n dan toch nog zijn Iwartkruis en verliest Zweeds elftal komt niet tot herstel Van de Velde op slotdag onttroond Weer vragen van Anti Circuit Komité ooguit nog enige dommekracht over in Nederlands elftal OS boos over xtra reclame Louk Sanders uitgeschakeld Nederlaag tegen Schotland Shot krijgt geen gelijk Spanjaard Marino Lejarreta wint Ronde van Catalonië Opheffing van 'Zandvoort' 3NDERDAG 11 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 17 - RS 19 - H 21 por Matty Verkammen UBLIN Een orginele bondscoach. Zo mag men Jan Zwartkruis inmiddels wel noemen, ant na de mislukte interland tegen Ierland, was hij zo waar een tevreden mens. In zijn ilectieprocedure legde de kapitein al zijn vernieuwingsdrang, die gisteren in elk geval een zoden aan de dijk zette. Maar omdat er een hopeloos soort voetbal werd gedicteerd, 3u men de nieuwelingen die zichzelf ten slotte ook niet hebben uitverkoren nog het Dordeel van de twijfel kunnen geven en zeker keeper Hiele, hoewel het gisteren geen rerbodige luxe was geweest om hem in het oor te fluisteren dat verre uittrappen tegen de rakke wind in op voorhand tot mislukken waren gedoemd. Die eigenaardige fout bleef «j nu keer op keer maken. et was nogal zorgelijk dat de jndscoach zich na de wedstrijd intent toonde. „De ploeg heeft een uk karakter getoond. In het voor schreven concept is er vreselijk >ed gespeeld", zo begon Zwart- ruis, die daardoor meteen al op üge gefronste wenkbrauwen uitte. e keuzeheer benadrukte ook dat Ij doorgaat met zijn experiment. Ik heb bewondering voor dit team. debutanten hebben voor hon- rd procent, aan mijn verwachtin- m voldaan, en ach. ik ben natuur- k geen tovenaar, de uitslag kan ik n slotte ook niet op het bord engen." aar was het wel zeer nadrukkelijk n te doen geweest, om die uitslag, lies was aan het resultaat opge- ingen, hetgeen leidde tot misera- ile accenten op de verdediging, mieuw een onzichtbare rol voor de euwe aanvoerder Peters, en een ontstellend gebrek aan aanvallende voor het eerst sinds 1970 weer eens krachten. Zwartkruis: „De heren een internationaal eindtoernooi te hebben zich geen moment kunnen missen. En dat is toch aanzienlijk uitleven. Dat vind ik onze grootste vervelender dan een wat ouder na- verdienste. Alleen in die beslissendetionaal elftal. Zwartkruis: „René vijf minuten zag Je dat ze macht van de Kerkhof was hier een vaste hadden. Voor de rest hebben wij hartverwarmend gespeeld. De Jon gens hebben zich goed aan het tak- tisch concept gehouden. De vervan gingen hebben het beeld alleen iets verstoord." Inmiddels is de Nederlandse ploeg de race na het WK-toernooi in Spanje slecht gestart. Straks ko men nog sterkere voetbal landen als Frankrijk en België aan de beurten weinig wijst erop voorals nog, dat dit team tegen dergelijke opponen ten wel is opgewassen. Zwartkruis kan bouwen zoveel als hij wil, maar de kwaliteit moet wel aanwezig zijn. Wie deels uit rancune voorbij gaat aan gevestigde krachten en de op zichzelf wel te waarderen verjon gingskuur veel te drastisch door voert, loopt een aardige kans om keus geweest en Piet Wildschut ook. En verder zullen we in aanval lend opzicht een speelwijze moeten ontwikkelen die aangepast is aan het beschikbare materiaal." Hij schijnt wel bepaalde tactische plannen met de jonge groep te heb ben. En volgens hem waren die in het veld tegen de Ieren ook al duide lijk zichtbaar. Zwartkruis: „We speelden een 5-5 systeerh, dat was heel duidelijkNou ja, in de praktijk leverde het een draak van een wedstrijd op, maar dat Is in het interlandvoetbal ook al lang geen nieuwtje meer. Tijdens het Euro pees kampioenschap in Italië liet het publiek het niet voor niets afwe ten. Meer en meer lijken interlands voornamelijk bedoeld voor tacti sche grappen van trainers