Onwennig avontuur FC Utrecht V ikele honderden supporters steunen hun club in Europa Cupdebuut Nottingham nanciële oploper in uropa Cup UEFA bezorgd over situatie in Turkije Clere wint tijdrit in Toekomstronde V V-V- Jli 5AG~ 16 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 15 RHS 17 IDEN (ANP) Als geld de ggevende factor is, staat jham Forest op de drem- r^an de derde achtereenvol- ^de triomf in het toernooi om Uropese voetbalbeker voor ikampioenen. Brian .ghs speculaties op de trans- jmarkt mochten in eerste in- kntie op de penningmeester Forest een sterk verontrus- Je indruk hebben, het divi- d werd dubbel en dik terug- iajd in de vorm van de geste- Twaarde voor vriendschappe- i wedstrijden, de massale oop van toeschouwers, recla- jpbrengsten en in nlet-finan- je sfeer: prestige en trofeëen. Igh investeerde een dikke 17 oen gulden in de opbouw Itijn team, dat de afgelopen Jaar beslag legde op de jt tot {ie verbeelding spre- fde Europa Cup. Daarmee is (de financiële koploper in de ópese voetbalwereld, al volgt jiager Paisley van Liverpool b op de voet. De twee Engelse lügingen worden op afstand |gd door Real Madrid, Bay- ïnchen en AJax. (prestaties van Nottingham fest wijzen uit, dat Clough jt al te doldriest met miljoe- h gesmeten heeft, maar op otwoorde wijze de monopo sitie van zijn elftal in de pese voetbalwereld bij el- I heeft gekocht. Morgen zal ]e openingswedstrijd van het Bre Europese bekerseizoen D CSKA Sofia uit Bulgarije lordige vijf miljoen geen ment opleveren. Aankoop Ivor Francis (4,92 miljoen gul- fa) is nog altijd niet hersteld |zijn blessure. Als vervanger Wallace opdraven. De e International werd in de jop van dit seizoen overge- pen van Coventry City voor 'ljoen gulden. feest recente aankoop van jh, die ooit nog eens pogin- tadernam om Ruud Krol in Jjven, is Raimondo Ponte. |de Zwitserse international, p dit moment tot de wissel- s behoort, maakte Clough ljoen gulden over. ids tweede vertegen- Iger in het toernooi der amploenen, Liverpool, fi- rde zijn huidige team met joen gulden. Van het huidi- siselftal zijn alleen Jimmy en Phil Thompson eigen De overige spelers wer- ngekocht door manager Paisley en zijn voorganger, rermaarde Bill Shankly. De st geslaagde aankoop staat [altijd op naam van Shankly. Ray Clemence, tot dan toe rolslagen onbekende doel- van Scunthorpe en nu 51- lig international, betaalde de spotprijs van 49.000 gul- L De duurste aankoop van >ol, dat in 1977 en 1978 de voor landskampioenen ïrde, is Kenny Dalglish. De itse aanvaller, die de lands- ploen naar de overwinning 5t voeren in de eerste wed- Jd tegen het Finse Palloseu- had de transferwaarde van miljoen gulden. et twee miljoen gulden minder ommelde de leiding van Bay- T ïMünchen zijn selectie bijeen. Westduitse landskampioen, I le drie keer beslag legde op de foriete beker, heeft meerdere elers uit de eigen kweek in het sisteam. Verreweg de voor- lamste exponent daarvan is irl-Heinz Rummenlgge. De estduitse voetballer van het ar en beste speler op het kort ten in Italië gehouden Euro pe landenkampioenschap aldde zich als junior aan bij de tierse club en kostte dus geen ark. Dat kan niet gezegd van tul Breitner. Die vertrok naar sal'Madrid voor een kortston- S Spaans avontuur, maar 'am uiteindelijk tofch weer te lg in de schoot van de club, ar hij zijn faam opbouwde, or die terugkeer moest Bay- ioverigens wel 1,7 miljoen gul- 1 neertellen. De investering icht zijn geld op. Na een jaren- ge malaise behaalde Bayern afgelopen seizoen onder lei van Breitner het