uur in Amsterdam om ruim twee uur later tegen Groningen te spelen Frank Arnesen, die gisteren een hoofdrol voor zich opeiste, sprak over het drukke weekeinde alsof het slechts twee oefenwedstrijden betrof „Het is best op te brengen, zolang je geen blessures hebt. Maar het moet geen gewoonte worden", zei de Deen- ,die hiermee de Nederlandse voetbal lers die al klagen als twee wedstrijden in een week op het programma staan, vrijwel belachelijk maakt. Op 1 no vember moeten de vier opnieuw de nationale kleuren verdedigen in Ita lië, terwijl een dag later de uit-wed- strijd tegen NEC geprogrammeerd staat. Arnesen: „Wij vinden het een eer om in het nationale team te spelen en daarom kan Ajax geen toestemming weigeren Ik vind het wel vreemd van de KNVB dat zij geen toestemming tot uitstel van de competitiewed strijd verleent. Als Ajax zich aan de regels houdt, waarom stelt de bond zich dan zo stug op?" aldus de Deen, die in de ontmoeting met Groningen niet alleen door zijn uitmuntende spel opviel Scheidsrechter Bakker trakteerde de nieuwe aanvoerder van Ajax op een gele kaart nadat de Deen een schop pende beweging had gemaakt naar Jan Boer. Arnesen vergat zijn profes sionele instelling even nadat de Gro- niger hem in het strafschopgebied stevig tegen de enkels had getikt, een actie die Bakker niet met een straf schop wilde bestraffen. De gele kaart heeft overigens nog geen gevolgen voor de Ajacied. omdat de vorige boekingen al verjaard zijn. Trainer Leo Beenhakker kon zich daarom over dit ene foutje niet drukmaken. Ook hij uitte zijn bewondering voor de Deense gastarbeiders, die het hart van de Amsterdamse club vormen. En dan met name voor Henning Jen sen. de middenvelder met wie hij kor te tijd in onmin leefde omdat deze zijn talenten niet voldoende etaleer de. „Jensen heeft nu een vrijere rol gekregen en ik heb hem laten weten wat ik van hem wil zien. Nu gaat dat prima, alle problemen zijn uit de we reld". sprak de coach, die zich niet verontrust toonde door de aanwezig heid van Rinus Michels op de immer aantrekkelijk gevulde eretribune, waar ook gisteren de families Cruyff, Coster en Van Praag plaatsnamen „Ik sta nooit stil bij mijn positie. Ik heb een contract tot het eind van dit seizoen. Zolang het goed gaat en de sfeer ook in orde is, ben ik niet bang - ..0:4 :H*: t i;\Ui Go Ahead Eagles-Sparta Utrecht-Roda JC Willem II-W'ageningen Feyenoord-NAC Twente-PSV MVV-Excelsior Ajax-Groningen NEC-Den Haag PEC Zwolle-AZ'67 1—2 3—r'l 1—2 4—0 0—1 2—0 5—1 2—4 0—3 AZ '67 7 7 0 0 14 26- 6 Ajax 7 5 1 1 11 25-14 Feyenoord 7 5 1 1 11 16- 6 MVV 7 4 2 1 10 12- J Twente 7 5 0 2 10 13-10 Roda JC 7 3 1 3 7 16-13 Utrecht 7 3 1 3 7 13-11 Willem II 7 3 1 3 7 11-10 PSV 7 2 3 2 7 8- PEC Zwolle 7 1 5 1 7 6- 8 Wageningen 7 2 2 3 6 10-10 Groningen 7 2 2 3 6 14-15 NEC 7 1 3 3 5 9-13 Den Haag 7 2 1 4 5 12-18 Excelsior 7 1 2 4 4 11-17 Sparta 7 2 0 5 4 9-21 G A Eagles 7 1 1 5 3 8-19 NAC 7 0 2 5 2 5-17 ZATERDAG: NAC-Willem n. PSV-Feyenoord. FC Den laag Ajax, AZ'67-NEC ZONDAG: Roda JC-Go Ahead Eagles. FC Wage- rungen-FC Utrecht. Excelsior-FC Twente. F£- Gronlngen-MW. Sparta-PEC Zwolle Eerste divisie VV V-Graafschap SVV-Haarlem Veendam-Amsterdam Heerenveen-Heracles Helmond Sport-DS '79 Eindhoven-Cambuur Den Bosch-Fortuna S Telstar- Vlaardingen Vitesse-Amersfoort 1—1 0—3 2—1 0—0 3—1 1Z 1—3 0—2 Waalderbos en Hiddink van FC Groningen zetten Ajax' sterspeler Frank Arnesen klem in het strafschopgebied. Straf leverde de aktie niet op. voor andere trainers Dinsdag trekt hij zich met z'n selectie terug in Was senaar om zich voor te bereiden op de partij tegen de Albanese kampioen. Het meespelen van Tscheu la Ling is nog altijd onzeker, terwijl ook het optreden van Kieft niet vaststaat. De 19-jarige spits, die drie van de vijf doelpunten tegen Groningen voor zijn rekening nam, liep een diepe vleeswond op. net onder de knie Ajax-Groningen 5-1 (3-D 8: Kieft l-0.21 Kieft 2- 0. 