waar zij Ernie Brandts (links) en aanvoerder Jan Peters verlaten het veld ha de nederlaag tegen de Ieren. het publiek in geen geval een plezier mee doen. Zo was gisteren uiteindelijk ook weer met het Nederlands elftal. De nieuwe mode om zonder centrum spits te spejen werd ook hier ge volgd. Inschuivende middenvelders moeten de specifieke taak van de centarle aanvaller overnemen, maar een feit is dat de massa veel liever directe acties voor de goal (Nanninga!) ziet. De Ieren speelden allerminst briljant, maar waren de sondanks gevaarlijk door gereld voor een spectaculaire situatie in de buurt van het vijandelijke doel te kiezen. Daar was het de Nederland se ploeg, zo te zien, bepaald niet om te doen. Zwartkruis houdt evenwel dapper vol. Hij gelooft in de nieuwe groep en deed gisteren nog maar eens een oproep om zijn pelectie toch maar vooral te steunen. „Ik ben geen to venaar mijne heren, wanneer wij iets met deze groep willen bereiken, dan heb ik meer wedstrijden nodig om de kans te krijgen automatis men te ontwikkelen." I Matty Verkamman ILIN Toen Simon Tahamata halverwege de tweede het slecht spelende Nederlands elftal toch aan de leiding ■ht, bleek Oranje zowaar nog goed weg te komen in het imont Park. Zo'n gunstig resultaat zou niet meer dan een lie voor een wanprestatie zijn geweest. Het kwam er ütig niet van, want in de slotfase kwam de al bijna even ge Ieren alsnog aan de verdiende overwinning. Goals van en Lawrenson zorgden toen voor een zware kater bij de ije-ploeg. wartkruis heeft gegokt en verlo- lij hield woord door met een vrij •e vorm van anti-voetbal op een ig resultaat te mikken. De ver- ngswoede van de bondscoach zodoende niet eens op juiste de worden geschat. Als nieuy/e- zich op de gisteren vertoonde er moeten waar maken in de nale ploeg, dan is er bij voorbaat eer aan te behalen. Het Neder- le elftal had geen enkele kracht, loguit in de verdediging. Maar was het dan dommekracht, die [een applaus waard was. het viertal debutanten maakte lan Hiele nog wel een goede k. Van Mierlo en Spelbos kon- („oude glorie") vooralsnog niet vergeten. Maar het zij hun tot t dat de meer ervaren krachten ik weinig van terecht brachten. luwend voe^al bleef van Neder- se zijde zelfs in de eerste helft, de wind nog vrij veel voordeel irerde, een utopie. Peters en konden hun specifieke iwaliteiten nauwelijks te gelde en. Als zij aan de bal kwamen in onze sportredactie JSSUM De Nederlandse nroep Stichting heeft gister- vond bij de Ierse televisie ge- otesteerd tegen de speciaal ingebrachte reclame in het »dion in Dublin waar de inter- nd Ierland-Nederland werd tspeeld. Door ongelukkige takelingen, zo liet de NOS we- had men pas direct aan het (fin van de wedstrijd in de aten dat er nogal wat extra, •eciaal op Nederland gerichte tclame was aangebracht. De vse televisie overtrad daar- to de EBU (Europese omroep 'ie) afspraken over incidente reclame. 5 borden in Dublin waren ge- itst door het bureau Haas port BV uit Amstelveen, een vdrijf dat doorgaans al in een tog stadium weet aan welke 'enementen Studio Sport aan- 'cht wil gaan besteden. „Wij in zeer boos," aldus Studio tort-chef Kees Boerhout, „we ibben onmiddellijk een pro- doen uitgaan." De NOS be- 'oot de litzending niet af te 'eken wegens de reclame. Iv«rigens waren bij de bedrij en die door bemiddeling van et bureau van ex-volleybalma- ager Harry de Haas, een recla- 'ebord in Dublin plaatsten en «armee de tv-uitzending in ge- *aav hadden kunnen brengen, ®k enkele sponsors van Neder- «ndse sportevenementen of ^"bs, die in die gevallen graag "W" op hun begrip voor de toblemen van de sport. dan lag daar een meestal chaotisch voorspel aan ten grondslag. Van Deinsen en Schoenaker, de andere middenvelders, werden ook al voort durend