Vielerstrijd aan wijziging toe Dure spelers worden probleem Corbulo ziet af van beroep tegen Trouw Wel doping gebruikt bij Spelen Moskou ereldkampioenschap levert lang niet altijd beste coureur op rijvers bedankt Oranje Volgens IAAF-voorzitter Ad Paulen Cuba gaat recht op honkbaltitel af van Marle rzitter KNVB emsters betrapt dopinggebruik Deen winnaar Rijnland-Palts iAG 30 AUGUSTUS 1980 TROUW/KWARTET 29 ANCHES Is de beroepswielrenner, die morgen het dkampioenschap op de weg winnend afsluit, echt de coureur ter wereld? Die vraag wordt waarschijnlijk al 1927, toen de Italiaan Af redo Bindo zich in de eerste iboogtrui stak, gesteld. Maar pas nu wordt er binnen de nationale wielerfederatie over dit probleem van gedach- ewisseld. Nu de profsectie FICEP zich over een koppeling l, en peletonswedstrijd aan een tijdrit heeft uitgesproken, e UCI dit punt op de agenda van haar najaarsvergade- Johan Woldendorp li is de jaarlijkse „klassieker" ïlmondiale titel als inzet vaak it uit de loterij en past het van de landenploegen al liet meer in de ergerlijk com- le sfeer, waarin het beroeps- zich afspeelt, de kampioensra- lebben over het algemeen toch njanvaardbare winaars opgele- m de afgelopen twintig jaar alleen Benoni Beheyt (1962) en Ottenbros (1969) uit de toon. leemt niet weg, dat de meeste agers hun beperkingen ken- )at geldt voor Gerrie Knete- J (1978), die wel regelmatig en boekt, een specialist is in testritten en een kleine etappe- rijd kan winnen, maar in de i snel achter raakt. Dat geldt in re mate voor Jan Raas, die H tns als een berg tegen cols van ■(gramma divisie d II-Sparta oord-FC Utrecht rente-Go Ahead Eagles RodaJC Wageningen «AC psv 'Excelsior n Haag-FC Groningen rste divisie endam-FC VVV erenveen-FC Volendam >nd Sport-De Graafschap oven-Haarlem n Bosch-FC Amsterdam ir-SC Heracles te-DS'79 oersfoort-SC Cambuur aardingen-Fortuna fERDAM De 33-jarige doel- an Ajax, Piet Schrijvers, heeft kt voor het Nederlands elftal, vers heeft bondscoach kruis inmiddels op de d van zijn besluit. i&ng voor Schrijvers om te be- tn is de aangekondigde verjon vin het Nederlands elftal voor erland van 10 september tegen J Daarnaast vindt de Amster- doelman de toemee naar Uru- rond Nieuwjaar nogal bezwaar- mdat hij die dagen liever thuis ens heeft Schrijvers tegen kruis wel gezegd dat hij bereid geval van grote nood terug te in Oranje. de eerste categorie opziet, doch daar entegen wel als een geboren leider in het peleton, een kundig sprinter en een volbloed klassiekercoureur door het leven stapt. Het binnen de wielerwereld ontkiem de plan lost in wezen weinig op. Een tijdrit is een specialistisch nummer, dat zelfs ln lange etappewedstrijden doorslaggevende betekenis geniet. Zodra de race tegen de klok aan de eigenlijke wegwedstrijd vooraf gaat volgens plan moet de nieuwe for mule over drie Jaar worden ingevoerd is het aantal serieuze kanshebbers helemaal op de vingers van één hand te tellen. De beste renner ter wereld wordt dan ook niet in een wedstrijd of een weekend, maar in een heel sei zoen aangewezen. Officieus bestaat er een door een drankenfabrikant gesponsord pun tenklassement om het scoren van toevalstreffers uit te sluiten, maar zelfs bij de eerste plaats van Bernard Hinault, vorig Jaar, kunnen enkele vraagtekens worden geplaatst. Wan neer zo'n competitie een uitspraak over de meest complete wielrenner