34 Van Loon 2-1. 39 Van Geel 3-1. 57 Kieft 4-1. 83: Weggelaar 5-1 Scheidsrechter Bakker Toe schouwers 11000. Gele «taart voor Arnesen Ajax). Ajax: 8chrtjvers; Wijnberg. Zwam bom, Ziegler (Weggelaar), Boeve Molenaar. Lerby. Jensen Ar nesen. Kieft. Van Geel (Wlggemansem Groningen. Ploeger; Bloemberg. Hiddink. Waal derbos. Boer; Van Dijk. Veldmate. Mulder (Timi- sela): Van Loon. Houtman. Dijkstra door Matty Verkamman ENSCHEDE Wanneer PSV en FC Twente woensdagavond de Engelse en Zweedse runners-up van het vorig seizoen, Wolverhampton Wanderers en IFK Göteborg voor de UEFA Cup uitschakelen, dan mag dat een verdienstelijk internatio nal resultaat worden genoemd. In het geval van PSV is het natuurlijk nog even afwachten, want de ploeg is verdedigend niet safe. Maar een 3-1-voorsprong blijft niettemin een rede lijk vertrekpunt voor de return tegen de niet al te sterke Britten. Mocht het voor beide clubs straks goed aflopen FC Twente zit na de 5-1 tegen de Zweedse semi-profs na tuurlijk al op rozen dan hoeft daar vooralsnog niet zoiets als een opmer kelijk herstel van het Nederlandse clubvoetbal uit geconcludeerd te worden. De beide cupfighters be- kampten elkaar zaterdagavond in het Diekmanstadion. Voor redelijk ge- vulgde tribunes bewezen zij dat Hol lands topvoetbal heel saai kan zijn. Het spel was veel te rustig. Hoog standjes waren er voor clubs van dit niveau te weinig. De westrijd kende onnoemelijk veel dode momenten. Nul-nul was een perfectie uitslag voor dit weinig emotionele partijtje ge weest. Vier minuten voor tijd verbrak Piet Wildschut echter dat evenwicht. Met een onverwacht schot van af stand, waaruit de bal eerst de paal nog raakte, bezorgde de PSV-verdedi- ger zijn voormalige club een aardige kater Qua resultaat was het een leuke op steker voor het gekwelde PSV. Maar verdiend was de overwinning niet. FC Twente had m Bos. Thoresen en voor al in de lichtgewicht Sanchez-Torres tenminste nog enige opvallende spe lers. De Spanjaard had met name in de eerste helft enkele onnavolgbare trucs voor Wildschut in petto. Het iele manneke produceerde bovendien twee ferme schoten één op de paal die bij FC Twente-PSV normaal gesproken aan Willy van der Kuylen worden overgelaten. De Helmonder bleef echter met een blessure in de dug-out, van waaruit hij zag dat de gelijkgerichte youngster Koeman en Valke er nog niet aan toe zijn zijn macht over te nemen, in ae Twentse aanval bewees Thore sen opnieuw dat hij tot de beste voor- waartsen in de Nederlandse competi tie behoort Stevens ging in zijn volle beperktheid diverse keren de mist in tegen de atletische Noor. Brachten twee buitenlanders dus nog enig ver maak in de zwakke wedstrijd, anders om waren het ook twee vreemdelin gen die voor de zwakste rollen teken den: de Duitser Rohde bij FC Twente en de Engelsman Maybank bij PSV. Rohde heeft in het begin van de com petitie een paar aardige goals ge maakt, maar .wanneer het op voetbal len aankomt, dan wordt het wel erg lastig voor de rondhobbelende spits. Het is toch jammer dat met veel meer technische vaardigheid gezegende ta lenten als Bleuming en Lindsted door de komst van Rohde buiten de ploeg zijn gevallen Wat voor Rohde geldt, dat gaat even zeer op voor