Balkema biedt gemeente voor van zwendel bijna elf miljoen huizen aan met caravans 'Haagse taxicentrale kan vraag niet beantwoorden' Van der Luit 139.- 49.- Lijst van 150 panden verspreid over Den Haag Man verdacht Gemeentelijk HTT-bestuurder Joon: Grote buit bij twee inbraken Onderwijsbond légt als reactie op plan Pais overleg stil Inspraak over Forumgebied Gemeente -• - 's-Gravenhage KORT Begrafenissen-Crematies Transporten NIEUWE NAJAARSMODE, VOORDELIGER DAN OOIT! IimmmL WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET H ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers pEN HAAG De grote Haagse makelaar Balkema heeft een kleine 150 panden, verspreid óver de stad> te koop aangeboden aan de gemeente. Balkema biedt de huurwoningen en enkele winkel- en kantoorpanden aan voor een bedrag van totaal 10.860 000 gulden. Een deel van de woningen ligt in stadsvernieuwingswijken. Daar naast worden er nieuwere huurwonin gen aangeboden, zoals aan het De nenburg. Het aanbod is gedaan in een brief aan wethouder Vink van volks huisvesting. Op het stadhuis is nog niet gereageerd op het aanbod, de stukken waarin het pakket woningen staan vermeld-zijn door volkshuisves ting doorgestuurd naar wethouder Hardon van ruimtelijke ordening en stadsvernieuwing, die verantwoorde lijk is voor het aankoopbeleid. Balkema schrijft dat veel van de aan geboden kantoor- en winkelpanden door de gemeente zouden kunnen worden omgebouwd tot woningen, bij voorbeeld voor kleine huishoudens Daarnaast acht hij het mogelijk dat enkele grotere panden in gebruik worden genomen door sociaal- cultu rele of maatschappelijke instellingen. Slopers zijn begonnen met het neerhalen van het vroeger zo vermaarde Haagse restaurant Den Hout. Het bouwwerk aan de Bezuidenhoutseweg wijkt voor een filiaal van een nabij gelegen bank. Deze sloop maakt deel uit van een veel groter sloop- en bouwplan voor het bouwblok tussen de Bezuidenhoutseweg en de Oranje Buitensingel. Er zijn plannen bij de gemeente ingediend voor ie bouw van kantoren en woningen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Doordat de gemeente te weinig taxivergunnin gen verstrekt om aan de vraag te voldoen en de bedrijfsvoe ring van de Haagse Taxi- en Telefooncentrale (HTT) nog niet optimaal functioneert, is er in Den Haag sprake van een min of meer chaotische situatie. Dit zijn de belangrijkste uitspraken die de gemeentelijk vertegenwoordi ger in het bestuur van de HTT, drs. B. t Joon. in een onlangs gepubliceerde notitie doet. Joop stelt dat in de ze ventiger jaren toen het slecht ging in de taxiwereld de grote bedrijven hun vergunningen aan parüculieren hebben overgedaan om zo het hoofd boven water te houden. Deze overi gens legale overheveling heeft achter wel tot gevolg gehad dat de taxi's minder service kunnen verlenen Immers, een taxichauffeur werkt acht uur per dag. In grotere bedrijven wordt een wagen globaal vierentwin tig uur ingezet met drie chauffeurs per dag. Dit betekent een afname van vijftig tot zevenUg procent. De toe stand is volgens Joon de laatste tijd weer wat recht getrokken doordat men is gaan werken met zogenaamde maatschappen, waarin meerdere chauffeurs met één taxi rijden. De afname blijft een feit. doordat er rela tief minder taxi's op de weg zijn. Dit komt volgens Joons redenering door veranderingen op de vervoers DEN HAAG (ANP) - Bij twee inbra ken in woningen in Den Haag Ls maandag voor 133.000 gulden aan sie raden. antiek en geld verdwenen Midden op de dag werd uit een etage woning aan de Valkenboslaan. na het forceren van het voordeurslot, voor 75.000 gulden aan sieraden, munten en antieke vazen weggenomen 's Avonds werd uit een woning achter »*en winkel in de Appelstraat voor 50 000 gulden aan gouden sieraden en een bedrag van 8000 gulden gestolen De winkelruit was ingeslagen en alles overhoop gehaald De politie heeft nog geen spoor van de daders markt. Het wordt steeds minder aan trekkelijk om met eigen auto de bin nenstad in te gaan. zodat naast het openbaar vervoer, de fiets, ook de taxi zich meer en meer in de belang stelling mag verheugen. Vandaar dat Joon pleit voor meer vergunningen om aan de toegenomen vraag te vol