Terugkeer Kees Kist probleem Roda JC op hellend vlal Afgang voor Anderlecht Den Bosch levert in Gooische puntloos Minder calorieën: erill 'n Frikande! van Albert van Zoonen die je écht f Zege vernieuwd FC Den Haag Schapendonk van slag af Evenwicht verstoord door vertrek van Kees Bregman rc Standard nieuwe leider in Belgische competitie Fortuna/S verrast in slotfase Dambond eist verklaring Iser Koeperman Ondanks professionele aanpak in hockey competitie MAANDAG 29 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET PR 10 KN door Erik Oudshoorn ZWOLLE AZ'67 beweegt zich nog steeds fluitend door de nationale voetbalcompetitie. Het moet voor Georg Kessler een verademing zijn om z'n pupillen te zien ronddartelen in de wei. Nimmer ging het de Alkmaarders zo voor de wind. Na de gemakkelijke zege op PEC (0-3) blijft AZ op kop gaan met de maximale score uit zeven wedstrijden en een prima doelsaldo (26-6), mede dankzij topschutter Kurt Welzl. Hij voerde zijn indrukwekkende totaal zaterdagavond op tot twaalf. Wie derhalve concludeert dat Georg Kessler zorgeloos door het leven gaat heeft het mis. NIJMEGEN NEC is zaterdagavond het slachtoffer geworden van de inzet van een herboren FC Den Haag. Na de nederlaag een week geleden op eigen veld tegen PEC Zwolle (2-3) kondigde trainer Hans Kraay aan, dat er koppen zouden rollen. In het Nijmeegse Goffertstadlon deden Van Vliet, Korevaar en Bouma niet mee. De wisselingen pakten zo goed uit, <Jat NEC een kansloze tegenstander was. NEC-FC Den Haag <2-4 (0-3). 10: Treling 0-1. 13: Van der Zwan 0-2. 38: Van Leeuwen 0-3. 72: Pen (Strafschop) 0-4, 79: Heisper 1-4. 90: Salflschberger (strafschop) 2-4. Scheidsrechter: Van der Laar Toeschouwers 4000. NEC: Schellekens; De Oroot. Hiddlnk, Dries Vis ser. wtllemse, MulderlJ (Selbach). Meljers. 8trlk; Lobman. Hendriks. Helaper FC DEN HAAG: Havenaar; Wetzel (Korevaar). Mansveld. Wlckel. Van der Zwan; Pen (Bouwman). Jansen. Keloflu: Melis. Van Leeuwen. Treling. MAASTRICHT Cees Schapen donk had zaterdag zijn dag niet. De topschutter van MW was tegen Ex celsior van slag. Met Schapendonk in De grijze Alkmaarse coach staat mo menteel voor het dilemma: wat te doen met de herstelde Kees Kist nu het team zo soepel draait? Kist is weer helemaal genezen van zijn oor kwaaltje en ook de teen die was ge broken functioneert weer naar beho ren. De Europese topscorer van het vorige seizoen stond in Zwolle te trap pelen van ongeduld. Maar Kessler liet hem rustig aan de kant. „De terug keer van Kist moet geleidelijk plaats vinden", meent Kessler. „Sinds Ne- derland-Tsjechoslowakije heeft hij geen normale wedstrijd meer ge speeld. Er is dus geen sprake geweest door Johan Woldendorp UTRECHT Door de jaren heen heeft Roda JC om financiële redenen een aantal voort (1 geïmporteerde spelers duur moeten verkopen. Met de afmars van de vleugelspitsen? Koster en Pierre Vermeulen was ln zijn totaliteit een paar miljoen gulden gemoeid belachelijk bedrag overigens, maar dat terzijde. De leiding van de Zuidllmburgse club is wel zo verstandig geweest om de as van het afgeroomde elftal intact te laten. In tegenst J®, tot bij voorbeeld Sparta Is Roda door die politiek jaarlijks goed genoeg voor Incidentele stunts en een eindklassering ln de bovenlaag van de middenmoot. Koko Hoekstra zoekt de schuldigen terwijl achter hem Kurt Welzl en Pier Tol (11) het tweede doelpunt van AZ'67 vieren. wel dat hij met twee spitsen verder moet gaan. Dit is voor AZ het beste." WEffCninjTCn KeUl speeia. li