problemen uitgelekt; elax wil onderzoek Woensdag weer bodemprijs melk KWllilll ferolme: 'Ik had nooit moeten aftreden' YS Nederlander heeft verkeerd energiebeeld Saoedi-Arabië wil oliewinning beperken Drukker Boom-Ruygrok toe aan reorganisatie handelwijze Vereniging Reisbureaus inte VS omhoog Stroomverbruik al niet stijgen Overschot zal, naar verwacht, blijven Shell-onderzoek toont aan: Vertrek uit Haarlem niet overwogen Stok-groep krijgt uitstel betaling Unilever-Emery mogelijk geheel naar Unilever ERDAG 6 SEPTEMBER 1980 FIN ANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET 29 Van onze redactie economie RDAM Vertrouwelijke mededelingen die de Reisorganisatie Relax omtrent haar 3 fjlijke situatie heeft gedaan aan de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus in ■lem. zijn kortgeleden uitgelekt. Deze informatie is terecht gekomen bij het balie- meel van wederverkopers. Relax Reizen heeft hiervan ernstige gevolgen ondervonden. fei zegt directeur R. A. Vertinden Relax Reizen in Rotterdam. Hij het ministerie van economische i gevraagd hiernaar een onder in te stellen bij het bestuur van o_ lene Nederlandse Vereniging [Reisbureaus (ANVR). trkopers zijn reisbureautjes ir het publiek reizen boeken bij reisorganisaties. Berichten jt de situatie waarin Relax ver- ie, hebben tot gevolg gehad dat jirrijwel geen reizen meer werden Joekt bij deze reisorganisatie en er j geen betalingen meer werden ticht. ,.Op 27 augustus om half vijf niddags precies, kwam bij ons de ik lam te liggen", aldus Verlinden. en ander heeft nog een tweede adelijk gevolg gehad voor Relax zen. Diverse buitenlandse reisor- üsaties, die op dat moment met ax in onderhandeling waren om- jt een eventuele overname, hrokken danig, en trokken zich uit 'Onderhandelingen terug. andere organisaties namen fefafwachtende houding aan. Ver zegt desgevraagd met tegen- dat op dit moment met geen di 1 YORK (Reuter. AP) - De Citi- Ijk heeft gisteren als eerste de pri- 70 rate (rente voor eerste klas klan- verder verhoogd van ll1/» tot 12 ent. -fis de derde verhoging van de Ibank de op één na grootste Jrikaanse bank in drie weken pril was de prime rate in de VS 20 procent. Daarna trad er een e daling in tot 10V« procent eind 'an onze redactie economie INDHOVEN Het is volgens 'hilips niet te verwachten, dat iet gemiddeld huishoudelijk Mtnciteitsverbruik in de toe- ramst nog veel zal stijgen. rmag namelijk rekening wor- ;n gehouden met zuiniger erkende huishoudelijke ap- iratuur en met andere be- oeften en leefgewoonten, die in vermindering van het elek- iciteitsgebruik tot gevolg zul- n hebben. gemiddeld Nederlands uishouden verbruikte vorig lar 3.200 kWh voor verlichting apparatuur. Voor verlich- ng werd de meeste stroom Tbruikt (800 kWh), gevolgd >or de koelkast (430 kWh) en cv-pomp (340 kWh) enkele reisorganisatie onderhande lingen meer worden gevoerd. Volgens Verlinden had de ANVR hem officieel tot 1 september respijt gege ven om de continuïteit van zijn on derneming te garanderen. Relax was op dat moment in onderhandeling met een niet nader te noemen reisor ganisatie. Waren de onderhandelin gen gelukt, dan had dat vóór 1 sep tember om twaalf uur 's middags beklonken moeten zijn. Zou het Re lax niet lukken, dan zou de ANVR - van haar kant, Relax royeren als lid van de ANVR. Verlinden zegt aanvankelijk optimis tisch te zijn geweest over het welsla gen van de overname-onderhandelin gen, maar de „fluistercampagne" die na de 26ste augustus ontstond (dat was de dag waarop Vertinden een gesprek had met het bestuur van het Garantiefonds van de ANVR) zou zijn optimisme teniet hebben gedaan. De overnamekandidaat trok zich terug. Directeur Couvreur van de ANVR legt uit dat de ANVR wel garant staat voor de toerist, nadat een reisorgani satie is geroyeerd als lid van de ANVR. Hij zegt