(NVB eist de reclamerechten n de stadions Nasleep Spelen '76 voor de rechter V -eS 'oor komende interlands West Ham twee duels niet thuis Voor overschrijden van begroting met meer dan 300% Hockeyers: weerstand tegen kleding-contract Arts stapt op bij Sparta Larsen wint asketbalsters i finalegroep errassingen bekerstrijd IJSDAG 23 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET PRS 21 H 23 ior Matty Verkamman 1ST De directies van het Feyenoord- en Olympisch adion willen op korte termijn het sectiebestuur betaald etbal gaan praten over het organiseren van interlandwed- ijden. In Rotterdam en Amsterdam voelt men zich gepas- i, erd nu de KNVB het PSV-stadlon heeft aangewezen voor de is lendschappelijke wedstrijd Nederland-West Duitsland, die zaterdag 11 oktober wordt gespeeld. igens de KNVB is naar het stadion de lichtstad uitgeweken (dat met i capaciteit van 27.000, bijna 40.000 - atsen minder heeft dan de twee ;c iie stadions) omdat in Eindhoven izienlijk minder huur wordt ge- - ,agd dan in Rotterdam en Amster- Ei m. PSV neemt genoegen met tien icent van de bruto recette, terwijl n gebruikelijke interland-stadions procent berekenen. Feyenoord 37 idion-directeur Frits de Kimpe t in dat verband: „Maar dan zijn bijkomende kosten wel voor onze ening. Zoals het licht, de suppoos- 11 enz. Dat percentage van 25 lijkt r l wat, maar aan dat interland- a theid van Van Hanegem, vorig 7èrbij Nederland-België, hebben we voorbeeld niets overgehouden." Igens De Kimpe heeft de keuze ar Eindhoven ook weinig tot niets maken met het huurverschil. „Zo eft de KNVB het zo steeds wel doen jrkomen, maar er speelt iets an- g, Voor Nederland-West Duitsland ift de KNVB een Zwitsers reclame- reau ingeschakeld, dat eenmalige - ilame in het PSV-stadion plaatst IK ken het exacte bedrag niet dat de IVB daaraan verdient, maar men 3| lat over enige tonnen. Wij willen ft gend jaar Nederland-Frankrijk '1 it in ons stadion hebben, maar de VB wil dan ook bij ons die eenma- a reclame plaatsen. Ik vind dat van u KNVB een onzedelijke manier van u ra. Wij zijn als stadion reclamecon- eten op langere termijn aange- m m. Dan is het natuurlijk niet mo- ijk om bij een interland daar maar a van af te stappen. Bij PSV lag t niet zo moeilijk, omdat daar tot U jr kort geen reclame in het stadion ig. Buiten dat zijn echter ook de prijzen behoorlijk omhoog ge- De 16.000 zitplaatsen variëren ƒ60,- tot ƒ40,-; de 11.000 staan- itsen kosten ƒ25,-. Ik weet niet les hoe de verhoudingen liggen, r een recette van een miljoen me dan nog aan de hoge kant. In stadion was de hoogste prijs bij •lands tot dusverre ƒ35,- ,gens Jan Huybregts, de secretaris het sectiebestuur betaald voet- moet het voor de twee grote dions toch niet zo'n heel groot ibleem zijn om bij interlands een- lige reclames te plaatsen „We )ben nu een interessante zaak ge in met het Zwitserse reclamebu- u Gloria Transparante (op deze gina meer hierover in de Hannelore sputzershow - red.). Dat bureau !ft goede contacten met de UEFA verzorgt bijvoorbeeld ook de recla- bij Europa Cup-finales. Bij dat ort gelegenheden werkt men in asterdam en Rotterdam ook met t bureau. Dus waarom niet bij In lands?" danks de zeer gepeperde prijzen, ipt volgens PSV-manager Kees «gsma de verkoop van de kaarten ïiddels goed voor de derde inter- id, die in Eindhoven wordt ge- eld. Berichten als zou de voorver- >p stagneren