Internatio bezorgd over stukgoedoversla; Japan krikt economie op FAMILIEBERICHTEN Overleg nodig tussen bedrijven Bonden akkoord met CAO voor de houthandel Nieuwe zalen in ziekenhuis Ede al een jaar lang lee; Halvering van winst Heineken ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1980 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Lieve oma Brons-Eleveld in Metslawier, hartelijk gefeliciteerd met uw 85 jaar. Uw kleinkinderen: Hildegard, Karien, Machteld. Willem Jan, Wim, Hotze, Gienke, Auke-Anne. H. Mooi weduwnaar van M. Oyevaar en P. Keesman weduwe van P. Holwerda 1601 PC Enkhuizen, 5 september 1980. Noorderweg 29. 19 sept. 1935 19 sept. 1980 D.V. op 19 september a.s. hopen wij Gerbrand Bnntsma en Lien Buntsma-Harder met onze kinderen en kleinkinderen te gedenken dat wij 45 jaar zijn getrouwd. Familie, vrienden en bekenden, die ons hiermede willen feliciteren nodigen wij graag uit op onze receptie op 20 september van 15.00-17.00 uur in hotel Casa 400, James Wattstraat 75, Amsterdam-Water- graafsmeer. Corr.adres: Simon Stevinstraat 19 huis, Amsterdam. O Here God, ons liefst verlangen, Dit kind van ons, dit liefdepand, Wij hebben het van U ontvangen, Wij geven 't U in Uwe hand. Gezang 333:1 Vandaag heeft God thuis gehaald Zijn kind, onze lieve Peter We zullen hem erg missen. Maar we weten dat hij bij onze Hemelse Vader in goede handen is. Margreet en Jan Maljers Jan Wiepke Annemargreet Floor 1816 DC Alkmaar, 4 september 1980 Pieter Breughelstraat 21 Er zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden dinsdag 9 september 1980 in de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2 te Alkmaar om 13.00 uur. Waarna aansluitend de teraardebe stelling zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats te Alkmaar om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in de ontvangka mer van bovengenoemde kerk na afloop van de plechtigheid. Heden werd uit onze familiekring weggeno men op de leeftijd van 68 jaar onze beste broer en zwager Ad Vos echtgenoot van Cath. Nieuwhof Bennekom: T. Vos-Veltkamp Bussum: W. Vos E. H. G. Vos-Abma Bennekom: J. Vos C. Vos-Dusschoten Hilversum: T. J. Vos K. Vos-v.d. Berg Zutphen: W. A. Vos Bennekom: G. Vos-Nagtegaal Zutphen: J. C. Vos Bennekom: H. B. Vos J. Vos-Pieneman Vorden: P. J. Oskamp A. L. Oskamp-Vos Naarden: E. Pieneman A. J. Pienema-Vos Bussum: H. van Stijn J. van Stijn-Vörös Komt tot Mij, allen, die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven Mattheüs 11 28 Bedroefd geven wij hiermee kennis van het plotseling overlijden van mevr. drs. G. F. M. Casimir Van 1957 tot haar pensionering in 1977 was zij aan onze school verbonden als lerares klassie ke talen. Zij vervulde haar taak steeds met grote blij moedigheid en was. hoewel zij het zelf vaak moeilijk had, velen tot steun. Namens de scholengemeenschap voor V W O. en H.A.V.O. „Christelijk Lyceum" F. E. van Beek, voorzitter A. Luttik, rector Alphen aan den.Rijn, 4 september 1980. Op 31 augustus 1980 is op 61-jarige leeftijd in het volle vertrouwen in zijn Heer van ons heengegaan onze lieve broer en zwager Jakob Willem Pier Ten Boer: G. Havenga-Pier J. W. Havenga Vriezen veen: W J. Feddes-Pier R. Feddes Dit broze mensenleven, verloren in de tijd, zal God een lichaam geven van onvergank'lijkheid. Dan is geheel geschied het woord van den beginne: het doodsrijk zinkt in 't niet; Gods rijk zal overwinnen. Uit Gezang 93. Verdrietig geven wij u kennis van het sterven van Geert van der Meer 21 Augustus 1929 4 September 1980 zijn moeder: G. van der Meer-Stilma zijn kinderen: Tom Kees-Willem Gerben Hans zijn vrouw: J. van der Meer-Schuttel Antaresstraat 1 2402 BN Alphen aan den Rijn. De dienst van Woord en Gebed zal gehoudep worden dinsdag 9 september om 11.00 uur in De Bron, Troubadourweg 2 Alphen aan den Rijn. waarna de begrafenis zal plaats hebben om 12.00 uur op de Oosterbegraafplaats, Ver lengde Aarkade te Alphen aan den Rijn. Gelegenheid