Maybank. Hij heeft bo vendien nog geen doelpunt gemaakt. Per week lijkt de blonde Brit meer tegen zichzelf te gaan vechten. Wan neer dit nog even langer zo doorgaat, dan zal heel Eindhoven hem wel als een miskoop bestempelen. De Kore- aan Huh doet aan de linkerkant leu kere dingen met de bal, maar hij wordt er te gemakkelijk vanaf gezet Aanvankelijk zal hij de scheidsrech ters bij zijn talloze valpartijtjes wel meekrijgen, maar zoiets kan nooit van lange duur zijn. Bij PSV, dat zeer zeker minder ver dwaasd over het veld liep dan twee weken geleden bij Ajax, viel speciaal de zwakke rechterkant op. Koster deed als gebruikelijk nog wel leuke dingen, zij het niet al te vaak. want Zondervan is tenslotte geen Boeve fc Twente-PSV 0-1 lO-Ot - 86 Wildschut 0-1 Scheidsrechter Mulder Toeschouwers 15000 Oele kaart W van der Kerkhof <P8V> fc TWente: Van Oerwen. Jol, Oritter. Overweg. Zondervan; Scheve. Kila (Bleuming). Bos; San chez Torres. Rohde. Thoresen PSV: Doesburg. Stevens. W van de Kerkhof Brandts. Wildschut. Van Kraay (Jansen), Koe man. Valfce. Koster. Maybank. Jung Moo Huh Vitesse 7 5 2 0 12 16- 7 Haarlem 7 5 1 1 11 16- 4 Heerenveen 7 2 5 0 9 12- 8 Volendam 6 3 2 1 8 11- 6 DS *79 7 3 2 2 8 12- 9 Graafschap 7 3 2 2 8 11-10 Fortuna S 6 3 1 2 7 12- 9 Heracles 7 3 1 3 7 5- 7 Veendam 6 3 0 3 6 9-11 Vlaardingen 6 2 2 2 6 5- 8 Den Bosch 7 3 0 4 6 7- 9 Helmond Sport 7 2 2 3 6 9-11 Telstar 7 2 2 3 6 10-14 Amsterdam 7 1 3 3 5 7- 9 Cambuur 7 1 3 3 5 7- 9 Eindhoven 7 2 1 4 5 8-H Amersfoort 6 1 2 3 4 3- 6 VVV 6 1 2 3 4 10-18 SVV 6 1 1 4 3 5-U ZATERDAG: Fortuna S-Eindhoven Zondag: De Graaf schap-FC Volendam. Haarlem- FC VW, FC Amsterdam-SW. SC Heracles "74-SC Veendam. DS '79-SC Heertnveen. SC Cambuur- Helmond Sport. FC Vlaanlingen-FC Den Bosch. SC Amersfoort-Telstar Topscorers Halvar Thoresen komt te laat om een Twente aanval af te ronden. Links Huub Stevens. EREDIVISIE De doelpuntenhonger van Kurt Welzi begin steeds groter te worden Tegen PECZwoIle maakte hij twee van de drie doelpunten, waardoor hij zijn nu al schier onaantastbare eerste plaats op de tops- corerslijst duidelijk verstevigde Ajacied Willem Kieft lijkt aan een inhaalrace begonnen Ruttn een maand nadat hij voor het laatst had gescoord schoot hij in het duel tegen FC Groningen drie keer raak een verdubbeling van zijn totaal van drie naar zes 1 Welzl (AZ'67) 12. 2 Kieft (Ajax) 6. 3 Erlksen (Roda JCi. Petursson (Feyenoord) Hazelhekke iWageningeni Nanning (Roda JC). Loggie 'Spar ta) 5. 8 Rohde (FC Twente). Nygaard AZ'671. Molenaar (Ajax). Nijssen (Excelstori. Schapen donk (MWi Houtman (FC Groningen). McDo nald (Wageningen i. Raeven (Willem II». Van Oeet (Ajax). Peters (AZ'67i 4 EERSTE DIVISIE Van der Meer van Telstar en DeykersVitesse i zijn zonder zelf te scoren toch aan de kop gebleven van de topscorerslljst van de eerste divisie Beiden staan op zes treffers Haarlemspeler Bockltng klom aardig door twee keer te doelpunten tegen SW 1 Van der Meer (Telstar) en Deykers (Vitesse) 6,'J NÏJgh (Heerenveen). Evers <DS"79> Engbersen (Fortuna) 5. 6 Böckllng (Haarlem). Smeets (DS'79i, Hutting (Fortuna). Nljdam (Haarlem), Korte (Veendam) 4. 