landskam- Enschap, waardoor het mor- 1 mag aantreden tegen Olym- akos in de eerste ronde van het "opese bekertoernooi. rereenkomstig Bayern Mün- behaalde AJax in de perio- Cruijff-Keizer drie keer ach- sen de Europese beker voor «kampioenen. De Amster- •amse formatie wordt in de Eu- r!ue Voetbalwereld nog wel de- Eüjk beschouwd als een van de [«hebbers op het winnen van j Europa Cup I. Daarvoor zal R de eerste ronde moeten mkenen met Dinamo Tirana Albanië. f Madrid, recordhouder met «Europa Cup I triomfen, j"?omde 11161 om de peseta's «ten rollen. De donkere Lau- it,SUl}nlgham werd van West K??Lch AlMon aangetrokken £>r 3,8 miljoen gulden. Daar- e was razendsnelle vleugel- aanzienlijk duurder dan Uli «eieke. De Westduitse interna- nal verruilde zijn geboorte- a voor Spanje voor iets meer J? wee miljoen. In totaal heeft at i van de 'koninklijke'. |f de eerste ronde aantreedt a a het Ierse Limerick, een woe van rond de 10 miljoen door Johan Woldendorp BOEKAREST Onwennig en feestelijk tegelijk is FC Utrecht aan haar eerste Europa Cup-avontuur begonnen. De vijfde plaats in de competitie van vorig jaar rechtvaardigde de inschrijving voor het omvangrijke troosttoernooi, dat in feite een voortzetting van de wedstrijdreeks om de Jaarbeurs- stedenbeker is. Met IOS was de Domstad altijd In dat milieu vertegenwoordigd. Dat was niet zozeer de verdienste van de toenmalige „kanarie" alswel te danken aan het feit, dat Utrecht een jaarlijkse handelsmarkt rijk was. DOS reikte nooit ver; een van de redenen, waarom de mensheid meestal aan het evenement voorbijging. Anno 1980 is dat anders. Met speciale buttons, stickers en vlaggetjes doet FC Utrecht zijn intrede in het wereld- Je, dat doorgaans een ontmoetings punt van topclubs (of wat daarvoor doorgaat) is. Enkele honderden sup porters hebben daarnaast een lucht brug geslagen, die in het hedendaag se Nederlandse clubvoetbal zijn weer ga niet meer kent. Terwijl AJax, Feyenoord en PSV het handjevol hondstrouwe volgers probleemloos in een voor de spelers gecharterde vlieg tuig stoppen, moest er ten behoeve van Utrecht extra materiaal worden ingeschakeld. Of het een eenmalige operatie be treft, moet uiteraard worden afge wacht. Het Europa cup-verleden van Arges Pitesti, morgenmiddag de Roe meense tegenstander van de Stichte naren, is niet doordrenkt met glan zende overwinningen. Drie keer bleek hun deelnemen aan de tweede ronde het hoogst bereikbare, tweemaal werd Arges nogal pijnlijk in de eerste schiftingsronde van het voetstuk ge stoten. Elke voorspelling lijkt derhalve een slag in de lucht. Het bestuur en de technische staf van Utrecht hebben hun manschappen zo professioneel mogelijk op het nieuwste hoogtepunt in de tien Jaar Jonge stichting voorbe reid. Volgens de eveneens in het Eu ropese voetbal debuterende trainer Han Berger is routinier Willem van Hanegem een niet te onderschatten steun geworden, terwijl voorzitter Kees Werkhoven zijn licht bij AJax, Feyenoord en de vice-voorzitter van het betaalde voetbal, Jaap van Praag, opstak. Ook in economisch opzicht is hem tijdens die colleges veel duidelijk geworden. Werkhoven: „De eerste ronde is fi nancieel verre van lucratief. De kans is groot, dat we de boeken met een klein nadelig saldo sluiten. In de re turn zullen we zeker 15.000 toeschou wers moeten trekken om eruit te springen. Alles is afhankelijk van het resultaat in Pitesti. Met een grote nederlaag of een grote overwinning kunnen we het wel vergeten. Dat neemt niet weg, dat de club wat mij betreft met 5-0 mag winnen. Maar economisch gezien