Verlinden alle tijd te hebben gegund, om de onderhande lingen tot een goed einde te brengen. Volgens Couvreur heeft de ANVR geen andere mededelingen gedaan aan wederverkopers, dan dat Relax in onderhandeling was met een bui tenlandse organisatie. Onze bedoe ling daarmee was de wederverkopers weer wat tot rust te brengen. Er gin gen namelijk al geruime Öjd geruch ten over de moeilijke situatie waarin Relax verkeerde. Het is niet in ons belang geweest, de geruchten over Relax te versterken. Garantiefonds Een voorzichtige verwijzing naar het ANVR-garantiefonds, dat er mogelijk op die manier voor bewaard kan blij ven na Christoffel Reizen ander maal een uitkering te doen van om streeks vier miljoen gulden om de vakantievierende toerist niet te dupe ren, wordt door Couvreur van de hand gewezen. „Wij hebben op 26 augustus een ge sprek gehad met Relax. Die ander halve dag waarop voorinformatie bij de wederverkopers op dergelijke ^ij- ze ten nutte zou kunnen worden ge maakt (er zat een weekeinde tussen) zou het garantiefonds hooguit hon derd boekingen bespaard hebben." Hij voegt eraan toe, dat „men bij de "ANVR niet bang is voor een onder zoek door het ministerie van Econo mische Zaken." Ondanks de gerezen moeilijkheden denkt Verlinden toch dat het tij voor zijn organisatie bin nenkort zal keren. Relax heeft inmid dels uitstel van betaling gevraagd en gekregen. LONDEN (Reuter) In kringen van de olie-industrie in Londen wordt algemeen verwacht, dat Saoedi-Arabië de pro- duktie van ruwe olie ingaande 1 oktober zal verminderen met een miljoen tot 8,5 miljoen vaten per dag. Dat kan volgens de zegslieden wél- haast niet uitblijven, gezien het over schot op de wereldmarkt aan ruwe olie. De Saoedische minister van olie, Jamani, heeft tegenover de Britse mi nister van buitenlandse zaken. Lord Carrington, verklaard dat de produk- tie wordt beperkt. Maar hij heeft er niet bij gezegd met hoeveel. Als gevolg van de vermindering van het verbruik van olie door de slechte economische situatie in de Westerse industrielanden zijn de voorraden daar tot de ongekende omvang van vijf miljard vaten (een vat is 159 liter) toegenomen. Dat komt overeen met een normaal verbruik gedurende hon derd dagen. De zegslieden in Londen geloven niet, dat een vermindering van de Saoedische produktie met een miljoen vaten per dag een einde aan het overschot zal maken en voor prijsstijgingen zal zorgen. Saoedi-Arabië gaat naar de vergade ring van ministers van de OPEC. op 15 september in Wenen, met voorstel len voor een geleidelijk herstel van de prijseenheid binnen de organisatie. Dit via prijsaanpassingen om de drie maanden met inachtneming van de inflatie en de economische groei in de industrielanden en de schommelin gen in dé koersen van de voornaam ste valuta's. Op den duur zou ruwe olie net zo duur moeten worden alst synthetische olie, ca. 60 dollar per vat. De zegslieden In Londen verwachten dat Saoedi-Arabië zijn prijs van 28 tot 32 dollar per vat zal verhogen als de andere OPEC-leden op zijn voor stellen Ingaan. Dat is de minimum prijs die enige tijd in de ministerraad van de orgsmisatie is afgesproken maar die Saoedi-Arabië vooralsnog niet wenst te hanteren. Hoewel de drukorder voor Elseviers Magasine om technische redenen moest verdwijnen bij Boom-Ruygrok in Haarlem, sijn de technische mogelijkhe den bij deze drukkerij nog onlangs vergroot. Eind vorig jaar werd er een zeer moderne vierkleuren-offsetpers in gebruik genomen. Van onze redactie economie AMSTERDAM Het druk ken van Elsevier's Magazine (dik over de 100.000 exempla ren per week) gaat binnen het Elsevier/NDU-concem over van Boom-Ruygrok in Haar lem naar Van Boekhoven- Bosch in Utrecht. Dit betekent echter geenszins dat Boom-Ruygrok uit Haarlem gaat ver dwijnen. Een samensmelting met Van Boekhoven-Bosch of met