moet doen, zal de complete groep mededingers en alle daarvoor gelden de koersen aan de start moeten ver schijnen. Een onmogelijke opgave. Andere klassiekers (inclusief Bor deaux-Parijs), de rondes van Frank rijk, Italië en Spanje, alsmede enkele kleine etappewedstrijden komen op de lijst voor. Een selectiever, dus meer afgebakend schema zou het ei van Columbus kunnen zijn, ware het niet, dat een dergelijk plan door de commerciële belangen van de ploe gen even illusionair is als het voorstel in de Verenigde Naties om alle kern wapens af te schaffen. Hoe dan ook, 8allanches, waar Jan Janssen in 1964 een geslaagde greep naar de macht deed, zal aan een alles zins aanvaardbare wereldkampioen worden verbonden. „Het is het zwaar ste WK-parcours, dat ik tot nu toe heb meegemaakt," zegt Hennie Kui per, die in tegenstelling tot de andere leden van de Nederlandse ploeg al enkele dagen in de buurt van het Alpendorp vertoeft. „Valkenburg was vorig jaar gemakkelijk vergeleken met dit. Toen moesten we in elke omloop een keer de Caulberg op, nu liggen er in elke ronde zeven Cauber- gen achter elkaar op ons te wachten." Mocht na Knetemann en Raas op nieuw een Nederlander de hoogste tree op het ereplatform beklimmen, dan is hij het produkt van een ge- Van onze sportredactie AMSTERDAM - De volleybalvereniging Corbulo uit Voorburg ziet af van hoger beroep, in het eerder dit jaar verloren kort geding tegen ochtendblad Trouw. Corbulo eiste dat Trouw de club zou noemen bij de naam van sponsor Starlift. In kort geding werd de eis door de Amsterdamse rechtbank afgewezen. Corbulo vroeg en kreeg viermaal uitstel van de beroepsprocedure en heeft nu laten weten de zaak verder helemaal maar te laten schieten. PARIJS (ANP) Ir. Ad Paulen, de voorzitter van de interna tionale amateur atletieklederatie (IAAF), heeft in een inter view met het Franse sportdagblad l'Equipe verklaard te weten dat atleten in grote invitatiewedstrijden worden be taald. De 78-jarige Nederlander, die het volgend jaar hoopt herkozen te worden als voorzitter van het IAAF, gaf toe dat de deelnemers aan de Olympische Spelen stimulerende midde len hebben gebruikt ondanks het feit dat alle dopingcontroles in Moskou negatief zijn uitgevallen. Bernard Hinault, getipt maar met veel voorzichtigheid, tussen zijn ploeggenoeten in Sallanches. Rechts Bernard Thevenet. slaagde Nederlandse samenwerking. Het is aannemelijk dat Plet Lie- bregts, de nationale keuzeheer, van daag bij de tactische besprekingen niet door merkenbelangen wordt ge hinderd. Het systeem van de tijdelij ke Nederlandse eenwording heeft al twee jaar lang zijn vruchten afgewor pen en bovendien zou, nu Zoetemelk lid van de ploeg Post is en Jo Maas er binnenkort deel van gaat uitmaken, in theorie alleen Hennie Kuiper de onaantrekkelijke rol van dwarsligger kunnen spelen. „Ik vooxzie geen pro blemen," deelt Kuiper desgevraagd mee. „De Nederlandse equipe bestaat in feite uit één ploeg. De rest moet zich daarbij aanpassen. Ik zal echt niet moeilijk gaan doen." Zoals gebruikelijk bevindt Nederland zich op een eilandje. De problemen, waarmee de andere wielematies al enkele jaren worden geconfronteerd, stippen ten overvloede aan, dat de voor een dag per seizoen geldende formule van nationale teams hope loos is verouderd. België deed een krampachtige poging om gezamelijk een vuist te ballen door de selectie aan de