Leiderdorp wil recreatie tussen rijksweg en Doeshaven Eigenaar van Palace Hotel komt met nieuwbouwplan de Sta 941041 iCNV^j Agenda 1395.- V\fektandscommissie I BEL DE BOND I WAAR JE STEM WORDT j GEHOORD Gebied eerst nodig voor puinstort en zandwinning 'Minder stoplichten in Den Haag nodig' Noordwijk blij met schets Voorhoutfestival in Den Haag Vrouw overreden Twee Nederlanders overvallen en beroofd in Libanon Olielozing op zee pas na volgend jaar op te sporen Voogd (PvdA) niet terug in Kamer GOK** part-time verpleegkundigen Gemeente 's-Gravenhage I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I WORD LID, 030. Machineschrijven en stenografie VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1980 REGIO DEN HAAG 4 TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Er komt een regionaal recreatiege bied tussen de rijksweg Am sterdam-Rotterdam en het riviertje De Does in Leider dorp. Wethouder Meerburg (ruimtelijke ordening) heeft een viertal inrichtingsplan nen voor het gebied gepre senteerd. waarin de water sport een voorname plaats inneemt. De nog summiere schetsen zijn in de gemeen teraad gunstig ontvangen. Het terrein kan pas voor de recrea tie worden ingericht, nadat het is gebruikt voor puinstort. Aan een dumpplaats voor bouwafval be staat een grote behoefte. Het is nog niet bekend welke omvang de puin stort krijgt en daarom kan nog niet s gezegd worden over de aanvang van de aanleg van het recreatiege bied Behalve de winst uit de puinstort, kunnen ook de opbrengsten uit de zandwinningswerken, die in het ge beid plaats gaan vinden, gebruikt worden om de inrichting tot recrea tiegebied te betalen. Het gemeente bestuur hoopt de financiering rond te krijgen met subsidies van CRM en Staatsbosbeheer De Doeshaven, de overvolle jacht haven voor pleziervaartuigen, staat centraal in de vier inrichtingsplan nen. die door een Rotterdams stede bouwkundig bureau zijn opgesteld. In het minst vergaande plan is niet voorzien in een vergroting van de De Doeshaven (rechts) met veel van het gebied, dat voor de recreatie wordt ingericht. jachthaven, hoewel dit hard nodig is. De gemeenteraad is daarom met dit iedee niet tevreden. De drie overige inrichtingsmodellen gaan uit van een fikse uitbreiding van de jachthaven, die mogelijk wordt gemaakt door de zandwin ning. Gekoppeld aan de jachthaven kan een recreatiepias worden aan gelegd voor de zwemsport. In alle plannen zit de aanleg van een buurtpark voor de Oranjewijk op genomen. op de plaats van de voor malige rioolwaterzuiveringsinstal latie. Verder wordt gespeeld met de ge dachte naast de uitgebreide jacht haven en de recreatiepias een klein bos te planten voor de extensieve recreatie. Aan de rand van dit bos is plaats voor „een terras aan het wa ter" met een horecagelegenheid en een golfbaan. In het meest vergaande plan wordt een verbreding voorgesteld van de Dwarswetering, één van de zijri viertjes van Dp Does. Met de verbre ding kan meer ruimte worden gebo den aan de pleziervaart. Langs de Dwarswetering is bovendien de aanleg van een kleine camping ge dacht. Tenslotte is het volgens het gemeentebestuur nodig één of meer ontsluitingswegen aan te leggen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Echte Nederlandse Fietsersbond (ENFB) dringt er bij het gemeentebestuur van Den Haag op aan stoplichtinstallaties af te breken waar die niet werkelijk nodig zijn. Het verwijderen van stoplichten moet wel gepaard gaan met het op nieuw inrichten van het wegdek van een kruispunt. De ENFB stelt dat „naarmate er meer en modernere verkeerslichten in Den Haag zijn bijgekomen, hèt er voor de fietsers steeds ellendiger op is geworden". De fietsersbond klaagt over de te korte tijden waarin groen licht voor wielrijders wordt gegeven, sléchte opstelstroken en onnodige verboden om af te slaan. In een brief aan de raad wordt bovendien aange drongen op het instellen van groene golven voor fietsers. iii'i-iiTT fwfirrrTF lULDumAiiifirTrr j Het Palace Hotel in Noordwijk dat sinds de brand in 1978 geblakerd aan de Wilhelminaboulevard staat. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK Een schetsplan van het architectenbureau Le Grand en Seis voor nieuwbouw op de plaats waar nu de ruïnes staan van het afgebrande Palace Hotel, is goed geval len bij het gemeentebestuur van Noordwijk. mingsplan „Kern Noordwijk aan Zee", laat een gebouw van vijf etages zien. Op de begane grond zijn horeca gelegenheden geprojecteerd. Dit is overigens niet zo verbazingwekkend, omdat de vorige eigenaar Heeze dit bij de verkoop aan Van der Putte heeft vastgelegd en deze eis nadruk kelijk staat vermeld in het bestem mingsplan. De overige verdiepingen zullen ap partementen bevatten. Na de derde verdieping krijgl het gebouw gevari- Het zwartgeblakerde gebouw op de zuidhoek van de Wilhelmina boule vard is al twee jaar een doorn in het oog van het gemeentebestuur. Het moest echter met de armen over el kaar afwachten tot de eigenaar van het hotel, de Amsterdamse Exploita tiemaatschappij Van der Putte, tot sloop over wil gaan. Het college kan slechts ingrijpen wanneer er gevaar voor instorting bestaat, en in die staat verkeert het voormalige hotel tot op de dag van vandaag nog niet. Met de indiening van het schetsplan door het architectenbureau namens de eigenaar Van der Putte lijkt er aan de impasse een einde te komen. Het plan, dat geheel past in het bestem- eerde hoogte, waardoor het een min der massale aanblik krijgt en aan sluit bij de overige (nieuwe) bebou wing aan de Wilhelminaboulevard. Zowel wat de hoogte als wat de bouw wijze betreft voldoet het schetsplan aan de voorwaarden die in het mo menteel van kracht zijnde bestem mingsplan voorgeschreven worden. Toch doemen er nog een aantal hin dernissen op voor er werkelijk met de nieuwbouw begonnen kan worden. Een nieuw bestemmingsplan voor het deelgebied „Noord-Boulevard" moet nog door de gemeenteraad. De moge lijkheid is zeker niet uit te sluiten dat daar door burgers protest tegen wordt aangetekend, evenals dat het geval kan zijn als het definitiéve bouwplan wordt ingediend. ADVERTENTIE DEN HAAG Twee podia en een theatertent staan zaterdag op het Lange Voorhout opge steld tussen de kraampjes van een theatermarkt, een informa tiemarkt. een sportmarkt en een boekenmarkt. Rond twaalf uur barst voor de achtste achtereenvolgende maat het Voorhout-festival los. Het Residentie Orkest speelt tussen 14.00 en 15.00 uur in de hal van de Koninklijke Schouwburg, de Haagse Comedie speelt al net zo gratis en in het zelfde theater het stuk „Stijloefeningen <13.00 en 15.00 uur) Artiesten en groepen op het Voorhout zijn ondermeer de Dogtroep. het Vrijtheater, Pssstt, Herman Finkers. de Nieuwe Comedie. Lex Goudsmit. Frans Halsema. Sidi Bou Said en the Golden Haigs INTERIEUKVERZOR Zonnige combinatie van massief grenen enexclusieve weefstof. Mei uitgekiend zitcomfort, dankzii de verhoogde rug. Wéér zo'n buitenkansje van De Stam! (Ook fauteuils leverbaar.) Zitgroep Stavangcr 3-zitsbank 2-zitsbank Den Haag,Grote Markt 16,Tel. (070) 46 95 40 L DEN HAAG (ANP) Een 75-jarige vrouw uit Den Haag is gisteren in de loop van de middag in het ziekenhuis overleden aan verwondingen die zij eerder op de dag had opgelopen toen zij onder de auto van haar 79-jarige echtgenoot terecht was gekomen. De inleiding tot het incident was het plan van het bejaarde echtpaar de verbogen achterbumper van hun au to met behulp van een paaltje recht te buigen. De man wilde achteruit tegen het paaltje aanrijden. Zijn vrouw gaf achter de wagen aanwij zingen. Volgens de Haagse politie is de man toen waarschijnlijk te snel achteruit gereden, waardoor de vrouw werd overreden. Er moest een brandweer wagen aan te pas komen om de vrouw onder de auto vandaan te halen. DEN HAAG (ANP) Twee Neder landse soldaten zijn gisternacht in de omgeving van het Zuidlibanese dorp je Yatar in een hinderlaag gevallen en van hun uitrusting beroofd Beide militairen bleven ongedeerd. Het was gisteren niet bekend tot welke groe pering de drie gewapende