Hen- kes-Senefelder deze drukkerijen zijn aanzienlijk groter ligt niet in de bedoeling. Bij Boom-Ruygrok was deze week ongerustheid ontstaan onder de circa 125 personeelsleden, die het werk voor enige uren hadden neergelegd. Voor het overplaatsen van de Else vier's Magazine-drukorder wordt ge tracht compenserende opdrachten te vinden, aldus het bestuur. Het drukken van het weekblad gaat naar Utrecht omdat men in Haarlem niet de technische mogelijkheden heeft de kleurenadvertenties door het blad te verspreiden, ze staan nu alle in één katern. In Utrecht hebben we die mogelijkheden wel, zegt een woordvoerder van Elsevier/NDU. Tegelijkertijd met de overplaatsing gaat het concernbestuur de structu rele moeilijkheden bij Boom-Ruy grok nader bekijken. Er is daar te weinig specialisatie terwijl de Haar lemse drukkerij moet werken op een markt met zeer felle concurrentie. Boom-Ruygrok drukt hoogwaardig Bij de RABOBANK is de groei in de kredietverlening minder geweest in het eerste halfjaar. Oorzaken: de huizenmalaise en de stagnerende groei in de agrarische investeringen. Toch steeg het balanstotaal in zes maanden nog met 9,5 procent tot 94,6 miljard, wat een grotere expan sie is dan in dezelfde periode van 1979. De Rabobank schrijft dit toe aan het buitenlandse bedrijf. De half jaarwinst kwam uit op 172 (159) miljoen, het aantal personeelsleden nam toe van 25.300 tot 26.000. reclamedrukwerk, omslagen, kalen ders en Jaarverslagen. Verschillende alternatieven gorden onderzocht en een daarvan is een organisatorische samenwerking met Henkes-Senefelder in Purmerend. Het overplaatsen van Elsevier's Ma gazine heeft dit zoeken in een stroom versnelling gebracht zegt de woord voerder. Een nauwere samenwerking tussen Boom-Ruygrok en Henkes-Se nefelder geeft mogelijkheden om de produktie en het verwerven van or ders beter op elkaar af te stemmen. Maar als heh zover komt, trekt Boom- Ruygrok toch niet bij de Purmerend- se drukker in, ondanks de geringe afstand. De capaciteit bij Boom-Ruygrok zou beter benut kunnen worden dan nu gebeurt, zegt de woordvoerder. Min der dan een jaar geleden is in Haar lem nog een kostbare vierkleuren off setpers geïnstalleerd, de eerste van dit type in Nederland. Van onze redactie economie AMSTERDAM Slechts één op de vijf Nederlanders denkt dat in het jaar 2000 olie nog een rol van betekenis in de energievoorziening zal spelen, terwijl de helft van de bevol king ervan overtuigd is dat tfegen die tijd kern- en zonne- energie de belangrijkste ener giebronnen zullen zijn. Als de Nederlander het echter voor het zeggen zou hebben, zou den zonne- en windenergie de belangrijkste plaatsen in de toekomstige energievoorzie ning innemen. Dit zijn de voornaamste conclusies die, wat Nederland betreft, getrokken kunnen worden uit een Shell-onder zoek dat het laatste Jaar gelijktijdig in een aantal Europese landen is ge houden. Dit onderzoek had tot doel Informatie te krijgen over de me ningsvorming ten aanzien van een aantal voor de olie-industrie belan grijke zaken. De Nederlander blijkt een zeer geva rieerd beeld van zijn toekomstige energievoorziening te hebben. Op de vraag wat naar verwachting in het Jaar 2000 de twee belangrijkste ener giebronnen zullen zijn, werden in de eerste plaats kernenergie en zonne- energie genoemd door respectievelijk 42 en 18 procent van de ondervraag den. Daarna volgden gas (13). kolen (12), olie (5) en ten slotte waterkracht (4) en windenergie (3 procent). Kernenergie De Nederlander blijkt volgens dit on derzoek een nogal onrealistisch beeld te hebben van onze toekomstige ener gievormen, met name ten janzien van het belang van kernenergie. Zelfs in scenario's die uitgaan van een hoge economische groei, wat niet alge meen wordt verwacht, komt het aan deel van kernenergie namelijk niet boven de 6 tot 8 procent. RIJSWIJK (ANP) Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel houdt dinsdagochtend 9 september in Rijswijk een extra openbare vergadering om opnieuw een minimam-melkprijs vast te stellen. De verwachting is, dat het Koninklijk Besluit, waarbij het de bevoegdheid tot die vaststelling terug krijgt, dan van kracht zal zijn. Wordt de nieuwe minimum-prijs verordening van het Schap Inderdaad vastgesteld en krijgt het tijdig de goedkeuring van de betrokken ministers, dan zal er volgens het Schap van woensdag 10 september af weer een minimum-melkprijs zijn. In de ontwerp-verordening, die dlnsdzg aan het produktschapsbestnur wordt voorgelegd, was vrijdag nog geen bedrag voor de minimumprijs ingevuld. Vrijdagmorgen heeft een delegatie van het Schap over dit onderwerp overleg gepleegd met het ministerie van Economische Zaken. Volgens de ontwerp-verordening zal de minimumprijs weer, net als de vorige, alleen gelden voor verpakte volle melk. Van de kant.van de melkhandelaren Is, zoals gisteren gemeld, gepleit voor een verhoging van de minimumprijs (die twee jaar lang op 1,04 gulden per liter heeft gelegen) tot 1,08, en voor invoering van een minimumprijs voor halfvolle melk. Wat zonne-energie betreft is de wens waarschijnlijk de vader van de ge dachte. Zoals de zaken er nu voor staan is het een illusie te menen dat de zon over twintig Jaar in ons land tot de belangrijkste energieleveran ciers zal behoren. De bijdrage van de zon zal marginaal zijn en niet meer dan 2 procent bedragen. Daarentegen zal het gebruik van olie veel groter zijn dan verwacht. De wereldoliereserves kunnen het verbruik tot in de volgende eeuw dek ken. Op basis van het huidige pro- duktieniveau kunnen we met de thans bewezen reserves nog ruim 20 Jaar toe. Op basis van mogelijke re serves komt daar zeker nog eens zo'n 50 jaar bij. De reële verwachting ls dan ook dat in het Jaar 2000, evenals nu, ongeveer de helft van ons energieverbruik uit olie zal komen. Voorts zullen de bij dragen van gas en kolen ongeveer 25 en 20 procent zijn. BREDA (ANP) De Bredase recht bank heeft gisteren voorlopig uitstel van betaling verleend aan het Stok- concem in Tilburg, dal in ernstige financiële problemen terecht ls ge komen. Het voorlopige uitstel ls verleend aan de moeder van het concern, de Stok Groep Nederland en aan drie dochterondernemingen: Stok, Make laarskantoor Stok en Bouwbank 8tok, alle gevestigd in Tilburg. Tot bewindvoerder ls benoemd mr O. Molkenboer uit Tilburg. Over drie maanden zullen de voor naamste schuldeisers ln vergadering bijeenkomen, Een aanvraag tot fail lissementsverklaring van Bouwbank Stok, door een schuldeiser die 70.000 gulden te vorderen heeft, is ln ver band met het betalingsuitstel voorlo pig aangehouden. Van onze redactie economie ROTTERDAM Er is volgens Unile ver een redelijke kans dat de Goudse kaarsenfabriek Unilever-Emery volle dig eigendom zal worden van Unile ver. De stand van onderhandelingen met Emery geeft het bestuur aanlei ding om dat mee te delen. Al enige tijd geleden was aangekon digd dat Unilever en het Amerikaan se bedrijf Emery spraken over de overname van de 50 procent van de aandelen die eigendom zijn van Eme ry. De overige 50 procent zijn van Unilever. Bij de Goudse fabriek die ondermeer olelne, stearine en glycerine produ ceert, werken 650 mensen. Partner Emery ls sinds 1978 eigendom van het eveneens Amerikaanse concern Na tional Distillers. ADVERTENTIE ZONDAG I MAANDAG I DINSDAG I WOENSDAG I DONDERDAG SEPTEMBER I SEPTEMBER 1 SEPTEMBER SEPTEMBER I SEPTEMBER TERDAM Tien jaren na het verschijnen van het eerste deel in bij het bereiken van zijn zeventigste verjaardag heeft Comelis ilme. de „koning van de stapelloop", zoals hij wel eens is genoemd Weede deel van zijn memoires het licht doen zien. Ee boek, waarin terugblik wordt geworpen op de jaren