gedwongen om hand- en spandiensten in omgeving van hun verdrukte kameraden In de afweer te verlenen. In de eerste helft werkten de zwalken de Nederlanders welgeteld twee rede lijk vlottende aanvallen af. Na de rust werd zelfs dat aantal niet meer ge haald. Op een bekeken passje van Peters raakte Thijssen in de eerste periode zelfs nog een keer de lat. Voor het overige liepen de lichtgewichten Tahamata en Van Mierlo er tot aan hun activiteiten bij het openingsdoel punt in de voorhoede voor spek en bonen bij. De debutant van Willem II viel voor rust nog het meeste op toen hij twee keer de bal aan Brady ver speelde, waardoor de geteisterde af weer andermaal op de proef werd gesteld. Het was voor het Nederlandse top voetbal een bedenkelijke zaak dat de allesbehalve intelligent voetballende Ieren zo veel druk op de ketel hielden. Naast alleskunner Liam Brady vielen alleen de handige buitenspeler Gi- vens en linksback Hughton zo nu en dan op met een individuele actie. Voor het overige was het ook veel gerèn en weinig verstand. Niettemin bibberde de houterige Oranje-verde diging elke keer als de bal voor het doel werd gebracht. Met een scala aan onsportieve middelen trachtten Brandts en Spelbos op de been te blijven. Stapleton en Givens moesten de duw- en trappraktijken ondergaan zonder dat de Deense scheidsrechter Sörensen er afdoende tegen optrad. Pas diep in de tweede helft bekeurde hij Brandts met een gele kaart voor een forse fout ten nadele van Givens. In de aanwakkerende storm van on doordacht aanvalsspel weerde doel man Hiele zich wel bekwaam. Met zijn gedurfde optreden moest hij her haaldelijk de fouten corrigeren die alle mandekkers opeenstapelden. In de ergste paniekgevallen stond ook hij twee keer sprakeloos, maar toen mikten Stapleton en Daly de bal net naast het doel. Vrije verdediger Van de Korput kreeg de trein ook niet meer in het juiste spoor en stapte bij het rustsignaal bovendien gebles seerd uit, waardoor Metgod nog meer lengte bracht BOURNEMOUTH De Nederlandse tennisser Louk Sanders is in de twee de ronde van het internationale toer nooi in het Engelse Bournemouth uit geschakeld. Sanders liep stuk tegen de Israëliër Shlomo Glickstein, die de Nederlander slechts drie games toe stond: 6-2, 6-1. Sanders had de eerste ronde over leefd door een zege tegen de Brit Richard Lewis. De setstanden waren 6-4 en 6-3. vld OLeary. Hughton, Daly, Lawrenson, Geallsh; Brady, Stapleton. Olvens. NEDERLAND: Hiele; Wijnsteker». Van de Kor put (Metgod). Spelbos. Brandts. Van Deinsen. STOCKHOLM (ANP) In een wedstrijd uit groep zes van de kwalilicatieronde voor het eindtoernooi om de wereldbeker 1982 heeft Zweden in Stockholm met 0-1 verloren van Schot land. Het enige doelpunt viel na de rust. In de 3?e minuut scoorde Gordon Strachan. De hoogtijdagen van het Zweedse voetbal lijken voorbij. De Scandina- viërs zullen moeite hebben zich voor de vierde achtereenvolgende keer te kwalificeren voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap. Bij de laatste drie afleveringen (1970, '74 en *78) was Zweden present. Voor 1982 ziet de balans er na twee wedstrijden somber uit. De start is bepaald niet vlekkeloos. De Zweedse nationale elf opende de kwalificatieronde onder de nieuwe bondscoach Lar Arnesson met een gelijk spel (1-1) tegen outsider Israël.' Nota bene in Stockholm. Die teleur stelling moest woensdagavond weg gespoeld worden met een klaterende overwinning op Schotland. Arnesson dacht hiermee twee vliegen in een klap te slaan. Niet alleen zou zijn team het verlies aan prestige na het zwaktebod tegen Israël herstellen, te vens zou het de Schotten, in wie Ar nesson de voornaamste concurrent ziet, op achterstand zetten. In theorie een aardige gedachte. In de praktijk liep het evenwel