is aus geen spruKc geweest j 1 1 van enige opbouw. Wellicht dat ik °at laatste zal Kees Kist een zorg wjr»ot VaSthOUden iav-,zi 2iin Hil w 1 7.n snel moffphik wper aan ttjxiöS; f uouivuuvii hem tegen Red Boys (morgen, red.) laat meespelen." Kessler gaat ervan uit dat Kist bij voorbaat een kans moet krijgen voor een revival. Lang niet alle AZ-spelers delen die mening, en dat is te begrij pen. AZ speelt momenteel met twee spitsen: Tol en Welzl. Tol manifes teert zich dit seizoen als een handige rommelaar met veel technisch raffi nement. Welzl ls de koele kansenbe- nutter. Het twee-spitsensysteem past trouwens perfect bij het risicoloze voetbal dat AZ placht te spelen. Van daar waarschijnlijk ook de succesvol le gang van zaken tot nog toe. De noodsituatie heeft Kessler aan een uitgebalanceerd team geholpen. zijn. Hij wil zo snel mogelijk weer aan de bak. Welke ingreep daarvoor moet plaatsvinden is niet zijn pakkie-an. De blonde spits: „Ik heb weer speel- ritme nodig om in m'n oude doen te geraken." De aangewezen man om voor Kist het veld te ruimen lijkt Pier Tol. Hoewel de Volendammer dit seizoen tot dus verre aardig op dreef was zal Kessler waarschijnlijk geen middenvelder of feren. Tol: „Dat vrees ik ook. Het zou slecht zijn voor m'n carrière. Ik speel dit seizoen beter door het gewijzigde systeem. Vroeger gingen acht van de tien ballen naar Kist. Nu kan ik diep- gaan, de breedte in of de bal zelf ophalen. Dat is voor mij ideaal. Vorig TILBURG Willem II heeft het aan- valsuur tegen Wageningen te laat op gestookt. De Tilburgers kwamen wel iswaar nog dichtbij, maar Wagenin gen liet de winst (1-2) niet meer glip pen. De Berg-bewoners speelden van uit een gesloten defensie en mikten op de uitval. WILLEM II-WAGENINGEN 1-2 (0-1) 17: Hazel- hekke 0-1. 74: MaeDonald 0-2. 77: Raeven 1-2. Toeschouwers 9 000. Scheidsrechter Weemink WILLEM II: Adjanski. Cosic (Nelemans). Roent gens, Huybregts. Haverrnans; Van de Ven. Calder- wood, Bastiaansen (Hoyer); Broeken. Raeven. Van Mlerlo Wageningen: Suvee. Braam. Van der Klift, Van der Ley. Tollenaar; Hendriks. Van de Berg. Van Osenbruggen, Van Vljfeljken: MacDonald, Hazel- hekke (Van Pelt). De competitie ls nog te jong om ver gaande conclusies te trekken, maar zonder al te veel risico kan de gemid delde voetballiefhebber zich afvragen of manager Hans Coerver er wel ver standig aan heeft gedaan om voor handenvol Duitse marken vrije ver dediger Kees Bregman van de hand te doen. Het druist ook in tegen de strategie, die Roda altijd heeft uitge stippeld. Toen de doelmanspost te zwak bezet bleek, schroomde Coerver niet om Jan Jongbloed een vet con tract en een royale onkostenvergoe ding aan te bieden. Niets ls ook te gek om scherprechter Dlck Nanninga op de loonlijst te laten staan. Op het middenveld wordt routinier Theo de Jong geacht karakter uit te stralen (wat overigens te weinig gebeurt), ter wijl in een vroegtijdig stadium voor de opvolging van de naar Denemar ken vertrekkende en inmiddels voor AJax spelende libero Steen Ziegler werd gezorgd. Terecht realiseerde Coerver zich, dat de as het meest vitale orgaan van een elftal ls. „We konden veel geld voor Bregman krijgen", motiveert de manager de ommezwaai. Het is niet denkbeeldig, dat Coerver met dat financiële dou ceurtje slechts een Pyrrhus-overwln- ning heeft binnengehaald. Het heeft er alle schijn van, dat de peilloos diep naar beneden wijzende glijbaan hel- lender is geworden. „Jullie hebben niet het goede Roda gezien", legde