vanwege de prijzen eekt Pioegsma tegen. „Dat heeft ige week in een Limburgse krant taan. maar ik begrijp niet hoe men ir bij komt. In een paar dagen tijd ie helft van de kaarten al verkocht. Jan Huybregts „Interessante zaak" Tevens zijn in West-Duitsland 5000 kaarten afgezet Een vol stadion zou de KNVB een kapitaal bedrag opleveren. De Duit sers kunnen slechts een onkostenver goeding vragen, daar de wedstrijd een retourverplichting van de sneeuwwedstrijd op 20 december 1978 in Düsseldorf is. De inkomsten uit de recette, reclame en televisie rechten overschrijden het miljoen ruimschoots. ZURICH De strafcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft strenge maatrege len genomen tegen de Engelse tweede divisieclub West Ham United. Dit in verband met de ongeregeldheden die zijn veroor zaakt door Engelse supporters tijdens de wedstrijd Castllla- West Ham United, die woensdag 17 september voor de eerste ron de van het toernooi om de Euro pa Cub voor bekerhouders in het Bernabeustadlon van Madrid werd gespeeld Engelse supporters gooiden toen uit de tweede ring flessen op het veld, spuwden en urineerden op toeschouwers beneden. De Lon dense club moet twee thuiswed strijden voor een toernooi om een Europese beker spelen op een terrein dat meer dan 300 kilometer van Londen is gelegen. Voorts heeft de club een boete van 30.000 Zwitserse franken (36.000 gulden) gekregen West Ham United moet de UEFA ui terlijk 25 september laten weten waai- op 1 oktober de ontmoeting West Ham United-Castilla wordt gespeeld. Als dat niet gebeurt, wordt als uitslag 3-0 voor de Spanjaarden, die de eerste wed strijd met 3-1 wonnen, aange houden. De extra kosten die Cas- tilla moet maken omdat de wed strijd elders wordt gespeeld ko men voorts voor rekening van de Londense club. De UEFA nam zijn beslissing na kennis te hebben genomen van het rapport van de Portugese UEFA-waarnemer Cesar Gracio. Er werden acht Engelse oproer kraaiers gearresteerd. Tijdens de gevechten werd een 18-jarige En gelse jongen door en bus overre den. Hij overleed aan zijn ver wondingen. Schotten LONDEN De Football Asso ciation heeft besloten dat er geen toegangskaarten voor de wedstrijd Engeland-Schotland beschikbaar zullen worden ge steld voor Schotse supporters. De FA nam die beslissing gezien de ongeregeldheden die zijn voorgekomen tijdens de laatste ontmoeting tussen beide teams in Londen. De 29.000 kaarten die bestemd waren voor de Schotten zullen nu aan Engelse suppor ters te koop worden aangebo den. De wedstrijd Engeland- Schotland wordt overigens pas volgend jaar mei in het Wembley stadion gespeeld Menotti BUENOS AIRES Cesar Me notti, de trainer-coach van de nationale voetbalploeg van Ar gentinië, stopt na het eindtoer- nooi om de wereldtitel dat in 1982 in Spanje wordt gehouden MONTREAL (ANP) In Montreal zijn aanklachten ingediend wegens fraude en flessentrekkerij in samen hang met de bouw van de Olympi sche accommodaties voor 1976 tegen Gerard Niding, een aannemer en vroeger medewerker van burgemees ter Jean Drapeau Aanklager Philippe Ferland maakte bekend dat Niding, stadsbestuurder tijdens de bouw van de Olympische accommodaties, die 1.3 miljard dollar (drie miljard gulden toen) kostten, twee aanklachten tegemoet kan zien wegens het misbruiken van zijn ver trouwenspositie. Daarnaast zal een vervolging worden ingesteld wegens corruptie. Niding heeft namelijk