tot condoleren voor de dienst van 10.00 tot 10.45 uur, of schriftelijk. Liever geen toespraken geen bloemen. Bestuur en medewerkers van de Vereniging Johannes Stichting en de centra voor zwakzin nigenzorg Hooge Burch en Sterrenberg geven u kennis van het overlijden op 4 september 1980 van de directeur van het Bestuursbureau, de heer G. van der Meer Een goed en getrouw medemens en medewer ker ging van ons heen. Zijn optreden in leven en sterven laat een diepe indruk na. Gedurende bijna 14 jaar genoten wij van zijn uitmuntende gaven van hoofd en hart. Onze ontroering en ons gevoel van een groot gemis vermengen zich met een hartelijk gevoel van meeleven met zijn vrouw en kinderen. 3441 EM Woerden, Oostdam 1 Namens allen, Ir. W. F. Schut Voorzitter. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van de heer G. van der Meer lid van het dagelijks bestuur van onze school Dankbaar zijn wij voor alle werkzaamheden, welke hij sinds 15 december 1976 met inzet, toewijding en trouw voor onze school heeft verricht. Moge God zijn vrouw, zijn moeder en zijn kinderen in hun verdriet nabij zijn. Namens de scholengemeenschap voor V W O. en H.A.V.O. „Christelijk Ly ceum" F. E. van Beek, voorzitter. A. Luttik, rector. Alphen aan den Rijn, 4 september 1980. Heden is in zijn Heer en Heiland ontslapen na een ziekbed van enkele dagen onze jongste broer, zwager en oom Kornelis de Jong op de leeftijd van 55 jaar Psalm 105 3 J. Blanksma-de Jong C. Blanksma Leeuwarden: K. J. de Jong M. de Jong-van Dam Middenmeer: J. J. de Jong T. de Jong-van Dam Veenendaal: E. Scheper S. Scheper-de Jong neven en nichten Leiden, 3 september 1980 Rijn- en Schiekade 121a. Op Zijn tijd nam god tot zich, na een langdurig geduldig gedragen lijden, onze beste vader, grootvader en zoon Cornells Francke internist op de leeftijd van 62 jaar Rotterdam: M. J. G. Francke-Muns Canada: M. Csotar-Francke L. Csotar Frankrijk: C. Narcy-Francke J. M. Narcy Rotterdam: C. L. Francke Utrecht: H. J. Francke en kleinkinderen Den Haag: M. Francke-v d Brugge 3054 CC Rotterdam, 5 september 1980 Ghisebrecht Bokellaan 18 De crematie zal plaatsvinden woensdg 10 sep tember a.s. om 11.50 uur in het crematorium „Hofwijk". Delftweg 230 te Rotterdam-Over- schie. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van het crematorium. TOKIO (Reuter) Het Japanse kabi net heeft overeenstemming bereikt over een plan van acht punten ter bevordering van de economische be drijvigheid. Dit is gisteren in Tokio bekendgemaakt. Tegelijk is het plan gericht op stabilisering van de prijzen en handhaving van een bescheiden groei van de binnenlandse vraag. De maatregelen die de Japanse rege ring wil nemen moeten in het begro tingsjaar tot eind maart 1981 een toeneming van het Japanse bruto na tionaal produkt met 4,8 procent mo gelijk maken. In het afgelopen begro tingsjaar steeg de waarde van alle geproduceerde goederen en diensten met 6,1 procent. Het Japanse economlsch-planbureau liet onlangs weten dat nieuwe econo mische maatregelen nodig waren, omdat anders de groei onder de vier procent zou zakken. Besloten is de uitgaven voor openbare werken in het vierde kwartaal van dit Jaar met dertig procent te verhogen ln vergelij- king met die periode van het vorige Jaar. In het tweede en derde kwartaal van dit Jaar werd minder besteed dan in de overeenkomstigs periode van het vorige jaar doordat de regering de uitgaven strak ln de hand hield. Andere maatregelen, waarover nog geen details bekendgemaakt zijn, houden een versoepeling van het mo netaire beleid in, waarbij scherp op de prijzen, de economische bedrijvig heid in binnen- en buitenland en de internationale monetaire situatie zal worden gelet. Er zullen maatregelen worden genomen om te bereiken dat kleine en middelgrote ondernemin gen over voldoende krediet zullen kunnen beschikken. De bouw van particuliere woningen zal worden aangemoedigd. Overwo gen wordt de woningbouw te stimule ren met