oefenmeester Plet de Visser de sport pers na het roemloos verloren duel >met FC Utrecht (3-1) uit. De Immer optimistisch De Visser gaat er voor alsnog vanuit, dat het in de Galge- waard om een incident ging. maar in zijn hart weet ook hij, dat het zege- vuur best op een lager pitje kan gaan branden. „Ik zoek niet naar excuses", klaagt hij wekelijks, „ik moet met deze mensen werken." Wat Roda tegen het enthousiast aan vallende, maar slordig afwerkende Utrecht presteerde, bleef nog onder het niveau van een figurantenrol. Ze venentwintig wedstrijdminuten na dat Kees Bregman de hem vertrouw de Bundesliga had opgezocht, viel (in de wedstijd tegen Willem 13) voor stopper Ton Marijt uit. Een week later werd de 21-jarige Gene Hanssen en de 20-jarige debutant Gregory Tsi- nos (een in Aken wonende Griekse student) het opvangen van de Utrechtse aanvalsfurie toevertrouwd. Dat kon het duo niet aan. De Visser: „Normaal staan er twee oude rotten op die plaats. Plotseling heeft het hart van de verdediging twintig jaar verjonging ondergaan." Utrecht, nog zonder Van Hanegem, kon zich op een aandoenlijke wijze uitleven tegen de ontzielde tegen stander, maar scoorde slechts op een wijze, die typerend was voor de chaos in de Limburgse ploeg. Zowel de eer ste als de tweede treffer van Leo van Veen ontstond uit een hoekschop van Frans Adelaar. Op ingestudeerde wij ze werd de bal verder getransporteerd (door respectievelijk Ton de Kruyk en Hank van der Vlag), waarna er zelfs voor Jongbloed geen redden aan was. Ook voor de geroutineerde poortwachter was de wanorde voor hem te groot om het elftal te regisse ren. Voorspelbare acties zaaiden kar- revrachten vol paniek. „Dat zegt vol doende", beaamde De Visser. „Ik heb de hele week verteld, dat Utrecht gevaarlijk is met zijn comers. Her haaldelijk heb ik de spelers op het hart gedrukt de bal zo snel mogelijk weg te erken. Nou, je hebt het ge zien." Het was een onthullende wedstrijd voor het bestuur en management van Roda. Tenminste, wanneer het be leidsbepalende en -uitvoerende colle ge door de geflatteerde cijfers heen kijkt. De tegentreffer van de licht geblesseerde Dick Nanninga was een geschenk van de blunderende Henk van der Vlag, terwijl de concentratie bij Utrecht soms ver te zoeken bleek. Han Berger, de trainer „Ik was bang nd< an voor Roda. Daarom had ik Wiuil Hanegem in de dug-out gezet. nodig mocht zijn, had hij e^-s uurtje kunnen spelen. Mijn a vooral groot, omdat Ik de joniij afgelopen week alleen maar o UEFA-Cupwedstrijd tegen Arfbri testi heb horen praten. Me woord werd er over Rodff gert iin FC Utreeht-Roda JC 3-1 (1-1) - 29: Van V« Nanninga 1-1, 48: Van Veen 2-1. 68: De Scheidsrechter Korver. Toeschouwers FC Utrecht: Van Breukelen: Du Chat der Vlag. WUdbret. Flight. Tervoort. Adelaar: Van der Lem (Van Staa). Rf bo). Van Veen. 1 'S Amateurvoetbal Zondag HOOFDKLASSE A DHC 4 2 2 0 Unitas 4 2 2 0 vue 4 2 2 0 Hilversum 4 3 0 1 Xerxes 4 2 2 0 AFC 4 2 1 1 EDO 4 2 1 1 Elinkwijk 4 1 2 1 Zeeburgia 4 1 1 2 Neptunus 4 1 1 2 cvv 4 1 I 2 RVC 4 0 2 2 ITVS 4 0 1 3 DWV 4 0 0 4 6 iet s, bewijzen natuurlijk. Die komt nu Maar hij kan het tegenover het AZ- bestuur moeilijk verkopen om de pe- perdure Kist een vaste plaats op de gewone doen was Excelsior in de 35^ er Zi?1 na^uur' weer terug." Oeusselt al na één helft een kansloze JJp °P ^orte termijn een koper aan ploeg geweest. Die eerste 45 minuten üient. Tol was tegen PEC betrokken bij alle van het duel speelde zich voorname- AZ-doelpunten. Reeds