van aannemer Regis Trudeau een finan ciële vergoeding gevraagd en gekre gen. Trudeau wordt beschuldigd van het omkopen van een ambtenaar door hem hulp te verstrekken bij de financiering van zijn nieuwgebouwd huis in Bromont. dat 162.767 dollar (430.000 gulden) kostte De vroegere voorzitter van de com missie voor de bouw van de Olympi sche installaties. Claude Rouleau, is eveneens beschuldigd van het mis bruik maken van zijn functie in de periode tussen 1971 en 1976 toen hij plaatsvervangend minister voor ver voer en publieke werken van de pro vincie Quebec was. Hij wordt ervan verdacht steekpenningen te hebben aangenomen én gemeenschapsgeld te hebben gebruikt voor het laten bouwen van een aanlegsteiger bij zijn huis. Trudeau heeft, volgens de be schuldiging. 42.000 dollar (ruim 113.000 gulden) aan Rouleau betaald De basis voor de aanklachten tegen sleutelfiguren uit de kring van men sen die betrokken was bij Olympi sche bouwwerken, ligt in een rapport van rechter Albert Malouf De rechter heeft uitgezocht waardoor de oor spronkelijke begroting van 300 000.000 dollar met meer dan 300 procent werd overschreden en publi ceerde zijn bevindingen in begin juni Malouf concludeerde dat onbe kwaamheid en slecht zakelijk beleid van Jean Drapeau. nog altijd burge meester. de oorzaak zijn van d* enorm gestegen uitgaven. Hij advi seerde ten minste een gedeelte van het geld, het deel namelijk dat aan wijsbaar verkeerd was besteed, terug te vorderen via gerechtelijke proce dures ..Wanneer het publiek vertouwen moet hebben in zijn gekozen verte genwoordigers. dan dient te worden bewezen dat zij betrouwbaar zijn", stelde Malouf. die een duideijke indi catie gaf in de richting van Drapeau en Niding. van wie de laatste vrijwel onmiddellijk na de Spelen werd ont slagen uit zijn ambtelijke functie Malouf veroordeelde Drapeau omdat die geen maatregelen tegen Niding had genomen voor de beschuldig»-, gen tegen zijn hoge ambtenaar oper. baar werden gemaakt in een dagblad Hij zei dat het hele incident voedsel ge oft aan het vermoeden van de bur- gers dat er veel is misgegaan tijdetls de bouw van de Olympische accom modaties Drapeau heeft zijn repliek gegeven op het rapport van Malouf en schrijft in zijn brief van 1200 woorden dat hij en zijn collega's als zondebokken worden aangemerkt De 64-jarige. nog altijd bijzonder populaire burge meester, die ook Expo '67 organiseer de. heeft een verzoek gekregen een uitgebreid rapport op te stellen over zijn aandeel in de financiering, orga nisatie en bouw van projecten ten behoeve van de Spelen van 1976 Op de Atlantische Oceaan voor Newport wordt gestreden om de America's Cop, 's werelds lelijkste en in financieel opzicht ook bodemloze Cup voor 12-meter jachten. De Freedom (CS 30) is voor Amerika de verdediger, de Australia na de nodige voorwedstrijden, de uitdager. Na de gisteren gevaren derde wedstrijd uit de serie van ten hoogste zeven races, leidt het Amerikaanse jacht met 2-1.. AMSTERDAM Een dezer dagen hoopt de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond een contract te kunnen ondertekenen met een sponsor, dat de bond ruim 100.000 gulden per Jaar zal opleveren. Het gaat om een zoge naamd kledingcontract voor de spe- lers/sters van de vertegenwoordigen de teams. Het betreft de gehele kledij inclusief het schoeisel. Bij een aantal topspelers bestaat vooral tegen het verplicht