dm WAT Vi Denk eerst even na smi voordat u een huisdier neemt. De Vereniging Besturenraad Protestants-Christelijk Onderwijs (jong) jurist (m/v) WAARNEMEND I HOOFD PERSONEELSZAKEN 1 DIACONESSENHUIS MEPPEL F >t BOUWHUIS PHILADELPHIA-OVEHUSSEL orthopedagoog/ psycholoog m/v vac.nr. 125 ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1980 TROUW/KWARTET ■i gewoon hoogleraar m/v godsdienstgeschiedenis en vergelijkende godsdienstwetenschap (vac. nr. 800824/0156) bij de Faculteit der Godgeleerdheid. De Faculteit streeft voor deze kernleerstoel van de vakgroep godsdienstwetenschap naar de benoeming van een gepromoveerd nedertandstalig beoefenaar van de godsdienstwetenschap die een brede kennis heeft van de algemene godsdienstgeschiedenis Hij/zij dient gespecialiseerd te zijn op eén van de terreinen van de niet christelijke godsdiensten en als deskundige in zijn/haar specialisatie wetenschappelijke erkenning te hebben gevonden. Tevens wordt van de betrokkene verwacht dat hij/zij een duidelijke visie heeft op recente theoretische en empirische ontwikkelingen in de godsdienstwetenschap. Omdat deze leerstoel een centrale plaats in de theologische faculteit inneemt wordt van de te benoemen hoogleraar verwacht dat hij/zij bereid is samen te werken met beoefenaars van andere vakken in de faculteit. De functie omvat een volledige dagtaak De te benoemen hoogleraar zal worden belast met het verzorgen van onderwijs in alle fases van de theologische studie en het verrichten van onderzoek. Van hem/haar wordt verwacht dat hij/zij bereid en in staat is individueel en collectief onderzoek te stimuleren en te begeleiden Betrokkene dient bereid te zijn het voorzitterschap van de vakgroep op zich te nemen. De vakgroep participeert in het hoofd- en bijvakonderwijs van de eigen studierichting. Bovendien vinden er andere vormen van dienstverlening plaats ten behoeve van andere studierichtingen. Daarnaast wordt verzorging en medewerking aan (inter)facultaire onderzoeksprojecten, alsmede aan het onder de vakgroep ressorterende Instituut voor Godsdiensthistorische Beelddocumentatie verwacht. Voorts wordt er van uitgegaan dat de nieuw aan te trekken hoogleraar ook van andere beheers- en bestuurszaken die met zijn/haar functie geacht worden samen te hangen, een redelijk deel draagt De leerstoel komt vacant per 1 januan 1981 De honorering zal geschieden op grond van de ministeriële richtlijnen 1980 inzake salarisinpassing van hoogleraren. Deze bedraagt minimaal bruto 6.098-per maand en maximaal bruto 8.712 - per maand in de hoogleraarssalarisschaal A per 1 juli 1980. vermeerderd met een toeslag van 26.- per maand. Zij die menen voor deze functie in aanmerking te komen, worden uitgenodigd te solliciteren onder inzending van hun curriculum vitae en een lijst van wetenschappelijke publicaties. Een profielschets van deze functie kan worden aangevraagd bij de secretaris van de vacature-commissie, Dr. L P. van den Bosch, p/a Nieuwe Kijk in 't Jatstraat 104. 9712 SL Groningen Sollicitaties, alsmede berichten van hen die de aandacht wensen te vestigen op bepaalde kandidaten, worden tot drie weken na het verschijnen van deze advertentie ingewacht bij de Direkteur van de Dienst Personeelszaken der Rijksuniversiteit. Postbus 72. Groningen ■I sollicitaties: schriftelijk binnen twee weken na plaatsing van deze advertentie te richten aan de directeur van de Dienst Personeelszaken der Rijksuniversiteit. Postbus 72. 