geld van de hypotheekbank van de overheid en van particuliere banken. Het lnvesterlnsklimaat in het parti culiere bedrijfsleven zal worden ver beterd. Vooral investeringen in ener giebesparing en de ontwikkeling van alternatieve energiebronnen zullen worden aangemoedigd. In de bekend making van de regering staat dat de verhouding tussen vraag en aanbod op de wereldmarkt voor olie beter is geworden maar dat toch maatregelen nodig zijn om waarborgen te schep pen voor de Japanse energievoorzie ning op langere termijn. Er moet op het verbruik van olie worden bezui nigd, de nationale voorraden moeten worden vergroot en er moet hard wor den gewerkt aan de ontwikkeling van ollevervangende brandstoffen. VISSERIJNIEUWS 31 zi.ou-zu zo. b 1.87-17.97. U s[ >8. tong U 20 IJmuIden. 3070 kg tong. 54 kisten tarbot si 244 kisten kabeljauw. 414 kisten schelf kisten wijting, 551 kisten schol. 133 kisten! 544 kisten haring. 92 kisten diverse Prijzen per kilogram tarbot 21.89-20 20, 19.34-18.75. gr m tong 19 87-1 19.66-18.62. tong I 21.30-19.38, t Per 40 kilogram heek 244-190. tarbot 624-j# 618-336. kabeljauw I 186-162. kabeljauw Qj kabeljauw m 204-124. kabeljauw IV lOtl beljauw V 124-50; schelvis I 130-122. scheln. 82. schelvis m 130-73. schelvis IV «5-37* kreel I 51-29, makreel n 26-05. makreel ij schar 70-28, rode pan II170-114. pan m 87 126-120. schol H 126-106, schol m 100-73.* 67-40. wijting m 112-39. r. poon I 168. ho kreel 24-12 tongschar 252-168. haal 130-1» kreeft 218, bot 24. poontjes 88-31. KW 23] UK 31 3900. UK 141 5100, UK 271 5100. UKl UK 48 10900. UK 129 1400. UK 134 880.1 16700. UK 138 1600. UK 159 2300. UK 205 471 216 4700. UK 233 1900. UK 234 2400, VK VK 19 3000, VD 20 2000, IJM 9 1000. UM II IJM 19 3900. IJM 154 17500. IJM 207 160Q Ooedereeder en zes Texelaars met een besomming van 105 000 gulden en Mn vaartuig RI 388 met 30.200 gulden besons Van onze redactie economie AMSTERDAM Intematio- Müller acht gezamenlijk over leg nodig tussen bedrijven die actief zijn in de klassieke stukgoedoverslag. Er ls over capaciteit in het conventione le stukgoed, zei voorzitter Schenk van de raad van be stuur. De omzetcijfers in de deze sector dalen de laatste tijd. Ooizaak, aldus Schenk, zijn onder meer de steunmaatregelen ln landen als West-Duitsland en Frankrijk waardoor lading naar de eigen ha vens wordt getroKKen. Dat de stuk goedsector in Rotterdam harder te rugliep dan was voorzien, wijt het Intematlo-bestuur aan de samenwer king tussen de reders, het toegeno men gebruik van containers en de havenstakingen. Het stuwadoorsbe- drijf Müller-Thomsen, dat door moe der Internatio-Müller in een „sluimer toestand" is gebracht heeft meer geld nodig dan de ƒ5 miljoen die aan voorzieningen was uitgetrokken. Internatio-MQller verdiende in het eerste halfjaar 8,5 (7,3) miljoen. Dat is weliswaar een verbetering maar minder dan het bestuur een paar maanden geleden nog had verwacht. Ook voor het tweede halfjaar wordt ongeveer 8,5 miljoen aan winst ver wacht waardoor het Jaartotaal zou uitkomen op ca. 17 (was 6,2) mil joen. Het concern had voor de dochter Frans Swarttouw willen overga» een commanditaire vennoot» maar daar is onder druk van d<r dernemingsraad van afgezien. „Nooit kan 't geloof te veel verwachten". In vol vertrouwen op Zijn God is na een moedig gedragen lijden toch nog plotseling van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader en opa Andries Kamphof op de leeftijd van 58 jaar. Wij zijn dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend. J. Kamphof-Meerholz Joke en Joop Fanja Gert en Corrie Janny en Mennoo 4 september 1980 Grotiuslaan 30 2353 BW Leiderdorp De begrafenis zal in stilte plaatsvinden. Daar na zal een dienst van Woord en Gebed gehou den worden dinsdag 9 september a.s. in de „Scheppingskerk", hoek van Poelgeestlaan, Laan van Oudenzorg te Leiderdorp. Aanvang 15.00 uur, waarna gelegenheid is tot condo leren. Thuis liever geen bezoek, geen