Utrecht zoekt zichzelf Heerenveen-Haarlem mist alles van topduel Machteloos FC Den H; gunt AZ'67 ruim baan IPSWICH TOWN ALLEEN OP KOP Grote zege zegt niets over mogelijkheden in UEFA Cup JÊÈ Linfield weer in Haarlem Zonder Kist en Peters toch vloeiend spel van Alkm Willem II overtuigt tegen Go Ahead MAANDAG 15 SEPTEMBER 1980 door Johan Woldendorp UTRECHT Aan de voor avond van haar debuut in het UEFA-Cuptoernooi weet FC Utrecht nauwelijks waar ze aan toe is. Tot op zekere hoog te geldt dat voor de nationale competitie, in nog heviger mate met betrekking tot het eerste optreden op het Euro pese podium. Twee keer heeft trainer Han Berger tegenstan der Arges Pitesti bezig gezien, doch de beide uitstapjes ver schaften hem zoveel duide lijkheid, dat hij één van zijn assistenten maar weer eens richting Roemenië stuurde. ,,Ik heb Arges één keer met 3-2 zien verliezen en eenmaal met 5-0 win nen". inventariseert Berger de twee bezoeken. „De nederlaag tegen lands kampioen Universitatea Craiova was een kansloze. Arges is vier keer aan de overkant geweest. De uitslag 3-2 was in hoge mate geflatteerd. Tegen het onvoorstelbaar zwakke Baia Ma re (vorig seizoen overigens als vierde geëindigd red.) knalde het er lustig op los. Het is moeilijk om daar con clusies uit te trekken. Ik heb houvast aan het feit, dat het jonge elftal uit individueel sterke spelers bestaat en dat Dobrin (een international - red.) tussen beide wedstrijden door is ver kocht." Waar ook de balvaardige Nicolae naar een andere club (het Griekse Panathinaikos) werd getransfereerd, blijft alleen linkerspits Moiceanu als bekende speler over. Arges Pitesti past zodoende in hetzelfde stramien als Utrecht: de jeugd wordt in een tamelijk geforceerd tempo rijp ge maakt voor de hoogste voetbalklasse. Althans, daartoe worden pogingen in het werk gesteld Het is bekend, dat Berger aardige succesjes heeft ge boekt. Maar het is evenzeer bekend, dat het spel van de meeste young sters wordt geïnspireerd door de ge tijden van de zee Rechterspits Bert Gozems deinde in één seizoen mee in de springvloed van ongeëvenaard heid en werd weggesleurd door de eb, die in de eerste divisie (Den Bosch) zijn keerpunt vindt. In die omgeving moet Gozems „revalideren" tot een volwaardige eredivisionist. Doelman Hans van Breukelen is een ander voorbeeld, al staat zijn positie bij Utrecht niet ter discussie. Vorig jaar werd hij in Jong Oranje bewust Van onze sportredactie UTRECHT FC Utrecht, dat vanmiddag voor de UEFA-Cup- wedstrijd tegen Arges Pitesti naar Roemenië reist, logeert ge durende deze trip in de hoofd stad Boekarest, meer dan hon derd kilometer van de plaats van handeling. Trainer Han Berger besloot daartoe, omdat het enige beschikbare hotel in Pitesti de supporters van Utrecht onder dak verschaft. „Om wille van de concentratie is het beter om niet gezamenlijk in één hotel te loge ren," aldus Berger. ,Jk vind het geen probleem om een paar uur in de bus te zitten. Wanneer we in Nederland een uitwedstrijd hebben, wacht ons hetzelfde lot." "Ut Felicitaties voor Ton de Kruyk (7) die Utrechts