9700 AB Groningen, onder vermelding van het vacaturenummer op brief en envelop. - de landelijke organisatie van schoolbesturen in het protestants-christelijk onderwijs - vraagt op korte termijn een als stafmedewerker voor de afdeling kleuter-, basis- en buitengewoon onderwijs van het bureau. TAAK: schriftelijke en mondelinge advisering en voorlichting aan schoolbesturen, inzake juridische en bestuurlijke aangelegenheden: besprekingen en overleg met de overheid en met andere onderwijsorganisaties; beleidsvoorbereidende en -uitvoerende werkzaamheden ten behoeve van de afdeling, commissies en werkgroepen. VEREIST: doctoraal examen Nederlands Recht; bereidheid tot werken in teamverband; voorstander van christelijk onderwijs. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring. Sollicitaties te richten aan het bestuur van de Vereniging Besturenraad Protestants-Christelijk Onderwt/s, Oosteinde 114, Postbus 907, 2270 AX Voorburg. Telefonische inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de algemeen direkteur van het bureau of bij de direkteur van de afdeling KBO/Bu.O, telefoon (070) 69.42.01. de rijksuniversiteit groningen vraagt: Het Diaconessenhuis Meppel is een mo- j:-:*: x dern streekziekenhuis met een capaciteit van 340 bedden en een personeelsbestand van ruim 600 medewerkers Het is gelegen ij: m een gebied met ideale recreatie-moge- lijkheden Samen met het op hetzelfde terrein gele- gen somatisch verpleeghuis Reggers- oord en het psycho-geriatrisch verpleeg- x huis De Schiphorst maakt het zieken- v huis deel uit van het Medisch Centrum Meppei -$S x In verband met het vertrek van de huidige functionaris ontstaat in het ziekenhuis een vacature voor een ij: De afdeling ressorteert rechtstreeks on- jij-jij :j: der de directeur algemene zaken en be- jij staat uit een hoofd, een personeelswerk- -jjjjjj :jj ster en drie secretariaatsmedewerksters 'ijijij Functie-informatie: -jij-j ij: de te benoemen functionaris zal onder ijijiji meer worden belast met ijijiji ij: de werving selectie en introductie jjjjjjj ijj - het toepassen van arbeidsvoorwaarden ijijiji jij geregeld in de CAO-Ziekenhuiswezen ijijijj: - het behandelen van individuele perso- jijijij: iji neeisaangelegenheden :j:j:j: - het mede inhoud geven aan het te voe- ijijiji jij ren sociale- en personeelsbeleid geba- jjjjjjj: iji seerd op het Statuut Sociaal Beleid van de jijijij: ijj CAO-Ziekenhuiswezen ijijiji ij: Functie-eisen: jijijij jij Onze gedachten gaan uit naar iemand met jjijijj: jjj een opleiding op HBO-niveau (Sociale jijijij: iji Academie PW of HBO/AP/PB), die onge- jijijij: jij veer 30-35 |aar oud is Enige iaren ervaring ijijiji jij is gewenst jjjjjjj: jjj Belangstellenden kunnen hun sollicitatie ijijiji; jij richten aan het Diaconessenhuis Meppel. ;jijjjj: jij tav de afdeling Personeelszaken. Hooge- jijijij: iji veenseweg 38. 7943 KA Meppel jijijij; HERHAALDE OPROEP 't Bouwhuis in Enschede is een project van de protestants christelijke ouderver eniging Philadelphia en vormt een leef gemeenschap voor diep, ernstig en ma tig geesteiijk gehandicapten. Kinderen zowel als mannen en vrouwen, kunnen hierin worden opgenomen. Er zijn thans ruim 300 bewoners. Zij wo nen in vijf paviljoens met z'n zessen, achten, tienen of twaalven in leefgroe pen. Voor de uitbreiding van hun agogische begeleiding in woon-, leer- en werksitua ties, ondersteuning van hun groepslei ding en de voorbereiding van nieuwe woonvormen voor een aantal