falikant an ders Voor 39.831 toeschouwers mocht Zweden een goed half uur drif tig aandringen. Het offensief leverde niet meer op dan een schot van Tho mas Nilsson in de 38e minuut tegen de paal. Na de pauze wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Schot land veroverde de volle winst door een doelpunt in de 73e minuut van Gordon Strachan van landskampi oen Aberdeen na een voorzet van Archie Gemmill. Bij Schotland speel de Andy Gray, de aanvaller van Wol verhampton Wanderers tegenstan der van PSV in het Europese beker toernooi, een onopvallende partij. Stand in groep 6: Schotland Israël Noord Ierland Zweden Portugal echter na de pauze moesten zien hoe de Joegoslaven ruim afstand namen: 5-0. Voor de bezoekers scoorden Safet Susie, Zlatko Vujovic, Vladimir Pe- trovic en Ivan Buljan. Stand in groep 5: Joegoslavië Italië .Griekenland 'Denemarken Luxemburg 1 I M2S4 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 1 0 0 1 0 0-5 1 1 0 2 1-0 2 0 2 0 2 1-1 10 10 10-0 2 0 1111-2 0 0 0 0 0 0-0 Luxemburg Het nationale elftal van Luxemburg fungeert voornamelijk als vulling in een voortoernooi voor het wereld kampioenschap. Het gaat er gewoon om wie de grootste gaten kan vinden in de Luxemburgse afweer. Zeker in een poule waar andere ploegen elkaar in kracht nauwelijks ontlopen, kan Luxemburg zo toch nog een rol spelen. Gisteravond ging Joegoslavië in Luxemburg voluit voor een mooi doelsaldo. Dat lukte maar matig. In de eerste helft hielden de Luxembur-- gers de poort op slot. Tot tevreden heid van de 5000 toeschouwers, die Engeland Voor nog geen 50.000 toeschouwers in het Londense Wembley Stadion won Engeland gisteravond met 4-0 van Noorwegen, in een wedstrijd voor groep vier van de voorronde voor het wereldkampioenschap. Bij de rust leidde Engeland met 1-0. De Britten namen een voorsprong door Terry McDermott. Na rust was het Tony Woodcock die de stand naar 2-0 tilde Uit een strafschop bracht opnieuw McDermott de stand op 3-0 terwijl Paul Mariner vier minuten voor tijd de eindstand op het score bord bracht. DEN HAAG De tuchtcommissie van de Nederlandse tafeltennisbond heeft Shot uit Wageningen in het qngelijk gesteld. De Wageningse ver eniging had een plaats in de ereklasse geclaimd nadat het Groningse Mid- stars zich na het winnen van de pro motie degradatiewedstrijd tegen Shot zich alsnog had teruggetrokken. Shot vond dat zij nu alleenrecht had op de open gévallen plaats. De tucht commissie van de Nederlandse tafel tennisbond besliste echter dat er een beslissingswedstrijd gespeeld moest worden. Tusschen Shot en de degra dant uit de ereklasse, het Hazers- woudse Avanti. Shot weigerde dit en kwam zaterdag, toen de wedstrijd op het programma stond, ook volgens afspraak niet opdagen. Het bestuur van de Wageningse vere niging zal nog in een extrabestuurs- vergaderii.g bijeen komen om te be zien of deze zaak nu nog door de beroepscommissie zou moeten wor den onderzocht. voetbal Uitslagen Franse competitie Strasbourg-Sochaux 2-0. Pans SO-Nlmes 3-2. Auxerre-Monaco OO. VaJenctennes-Metz 30. Ni ce-Bordeaux 1-J. Nancy-Tours 1-3, Lyon-St Etlenne 1-1. Bastla-Laval 2-2. Angers-Nantes O 3, Lllle-Lens 2-1 Stónd St. Etlenne 9-13, Bor deaux 0-13. Lyon 9-13. Nantes 9-13. Paris SO 9- Ierland-Nederland 2-1 Ierland 2 2 0 0 4 5-3 België 0 0 0 0 0 0-0 Frankrijk 0 0 0 0 0 0-0 Nederland 10 0 10 1-2 Cyprus 1 0 0 1 0 2-3 Frank Stapleton is dicht bij het Nederlandse doel gekomen maar Joop Hiele hoeft geen actie meer te ondernemen, de bal gaat naast het doel. Terwijl de Ieren veeleer op grond van ierland-nederland i-i «w» 57 Tahamata inzet dan ware capaciteiten voetbal- P"1,1* Daly 84 lawrenson 2-1 scheidsrech- «„A, t": Sörensen (Den). Toeschouwers: 25 000 den en in de tweede helft op weg ierland: Peyton; Langan. Pierce