hand van voorkeurslijstjes van ploegleiders samen te stellen. Het idee was nauwelijks de prenatale fase ontgroeid, of de eerste conflicten en roddels barstten los. Ploegleider Walter Godefroot kreeg het aan de stok met Claude Criquielion, een Wal- lonlër, die zichzelf als een wereldta lent waardeert, maar in wezen aan een schromelijke zelfoverschatting leidt. Dezelfde Godefroot verwijt de Belgi sche wielerbond dat zij Rudy Pevena- ge (winnaar van de groene trui in de Ronde van Frankrijk) na eerst ruim een week in het „heilige" geel te heb ben gereden bewust bulten spel had gezet. Eddy Merckx: „Rudy is het slachtoffer van de provinciale invloe den geworden". Om nog maar niet te spreken van de verdeeldheid in de ploeg De Kimpe (Criquielion, De Muynck, Pollentier, drie gezworen vijanden), de netelige positie waarin de naar de ploeg Post vertrekkende Ludo Peeters zich bevindt hij kreeg onlangs al een paar presentjes van zijn toekomstige broodheer en het gebrek aan steun dat Roger de Vlaminck altijd in zijn vaderland heeft genoten. In Italië, waar de aartsvijanden Gui- seppe Saronni en Francesco Moser, na eerst voorzichtig vredesonderhan delingen te hebben gevoerd, toch maar besloten hebben om op voet van oorlog verder te leven, is het nauwelijks beter geregeld. En pas sant heeft Gregor Braun, de winnaar van de ronde van West-Dultsland, zijn commerciële, ploeggenoot Moser onvoorwaardelijk steun toegezegd. Tenslotte het organiserende land: Frankrijk. De van een virus herstelde Bernhard Hinault is de onbetwiste leider, in de wetenschap dat zijn meesterknecht Jean-René Bernau- deau naar de ploeg De Muer vertrekt. In zijn ogen geniet hij bij directeur Sportif Cyrille Guimard (en dus Hi nault) te weinig vertrouwen. SALLANCHES - Het Europee* kampioenschap wielrennen achter demies voor prots wordt ln de komende winter op de baan van Ahoy ln Rotter dam gehouden. Dit ia besloten tijdens de Jaarver- De F1CP gaf tevens goedkeuring aan de door de vereniging van wlnterbaandirecteuren samenge stelde zesdaagsekalender. De zesdaagse van Maastricht la definitief van 16 tot 21 december en Rotterdam van 15 tot 20 Januari TOKIO (ANP) Op de rustdag van de strijd om het wereldkampioen schap honkbal werden in Tokio twee wedstrijden gespeeld, die drie dagen eerder geen doorgang vonden door regen. In het eerste duel zette 15- voudig wereldkamioen Cuba onver stoorbaar de zegereeks voort door Venezuela met 11-3 te verslaan. In de eerste slagbeurt nam Cuba al afstand door drie punten te scoren. Na vijf innings was de voorsprong al acht punten (8-0). Een homerun van de Venezulaan Garcia met twee man aan boord in de zevende slagbeurt bracht de Cubanen niet van streek. Integendeel met twee runs in de ze vende en een in de achtste innings werd de eindstand van 11-3 bereikt. 8tand: Cuba 6-12, Japan 6-10. Zuid-Korea 6-10, Verenigde Staten 5-8. Australië 6-6, Venezuela 64, Porto Rleo 5-4. Canada 64. Italië 6-4, Mexico 5-2, Columbia 6-2, Nederland 6-2. „Ik heb na afloop van de Olympische Spelen zeven internationale wedstrij den in Europa bezocht," aldus Pau len, bij wiens organisatie 162 landen zijn aangesloten. „Ik heb genoeg ge zien om te kunnen stellen dat atleten meer geld krijgen dan volgens de huidige reglementen is toegestaan. Het is noodzakelijk dat wij komen tot een nieuwe definitie van de amateur- regel. Iets dat acceptabel is