11 Smit (Heerenveen). Van Oosterom (Vitesse), Stout (Volendami, Kurclnac en VerlIJsdonk (beiden VW). Ferwerda (Cam- buur). Romijn (Den Bosch) en Jansen (VW) 3 door Richard Matthijsse ROTTERDAM Feyenoord zal het de komende weken zonder zijn beste speler moeten stellen. Petur Petursson, die al maanden klaagt over een pijnlijke knie, wordt morgen geopereerd aan een peesschede-ontsteking. Een voor een voetballer ernstige ingreep waarvan het herstel er een van vrij langdurige aard is Geen wonder dat trainer Vaclav Jezek zaterdagavond na de gewonnen wedstrijd tegen NAC (4-0) nogal somber gestemd was, want de vedetten liggen tegenwoordig niet voor het opscheppen. «nende kolom is 2-1-2-1-1 -2-2-3-1-3-2-2 •gelijk innende wedstrijden 1-4-13-20-22 Toege wedstrud 19 !Ugdcompetitie |nC A Den Haag-DS'79 6-2. Vlaardingen °-3. Sparta-TelsUir 1-3, AmsterdamSW """ein-Ajax 3-2 Feyenoord-Volendam 4-1 B: Vitesse-NEC 0-1. Roda JC-NAC 4-1 '»V 2-0, Fortuna-Helmond Sport 3-0. Den Willem II 2-4 Afdeling C: Heracles-Heeren- Gronmgen-PEC Zwolle 7-0. Cambuur •"i 2-2. Amersfoort-Twente 0-4. Wagenin- "*cht 1-5 Graafschap-Go Ahead Eagles 3-0 DEVENTER Het. boe-ge- roep en de snerpende fluit concerten van het Deventer- publiek na de eerste helft en na afloop waren tekenend voor de schamele ontmoeting van Go Ahead Eagles en het ook al niet te sterke Sparta. Pe Deventer ploeg, die al na een minuut door een doelpunt van Loggie tegen een 0-1-ach- terstand aankeek kon in de eerste helft niet imponeren. Go Ahead Eagles speelde zonder agressie, inzet en zelfvertrouwen. Ook Sparta speelde niet groots. Go Ahead-Sparta was dan ook een matte vertoning. Het zwakke Sparta had overigens geen moeite met het verde digen van de snel verkregen voor sprong De Rotterdammers speelden de bal goed rond en behielden het initiatief Go Ahead Eagles probeer de het Sparta-overwicht wel te door breken maar had de grootste proble- mem met de opbouw Na de rust leek er een opleving in het spel te komen. Go Ahead begon met een fel offensief en kreeg na zes minu ten de beloning. Jo Koerver trok de bal bij de achterlijn voor en lanceerde Kees van Kooten, die de gelijkmaker met een listig tikje langs Sparta-doel- man Berends werkte: 1-1 Go Ahead bleef aanvallen en had de beste kansen op de overwinning. Sparta kwam onder zware druk en kon alleen via de counters van Loggie en Geels echt gevaarlijk worden In de 20e minuut van de tweede helft sloeg de ploeg van Barry Hughes toe. Van Gaal dribbelde ongestoord door de Deventer defensie en scoorde: 1-2. De verwarring bij Go Ahead was groot. De Deventerploeg was rade loos en reddeloos verloren. Ruim tien minuten voor het einde verlieten de teleurgestelde Deventer toeschou wers de Adelaarshorst. Na de zwakke competitiestart en de matige verto ning tegen Sparta is het vrijwel zeker dat het Deventerpubliek voorlopig het vertrouwen in de Eagles heeft opgezegd Go Ahead Eafles-Sparta 1-2 (0-1) 1 Loggie 0-1. 51 Van Kooten 1-1.65 VanOaall-2 Scheidsrech ter Oetelmans Toeschouwers 6000 Oele kaar ten Knstiansen (Oo Ahead Eagles) en Tiktak i Sparta Go Ahead Eagles Endeman. Schneider. Koop man. Oude Wesseling. Körver, De Goey. (Oroene weg). Lodeweges. Krlstlansen; De Oraaf. Van Kooten. Ten Cate (Voskamp) Sparta: Berends Andrtessen Jansen. Van Oaal Tiktak (Van der Gijp) Blind. (Stuy van de Herik) Advocaat Van Tiggelen. Loggie. Geels. Meijer Dick Advocaat voor de eerste keer voor Sparta in actie tijdens het duel met Go Ahead. Feyenoord. dat bovendien ook nog Europa-cupbesognes heeft, heeft een Petursson brood en broodnodig. Valt hij weg dan is er van het elftal, dat met uitzondering van Pierre Vermeu len. toch al weinig tot creatieve din gen in staat is niet veel meer over. Dat bleek zaterdagavond vooral in de eerste helft nog eens ten overvloede. NAC. dat het in zijn broek deed van angst voor de tegenstander, slaagde er warempel nog in drie kwartier het hoofd boven water te houden. Maar dat was geen enkele verdienste van de Bredenaars. De onmacht, die