dragen van het schoeisel van de sponsor groot bezwaar De KNHB is al een aantal maanden bezig om deze sponsorzaak „rond" te krijgen. Een handvol mogelijke spon sors viel daarbij af. Met de nu overge- bleven kandidaat-sponsor valt alleen over kleding én schoeisel te praten. „Leverantie van uitsluitend kleding is uitgesloten." zegt penningmeester Lathouwers. Met ingang van 1 augus tus 1981 zou de verplichting van de geselecteerden in moeten gaan Protesten vanuit de spelersgroep enkele Nederlandse elfstal-spelers werken bij een concurrerende hande laar in sportartikelen; anderen, heb ben persoonlijke overeenkomsten hebben de afgelopen dagen geleid tot beraad binnen de KNHB. Getracht zal worden een „ontsnappingsclausu le" in het contract in te bouwen Voor zeldzame uitzonderingen," al dus voorzitter Sijmons, die erop wijst dat het de bond niet alleen om de1 zakelijke kant gaat (ruim een ton dus» maar ook om de beperking van individuele spelersovereenkomsten „Wij moeten er op beducht zijn, dat de commercie greep krijgt op de spe lers. ROTTERDAM Na 12 jaar trouwe dienst heeft dr. J. van der Hoeven zijn functie als clubarts bij Sparta neerge legd. Hij heeft dit besluit genomen na een conflict met trainer Barry Hughes, met wie hij. volgens zijn zeg gen, meent niet te kunnen samenwer ken. Volgens de heer Van der Hoeven bemoeit Hughes zich met de medi sche begeleiding. Hughes vindt dat de geblesseerde spelers niet snel ge noeg worden opgelapt. De trainer heeft de arts ook verboden in de dug out plaats te nemen tijdens de wed strijden Sparta is nu op zoek naar een nieuwe medische begeleider, waarbij de heer Van der Hoeven zich wel bereid heeft verklaard deze man in te werken TILBURG De Deen Larsen heeft de afgebroken partij uit de derde ronde van het internationale schaak toernooi in Tilburg van wereldkampi oen Karpow gewonnen. Larsen is door deze zege mede aan de leiding gekomen Stand I Portuch tHonj. Spa&sci (Saw) en Larsen (Den) 3 pnt.. 4. Hort (T»J). Tal (Sowi, Sosonko (Ned). Tïnunan (Ned). Karpow iSowt en Hübner 'WDD 1' i pnt10 Andersson iZwe» Kavalek <V8» en RibU <Hon> 1 pnt Wit: Karpov. Zwan: Larsen I. e2-e4 e7<5. 2 Pgl-f3 Pg8-f8. 3 d2-d4 Pt«xe4. 4 Lfl-d3 d7-d5. 5. Pf3xe5 Pb8-d7. fl. Ddl-e2 Pd7xe5 7. Ld3xe4 d5xe4, 8. De2xe4 Lc8-e6. 9 De4xe5 DdS d". 10. 0-0 0-0-0. 11. Lcl-e3 Lf8-b4. 12 Pbl-c3 f7-« 13 De5-g3 Lb4xc3,14. b2xc3 h7-M. 15 H2-h4 g7-g5 16. f2-!3 Td8-g8.17. Tfl-f2 Dd7-c«, 18 Le3-d2 gS-g4 19 fS-14 Le8-c4, 20 dM5 Lc4xd5, 21 (4-f5 Tg8-e8 22 a2-a3 Te8-e4. 23 Tal-el Th8-e8. 24 Te1xe4 Te8xe4. 25 Kgl-h2 Dc6-c5. 28 Ld2-f4 Te4-el. 27 Lf4-d2 Tel-al, 28. Dg3-e3 Dc5-d8t. 28. Tf2-f4 b7-b6 30 c3-c4 Ld5xc4. 31 De3-d4 Dd6xd4. 32 Tf4xd4 Lc4-b5. 33. Ld2-h8 Talxa3. 34 Lh8-g7 Lb5-d7. 35 Td4-f4 Ta3-a5. 36. Lg7xl6 Ld7xi5, 37. C2-C3 Lt5-e«. 38 Kh2-g3 Ta5-dS. 39 Tf4-e4 Kc8-d7. 40 Lf8-cS Td5-d2. 41 Kg3-t4 Td2xg2. 42 Kt4-g5 Tg2-c2, 43 KgSxhS g4-g3 44 Le5xg3 Tc2xc3. «5 Lg3-e5 Trt c4. 48 Te4-e3 Le6-d5. 47 Te3-a3. algebrokei. 47 lsd7-eS. 48 Le5-g3 Ke«-(5, 49 Kh5-h6 a7-a5 50 Kh6-g7 KfS-g4. 51 Kg7-f8 a5-a4. 52. Ta3-e3 LdM3 53. Lg3-el Tc4-cl. 54 Te3-e7 Kg4-h3. 55 Lel-<12 TC1-C4; 56. Te7-e3 Kh3-g2: 57 Ld2-el Tc4-cl. 58 Lel-d2 Tcl-dl. 59. Ld2-c3 c7-c5. 