bij de eerste lijk af op de speelhelft van Excelsior. E aantal spelers ls, zo bleek in tef«er £e Alkmaarse ploeg •waarbij MW volop de gelegenheid "lie niet zo geporteerd voor de superioriteit. Petera lanceerde kreeg zich kansen te verwerven. van Klst Never change a vanaf middenveld Hovenkamp. Schapendonk alleen al kreeg er vijf wlnning team", sprak Peter Amtz cli- aangeboden, maar hij slaagde er niet chématiKt maar wei veelbetekenend, in doelman René Vermunt te pas- upntuca. L>tti is> vuur «uj lucuiu. vuns 1*1 y» 1*1 alleen. En dan nog de druk om je te ZONDAG: DWV-CW. Zeeburgla-Nepta HOOFDKLASSE B Zwolsche B-ROHDA 3-0, HaUem-Treii™, Bataven-Sneek 1-2, Oermanicus-Kmn 1 Achilles'29-Qulclc'20 3-0. Achilles 12- 3-2. Rheden-Steenwljk 1-2. seren. In de tweede helft zag het er toch naar uit dat MW nog kon gaan bou wen aan een royale overwinning. In de tweede minuut verhoogde Bert van der Poppe de voorsprong tot 2-0. MW-Excelslor 2-0 (1-0) - 21: Adem 1-0.47 Van der Poppe 2-0 Scheidsrechter: Keizers. Toeschou wera: 9000. Gele kaarten: Pattlnam (Excelalor). Van Staveren (MW). "MW: Oerards; Quaden. Van Marwijk. Dijkstras. Colombaln; Van der Poppen. Janssen (Busk). Mühren. Van Bommel. Schapendonk. Adam (Van Staveren) Excelsior: Vermunt; Ridderhof. Ouwehand. Pattl- nama. Leenheer (Kraay): NIJssen. 8truls. Waal man Ernst. Van Daele, Piasmans (Tot). En Jos "Jonker: „Zo lang het nog lekker loopt vindt ik het helemaal niet nodig dat Kist wordt ingepast. Je kan altijd op hem terugvallen als het minder gaat. Overigens vind ik dat de trainer dient te beslissen, niet de spe lers. Hij draagt de verantwoordelijk heid voor het team. Als Kessler Kist weer opstelt zal ik me daar bij neer leggen." Ook Kurt Welzl uitte woor den van die strekking. De Oostenrij ker „Tol en ik raken aardig op elkaar Ingespeeld. Het zou Inderdaad zonde zijn als één van ons aan de kant moet blijven. Wat Kessler ook doet: ik vind die op zijn beurt het leer via de vleu gel naar Tol schoof. Welzl fungeerde vervolgens als scherprechter. Een kwartier later scoorde Welzl opnieuw nadat Tol bij Carry Steinvoort de bal had ontfutseld. Na rust bleef PEC slordig en ongeconcentreerd spelen. Pier Tol vergrootte de marge voor AZ op aangeven van Jan Peters. FEC/Zwolle- AZ'67 0-3 (0-2) - 10: Welzl 0-1. 31: Welzl 0-2.71: Petera 0-3. Scheidsrechter: Van Et te- koven. Toeschouwera: 12.000. Gele kaart: Hoek stra (PEC/Zwol» en Petera (AZ'67). PEC/ZwolletAarten; Drost (Van Moorat). Hoek stra. Steinvoort, Hammlngh; Frandsen. IJzerman (Visscher), Booy; Riemers. Van der Hengst. Jans AZ'67: Treytel; Van der Meer. Metgod. Spelbos. Hovenkamp: Peters. Nygaard, Jonker; Amtz. Welzl. ToL door Mike Mulder DEN BOSCH Het treffen tussen FC Den Bosch en For- tuna Sittard was een typische gelijkspel-wedstrijd. De hele ontmoeting leverde het beeld op van een machteloos aan vallende Bossche ploeg tegen een vanuit een versterkte de fensie counterend Fortuna. Alle partijen zouden zich met tevredenheid bij de reeds in de rust bereikte 1-1 stand neergelegd hebben. In de laat ste drie minuten lachte het geluk echter de Limburgers toe en het beduusde FC Den Bosch werd alsnog met een 1- -3 nederlaag opgezadeld. Het ging zaterdagavond om twee ploegen die hoge aspiraties koeste ren. maar al jarenlang de boot naar de eredivisie gemist hebben. De pro fessionele opzet van beide verenigin gen heeft nog niet een zodanig effect gehad op de prestaties om promotie te verwezenlijken. Zowel in Den Bosch als in Sittard ls