de Rotterdammers uitstraalden, was zo verbijsterend dat de 18.000 toe schouwers zich afgevraagd moeten hebben waar de heren profvoetbal lers zo de hele week mee bezig zijn. Het was inderdaad affreus wat Feyenoord. dat met Troost als cen trumspits en Richard Budding op de rechtervleugel opereerde, den volke toonde Op net middenveld liep Not- ten er aanvankelijk bij als een oude man. terwijl Van Til niets anders deed dan onzuivere passes naar zijn clubgenoten sturen. Achteraf behoefde Jezek zich einde lijk eens geen zorgen te maken, maar dat had te maken met het feit dat NAC de middellijn nauwelijks durfde te passeren. In die Feyenoord-defen- sie opereert, na zijn droevig spel te gen Roda JC. die de Rotterdammers een 2-3 nederlaag opleverde. Iwan Nielsen niet meer als libero Jezek probeert het nu met hem als voor stopper. terwijl Stafleu de positie van laatste man vervult. Of de Tsjechi sche oefenmeester met dit experi ment zal doorgaan, valt te betwijfe len Wellicht heeft hij de Deen willen prikkelen. Dat Richard Budding zijn plaats in de hoofdmacht heeft veroverd had te maken met de omstandigheid dat Je zek, nu Peters en Petursson zijn ge blesseerd, «een andere keus had. Tus sen de balvaardige, maar weinig tem peramentvolle rechterspits en Jezek klikt het niet. Tussen beide schijnt zich de laatste weken het een en ander te hebben afgespeeld. Na een tijdje volledig uit de gratie te zijn geweest zat Budding bij de thuiswed strijd tegen Roda JC voor het eerst weer in de dug-out. Toen Jezek hem bij het ingaan van de rust met een 0-3 achterstand kort maar krachtig vertelde dat hij zich moest warmlopen begreep de Renkummer dat zijn kans gekomen was In het Finse Tampere liet de Tsjech hem om taktische en niet he lemaal duidel'jke reden buiten de ploeg, maar afgelopen zondag tegen Wageningen was hij er weer bij en het spel van Budding was van dien aard dat hij van nu af aan weer tot de serieuze kandidaten voor het keur korps mag worden gerekend. Met een lucratief, nog anderhalf jaar voortdu rend contract in de binnenzak hoeft de 23-jarige Budding zich voorlopig geen zorgen te maken, maar hij be seft drommels goed dat hij prestaties zal moeten leveren om zijn toekomst als profvoetballer veilig te stellen. Tegen NAC was de inbreng van Bud ding overigens verre van imponerend. Hij kwam niet aan scoren toe. maar stond wel aan de basis van het doel punt van Troost, dat Feyenoord kort na rust scoorde en waarmee de stand op 2-0 kwam, omdat Van Til al eerder NAC op een 1-0 achterstand had ge zet. De zwak spelende Bredase ploeg was na die treffers zo van slag dat Feyenoord naar hartelust mocht aan vallen en er eindeijk wat meer te beleven viel dan let onzorgvuldige, weinig inspirerende spel dat het slechte treffen daarvoor had opgele verd. Dat Notten en Van Deinsen de marge konden uitbouwen tot 4-0 zegt meer over de tegenstand van NAC dan over de kwaliteit van Feyenoord. Als bondscoach Jan Zwartkruis, die een warm hart heeft voor Martien Vreijsen. aanwezig zou zijn geweest, zou hij de Bredanaar stellig uit zijn agenda hebben geschrapt. Fcyenoord-NAC 4-0 (0-0) - 46 Van Til 1-0. 48 Troost. 2-0. 56 Notten 3-0. 86 Van Dcinscn 4-0 Scheidsrechter Geurds Toeschouwers 18 500 Gele kaan Troost i Feyenoord Feyenoord: Hlele; Brard. Nielsen, Wijnsteker 'De Lceuwi. Stafleu. Van Til (Bouwensi. Notten. Van Deinsen. Budden. Troost. Vermeulen NAC: Van Eennenaam. Krijnen. Joore. Dekker. Quaars. Neeskens. Lokhoff. Spankers iClerx' De Schepper. Van Oils (Smitsv Vreysen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13