bloemen. Ingegaan in de vreugde van zijn Heer, onze lieve broer, zwager en oom Andries Kamphof Echtgenoot van Johanna Meerholz. Dedemsvaart: G. Kuiper-Kamphof H. J. Kuiper Enschede: J. Kamphof Vaassen: H. Brand-Kamphof Stadskanaal: A. Wolters-Kamphof J. Wolters Dedemsvaart: R. Poortman-Kamphof B. Poortman Epe: R. Logtenberg-Kamphof H. Logtenberg Heemstede: H. Kamphof J. Kamphof-Haasjes Krabbendijke: J. van Driessen-Kamphof A. H. van Driessen neven en nichten Vriezenveen: P. Smelt-Meerholz J. Smelt Dedemsvaart: J. F. Meerholz G. Meerholz-Jansen 4 september 1980. Niet geheel onverwacht, doch veel te vroeg is van ons weggenomen de heer A. Kamphof R.A. op de leeftijd van 58 jaar. Gedurende 22 jaar heeft hij met zijn gehele persoonlijke inzet, als oudste firmant, leiding gegeven aan de vestiging te Leiden. Wij zullen hem missen. Personeel Walgemoed en Co Register Accountant Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden op 4 september j.l. van onze collega en vriend, de heer A. Kamphof R. A. door ziekte getroffen had hij juist op 1 juli j.l. afscheid genomen als firmant van onze maat schappij na een bijzonder goede samenwer king van vele jaren. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte om het smartelijk verlies te boven te komen. Walgemoed en Co Register Accountant JUWELEN. GOUD •n ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES KnjtMtratf 1». Tel. 023-320481 (bij de Rktderemet). Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Zwolle d.d. 20.8.1980 is wegens gees telijke stoornis onder cu ratele gesteld HENDRIK- JE DE GRAAF, geb. 11.9.1914, verblijvende in de Inrichting voor gees teszwakken 's Heeren Loo-Loze noord, Fokko Kortlanglaan 25, Ermelo. Mr. B. H. Bongers advokaat en prokureur Varsenerpoort 24 7731 DE Ommen. Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Zwolle d.d. 20.8.1980 is wegens gees telijke stoornis onder cu ratele gesteld HENDRIK JAN NOORDMAN, geb. 26.7.1954, verblijvende in de inrichting voor gees teszwakken 's Heeren Loo-Lozenoord, Fokko Kortlanglaan 25, Ermelo. Mr. B. H. Bongers advokaat en prokureur Varsenerpoort 24 7731 DE Ommen. AUTO GEZOCHT? KIJK IN DE MINI-ADVERTENTIES AUTO TE KOOP? PLAATS EEN MINI-ADVERTENTIE. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De leden van de bouw bonden FNV en CNV zijn akkoord gegaan met de nieuwe CAO voor de houthandel. Het is het eerste akkoord op het tenreln van de hout- en bouw bonden. Bestuurder P. Onderdljk van de CNV-bond zei gisteren dat er „ge zien de economische omstandighe den een goede CAO is afgesloten". Het akkoord houdt in, dat de regeling voor vervroegd uittreden ook gaat gelden voor werknemers van 62 jaar (was 63 Jaar en ouder) en dat het uitkeringspercentage ingevolge deze VUT-regellng wordt opgetrokken van tachtig naar 85 procent van het laatst verdiende loon. Verder wordt op 1 januari 1981 de automatische prijscompensatie her steld. Dan zal ook de 26 gulden-toe slag van de loonmaatregel in de loon- klassen worden verwerkt. Bovendien ls overeengekomen dat er een nieuwe loonklasse wordt Ingevoerd met een hoger uurloon dan in de bestaande. Het totaal aantal vakantiedagen komt in 1982 op 24, twee meer dan nu. Oudere werknemers krijgen extra vrije dagen en verschillende toesla gen zullen per 1 januari 1981 met gemiddeld vijf procent omhoog gaan. De achterban van de werkgeversor ganisatie moet het onderhandelings resultaat nog goedkeuren. EDE (ANP) Ondanks het feil het Edese Julianaziekenhuis met ernstig ruimteprobleem kampt, s er al een Jaar jaar lang twee zalen een totale oppervlakte van bijna zend vlerkante meter leeg. De 2 maken deel uit van een nieuwbi complex dat vorig jaar gedeelti gereed ls gekomen. Het zieken wachten echter al twaalf maande de noodzakelijke vergunning on zaak af te bouwen en in te rlchtet moet op uw beurt wachten" I algemeen directeur drs A. van Vb Den Haag te horen. Inmiddels heeft hij al 28.000 bouwrente naar de bank gebn