tfe dealer" Centraal Auto Bedrijf Ford Hogewal 941041 CNV^ Jit brieven van lezers FORD TAUNUS, EBI WAGEN VAN FORMAAT. FORD TAUNUS (-JÜ2fete. k Marconiplein P Marconiptein.fi-"71 00 Popdagen Pr. Margrietplantsoen 10 (Schenkviadukt) Den Haag - Tel. 81.41.31 B.V. Auto Service Hogewal 11-16 (bij Mauritskade) Den Haag - Tel. 65.38.30 Ott.oeteE.CL veft*ui*so(lef«. Ford Taunus met 1.6 HC motor BINNENLAND Mtnrai—imM Eenflinke u a gen kan best een matig drinker zijn. De Ford Taunus is daar het bewijs van. Ruim ran opzet en eeilig tot in de details De Ford Taunus is een flinke wagen waarin u behoorlijk zit en komfortabel rijdt Alleen, maar ook met vier passagiers. En urenlang als het moet De veiligheid houdt niet op bij kreukelzónes voor en achter: ook de wegligging is daar verant woordelijk voor. Met de gasdruk schokdempers achter en dikkere stabilisatorstangen ligt deze brede wagen als een huis op de weg. Zumtgdooruitgekiendekonstruktie Maar de Ford Taunus is voor alles een zuinige wagen. Zuinig in reële verkeers situaties, niet alleen als u konstant 90 rijdt Om die uitzonderlijke zuinigheid van zo'n grote wagen te bereiken werd elk type afzonderlijk ónder de loupe genomen. Zo kregen de lichtere motoren een karbura- teur met een variabele venhui Die zorgt voor de juiste luchtstroomsnelheid bij elk toerental. Resultaat: er gaat geen benzine meer ongebruikt de uitlaat uit dus minder vervuiling en veel zuiniger. Voor de zwaarste modellen bleek de twee- trapskarburateur de oplossing. Dat is feitelijk Variabele ventun Karburateur een dubbele karburateur, waarvan bij rustig rijden alleen de zuinigste trap wordt gebruikt Maar mocht het nodig zijn, dan is met de tweede trap royaal vermogen -***" beschikbaar. In de typen met een V-6 motor garan deert de elektronische kontaktpuntloze ontsteking een optimale verbranding. En u heeft er nooit omkijken naar. Boven dien wordt op alle modellen een zelfdenkende ventilator toegepast Die werkt alleen als het 114,1 t»|9ühm h 10,5 b«i 120 km/h I konstani 1:9,5 stadsverkeer nodig is, wat maximaal 7% benzine bespaart Minimale kilometerprijs De kilometerprijs wordt ook nog eens gedrukt door de lage onderhoudskosten: zelfstellende remmen en koppeling, sterkere ventilatorriemen en grote onderhoudsbeurten slechts om de 20.000 kilometer (of na 12 maanden). Dat alles maakt de Ford Taunus tot een uitzonderlijke wagen. Die bewijst dat een ruime wagen best een lage kilometerprijs kan hebben. Piijzen vanaf 'f16.58$.-* Adviesprijs af labrtek Amsterdam A(leveringskosten (334. - Prijzen tnkl BTW Prijswijzigingen voorbehouden Uw Ford Dealer kan u deskundig informeren over een vlotte financiering via Ford Credit of over de voordelen van Ford Leasing üfOI OtO-lb27 ».t unkebmaasoever^ airshowroom Lombardijen a.Cr^Tr^^ ""N ^chTERMAASO^ER y a.i.r showroom Scorpions De Engelse Scorpions bliezen in 1965 Hello Josephine van Fats Do mino nieuw leven in. Dat jaar ont stond er een Westduitse groep met dezelfde naam die zich in de jaren zeventig tot hardrockgroep profi leerde. Liefhebbers van dit genre kunnen morgenavond terecht in de Stadsgehoorzaal in Leiden. In het voorprogramma wordt het ge hoor nog eens extra op de proef gesteld met Deaf Leppard die eveneens hardrock aanhangt. The Inmates Het Engelse kwartet The Inmates verrastte vorig Jaar met de single Dirty Water, die als twee druppels water aan de oude Rolling Stones deed denken. Ze brengen bijtende, op rhythm and blues geënte rock. Op het debuutalbum First Offen ce wordt deze lijn voortgezet. Wie hier voor in is, moet zaterdag avond het Amsterdamse Paradiso bezoeken. Nina Hagen Hoewel de publicitaire èn fysieke vrijages met Herman Brood ach ter de rug zijn. weet Frau Hagen zich nog steeds te handhaven. Als of er niets gepasseerd is. geeft ze volgende week twee concerten in de zalen waar ze anderhalf jaar geleden haar spectaculaire Neder landse entree