is een kleine ne derlaag of een gelijkspel de beste manier om over twee weken een vol huis te kriieen" AJax' onlangs afgetreden penning meester Ton Brandsteder Jammerde vorig jaar dan ook om de eclatante 8- 1 overwinning, die zijn club de eerste ronde tegen HJK Helsinki registreer de. De return speelde zich inderdaad af in de schaduw van de andere wed strijden. Voor AJax, waar inmiddels een circuit van miljoenen guldens is opgebouwd, is Europees voetbal bit tere noodzaak geworden. Voor Utrecht geldt dat uiteraard niet, al kan de stemming na enkele prille succesjes snel omslaan. Werkhoven weer: „AJax en Feyen oord hebben ervaren, dat je pas in de tweede ronde begint te verdienen. De successen werken namelijk in andere opzichten door. Waar AJax een ton voor vriendschappelijke wedstrijden kan vragen, moeten wij ons tevreden stellen met een maximum van 20.000 gulden. Overleven we enkele rondes, dan kunnen we onze prijs verdubbe len. Momenteel houden we aan vriendschappelijke ontmoetingen en toernooien weinig tot niets over. Be kan het toernooi van Espanol in Bar celona, vorig Jaar, als illustratie ge bruiken. Naast een vergoeding van 25.000 gulden kregen we het vervoer en het verblijf in het hotel voor niets. Van het ontvangen geld moesten we echter wel de premies en het zakgeld betalen. Toen ik het allemaal had BERN De jongste militaire machtsovername in Turkije en de toestand in dat land baren de leiders van de Europese voetbal unie (UEFA) zorgen. Morgen be gint de nieuwe versie van de toernooien om de Europese be kers en dan moeten twee Turkse clubs thuiswedstrijden afwer ken, Trabzonspor voor de strijd voor landskampioenen tegen Szombierski Bythom en Fener- bahce voor het UEFA Cup-toer nooi tegen Beroe Stara Zagora. Nadat er enige tijd geen verbin ding met Turkije mogelijk was kregen UEFA-officials gisteren morgen toch contact met het kantoor van de Turkse voetbal bond. UEFA-woordvoerder Rene Berle verklaarde daarop de ver zekering te hebben gekregen dat de twee wedstrijden op normale wijze gespeeld kunnen worden. De afgelopen weekeinde werden wegens de nog niet geheel sta biele toestand in Turkije alle voetbalwedstrijden afgelast. FC Utrecht in het buitenland. In Roemenië trainen Willy Carbo, Gert Kruys, Gerard Tervoort, Jai Stroomberg, Joop Wildbret^en Hans van Breukelen. verrekend, bleek er ln feite niets te zijn overgebleven". Overleeft Utrecht de inleidende ron de van het UEFA-Cuptoemooi niet, dan zal de club in Europa even ano niem worden als ze altijd was. De nauwst betrokkenen kunnen dan de herinnering aan een leuk uitstapje levendig houden. „Begrotingstech nisch maakt het niets uit", zegt voor zitter Werkhoven. „Je kimt de Euro pa Cup niet op de begroting zetten, omdat je niet weet hoever je komt. Ik kan er alleen maar van zeggen, dat Arges Pitesti een ongelukkige tegen stander is. Red Boys uit Luxemburg (dat de ongelijke strijd met AZ'67 aanbindt-red.) was een leukere oppo nent geweest". DIVONNE-LES BAINS De Frans man Regis Clere heeft de zesde etap pe van de wielerronde van de Toe komst gewonnen. Het was een indivi duele tijdrit over 23,5 kilometer. Clere legde die afstand in 32 min. 39,94 sec. af, wat neerkomt op een gemiddelde van 43,165 kilometer per uur. Gerard Veldscholten was de beste Nederlan der. Hij werd op 49,78 seconde elfdè. De Columbiaan Alfonso Florez De- hield de leiding in de algemene rang schikking. Zesde etappe: 1. Regis Clere (Fra.) de 23.5 km ln 32.39.94 (gem. 43 165 km/u). 