moeten sommige artsen in zijn kenhuis letterlijk met de rugga gen elkaar werken, hetgeen vol Van Vliet al tot de nodige ruzie irritaties heeft geleid. Om de resterende drie miljoen g voor het afbouwen te kunnen le eist de bank eerst een vergun een Rijksgarantie. Een deel vai| nieuwbouw, met daarin de open kamers, is inmiddels in gebruik n men maar de zalen staan nog sta in de „ruwbouw" en zijn onbruikbj De totale uitbreiding vergt om zeven miljoen gulden. EEN MINI-ADVERTENTIE STAAT GELIJK IN HET PAROOL. IN TROUW EN IN DE VOLKSKRANT. AMSTERDAM De nettowinst van Heineken is in de eerste zes maanden van dit Jaar gedaald van 62,7 mil joen tot 30,3 miljoen. De totale om zet steeg ln het eerste halfjaar van 1419,6 miljoen tot 1483,6 miljoen. De aanmerkelijke achteruitgang van de nettowinst is onder meer het ge volg van het feit dat de verschepin gen naar Amerika met meer dan 20 procent daalden, ondanks de omstan digheid dat op consumentenniveau de afzet nagenoeg gelijk bleef aan die van de eerste helft van 1979. Deh rentestand alsmede de moeilijke! nomische omstandigheden in g: delen van Amerika was voor dc b delskanalen aanleiding om de voo den aanmerkelijk ln te krimpen Wat betreft de Europese mark wijst Heineken op de slechte w somstandigheden gedurende een langrijk deel van de verslagperio waardoor onvoldoende groei kom den geboekt om de gestegen kos op te vangen. Ook zijn de gedli leerdverkopen, waarvoor Nederli de belangrijkste markt is. duide achtergebleven door de accijnsva ging per 1 januari. „Ik geloof de vergeving der zonden, de weder opstanding des vleses en een eeuwig leven". Heden is in Zijn Heere en Heiland ontslapen onze lieve, zorgzame vader, grootvader, broer en zwager Adriaan Marinus Douw weduwnaar van Aafje Gille in de gezegende ouderdom van 88 jaar. Utrecht: D. Douw Oegstgeest: N. A. van Deursen-Douw Jan Adriaan Marinus Aafke Maartje Schiedam, 4 september 1980 Huize „De Harg", Hargplein 100. Corr. adres Obbinklaan 30, 3571 NG Utrecht Vader ligt opgebaard in de rouwkamer van Huize „De Harg". Gelegenheid tot bezoek en condoléance aldaar, zaterdag 6 september van 20.00-20.30 uur. Maandag 8 september wordt er om 13.30 uur een samenkomst gehouden in Huize „De Harg", waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Laan van Spie- ringshoek te Schiedam, om 14.30 uur. Ook na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Geen bloemen. Voor de vele blijken van medeleven mij betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man Antoon Luijt betuig ik mijn hartelijke dank. A. Luijt-Vreeken Badhoevedorp, september 1980 Franklinstraat 15 Uw meeleven tijdens de ziekte en na het plotseï overlijden van mijn zorgvuldige en lieve man, at lieve vader en blijde opa Willem van Buuren mochten we als een zegen ervaren, te midden 1 onze zorg en ons verdriet. We zeggen U hartelijk dank hiervoor. A. van Buuren-Diemer kinderen en kleinkinderen GRONINGEN, september 1980 Joh. 1125 en Enige kennisgeving. Allen die hun medeleven hebben betuigd bij overlijden van onze lieve zuster, schoonzuster tante Trijntje van der Laan weduwe van Jan Bosscha willen we langs deze weg hartelijk dank zeggen] Uit aller naam: J. de Vries-Bosscm „Sickenga-oord" Wolvega. DANKBETUIGING Allen die op enigerlei wijze blijk hebben gegeven 1| hun medeleven na het plotseling overlijden van if lieve man, onze zorgzame vader, opa, broer i zwager Jacob Jan van Dijk willen wij hiermede daarvoor oprecht dank zegge J. S. van Dijk-Faasse en kinderen Binnenweg 16, Sommelsdiik. De vele bewijzen van vriendschap' en medelev tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn li zoon Louis Mol hebben mij zeer getroffen. Al de uitingen van deelneming, de bloemen, 4 persoonlijk schrijven en uw aanwezigheid bijj begrafenis waren voor mij een grote troost. HiervJ betuig ik u mijn welgemeende dank. Amsterdam, 6 september 1980 R. G. F. Mol-VeldhJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14