ieuw offensief van an in Koerdistan Ontslagen Polen Bush kan China niet overtuigen raël verspeelt sympathie van Verenigde Naties Westerse banken met Polen akkoord Belgische ministers acht uur 'gegijzeld' abische Liga wil pressie opvoeren Franse vissers heffen blokkade op Grotere lening dan verwacht J ït Noodtoestand El Salvador )AG 25 AUGUSTUS 19S0 BUITENLAND TROUW/KWARTET W, TOKIO (Reuter, AFP, AP) De Iraanse strijdkrachten zijn een nieuw offensief Un in Koerdistan met het doel de verovering van Mahabad, de laatste stad die nog in i is van Koerdische vrijheidsstrijders. Zaterdag richtten Iraanse regeringstroepen en lonaire gardisten een slachting aan bij gevechten rond de plaats Kamjaran in het ,van Koerdistan. Ruim 133 „contrarevolutionairen" werden gedood en veertig mensen gevangen genomen. Aan Iraanse zijde zouden een dode en vier gewonden zijn ien werden door radio-Te- iraanse kranten bekend ge- l het leger maakte gebruik tshelikopters. De gevech- ment toch nog de benodigde tweeder de meerderheid. Ayatollah Khalkhall. ook wel bekend het hevigst zijn geweest als reizend scherprechter, blijkt niet Jongste staakt-het-vuren bij alle Iraniêrs geliefd te zijn. Zater- b dit jaar. dag werd in zijn bureau een bom ontdekt, die zo zwaar was dat aan de bedoelingen van de leggers ervan niet getwijfeld hoefde te worden. In Tehe ran werd gezegd dat het een bom van buitenlandse makelij was. teruggekeerd als hij had geweten dat slechts een functlonarende helikop ter nodig was om de missie te doen doorgaan, aldus het rapport. LONDEN (Reuter) Onge veer twintig banken in Oroot- Brlttannlê, de Verenigde Sta ten, Canada en Japan zullen Polen een bedrag van 650 mil joen gulden lenen. De onder handelingen over deze lening waren al afgerond voordat de stakingen In Polen begonnen. Het bedrag Is groter dan verwacht. Vorige maand leek het erop dat niet meer dan vijf tot zeshonderd miljoen gulden beschikbaar zou worden ge steld. De vice-president van de Poolse bank voor buitenlandse handel. Jan Wao- loszyn verklaarde bij de onderteke ning van het akkoord afgelopen vrij dag dat Polen dit Jaar naar schatting 15 miljard gulden leent in het buiten land. Woloszyn sprak berichten tegen dat Polen in verband met de huidige economische moeilijkheden een le ning van een miljard roebel (een roe bel is iets meer dan drie gulden) had opgenomen in de Sowjet-Unle. In 1976 had Polen een lening van deze omvang gekregen. Volgens Woloszyn is het op het ogen blik nog te vroeg om te zeggen hoe veel schade de stakingen de Poolse economie hebben toegebracht. Ook de gevolgen van de overstromingen, waarmee de landbouw eerder dit Jaar te kampen had, zijn nog niet te over zien. Woloszyn zei te begrijpen dat sommi ge bultenlanse banken zich zorgen maakten over de steeds groter wor dende schuld van Polen in het buiten land. Eind vorig jaar was dit al bijna veertig miljard gulden. HIJ gaf echter de verzekering dat Polen in staat is zijn schulden af te lossen en niet om een soepelere aflossingsregeling zal vragen. Eerder deze maand heeft Polen met een groep Westdultse banken over eenstemming bereikt over een lening van 1,2 miljard gulden. Dit contract zal vermoedelijk binnen enkele we ken worden onedertekend. Het be drag is kleiner dan waar Polen om had gevraagd. Positief Het meevallen van de belangstelling van westerse banken voor leningen aan Polen wordt in verband gebracht met de positieve ontwikkeling van de handelsbalans van het land. In het eerste kwartaal was daarop een over schot van 202 miljoen gulden in harde westerse valuta. En verder was het tekort op de lopende rekening van de betalingsbalans met 370 miljoen gul den nog maar de helft van dat in het eerste kwartaal van vorig Jaar. Wolos zyn wilde geen cijfers voor het tweede kwartaal van 1980 noemen. De Poolse export zou wel met 34 procent zijn toegenomen vergeleken met vorig Jaar. De invoer nam af. I is verboden voor buiten respondenten en