2. Joerl Barinov (Sow.) up 0.50 sec., 3. Oerrlt van Oestel (Bel) op 9 03 sec., 4. Andreas Burghold (Zwl.) op 11,11 sec 5 Serge Soekhoroesjenkov (Sow. op 17.96 sec.. 6. Czeslav Lang (Pol.) op 31,30 sec.. 7. Bernard Oavlllet (ZwU op 33,01 sec 8. Leo Wellens (Bel.) op 37.20 sec., 9. Jlrl Skoda (TsJ.) op 41,43 sec.. 10. Andre Chappuls (Fr*.) op 44.87 sec 11. Gerard Veldscholten (Ned.) op 49,78 sec. Algemeen klassement: 1. Alfonso Florez (Col.) 20 05.50. 2. Joerl Barinov (Sow.) op 15 sec. 3. Ramatsan GaJa-Etdlnov (Sow.) op 1.13. 4. Joerl Kata)ertn (Sow.) op 1.14. S. Jlri Skoda (TSJ.) op 139. 8. Roman Cleslak (Pol) op 3.11. 7. Jullo Rublano (Col.) op 4.25. 8 MusUpha Najjar! (Mar.) op 4.46. 9. Philippe Martinez (Fra.) op 5.12. 10. Aleksei Averin (8ow.) op 5.19. IJSHOCKEY Zweden heeft Finland In een vriendschappelijke wedstrijd met 21 verslagen. De periodestanden waron 2-0. 0-1 en 0-0 ATLETIEK Bij Internationale wedstrijden ln Italië ls Carla Beurskens (Festlna) vijfde gewor den op de 3000 meter dames In 9 16.9 Winnares was de Italiaanse Oabrlela Dorlo ln 8 50 0. De Italiaan Pletro Mennea liep de 200 meter ln de uitstekende tijd van 20.07 sec. PAARDESPORT - De 22-Jarlge Rob Ehrens heeft tijdens een Internationaal concours hlppl- que In Calgary de grote prijs van Canada ge wonnen. Het Jongste Ud van het Nederlandse springrutterteam bleef de baas over sterke rij ders. onder wie de Zwitser Walter Oabalhüler Van de drie combinaties die de barrage bereik ten. was Ehrens de enige die slechts tén fout maakte. De Canadees Alan Brand werd met twaalf strafpunten tweede, de Brit Graham Fletcher met twaalfeneenkwart derde. WIELRENNEN - De Italiaan Oianbattlsta Ba- ronchelll heeft de Ronde van Piamonie gewon nen. Hij legde het parkoers van 205 kilometer, van Turijn naar Limone Piamonte. af ln 5 uur. 4 minuten en 41 seconden Dit betekende een gemiddelde snelheid van 40.3 kilometer per uur. De tweede en derde plaats waren eveneens voor Italianen. Panlzza. en Baltaglln gingen respec- «ievelljk als tweede en derde over de eindstreep met een achterstand van 55 seconden. TENNIS Het als vierde geplaatste duo Brian Oottlreld/RauF Ramirez heeft ln Ponte Verde Beach (Florida) een internationaal dubbelten- nlstoemooi gewonnen. In de eindstrijd won de AmerlkaansMextcaanse combinatie met 7-6. 4- 6. 6-2, 7-6 van de als eerste geplaatste Amerika nen Stan Smith en Bob Lutt Het was de tweede overwinning voor Gottfried en Ramirez ln een dubbeltoemool dit jaar JUDO Aan de Internationale wedstrijden om de Canada Cup. die op 4 en 5 oktober In Quebec worden gehouden, nemen vijf Nederlanders deel. Het zijn: Rob Hoogendljk uit Vlaardlngen (tot 60 kg). Oerard van der Elshout uit Hoogvliet (tot 71 kg). Rik Bakker uit Den Brlel (tot 78 kg). Bert Verhoeven uit Udenhout (tot 86 kg) en Hennle Pietzier uit Wusemar (tot 95 kg). De geblesseerde peter Adelaar ls niet beschikbaar. HET GERUCHT(1) Het Johan Cruijff gerucht. Dat kan mateloos lang boeien. Al was het alleen maar omdat er dan mis schien weer zo'n Ajax-Bayern Mün- chen in het vat komt te zitten. Par- tir, c'est mourlr un peu, zeggen ze al in Brussel. Zeldzaam vrolijke uit vaart was dat toen. Het aardigste aan geruchten is dat Je er zelf het slot bij kunt verzinnen. Maar even doen? Het gaat over schijnen en het begint met: Heb je gehoord dat Johan Cruijff bijna al tegen PSV had meege speeld? Ja, zelf wilde hij wel, alleen de regels, daar lag hij nog wat mee overhoop. Wfcnt nu bij AJax, dat zou automatisch betekenen dat hij in maart niet terug mag naar de Wash ington Veterans. Toen kwam oplossing nummer één: hij is nog steeds werkend