maakte. Op 16 sep tember staat ze in De Vereniging in Nijmegen, daags later in Carré in Amsterdam. The Monochrome Set Eerder dit jaar verscheen de eer ste plaats van de Engelse Mono chrome Set, Strange Boutique. Deze naam dekt de inhoud v«n de plaat volledig. Zowel de songtitel als de stijl, die op new wave is gebaseerd, klinkt bizar. Op 16 sep tember begint hun toemee in De Lantaren in Rotterdam en vanaf 18 tot 21 september worden ach tereenvolgens bezocht Doornroos- Je in Nijmegen, De Gigant in Apel doorn, Paradiso in Amsterdam en Vera in Groningen. Jimi Hendrix Volgende week donderdag. 18 sep tember, is het precies tien jaar geleden dat Jimi Hendrix over leed. Hij was degene die de moge lijkheden van de rockgitaar op revolutionaire wijze ontwikkelde. Hij had een niet te onderschatten invloed op zeer velen, tijdens en na zijn leven. Legende of niet, er werd een Hendrix Information Centre opgericht dat volgende week donderdag een festival aan hem wijdt. In Paradiso in Amster dam treden tevens zijn oorspron kelijke begeleiders op, te weten Noel Redding met een eigen band. Later zal Redding ook deelnemen in een jamsessie waarin naast Mitch Mitchell niemand minder dan Johnny Winter zal partici peren De Westduitse band Electric Sun zal nummers van Hendrix nieuw leven inspelen, terwijl GT Moore met zijn band hetzelfde doet in reggae-stijl. Het geheel wordt om lijst met video en films van con certen en interviews, uiteraard met Hendrix in de hoofdrol. TROUW/KWARTET P 6 - RS 15 - H 17 IRDAG 11 SEPTEMBER 1980 leze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen crichten. artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, proepen o» reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te orden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over iet niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde er Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859,1000 W Amsterdam Bij pubhkatie worden naam en woonplaats van de schrijver trmeld alom i reactie op het interview met Ad goer (Trouw 8 sept.). Tot mijn !gde moet ik constateren, dat er ;0-, GPV-, SGP-kringen steeds lanceerder wordt gedacht over de bewapening. Alleen ben ik als md die zich erg nauw verwant met het IKV een beetje teleurge- j over het feit dat Ad de Boer dat IKV'ers de bijbel beschou- als een bundel menselijke verha- over God. Mijns inziens doet hij veel IKV'ers te kort. Er zijn heel mensen binnen het IKV voor wie lijbei heel wat meer betekent dan bundel menselijke verhalen over En wat het samenwerken met dfejleden van de CDA betreft moet van het hart dat CPN-ere echt i onmensen zijn. Wat is er op n dat een interkerkelijke organi- met zoveel mogelijk buitenker- jke mensen (trouwens lang niet CPN'ers zijn buitenkerkelijk) in tact probeert te blijven. Ik geloof n ik meen het echt, dat de igroep heel veel voor het IKV ïtekenen, maar waarom dan •arte groep opgericht? En dat leen wat het IKV betreft, maar naast de NCRV moest de EO komen, naast Trouw het Nederlands Dag blad, naast Amnesty International, een christelijk alternatief voor Am nesty International (vooral die laat ste begrijp Ik niet). Waarom al die verdeeldheid onder elkaar, waarom het niet respecteren van elkaar? Varik-Heesselt Adri Verwoert Afrikaners Op 5 september schreef J. W. Schulte Nordholt in Trouw over de verheerlij king van Henriêtte Roland Holst voor „hetzelfde Zuid-Afrika dat nu zo grondeloos diep wordt veracht (maar) aan het begin van onze eeuw zo he melhoog werd verheerlijkt" Dat is juist de grote fout waardoor zoveel Nederlanders de huidige Afri kaanse regeringskliek nog aanhan gen: omdat ze niet beseffen dat het juist niet de nazaten van de boeren zijn die nu de dienst uitmaken. Er zit niet één nazaat van de Transvaalse Boeren bij de huidige Afrikaanse re gering. Apartheid is namelijk een di rect gevolg van de Britse klasse apartheid (hetwelk werd