het publiek al diverse keren teleurgesteld. Ook de. start van het nieuwe seizoen is voor beide clubs tegengevallen. Zaterdag avond kwam dat duidelijk tot uiting ln de opkomst van het publiek. De twee achtereenvolgende thuisneder lagen tegen FC Amsterdam en DS'79 hebben er onder andere voor gezorgd dat het grote stadion „De Vliert" dit •weekeinde maar door 2500 toeschou- 1 wers werd bezocht. En dat gaat met name trainer Rinus Gosens aan z'n hart. Het publiek staat voorop bij alles wat hij met z'n elftal doet. Alleen met begrip krijgt niemand echter een tribune vol. Prestaties worden er verlangd en anders niet Dat is het grote dualistische aspect in de voetballerij. Wordt er positief ge voetbald. maar blijven de prestaties uit dan blijft het publiek weg. Zijn de prestaties er wel. maar worden ze met zogenaamd afbraakvoetbal bereikt, dan laat het publiek het eveneens afweten. Het countervoetbal van Fortuna kon in de ogen van Rinus Gosens dan ook geen genade vinden. Temeer daar hij met z'n team duidelijk veel proble men heeft een dergelijke strijdwijze te beantwoorden. „Voor ons was dit een negatieve wedstrijd. Niet dat ik ontevreden ben hoor, want we heb ben van alles geprobeerd. We hebben nu eenmaal moeite om een counte rende ploeg te bestrijden. Als we ons daar echter op gaan instellen dan krijgt het voetbal weer een klap om z'n oren. Er is een soort afspraak gemaakt en het voetbal is op de goe de weg. Zoals vanavond heb ik het dit seizoen nog niet gezien." Dat neemt niet weg dat de Braban ders ruimschoots de gelegenheid heb ben gehad om. de wedstrijd naar zich toe te trekken De voorhoede mist echter zoveel kwaliteit dat situaties die normaal gesproken in doelrijpe kansen omgezet zouden moeten wor den, voor de verdediging van Fortuna nauwelijks gevaar opleverde. Een onnodige handsbal van Huub Pfennings leverde Den Bosch in de eerste helft via een strafschop de ge lijkmaker op, en daarmee zijn alle positieve wapenfeiten van de Bos sche voorhoede geregistreerd. Bij de tegenpartij was de vuurlinie een stuk attenter en dat leverde uiteindelijk de overwinning op. Goaltjesdief Hans Engbersen strafte, op het moment dat iedereen zich al bij het gelijke spel had neergelegd, een fout van Adriaanse af en voor zover het nog overeind stond stortte het rijk van FC Den Bosch in. Ten slotte maakte Hutting de desillusie kompleet door in de laatste minuut de bal nog eens fraai in de kruising te mikken. Iets wat de Sittardse spelmaker dé hele wedstrijd al had geprobeerd, hetgeen nu eindelijk lukte. Een beetje geluk kon Fortuna dus niet ontzegd worden. „De ene keer lever je ln, en de andere keer krijg je weer wat. Vandaag heb ben we duidelijk gekregen." aldus de Limburgse trainer Frans Körver. die na iedere overwinning z'n geluk niet op kan. „Met 1-1 zou ik dik tevreden zijn geweest. Ik kan me goed voor stellen hoe men zich nu voelt bij FC Den Bosch. Het was een wedstrijd die je kan winnen, kan verliezen en kan gelijk spelen. Geen van die uitslagen zouden verwonderlijk zijn geweest Het geluk was deze keer aan onze kant." FC Den Bosch-Fortuna Sittard: 1-3 (1-1). 12 Van Well 0-1. 29. Romljn 1-1. 87 Engbersen 12. 89 Hutting 1-3 Toeschouwera: 2500 Scheidsrechter: Folmer FC Den Boseh: Van der Pluym: Van Nlelen. Breu- er. Adriaanse. Alchom; Kanters. Kamps. Van der Horst. Gozems. Romljn. Kroon. Fortuna Sittard: Hanssen: Maessen Van de Berg, Pfennings. Schrtjnemakers. Van de Ven. Hutting." Bux (Koevermans). Van Well. Engbersen. Titalgy Helmond Sport-DS'79 3-1 (1-0) 21: Cramer 1-0. 