80. Te3-e7 b6-b5 61 LcS-eS a4-a3: 82. Te7-h7 b5-b4 V83 h4-h5 b4-b3 84. h5-h6 b3-b2 65 Th7-g7- Kg2-f2 «8 Le5-g3- Kf2-e3 Wit geett op INJA LUKA Het Nederlands Juwen basketbalteam is als enige t-Europees land doorgedrongen de eindronden van het toernooi i het Europees kampioenschap. In ep B bleven de Nederlandse speel- rs ongeslagen. Frankrijk werd met verslagen. Roemenië met 71-53 Finland met 72-55. Roemenië gaat t Nederland naar de eindronden r Het resultaat uit de voorronde |ft voor Nederland meetellen. In de liegroep spelen Hongarije. Polen, ierland. Roemenië. Tsjechoslowa- s. Bulgarije, titelverdediger Sow- Unie en Joegoslavië als organise-, land I8TERDAM De vierde ronde de Nederlandse volleybalbeker 1 een aantal verrassingen opgele- Zo schakelden bij de mannen de divlsieploegen Martinus en io respectievelijk Dynamiek r en Dynamo uit. Bij de vrouwen ie het Zwolse Be Quick zo een nl uit door AMVJ Amstelveen met verslaan. Van de gerenommeer- dubs had Corbulo het zeer zwaar i in de vijfde set kon na een 2-0- 'terstand Brevok verslagen wor- [<3-2). Landskampioen AMVJ Am- lveen (tegen US), Zaan '69 (0-3 bij Assendelftse VCA) en WC (3-1 n PVC/Blokkeer) kenden minder fblemen KAMPIOEN (1) De aanvoerder van de bontjassen- parade van de iets te luidruchtige nouveau riche, afdeling Alkmaar en ommelanden, heet Klaas Molenaar. Hij heeft „opnieuw" zijn nek uitge stoken. Tenminste, dat stond zater dag boven een stuk in De T Zijn nek uitgestoken. Als u hem even vasthoudt, dan 2oek ik een stuk touw Hij is rijk en deelt transistorradio- tjes uit. De halve pers meteen plat. De andere helft moet het doen met wat Klaas allemaal te vertellen heeft. Niet dat er veel aanleiding is om je dan lang met hem bezig te houden. Klaas heeft het niet begrepen op Jan Zwartkruis. Dat is bekend. De ze keer komt hij dan ook met het plan om Zwartkruis maar de laan uit te sturen. „Als Zwartkruis bij mij in dienst was zou ik hem probe ren te kietelen. Lukt dat niet dan maar een harde schop." Iedereen heeft nu eenmaal zijn eigen metho de om groot te worden Een harde schop voor Jan Zwart kruis. als hij tenminste niet onmid dellijk ophoudt met de verjonging van het Nederlands elftal Daar maak ik me ook zorgen óver Het verschil is echter, dat Klaas Molenaar zich nooit, never, van z'n janzalzeleven niet, druk mag ma ken over het Nederlands elftal Want AZ'67 behoort nu eenmaal tot het selecte groepje clubs dat geen enkele ruimte maakt voor dat na tionale elftal. Dat z'n spelers advi seert om niet naar Zeist te gaan wegens Jan Zwartkruis. Dat zo min mogelijk tijd beschikbaar stelt voor de training van het Nederlands elf tal. Dat dat hele elftal gestolen kan worden, tot de tijd dat het vanwege een wereldkampioenschap interes sant gaat worden. En Klaas mag ook niet over de trainer van het Nederlands elftal praten omdat AZ'67 in het verleden getoond heeft niets van trainers af te weten. Daarom steekt Klaas z'n nek niet uit als hij het over Jan Zwartkruis heeft Hooguit rekt hij z'n nek wat. omdat dat makkelijker praat KAMPIOEN (2) ttEYBAL Dr Argentijns? bondscoach I w nationale damesploeg Jorge Needleman bij de ere-dtvisieploeg Orion de opvolger onlangs vertrokken Arie t Hart Mnnnm Adrl van Houwelingen heeft I ~®*n (België) een wedstrijd voor beroeps "renners «^wonnen. Hij legde bet parkoers |b5 kilometer af ln drie uur en twintig Leo van Vliet eindigde als tweede Behalve met zijn rancune tegen Zwartkruis, dreigt Klaas Molenaar ook met een nieuw plan te komen. Daar barst hij voortdurend van Hoewel Nederland gelukkig het uit voerend stadium bespaard is