lid van AJax, mogelijk dat hij zich dus zou kunnen vermommen als amateur en zo zijn plaats in AJax opeisen. Dat stuitte ook op reglementen, waarin men over dit soort trucs nog weinig tegenkomt. En nu speelt oplossing nummer twee. De KNVB moet Johan Cruijff dispensatie verlenen, wegens bewe zen en nbg te bewijzen diensten aan het vaderland. Daar voelt mr. Eric Vilé een klein beetje voor. Tenmin ste, hij wil de zaak op veizoek van Ajax best aan de orde stellen in het bestuur betaald voetbal, maar de kans op succes acht hij klein. Wat dus niets zegt, er zijn daar wel dolle re besluiten genomen. Om de zaak vooral zo zonnig moge lijk te houden, blijft Johan Cruijff officieel amateur. Liefdewerk in De Meer. En het is ook wel erg zuur als Johan Cruijff nu bij zijn rentree bij Ajax weer over Jaap van Praag zou struikelen. Want die boetseerde vo rig Jaar de regeling voor de Ameri kaanse uitzendkrachten, in elkaar. HET GERUCHT (2) Dat ruikt een beetje naar eind goed, al goed. Als het kan nog voor het einde van deze week. Cruijff stelt zich dan in opperste dankbaarheid ook weer beschikbaar voor het Ne derlands elftal, dat trouwens toch net aan vergrijzing toe is. Heb je trouwens ook gehoord waar om hij dit nou allemaal doet? Jaha, dat zegt hij zelf, dat de men sen gewoon niet weten hoeveel hij voor niets doet. Daar hebben we dan ook weinig kans op gehad. Nee, het schijnt zo te zitten. Begin vorige week heeft hij een contract gete kend bij Euro Fashions. Binnenkort verschijnt er een reclamecampagne voor mannenmode volgens de lijn Johan Cruijff. („Hij liep in een maf slobberpak, het tegenovergestelde van hip en had zijn haren, op een manier van honderd jaar geleden, naar achteren gekamd. Ik vond hem een wanverschijning", Danny Cruijff over de eerste dans met Jo han, in het boek „Boem"). Maar dat dus even terzijde. Cruijff is, men zegt dat, partner in die business geworden. Voor een miljoen gulden. Daar moet dan toch „minstens ook nog enige promotio- ■k nele aktivitelt van hem bij komen. Zoals bijvoorbeeld een heroptreden als voetballer van Ajax, met be houd van zijn Amerikaanse optre dens; want zaken doen moet je niet klein zien., Vandaar dus die plotselinge activi teit om zelfs maar voor een paar weken bij Ajax te spelen. Desnoods als amateur. Want het gaat zo slecht met Ajax. Alles van horen-zeggen-fluisteren natuurlijk. Want in het openbaar ontkent iedereen deze versie. Tot zelfs het bureau Pro Sport te Hilver sum, dat volgens doorgaans zeer wel ingelicht kringen in de hoofd stad van 't Gooi, betrokken was bij de contracten van Cruijff en de mo demakers. PRIMEUR „In het programma van Tros Aktua van gisteravond kwamen de moei lijkheden van de match Koeper- man-Wiersma aan de orde. Omdat een onbetekenende journalist tegen de afspraak in de primeur van deze kwestie in het nieuws had gebracht, ,m ik misschien met mosterd na de maaltijd, maar het is natuurlijk duidelijk dat een van de belangrijk ste betrokkenen in dit conflict het meeste over deze verwikkelingen weet". Die een van de belangrijkste be trokkenen, is dammer Harm Wiers- ma zelf. Vrijdagmorgen berichtte hij erover in De T. Een primeur de mist in geholpen door een onbetekenende Journalist. Dat ruikt naar rel. Onbetekenende Journalisten hebben namelijk zel den primeurs. En ze houden zich altijd angstvallig aan afspraken. Het valt helaas niet meer na te gaan wie nu die beginnende persmuskiet was die Wiersma het gras voor de voeten wegmaaide. Woensdag avond zond het ANP een bericht over de problemen rond de twee kamp