52 Blllekens 2-0. 54: Evere 2-1. Van der Hooit 3-1 Scheidsrechter: Blankensteln Toeschouwers: 3500. Gele kaart voor Oostdam (DS"79) Eindhoveo-SC Cambuur 1-2 (1-1) 40: Posthuma 1-0. 42 Ferwerda 1-1. 78 A Roosenburg 1-2. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers 2200 FC VVV-De Graafschap 1-1 (0-1) 58 Janssen 1- 0. 76 De Geer 1-1 Scheidsrechter De Munnik Toeschouwers: 2100. Gele kaart voor Kurclnac (FC WVI SV V-Haarlem 0-3 (0-1) 20. Böckling 0-1. 85 Nijdam 0-2. 86: Böckling 0-3 Scheidsrechter. Broekman. Toeschouwers: 2500. Oele kaarten voor Masefleld (Haarlem) en Wamaar (8W) Veendam-FC Amsterdam 2-1 (2-1) 6: Korte 1-0. 21 Martinez 1-1. 41: Brouwer 2-1. Scheidsrechter De Schepper. Toeschouwers: 2000. Gele kaarten voor: Martinez (FC Amsterdam) en LlkUkwatil (Veendam). Rode kaarten voor: Wlcrenga (Veen- dam) en Bastlani (2x geel. Amsterdam) Telstar-FC Vlaardingen 0-2 (0-0) 58: Kollau 0-1, 76 Van 8choor 0-2. Scheidsrechter: Hobe Toe schouwers: 3000. Gele kaarten voor: Kollau en Van Antwerpen (belden FC Vlaardingen) Vitesse-SC Amersfoort 1-0 (1-0) 11 Smand 1-0. Scheidsrechter: Boss. Toeschouwers 4000 Oele kaarten voor Heezen (Vitesse) en Vlugt (Amers foort). Heerenveen-Heracles 0-0 Scheidsrechter: Mlt- telmeier Toeschouwers: 5000. Oele kaarten voor Prijs. Ken. Voshaar (allen Heracles) en Juma (Heerenveen). BRUSSEL Anderlecht heeft de eerste plaats op de zesde dag van de Belgische voetbalcompetitie verspeeld door een zwaar verlies tegen Beveren: 1-4. De gedachten van de Brusselse ploeg waren blijkbaar meer bij de return van komende woensdag tegen de FC Kaiserslautem in het UEFA-bekertoernooi dan bij het duel tegen Beveren. De eerste twintig minuten verliepen nog zonder schade, maar in de 24ste minuut opende Janssens de score. Cluytens bouwde de voorsprong vlak voor rust in de 41e minuut verder op. In de tweede helft waren beide schutters nog eens succesvol. Anderlecht had er niets tegen in te brengen. Slechts door een foutieve terugspeelbal van de Beveren-defen- sie kon Rombouts de, zij het zeer schamele, eer redden. Standard Luik nam de leiding over van Anderlecht door een zegen (2-1) op Waregem. Een licht overwicht van Standard had als gevolg dat Ware gem uit een snelle counter de thuis ploeg op achterstand zette. Gerets werkte de bal uiteindelijk achter zijn eigen doelman. Pas na de rust maak te Standard zich los door doelpunten van Matos en Graf, die in de 75ste minuut een strafschop feilloos raak schoot. Robbie de Kip zorgde er met het winnende doelpunt tegen FC Luik voor dat RWDM op gelijke hoogte met Anderlecht kwam De rode lan taarndrager FC Luik leek voor een sensatie te zorgen toen Binet in de eerste drie kwartier Luik op een voor sprong zette. De aanhangers van RWDM konden pas in de 68ste mi nuut opgelucht ademhalen toen Dar- denne gelijk maakte. Robbie de Kip prikte de bal enkele minuten voor het eindsignaal nogmaals in het Luikse doel. RWDM-FC Luik 2-1, Standard Luik-Warcgem 2-1, Be veren-Anderlecht 4-1. Cerkel Brugge-Club Brugge 1-2. Win terslag-Lokeren 2-0. Llerse SK- Bcrlngen 5-0, Kortrljk-Beerschot 0-0. AA Gent-FC Antwerp 1-1. Berchem-Waterschei 2-2. Stand aan kop: 1. Standard Luik 6-10, 2. .Ander lecht en RWDM 6-9. Beveren, Llerse en Berchem 6-8, SPANJE Barcelona-Valencia 0-3, Real 8ociedad-Atletico Madrid 2-2. Zaragoza-Espanol 2-1. Real Madrid- Murcla 4-0, Valladolid-Sevilla 2-3. Salamanca-Gij- on 2-2. Hercules-Ososuna 0-0. Almeria-Athietlc Bilbao 1-1. Betls-Las Palmas 4-1 Stand aan kop 1 Zaragoza 4-8.2. Real Madrid 4-6. 