de tele- ngen met de steden zijn i Mahabad, de zetel van de Jsch Partij van Koerdistan litste stad waar het Iraanse niet is binnengetrokken, n enkele dagen kunnen wor- svallen. ite aantal doden aan Koer en het zeer geringe aan van het Iraanse leger, lelden ters af dat de regering zwaar rn materieel inzet tegen de bewapende Koerden en vrezen dat de gevechten gaan met slachtpartijen. maakte tevens bekend dat ac tons in het gebied negen hadden terechtgesteld we- smokkelen van drugs en het van banken, en ik se premier Mohammed All h te ft gisteren zijn kabinet ge ild aan president Abolhas- fs< I Sadr, maar de lijst van to< is niet bekend gemaakt, in. n willen dat beide mannen •n s eens waren over enkele chelde ministers. De premier lei religieuze leider ayatollah te i ai over de samenstelling 'Sj kabinet ingelicht, maar vol- 5oi üeuwe revolutionaire grond- r i t ook de president de lijst es en. Daarna heeft het Iraan- b nent, de Majiis, het laatste tent is inmiddels na een tbat van twee dagen, ak- lan met de geloofsbrieven iter All Akbar Moinfar. genwoordigt een kiesdistrict •ran in het parlement en als moet hij zijn geloofsbrieven keuring aan het parlement en. Enkele parlementsleden Moinfar ervan beschuldigd eheime politie van de sjah, t, te hebben samengewerkt s dat hij als olieminister ge ld met regeringsgeld. Giste- [zijn benoeming in het parle- Mislukte actie In Washington is zaterdag een rap port openbaar gemaakt over de mis lukte poging van april van dit jaar om de Amerikaanse gijzelaars ln Tehe ran te bevrijden. Volgens de opstel lers van het rapport, een team van officieren, was de geheimhouding rond de reddingsactie zo stringent dat daardoor noodzakelijke commu nicatie tussen de aan de actie deelne mende eenheden werd geblokkeerd. Het rapport stelt dat de operatie waarschijnlijk niet zou zijn mislukt als de bemanning van een enkele helikopter beter zou zijn geïnfor meerd over de ontwikkelingen tij dens de actie. Volgens het plan moes ten acht helikopters en zes C-130 transporttoestellen worden bijeenge bracht in de woestijn, 350 kilometer ten zuiden van Teheran, om daarna Teheran te benaderen voor een com mando-actie om de gijzelaars te be vrijden. Een van de helikopters raak te verdwaald ln een zandstorm en keerde terug naar het vllegdekschlp Nimittz. Een tweede stortte neer ln de woestijn. De opstellers van het rap port vragen zich af of er niet te veel nadruk werd gelegd op geheimhou ding. Strikte radio-stilte hield de uit wisseling van wezenlijke informatie tegen. De gezagvoerder van de ver dwaalde helikopter gaf later te ken nen dat hij zou zijn doorgegaan als hij had geweten dat verderop het zicht beter was. Hij zou ook niet zijn BRUSSEL (AFP, DPA, Belga) Belgische staalarbeiders hebben zaterdag twee ministers gedurende acht uur „gegij zeld". Minister van buitenlandse zaken Charles-Ferdinand Nothomb en minister van openbare werken Elie Deworme werden vrijgelaten nadat ze de garantie gaven dat er een gesprek zou komen over 600 metaalarbeiders die geen werk hebben. Twee marineschepe» brengen met waterkanonnen een vissers bootje in het nauw. De twee ministers hadden zaterdag een ontmoeting met het gemeen schappelijk vakbondsfront in bet ge meentehuls van Habay-La-Neuve bij Aarlen. Ze mochten het pond niet verlaten voordat ze waarborgen ga ven over 600 werknemers van de ge sloten fabriek „Mini*re et Metallurgie de R hod *n ge-A thus" (MMRA). Het vakbondsfront heeft met de „gijze ling" bereikt dat vandaag over de 600 arbeiders gesproken zal worden met de regering. Metaalarbeiders waren met ongeveer honderd auto's naar Habay gekomen en blokkeerden alle toegangswegen, zodat het onmoge lijk was voor de twee ministers om te ontkomen. De „gijzeling" verliep overigens in alle vriendelijkheid. Ooggetuigen meldden dat ministers Nothomb en Deworme op hun gemak van de dis genoten met de vakbondsmensen. De Belgische rijkswacht hield een oogje in het