OLeary. Da leken naar de winst, voltrok zich aan- vankelijk een wonder. Nadat Thijs sen eerst nog een schot van de vrij opstomende Daly van de lijn had Schoenaker (Willy van de Kerkhof), T^tcra. TTüjs- gehaald, was het korte tijd later aan *en: v,n Mterl°- Tahamata de andere kant wel raak. Van Mierlo maakte van zijn eerste bevlieging een belangrijk werkstuk. De onzekere doelman Peyton kreeg de bal uit het schot van de Brabander niet onder controle en Tahamata mocht de bal eenvoudigweg in het verlaten doel schuiven. De kleine linksbuiten meende dat feest nadien te moeten vieren met tal van irritante acties. Hij ergerde zijn tegenspelers door bij vrije trappen langdurig de bal op te houden. Sören sen gaf hem uiteindelijk de gele kaart toen hij geen afstand nam bij een corner. Na de goal die vloekte met de spelverhouding, raakten de Ieren in deze slechte voetbalwedstrijd het spoor gaandeweg bijster. De Neder landse verdediging trok in het verlan gen naar een onverwachte zege meer en meer een collectief bouwwerk op voor Hiele. Willy van de Kerkhof kwam de ploeg nog versterken toen Schoenaker met een blessure afhaak te. Juist toen het lek ongeveer over leek, ging er nochtans van alles en nog wat mis. Met nog elf minuten te spelen was het Daly die voor het eerst de muur slechtte. Hij mikte de bal secuur langs de goede kant van de paal toen hij via een snelle combina tie met Hughton vrij was gespeeld. Het Hollandse drama kreeg vijf mi nuten voor tijd zijn beslag. Brady; weer eens neergelegd door zijn bewa ker Wijnstekers, wipte de vrije bal bekwaam op het hoofd van de bonki ge Lawrenson. Diens gerichte kopbal was opnieuw te veel voor Hiele: 2-1. De Ieren verdienden die cijfers. Niet zozeer voor het eigen vermogen, maar door het zwaktebod van de Hollan ders. Van onze sportredactie ZANDVOORT Het Anti-Circuit-Komité (ACK) in Zandvoort heeft de gemeenteraad van de badplaats verzocht onmiddellijk besprekingen te openen over de beëindiging van het contract met de circuit-exploitant (CENAV). Tevens adviseert het comité de gemeenteraad garanties te eisen voor de pacht en andere betalingen aan de gemeente. De actievoerders tegen het circuit van Zandvoort zijn tot hun opstelling gekomen naar aanleiding van de wedstrijd om de Grote Prijs van Neder land, veertien dagen geleden. Het comité betoogt dat de inkomsten door de tegenvallende publieke belangstelling onvoldoende waren om de totale kosten van het racegebeuren te dekken. Het feit dat het circuit slechts één dag per jaar voldoende toeschouwers trekt om de exploitatie rond te krijgen, vindt het comité een te zwakke basis voor verdere handhaving van het circuit. In deze en nog enkele andere aspecten, zoals het loslaten van honden op demonstranten, ziet het comité aanleiding de gemeente Zandvoort te vragen opnieuw over opheffing van het circuit te beraadslagen. HOSPITALET DE LLOBREGAT De Spanjaard Marino Lejarreta is winnaar geworden van de Ronde van Catalonië. Op de laatste dag van de zevendaagse koèrs in Spanje, ont troonde Lejaretta leider Johan van de Velde. In de ochtenduren werd de beslissing afgedwongen in een tijdrit over 33 kilometer. Daarin toonde de enige ploeggenoot van Van de Velde die nog in de race was, Henk Lubber- ding zich de sterkste. Maar Lejaretta werd tweede op 9 seconden terwijl Van de Velde (derde) op zijn voor naamste concurrent in de algemene rangschikking 36 seconden moest toegeven. Dat verschil bracht Leja retta in de leiderstrui. In het tweede deel van de laatste etappe, een race over 111 kilomester, stond de Span jaard de leiding niet meer af. De etappezege was toen voor Jezus Su- arez-Cuevas. De ploeg van Peter Post, de ploeglei der zelf was overigens niet in Spanje aanwezig, leek vanaf het begin van de