3 Atletico Madrid 4-6, 4. Valencia 4-6.5. Gljon 4-6. 6 Sevllla 4-6. Germanicus Steen wijk Zwolsche Boys Emmen Achill.12 Sneek Hattem FRANKRIJK IOA Sochaux-Paris S.O. 4-0, Nimes-Raclng Strasbourg HU»CK 4U 4-2. Tours-Angers 2-2, Bordeaux-Bastla O-O. Nice- Hoogeveen LlUe 1-2, Nancy-Lyon 3-1. Saint EUenne-Metz 3-0. - Laval-Monaco 3-3. Nantes-Valenciennes 3-0. Lens- Auxerre 1-1. Stand aan kop na twaalf wedstrijden: 1. Saint Etienne en Nantes 19 punten, 3. Bordeaux en Treffers Achill.'29 Rheden ROHDA Lyon 16. 5. Tours en Paris S.O. 15, 7. Monaco en D_. Sochaux 13 tsataven Sochaux 13. WEST-DUITS LAND Borussia Dortmund-VFB Stuttgart 3-3, Elntraeht- Frankfurt-MSV Duisburg 2-1. Fortuna Düssel- dorf-Bayer Leverkussen 4-3. Bayer Urdlngen- München 1860 0-3. Bayem MQnchen-Hamburger SV 2-1, Kaiserslautem-Karlsruher SC 1-0, FC Köln-FC NQmberg 2-2. Borussia Mönchenglad- bach-VFL Bochum 2-1. Schalke '04-Arminia Biele feld 2-2 Stand aan de kop: 1. Bayem MOnchen 8-14,2. HSV 8-12. 3. Kaiserslautem 8-12, 4 Dortmund 8-10. 5. Frankfurt 8-10. 6. Mönchengladbach 8-10. ENGELAND Arsenal-Nottingham Forest 1-0. Coventry-Ever- ton 0-5. Crystal Palace-Aston Villa 0-1, Leicester City-Tottenham Hotspur 2-1. Liverpool-Brighton 5-1. Manchester United-Manchester City 2-2, Nor wich City-Birmingham City 2-2, Stoke City-Mldd- lesbrough 1-0. Sunderland-Leeds United 4-1. West Bromwlch Albion-Southampton 2-J. Wolver hampton Wandcrera-Ipswich Town 0-2. Stand aan de kop: 1. Ipswich 8-15, 2, Liverpool 8- 11, 3. Everton 8-11, 4. Aston VUla 8-11 ITALIR Catanzaro 1-1. Napels-Pistolese 1-0, Torino-Avelll- no 2-0, Udlnese-Peniggia l-l Stand aan kop na drie wedstrijden: 1. Florentlna en Rome 5.3. Intemazionale, Juventus, Catanzaro en Torino 4 1 1 2 2 2 3 iei 2 2 3 Zondag; Zwolsche Boys-Rheden, Rhodi De Treffers-De Bataven. Sneek-Germanl men-Achilles '29. Quick-Achilles 12, H( Steenwiik. HOOFDKLASSE C Roermond 4 2 2 0 TOP 4 2 2 0 Limburgia 4 2 2 0 Voerendaal 4 1 3 0 Hapert 4 1 3 0 RKC 4 2 1 1 RBC 3 2 0 1 Panningen 4 0 4 0 Longa 4 2 0 2 EHC 4 1 1 2 Geldrop 4 1 1 2 DESK 4 0 2 2 Caesar 3 0 I 2 SVN 4 0 0 4 ZONDAG: Voerendaal Longa, SVN-P Roermond-RKC. TOP-Geldrop. Haj >1 DESK-Llmburgla. Caesar-EHC DEN HAAG Het hoofdbe stuur van de Koninklijke Ne derlandse Dambond (KNDB) heeft van Iser Koeperman een schriftelijke verklaring geëist, over het feit dat de Rus zich heeft teruggetrokken voor de tweekamp met Harm Wiers- ma. Het hoofdbestuur heeft Koerperman van zijn lidmaat schap van de KNDB ontheven. Dit betekent ondermeer dat Koeperman niet mag spelen in de competitie, waarin hij uit komt voor Lent. De 58-jarige Koeperman heeft als reden voor zijn daad opge geven dat hij zich niet in staat acht Wiersma op waardige wijze partij te kunnen geven. Een reden, die door alle be trokkenen echter met een kor reltje zout genomen wordt. Koeperman had al voor beroe ring gezorgd door in Rijssen een document te onderteke nen, waarin stond dat hij bij voorbaat afstand deed van de wereldtittel, mocht hij de tweekamp met Wiersma win nen. De werelddambond was hier verre van gelukkig mee, maar beide partijen kwamen toch weer bij elkaar. Tenmin ste, dat dacht de werelddam bond, want Koeperman be sloot zich nu maar helemaal af te melden. door Onno Zeisman ker stelde, klonken inmiddellijk van uit Bussum geluiden als: „een premie op gestuntel van bondswege", waar maar heel nuchter tegenaan moest BUSSUM Nog steeds, en nu als enige, zijn