van hen, komen wij graag spoedig in contact met een voor een part time dienstverband van 26 uur per week. Evenals voor uwdriecollega's binnen de staf zal een directe bewonersgerichte inzet voor één paviljoen met 72 bewo ners de basis van uw werk vormen. Daarnaast kan u een lesgevende taak in de aan 't Bouwhuis verbonden Z-oplei- ding worden opgedragen en zult u parti ciperen in de gezamenlijke onderzoeks- en begeleidingstaak van een staf, die bestaat uit 2 orthopedagogen, 1 klinisch psycholoog, 2 artsen, een maatschappe lijk werkster en een pastor. Een voltooide doctoraalstudie, ervaring in de zwakzinnigenzorg en een christe lijke levensovertuiging worden voor de vervulling van deze functie wenselijk geacht. Bent u geïnteresseerd in deze functie, dan zenden wij u graag nadere informa tie, vergezeld van een sollicitatieformu lier. Deze kunt u onder vermelding van het vacaturenummer tot 14 dagen na verschijning van dit blad schriftelijk aanvragen bij de Stichting Philadelphia Overijssel, 't Bouwhuis, Postbus 2112, 7500 CC ENSCHEDE. Pubhkatie aangeboden door dn blad in Hei verzorgen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Voor inlichtingen: samenwerking met de Stichting bel de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt u het nummer Ideele Reclame Bij de sectie Hoge-Energiefysica van het Nationaal Instituut voor Kernfysica en Hoge-Energiefysica (NIKHEF) kan op korte termijn geplaatst worden een HOGER ELEKTRONIKUS De elektronika afdeling dient ter ondersteuning van experimenten die bij het Europese versnellercen trum te Genève (CERN) of elders worden uitgevoerd. De snelle ontwikkeling van de gebruikte detectie- technieken vereist toepassing van geavanceerde elektronische schakelingen, hetgeen de werkzaam heden bijzonder aantrekkelijk kan maken De gezochte kandidaat dient in het bezit te zijn van een diploma: HTS-E richting informatica, of HTS-Elektronika, of Hoger elektronikus PBNA. Er wordt van hem verwacht dat hij bereid is af en toe ook enige tijd buitenslands te werken. Aanstelling geschiedt in dienst van de Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie. Salariëring volgens FOM-salarisschalen (afgeleid van die van het Rijk): opname in het Algemeen Burgelijk Pen sioenfonds. Sollicitaties gaarne vergezeld van relevante gege vens binnen twee weken te richten aan de direkteur van het NIKHEF sectie H. postbus 41882. 1009 DB AMSTERDAM. Alstublieft. Een Geschenk uit de hemd. ledereen heeft wel eens gehoord van de Bijbel. Maar wat in de Bijbel staat, raakt steeds meer in vergetelheid. Wat weet nu eigenlijk van de Bijbel? Wat betekent dat Boek in uw leven? Een boodschap van Levensbelang Veel mensen vinden de Bijbel maar een ouderwets, achterhaald boek. Een boek waaraan je in 't leven van alledag geen boodschap hebt en waar je dus ook helemaal geen rekening mee houdt Toch heeft de Bijbel ons allemaal wel degelijk iets te zeggen. Ondanks alk twijfel aan de actualiteit van de Bijbel, ondanks auc pogingen te bewijzen dat de Bijbel alleen maar een 'verhalenboek' is, ondanks alle aanvallen, blijft de Bijbel springlevend. De Bijbel heeft een Boodschap voor u. Een Boodschap, die om een keuze vraagt, die uw levenshouding bepaalt die van levensbelang is. Dat ontdek je als je de Bijbel leert kennen. Leer mij de Bijbel kennen De Bijbel is geen gemakkelijk boek; het is niet zomaar een boek als andere. De Bijbel geeft antwoorden op vragen die bij ons allen leven; leertje de