voor iede reen. In het westen en in het oosten." Paulen stelt voorts dat hij graag een compromis zou zien tussen de landen die voorstander zijn van „open" wed strijden zoals bij voorbeeld de Vere nigde Staten en degenen die willen dat de huidige regels strenger worden toegepast. Paulen maakte bekend dat de IAAF een uit acht leden be staande amateurcommissie heeft sa mengesteld, die zich over het pro bleem van de betaling aan atleten gaat buigen. De commissie komt don derdag 4 september voor de eerste maal ln Londen bijeen. Dan zullen ook Amerikaanse wedstrijdorganisa toren en atleten verklaringen afleg gen voor de commissie, die onder voorzitterschap staat van de Joegos laaf Arthur Takac. Ir. Paulen zou graag willen dat topat leten, die niet betaald worden, slechts in een gering aantal wedstrijden mo gen uitkomen tegen atleten, die wel voor hun start vergoedingen krijgen. Paulen ziet ook wel iets in een inde ling van atleten in drie categorieën, waarvoor dan een bepaald startgeld zou zijn toegestaan. Paulen geeft in het interview toe dat de IAAF mach teloos staat tegen het overbieden van elkaar dat de wedstrijden organisato ren nu doen. Hij spreekt echter de hoop uit, dat de organisatoren de regels van hun federatie in acht gaan nemen. hoogte 'Als ze niet meer bij Ajax terecht kunnen, waar dan wel in Nederland?' door Matty Verkamman (ANP) Jo van Marle zal in iber vrijwel zeker de nieuwe voorzitter van de Koninklijke landse Voetbalbond (KNVB) n De huidige voorzitter van de ursector van de KNVB zal in ieuwe functie de opvolger wor- in Wim Meuleman. larie is de enige serieuze kandi- oor de functie van bondsvoor- nu het bestuur van sector be- voetbal ervan afziet een kancü- aar voren te schuiven. In eerste lie had het bestuur van het de voetbal drs. C. van Rijn ge- als kandidaat op te treden. Rijn heeft echter vrijdag de laten weten om persoonlijke m de invitatie te moeten af- AMSTELVEEN De penningmeester van Ajax. Die man zou interessante verhalen kunnen vertellen, want ook op het financiële vlak gebeurt er meer in De Meer. Miljonairs op de achtergrond, vedetten op de loonlijst van de Bijenkorf, het gretige gebruik van makelaars, gouden handdrukken van dat alles, en van nog meer, zou een zeer lezenswaardig artikel zijn te componeren. Mits de betrokkenen maar bereid waren om opening van zaken te geven. De laatste schatbewaarders, Henk Tinunan en de onlangs opgestapte Ton Brandsteden hebben heiaar nimmer enige neiging in die richting vertoond. En de nieuwe man, de deze week gekozen Leo Bartels, lijkt ook beter dan voorzitter Ton Harmsen te beseffen dat zwijgen een gouden deugd is voor een bestuurslid van Ajax. JHEN De Westduitse zwem- wordt geconfronteerd met het dopinggeval in haar bestaan. hebben twee zwemsters tij- j, de internationale kampioen pen in München verboden sti- ende middelen tot zich geno- Dat heeft de contra-expertise, an de uitslag donderdag be- rerd gemaakt, nadrukkelijk be aat om de 13-jarige Jutta Kal- "'i de een jaar oudere Nicole Beide zwemsters behaalden s de titelstrijd een derde plaats. chtcommissie van de Duitse )ond zal beide meisjes in staat i verweerschriften in te dienen ns uitspraak te doen. Volgens [lementen wacht beide zwem en schorsing variërend van een 8 maanden. Bij nader inzien had Leo Bartels (45) de afspraak voor een gesprek zelfs maar liever geannuleerd. Dat idee