zeil zonder in te grijpen. De metaalfabriek MMRA werd in 1977 gesloten. De afgevloeide arbei ders konden concessies afdwingen. Er werd een maatschappij opgericht voor het zoeken naar nieuwe inves teerders en er zou nieuwe werkgele genheid komen in de provincie Lim burg. Bovendien kregen de werkne mers een zogeheten „tewerksteilings- cel", waardoor ze in afwachting van een nieuwe baan een inkomen kre gen. Deze „tewerkstellingscel" moet nu begin september verdwijnen, ter wijl de 600 werknemers van MMRA nog zonder werk zitten. PARIJS (ATP, Reuter, AP) De Franse vissers hebben in de meeste havens hun blokkade opgeheven als „verzoenend gebaar" voordat de re gering aanstaande woensdag over hun problemen gaat praten. Duizen den toeristen hebben gisteren het „bestand" benut om het Kanaal over te steken. Voor de belangrijke oliehaven Fos bij Marseille zijn de vissers met hun ac ties opgehouden, nadat eerst met de Franse marine een soort zeeflag werd geleverd. De vissersbootjes werden met waterkanonnen en traangas be stookt. De protesterende vissers wil len meer subsidie voor de dure diesel olie, die dit Jaar in prijs is verdubbeld, hogere prijzen voor hun vlsprodukten en bescherming tegen de grote re ders, die gezegd hebben dat de be manningen van de boten moeten wor den ingekrompen om de kosten te drukken. Vervolg van pagina 1 Overwinning Warschau waar hij overleg pleegde met partijleider Gierek. Sleutelpositie In Gdansk, de havenplaats aan de Oostzee waar de stakingen het he vigst zijn verklaarde stakingsleider Leszek Walesa dat de concessies van. Gierek „een overwinning voor ons" zijn. „Maar we gaan door met staken. Ik ben geen politicus en politieke ontwikkelingen zijn voor mij niet van belang. Mijn belangstelling gaat uit naar vrije vakbonden," aldus Walesa. Eerder op de dag hadden de stakers aan de Oostzeekust gezegd, dat het een belangrijke overwinning is dat de regering wil onderhandelen met het overkoepelende stakirlgscomité in het centrum van de stakers zelf. De stakers toonden zich gisteren duide lijk verheugd met de vooruitgang die werd geboekt. Vice-premier Jaglelski is na de eerste besprekingen met het stakingscomité teruggekeerd naar IALEM, DAMASCUS r, AFP, ANP) De mi- van buitenlandse za- in de Arabische landen op 11 september in de ie hoofdstad Dam as- en bijzondere bijeen houden om maatrege- jespreken „ter verhevi- in de pressie op landen l diplomatieke missies tven in Jeruzalem." inkomst is belegd door de ie Liga en er zal tevens over lische annexatie van Oost- m gepraat worden. Syrië zal adering voorstellen dat de ie landen hun diplomatieke ingen verbreken met landen annexatie erkennen, of een ambassade handhaven in Jeruzalem. Enkele weken terug maakten Saoedi- Arabië en Irak in een gezamenlijk communiqué al bekend dat zij dit zouden doen, waarna een aantal Ara bische landen zich daarbij aansloot. Maar de Arabische landen verwach ten dat een soortgelijke stelllngname van de Arabische Liga nog meer zo den aan de dijk zal zetten. Een van de landen die voor verbre king van de banden in aanmerking komt is Nederland omdat ons land zijn ambassade in Jeruzalem heeft. De regering heeft nog geen standpunt bepaald, het in ieder geval nog niet bekend gemaakt en momenteel doet Israël al zijn best de regering over te halen niet voor „Arabische druk te zwichten." De Israëlische ambassa deur in ons land, Eytan Ron, heeft vrijdagmorgen voor het kabinetsbe raad. het standpunt van zijn regering nog eens bepleit bij premier Dries van Agt. Minister ,von buitenlandse zaken Chris van der Klaauw was daar niet omdat die in het buitenland be kijkt wat hij allemaal voor Nederland kan betekenen. Blaar Ron heeft eer der deze week al met Van der Klaauw gesproken en tevens met de direc teur-generaal politieke zaken op het ministerie van buitenlandse zaken, H. Reinink. Nieuwe gezichtspunten zouden in de gesprekken niet naar voren zijn gebracht. Het Israëlische kabinet