zeventig. Jaren van strijd, d en nog eens strijd, zoals de scheepsbouwer in het eerste hoofdstuk zijn boek zegt. J. G. Wolters vooral tegen de hem door ..Den opgedrongen fusie in het Rijn-Schel- erolme-concern, door Verolme in het e deel van zijn memoires betiteld als grootste kwaad, dat mijn ondernemin- de scheepsbouw in Nederland zou en treffen." ?as echter niet alleen een strijd tegen mammoetfusie. tegen een „monster", een periode van strijd tegen de concur- n- die „als gieren aasden op een vette niijn dok, mijn werf." zo genoemd naar haar voorzitter dr A. Winsemius. Een commissie, die zich zou bezig houden met het onderzoek naar de mogelijkheden tot samenwerking met het Rijn-Schelde-concern en waarvan o.a. ook mr B W Biesheuvel lid was. „In hem koesterde ik alle vertrouwen," aldus Verol me. „Indien ik alles had geweten, ware ik voorzichtiger geweest." Deprimerend Ime. bii die in een begeleidend „Aan de bij het boek opmerkt, dat hier en in de bitterheid van zijn herinnering •nt wat felle kleuren zijn ontstaan bij nildenng van wat hij ziet als het afbre- van zijn levenswerk, beschrijft in een 1 hoofdstukken al datgene, dat vooraf aan aan de integratie van Verolme in "jn-Schelde-concern. „De groep van gezworen vijanden." Dezelfde groep, zegt hij, „eerder de bouw van grote irs- zoals ik die bij voorkeur bouwde, hartig had afgewezen." nemoreert uitvoerig zijn besprekingen '1 met de ministers van economische f- van financiën en van sociale zaken, banken en de commissie-Winsemius. De periode, dat de commissie Winsemius aan het werk was, was voor Verolme „bij zonder moeilijk en zelfs deprimerend. Het harde werken, waaraan ik was gehecht en dat mijn leven had gevuld, was mij ont zegd." Het was een periode, waarvan Verol me nu opmerkt: „indien een land zijn wel vaart kon bereiken met de produktie van rapporten en nota's, dan moest Nederland beslist welvaartsland no. 1 zijn." De 23ste april 1971. enkele dagen vóór de verkiezingen voor de Tweede Kamer, moet Verolme bij de toenmalige minister van economische Zaken. Nelissen. verschijnen voor de ondertekening van het zogenaamde „bindend advies". Verolme „de commis sie Winsemius had mij en mijn vrouw nog een 'jaargeld' toegekend, 'een goed bedoeld douceurtje, dat op mij overkwam als een soort aalmoes, die aan het uitgeschudde slachtoffer werd toegeworpen' zegt ero ver: „Ik zag de papieren reeds liggen en het was alsof zij mij toefluisterden 'Cornells, als je dit tekent, zit je er gebeiteld aan vast'." De minister sprak vriendelijke woorden. Prof. mr. H. J. Hofstra, oud-minister van financiën en optredende voor Verolme kon echter, refererende aan de manier waarop Verolme-directeur Schwenke onder druk was gezet tijdens de onderhandelingen, niet nalaten op te merken: „Excellentie, als de Gestapo zulke methoden gebruikt spreekt men er schande van, maar nu men in Neder land hetzelfde doet, zwijgt iedereen." Er volgt daarna een periode van processen. „Een tijd van geharrewar, waarin ik brand de van vechtlust om schadevergoeding te eisen van de Staat en van Rijn-Schelde In de meidagen van 1971 besloot ik echter achter dit geharrewar een streep te zetten. Ook bij Rijn-Schelde zag men in, dat een vrede meer kansen bood dan een eindeloze strijd.". De strijdbijl werd uiteindelijk be graven op 5 juni 1971 op het jacht van Verolme, de Ancor, die in Vreeland ligplaats had gekozen Niet in de schoot „Toch," zo zegt Verolme, „had ik niet het hoofd in de schoot gelegd. Door een grenze loos Godsvertrouwen, heb ik namelijk ook in de somberste dagen, toen alles en allen zich tegen mij schenen te keren, nooit ge twijfeld aan het: eind goed, al goed." Gebo ren in Nieuwe Tonge, in Zeeland, kent Ver olme maar al te goed de zinspreuk: „Luctor et emergo," „ik worstel en kom boven." Voorlopig moet Comelis Verolme echter plaats