geble ven. Het gaat immers meestal om y v>** ikke-ikke-en-de-rest-kan-stikken plannen Nieuw plan. Kom op Klaas „Een topliga of een Europese competitie kan het publiek weer terug naar de tribunes brengen. En de kampioen moet eerder bekend worden. Bij Wastora verkopen we stereotorens aan de lopende band. Tachtig pro cent van de mensen wil die dingen direct meenemen. Desnoods achter in de auto, met alle gevaren van dien. Zo is deze tijd. Op het voetbal veld moeten ze één seizoen op de kampioen wachten. Misschien moe ten we de KNVB op de najaarsver gadering wel met een plan overval len. Wil je veranderingen geleidelijk invoeren dan krijg Je de hele winkel tegen." Dat van die stereotorens klopt na tuurlijk perfect. Iedereen wil dat spul meteen meenemen. Het is na melijk in die bedoening van Klaas zo geregeld, dat je financieel voor deel lijkt te genieten als je contant betaalt. Zeg nou zelf Bij Klaas ko pen en contant afrekenen, dan zou ik zo'n toren ook het liefst meteen achter op de tandem binden Alleen dat hier het moderne It ven zélf betrapt wordt, dat wil er bij mij niet in. Dat hiermee het bewijs is geleverd dat de voetbalkampioen sneller bekend moet worden Er ontgaat me iets Want als je ziet hoe snel mensen een onderdeel van hun stereotoren ver vangen omdat het nieuwste frontje nog aardiger glimt, dan zou daar mee ook het bewijs zijn geleverd dat er iedere zondag een nieuwe kampioen bekend gemaakt moet worden. Inpakken, of eet u 'm hier op? Sparta-AZ'67 3-7 AZ '67 kampioeh van 21 september 1980. Heel Alk maar één juichkreet. Klaas einde lijk op z'n balkon om de hulde van het gepeupel in ontvangst' te ne men. Theo Koomen gilt „Tot vol gende week. als we wéér kampioen worden" In de verte rinkelt de kassa Dat is de moderne tijd zoals Klaas die kent. Helaas, toekomstmuziek, want AZ'67 werd afgelopen zondag, hoera, hoera, nog steeds geen kam pioen Klaas zucht nog eens. „Er is geen tempo meer Dat ligt aan de democratie" Onzin. Iedereen weet al lang waar bij AZ alles aan ligt. Alleen mag je met zo'n gebrek niet spotten SYMPOSIUM Op 11 november, elfde van de elfde gelukkig dus iets veel leukers te doen, wordt in Amsterdam Sympo sium Sport Sponsoring gehouden. Een symposium, dat is een drinkge lag met tafelgesprekken. Over sportsponsoring in dit geval De or ganisatie berust bij Pro Sport bv en Trefpunt Communicatie en Spon sor Advies, terwijl de Vereniging Sportsponsoring Nederland ook nog een vinger in de papa heeft Er is een lange lijst van sprekers vastgesteld. Dr. Wim de Heer bijvoorbeeld, van de Nederlandse Sport Federatie, zal spreken over de noodzaak van sponsoring en topsport. Een oud liedje hij draalt het op verzoek tien keer per jaar af. Of Kees Boerhout. chef sport NOS tv, hij spreekt over sportsponsoring en sluikreclame. Een kenner, die helaas niet de be schikking heeft over het meest inte ressante stuk. de CRM nota over sluikreclame. Die komt eraan en zal de omroepen in een dwangbuisje stoppen. John Bromley van de En gelse ITV zal het hebben over sport sponsoring en commerciële tv; die we dus hier niet hebben. Anton Wit kamp. adjunct-hoofdredacteur van De T. zal het woord voeren over medium en sponsor Een verhaal over hoe zijn krant de journalistiek vaarwel zei en centen ging verdie nen. Peter Onvlee van Trouw be reidt niet eens een toespraak voor. over het niet noemen van sponsors in de media. Dat verhaal