vijfde doelpunt tegen Sparta maakte. klaar gestoomd voor het Nederlands elftal. Maar toen het uur U sloeg, gaf bondscoach Jan Zwartkruis de voor keur aan de brutalere Joop Hiele, die zelfs nog geen Europa Cupwedstrijd in zijn bagage heeft. De voor een jonge ploeg de twee routiniers Wim van Hanegem en Joop Wilbret halen het gemiddelde uiteraard behoorlijk omhoog kenmerkende wisselvallig heid weerspiegelt zich tevens in de ranglijst. Tegenover de 3-1-trtomf op MVV en een akkoord met Feyenoord staan een nederlaag bij Twente en blamerend verlies (0-2) tegen Willem n. „Dat was de grootste wanprestatie van de laatste twee jaren", blikt Ber ger in de historie. De royale 5-1-zege op Sparta brengt het competitiegemiddelde voorlopig op een uit een, maar van het rijtje schommelende prestaties biedt de tot nu toe grootste overwinning het min ste houvast. Trainer Barry Hughes beklaagde zich onlangs bij het be stuur met de mededeling, dat hij mi nimaal twee ervaren werknemers no dig heeft om niet maandenlang in de hem vertrouwde degradatiesfeer te vertoeven. Dat is nogal bescheiden uitgedrukt. Niemand lijkt momenteel in staat om de Kasteelploeg te dra gen. De Engelsen David Loggie en Peter Robinson zijn slechts bij vla gen zichtbaar (zoals bij het tegen doelpunt) Geert Meyer viel zaterdag uitsluitend op door lijfelijke aanwe zigheid. Hughes heeft zijn hoop nu op Dick Advocaat gevestigd, maar diens schouders zijn hoe dan ook te smal om dit jonge, stuntelende elftal uit door Mike Mulder HEERENVEEN Als de wedstrijd tussen de nummers één en twee van de eerste divisie, Heerenveen en Haarlem, bepalend is voor de gang van zaken tijdens de nog te spelen toppers in die klasse, dan wordt het nog een saaie bedoening. De inzet en de bedoelingen waren wel goed, maar dat was alles. Door het ontbreken van doelpunten was er in Heerenveen niets waar het publiek zich over kon opwinden. Qua voetbal hadden de twee koplopers weinig schokkends te bieden. Wat beide ploegen misten, dat was die ene splijtende pass, dat geniale moment of zelfs maar het verlossende schot. Tussen de 22 .acteurs liep nie mand rond die bij machte was om op die manier de wedstrijd naar een ho ger plan te tillen. Op de beslissende momenten lieten zowel de spelers van Heerenveen als die van degradant Haarlem het afweten, want beide ploegen hadden gedurende het duel inderdaad de mogelijkheden om de overwinning in de wacht te slepen. lïAls het dan toch gelijk moet blijven, dan had het beter 3-3 kunnen wor den," was het logische commentaar van Heerenveen-trainer Henk van Brussel na afloop, waarmee hij aan gaf dat ook hij als toeschouwer niet aan z'n trekken was gekomen. Als trainer was er uiteraard meer tevre denheid te bespeuren bij de Friese oefenmeester. „Voor rust hebben wij de kans gehad om de wedstrijd te beslissen. We hebben toen uitgespeel de kansen gehad. Na de hervatting is gebleken dat Haarlem conditioneel en technisch meer in huis had dan wij en ben ik dus blij dat de stand onge wijzigd is gebleven In z'n totaliteit is i 0-0 een terechte uitslag." Hoop is er uiteraard nog