nemen in de toeschouwersloge Hij ziet het „geklungel" van de nieuwe presi- Verolme: „Volhouden". dent-directuer van Rijn-Schelde Verolme. uangenberg. de „holheid" van diens beleid en komt tot de conclusie: „Ik had nooit als president-directeur moeten aftreden. Ik deed het anders dan de anderen, zeer zeker in de scheepsbouw Ik deed het beter, met meer visie, maar met minder superiori teitsgevoel. Maar ik was dan ook van geheel andere komaf dan de trotse heren, die in Rotterdam de lakens in de scheepsbouw dachten uit te delen. Dat is mij aan het verstand gebracht. Na mijn verzoek voor het lidmaatschap van de Kon. Roei- en Zeilvereniging 'De Maas' werd ik gedeballo- teerd." (het lidmaatschap werd Verolme ge weigerd, red.). Het zou echter niet lang duren, of men kende mijn naam over heel de wereld waar de grote schepen voeren, de namen van de 'dwergen' waren alleen in Rotterdam be kend," aldus Verolme. die van zichzelf zegt als mens, dus niet uitsluitend als onderne mer. ijdel te zijn. „Ik houd ervan altijd goed gekleed te gaan, of zoals de Fransen het uitdrukken er 'tiré a quatre épingles' uit te zien. De donkere jas, de dito deukhoed en de witte foulard horen bij mijn image. Maar voor de rest: Ik woon in Ridderkerk geen plaats voor showmensen ln een ruim, gezellig huis, echter zonder de soort hofhouding waarmede sommigen onder de 'dwergen' zich omringden. Wèl heb ik een motorjacht (de Ancor). Het heeft echter niets van de kapitalen verslindende zeil jachten, waarmede zoveel rijken der aarde zeilraces trachten te winnen. Ik ben van huis uit echter wel, als laatbloeier, scheeps bouwer. Mig ik dan evenals de bakker een bolletje uit de eigen winkel hebben?" Levensdoel Het tweede deel van de memoires van Ver olme is niet alleen een terugblik op het verleden Het richt de blik ook naar de toekomst, of zoals Verolme zelf opmerkt „het is het persoonlijk getuigenis van het te boven komen van het 'omzien in wrok' door een nieuw levensdoel." Dit nieuwe levens doel. waaraan de nu 80-jarige Comelis Ver olme zeven Jaar lang intensief heeft gewerkt is een totaal nieuwe tanker voor het vervoer van vloeibaar aardgas. Voor Verolme „beter dan iemand anders wist ik reeds in het begin van de jaren zeventig, dat het bij Rijn-Schelde met de echte integratie niet wilde lukken; samen werking in de scheepsbouw is zeer wel mo gelijk, fusie is gevaarlijk" is de verwezen lijking van de plannen inzake dit schip nu nummer één. Een schip, waartoe de aanzet werd gegeven tijdens een gesprek, dat Ver olme had met de Sjah van Perzië. Het was namelijk de Sjah, die Verolme aanspoorde eens serieus te overwegen voor het vervoer van aardgas een geheel nieuwe scheepstype te ontwerpen. De technische erkenning (van Lloyds Regis ter of Shipping) voor de door hem ontwik kelde LNG-tanker heeft Verolme inmiddels verworven. „Nu moet de medewerking van andere zijde komen, van overheid en parti culieren als verschaffers van opdrachten of kapitaal." Verolme is wat dat betreft zelf al voorgegaan „Tot nu toe heb ik voluit 22 miljoen gulden in mijn gastanker gestoken, afgezien van de gederfde rente, die tegen woordig niet te verwaarlozen is." zo schrijft hij in zijn memoires. „Ik beschouw het als een project vol belof ten. Als het voor ons volk mooiste en beste zie ik, dat deze bijzondere gastanker kan meehelpen om de Nederlandse scheeps- nieuwbouw van de dreigende ondergang te redden. Waar ik op zou willen aansturen." zo besluit Verolme. „is dat de Nederlanders in de eerstvolgende decennia de gasvaar- ders van de wereld worden Het gereed schap daarvoor kan Verolme maken. Maar we moeten blijven bouwen, ook grote sche pen. Mijn laatste woord is: Volhouden!" Verolme. Memoires 2. Uitgave Ad Donker N V. in Rotterdam. 179 bladzijden. Prijs 37.50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 29