doen Concurrentie Joon buigt zich in zijn notitie ook over de merkwaardige situatie dat er in de omringende gemeenten Rijs wijk en Voorburg taxicentrales-zijn die werken vpigens de verordening van de eig^n gemeente. Dit omdat naar de mening van Joon het taxiver voer niet grensgebonden is. Hij staat dan ook voor dat dit één vervoersge bied wordt. De gemeentelijk vertegenwoordiger bij de HTT vindt dit te meer daar er een situatie van valse concurrentie is ontstaan Het vergunningenstelsel van Rijswijk en Voorburg is vastge steld naar aanleiding van de bevol- Iklngsomvang en het aantal gereden kilometers. De laatste verfijning is in Rijswijk zo toegepast dat in de prak tijk de Haagse ondernemer tweemaal zoveel kilometers moet maken als de Rijswijkse collega's. Dit heeft in Rijs wijk geleid tot belangrijke groei van het aantal vergunningen. Joon vindt nu om de situatie weer gezond te maken dat de randgemeen ten hun verordeningen aanpassen aan de Haagse. Als voordeel voor de Voorburgse en Rijswijkse taxibedrij ven geeft Joon aan dat zij dan ook op de Haagse standplaatsen mogen staan. Vermenging Positief is Joon in zijn notitie als het gaat om de verbetering van de orga nisatie binnen de HTT. hoewel de financiële toestand van de centrale nog altijd niet gezond te noemen is De vermenging van functies binnen het bedrijf is goeddeels opgeheven maar de nieuwe structuur heeft nog nauwelijks de kans gehad om zich te bewijzen. De bonden bijvoorbeeld hebben te kennén gegeven dat zij in dit stadium er nog geen behoefte aan hebben om zitting te nemen in het bestuur. Verder schrijft Joon in zijn notitie er voor te zijn dat er tussen de gemeente en de HTT meerjarenafspraken ge maakt worden om de laatse financië le verplichtingen ten lange leste te kunnen voldoen. Daarbij vindt Joon dat de gemeentelijk gedelegeerde (dat is hij dus zelf) uit de kring van de gemeenteraad geselecteerd moet worden. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse recherche heeft maandag de 32-jarige eigenaar van de firma Sunli- ne Holiday System in Amsterdam aangehouden op verdenking van op lichting. Dit heeft de Amsterdamse politie gisteren meegedeeld De man kocht volgens de politie in Engeland stacaravans, die hij niet of slechts gedeeltelijk betaalde De Engelse ca ravanfabrikant is hierdoor voor een bedrag van ongeveer één miljoen gul den benadeeld. De verdachte verkocht de caravans vervolgens aan Nederlanders met een plaats op campings in Zuid-Frankrijk en België. Hij inde van de kopers de pachtgelden voor de plaatsen en de invoerrechten voor de caravans. Te vens zou hij zorgen voor de verhuur in de periode dat de eigenaars er geen gebruik van maakten De man be taalde de pachtgelden niet of gedeel telijk aan de campinghouders en van de huuropbrengst van hun caravans zagen de bezitters helemaal niets te rug. Omdat ook de invoerrechten niet of slechts gedeeltelijk aan de Franse staat werden betaald, heeft die be slag gelegd op de caravans in Zuid Frankrijk. Volgens de politie wordt het aantal gedupeerde Nederlanders geschat op vierhonderd AMSTERDAM (ANP) - De algeme tie bond van onderwijzend personeel (ABOP) heeft gisteravond het rechts positionele overleg met minister Pais van onderwijs geheel stilgelegd. Dit besluit vormt een eerste reactie op de voorgenomen bezuinigingen van de miister op de salarissen van de onder wijsgevenden. De onderwijsbond vindt dat minister Pais zelf met zijn plannen de bodem onder het overleg heeft weggeslagen Vanouds zijn de salarissen van de onderwijsgevenden direct gekoppeld aan de ambtenarensalarissen volgens het principe van ..gelijktijdig en evenredig". Minister Pais wijkt daar nu plotseling vanaf en probeert over de rug van de onderwijsgevende heen de politieke problemen van het kabi net op te lossen, aldus een woordvoer der. De minister maakt zich daarmee schuldig aan onverantwoordelijk pa niekvoetbal. Daar komt nog bij dat de minister ondertussen totaal geen zorg toont voor de kwaliteit van het onderwijs en voor de werkgelegen heid in het onderwijs. Dit betekent dat. bovenop deze voorgenomen be zuinigingen op de salarissen van de onderwijsgevenden er binnen een jaar ook nog eens