volop voor Haarlem. In tegenstelling tot oppo nent Heerenveen, dat niet de indruk wekt nog veel beter te kunnen, heeft de ploeg van coach Van Doorneveld meer in z'n mars dan het gisteren vertoonde. Wanneer de zwoeger Abe van den Ban wat meer richting aan z'n passes weet te geven en Rob Gul- lit alle remmen los gooit, dan vormt dit tweetal in samenwerking met Wim Balm een levensgevaarlijk mid denveld. Martin Haar had z'n dag niet helemaal, maar wilde zich deson danks toch veel met het spel bemoei en. Heeft hij de goede vorm wel te pakken dan vormt hij met Huyg een degelijk centraal verdedigingsduo, dat zowel in de lucht als over de grond z'n mannetje staat Daarom hoeft het voor linksachter Leysner niet altijd een risico te zijn om zijn aanvallende capaciteiten, die hij in ruime mate bezit en tegen Heeren veen zijn teamgenoot en linkerspits Nijdam wat dat betreft ruimschoots overtroefde, te etaleren. De voorhoe de geeft Van Doorneveld waarschijn lijk nog de meeste problemen. Daar lijkt enig experimenteren nog wel op z'n plaats. Gisteren liep het dus niet allemaal zoals het moest bij Haarlem, maar wel werd duidelijk dat het er aan zit te komen. Soms werd er aardig ge combineerd, doch veel rendement le verde dat niet op. In een te vroeg stadium liepen de Haarlemse acties door eigen fouten of door toedoen van de tegenpartij stuk. Het was ech ter wel voetbal, waarmee Haarlem zijn tegenstander wilde overwinnen. Heerenveen-Haarlem 0-0. Scheidsrechter DraaJ- ima Toeschouwers 6000. Heerenveen: Keys. Visser. Dolstra, Juma. Braber; Marsman (Heyne). Bosman. Smit: De Blaauw. Nijgh. Schultlng (Ootink) Haarlem: Metgod: Masefield. Haar, Huyg. Leys ner; Van den Ban, Gullit, Balm; Böckllng. Van Niekerk (Hendriks). Nijdam (Van Leen). Eindhoven-Heracles 0-1 (0-0) 85. Den Haag 0-1 Scheidsrechter Bakker Toeschouwers: 2500 Ge le kaart voor Den Haag (Heracles). FC Den Bosch-DS'79 0-1 (0-0) 78: Anne Evers 0- 1 Scheidsrechter Severeyn. Toeschouwers 4000 Rode kaart voor Salm (Den Bosch). Oele kaart voor Van der Gaag (DS'79) SVV-Volendam 0-1 (6-1) - 43 De Munnik 0-1 Scheidsrechter. Stout. Toeschouwers: 2000. Yeendam-De Graafschap 2-0 (l-O) 1 Swart 1-0, 60: Liklikmatll 2-0. Scheidsrechter: Mittelmeier. Henk van Brussel: liever 3-3. Toeschouwers: 2000. Gele kaart voor Schoonbeek en McNaity van Vecndam en Hulshoff van De Graafschap. Helmond Sport-Amsterdam 1-0 (1-0) 42: Bur- henne 1-0. Scheidsrechter; Broekman Toeschou wers 2500. Gele kaart voor Martinez en Gerritse van Amsterdam. Telstar-Cambuur 2-2 (1-1) 3 De Jonge 0-1. 13: Van de Meer 1-1.60 Ferwerda 1-2. 00; Van de Meer 2-2 Vitesse-Fortuna S 4-1 (2-0) 11: Smand 1-0. 16: Deykers 2-0. 50: Van Oosterom 3-0. 