ligt name lijk hier in de la. en we hebben er onlangs tijdens een gratis toegan kelijke vertoning voor de Amster damse rechtbank, veel profijt van gehad. Paul Mertz van het reclame bureau Prad zal zijn licht laten schijnen over sportsponsoring als medium. Een belangwekkend ver haal, want ieder reclamebureau heeft daar weer andere ideëen over. Mr Eric Vilé van de KNVB, doet een poging voetbal sponsoring uit te leggen. Een komisch intermezzo Terwijl vanuit de praktijk de vice- president van Philip Morris, de ad junct-directeur van Heineken en natuurlijk de grootste kenner van Nederland, de enige sportman die zonder één behoorlijke prestatie niet van radio en televisie weg te meppen ls. autocoureur Jan Lam- mers. case-histories zullen ver schaffen Een bijzonder interessante dag wordt dat. Volgens het persbericht over deze bijeenkomst bestaat er grote belangstelling Dat zal wel over zijn als men te horen heeft gekregen dat de kosten per persoon 475 gulden bedragen. Leden van de Vereniging Sport sponsoring Nederland genieten een reductie van 75 gulden, en mogen toch meedoen aan de lunch en de borrel na afloop Tweemaal raden wie er van deze dag echt wijzer worden. BORD Op 11 oktober speelt het Neder lands elftal in Eindhoven tegen West-Duitsland. Het PSV-stadion wordt ter gelegenheid daarvan op getuigd met reclameborden. Een lu cratieve handel voor de KNVB. Zo'n bord kost tegen de 25.000 gulden Na aftrek van de kosten en de be- middelingsprijs van het Zwitserse bureau Gloria Transparante, blijft er een bedrag over dat in de tonnen gaat lopen. Het Zwitserse publiciteitsbureau regelt voor de Europese voetbalfe deratie (UEFA) dit soort zaken ook bij andere evenmenten, als bijvoor beeld Europa Cup-finales. De UE FA onderhoudt daarover weer con tacten met de Europese omroep unie (EBU). zodat de kans op moei lijkheden of een botsing met EBU- voorschriften over reclame klein is Wat zeggen die voorschriften over reclameborden Dit bijvoorbeeld „Tijdelijke reclame wordt niet toe gestaan. Op terreinen die geen per manente reclame-installatie heb ben mag niet incidenteel reclame worden gemaakt." Vandaar dus dat in het PSV-stadion sinds kort enke le reclameborden staan Ook dat probleem is dus opgelost Nederland-West-Duitsland kan ge woon rechtstreeks door de televisie worden uitgezonden Alleen hier wordt gesjoemeld, het stinkt hier toch een beetje. Er is geen sprake van dat de reclamebor den die vanwege de interland wor den neergezet, het karakter van per manente reclame dragen. Er wordt gedaan alsof Daar weet de NOS van. Tenminste. Jan Huybrechta, secretaris van de KNVB. laat weten dat hij nauw contact onderhoudt met de NOS. Het is een delicate zaak die zo voor zichtig mogelijk geregeld moet worden Huybrechts heeft overigens al een verzinsel voor handen als er iemand moeilijk gaat doen over het begrip „tijdelijk" of „permanent" Tegen het Amstelveens Weekblad vertelde hij: „Het begrip tijdelijke reclame is natuurlijk rekbaar. We plaatsen die reclameborden niet de dag voor de wedstrijd en we halen ze ook niet de dag erna weer weg We plaatsen die borden bijvoorbeeld deze week en halen ze pas een maand na de wed strijd weer weg. Het begrip „tijdelij ke reclame", in de reglementen van de EBU ad hoe reclame, is dus rek baar" Dus rekbaar? De emge die aan het rekken is. is Jan Huybrechts. Even tueel met medewerking van de' N08, waar hij de