overvallers behoren. De twee soldaten, die die nen bij de A-compagnie van het Ne derlandse VN-bataljon, liepen even buiten Yatar in een hinderlaag, waar bij schoten over hen heen werden afgevuurd. Zij werden ontwapend, vastgebonden en geblinddoekt. De overvallers werden echter verrast door een in de omgeving afgeschoten lichtfakkel en gingen er vandoor met de wapens twee uzi-pistoolmitrail- leurs en munitie. De twee soldaten wisten zich te bevrijden en keerden ongedeerd terug op de commando post. DEN HAAG (ANP) Olielozingen op de Noordzee zullen pas na volgend jaar traceerbaar worden naar het be trokken schip. Het onderzoek dat naar deze prolematiek in gang is ge zet zal namelijk pas na 1981 vruchten gaan afwepen. Dit antwoorden de ministers Tuijn- man (verkeer en waterstaat), Garde nier (CRM) en De Ruiter (justitie) op vragen uit de Tweede Kamer. Theoretisch is het mogeijk merkstof- fen in olie aan te brengen, op basis van fijn verdeelde metalen in poeder- vorm. De landen aan de Oostzee pro beren dit identificatiesysteem in de praktijk te toetsen in de Oostzee. DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid voor de PvdA Joop Voogd heeft besloten om zich niet herkies baar te stellen voor een nieuwe ter mijn van vier jaar. Voogd, die acht tien jaar lid van de Tweede Kamer is geweest, wordt volgend jaar 65. Hij meent dat de fakkel nu overgedragen moet worden aan een jongere volks vertegenwoordiger Na Den Uyl is Voogd het Kamerlid van de PvdA met de meeste dienstjaren. De Tweede-Kamerleden van de PvdA H. Keuning, K. Kolthoff, S. Lange- dijk-de Jong en het Eerste-Kamerlid G. W. Kolthoff. eveneens van de PvdA, stellen zich evenmin beschik baar voor herverkiezing. DE GEMEENTELIJKE DIENST VERPLEGING EN VERZORGING De Gemeentelijke Dienst Verpleging en Verzorging heeft plaatsingsmogf lijkheden voor die voorshands geplaatst zullen worden in het psychogeria trisch verpleeghuis "Zwedenburg". gelegen m de wijk Maria- hoeve. Een collegiale samenwerking tussen alle medewerkers is een voorwaarde voor een optimale zorg aan de patiènten. Het part-time dienstrooster (met dag-, avond-, nacht- en weekenddiensten) luidt: a) 3 dagen 24 uur per week of b) 4 dagen 32 uur per week Vereisten: - het Staatsdiploma Ziekenverpleging B of AB; - ervaring/belangstelling in het werk met psychogeriatrische patiënten; - maximale leeftijd 45 jaar Voor de functie geiden: - een salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, volgens Rijksregeling; - rechtspositieregelingen die van toepassing zijn bij de gemeente 's-GRavenhage. Nadere informatie is te verkrijgen bij: De heer C. Vallenduuk, directeur van genoemd verpleeghuis, Zwedenburg 99 te 's-Gravenhage. Tel 070-83.87.07 Schriftelijke sollicitaties - binnen 14 dagen na het verschij- nen van deze advertentie onder vermelding van GDW 047- r( te richten aan de Directeur van de'Gemeentelijke Dienst l - Verpleging en Verzorging. Hengelolaan 179.2545 JG 's-Gravenhage. Tjv - De Welstandscommissie vergadert op donderdag 11 september 1980 om 13.30 uur, kamer 102 in het gebouw van Bouw- en Woningtoezicht, Mau- ritskade 9 (bereikbaar met de tramlijnen 7 en 8 en buslijnen 4.5 en 22). De agenda vermeldt: Gelegenheid tot gebruik maken van spreekrecht. Notulen vergadering d.d. 4 september 1980. Woningbouw aan de Amsterdamse Veerkade 39- 43. Bouw van een eengezinshuis aan de Vïoleriweg ongenummerd, tegenover nr. 13. en verder plannen voor de percelen: Zeestraat 56A, Venestraat 14, Grote Markt 22, Plein 1813 nr 4. Denneweg 16A, Noordwal 3-12/Toren- straat 133-157/Pieterstraat 7-37, Bezuidenhoutse- weg 80, Ootmarsumstraat t.p.v. 5 en 7. Zeekant 18 t/m 20 - Vuurbakenstraat 127 t/m 137, Van Bra- kelstraat 99-101, Van Mojalenlaan 2, Schuytstraat 121, Zieken 157, Van Hoytemastraat75, Wijndaeler- weg ongenummerd, Regentesselaan 67, 't Hoen- straat 1Pauline de Haan Manifargespad nabij nr.20. De ontwerpen liggen ter inzage bij de secretaris (Mauritskade 9, kamer 109) van maandag't/m woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekrecht De behandeling van.de bouwplannen geschiedt niet in het openbaar. Wanneer U echter iets wilt zeggen naar aanleiding van een van de onderwer pen bestaat hiervoor gelegenheid in het openbare gedeelte van de vergadering, tussen 13.30 en 14.00 uur. U kunt zich daarvoor opgeven tot uiter lijk donderdag 11 september 1980, 10.30 uur. bij de secretaris, tel. 469590, toestel 217, b.g g. toestel 145, onder vermelding van Uw naam en instelling namens welke U spreekt, Uw adres en het agenda punt. Het aantal personen dat hiervan gebruik kan maken bedraagt maximaal 6. De spreektijd be- Langs déze weg nodigen wij U uit tot het bijwonen van een speciale dienst uitgaande van de Unie van Baptisten Gemeenten. Deze dienst wordt gehouden in de Adventskerk aan de Julianalaan 3 te Zoetermeer (dorp) en de aanvangstijd is half vijf 's-middags (zaal open om 4 uur). Medewerking wordt verleend door het zangkoor „Gode zij ons lied" uit Den Haag o.l.v. dirigent F. M. de Jong. Spreker is Ds. A. Visscher. De toegang is vrij en u bent van harte welkom! Voor. inlichtingen o.a over kinderopvang tijdens dienst kunt u bellen of schrijven naar: P. Keijnemans. Lemelerberg 43 2716 GJ Zoetermeer tel. 212769 B SAMEN OP DE GOEDE WEG I (-^Christelijk Nationaal Vakverbondy^) De gemeentelijke dag- en avondscholen gemeenschap voor h.a.v.o., m.a.v.o. en m.e.a.o. biedt u de mogelijkheid om tegen een gering lesgeld een opleiding te volgen in machineschrijven en/of stenografie. Er zijn zowel dag- als avondopleidingen. De mogelijkheid bestaat om vóór het af rondend examen, tussentijds - b.v. na 3 of 5 maanden - reeds een diploma te beha len. L^sgebouwen (onder vöörbehoud): Coper- nicusstraat 159, Hengelolaan 1065, Van Heutszstraat 12, Bresterstraat 7 en Wal deck Pyrmontkade 5. Inlichtingen en inschrijving bij de admini straties van; - de dag- en avondscholengemeenschap, Boylestraat 20. tel.: 64.31 74 en 64.45.85. - de Centrale Schoot voor machineschrij ven en stenografie, Copernicusstraat 159 teL 63.08.21. Gemeente 's-Gravenhage DE COMMISSIE VOO ALGEMENE BESTUURLIJKE AANGELEGENHEDEI vergadert op woensdag 10 september i 13.30 uur in het gebouw Javastraat 26 over volgende punten:_ brief over de procedure van de begrotirv behandeling met concept-leidraad voor de i handeling van de ontwerp-begrotingen 1981 overleg over de ontwerp-begroting 1981 de ontwerp-meerjarenbegroting 1981-1984. DE COMMISSIE VOO KUNSTZAKEN vergadert op donderdag 11 september t 14.00 uur in het gebouw Javastraat 26 over volgende punten: ingekomen stukken en mededelingen opheffing Haagse Culturele Raad subsidie Stichting Entree i.o. nota „Zicht op stadsgezicht en monument ontwerp-meerjarenbegroting 1981-84 i ontwerp-gemeentebegroting 1981 sector kuni aangelegenheden. Indien u over een of meer agendapunten me wilt weten, kunt u de volledige tekst van i te behandelen stukken inzien in het Gemee telijk Informatiecentrum aan de Groenmai (geopend op maandag van 11.00 uur tot 17\ uur. van dinsdag tot en met vrijdag van 09J 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur 16.00 uur). De stukken zijn bovendien togen betaling vi de kosten verkrijgbaar in het Stadhuis, Burg meester De Monchyplein 14. bij de afdellt Interne Zaken, kamer 2023, telefoon 62 412 toestel 2198. Desgewenst kunt u over een agendapunt 1> woord voeren gedurende in principe ten hop ste vijf minuten. U dient dit dan direct vrij de aanvang van de vergadering kenbaar I maken aan de Secretaris van de Commisi of telefonisch uiterlijk één dag voor de n gadering bij het secretariaat te melden (tel toon 62 41 21 Cie. ABA toestel 2038, Cie. I toestel 2304). U krijgt hiertoe de gelegenheid in beginS direct vóórdat het desbetreffende agendapul door de voorzitter aan de orde wordt geitel JEUGD- AVOND In het Capitol Evangelie Centrum Lóosduinsekade 222 a.s. zaterdag 8 u.n.m. het zangduo Frans Daromes en Sandra Sanger. Zr. Johanna en Ev. S. Damaris Toegang vrij!

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6