werd hem dinsdagavond tijdens een bestuursvergadering aangereikt. Na zijn entree in de wereld van de media, vorige week zaterdag in het radiopro gramma Langs de Lijn waar hij met een maar zei dat je als penningmees ter van Ajax „moet uitgeven om te incasseren", was hem aangeraden om „het rustig aan te doen". En dus ging woensdagmorgen om 7 uur ten hui zen van deze redacteur de telefoon. Maar helaas, hij was al onderweg. Een paar uur later, op het riante kantoor van zijn beleggersmaat schappij in Amstelveen („Zeg maar in bedrijfsmatige panden") stelt Leo Bartels: „Ja, ik kan nu zeggen: hier is uw reisgeld, maar dat maakt ook zo'n vreemde indruk. Fatsoenshalve en uit menselijke overwegingen gaat dat niet." Dus praatten we toch nog over zijn bliksemcarrière bij Ajax, zijn ideeën en gedachten. Leo Bartels bleef in het algemeen wel voorzichtig. Jk ben de oudste zoon uit een gezin van zeven kinderen. Mijn vader had een bakkerij in Castricum. Toen ik 23 jaar was ben ik voor mezelf begon nen. Ik wilde de grootste en de mooi ste bakkerij van Amsterdam hebben. Op een gegeven moment was dat zover, ik leverde brood aan Schiphol en aan alle grote hotels. Toen ik mijn doel had bereikt nam ik me voor om de volgende twintig jaar van mijn leven rustiger te besteden. En daar om heb ik alles verkocht. Nu. met deze beleggingsmaatschappij heb ik eindelijk eens wat meer vrije tijd." Precies, weer een zakenman in de leiding van Ajax. Maar hij onder scheidt zich van de anderen, want Bartels was tot voor kort zelfs geen lid van Ajax. „Ik ben het eerste be stuurslid dat buiten de leden om is aangetrokken. Vroeger had ik wel eens contact met sommige mensen uit de ledenraad, maar meer dan een supporter ben ik eigenlijk nooit ge weest. In de goeie tijd ging het mij alleen om de kaartjes. Bij Ajax zijn er nog steeds genoeg mensen met vol doende kennis. Maar mensen met kennis en voldoende tijd zijn er min der. Brandsteder is dus om verschei dene redenen weggegaan. Het past mij niet om daar op in te gaan. Hij heeft trouwens nog een mooi cadeau gekregen, ja, hij heeft in goede har monie afscheid genomen. Drie men sen van de ledenraad hebben mij enkele maanden geleden benaderd. Daarna is er een gesprek geweest met het bestuur en ik mag wel zeggen dat het meteen klikte." Hij wordt wel in een moeilijke perio de penningmeester. De belangstel ling voor de doorsnee-competitiewed strijd is minimaal in Amsterdam. De recettes zijn bij lange na niet toerei kend om de ongetwijfeld vette sala rissen te betalen. En bovendien is daar de dreiging van een groot kwali teitsverlies aan het eind van dit sei zoen. De contracten van de vedetten La Ling, Arnesen en Lerby lopen af en, wat heel vervelend is, dit begaaf de drietal heeft aantrekkelijke ver goedingssommen van ver beneden het miljoen bedongen. Bartels: „We zullen inderdaad veel internationale wedstrijden moeten spelen. Zowel voor de Europa Cup, als vrienschappelijk. Je moet er daar bij natuurlijk voor waken dat de spe lers niet overbelast worden. Maar een aantal vriendschappelijke weds tri j- LEO BARTELS: „Ik ben het eerste bestuurslid dat buiten de leden om is aangetrokken." den is echt noodzakelijk, want de spelers willen tenslotte veel verdie nen. Gelukkig komt nu juist onze eigen jeugd zo sterk naar voren. Dat is ten eerste belangrijk voor de her kenbaarheid bij ons eigen publiek, maar