etappekoers door Catalonië, rijp voor een nieuwe zege. Maar op de voorlaat ste dag stapten op Van de Velde en Lubberding na, alle ploegmakkers af of werden wegens tijdsoverschrijding uit de wedstrijd genomen Dat liet te weinig steun over voor Van de Velde om in de slotkllometers alsnog een poging te wagen om Lejaretta weer te onttronen. Post heeft al aangekondigd dat hij met de renners die de strijd hebben opgegeven (Wesemael en De Gendt) en de tijdsoverschrijders (Wellens, Pronk, Mutter en Wijnands) een har tig woordje wil wisselen. Want met de nederlaag in Catalonië en de onthut sende verrichtingen van zijn in naam professionals, tijdens het laatste we reldkampioenschap. is de ploeg veel goodwill kwijtgeraakt. Eerst* deel zevende etappe (tijdrit over 33.8 km): 1 Henk Lubberding (Ned.) 48 min, 15 sec.. 2 Lejarreta <Sp.) op 9 sec.. 3 Van de Velde (Ned op 45 sec.. 4 Fernandez (Sp.) op 1.22. 5 Vilardebo (Sp i op 1 31.6. Gissiger (Fr z t7. Alonso tSp op 1 35. 8. Alfonsel (Sp.) op 1 39. 9. Albelda (Sp op 1.41. 10. Viejo jSp.i op 1 42. 19 Pirard (Ned op Tweede deel (111 km 1. Cuevas 2.38.17. 2. Ouz- man (Sp z.t.. 3. Andersson (Zwe i z t4 Loro dt z.t.. 5 Gonzalez (Sp.i op 2 «ec 6 Van de Velde (Nedop 43 sec.. 7 Santómaria dt) z.t. 8. Coll (Sp.) z.t, 9. Ordiales (Sp.) z.t. 10 Fandos (Sp z.t Elndklasseme.it: 1. Lejarreta (Sp 33 uur. 43 min. 2 sec.. 2, Van de Velde (Ned.) op 34 sec 3. Belda (Sp.) op 2.18, 4. Kuperez (Sp.i op 2 44. 5. Coll (Sp op 2.53. 6 Nilsson (Zwe.) op 3.39. 7 Ismael Lejarre ta (Sp.) z t., 8 Fernandez (Sp.) op 3.58,9. Viejo (Sp.) op 4.17, 10. Fernandez (Sp op 4 32 Toekomstronde De Tsjech Jiri Stratilek heeft de lei ding genomen in de Tour de l'Avenir. de Ronde van Frankrijk voor ama teurs. Stratilek dankt die positie vooral aan de voortreffelijke presta tie van de Tsjechische ploeg die giste ren het tweede deel van de tweede JOHAN VAN DE VELDE verlies in tijdrit etappe won, een ploegentijdrit over 48,5 kilometer. Stratilek had gister morgen nog de tweede plaats in han den. op elf seconden van de Rus Joeri Katsjirin. Nu heeft hij een voor sprong van zes seconden. De Nederlandse ploeg liet in de tijdrit een voortreffelijke indruk achter. De sterk rijdende trein moest slechts zes tien seconden toegeven aan de Tsje chen maar bleef wel de favoriete Rus sische ploeg vijf seconden voor In het algemeen klassement leverde dat twee Nederlanders een plaats op bij de eerste tien: Gerard Veldschoten (6e op 53 sec.) en Theo Peters (10e op 1.01). De overige acht renner in de top van het klassement komen allen uit Oost-Europa In de ochtenduren werd de rit in lijn van Pontarlier naar St. Germain au Bois gewonnen door de Fransman Francis Castaing. Hij bleek de rapste in de sprint van het compacte pe loton. Eerste deel tweede etappe 1 Francis Castaing (Fra) 103 km. in 2 18.29. 2 Avenn (8ui. 3 Ricco (Ita). 4. Wodok (Pol). 5. Wackström (Fint. 6 Viehot (Frai, 7 Ban now (SU). 8 Hans Boom (Nedi. 9 Poisson (Frai. 10. Sergenat (Bel), allen In deze 11de tijd als de winnaar Ploegentijdr.t 1 Tsjechoslowaklje 49,7 km in "3.12. 2. Nederland op 16 sec.. 3. 8ow)ei-Un!e op op 2 min 44 sec.. 8 Frankrijk op 3 mm 36 sec Italië op 4 min. 11 sec.. 10 Columbia op 5 n 1. Jlri8tratilek (Tsji6uur. 3 min 13 sec.. 2 Joeri Katsjirin .SUi op 6 sec 3 Jiri Skoda (Taj) op 38 sec 4 Jiri Korous (Tsji op 48 sec 5 Jin Bartolsic (Tsj) Z.L. 6 Gerard Veld- sc hol ten iNedt op 53 sec 7 Joeri Ban now .SUi op 56 sec.. 8 Ramatóan Galaletdinow (SU> zt 9 Zbignteuw Zczcepkowski (Pol) op 59 sec 10 Theo Peelers (Nedi op I min 1 sec 65 Wim Jennen op 12 min 41 are 79 Hans Boom op 14 min 15 sec 82 Hans Vonk op 19 min 49 sec 85 Barry Zoontjens op 21 min 26 sec.. 88. Tiny van Rljsber gen z.L.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 21