Wiersma-Koeperman, over de telex het hele land ln. Freek Gor dijn, dampublicist en aanwezig bij het Europees kampioenschap voor landenteams in Rljssen (een soort Rusland-Nederland met hindernis sen), wordt als schrijver van het stuk aangemerkt. Maar dat is een slag in de lucht. Iedere journalist, betekenend of onbetekenend, maar wel op de hoogte van de tweekamp, had al lang geschreven hoe de pro blemen er uit zagen. De onbetekenende Journalist was ook niet de man van Tros Aktua, die aan de rand van een pierebadje Herr Koeperman, zelfs voor Tros Aktua ongebruikelijk veel, niets zeggende onzin en hartelijke groe ten aan de rest van Nederland, wist te ontlokken. Die ook niet, want de afspraak was dat Tros Aktua de wereldprimeur van de verwikkelin gen zou brengen, waarna Wiersma in De T. het fijne van de zaak uit de doeken zou doen. Zo werkt de we- reldbefaamde nieuwsjager H. Wiersma als hij een primeur weet. Maar wel boos, als alle andere „col lega's durf ik toch niet te schrijven, als de andere Journalisten, hun werk doen. „Begrijp echter goed damvrienden, dat uw verslaggever echt niet om publiciteit verlegen zit, en dit soort toestanden heus niet toejuicht", waarschuwt Wiersma nog in. zijn stuk. En dan te bedenken dat hij wereld kampioen is in, wat sommigen een denksport nomen. AFSCHEID (1) In het gebouw van Deltalloyd wordt donderdagavond het afscheid ge vierd van Rob van der Gaast. Tot 1 september was hij sportbaas bij de NOS; eindredacteur van Langs de Lijn en brein achter Radio Tour de France. Van der Gaast staat nu twee weken tussen twee haakjes achter het bureau Pro Sport bv. Een handel in sportpromotie en sport programma's. Bijvoorbeeld: men tracht de televi sierechten voor bulten Europa van de Grote Prijs van Nederland te kopen. Dat kost een x-bedrag. De NOS registreert dan de wedstrijd, op contractbasis krijgt Pro Sport de beelden voor ver weg. Daar rinkelt reeds de kassa. Een interessante handel, zeker tegen de tijd dat het bureau zelf met camera's uitrukt naar sportwedstrijden. Dit was dus zo maar een voorbeeld. In werkelijkheid gingen de buiten Europese rechten op het nippertje aan Pro 8port voorbij. Uitgescha keld door de Grand Prix-baas Ec- clestone en de organisatoren van Zandvoort. Maar het was wel aardig geweest. Op de dag van de Grand Prix werd hij nog aangekondigd als eindredacteur van Langs de Lijn, terwijl hij met een andere pet op al concurrent van de NOS speelde. AFSCHEID (2) Komende donderdag afscheid ne men bij Deltalloyd. Een bijeen komst die een paar centen mag kos ten. Zeg, 25.000 gulden. In die din gen moet je niet klein zijn. Alleen, hoe haal je die centen bij elkaar. Oom Enkelaar mag dan een NOS congresje in het Caralbisch gebied houden, een kwart ton voor het af scheidsfeestje van een onderge schikte, nee, dat hangt toch niet aan de strijkstok. Dat krijgt Eric Jurgens niet eens voor elkaar. Over de brug komen echter reeds in slagorde aan: het reisbureau Bel Air, de verzekeringsmaatschappij Deltalloyd. de brouwer Heineken, de sigarettenmaker Marlboro, de kleermakers MacGregor, de joost- mag-weten-wat Nashua, de verzeke raar Nationale Nederlanden, de bal- pennenverkopers Parker, de fiet senmaker TI/Raleigh en de wasserij Creda. Tien bij elkaar. Allemaal goed voor een bedrag van 2500 gul den. Rukt u nog maar eens een kratje Moét et Chandon open, ober. Het gezelschap ls onder meer bij elkaar gebracht door de (soms) NOS-verslaggevers Eddy Poelman (even geen tijd meneer Molenaar) en Jack van Gelder („Mijn hemel, het gaat mis met Nashua"). Hierbij dient