58: Bleyenberg 4-0 63 Engbereen 4-1 Scheidsrechter Gans Toe schouwers: 3500. Oele kaart voor Zuiderama 'For- tuna 8' Amrrsfoort-Vlaardlngen 0-1 Scheidsrechter Folmer Toeschouwers 1200 Oele kaart voor Van de Boog van Amersfoort en De Vos van Steenwijk van Vlaardingen. HAARLEM De zevende club die in de eerste ronde van de Europese bekertoernooien zijn thuiswedstrijd in Nederland speelt, het Noordierse Linfield bijt morgen het spits af. Lin field speelt zijn thuiswedstrijd tegen de Franse landskampioen Nantes dinsdagavond (18.00 uur) op het terrein van Hakrlem. De Europese voetbal unie heeft Linfield vorig jaar gestraft met het spelen van twee thuiswed strijden buiten eigen land in verband met de moeilijkheden die supporters van de club vorig jaar tijdens de uitwedstrijd te gen Dundalk (Ierland) hadden veroorzaakt. Linfield week daarom vorig jaar uit naar Haarlem en werd toen uitgeschakeld door Dun dalk. Morgen wordt de tweede strafwedstrijd afgewerkt. Neeskens geschorst NEW YORK Johan Neeskens is voor de rest van het Noord- amerikaanse voetbalseizoen ge schorst. Dit heeft zijn werkge ver, New York Cosmos, bekend gemaakt. Neeskens kwam woensdag voor het duel met Los Angeles Aztecs niet opdagen. New York Cosmos won deze wedstrijd voor de halve finales van de „play-offs" in de Noord- amerikaanse competitie met 2- 1. het dal te sleuren. „Zowel kwalitatief als in mentaal opzicht is het team niet rijp voor de eredivisie", weet Hughes. „Slechts een paar spelers zijn bruikbaar op dit niveau." Vandaar, dat Berger zich eigenlijk niet vast kan klampen aan het door Ben Rietveld, Henk van der Vlag, Gerard Tervoort, Frans Adelaar en Ton de Kruyk in beeld gebrachte schuttersfeest. De gretigheid was ge programmeerd (Berger: „Ik ver wachtte na Willem II een ouderwets Utrecht"), de rol van Rietveld als nimmer versagende spits welkom en de afhankelijkheid van Willem van Hanegem ietwat pijnlijk. De regisse rende smaakmaker viel in de rust met een gekwetst middenvoetsbeentje uit overmorgen is hij overigens weer topfit en dat drukte geruime tijd negatief op het spel van de thuisclub. De doelpuntenexplosie van de twee de helft versluierde dat. „Frans Ade laar moet de opvolger van Willem worden vindt Berger. „Maar hij mist nog overzicht, terwijl hij daar naast twijfelt tussen het geven van een splijtende pass en een zonder risico. Van iemand die nog maar vijf wedstrijden in de eredivisie heeft ge speeld, kun je evenwel niet alles ver wachten." FC Utrecht-Sparta 5-1 (2-fl) - 26: Rietveld 1-0. 41: Van der Vlag 2-0, 43: Loggie 2-1. 67: Tervoort 3-1. 72: Adelaar 4-1. 73: De Kruyk 5-1. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 7000. FC Utrecht: Van Breukelen. Wüdbret. Du C ha ti nier. Van der Vlag. FUgt; De Kruyk. Tervoort. Van Hanegem (Van Staa>: Van der Lem. Rietveld, Adelaar. Sparta: Berends: Van der Heide. Andriessen Ro binson. Van Ttggelen; Van Zoest. Jansen. Meyer; Van der Gijp, Loggie, Holverda (Lengkeek) Kurt Welzl (links) maakt het derde doelpunt voor AZ langs de Haagse doelman Dido lla' door Dick Bosscher ALKMAAR AZ'67 heeft zich zaterdagavond na een 4-0 overwinning op FC Den steviger aan de kop van de eredivisie genesteld. Dat die positie op de ranglijst ttlo bewezen de Alkmaarders nadrukkelijk. Den Haag speelde weliswaar uiterst matig, i 0 kracht die van het team van Kesller, die Kees Kist en Jan Peters moest missen, uit - sprak boekdelen. Vooral omdat de club, die na vijf wedstrijden nog ongeslagen is, al kwartier met 