bovendien geeft het ons een zekere geruststelling voor de kracht in de breedte. Duurdere spelers vor men een steeds groter probleem. Maar ik zeg: als ze niet bij Ajax terecht kunnen, waar dan nog wel in Nederland?" De ambities van La Ling, Arnesen en Lerby zullen derhalve ook wel van buitenlandse aard worden. Bartels begrijpt dat, maar stelt zich bij voor baat strijdvaardig op. „Vraag en aan bod bepalen nog altijd de prijs. Maar als de eisen echt te gek worden, dan houdt het voor Ajax ook op. Tenslot te heeft deze club in het verleden ook Johan Cruijff laten vertrekken. Een mooi voorbeeld waaruit blijkt dat Ajax met maxima werkt, is ook Si mon Tahamata. Zijn salariseisen lie pen in de vele tonnen. Plus dat hij nog een auto en huis voor zijn hele familie wilde hebben. Dat had niets meer met redelijkheid te maken. Als ik straks ook met dergelijke situaties krijg te maken dan zal ik slechts zeggen: dit is onverantwoord, gaat u maar." En toch leeft nog altijd de wens bij Ajax om tot in lengte van dagen internationaal top-voetbal te bedrij ven. Bartels: „Inderdaad. We kunnen het ons ten opzichte van de stad Amsterdam niet veroorloven om gas terug te nemen. Ajax heeft een grote naam in de wereld. Dat moet zo blijven." In dat streven heeft de leiding van de Amsterdamse club weinig tot geen oezwaren tegen een ruimere inbreng van de commercie. Bartels: „Top voetbal is een bedrijf, daar heb ik totaal geen moeite mee. Dan zul je dat ook bedrijfstechnisch moeten be naderen. Zolang de eigen identiteit maar behouden blijft, heb ik geen problemen met de commercie. Inter Football heeft voor ons een aantal sponsors aangebracht. Daar zijn die mensen goed in, dus verdienen zij er aan. Wanneer je zelf iets wil verdie nen, dan moet je een ander ook iets laten verdienen. Dan kan de liefde lang standhouden." Ook wanneer het om transfers gaat? Bartels heeft daar toch een aardige opmerking over. „Dan noem ik de naam van Maarten de Vos niet hoor Ik vind dat Ajax in principe zelf die zaken moet regelen. Transfers kun nen rechtstreeks van club tot club worden gerealiseerd Volgens de huidige reglementen mag de atleet reiskosten en een prijs ont vangen, wanneer deze te zamen het bedrag van 250 dollar (500 grilden) niet overschrijden. Dit bedrag is al lang niet meer reëel. Vrijwel elke or ganisator is maar al te graag bereid de atleten hun vliegretour te betalen van de woonplaats naar de plaats van de wedstrijd. De afgelopen maand hebben grote groepen Amerikanen en Kenianen alsmede Canadezen door Europa getoerd. De afgelopen zes da gen kwamen velen van hen vier maal aan de start (Brussel, Edinburgh. Londen en Koblenz). Naast die reis kosten worden dikwijls ook nog forse startgelden van duizenden dollars be taald. In Italië is het gebruikelijk dat de toppers hun prijzen onder couvert op het erepodium krijgen. In het interview roert Paulen ook het probleem van dopinggebruik aan. „Er zijn in Moskou stimulerende mid delen gebruikt ondanks het feit dat er niemand betrapt is." aldus de IAAF- voorzitter. .Anabole steroide zijn ou derwets omdat ze opgespoord kun nen worden tegenwoordig. Men ge bruikt nu het mannelijk hormoon tes tosteron in plaats van steroiden. Ste- roiden en testosteron worden ge bruikt om de spiermassa te vergroten en sneller te herstellen van zware trainings arbeid. Beide kunnen ernsti ge bijverschijnselen veroorzaken: stoornissen in de nier en lever, Impo tentie. Tijdens de Olympische Spelen in Moskou verklaarde professor Ar nold Beckett, een lid van de antido- pingcommissie, weinig waarde te hechten aan de negatieve resultaten tijdens de controles in Moskou. Bec kett zei toen in bedekte termen dat de onderzoekers nog min of meer machteloos staan bij het opsporen van een verhoogd testosterongehalte in het lichaam. Beckett zei eveneens bezig te zijn met het ontwikkelen van een methode waarmee dat wel moge lijk is. Hij schat daarvoor nog twee jaar nodig te hebben." SIMMERN De Deen James Möller heeft de 15e Ronde van Rijnland- Palts voor amateurs op zijn naam gebracht. Op 34 seconden eindigde de Noor Dag Erik Pedersen als tweede en Johnny Broers bezette de derde plaats met een achterstand van 50 seconden. Adri van der Poel klasseer de zich als vijfde op 1 minuut 12. In de laatste etappe, van Bitburg naar Slmmern over 157,5 kilometer, kwam de leiderstrui van Möller niet in gevaar. De rit werd gewonnen door zijn landgenoot Per Sandahl, die met twee medevluchters 16 seconden voorsprong had op het peloton. De Noor Dag Belander legde beslag op de tweede plaats en Jan Slendebroek werd derde. De derde plaats van Slendebroek in de laatste etappe bleek zeer waarde vol te zijn. Slendebroek, die in het algemeen klassement meer dan een uur verfoor op Möller, zorgde ervoor dat de Nederlandse ploeg in de vorm van de overwinning in het ploegen- klassement een troostprijs kreeg voor het verlies van de leiderstrui van Johnny Broers op de voorlaatste dag. Zes etappes droeg Broers het tricot, van de derde tot de negende. Toen de eindzege binnen bereik lag. sloegen de Scandinavische amateurs met veel vertoon van macht toe. Broers werd donderdag in het eerste deel van de negende etappe finaal eruit gereden. Tiende en laatste etappe I Sandahl (Den) 157.5 kn> in 6.02.30. 2. Belander (Noot z.L 3. Slendebroek (Ned) Z.V. 4. Van Hoof (Bel) op 16 sec 5. Nooytens (Bel) 2.L. Larsson (Zwe) z.t. 10. Adri van der Poel (Ned) z.t. Eindstand 1 Möller (Den) 36.19 59. 2 Pedersen (Noo) op 34 seconden. 3 Broers (Ned) op 50 sec 4. Becker (Wdl) op 52 sec.. 5. Van der Poel (Nedl op 1.12. 6 Digentd (Noo> op 1 15 TENNIS Op de eerste dag van het Tennis toernooi Van de Hoop (spelers en speelsters tot 20 Jaar) heeft Nederland met 2-0 van West- Duitsland gewonnen De ontmoetingen West- Duitsland-Enge land. België-Denemarken en Engeland-Belgt* eindigden in 1-1. SCHAKEN Op de eerste dag van de vierdaag se tegen België nam Nederland een 3-1 voor sprong dank zij overwinningen van Hans Böhm en Peter Scheeren. VOETBAL - Uitslagen Zweedse competitie Landskrona-Malmö FF 0-2. Halmatadt-Oothen- burg 1-1. Elfsborg-Brage 0-1. osters-MJallby 3-0. 8undsvall-Kalmar 2-1, Norrkoplng-Atvidaberg 14. 8tand' Ostera 19-29. Brage 19-25. Malmö FF 19-24. Oothenburg 19-23. Elfsborg 19-23. VOETBAL Voor de play-offs van de Ameri kaanse competitie won New York Cosmos met 3-1 van California 8urf en Fort Lauderdale met 2-1 van Tulsa Roughnecks. VOETBAL lives Tampere, tegenstander van Feyenoord in het Europa Cup li-toernooi. won voor de Finse competitie met 1-0 van Kuopion P&lloseura BASKETBAL Na in Amsterdam met 82-72 gewonnen te hebben, heeft het Nederlands vrouwenteam de tweede wedstrijd tegen Hon garije. in Voorburg, met 48-86 verlore-

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 29