duizenden onder wijsgevenden werkeloos zullen wor den. terwijl het onderwijs deze men sen broodnodig heeft, aldus een woordvoerder De onderwijsbond die onlangs met een grootscheepse manifestatie in Den Haag de aandacht richtte op deze noden in ons onderwijs, bereidt nu intern verdere reacties voor. Meer regionieuws op pagina 10 Drie Nederlandse arctiiteclen, ir. H. Hertzberger, W.G. Quist HBO en prol. ir. C.J.M. Weeber, hebben in opdracht van de gemeente 's-Gravenhage, een studie gemaakt van de mogelijkheden voor verdere bebouwing van hel gebied tyssen het Station Den Haag Centraal en het Spui, het zg. Forum gebied. Voor dit gebied, dat op het complex ministeriegebouwen nu 'vrij -. wel braak ligt, zullen plannen moeten worden gemaakt voor zowel de bouw van woningen, als kantoren, als sociaal-culturele voorzieningen. Wat het laatste betreft gaat het onder meer om een muziekcentrum (corifcert zaal) en de hoofdvestiging van de Centrale Openbare Bibliotheek Verdere invulling De bedoeling van deze meervoudige studieopdracht is, het gemeente bestuur in staat te stellen beslissingen te nemen over de verdere invulling van dit gebied. Openbare'vergadering Voordat het zover is zullen de studieresultaten worden gepresenteerd en toegelicht aan de gemeenteraad. Dit gebeurt in een openbare vergadering op maandagavond 8 september te '19.00 uur in de raadszaal aan de Groenmarkt. Schriftelijke reacties Tevens is er in dit stadium van discussie over de studieresultaten voor iedereen gelegenheid schriftelijk reactie Ie geven tol 15 september. Deze reacties zullen worden betrokken bij de formele behandeling door de Fjaadscommissie voor Ruimtelijke Ordening en Stadsvernieuwing óp 15 oktober en door de gemeenteraad op 27 oktober. In verband hiermee kunnen de stukken die hierop betrekking hebben worden ingezien in hel Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt 7, geopend op werk- dagen en op zaterdag van tien tot vier uur In het Informatiecentrum is tevens een expositie ingericht en een folder verkrijgbaar, die in kort bestek een overzicht van de studies geven Schriftelijke reacties kunnen, tot 15 september, worden ingediend bij: College van Burgemeester en Wethouders, gemeente 's-Gravenhage, afd. Ruimteli|ke Ordening en Stadsvernieuwing. Burgemeester de Monchy- plein 14,2585 BD 's-Gravenhage ,1 NATUURPAD Er is een nieuwe wandelroute uitgezet op het land goed Meijendal, in de duinen tussen Wassenaar en Scheveningen. Het nieuwe natuurpad is te herkennen aan gele naambordjes en blijft zeker uitstaan tot en met 26 september. In bezoekercentrum Meijendal en het het gemeentelijk informatiecentrum aan de Groenmarkt in Den Haag is een boekje over de bijzonderheden langs het pad te koop 1,25) HEEMPARK Het heempark Madestein in Den Haag gaat dit sei zoen nog één keer open. Vanavond om zeven uur begint er een rondlei ding. Het vertrekpunt is de kander- boerderij Bijdorp Zaterdagmorgen het park tussen 10.00 en 12.Q0 uur vi toegankelijk. Het park is dan te ben ken via de ingang aan de Loosduini hoofdstraat, naast de politiepost. STRANDLOOP De atletiekv! eniging Rijnsoever organiseert va avond een strandloop bij Katwijk, start is om 19.30 bij het kantoor vi de WV. Inschrijfgeld 3.50 ADVERTENTIE In het rouwccntrum is gelegenheid loi opbaring in on/e aula's. Koffiekamer beschikbaar Ruime parkeergelegenheid WiHem de /wHperlaan I""ii f'.»\lhus 4 AK leiden. lVlctikrtf cri-14 Velours stretch pantalon in manne. groen, bordeaux, bruin en zwart Mt. 36 t/m 46 Corduroy stretch pantalon in grijs, zwart, manne. brum en petrol blue. Mt. 36 t/m 48 FOTO RECHTS. Fluwelen blazer in zwart marine en grijs. Mt. 34 t/m 50 Polyester/katoenen over hemdblouse in diverse kleuren. Mt. 38 t/m 48 Flesje van gebreide astrakan Kleuren o.a. grijs, wit en marine Mt.S.MenL, Gebreide blouse in 100% polyester Diverse kleuren. •JJC Mt. 38 t/m 48 O J»"" Gevoerde viscose rok m ranadessin. Kleuren zwart en rood Mt 36 t/m 44 Gevoerdei polyester/wolier rok in licht en donkergrijs marine en rood Ml 36 t/m 46 Den Haag. Leyweg 954. Spuistraat 32. Winkelcentrum Leidsehage Jasmijnhol 8 MAAKT MODE BETAALBAAR

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6