2-0 voorstond, was de kans bijzonder klein dat het Alkmaarse publiek een spannende partij geconfronteerd zou worden. Blijkbaar hadden velen deze ontwik keling al verwacht, want de Alkmaar- se Hout was nog niet voor de helft gevuld. Daarbij speelt ook een rol dat de Alkmaarse voetbalsupporters twee vedetten niet in actie zouden zien. Kees Kist sukkelt nog met een blessure en Jan Peters moest een schorsing uitzitten. Kessler heeft ech ter keus genoeg en juist wanneer deze twee belangrijke spelers ontbreken valt pas de waarde van bij voorbeeld Pier Tol en Ronald Weysters op. Wanneer Kist en Peters in het veld staan zijn deze twee jonge spelers niet meer dan waterdragers die hun spel afstemmen op de vedetten van AZ. Zaterdagavond mochten zij hun eigen spel spelen en vooral bij Weys ters is dat een lust voor het oog. Maar het blijft nu eenmaal bijzonder moei lijk om het publiek te vermaken als de tegenstander niet meewerkt. Hugo Hovenkamp later: „Het ging allemaal veel te gemakkelijk en dan is de kans groot dat het peil zakt." Dat het gemakkelijk ging dankt AZ niet op de laatste plaats aan de Haag se doelman Dido Havenaar, die bij de twee doelpunten van het eerste kwar tier zeker niet vrijuit ging. Al na drie minuten blunderde Havenaar nadat Ronald Spelbos langs de verbouwe reerde verdediging een afstandschot had gelost en zijn optreden bij de actie van oud-FC Den Haag-speler Jos Jonker was evenmin goed te pra ten. Jonker tikte de bal via de grabbe lende vingers van Havenaar in het doel: 2-0. De jonge doelman hoeft zich echter niet al te veel verwijten te maken. Op Aad Mansveld na liep er geen Hage naar behoorlijk te voetballen. On macht en onbegrip speelden de hoofdrol bij FC Den Haag. Zelfs de meest ee'nvoudige combinatie mis lukte, domweg omdat de Hagenaars elkaar niet begrepen. Zo kon het ge beuren dat Simon van Vliet en Dido Havenaar in paniek op de bal afdo- ken terwijl er geen Alkmaarder In de TILBURG Hoewel Willem II niet geheel ten onrechte de naam heeft nauwelijks het spel te kunnen ma ken, heeft de Tilburgse ploeg tegen Go Ahead flink uitgepakt. Ondanks dat de gasten via Woudsma al na negen minuten spelen op 0-1 voor sprong kwamen, liet Willem n zich met van de wijs brengen en stelde er uiteindelijk liefst zes doelpunten te genover. De Tilburgse overwinning mag geens zins geflatteerd worden genoemd, ge zien het feit dat Havermans bij 6-1 een strafschop onbenut liet en zowel Broeken als Van Mierlo nog paal en lat troffen, heeft de Deventer ploeg zelf aanzienljk bijgedragen aan de afgang door na de 0-1 voorsprong op de counter te gaan spelen. Willem II, dat de eerste twintig minuten totaal niets in te brengen had, kreeg daar door de gelegenheid in zijn spel te komen met alle gevolgen van dien. Van de Tilburgse ploeg bleef alleen de kersverse International Van Mierlo onder de maat, maar hij stond dan ook tegenover Eagles' beste man Koopman. Overigens claimde Go Ahead nog een strafschop toen Woudsma in het strafschopgebied on deruit werd gehaald bij de stand 0-1. maar de ter plekke staande arbiter Manuel zag er geen