juiste vragen stellen. De Bijbel geeft houvast en zekerheid. Ook in de situatie van vandaag. Maar dan moet de Bijbel wel ópen. We moeten de inhoud ervan opnieuw gaan ontdekken: erin gaan lezen. Dat is niet zo gemakkelijk. Daar is hulp bij nodig. Maar dan gaat er ook een nieuwe wereld open, voor wie de Bijbel leert kennen. Dan maakt twijfel plaats voor zekerheid. De Bijbelcursus biedt hulp De Bijbelcursus gaat voor de tweede keer van start Hulp biedend aan wie vertrouwd wil raken met de Bijbel De eerste les verschijnt in oktober 1980. Daarna volgen eens per 14 dagen - behalve in vakantie- s - de volgende 25 lessen. Iedere les bestaat uit drie gedeelten, die elk litmonden in drie vragen die u schriftelijk kunt beantwoorden. Clw antwoorden worden gecorrigeerd door één van de vele begeleiders en met eventuele opmerkingen aan u geretourneerd. Behalve schriftelijke begeleiding is ook mondelinge begeleiding mogelijk bij het volgen van de cursus. De cursus is bijzonder fraai uitgevoerd en vormt ook na afloop een blijvend waardevol bezit De Bijbelcursus is gratis, evenals de schriftelijke en/of mondelinge begeleiding. De enige kosten voor het volgen van de Bijbelcursus, bestaan uit een geringe bijdrage in de porto kosten. Om gratis deelname aan een zo kostbare cursus mogelijk te maken, is uiteraard veei geld nodig. Dat geld is spontaan bijeengebracht door een groot aantal christenen. De organisatie en begeleiding van de cursus wordt verzorgd door talloze christenen die belangeloos hun tijd ter beschikking stellen. penodes Ik wil graag de Bijbelcursus ontvangen. De eerste les verwacht ik begin oktober 1980 in mijn brievenbus. De volgende 25 lessen worden mij eens jjpr 14 dagen toe gezonden. De eerste drie lessen zijn geheel vrijblijvend. Na de derde les beslis ik of ik er mee door ga. Na ontvangst van een acceptgirokaart betaal ik dan pas f 25,- als een bijdrage in de portokosten. Deze bon in een open enveloppe, zonder postzegel zenden aan: Werkgroep Bijbelcursus, Antwoordnummer 222, 8000 VB Zwolle. Naam: Adres: Woonplaats: Handtekening: Ik wens o schriftelijke cursus-begeleiding o mondelinge cursus-begeleiding o beide Wanneer u kiest voor mondelinge cursus- begeleiding ontvangt u tijdig hierover nadere informatie. De Bijbelcursus wordt u aangeboden door de "Werkgroep Bijbelcursus" binnen de Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) in Nederland. iu Werkgroep Bijbelcursus, Postbus 318,8000 AH Zwolle, De Rentmeester der Domeinen In de Noordoost polder biedt bij openbare inschrijving te koop aan: een boerderij met erf aan de Voorsterweg 11 in de Noordoostpolder. Het erf ligt op een afstand van circa 2.5 km van Marknesse, op circa 10 km van Emmeloord en op circa 1 km van het Voorsterbos, waarin het recreatie oord „de Voorst" is gelegen. Op het 0.46.00 ha grote erf staan een woning met aangebouwde landbouw- schuur en een bijschuur. Erf en opstallen mogen niet worden gebruikt voor de uitoefening van enig agransch beroep of bedrijf. Kijkdagen: donderdag 11 september en dinsdag 16 september 1980, beide dagen s middags tussen 13.30 en 16.00 uur. uitsluitend na telefonische af spraak met het Rentambt (toestel 37). Een uitvoerige staat van inlichtingen is op 'aanvraag verkrijgbaar bij genoemde rentmeester, De Deel 23. 8302 EK EMMELOORD (telefoon 05270-3241, toestel 23). De termijn van inschrijving sluit op 19 september 1980 ■om 11.00 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 22