overgeno men door de Afrikaans talige Kape naars die altijd aan Engelse kant hebben gestaan). De werkelijke boe renbevolking, gedecimeerd door vre selijke kampontberingen met dertig duizend dode vrouwen en kinderen, keerde na hun ellende terug naar afgebrande boerderijen en verarmoe- ding en verdere vernedering omdat ze in de Britse goudmijnen hun kost moesten verdienen en in de krotten wijken van Johannesburg hun kinde ren in het Engels opgevoed zagen; vervreemd van hun eigen cultuur en ploeterend in donkere mijnschach ten. Hun literatuur hierover is glas helder en hard. Deze mensen hebben de Boerenoorlog permanent verloren en hebben vandaag ook nog steeds niets in te brengen. Tilburg A.J.Stuijt Relaties Met afschuw heb ik gelezen „Buiten echtelijke relaties onderzocht" (Trouw 6-9-80). Hoe duidelijk spreekt de Bijbel hierover als gruwelijke zon de. De Heer gebruikt het beeld van de ontrouw zelfs om de grootheid van zijn genade ons duidelijk te maken. „Zal hij dan nog tot haar terugke ren?" (Jeremia 3.) Bennekom J. Kampen Stelling (5) Hulde voor het artikel in Trouw waar- In zo oprecht en eerlijk over de zaak van de kernwapens wordt gesproken. Groot de verbazing dat hij bij de minister op het matje moet komen. Hopelijk wordt hij niet zoals generaal Von Meyenfeldt op een zijspoor gezet, waar zijn mening geen kwaad kan aanrichten. Laat dit het startsein mo gen zijn voor alle militairen die er net zo over denken om zich te manifeste ren met deze gedachte. Uit opiniepei lingen blijkt overduidelijk dat de meerderheid van het Nederltmdse volk tegenstander is van de kernbe wapening. Laten we ons daarom als christenen terdege bewust zijn van onze grote verantwoordelijkheid te genover onze medemensen en alles in het werk stellen om de kernwapens de wereld uit te helpen. Allereerst uit Nederland. Emmen Marnix Wesseling Warenwet De Stichting Goed Gebit klaagt over het hoge suikergehalte van vruchten- produkten en frisdranken zoals de Warenwet die voorschrijft (TROUW 3 sept.). Weet men niet, dat deze hoge suikergehaltes te maken hebben met de houdbaarheid van de produkten? Als SGG zijn zin krijgt, moeten we dan maar jams kopen die snel be schimmelen? Of moeten er vruchten- produkten op de markt verschijnen met allerlei onnatuurlijke conser veermiddelen waar je weet-lk-wat voor kwalen van kunt krijgen? (kan ker!) Dit soort ondoordachtheid is een blad als TROUW onwaardig. 's-Gravenhage Sim. Hommes Fakkel Het Tweede Kamer-Ud J. J. Voogd, zo werd bericht, stelt zich niet meer her kiesbaar. Hij meent, aldus het be richt. dat de fakkel nu overgedragen moet worden aan een Jongere volks vertegenwoordiger. Hier is dan mijns inziens wel te denken aan een wal mende of zelfs uitgedoofde fakkel. Een van de stokpaarden van dit ka merlid was de afschaffing van de filmkeuring. Daarmee is aan ons cul- tuurnlveau en de bescherming van morele waarden bepaald geen dienst bewezen. Wie aan films als Deep Throat en momenteel Caligula vrij spel geeft in ons land moet zich liever maar niet als fakkeldrager presen teren. Lochem J. v. Leeuwen Melkprijs Onze minister van Economische Za ken is vast een grappig mens met leuke speelse invallen. Ineens geeft hij de zuivelprijzen vrij. Wetend dat hij geen schijn van kans heeft. Want dat onmiddellijk de hele georgani seerde landbouw-lobby met op de achtergrond de bezitters van land bouwgronden het hem zullen afleren. Zijn actie duurt geen dag. Of wilde hij even laten zien dat hij het spel van vrije maatschappelijke krachten pre fereert boven de subsidie-staat? Hoe het ook Is, Joris goedbloed de consu ment, ongeorganiseerd als zij is, be taalt wel Toch wel een leuk spel. Maar duur voor de consument. Bodegraven P. v.d. Heijden ADVERTENTIE BEL DE BOND WAAR JE STEM WORDT GEHOORD. WORD LED, 030 SAMEN OP DE GOEDE WEG Christelijk Nationaal Vakverbond I

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 17