heeft giste ren, zoals verwacht, de resolutie van de Veiligheidsraad over Jeruzalem af gewezen en veroordeeld. Het kabinet zag in de resolutie, waarin Israël we gens het uitroepen van Jeruzalem tot eeuwige en ondeelbare hoofdstad, werd veroordeeld, een „capitulatie voor afpersing met olie". De Verenig de 8taten onthielden zich bij de stem ming. waardoor de resolutie kon wor den aangenomen, en de Israëlische regering vond dat gisteren verbazing wekkend en te betreuren. Premier Begin zei dat het oude volk van Israël echter de erkenning van de Veiligheidsraad, of de toestemming van de leden van de Verenigde Naties niet nodig had om vast te stellen dat Jeruzalem de hoofdstad van de jood se staat ls en zal blijvea De burgemeester van Jeruzalem, Teddy Koliek, verwacht veel moei lijkheden na het Israëlische besluit over Jeruzalem, en hij zei dat „wij dit zelf over ons heen gehaald hebben." Twee bommen ontploften gisteren in en bij Jeruzalem. Een persoon werd gedood en twaalf mensen werden ge wond. In Beiroet deelden Palestijnse commando's mee dat het hun werk was. Een sleutelpositie ln de Poolse com munistische partij zal waarschijnlijk nu gaan bekleden de gewezen minis ter van buitenlandse zaken Stefan Olszowski. Op het laatste partijcon gres had hij zijn zetel in het Politbu reau verloren en was als ambassa deur naar Oost-Berlijn gezonden. Nu is hij opnieuw secretaris van het Cen traal Comité geworden en lid van het Politbureau. SAN SALVADOR (AFP) De Junta in El Salvador heeft zaterdag de nood toestand afgekondigd. De belangrijk ste openbare diensten waterlei ding, elektriciteit, telexverbindingen en havens zijn onder controle van het leger geplaatst. De employees van genoemde dien sten zullen onderworpen zijn aan de opdrachten van de militaire autori teiten en zijn automatisch in de strijdkrachten geïntegreerd. De junta zegt dat de „voorlopige maatregelen" zijn getroffen wegens een serie „incidenten die zijn uitge lokt door de arbeiders, gemobilseerd door linkse groeperingen". PEKING (UPI, AP) De missie van de Republikeinse kandi daat voor het vtce-presidentsschap van de Verenigde Staten, George Bush naar de Chinese Volksrepubliek is mislukt. Bush, die met Ronald Reagan het Republikeinse koppel vormt voor de komende presidentsverkiezingen was naar Peking gereisd om de Chinese leiders ervan te overtuigen dat het mogelijk moest zijn met de Amerika nen goede betrekkingen te blijven onderhouden terwijl Washington ook formele banden zou onderhouden met het nationalistische bewind op Taiwan. Reagan heeft in zijn cam pagne herhaaldelijk gezegd dat hij, als hij president van de Verenigde Staten zou worden, de banden met Taiwan ook weer officieel zou er kennen. De huidige Amerikaanse president, Jimmy Carter, verbrak in 1978 de banden met Taiwan en haalde de Amerikaanse ambassadeur terug om dat de leiders in Peking niet duldden dat Washington én met de Volksrepu bliek China én met nationalistisch China betrekkingen onderhield. Pe king beschouwt Taiwan als een pro vincie van het grote China die alleen nog bevrijd moet worden. (De heer sers in Taiwan, de nakomelingen van Tsjang Kal Sjek's Kwomintang, be schouwen Taiwan overigens ook als provincie van het grote China, maar vinden dat het grote China bevrijd moet worden van het communisme). De beslissing van Carter wekte veel verzet in met name Republikeinse kring en Reagan beloofde zijn aan hangers de zaak terug te draaien „zonder dat dat schade zou toebren gen aan de relaties met Peking". De Chinese leiders geloofden daar niets van en Reagans „running mate" Bush toog naar Peking om het uit te leggen. Hij hing daar een verhaal op over een onderscheid tussen officiële banden en een verhouding op rege ringsniveau en vond zaterdag bij zijn vertrek uit Peking dat hij redelijk geslaagd was. De Chinese leiders von den dat niet en lieten het persbureau Nieuw China bekend maken het „on zin" te vinden dat Reagan en de zij nen