overtreding in. Cosic zorgde met een omhaal in de 33ste minuut voor de gelijkmaker en Go Ahead leek op dat moment nog steeds met een draaglijk resultaat weg te kunnen komen. Direct na de hervatting echter, toen de thuisclub via Havermans en Raeven binnen bijf minuten afstand nam (3-1), was de Deventer ploeg, ondanks dat Ten Ca- te nog een keer de paal trof, reddeloos verloren. De 6500 toeschouwers zagen nog doelpunten van uitblinker Basti- aansen. Raeven en opnieuw Basti- aansen, voordat Oo Ahead met be schaamde gezichten de kleedkamers konden opzoeken. Willem Il-er Ha vermans miste in de slotfase nog een strafschop. Willem Il-Go Ahead 6-1 (1-1). 9 Woudsma 0-1. 33. Coslc 1-1, 49. Havermans 2-1, 50. Raeven 3-1. 66 Bastlaamen 4-1,76. Raeven 5-1.78 Bastiaansen 6- 1. Scheidsrechter Manuel. Toeschouwen: 6500. Willem II: Adjanski Cosic. Roemgens. Huy- bregts. Havermans. Van de Ven. Calderwood. Bas tiaansen; Broeken. Raeven en Van Mierlo Go Ahead: Endeman. Koopman: Schneider. Oude Wcsselink. Bosveld. De Ooey. Kristiansen (Back). Woudsma, Körver. Van Kooten en Ten Cate (Vos kamp). IE buurt was en dat Henk var, en Chris Treling elkaar al aankeken nadat een langt ij< gegeven. Uiteindelijk beslot maar niet te reageren. De rol van Van Leeuwen volkomen onduidelijk Omdat de Hagenaar in linies niets presteert, sf AZ in eerste instantie op veld. Daar doolde hij d( zodat hij al spoedig naar gedirigeerd om uiteinde!' nutteloze aanvalskracht De ex-Ajacied Guido Pi Den Haag onderschat, keer werd Pen in stelling zijn specialiteit, het afstil etaleren Kraay besloot h; i delijk maar uit het veld te ra J Het is duidelijk dat er bij Haag een sterke man nod f spelmaker die wat lijn in het m tje kan brengen, wil de clt is niet in degradatieproblerw el Trainer Hans Kraay is echt to plan deze man te gaan kope de club die al in huis zot Kraay: „Binnenkort kon* sen en Schoenmaker weer laatste is op avontuur in pi red.) en Van Bergenhenegoi n wacht ik ook spoedig weert lij nen stellen. Ook al zouden i pr voor hebben, we gaan ges tf kopen, dat zou ik een beleti de huidige selectie vinden 1 strijd is geen maatstaf, l volle klasse beter en dan vi te excuseren." n OE De vroegere coach van AZ I middels echter wel begot or strakkere discipline in zijn t. stand te brengen. Voorbeelc v is André Wetzel. Tegen AZ lo niet opgesteld, omdat hij tr derdag niet tijdig bij de tra li gemeld. Wetzel moest die dl academie om studieboeken AZ'67-FC Den Haag 4-0 (2-6) - 3: SP Jonker 2 0, 64 Welzcl 3-0. 79 K Scheidsrechter: Weerink. Toeschoue AZ'67: Treytel; Van der Meer. 8pe» Hovenkamp: Amtz. Wijstere. Kyg» Welzl. Tol FC Den Haar Havenaar; Bouw Mansveld. Van Vliet. Korevaar Penl Leeuwen. Keloglu; Melis. Treling 6 Sporttoto LONDEN Ipswich Town is alleen aan de leiding gekomen in de Engelse eerste divisie. Bij Crystal Palace kwam de ploeg tot een overwinning van 2-1. Southampton, dat tot zater dag ln wedstrijdpunten gelijkstond met Ipswich, viel terug naar de twee de plaats door met 0-1 te verliezen bij Norwich. Ipswich had 27 minuten nodig om tot het eerste doelpunt te