men te bedenken: wat een mooie geste. En natuurlijk niet: hola, die tién, dat zijn allemaal bedrijven die ac tief zijn met sportsponsoring. En Van der Gaast was van Langs de Lijn, een NOS-radioprogramma waar sponsors met hun gratis naamreclame, buitengewoon goed aan hun trekken kwamen. Het lijkt warempel wel alsof ze achteraf met een briefje van 2500 betalen. Wat is immers 2500 .gulden als je honderd keer zoveel aan STER-kos- ten hebt uitgespaard? Afscheidsparty dus. Tabé, het ga je goed. Ik bel morgen wel weer. Want Pro Sport bestaat nu. Bezig in sportpromotie en televisierechten. Dat kan zeer aantrekkelijk worden voor sponsors die nu al steen en been klagen dat ze ernstig gehin derd worden bij de verkoop van hun naam, door oninteressante bijzaken als een omroepwet of de minister van CRM. Een goede relatie met een bureau dat wel eens iets veel beters kan gaan regelen, is dan .nooit weg. Hang de vlag maar weer uit. Eigenlijk is 2500 gulden voor zo'n welkomsfeest, erg weinig. BORST Onhandig hoor, zo'n lange afstands wedstrijd als Run '80, afgelopen za terdag rond Winschoten. Een par cours van honderd kilometer. Dan helpt het niet als Je bij kilometer- paal 63 een reclamebord hebt neer gezet. Op die manier komt dat na tuurlijk nooit op de televisie. Reclamemakers zijn echter handig. zelden voor één gat te vangen en het liefst van alles zowel in het café als op de openbare weg volstrekt schaamteloos. Het sportkledingmerk Pony be dacht daarom lopende reclame voor deze wedstrijd in het noorden, waarvan Studio Sport opnamen kwam maken. Op het laatste ge deelte van de super marathon was een meneer neergezet die, voor de kijkers hinderlijk, in de buurt van de koploper moest gaan meedra- ven. Het merk van de opdrachtge ver breed op de borst. Gratis recla me op de televisie gegarandeerd. De organisatoren verwijderden de man tenslotte, niet zonder harde drang, van het parcours. Zijn borst haalde de televisieuitzending van zondagavond niet. Ach ja, Pony, daar is sport vooral om aan te verdienen. LES Jij nog wat Brak? Onze J. C. Brak: Jazeker. Ik was vanmorgen nog even op de tennis baan om mijn wekelijkse bal te meppen, maar iedereen daar was het er over eens. mijn backhand slice is echt veel beter dan een jaar terug. En ook mijn forehand drop volley kon aan de stamtafel ieders waardering wegdragen. Ik wil maar zeggen: het was weer zó, Betty. Ja, want ik heb dus bij de TROS al die lessen van Betty Stöve gevolgd. Succes verzekerd, 't Was dat ze geen rokje ln mijn maat hadden, maar ik had zo met Frangoise Dürr de baan op gekund voor een veegpartij in het dubbel. Tot mijn genoegen heb ik nu gehoord dat de TROS de serie gaat voortzetten. Wegens enorm succes. En, dat is natuurlijk nog belangrijker, er gaan ook in andere disciplines lessen komen voor on handige krabbers thuis. Biljarten, om maar een klein voorbeeld te noemen. Het kost wat moeite om het lespakket vier hoog naar binnen te krijgen, maar daarna is het elke dag Ceulemans en op zondag Ben de Graaf. Er komen nog veel meer sporten aan de beurt, want men, het volk, iedereen hunkert naar deze nieuwe tak van de educatieve ont wikkeling. Professor Verhoef. Coen mogen we wel zeggen, bereidt reeds cursussen in het windsurfen (ramen open) en langlaufen voor. Kortom, als je nou nog dom bent, dan ligt het echt niet meer aan de Tros. KOBU5 KUKT NAAR VRIEND CAROTTE PIET DE U/EET BL'JKBAAR OOK NOG NIET CATOVER EEN WEEK HET VERHAAL ZAL GAAN. DAT BARCELONA HEM EEN BETER AANBOD HEEFT GEDAAN.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 17