denken de banden met Peking te kunnen verstevigen en tegelijkertijd officiële relaties met Taiwan aan te knopen. Als Reagan het tot president brengt, hetgeen de Chinezen en velen met hen niet hopen, dan zal hij vol gens het Chinese persbureau ernstige schade aanrichten aan de Chinees- Amerikaanse relaties en zelfs een gro te ommekeer te weeg brengen. Overi gens bleek Bush in Peking weer iets anders gezegd te hebben dan Reagan bedoelde. Bush zei dat een regering-Reagan geen banden met Taiwan wilde op regeringsniveau, terwijl Reagan dat wel wil. Hoe dat precies zit zullen de campagne-makers van president Car ter wel uitspitten. ize buitenlandredactie leeft het niet gemakkelijk binnen de verschillende organen van de gde Naties. Het lijkt er soms wel op of een toenemend aantal leden volkerenorganisatie spijt begint te krijgen van de uitspraak van ember 1947, waarbij aan de Joden in Palestina een eigen staat in oruitzicht werd gesteld. snoegen binnen de VN steeg ten top Israëlische parlement, de Knesset, iter een wet schaarde die van Jeru- e eeuwige en ongedeelde hoofdstad aël moet maken. Hetgeen prompt Veiligheidsraad van de Verenigde veroordeeld werd. ns de Eerste Wereldoorlog deed de tgering door middel van de inmid- aamde Balfour-verklaring de Joden vgging tot een nationaal tehuis in a. Twintig jaar later werkte de com- 'eel dat nader uit en kwam met de ling fcet Britse mandaatgebied op in een Joods en een Arabisch Conform deze aanbeveling spraken ügde Naties zich in 1947 uit voor de 5 van een Joodse en een Arabische het grondgebied van Palestina. De ig was dat beide staten zowel econo- üs politiek nauw zouden samen- Wereldoorlog werden de Verenigde Naties gedomineerd door de overwinnaars van die oorlog die in zijn algemeenheid positief stonden tegenover de jonge staat Israël. Een schuldgevoel bij een aantal Westeuro- pese landen jegens het Joodse volk dat in die oorlog zo zwaar had geleden, is daar niet vreemd aan. Maar met de dekolonisering nam het aantal landen van de zogeheten derde wereld dat lid werd van de Verenigde Naties drastisch toe en deze vooral Afri kaanse en Aziatische landen hadden geen last van dat schuldgevoel Ook waren deze landen in toenemende mate geneigd zich tegen hun oude koloniale overheersers af te zetten en tevens tegen die landen die zulke hartelijke relaties onderhielden met die vroegere kolonialen machten. Verderfelijk het echter nooit gekomen. Toen de P 14 mei 1948 de staat Israël uitrie- frd deze onmiddellijk aangevallen ypte. Jordanië, Syrië, Libanon, Sa- abië en Irak. Het resultaat voor deze faël succesvolle oorlog was, dat de staat aanzienlijk groter uitviel dan lelingsplan werd voorzien. Een be deel van het voor de Arabieren e Palestina ging over in handen van en Egypte. 8te twee decennia na de Tweede Toen eind 1974 de Palestijnse leider Ja!sser Arafat zijn debuut maakte in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties werd hij luid toegejuicht door de voormalig geko loniseerde landen als de vertegenwoordiger van een volk dat door Israël zijn rechten was ontnomen en vernederd door de wester se wereld. Tevens was het Arabische be wustzijn na de Vom Kippoer-oorlog van 1973, die voor Israël beduidend minder suc cesvol verliep dan de oorlogen in 1948, 1956 en 1967, aanzienlijk versterkt en liet de macht van de Arabische olielanden zich in het Westen danig voelen. De Britse vertegenwoordiger bij de VN, Anthony Parsons (links) stemt voor de veroordeling van Israël in de Veiligheidsraad. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Edmund Muskie (rechts vooraan) onthield zich als enige van stemming. De teneur binnen de nu getalsmatig door de derde wereld-landen gedomineerde Vere nigde Naties werd meer en meer anti-Israél en dat niet in de laatste plaats omdat Israël niet schroomde hartelijke relaties aan te knopen met regimes, die binnen de derde wereld het predicaat verderfelijk hadden gekregen: als daar zijn Chili en Zuid-Afrika. Deze ontwikkelingen vonden hun hoogte punt in de uitspraak die de Algemene Ver gadering in 1975 deed. In een resolutie ver oordeelden de verenigde volkeren het zio nisme, de beweging die ten grondslag ligt aan de staat Israël, als een vorm van racis me en rassendiscriminatie. Groot was de woede over deze uitspraak, niet alleen in Israël zelf maar ook in de westerse wereld. De toenmalige Republikeinse leider in de Amerikaanse Senaat, Hugh Scott, zei dat dergelijke uitspraken bedoeld om een lid staat van de VN te vernietigen, door de Verenigde Staten niet konden worden geac cepteerd. De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken. Max van der Stoel zei destijds dat ons land het programma ter bestrijding van het racisme niet langer zou steunen, als daartoe ook het zionisme zou worden gerekend. Uitstoten Nu moet de macht van de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties niet worden overdreven. Beslissingsbevoegdheid heeft ze niet en de resoluties die er aanvaard worden hebben het karakter van aanbeve lingen en echte sancties om de resoluties uitgevoerd te krijgen heeft de Algemene Vergadering niet. Wel heeft de Algemene Vergadering de bevoegdheid een land uit de volkerenorganisatie te stoten. Dat moet gebeuren met een meerderheid van twee derden en als de landen van de derde wereld met de staten van het Oost blok zouden samenspannen, kan die meer derheid gemakkelijk gehaald worden. In 1975 zijn er pogingen gedaan om Israël uit de VN te stoten, zoals dat een jaar daarvoor met Zuid-Afrika gebeurde. Waarschijnlijk heeft het dreigement van de Verenigde Sta ten dat zij dan hun financiële steun aan de volkerenorganisatie zouden stoppen (en zonder die steun kunnen de VN wel inpak ken) ervoor gezorgd, dat dit niet doorging. Het orgaan met de grootste beslissingsbe voegdheid in de volkerenorganisatie is de Veiligheidsraad. Deze raad telt vijftien le den en beslist bij meerderheid van stem men. waarbij wel moet worden aangete kend dat de vijf permanente leden van de Raad (de Verenigde Staten, de SowjetrUnie, Frankrijk, Groot-Brittannië en de Volksre publiek China) het vetorecht hebben. Als een van deze vijf landen zich tegen een bepaalde resolutie uitspreekt, dan is die Het moet voor Israël wel een teken aan de wand zijn. dat nu niet alleen het praatcolle ge dat Algemene Vergadering heet. maar ook de Veiligheidsraad zich tegen het beleid van de regering en het parlement richt. Tot dusver hebben de Verenigde Staten steeds gebruik gemaakt van (de dreiging met) het vetorecht om al te zware politieke uitspra ken over het Israëlische beleid te voorko men. Door zich bij de stemming over de kwestie van Jeruzalem te onthouden, heeft de Amerikaanse regering ervoor gezorgd dat Israël met enig gezag veroordeeld is. Pressie Het ligt voor de hand de verschuiving van de VN naar een steeds hardere veroordeling van Israël uit te leggen als het wijken voor Arabische druk. De resolutie over Jeruza lem is dan het logisch vervolg van eerdere veroordelingen van het beleid van de Israë lische regering. Israël wordt steeds verder in het defensief gedrukt en de pressie op de landen die Israël op de een of andere manier steun bieden wordt vergroot. Aon de andere kant kan met de veroorde ling van de inlijving van Jeruzalem echter ook uitleggen als het logische vervolg van het oorspronkelijke door de Verenigde Na ties aanvaarde delingsplan. Daarbij werd ook een zelfstandige status toegekend aan een Arabisch Palestina in de Gazastrook, de westelijke Jordaanoever en een deel van Qalilea en tevens werd Jeruzalem een inter nationale status toegedacht. Het besluit van het Israëlische parlement is een recht streekse inbreuk op die resolutie. Door Je ruzalem uit te roepen tot eeuwige en ondeel bare hoofdstad heeft Israël zelf de veroorde ling van de Veiligheidsraad over zich afge roepen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5