komen. De Schotse international John Wark zorgde voor die treffer. Daarna had Ipswich opnieuw een lange „opwar ming" nodig om de zege door een tweede doelpunt veilig te stellen. Pas drie minuten voor tijd verhoogde Eric Gates, afgelopen woensdag debutant in het Engelse elftal, de score tot 2-0 Billy Gilbert van Crystal Palace vond nog net even tijd de aanhang van de Londense thuisclub te laten juichen: 2-1. Norwich kwam in de zesde wedstrijd tot zijn tweede zege Southampton, dat de punten goed kon gebruiken, speelde zonder de nog steeds gebles seerde Kevin Keegan Norwich profi teerde van de afwezigheid van de Engelse superster en werd door een treffer van Justin Fashanu de over winnaar. Het was Fashanu's zevende doelpunt van het seizoen. Arsenal-Stoke City 2-0. Aston VUla-Everton 0-2. Brighton-Birmingham City 2-2. Crystal Palace Ipswich Town 1-2, Leeds United-Tottenham Hot spur 0-0. Liverpool-West Bromwich Albion 4-0. Manchester United-Leicester City 5-0, Norwich City-Southampton 1-0. Nottingham Forest-Man Chester City 3-2, Sunderland-Middlesbrough 0-1. Wolverhampton Wanderers-Coventry City 0-1 Stand aan kop: 1 Ipswich Town 6-U. 2. Sout hampton 6-9. 3. Liverpool. Nottingham Forest. Arsenal 6-8 WEST-DUITSLAND DUSSELDORP De nek-aan-nek- race tussen landskampioen Bayern München en Hamburger SV lijkt zich ook in het nieuwe seizoen voort te zetten. Op de zesde dag van de West- duitse competitie loste titelverdedi ger Bayem München HSV weer af als ranglijstaanvoerder. Bayern won thuis met 3-0 van Lever- kusen en heeft nu tien punten uit 2es westrijden. Het nog ongeslagen HSV had in de uitwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach de grootste moei te die reputatie te handhaven. Tot twee keer toe werkten de Hambur gers een achterstand weg. Uiteinde lijk konden zij een gelijk spel (2-2) afdwingen. De prestatie van HSV kreeg nog meer gestalte door de rode kaart die Willi Reimann ontving. Met tien man hield de Europa Cup 1- finalist de thuisclub op 2-2. Bernd Hölzenbein (midden) scoorde tweemaal voor Frank furt tegen München 1860. Met een punt achterstand op het lei dende duo volgt Borussia Dortmund dat met 5-0 won van het gepromo veerde Arminia Bielefeld, dat de laat ste plaats inneemt met één punt. Ver volgens volgt een trio. Eintracht Frankfurt. MSV Duisburg en FC Kai- serslautern, dat acht punten heeft Bayem MUnchen-Bayer Leverkuier. 3-0. Borussia Monchengladbach-Hamburger SV 2-2. Eintracht Franklurt-München 1860 2-1. FC Köln-VFL Bo- chum 2-2, FC Nümberg-Karlsruher 3C 5-0, Borus sia Dortmund-Arminia Bieleleld 5-0, Bayer ordin- gen-VFB Stuttgart 3-3, FC Kaiserslautem-MSV Duisburg 1-1. Fortuna Düsseldorf-Schalke '04 3-3. Stand aan kop 1 Bayem MQnchen. Hamburger SV 6-10. 3 Borussia Dortmund 6-9. 