zaken mee door neemt De EBU-regels worden ge schonden en daar wordt een ver haaltje bij bedacht, te kinderlijk gepresenteerd om nog te geloven dat die Hybrechts een secretaris is die je met miljoenen mag laten goochelen. De EBU-regels worden overtreden, de Nederlandse omroepwet wordt overtreden. Niks aan de hand. dus. Twee weken terug, bij Ierland-Ne- derland, werd de N08 boos omdat er reclameborden langs het veld wa ren geplaatst. Kees Boerhout. chef sport tv, liet weten het een schande te vinden. De borden waren ge plaatst door een Engels reclamebu reau dat ze gekocht had van het Amstelveens bureau Haas Sport bv Directeur Harry de Haas zegt dan ook dat alle verantwoordelijkheid bij dat Engelse bureau ligt. Nóg eentje met zo'n Huybrechts ver haal. Maar hij heeft, heel plat gedacht, gelijk als hij naar aanleiding van de bordengeschiedenis bij Nederland- West-Duitsland zegt: „Als de KNVB dergelijke dingen wel kan doen waarom mag ik het dan niet?" Ook aardig trouwens: de N08 zal de KNVB het gebruikelijke bedrag met vijf nullen betalen om de inter land in Eindhoven uit te zenden en geheel per ongeluk, toeval, wisten van niks. de omroepwet te over treden MINI-VOETBAL De vaste afnemers van de Mini- Voetbalshow van de NCRV zullen er even aan moeten wennen Joop Nie zen geeft geen commentaar meer in het komende seizoen Harry Ver- meegen blijft de enige, die voor de televisie tracht de verste uithoeken van het land zonder microfoon te beschreeuwen. Niezen stapt op omdat hij het niet eens is met de samenstelling van het deelnemersveld. Daarin had hij ook wat te vertellen Tien jaar gele den bedacht hij met zijn (aange trouwde) oom Dick van Bommel, op een verjaardagsfeestje, de mini voetbalshow Dat levert rechten op Voor dit jaar had de NCRV gedacht aan een deelnemersveld met weer het militair team en weer de Belgen En als nieuwtjes, teams van oude Engelse sterren, oude Duitse ster ren en een Nederlands politieteam Dat laatste gezelschap wilde Niezen eerst wel eens aan het werk zien Sof. dus. Maar de NCRV hakte de knoop toch door en Niezen besloot daarop te vertrekken Zijn opvolger wordt Dick Passchier Hij heeft al voorgesteld het veld met gToene zeep in te smeren en alsnog de gemengde ploeg van Alte- veer te contracteren COMMENTAAR Jij nog wat Brak" Onze J. C Brak Jazeker Uit de keuken. D'r was een Journalist bij een krant, die vorige week maandag dacht: het is misschien wel interes sant om na de Troonrede ook com mentaar te vragen aan de Neder landse Sport Federatie Telefoon er bij en Nico Vlot gebeld, want die beheert bij de NSF de portefeuille met politieke zaken. Even tegenzin, maar akkoord, dinsdagmiddag in het gebouw van de Tweede Kamer en anders in Nieuwspoort. Ik zal er zijn, zegt de journalist Dinsdag middag, na een autorit inclusief file paraat in Den Haag Tweede Kamer afgezocht, geen Vlot Op naar Nieuwspoort dus Ja. hoor Aan de bar achter een grote gele jongen. Nico Vlot. Hij herkent de journalist Die zal toch niet van Inderdaad Van Trouw Vlot schudt het hoofd en zegt dat hij weigert enig com mentaar te geven, want: Trouw is niet kritisch, jullie zijn negatief Exit journalist. Vlot hapt weer in het schuim. Zo. om dus even te bewijzen aan Nico Vlot dat we hele maal niet negatief waren, schreven we wel op wat we van hem denken Keuken weer dicht Bar gesloten

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 23