de hockeyers worden gekeken van Onoische Duntloos De Geen ploeg echter die zich zo uitput- Ifl. H,1 tend voorbereidde op de competitie Vierde wedstrijd, tegen Hat ajs Gooische. Het is allemaal tem, werd een nederlaag met degelijk opgezet en geen facet is ver-, de merkwaardige cijfers 4-6. waarloosd. De selectie wordt zelfs bij- Wï»iniff Dersnectief voor een gestaan door een viermanschap, res debutLf dfe W«t dat vfer pecfevelilk «ngeste.d al, mental- van de tien clubs zullen de graderen. Toch is de sfeer in de club niet nega tief. Manager Hugo van Leeuwen Boomkamp verwoordt deze onge dachte instelling: „Ze hebben nu la ten zien dat ze kunnen doelpunten. In één wedstrijd twee keer zoveel als ln de drie voorafgaande samen. De rest komt ook nog wel." Het feit dat te genstander al na tien minuten met 2- coach, conditietrainer. manager en technisch en taktisch adviseur. De conditietrainer is Hans Wolff, bekend van zijn Ajax-verleden, en de advi seur voor techniek en taktiek nie mand minder dan Coen Kranenberg, die in een schitterende interlandloop baan overduidelijk heeft bewezen te weten waar hij het over heeft ser aan dan welke verenigin Het bestuur streeft naar kun maar dan niet op één maar ge j( drie velden. De motleven: aL twee neemt is het derde weini: der en het betekent een ge( winst aan grond. In de plaats negen velden van nu kan dan volstaan met die drie van k plus nog twee van natuurgn In januari bestaat Gooische jaar. Een club met een bewog schiedenis, waarbij vooral de jaren veel ellende brachten. I ook die lang tot werkelijke pre: ten heeft behoord, maar in d( '50 terugviel en tot heden heel ten wachten op herstel. Dat gel verrassend snel: in drie jaar tij keer promotie. De hoofdklass zelfs gehaald met het beste middelde van alle eerste-kl Het ziet er steeds minder naar de toppositie behouden blijft l kui gras Toch komt dit kwartet nog steeds niet tot resultaten. De clubs waarvan ciiowuiup. eerder verloren werd zijn niet be- 0 o oT*5 to n d*d an Icz i j* *tr eTf'ers"van Pat - paald superploegen. Blijkbaar vergt Mannen: iioofdku*** a: "n»*irs-oren s wuift hij weg. Een blijmoedigheid om bergen mee te verzetten. Voordat deze competitie begon zijn de Gooiers niet steeds zo consequent geweest. Als weinigen hebben ze geij verd voor uitbj-eiding van de hoofd klasse. Bestuurder Van Helbergen be hoorde tijdens de bondsvergadering van 1978 tot de vurigste pleiters met argumenten als verbreding van de brengt. Zelfs bnmgt zij een nieuw basis, doorstroming van.de jeugd. meer speeldagen. Maar toen het eer- bet Nederlandse bockey in de greep ste elftal dit voorjaar zijn plaats ze- boudt. Gooische pakt de zaak groot- 4-0 Hoofdklasar B: Waueningen-DlocmcP Gooische-Hatrem 4-6. HDM-HGC MEP 10-0 Oeel Zwart-SCHC 0-0 VROUWEN. Noorden, Eerste klasse: HV nogal tijd voor de Bussumers. Het kan ook zijn, dat Gooische te weinig Gooisch'e~Hattem"4-6. hdm-hgc 1-3. k kwaliteit aan spelers bezit. Jorritsma (ex-international) kwam er bij en Bo- terenbrood (Jong Oranje) was er al, papers en zo zitten er nog enkelen met aan leg tussen, maar het geheel straalt te weinig uit. Dat is dan in strijd met de vitaliteit die de club in totaal naar buiten HOOFDKLASSE A HOOFDKLA1 HCKZ 4-8 HGC Gron. Studs 4-8 Kampong Amsterdam 4-5 Hattem MOP 4-1 Bloemendaal Tilbury 4-1 SCHC Oranje Zwart 4-3 HDM Laren 4-3 Wageningen DKS 4-2 MEP Srhaerwijde 4-2 Geel Zwart Breda 1-1 Gooische ADVERTENTIE je écht proeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 12