4. Eintracht Frankfurt. MSV Duisburg. Kaiserslautcm 6-8 NEW YORK New York Cosmos en Fort Lauerdale Strikers bepalen op zondag 21 september wie zich Noord amerikaans voetbalkampioen 1980 mag noemen. De beide ploegen plaat sten zich zaterdagavond voor de fina le van de play-offs. Cosmos, nog steeds zonder Johan Neeskens, die spoorloos is verdwenen, versloeg Los Angeles Aztecs in de tweede wed strijd met 3-1. De eerste ontmoeting was ook al in een zege (2-1) voor de Newyorkse club geëindigd. Fort Lauderdale Strikers, onder aan voering van trainer Cor van der Hart, verloor het tweede duel teven San Diego Sockers met 2-4. De eerste wed strijd had Lauderdale echter gewon nen. De mini-wedstrijd, die een half uur duurt, leverde uiteindelijk de fi naleplaats op. De Strikers wonnen met 2-0. BELGIS Beveren-Club Brugge 3-2. Llerse SK-Beerschot 4- 3. AA Oent-Anderlecht 0-1. RWD Molenbeek- Kortrljk 1-0. Waregem-FC Antwerp 4-0, Winter- slag-Club Luik 3-1. Berchem-Lokeren 1-1. Stan dard Luik-Waterschei 3-2. Cerkel Brugge-Berln- gen 3-1 De winnende kolom uit toto 37 is 1-1-2-1 -1-1-3-3-3-2- Er was'een inleg van meer dan gebracht door ruim 147.000 deelnw^ zenbedrag van ƒ230.641.24 wordt I deeld eerste prijs (plus Jackpot rg gulden): ƒ82 190.41. tweede prijs de prijs, 115.320,62. Toto-gelijk De winnende getallen zijn 7 - 14 - 16 - 17 - 26 Toegevoegd» De inleg was ruim 62 000 door 17.31 De prljzenpot bedraagt Iets meer d* den met een eerste prijs van 8.951,6 Lotto FRANKRIJK Sochaux-Angers 2-0. Nlmes-Bastia 3-2. Tours-Ly- on 1-1. Bordeaux-Nancy 2-0. Nice-Pans Saint Oer- main 1-1, Mrtz-Monaco 1-1, Saint Etlenne-Valen- ciennes 4-0. Laval-Auxerre 0-0. Nantes-Lille 4-1. Lens-Stras bourg 1-2. Na tien competitieronden luidt de stand aan kop 1. Saint Etlenne, Bordeaux, Nantet 15 punten. 4 Lyon 14, 5. Paris Saint Germain 13. SPANJE Las Palmas-Atletico Madrid 1-1. Barcelona-Espa nol 3-1. Real Sociedad-Esasuna 2-1 Valencia-Be tis Sevilla 3-1. Salamanca-Murcia 0-3. Hercules Oijon 1-1, Zaragoza-Sevtlla 2-0. Real Madrld-Ath letlco Bilbao 7-1. Valladolid-Almeria 0-0 PORTUGAL Benfica-Penafiel 6-0. Portimonense-Sportlng Bra- ga 2 0. Amora-Varzim 10. Academico Coimbra- Boavista Porto 0-0. FC Port-8C Esplnho 2-1, Aca- demlco-Vltorla Setubal 1-0. Marltimo-Funchai- Belenenses uitgesteld, Vitoria Guimaraes-Spor- tlng Lissabon 2-2 Stand na vier wedstrijden 1 Benfira pnt tuit drie wedstrijden). 2 Portimonense 6. 3 Vitona Guunaraes 6. 4. FC Porto 6 TALIS Eerste compeutiedag Bologna-Ascoli 1-0. Bres cia-Avellino i-2. Caghan-Juventus 1-1. Como-Ro- ma 0-1. Ftorentina-Perugia 1-0. Napels-Cantranza- ro 1-1. Torino-Pistoiese 1-0. Udinese-lntornationa- le 0-4 De winnende getallen in de Nederland 1 - S - 19 - 30 - 36 - 38. Reserve***1 737 582 deelnemers zorgden voor ruim drie miljoen gulden en een I 478 159,63 gulden Voor de eerste, een Jack-pot beschikbaar van 123' prijs (inclusiel Jackpot) ƒ639 542.90,1, 147.815,96. derde prijs ƒ221.723* vijfde prijs ƒ295 631.93 Westduilse lotto De winnende getallen in de Westduü II - 12 19 - 34 - 37 - en 41 Het Prijs winnend in .,8plel-77~ is Belgische lotto De winnende getallen in de Belgi 2 6 14 21 24 33. Het toegevoe* T» Hoofdklasse: PKC-Allen We« Dos 46 7-9. Dalto-Archipel 4-6. B 8-7. Rohda-Fortuna 11-5. Hoofdklasse: DOS 46 3-6. PKC 3- Blauw Wit 3-4. Allen W 3 3. Deetos 3-1. Luto 3-1. Fortuna 3-1

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10